Федоров ауданының коммуналдық меншігіне келіп түскен, қараусыз қалған жануарларды келіп түсу және пайдалану қағидаларын бекіту туралы
Қостанай облысы Федоров ауданы әкімідігінің 2014 жылғы 15 желтоқсандағы № 457 қаулысы. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 20 қаңтарда № 5322 болып тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы Федоров ауданы әкімідігінің 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 434 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы Федоров ауданы әкімідігінің 22.12.2017 № 434 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 31-бабының 1-тармағының 2) тармақшасына, "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 1 наурыздағы Заңының 18-бабының 22) тармақшасына, 31, 211-баптарына, Қазақстан Республикасының 1994 жылғы 27 желтоқсандағы Азаматтық кодексінің 246-бабына сәйкес, Федоров ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Федоров ауданының коммуналдық меншігіне келіп түскен, қараусыз қалған жануарларды келіп түсу және пайдалану қағидалары бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары К.К. Баямбетовке жүктелсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі Қ. Ахметов
Федоров ауданы әкімдігінің
2014 жылғы 15 желтоқсандағы
№ 457 қаулысымен бекітілген
Федоров ауданының коммуналдық меншігіне
келіп түскен қараусыз қалған жануарларды
келіп пайдалану қағидасы
1. Жалпы ережелер
1. Осы қағида Қазақстан Республикасының 1994 жылғы 27 желтоқсандағы Азаматтық кодексіне, Қазақстан Республикасының, 2011 жылғы 1 наурыздағы "Мемлекеттік мүлік туралы" Заңына сәйкес әзірленді және Федоров ауданының коммуналдық меншікке келіп түскен қараусыз қалған жануарларды келіп түсу және пайдалану тәртібін анықтайды
2. Жануарларды ұстаған және пайдаланған тұлға оларды меншікке сатып алудан бас тартқан жағдайда, олар Қазақстан Республикасының 1994 жылғы 27 желтоқсандағы Азаматтық кодексінің 246-бабына сәйкес, Федоров ауданының коммуналдық меншігіне келіп түседі және осы Қағидаға сәйкес пайдаланылады.
2. Жануарлардың Федоров ауданының
коммуналдық меншігіне келіп түсу тәртібі
3. Қараусыз қалған жануарлардың Федоров ауданының коммуналдық меншікке келіп түскен қабылдау-беру актісі негізінде жүзеге асырылады.
Қабылдау-беру актісі, жануарларды тапсырған тұлғаның, тиісті ауыл, ауылдық округі әкімінің (бұдан әрі – әкім), "Федоров ауданы әкімдігінің ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – ветеринария бөлімі) және "Федоров ауданының экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің жауапты қызметкерлерінің қатысуымен жасалады. Қабылдау-беру актісін экономика және қаржы бөлімінің басшысы бекітеді.
Қабылдау-беру актісінде міндетті түрде Федоров ауданының коммуналдық меншігіне келіп түскен түсетін жануарлардың тұқымы, түр - түсі, жынысы, күйі және саулығы көрсетілуі тиіс.

Об утверждении Правил поступления и использования безнадзорных животных, поступивших в коммунальную собственность Федоровского района
Постановление акимата Федоровского района Костанайской области от 15 декабря 2014 года № 457. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 20 января 2015 года № 5322. Утратило силу постановлением акимата Федоровского района Костанайской области от 22 декабря 2017 года № 434
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Федоровского района Костанайской области от 22.12.2017 № 434 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 22) статьи 18, со статьями 31, 211 Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе", со статьей 246 Гражданского кодекса Республики Казахстан от 27 декабря 1994 года, акимат Федоровского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила поступления и использования безнадзорных животных, поступивших в коммунальную собственность Федоровского района.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Баямбетова К.К.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района К. Ахметов
Утверждено
постановлением акимата
Федоровского района
от 15 декабря 2014 года № 457
Правила поступления и использования
безнадзорных животных, поступивших в
коммунальную собственность Федоровского района
1. Общие правила
1. Настоящие правила разработаны в соответствии с Гражданским кодексом Республики Казахстан от 27 декабря 1994 года, Законом Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе" и определяют порядок поступления и использования безнадзорных животных, поступивших в коммунальную собственность Федоровского района.
2. При отказе лица от приобретения в собственность содержащихся у него животных, в соответствии со статьей 246 Гражданского кодекса Республики Казахстан от 27 декабря 1994 года, они поступают в коммунальную собственность Федоровского района и используется в соответствии с настоящими Правилами.
2. Порядок поступления животных в
коммунальную собственность Федоровского района
3. Поступление безнадзорных животных в коммунальную собственность Федоровского района осуществляется на основании акта приема – передачи.
Акт приема – передачи составляется при участии лица, передающего животных, акима соответствующего, сельского округа, села (далее - аким), ответственных сотрудников государственного учреждения "Отдел ветеринарии акимата Федоровского района" (далее – отдел ветеринарии) и государственного учреждения "Отдел экономики и финансов Федоровского района" (далее – отдел экономики и финансов). Акт приема - передачи утверждается руководителем отдела экономики и финансов.
В акте приема – передачи в обязательном порядке должны быть указаны порода, масть, пол, состояние и здоровье безнадзорных животных, поступающих в коммунальную собственность Федоровского района.

