"Қостанай облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ережені бекіту туралы
Қостанай облысы әкімдігінің 2014 жылғы 2 желтоқсандағы № 599 қаулысы. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 23 желтоқсанда № 5240 болып тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы әкімдігінің 2017 жылғы 10 ақпандағы № 65 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы әкімдігінің 10.02.2017 № 65 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабына сәйкес, қолданыстағы заңнамаға сәйкес келтіру мақсатында Қостанай облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Қостанай облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ереже бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Облыс әкімі Н. Садуакасов
Әкімдіктің
2014 жылғы 2 желтоқсандағы
№ 599 қаулысымен бекітілген
"Қостанай облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ереже
Ескерту. Ережеде барлық мәтін бойынша "шаруашалық" деген сөзді "шаруашылық" сөзімен ауыстырылды - Қостанай облысы әкімдігінің 27.03.2015 № 109 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
1. Жалпы ережелер
1. "Қостанай облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесі денсаулық сақтау саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Қостанай облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесінде осы Ереженің 1 және 2-қосымшаларында көрсетілген ведомстволық бағынысты ұйымдары бар.
3. "Қостанай облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына, заңнамалық актілеріне, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Қостанай облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесі ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрлері мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
5. "Қостанай облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылтайшысы Қостанай облысының әкімдігі болып табылады.
Құрылтайшы "Қостанай облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің жедел басқаруындағы мүліктің меншік иесі болып табылады.
Құрылтай құжаттарына өзгерістер мен толықтырулар енгізуді заңнамада көзделген тәртіппен Құрылтайшы жүзеге асырады.

Об утверждении Положения о государственном учреждении "Управление здравоохранения акимата Костанайской области"
Постановление акимата Костанайской области от 2 декабря 2014 года № 599. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 23 декабря 2014 года № 5240. Утратило силу постановлением акимата Костанайской области от 10 февраля 2017 года № 65
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Костанайской области от 10.02.2017 № 65 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", в целях приведения в соответствие с действующим законодательством, акимат Костанайской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое Положение о государственном учреждении "Управление здравоохранения акимата Костанайской области".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области Н. Садуакасов
Утверждено
постановлением акимата
от 2 декабря 2014 года № 599
Положение
о государственном учреждении
"Управление здравоохранения акимата Костанайской области"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Управление здравоохранения акимата Костанайской области" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере здравоохранения.
2. Государственное учреждение "Управление здравоохранения акимата Костанайской области" имеет подведомственные организации, указанные в приложениях 1 и 2 к настоящему Положению.
3. Государственное учреждение "Управление здравоохранения акимата Костанайской области" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией, законодательными актами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Государственное учреждение "Управление здравоохранения акимата Костанайской области" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
5. Учредителем государственного учреждения "Управление здравоохранения акимата Костанайской области" является акимат Костанайской области.
Учредитель является собственником имущества, находящегося в оперативном управлении у государственного учреждения "Управление здравоохранения акимата Костанайской области".
Внесение изменений и дополнений в учредительные документы осуществляется Учредителем в порядке, предусмотренном законодательством.

6. "Қостанай облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
7. "Қостанай облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің жұмыс режимі "Қостанай облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесі басшысының бұйрығымен бекітілген Жұмыс регламентіне сәйкес белгіленеді.
8. "Қостанай облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкiлеттiк берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
9. "Қостанай облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесі өз құзыретiнiң мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен "Қостанай облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесі басшысының бұйрықтарымен ресiмделетiн шешімдер қабылдайды.
10. "Қостанай облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекiтiледi.
11. "Қостанай облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің заңды мекенжайы: индексі 110000, Қазақстан Республикасы, Қостанай облысы, Қостанай қаласы, Быковский көшесі, 4 "А" үй.
12. Мемлекеттік органның толық атауы - "Қостанай облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесі.
13. Осы Ереже "Қостанай облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
14. "Қостанай облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
15. "Қостанай облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесіне кәсiпкерлiк субъектілерімен "Қостанай облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын мiндеттердi орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Қостанай облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер республикалық бюджеттің кiрiсiне жiберiледi.
2. "Қостанай облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің миссиясы, негiзгi мiндеттерi, функциялары, құқықтары мен мiндеттерi

