"Алматы қаласы Экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің Ережесін бекіту туралы
Алматы қаласы әкімдігінің 2014 жылғы 18 желтоқсандағы № 4/1045 қаулысы. Алматы қаласының Әділет департаментінде 2015 жылғы 15 қаңтарда № 1118 болып тіркелді. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 2017 жылғы 27 сәуірдегі № 2/133 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 27.04.2017 № 2/133 қаулысымен (әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Алматы қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Алматы қаласы Экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі туралы Ереже бекітілсін.
2. "Алматы қаласы Экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі заңнамамен белгіленген тәртіпте:
1) оның құрылтай құжаттарына енгізілген өзгерістер туралы Алматы қаласының әділет органдарына хабарласын;
2) осы қаулыны интернет-ресурста орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Алматы қаласы әкімінің орынбасары М. Құдышевқа жүктелсін.
4. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Алматы қаласының әкімі А. Есімов
Алматы қаласы әкімдігінің
2014 жылғы 18 желтоқсандағы
№ 4/1045 қаулысымен бекітілді
"Алматы қаласы Экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы"
коммуналдық мемлекеттік мекемесі туралы
ЕРЕЖЕ 1. Жалпы ережелер
1. "Алматы қаласы Экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі Алматы қаласының экономикалық саясат және бюджетті қалыптастыру саласында басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік орган болып табылады.
2. "Алматы қаласы Экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. "Алматы қаласы Экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі коммуналдық мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.

Об утверждении Положения о коммунальном государственном учреждении "Управление экономики и бюджетного планирования города Алматы"
Постановление акимата города Алматы от 18 декабря 2014 года № 4/1045. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Алматы 15 января 2015 года № 1118. Утратило силу постановлением акимата города Алматы от 27 апреля 2017 года № 2/133
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Алматы от 27.04.2017 № 2/133 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", акимат города Алматы ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое Положение о коммунальном государственном учреждении "Управление экономики и бюджетного планирования города Алматы".
2. Коммунальному государственному учреждению "Управление экономики и бюджетного планирования города Алматы" в установленном законодательством порядке:
1) известить органы юстиции города Алматы о внесенных изменениях в его учредительные документы;
2) обеспечить размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Алматы М. Кудышева.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Алматы А. Есимов
Утверждено
постановлением акимата
города Алматы
от 18 декабря 2014 года№ 4/1045
Положение о коммунальном государственном учреждении
"Управление экономики и бюджетного планирования города Алматы"
1. Общие положения
1. Коммунальное государственное учреждение "Управление экономики и бюджетного планирования города Алматы" является государственным органом, осуществляющим руководство в сфере формирования экономической политики и бюджета города Алматы.
2. Коммунальное государственное учреждение "Управление экономики и бюджетного планирования города Алматы" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и Законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Коммунальное государственное учреждение "Управление экономики и бюджетного планирования города Алматы" является юридическим лицом в организационно-правовой форме коммунального государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.

4. "Алматы қаласы Экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. "Алматы қаласы Экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес оған уәкілеттік берілген болса, мемлекет атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
6. "Алматы қаласы Экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен "Алматы қаласы Экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7.."Алматы қаласы Экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
8. "Алматы қаласы Экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің орналасқан жері: 050001, Алматы қаласы, Бостандық ауданы, Республика алаңы, 4.
9. Басқарманың толық атауы:
мемлекеттік тілде – "Алматы қаласы Экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
орыс тілінде – Коммунальное государственное учреждение "Управление экономики и бюджетного планирования города Алматы".
10. Осы Ереже "Алматы қаласы Экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
11. "Алматы қаласы Экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру тек жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
12. "Алматы қаласы Экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне кәсіпкерлік субъектілерімен "Алматы қаласы Экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Алматы қаласы Экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2. "Алматы қаласы Экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы"
коммуналдық мемлекеттік мекемесінің пайымы, негізгі міндеттері,
функциялары, құқықтары және міндеттері