4. Балансқа алу жануарларды бағалау жүзеге асырылған соң қабылдау-беру актісі негізінде жүргізіледі.
3. Жануарларды бағалау,
есепке алу және бекіту
5. Федоров ауданының коммуналдық меншігіне келіп түскен түскен жануарларды одан әрі пайдалану үшін оларды аудандық коммуналдық мүліктер тізбесіне енгізу және бағалау (қайта бағалау) жүргізіледі. Тізбеге енгізу және бағалау (қайта бағалау) жөніндегі жұмыстарды Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен экономика және қаржы бөлімі жүзеге асырады.
6. Бағалау жүзеге асырылғаннан кейін, жануарлар аудан әкімдігінің қаулысы негізінде тиісті әкім аппаратының балансына бекітіледі. Балансқа алу Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілейтін тәртіппен қабылдау-беру актісі негізінде жүзеге асырылады.
4. Федоров ауданының коммуналдық
меншігіне келіп түскен жануарларды
пайдалану тәртібі
7. Федоров ауданының коммуналдық меншігіне келіп түскен жануарлар "Жекелеген негіздер бойынша мемлекет меншiгiне айналдырылған (айналдырылуы тиіс) мүлiктi есепке алудың, сақтаудың, бағалаудың және одан әрi пайдаланудың кейбiр мәселелерi" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 26 шілдедегі № 833 қаулысында белгіленген тәртіппен пайдаланылады.
5. Жануарларды бұрынғы меншік
иесіне қайтару тәртібі
8. Жануарлар Федоров ауданының коммуналдық меншігіне өткеннен кейін олардың бұрынғы меншік иесі келген жағдайда, сол жануарлардың бұрынғы меншік иесіне үйірсектігі сақталғанын немесе жаңа меншік иесінің оларға қатал не өзгедей мейірімсіз қарағанын дәлелдейтін мән-жайлар анықталған жағдайда тиісті жергілікті атқарушы органмен келісімімен, ал келісімге келімеғен кезде жағдайда сот шешімімен қайтарылуға жатады.
9. Жануарларды қайтару бұрынғы меншік иесінің, оларды бағуға байланысты шығынды жергілікті бюджет кірісіне өтегеннен кейін жүзеге асырылады.
10. Жануарлар бұрынғы меншік иесінен оларды қайтару жөнінде өтініш түскенге дейін сатылып кеткен немесе басқа меншік иесіне өтеусіз беріліп кеткен жағдайда, жануарларды сатудан түскен түсім немесе оның құны жергілікті бюджет есебінен өтеледі. Бұл жағдайда, жануарларды бағуға байланысты жұмсалған қаржының көлемі шегеріледі.
11. Жануарларды қайтару немесе оның құнын өтеу бұрынғы меншік иесі мен экономика және қаржы бөлімі арасында жасалатын шартпен ресімделеді.
6. Қорытынды ережелер
12. Жануарларды сатудан түскен қаражат заңнамада белгіленген тәртіппен жергілікті бюджет кірісіне толық есептеледі.
13. Жануарларды есепке алу, бағалау, сату бойынша шығыстар жергілікті бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырылады.

4. Принятие на баланс производится после осуществления оценки животных на основании акта приема - передачи.
3. Оценка, учет и закрепление
животных
5. Для дальнейшего использования животных, поступивших в коммунальную собственность Федоровского района, производится их занесение в перечень коммунального имущества Федоровского района и оценка (переоценка). Работы по занесению в перечень и оценке (переоценке) осуществляет в порядке определяемом законодательством Республики Казахстан отдел экономики и финансов.
6. После осуществления оценки животных на основании постановления акимата района закрепляются на баланс аппаратов соответствующих акимов. Принятие на баланс производится в порядке определяемом Правительством Республики Казахстан на основе акта приема – передачи.
4. Порядок использования животных
поступивших в коммунальную собственность
Федоровского района
7. Безнадзорные животные, поступившие в коммунальную собственность Федоровского района, используются в порядке определяемом постановлением Правительства Республики Казахстан № 833 от 26 июля 2002 года "Некоторые вопросы учета, хранения, оценки и дальнейшего использования имущества обращенного (подлежащего обращению) в собственность государства по отдельным основаниям".
5. Порядок возврата животных
прежнему собственнику
8. В случае явки прежнего собственника животных после их перехода в коммунальную собственность Федоровского района, прежний собственник вправе при наличии обстоятельств, свидетельствующих о сохранении прежнему собственнику привязанности со стороны животных или о жестоком либо ином ненадлежащем обращении с ними нового собственника, требовать их возврата ему на условиях, определяемых по соглашению с соответствующим местным исполнительным органом, а при недостижении согласия в судебном порядке.
9. Возврат животных осуществляется после возмещения прежним собственником расходов, связанных с их содержанием, в доход местного бюджета.
10. В случае, если животные проданы до поступления заявления об их возврате от прежнего собственника, выручка от продажи животных или их стоимость возмещается за счет средств местного бюджета прежнему собственнику. При этом вычитывается объем финансовых средств, связанных с содержанием животных.
11. Возврат животных или возмещение стоимости оформляется договором, заключаемым между прежним собственником и отделом экономики и финансов.
6. Заключительные правила
12. Средства от продажи животных в порядке определяемом законодательством полностью засчитываются в доход местного бюджета.
13. Расходы по учету, оценке, продаже животных осуществляются за счет средств местного бюджета.

14. Осы Қағидамен реттелмеген қатынастар қолданыстағы заңнамаға сәйкес реттеледі.

14. Отношения, не урегулированные настоящими правилами, регулируются в соответствии с действующим законодательством.