6. Государственное учреждение "Управление здравоохранения акимата Костанайской области" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
7. Режим работы государственного учреждения "Управление здравоохранения акимата Костанайской области" устанавливается в соответствии с Регламентом работы, утвержденным приказом руководителя государственного учреждения "Управление здравоохранения акимата Костанайской области".
8. Государственное учреждение "Управление здравоохранения акимата Костанайской области" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
9. Государственное учреждение "Управление здравоохранения акимата Костанайской области" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя государственного учреждения "Управление здравоохранения акимата Костанайской области".
10. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Управление здравоохранения акимата Костанайской области" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
11. Юридический адрес государственного учреждения "Управление здравоохранения акимата Костанайской области": индекс 110000, Республика Казахстан, Костанайская область, город Костанай, улица Быковского, дом 4 "А".
12. Полное наименование государственного органа – государственное учреждение "Управление здравоохранения акимата Костанайской области".
13. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Управление здравоохранения акимата Костанайской области".
14. Финансирование деятельности государственного учреждения "Управление здравоохранения акимата Костанайской области" осуществляется из местного бюджета.
15. Государственному учреждению "Управление здравоохранения акимата Костанайской области" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Управление здравоохранения акимата Костанайской области".
Если государственному учреждению "Управление здравоохранения акимата Костанайской области" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного учреждения "Управление здравоохранения акимата Костанайской области"

16. "Қостанай облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің миссиясы – денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты дамытуға және сақтауға жәрдемдесу.
17. Міндеттері:
1) салааралық үйлестіруді жүзеге асыру, азаматтардың денсаулығын сақтау жөніндегі мемлекеттік, нысаналы және кешендік бағдарламаларды іске асыру бойынша қоғамдық ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау;
2) денсаулық сақтау кадрларын даярлау және олардың біліктілігін арттыру;
3) азаматтардың денсаулығын сақтау саласындағы салааралық ынтымақтастықты дамыту;
4) медициналық қызметтер көрсетуге арналған мемлекеттік тапсырысты қаржыландыру жөніндегі жұмысты ұйымдастыру.
18. Функциялары:
1) денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және өңірлік денсаулық сақтау бағдарламаларының іске асырылуын қамтамасыз ету;
2) Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау, білім және ғылым саласындағы заңнамасының орындалуын қамтамасыз ету;
3) азаматтарды және оралмандарды тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде уақытша бейімдеу және детоксикациялау жөніндегі медициналық қызметтер көрсетуді қоса алғанда, медициналық көмекпен, дәрілік заттармен және медициналық мақсаттағы бұйымдармен қамтамасыз ету;
4) денсаулық сақтау субъектілерінің қызметіне мониторинг пен бақылауды ұйымдастыруды және жүзеге асыруды қамтамасыз ету;
5) денсаулық сақтаудың бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің функцияларын жүзеге асыру;
6) Қазақстан Республикасының Үкіметімен белгіленген тәртіппен тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету жөніндегі медициналық және фармацевтикалық қызметтерді сатып алуды жүзеге асыру;
7) тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету шеңберінде дәрілік заттарды, профилактикалық (иммундық-биологиялық, диагностикалық, дезинфекциялаушы) препараттарды:
амбулаториялық деңгейде - уәкілетті орган бекітетін тізбеге сәйкес;
стационарлық деңгейде - дәрілік формулярлар шегінде Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген тәртіппен сатып алуды жүзеге асыру;
8) медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы, медициналық емес жабдықтарды, санитариялық көлікті, сондай-ақ мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарына күрделі жөндеу жүргізуге арналған қызметтер көрсетуді сатып алуды ұйымдастыру;
9) мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарын кадрмен қамтамасыз етуді ұйымдастыру;
10) мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарын жарақтандыруды қамтамасыз ету;
11) денсаулық сақтау саласындағы өңірлік электрондық ақпараттық ресурстар мен ақпараттық жүйелердің, ақпараттық-коммуникациялық желілердің құрылуы мен жұмыс істеуін қамтамасыз ету;

16. Миссия государственного учреждения "Управление здравоохранения акимата Костанайской области" - содействие государственного учреждения "Управление здравоохранения акимата Костанайской области" развитию и сохранению государственной политики в сфере здравоохранения.
17. Задачи:
1) осуществление межотраслевой координации, взаимодействие с общественными организациями по реализации государственных, целевых и комплексных программ по охране здоровья граждан;
2) подготовка и повышение квалификации кадров здравоохранения;
3) развитие межотраслевого сотрудничества в области охраны здоровья граждан;
4) организация работы по финансированию государственного заказа на медицинские услуги.
18. Функции:
1) реализация государственной политики в области здравоохранения и обеспечение реализации региональных программ здравоохранения;
2) обеспечение исполнения законодательства Республики Казахстан в области здравоохранения, образования и науки;
3) обеспечение граждан и оралманов медицинской помощью, лекарственными средствами и изделиями медицинского назначения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, включая медицинские услуги по временной адаптации и детоксикации;
4) обеспечение организации и осуществление мониторинга и контроля за деятельностью субъектов здравоохранения;
5) осуществление функций администраторов бюджетных программ здравоохранения;
6) осуществление закупа медицинских и фармацевтических услуг по оказанию гарантированного объема бесплатной медицинской помощи в порядке, установленном Правительством Республики Казахстан;
7) осуществление закупа лекарственных средств, профилактических (иммунобиологических, диагностических, дезинфицирующих) препаратов в рамках оказания гарантированного объема бесплатной медицинской помощи в порядке, установленном Правительством Республики Казахстан:
на амбулаторном уровне - в соответствии с перечнем, утверждаемым уполномоченным органом;
на стационарном уровне - в пределах лекарственных формуляров;
8) организация закупа изделий медицинского назначения и медицинской техники, немедицинского оборудования, санитарного транспорта, а также услуг на проведение капитального ремонта государственных организаций здравоохранения;
9) организация кадрового обеспечения государственных организаций здравоохранения;
10) обеспечение оснащения государственных организаций здравоохранения;
11) обеспечение создания и функционирования региональных электронных информационных ресурсов и информационных систем, информационно-коммуникационных сетей в области здравоохранения;