4. Коммунальное государственное учреждение "Управление экономики и бюджетного планирования города Алматы" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Коммунальное государственное учреждение "Управление экономики и бюджетного планирования города Алматы" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
6. Коммунальное государственное учреждение "Управление экономики и бюджетного планирования города Алматы", по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя коммунального государственного учреждения "Управление экономики и бюджетного планирования города Алматы" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и лимит штатной численности коммунального государственного учреждения "Управление экономики и бюджетного планирования города Алматы" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
8. Местонахождение коммунального государственного учреждения "Управление экономики и бюджетного планирования города Алматы": 050001, город Алматы, Бостандыкский район, площадь Республики, 4.
9. Полное наименование:
на государственном языке – "Алматы қаласы Экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
на русском языке – Коммунальное государственное учреждение "Управление экономики и бюджетного планирования города Алматы".
10. Настоящее Положение является учредительным документом коммунального государственного учреждения "Управление экономики и бюджетного планирования города Алматы".
11. Финансирование деятельности коммунального государственного учреждения "Управление экономики и бюджетного планирования города Алматы" осуществляется только из местного бюджета.
12. Коммунальному государственному учреждению "Управление экономики и бюджетного планирования города Алматы" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями коммунального государственного учреждения "Управление экономики и бюджетного планирования города Алматы".
Если коммунальному государственному учреждению "Управление экономики и бюджетного планирования города Алматы" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности коммунального государственного учреждения "Управление экономики и бюджетного планирования города Алматы"

13. Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес "Алматы қаласы Экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің пайымы белгіленді - стратегиялық мақсаттарға және нақты нәтижелерге кол жеткізуге, сондай-ақ Алматы қаласының әлеуметтік-экономикалық дамуының басым міндеттерін іске асыруға бағытталған, мемлекеттік және бюджеттік жоспарлаудың тұтас және тиімді жүйесін қалыптастыру.
14. "Алматы қаласы Экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің міндеттері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", 2011 жылғы 1 наурыздағы "Мемлекеттік мүлік туралы" Заңдарына сәйкес белгіленген:
1) қаланың әлеуметтік-экономикалық дамуының басымдықтарына сәйкес өңірлік фискалдық, бюджеттік және инвестициялық саясатты қалыптастыру;
2) бюджеттік заңнамаларға сәйкес келешектегі бюджеттік жоспарлау және бағдарламалау;
3) Алматы қаласын әлеуметтік-экономикалық дамытудың ұзақ, орташа және қысқа мерзімді болашаққа арналған стратегиялық мақсаттары мен басымдықтарын, негізгі бағыттарын қалыптастыру;
4) Алматы қаласы әлеуметтік-экономикалық саясатының негізгі бағыттарын әзірлеуде салааралық үйлестіруді жүзеге асыру;
5) жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдардың стратегиялық жоспарларын әзірлеуді және іске асуына бақылауды үйлестіру;
6) бюджеттік түсімдерді болжау;
7) мемлекеттік алыс-берістерді және қарызды, сондай-ақ бюджеттік несиелеуді жоспарлауды және талдауды жүзеге асыру;
8) ұзақ мерзімді және орта мерзімді инвестициялық стратегияны айқындау және басым инвестициялық жобалардың тізбесін жасау;
9) гендерлік теңдік стратегиясын іске асыру;
10) Қазақстан Республикасының заңнамаларына сәйкес Алматы қаласы әкімінің және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес "Алматы қаласы Экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне жүктеген өзге де міндеттерді жүзеге асыру.
15 "Алматы қаласы Экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің функциялары Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", 2011 жылғы 1 наурыздағы "Мемлекеттік мүлік туралы", Заңдарына сәйкес белгіленген:
1) Алматы қаласының экономикалық саясатын және бюджетін қалыптастыру саласында мемлекеттік басқаруды және бақылауды жүзеге асыру;