12) жергілікті бюджет қаражаты есебінен қаржыландырылатын мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарындағы клиникалық базаларды жоғары және орта медициналық оқу орындарына беру;
13) төтенше жағдайлар кезінде тегін медициналық көмек көрсетуді, дәрілік заттармен және медициналық мақсаттағы бұйымдармен қамтамасыз етуді ұйымдастыру;
14) денсаулық сақтау саласындағы кадрларды даярлау, олардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау жөніндегі қызметті ұйымдастыру және үйлестіру;
15) гигиеналық оқытуды, салауатты өмір салты мен дұрыс тамақтануды насихаттау мен қалыптастыруды ұйымдастыру;
16) халықты әлеуметтік маңызы бар аурулардың және айналадағыларға қауіп төндіретін аурулардың таралуы туралы хабардар ету;
17) азаматтардың денсаулығын сақтау мәселелері бойынша халықаралық және үкіметтік емес қоғамдық бірлестіктермен өзара іс-қимыл жасау;
18) тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік шегінде статистикалық әдіснама талаптарын сақтай отырып, денсаулық сақтау саласындағы ведомстволық статистикалық байқауды жүзеге асыру;
19) ведомстволық бағынысты мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдары басшыларының кәсіптік құзыреттілігіне аттестаттауды жүргізу;
20) өз құзыреті шегінде гендерлік саясатты іске асыру;
21) Қазақстан Республикасының рұқсаттар және хабарламалар туралы заңнамасына сәйкес медициналық және фармацевтикалық қызметті, сондай-ақ денсаулық сақтау саласындағы есірткі, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымына байланысты қызмет түрлерін лицензиялауды жүзеге асыру;
22) фармацевтикалық білімі бар маман болмаған жағдайда, аудан орталығынан шалғайдағы елді мекендерде алғашқы медициналық-санитариялық, консультациялық-диагностикалық көмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымдарындағы дәріхана пункттері, жылжымалы дәріхана пункттері арқылы дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдарды өткізуді жүзеге асыру үшін медициналық білімі бар мамандарды оқыту және аттестаттау;
23) денсаулық сақтау саласындағы мамандарды кәсіптік құзыреттілігіне аттестаттауды өткізу;
23-1) өз құзіреті шегінде мемлекеттік-жекешелік әріптестік саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру;
24) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру.
Ескерту. 18-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қостанай облысы әкімдігінің 29.02.2016 № 96 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
19. Ведомстволық бағынысты ұйымдардың функциясы медициналық қызметтерді көрсету болып табылады.

12) предоставление клинических баз в государственных организациях здравоохранения, финансируемых за счет средств местного бюджета, для высших и средних медицинских учебных заведений;
13) организация оказания бесплатной медицинской помощи, обеспечения лекарственными средствами и изделиями медицинского назначения при чрезвычайных ситуациях;
14) организация и координация деятельности по подготовке, повышению квалификации и переподготовке кадров в области здравоохранения;
15) организация гигиенического обучения, пропаганда и формирование здорового образа жизни и здорового питания;
16) информирование населения о распространенности социально значимых заболеваний и заболеваний, представляющих опасность для окружающих;
17) взаимодействие с международными и неправительственными общественными объединениями по вопросам охраны здоровья граждан;
18) осуществление ведомственных статистических наблюдений в области здравоохранения в пределах соответствующей административно-территориальной единицы с соблюдением требований статистической методологии;
19) проведение аттестации на профессиональную компетентность руководителей подведомственных государственных организаций здравоохранения;
20) реализация гендерной политики в пределах своей компетенции;
21) осуществление лицензирования медицинской и фармацевтической деятельности, а также видов деятельности, связанных с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в области здравоохранения, в соответствии с законодательством Республики Казахстан о разрешениях и уведомлениях;
22) обучение и аттестация специалистов с медицинским образованием для осуществления реализации лекарственных средств, изделий медицинского назначения в отдаленных от районного центра населенных пунктах через аптечные пункты в организациях здравоохранения, оказывающих первичную медико-санитарную, консультативно-диагностическую помощь, и передвижные аптечные пункты в случае отсутствия специалиста с фармацевтическим образованием;
23) проведение аттестации на профессиональную компетентность специалистов в области здравоохранения;
23-1) реализация в пределах своей компетенции государственной политики в области государственно-частного партнерства;
24) осуществление иных функций в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 18 с изменениями, внесенными постановлением акимата Костанайской области от 29.02.2016 № 96 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
19. Функцией подведомственных организаций является предоставление медицинских услуг.

20. "Қостанай облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құқықтары мен міндеттері:
1) азаматтардың денсаулығын сақтау және халықтың саламатты өмір салтын қалыптастыру саласындағы біртұтас мемлекеттік саясат жүргізуге бақылау жасауды жүзеге асыру;
2) мемлекеттік органдардан, ұйымдардан және лауазымды тұлғалардан ақпарат сұрату және алу, осы Ереженің 1, 2-қосымшаларында көрсетілген мемлекеттік медициналық кәсіпорындар мен мекемелерді құру мен тарату бойынша ұсыныстар енгізу;
3) консультативтік-кеңестік және сараптамалық органдар ретінде "Қостанай облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесі қызметінің бағыттары бойынша кеңестер мен комитеттер құру және олар туралы ережелерді бекіту, ведомстволық бағынысты ұйымдарда бюджеттік қаражатты қалыптастырудың және пайдаланудың дұрыстығына, тиімділігіне тексерістер жүргізу;
4) консультативтік кеңестік орган ретінде басшы (төраға), басшының орынбасарлары, сондай-ақ "Қостанай облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесі мен денсаулық сақтау ұйымдарының басқа да басшы қызметкерлері құрамында алқа құру. Алқа мүшелері мен олардың саны "Қостанай облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесі бастығының бұйрығымен бекітіледі. "Қостанай облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің алқасы өзінің отырыстарында облыстың денсаулық сақтауды дамытудың негізгі мәселелерін, денсаулық сақтаудың ведомстволық бағынысты ұйымдары қызметінің мәселелерін қарайды;
5) "Қостанай облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құзыретіне жататын мәселелер бойынша кеңестер, семинарлар, конференциялар өткізу, Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес басқа да өкілеттіктерді және өзге де құқықтарды пайдалану.
6) "Қостанай облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасын сақтауға міндетті;
7) заңнамада белгіленген тәртіппен бюджетке салықтар мен басқа да төлемдерді төлеу;
8) Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес жауапкершілік пен өзге де міндеттерді алуға міндетті.
3. "Қостанай облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметін ұйымдастыру
21. "Қостанай облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесіне басшылықты "Қостанай облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесіне жүктелген мiндеттердiң орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бiрiншi басшы жүзеге асырады.

20. Права и обязанности государственного учреждения "Управление здравоохранения акимата Костанайской области":
1) осуществлять контроль за проведением единой государственной политики в области охраны здоровья граждан и формирования здорового образа жизни населения;
2) запрашивать и получать информацию от государственных органов, организаций и должностных лиц, вносить предложения по созданию и ликвидации государственных медицинских предприятий и учреждений, указанных в приложениях 1 и 2 к настоящему Положению;
3) создавать в качестве консультативно-совещательных и экспертных органов советы и комитеты по направлениям деятельности государственного учреждения "Управление здравоохранения акимата Костанайской области" и утверждать Положения о них, проводить в подведомственных организациях проверки правильности, эффективности формирования и использования бюджетных средств;
4) образовывать коллегию как консультативный совещательный орган в составе руководителя (председатель), заместителей руководителя, а также других руководящих работников государственного учреждения "Управление здравоохранения акимата Костанайской области" и организаций здравоохранения. Члены коллегии и их численность утверждаются приказом руководителя государственного учреждения "Управление здравоохранения акимата Костанайской области". Коллегия государственного учреждения "Управление здравоохранения акимата Костанайской области" на своих заседаниях рассматривает основные вопросы развития здравоохранения области, вопросы деятельности подведомственных организаций здравоохранения;
5) проводить совещания, семинары, конференции по вопросам, входящим в компетенцию государственного учреждения "Управление здравоохранения акимата Костанайской области", пользоваться другими полномочиями и иными правами в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
6) государственное учреждение "Управление здравоохранения акимата Костанайской области" обязано соблюдать законодательство Республики Казахстан;
7) уплачивать налоги и другие обязательные платежи в бюджет в установленном законодательством порядке;
8) нести ответственность и иные обязанности в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
3. Организация деятельности государственного учреждения "Управление здравоохранения акимата Костанайской области"
21. Руководство государственного учреждения "Управление здравоохранения акимата Костанайской области" осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Управление здравоохранения акимата Костанайской области" задач и осуществление им своих функций.