13. В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан определена миссия коммунального государственного учреждения "Управление экономики и бюджетного планирования города Алматы" - формирование целостной и эффективной системы государственного и бюджетного планирования, ориентированной на достижение стратегических целей и конкретных результатов, а также на реализацию приоритетных задач социально-экономического развития города Алматы.
14. Задачи коммунального государственного учреждения "Управление экономики и бюджетного планирования города Алматы" определены в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе":
1) формирование региональной фискальной, бюджетной и инвестиционной политики в соответствии с приоритетами социально-экономического развития города Алматы;
2) перспективное бюджетное планирование и программирование в соответствии с бюджетным законодательством;
3) формирование стратегических целей и приоритетов, основных направлений социально-экономического развития города Алматы на долгосрочную, среднесрочную и краткосрочную перспективу;
4) осуществление межотраслевой координации разработки основных направлений социально-экономической политики города Алматы;
5) координация разработки и контроль реализации стратегических планов исполнительных органов, финансируемых из местного бюджета;
6) прогнозирование поступлений в бюджет;
7) осуществление планирования и анализа государственного заимствования и долга, а также бюджетного кредитования;
8) определение долгосрочной и среднесрочной инвестиционной стратегии и формирование перечня приоритетных инвестиционных проектов;
9) реализация Стратегии гендерного равенства
10) осуществление иных задач, возложенных на коммунальное государственное учреждение "Управление экономики и бюджетного планирования города Алматы" акимом города Алматы и в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
15. Функции коммунального государственного учреждения "Управление экономики и бюджетного планирования города Алматы" определены в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе":
1) осуществление государственного управления и контроля в областях формирования экономической политики и бюджета города Алматы;

2) экономикалық ынтымақтастық, халықаралық қаржылық және экономикалық ұйымдармен және рейтингтік агенттіктермен өзара әрекет ету бойынша мемлекеттік органдардың жұмысын үйлестіру;
3) өңірлік бағдарламалар және инвестициялық жобаларды іске асыру тиімділігіне (нәтижелілік) бақылау жүргізу;
4) "Алматы қаласы Экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің және оның құрылымдық бөлімшелері қызметкерлері қызметінің тиімділігіне бағалау жүргізуді жүзеге асыру;
5) "Стратегиялық мақсаттарға және міндеттерге қол жеткізу" бағыты бойынша жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдар қызметінің тиімділігіне бағалау жүргізу және бағалаудың барлық бағыттары бойынша жиынтық қорытындылар дайындау;
6) Алматы қаласын дамыту бағдарламасын, Алматы қаласының әлеуметтік-экономикалық дамуының орта мерзімдік болжамдарын әзірлеу және олардың іске асырылуына мониторинг жүргізу;
7) мемлекеттік бюджет есебінен ұсталатын қызметкерлердің еңбегіне ақы төлеу жүйесін жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу;
8) коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың, сондай-ақ Алматы қаласы әкімдігінің қатысуымен құрылған өзге де ұйымдар қызметінің тиімділігін талдауды және бағалауды жүзеге асыру;
9) "Алматы қаласы Экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құзыретіне кіретін мәселер бойынша нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу;
10) инвестициялық ахуалды жақсарту жөніндегі іс-шараларды әзірлеу, өңірлік бағдарламалар мен басым инвестициялық жобаларды жүзеге асыру үшін жеке инвесторлардың қаражаттарын тартуға ықпал ету;
11) коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың, сондай-ақ Алматы қаласы әкімдігінің қатысуымен құрылған өзге де ұйымдардың даму жоспарларын әзірлеу бойынша әдістемелік қамтамасыз етуді жүзеге асыру;
12) салық салу жүйесін жетілдіру, бюджеттің кіріс бөлігін әртараптандыру және оның шығыс бөлігін оңтайландыру бойынша ұсыныстар әзірлеу;
13) алынып тасталды - Алматы қаласы әкімдігінің 2015.10.02 № 1/73 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
14) жергілікті бюджет қаражатының есебінен қаржыландырылатын атқарушы органдардың штат кестелеріне талдау жүргізуді жүзеге асыру;
15) елімізді аумақтық-кеңістіктік дамытудың болжамдық схемасының іс-шараларын іске асыру бойынша жұмысты үйлестіру;
16) концессиялық жобалар ұсыныстары мен концессияға беруге ұсынылатын коммуналдық меншік нысандарының тізбесін жасау;
17) экономикалық сараптама және техникалық-экономикалық негіздемені әзірлеу, түзету үшін мамандандырылған ұйымды тарту;