22. "Қостанай облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің бiрiншi басшысын Қостанай облысының әкімі қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
23. "Қостанай облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесі бiрiншi басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасарлары болады.
24. "Қостанай облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесі бiрiншi басшысының өкілеттігі:
1) өз орынбасарларының және "Қостанай облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылымдық бөлімшелері басшыларының міндеттері мен өкілеттіктерінің шеңберін белгілейді;
2) қолданыстағы заңнамаға сәйкес "Қостанай облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін, осы Ереженің 1, 2-қосымшаларында көрсетілген кәсіпорындар мен мекемелердің басшыларын, олардың орынбасарларын және бас бухгалтерлерін қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
3) "Қостанай облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылымдық бөлімшелері туралы ережелерді бекітеді, орындауға міндетті бұйрықтар шығарады және нұсқаулар береді;
4) заңнамада белгіленген тәртіппен көтермелеу, материалдық көмек көрсету, тәртіптік жазалар қолдану мәселелерін шешеді;
5) "Қостанай облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің атынан сенімхатсыз әрекет жасайды;
6) қолданыстағы заңнамаға сәйкес мемлекеттік органдармен және өзге де ұйымдармен барлық қарым-қатынастарды "Қостанай облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің атынан жасайды;
7) сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-шараларды қолданбағаны үшін дербес жауапты болады;
8) "Қостанай облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің міндеттемелері мен төлемдері бойынша қаржыландыру жоспарын, қызметкерлердің белгіленген еңбекақы төлеу қоры мен саны шегінде "Қостанай облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылымын бекітеді;
9) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
"Қостанай облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің бiрiншi басшысы болмаған кезеңде оның өкiлеттiктерiн қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.

22. Первый руководитель государственного учреждения "Управление здравоохранения акимата Костанайской области" назначается на должность и освобождается от должности акимом Костанайской области.
23. Первый руководитель государственного учреждения "Управление здравоохранения акимата Костанайской области" имеет заместителей, которые назначаются на должности и освобождаются от должностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
24. Полномочия первого руководителя государственного учреждения "Управление здравоохранения акимата Костанайской области":
1) определяет обязанности и круг полномочий своих заместителей и руководителей структурных подразделений государственного учреждения "Управление здравоохранения акимата Костанайской области";
2) назначает на должности и освобождает от должностей работников государственного учреждения "Управление здравоохранения акимата Костанайской области", руководителей, заместителей руководителя и главных бухгалтеров предприятий и учреждений, указанных в приложениях 1 и 2 к настоящему Положению в соответствии с действующим законодательством;
3) утверждает Положения о структурных подразделениях государственного учреждения "Управление здравоохранения акимата Костанайской области", издает приказы и дает указания, обязательные для исполнения;
4) в установленном законодательством порядке решает вопросы поощрения, оказания материальной помощи, наложения дисциплинарных взысканий;
5) без доверенности действует от имени государственного учреждения "Управление здравоохранения акимата Костанайской области";
6) представляет государственное учреждение "Управление здравоохранения акимата Костанайской области" во всех взаимоотношениях с государственными органами и иными организациями в соответствии с действующим законодательством;
7) несет персональную ответственность за непринятие мер по противодействию коррупции;
8) утверждает план финансирования государственного учреждения "Управление здравоохранения акимата Костанайской области" по обязательствам и платежам, структуру государственного учреждения "Управление здравоохранения акимата Костанайской области" в пределах установленного фонда оплаты труда и численности работников;
9) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий первого руководителя государственного учреждения "Управление здравоохранения акимата Костанайской области" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.

25. Бiрiншi басшы өз орынбасарларының өкiлеттiктерiн қолданыстағы заңнамаға сәйкес белгілейді.
4. "Қостанай облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің мүлкі
26. "Қостанай облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесінде заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
"Қостанай облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
27. "Қостанай облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесіне бекiтiлген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
28. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Қостанай облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің өзіне бекiтiлген мүлiктi және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлiктi өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. "Қостанай облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату
29. "Қостанай облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
"Қостанай облысы әкімдігінің
денсаулық сақтау басқармасы"
мемлекеттік мекемесі туралы
ережеге 1-қосымша
"Қостанай облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қарамағындағы мемлекеттік кәсіпорындардың тізбесі
Ескерту. Тізбеге өзгеріс енгізілді - Қостанай облысы әкімдігінің 29.02.2016 № 96 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Қостанай облыстық саламатты өмір салтын қалыптастыру проблемаларының орталығы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
2. Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Қостанай қалалық медициналық кезек күттірмейтін жедел жәрдем стансасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны.
3. Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Қостанай медициналық колледжі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны.
4. Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Қостанай облыстық ішкі дерттану бюросы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны.

25. Первый руководитель определяет полномочия своих заместителей в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество государственного учреждения "Управление здравоохранения акимата Костанайской области"
26. Государственное учреждение "Управление здравоохранения акимата Костанайской области" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Управление здравоохранения акимата Костанайской области" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
27. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Управление здравоохранения акимата Костанайской области" относится к коммунальной собственности.
28. Государственное учреждение "Управление здравоохранения акимата Костанайской области" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Управление здравоохранения акимата Костанайской области"
29. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Управление здравоохранения акимата Костанайской области" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к Положению о государственном
учреждении "Управление
здравоохранения акимата
Костанайской области"
Перечень
государственных предприятий, находящихся в ведении
государственного учреждения "Управление здравоохранения акимата Костанайской области"
Сноска. Перечень с изменением, внесенным постановлением акимата Костанайской области от 29.02.2016 № 96 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Коммунальное государственное казенное предприятие "Костанайский областной центр проблем формирования здорового образа жизни" Управления здравоохранения акимата Костанайской области.
2. Государственное коммунальное казенное предприятие "Костанайская городская станция скорой неотложной медицинской помощи" Управления здравоохранения акимата Костанайской области.
3. Государственное коммунальное казенное предприятие "Костанайский медицинский колледж" Управления здравоохранения акимата Костанайской области.
4. Государственное коммунальное казенное предприятие "Костанайское областное патологоанатомическое бюро" Управления здравоохранения акимата Костанайской области.

5. Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Рудный қалалық медициналық жедел жәрдем стансасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны.
6. Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Арқалық қалалық медициналық кезек күттірмейтін жедел жәрдем стансасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны.
7. Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Арқалық медициналық колледжі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны.
8. Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Құсмұрын селолық ауруханасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны.
9. Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Качар қалалық ауруханасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны.
10. Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының шаруашылық жүргізу құқығындағы "Қостанай облыстық тері-венерологиялық диспансері" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны.
11. Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының шаруашылық жүргізу құқығындағы "Қостанай облыстық офтальмологиялық ауруханасы" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны.
12. Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының шаруашылық жүргізу құқығындағы "Әулиекөл аудандық орталық ауруханасы" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны.
13. Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының шаруашылық жүргізу құқығындағы "Қостанай облыстық наркологиялық диспансері" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны.
14. Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Қостанай облыстық ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны.
15. Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Қостанай облыстық балалар ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны.
16. Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Қостанай облыстық онкологиялық диспансері" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны.
17. Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Қостанай облыстық балалар стоматологиялық емханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны.
18. Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Облыстық қан орталығы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны.
19. Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Қостанай қалалық ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны.
20. Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Қостанай қалалық балалар ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны.

5. Государственное коммунальное казенное предприятие "Рудненская городская станция скорой медицинской помощи" Управления здравоохранения акимата Костанайской области.
6. Государственное коммунальное казенное предприятие "Аркалыкская городская станция скорой неотложной медицинской помощи" Управления здравоохранения акимата Костанайской области.
7. Государственное коммунальное казенное предприятие "Аркалыкский медицинский колледж" Управления здравоохранения акимата Костанайской области.
8. Государственное коммунальное казенное предприятие "Кушмурунская сельская больница" Управления здравоохранения акимата Костанайской области.
9. Государственное коммунальное казенное предприятие "Качарская городская больница" Управления здравоохранения акимата Костанайской области.
10. Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Костанайский областной кожно–венерологический диспансер" Управления здравоохранения акимата Костанайской области.
11. Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Костанайская областная офтальмологическая больница" Управления здравоохранения акимата Костанайской области.
12. Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Аулиекольская центральная районная больница" Управления здравоохранения акимата Костанайской области.
13. Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Костанайский областной наркологический диспансер" Управления здравоохранения акимата Костанайской области.
14. Коммунальное государственное предприятие "Костанайская областная больница" Управления здравоохранения акимата Костанайской области.
15. Коммунальное государственное предприятие "Костанайская областная детская больница" Управления здравоохранения акимата Костанайской области.
16. Коммунальное государственное предприятие "Костанайский областной онкологический диспансер" Управления здравоохранения акимата Костанайской области.
17. Коммунальное государственное предприятие "Костанайская областная детская стоматологическая поликлиника" Управления здравоохранения акимата Костанайской области.
18. Коммунальное государственное предприятие "Областной центр крови" Управления здравоохранения акимата Костанайской области.
19. Коммунальное государственное предприятие "Костанайская городская больница" Управления здравоохранения акимата Костанайской области.
20. Коммунальное государственное предприятие "Костанайская городская детская больница" Управления здравоохранения акимата Костанайской области.

21. Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Қостанай перинаталдық орталығы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны.
22. Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Қостанай қаласының № 1 емханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны.
23. Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Қостанай қаласының № 2 емханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны.
24. Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Қостанай қаласының № 3 емханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны.
25. Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Қостанай қаласының № 4 емханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны.
26. Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Арқалық өңірлік ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны.
27. Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Арқалық өңірлік емханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны.
28. Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Арқалық перзентханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны.
29. Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Лисаков қалалық ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны.
30. алынып тасталды - Қостанай облысы әкімдігінің 29.02.2016 № 96 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
31. Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Рудный қалалық ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны.
32. Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Рудный қалалық балалар ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны.
33. Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Рудный қалалық емханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны.
34. Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Рудный перинаталдық орталығы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны.
35. Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Алтынсарин аудандық орталық ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны.
36. Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Аманкелді аудандық орталық ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны.
37. Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Денисов аудандық орталық ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны.
38. Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Жангелдин аудандық орталық ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны.

21. Коммунальное государственное предприятие "Костанайский перинатальный центр" Управления здравоохранения акимата Костанайской области.
22. Коммунальное государственное предприятие "Поликлиника № 1 города Костанай" Управления здравоохранения акимата Костанайской области.
23. Коммунальное государственное предприятие "Поликлиника № 2 города Костанай" Управления здравоохранения акимата Костанайской области.
24. Коммунальное государственное предприятие "Поликлиника № 3 города Костанай" Управления здравоохранения акимата Костанайской области.
25. Коммунальное государственное предприятие "Поликлиника № 4 города Костанай" Управления здравоохранения акимата Костанайской области.
26. Коммунальное государственное предприятие "Аркалыкская региональная больница" Управления здравоохранения акимата Костанайской области.
27. Коммунальное государственное предприятие "Аркалыкская региональная поликлиника" Управления здравоохранения акимата Костанайской области.
28. Коммунальное государственное предприятие "Аркалыкский родильный дом" Управления здравоохранения акимата Костанайской области.
29. Коммунальное государственное предприятие "Лисаковская городская больница" Управления здравоохранения акимата Костанайской области.
30. исключен постановлением акимата Костанайской области от 29.02.2016 № 96 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
31. Коммунальное государственное предприятие "Рудненская городская больница" Управления здравоохранения акимата Костанайской области.
32. Коммунальное государственное предприятие "Рудненская городская детская больница" Управления здравоохранения акимата Костанайской области.
33. Коммунальное государственное предприятие "Рудненская городская поликлиника" Управления здравоохранения акимата Костанайской области.
34. Коммунальное государственное предприятие "Рудненский перинатальный центр" Управления здравоохранения акимата Костанайской области.
35. Коммунальное государственное предприятие "Алтынсаринская центральная районная больница" Управления здравоохранения акимата Костанайской области.
36. Коммунальное государственное предприятие "Амангельдинская центральная районная больница" Управления здравоохранения акимата Костанайской области.
37. Коммунальное государственное предприятие "Денисовская центральная районная больница" Управления здравоохранения акимата Костанайской области.
38. Коммунальное государственное предприятие "Джангельдинская центральная районная больница" Управления здравоохранения акимата Костанайской области.

39. Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Жітіқара аудандық орталық ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны.
40. Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Қамысты аудандық орталық ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны.
41. Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Қарасу аудандық орталық ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны.
42. Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Қарабалық аудандық орталық ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны.
43. Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Қостанай аудандық орталық ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны.
44. Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Меңдіқара аудандық орталық ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны.
45. Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Науырзым аудандық орталық ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны.
46. Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Октябрь селолық ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны.
47. Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Сарыкөл аудандық орталық ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны.
48. Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Таран аудандық орталық ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны.
49. Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Ұзынкөл аудандық орталық ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны.
50. Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Федоров аудандық орталық ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны.
"Қостанай облысы әкімдігінің
денсаулық сақтау басқармасы"
мемлекеттік мекемесі туралы
ережеге 2-қосымша
"Қостанай облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қарамағындағы мемлекеттік мекемелердің тізбесі
1. Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Қостанай облыстық психиатриялық ауруханасы" мемлекеттік мекемесі.
2. Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Рудный қалалық психиатриялық ауруханасы" мемлекеттік мекемесі.
3. Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Арқалық қалалық жүйке аурулар диспансері" мемлекеттік мекемесі.
4. Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Қостанай облыстық туберкулезге қарсы диспансері" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.

39. Коммунальное государственное предприятие "Житикаринская центральная районная больница" Управления здравоохранения акимата Костанайской области.
40. Коммунальное государственное предприятие "Камыстинская центральная районная больница" Управления здравоохранения акимата Костанайской области.
41. Коммунальное государственное предприятие "Карасуская центральная районная больница" Управления здравоохранения акимата Костанайской области.
42. Коммунальное государственное предприятие "Карабалыкская центральная районная больница" Управления здравоохранения акимата Костанайской области.
43. Коммунальное государственное предприятие "Костанайская центральная районная больница" Управления здравоохранения акимата Костанайской области.
44. Коммунальное государственное предприятие "Мендыкаринская центральная районная больница" Управления здравоохранения акимата Костанайской области.
45. Коммунальное государственное предприятие "Наурзумская центральная районная больница" Управления здравоохранения акимата Костанайской области.
46. Коммунальное государственное предприятие "Октябрьская сельская больница" Управления здравоохранения акимата Костанайской области.
47. Коммунальное государственное предприятие "Сарыкольская центральная районная больница" Управления здравоохранения акимата Костанайской области.
48. Коммунальное государственное предприятие "Тарановская центральная районная больница" Управления здравоохранения акимата Костанайской области.
49. Коммунальное государственное предприятие "Узункольская центральная районная больница" Управления здравоохранения акимата Костанайской области.
50. Коммунальное государственное предприятие "Федоровская центральная районная больница" Управления здравоохранения акимата Костанайской области.
Приложение 2
к Положению о государственном
учреждении "Управление
здравоохранения акимата
Костанайской области"
Перечень
государственных учреждений, находящихся в ведении
государственного учреждения "Управление здравоохранения акимата Костанайской области"
1. Государственное учреждение "Костанайская областная психиатрическая больница" Управления здравоохранения акимата Костанайской области.
2. Государственное учреждение "Рудненская городская психиатрическая больница" Управления здравоохранения акимата Костанайской области.
3. Государственное учреждение "Аркалыкский городской психоневрологический диспансер" Управления здравоохранения акимата Костанайской области.
4. Коммунальное государственное учреждение "Костанайский областной противотуберкулезный диспансер" Управления здравоохранения акимата Костанайской области.

5. Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Қостанай облыстық ЖИТС алдын алу және онымен күресу жөніндегі орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
6. Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Қостанай облыстық арнайы медициналық құралдармен қамтамасыз ету базасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
7. Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "М. Қарабаев атындағы Қостанай облыстық туберкулезге қарсы санаторийі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
8. Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Дельфин" Қостанай сәбилер үйі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
9. Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Рудный туберкулезге қарсы диспансері" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
10. Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Рудный туберкулезге қарсы балалар санаторийі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
11. Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Орталық нерв жүйесі органикалық зақымданған және психикасы бұзылған балаларға арналған Рудный мамандандырылған сәбилер үйі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
12. Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Арқалық қаласының мамандандырылған сәбилер үйі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
13. Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Арқалық өңірлік туберкулезге қарсы диспансері" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
14. Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Меңдіқара аудандық туберкулезге қарсы ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
15. Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Әулиекөл аудандық туберкулезге қарсы ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
16. Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Жітіқара аудандық туберкулезге қарсы ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
17. Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Затобол ауданаралық туберкулезге қарсы ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.

5. Коммунальное государственное учреждение "Костанайский областной центр по профилактике и борьбе со СПИД" Управления здравоохранения акимата Костанайской области.
6. Коммунальное государственное учреждение "Костанайская областная база специального медицинского снабжения" Управления здравоохранения акимата Костанайской области.
7. Коммунальное государственное учреждение "Костанайский областной противотуберкулезный санаторий имени М. Карабаева" Управления здравоохранения акимата Костанайской области.
8. Коммунальное государственное учреждение "Костанайский дом ребенка "Дельфин" Управления здравоохранения акимата Костанайской области.
9. Коммунальное государственное учреждение "Рудненский противотуберкулезный диспансер" Управления здравоохранения акимата Костанайской области.
10. Коммунальное государственное учреждение "Рудненский детский противотуберкулезный санаторий" Управления здравоохранения акимата Костанайской области.
11. Коммунальное государственное учреждение "Рудненский специализированный дом ребенка для детей с органическим поражением центральной нервной системы и нарушением психики" Управления здравоохранения акимата Костанайской области.
12. Коммунальное государственное учреждение "Специализированный дом ребенка города Аркалык" Управления здравоохранения акимата Костанайской области.
13. Коммунальное государственное учреждение "Аркалыкский региональный противотуберкулезный диспансер" Управления здравоохранения акимата Костанайской области.
14. Коммунальное государственное учреждение "Мендыкаринская районная противотуберкулезная больница" Управления здравоохранения акимата Костанайской области.
15. Коммунальное государственное учреждение "Аулиекольская районная противотуберкулезная больница" Управления здравоохранения акимата Костанайской области.
16. Коммунальное государственное учреждение "Житикаринская районная противотуберкулезная больница" Управления здравоохранения акимата Костанайской области.
17. Коммунальное государственное учреждение "Затобольская межрайонная противотуберкулезная больница" Управления здравоохранения акимата Костанайской области.