2) координация работы государственных органов по экономическому сотрудничеству, взаимодействию с международными финансовыми и экономическими организациями и рейтинговыми агентствами;
3) проведение оценки эффективности (результативности) реализации региональных программ и инвестиционных проектов;
4) осуществление оценки эффективности деятельности сотрудников коммунального государственного учреждения "Управление экономики и бюджетного планирования города Алматы" и его структурных подразделений;
5) проведение оценки эффективности деятельности исполнительных органов, финансируемых из местного бюджета по направлению "Достижение стратегических целей и задач" и подготовка сводных заключений по всем направлениям оценки;
6) разработка программы развития города Алматы, среднесрочных прогнозов социально-экономического развития города Алматы и мониторинг их реализации;
7) разработка предложений по совершенствованию системы оплаты труда работников, содержащихся за счет государственного бюджета;
8) осуществление анализа и оценки эффективности деятельности коммунальных государственных предприятий, а также иных организаций, созданных с участием акимата города Алматы;
9) разработка проектов нормативных правовых актов по вопросам, входящим в компетенцию коммунального государственного учреждения "Управление экономики и бюджетного планирования города Алматы";
10) разработка мер по улучшению инвестиционного климата, содействие привлечению средств частных инвесторов для реализации региональных программ и приоритетных инвестиционных проектов;
11) осуществление методологического обеспечения по разработке планов развития коммунальных государственных предприятий, а также иных организаций, созданных с участием акимата города Алматы;
12) подготовка предложений по совершенствованию системы налогообложения, диверсификации доходной части бюджета и оптимизация его расходной части;
13) исключен постановлением акимата города Алматы от 10.02.2015 № 1/73 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
14) осуществление анализа штатных расписаний исполнительных органов, финансируемых за счет средств местного бюджета;
15) координация работы по реализации мероприятия прогнозной схемы территориально-пространственного развития страны;
16) формирование перечня предложений концессионных проектов и объектов коммунальной собственности, предлагаемых к передаче в концессию;
17) привлечение специализированной организации для разработки, корректировки, экономической экспертизы и оценки технико-экономических обоснований;

18) жергілікті бюджеттен бірлесіп қаржыландыру жағдайында инвестициялық және концессиялық жобаларды іске асыруға мониторинг жүргізу;
19) бюджеттік инвестициялық жобаларға (бағдарламаларға) экономикалық сараптама жүргізу;
20) орта мерзімді кезеңге және кезекті қаржы жылына арналған Алматы қаласы бюджетінің жобасын әзірлеу;
21) аудандар бөлігіндегі және экономика салаларындағы Алматы қаласының әлеуметтік-экономикалық дамуына мониторинг жүргізу;
22) алынып тасталды - Алматы қаласы әкімдігінің 2015.10.02 № 1/73 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
23) алынып тасталды - Алматы қаласы әкімдігінің 2015.10.02 № 1/73 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Ескерту. 15 тармаққа өзгерістер енгізілді - Алматы қаласы әкімдігінің 2015.10.02 № 1/73 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
16. "Алматы қаласы Экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", 2011 жылғы 1 наурыздағы "Мемлекеттік мүлік туралы", Заңдарына және басқа да заңнамалық актілерге сәйкес мыналарға құқылы:
1) Алматы қаласының барлық мемлекеттік органдарынан және басқа да мемлекеттік органдардан қажетті ақпаратты сұрауға және алуға;
2) Алматы қаласының әкіміне "Алматы қаласы Экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша ұсыныстар енгізуге;
3) Алматы қаласының әкіміне "Алматы қаласы Экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша әкімдік қаулысының, әкімнің шешімдері мен өкімдерінің және мәслихаттың шешімдерінің жобаларын бекітілген тәртіпте енгізуге;
4) алынып тасталды - Алматы қаласы әкімдігінің 2015.10.02 № 1/73 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
5) Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіпте сотқа талап-арыз беруге;
6) қолданыстағы заңнамаға сәйкес басқа да құқықтарға ие.
Ескерту. 16 тармаққа өзгерістер енгізілді - Алматы қаласы әкімдігінің 2015.10.02 № 1/73 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
17. "Алматы қаласы Экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің міндеттері Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", 2011 жылғы 1 наурыздағы "Мемлекеттік мүлік туралы" Заңдарына және басқа да заңнамалық актілерге сәйкес анықталған:

18) мониторинг реализации инвестиционных и концессионных проектов на условии софинансирования из местного бюджета;
19) проведение экономической экспертизы бюджетных инвестиционных проектов (программ);
20) разработка проектов бюджета города Алматы на среднесрочный период и очередной финансовый год;
21) проведение мониторинга социально-экономического развития города Алматы в разрезе районов и отраслей экономики;
22) исключен постановлением акимата города Алматы от 10.02.2015 № 1/73 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
23) исключен постановлением акимата города Алматы от 10.02.2015 № 1/73 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Пункт 15 с изменениями, внесенными постановлением акимата города Алматы от 10.02.2015 № 1/73 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
16. Коммунальное государственное учреждение "Управление экономики и бюджетного планирования города Алматы" в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе", и иными законодательными актами вправе:
1) запрашивать и получать необходимую информацию у всех государственных органов города Алматы и иных государственных органов;
2) вносить предложения акиму города Алматы по вопросам, входящим в компетенцию коммунального государственного учреждения "Управление экономики и бюджетного планирования города Алматы";
3) вносить в установленном порядке проекты постановлений акимата, решений и распоряжений акима, и решений маслихата по вопросам, входящим в компетенцию коммунального государственного учреждения "Управление экономики и бюджетного планирования города Алматы";
4) исключен постановлением акимата города Алматы от 10.02.2015 № 1/73 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5) обращаться с иском в суд в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
6) иметь иные права в соответствии с действующим законодательством.
Сноска. Пункт 16 с изменениями, внесенными постановлением акимата города Алматы от 10.02.2015 № 1/73 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
17. Обязанности коммунального государственного учреждения "Управление экономики и бюджетного планирования города Алматы" определены в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе" и иными законодательными актами:

1) "Алматы қаласы Экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құзыреті шегінде басқа мемлекеттік органдар сұраған ақпаратты беру;
2) Алматы қаласы әкімдігі ұйымдастыратын жұмыс топтарының құрамына кіру;
3) алынып тасталды - Алматы қаласы әкімдігінің 2015.10.02 № 1/73 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
4) "Алматы қаласы Экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құзыреті шегінде жеке және заңды тұлғалардың сұраныстарына жауап беру;
5) "Алматы қаласы Экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша азаматтарды және кәсіпорындар мен ұйымдардың өкілдерін қабылдауды ұйымдастыру;
6).Алматы қаласының әкімдігі ұйымдастыратын әртүрлі іс-шараларға қатысу.
Ескерту. 17 тармаққа өзгерістер енгізілді - Алматы қаласы әкімдігінің 2015.10.02 № 1/73 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
3. "Алматы қаласы Экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекеменің қызметін ұйымдастыру
18. "Алматы қаласы Экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне басшылықты "Алматы қаласы Экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және өзінің функцияларын жүзеге асыруға дербес жауап беретін басшы жүзеге асырады.
19. "Алматы қаласы Экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің басшысын Алматы қаласы әкімі қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
20. "Алматы қаласы Экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі басшысының орынбасарлары бар, олар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалады және қызметтен босатылады.
21. "Алматы қаласы Экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі басшысының өкілеттіктері:
1).сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтарға қарсы шараларды қабылдайды және сыбайлас жемқорлыққа қарсы шараларды қабылдау үшін жеке жауап береді;
2) заңнамаға сәйкес "Алматы қаласы Экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;

1) предоставлять информацию, запрашиваемую другими государственными органами в пределах компетенции коммунального государственного учреждения "Управление экономики и бюджетного планирования города Алматы";
2) входить в состав рабочих групп, организуемых акиматом города Алматы;
3) исключен постановлением акимата города Алматы от 10.02.2015 № 1/73 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4) рассматривать обращения физических и юридических лиц в пределах компетенции коммунального государственного учреждения "Управление экономики и бюджетного планирования города Алматы";
5) организовывать прием с гражданами и представителями предприятий и организаций по вопросам, входящих в компетенцию коммунального государственного учреждения "Управление экономики и бюджетного планирования города Алматы";
6) принимать участие в различных мероприятиях, организуемых акиматом города Алматы.
Сноска. Пункт 17 с изменениями, внесенными постановлением акимата города Алматы от 10.02.2015 № 1/73 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Организация деятельности коммунального государственного учреждения "Управление экономики и бюджетного планирования города Алматы"
18. Руководство коммунальным государственным учреждением "Управление экономики и бюджетного планирования города Алматы" осуществляется руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на коммунальное государственное учреждение "Управление экономики и бюджетного планирования города Алматы" задач и осуществление им своих функций.
19. Руководитель коммунального государственного учреждения "Управление экономики и бюджетного планирования города Алматы" назначается на должность и освобождается от должности акимом города Алматы.
20. Руководитель коммунального государственного учреждения "Управление экономики и бюджетного планирования города Алматы" имеет заместителей, которые назначаются на должности и освобождаются от должностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
21. Полномочия руководителя, либо лица его замещающего коммунального государственного учреждения "Управление экономики и бюджетного планирования города Алматы":
1) принимает меры, направленные на противодействие коррупционным правонарушениям и несет персональную ответственность за принятие антикоррупционных мер;
2) в соответствии с законодательством Республики Казахстан назначает на должности и освобождает от должностей работников коммунального государственного учреждения "Управление экономики и бюджетного планирования города Алматы";

3) заңнамамен белгіленген тәртіпте "Алматы қаласы Экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің қызметкерлеріне тәртіптік жаза қолданады;
4) "Алматы қаласы Экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құрылымын және оның бөлімдері туралы ережелерді бекітеді;
5) мемлекеттік органдарда және басқа да ұйымдарда "Алматы қаласы Экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің мүддесін білдіреді;
6) өз құзыреті шегінде бұйрықтар шығарады;
7) алынып тасталды - Алматы қаласы әкімдігінің 2015.10.02 № 1/73 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
8) заңнамаға сәйкес өзге де өкілеттікті жүзеге асырады.
"Алматы қаласы Экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін орындауды Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес оны алмастыратын тұлға жүзеге асырады.
Ескерту. 21 тармаққа өзгерістер енгізілді - Алматы қаласы әкімдігінің 2015.10.02 № 1/73 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
22. "Алматы қаласы Экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің басшысы қолданыстағы заңнамаға сәйкес өзінің орынбасарларының өкілеттіктерін белгілейді.
4. "Алматы қаласы Экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің мүлкі
23. "Алматы қаласы Экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің оралымды басқару құқығында оқшауланған мүлкі болады.
"Алматы қаласы Экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік есебінен қалыптастырылады.
24. "Алматы қаласы Экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
25. Егер заңнамамен өзгеше белгіленбесе "Алматы қаласы Экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.

3) в установленном законодательством порядке поощряет, налагает дисциплинарные взыскания на сотрудников коммунального государственного учреждения "Управление экономики и бюджетного планирования города Алматы";
4) утверждает структуру коммунального государственного учреждения "Управление экономики и бюджетного планирования города Алматы" и положения об его отделах;
5) представляет коммунальное государственное учреждение "Управление экономики и бюджетного планирования города Алматы" в государственных органах и иных организациях;
6) издает приказы в пределах своей компетенции;
7) исключен постановлением акимата города Алматы от 10.02.2015 № 1/73 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий руководителя коммунального государственного учреждения "Управление экономики и бюджетного планирования города Алматы" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 21 с изменениями, внесенными постановлением акимата города Алматы от 10.02.2015 № 1/73 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
22. Руководитель коммунального государственного учреждения "Управление экономики и бюджетного планирования города Алматы" определяет полномочия своих заместителей в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
4. Имущество коммунального государственного учреждения "Управление экономики и бюджетного планирования города Алматы"
23. Коммунальное государственное учреждение "Управление экономики и бюджетного планирования города Алматы" имеет на праве оперативного управления обособленное имущество.
Имущество коммунального государственного учреждения "Управление экономики и бюджетного планирования города Алматы" формируется за счет имущества, переданного ему государством.
24. Имущество, закрепленное за коммунальным государственным учреждением "Управление экономики и бюджетного планирования города Алматы", относится к коммунальной собственности.
25. Коммунальное государственное учреждение "Управление экономики и бюджетного планирования города Алматы" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выделенных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.

5. "Алматы қаласы Экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің қайта ұйымдастыру және тарату
26. "Алматы қаласы Экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.

5. Реорганизация и упразднение коммунального государственного учреждения "Управление экономики и бюджетного планирования города Алматы"
26. Реорганизация и упразднение коммунального государственного учреждения "Управление экономики и бюджетного планирования города Алматы" осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан.