Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысандарды және оларды толтыру бойынша түсіндірмелерді бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2014 жылғы 11 желтоқсандағы № 312 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 16 қаңтарда № 10090 тіркелді.
Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 03.07.2019 № 352 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Халықтың көші-қоны туралы" 2011 жылғы 22 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 7) тармақшасына, "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңы 16-бабының 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес "Қандас мәртебесінің өзектілігі бойынша ақпарат" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысаны;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес "Қандас мәртебесінің өзектілігі бойынша ақпарат" әкімшілік деректер нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес "Қандастардың жас-жыныстық құрамы және оларды әлеуметтік қолдау бойынша ақпарат" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысаны;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес "Қандастардың жас-жыныстық құрамы және оларды әлеуметтік қолдау бойынша ақпарат" әкімшілік деректер нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес "Қандастардың келген елдері бойынша ақпарат" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысаны;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес "Қандастардың келген елдері бойынша ақпарат" әкімшілік деректер нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме;
7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес "Қандастардың еңбек етуге қабілеттілігі бойынша ақпарат" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысаны;
8) осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес "Қандастардың еңбек етуге қабілеттілігі бойынша ақпарат" әкімшілік деректер нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме;
9) осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес "Қандастардың келген жылдары бойынша ақпараты" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысаны;

Об утверждении форм, предназначенных для сбора административных данных и пояснений по их заполнению
Приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 11 декабря 2014 года № 312. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 января 2015 года № 10090.
В редакции от: 16.03.2021
Опубликовано: "Казахстанская правда" от 21.01.2015 г. № 12 (27888); "Егемен Қазақстан" 21.01.2015 ж. № 12 (28490)
Приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 11 декабря 2014 года № 312. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 января 2015 года № 10090.
Об утверждении форм, предназначенных для сбора административных данных и пояснений по их заполнению
Сноска. Заголовок в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 03.07.2019 № 352 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 7) статьи 11 Закона Республики Казахстан от 22 июля 2011 года "О миграции населения", подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) форму предназначенную для сбора административных данных "Информация по актуальности статуса кандасов" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) пояснение по заполнению формы административных данных "Информация по актуальности статуса кандасов" согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) форму предназначенную для сбора административных данных "Информация по половозрастному составу и социальной поддержке кандасов" согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) пояснение по заполнению формы административных данных "Информация по половозрастному составу и социальной поддержке кандасов" согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) форму предназначенную для сбора административных данных "Информация по странам прибытия кандасов", согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) пояснение по заполнению формы административных данных "Информация по странам прибытия кандасов" согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) форму предназначенную для сбора административных "Информация по трудоспособности кандасов", согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) пояснение по заполнению формы административных данных "Информация по трудоспособности кандасов" согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) форму предназначенную для сбора административных данных "Информация по годам прибытия кандасов", согласно приложению 9 к настоящему приказу;

10) осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес "Елдерден келген қандастардың жыл бойынша ақпараты" әкімшілік деректер нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 16.03.2021 № 78 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде бұқаралық ақпарат құралдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялануын;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің ресми интернет-ресурсына орналастырылуын;
4) осы бұйрықты облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдарының назарына жеткізуді қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму вице-министрі Д.Р. Арғындықовқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр
Т. Дүйсенова
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Статистика комитетінің төрағасы
Ә. Смайылов ___________________
2014 жылғы "___" _____________
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2014 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 312 бұйрықтың
1-қосымшасы
Нысан
Әкімшілік деректерді жинау үшін арналған нысан Қандас мәртебесінің өзектілігі бойынша ақпарат
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 16.03.2021 № 78 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Индексі: О-1
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Есепті кезең 20___ж. ______ тоқсан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне
Ақпаратты ұсынатын адамдар тобы: Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті атқарушы органдары
Әкімшілік деректердің нысаны: (www.enbek.gov.kz) интернет-ресурста орналасқан
Ұсыну мерзімі: тоқсан сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-күні
Өңірдің атауы
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың әкімшілік-аумақтық объектілер классификаторы бойынша коды
адамдардың жалпы саны
мәртебесі жарамдылар
мәртебесі жоғалғандар
Қазақстан Республикасының азаматтығын алғандар
1
2
3
4
5
6
Атауы __________________ Мекенжайы _____________________
Телефоны ____________________________________________________
Электрондық почта мекенжай___________________________________
Орындаушы____________________________________ ______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
______________________________________________ ______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы
Мөрдің орны
_______________________
Ескертпе: "Қандас мәртебесінің өзектілігі бойынша ақпарат" нысанын толтыру бойынша түсіндірме 2-қосымшада берілген
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2014 жылғы 11 желтоқсандағы
№ 312 бұйрықтың
2-қосымшасы
"Әкімшілік деректер нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме "Қандас мәртебесінің өзектілігі бойынша ақпарат"
(нысанның индексі О-1 және кезеңділігі тоқсан сайын)
Ескерту. 2-қосымшаның тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 16.03.2021 № 78 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 03.07.2019 № 352 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

10) пояснение по заполнению формы административных данных "Информация по годам прибытия кандасов" согласно приложению 10 к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 16.03.2021 № 78 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Комитету труда, социальной защиты и миграции Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течении десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление на официальное опубликование в средствах массовой информации и информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан;
4) довести настоящий приказ до сведения местных исполнительных органов областей, городов республиканского значения, столицы.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан Д.Р. Аргандыкова.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
Т. Дуйсенова
СОГЛАСОВАНО
Председатель Комитета по статистике
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан
"___" ____________ 2014 г.
____________ А. Смаилов
Приложение 1
к приказу Министра
здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан
от 11 декабря 2014 года № 312
Форма предназначенная для сбора административных данных Информация по актуальности статуса кандасов
Сноска. Приложение 1 - в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 16.03.2021 № 78 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Индекс: О-1
Периодичность: ежеквартально
Отчетный период ________ квартал 20___ г
Представляется в Министерство труда и социальной защиты населения Республики
Казахстан
Круг лиц представляющих информацию: Местные исполнительные органы областей,
городов республиканского значения и столицы
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе:
(www.enbek.gov.kz)
Срок представления: ежеквартально к 5 числу отчетного периода
Наименование региона
Код областей, городов республиканского значения и столицы по классификатору административно-территориальных объектов
общее количество человек
с действующим статусом
с утраченным статусом
получившие гражданство Республики Казахстан
1
2
3
4
5
6
Наименование _________________ Адрес ___________________
Телефон ____________________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________________
Исполнитель _______________________________       _________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
___________________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)             подпись
Место для печати
_______________________
Примечание: пояснение по заполнению формы "Информация по актуальности статуса
кандасов" приведено в приложении 2
Приложение 2
к приказу Министра
здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан
от 11 декабря 2014 года № 312
Пояснение по заполнению формы административных данных "Информация по актуальности статуса кандасов" (индекс О-1, периодичность ежеквартально)
Сноска. Заголовок - в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 16.03.2021 № 78 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Қандас мәртебесінің өзектілігі бойынша ақпарат" әкімшілік деректер нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме "Халықтың көші-қоны туралы" 2011 жылғы 22 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 7) тармақшасына, "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңы 16-бабының 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленіп, әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру тәртібін нақтылайды.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 16.03.2021 № 78 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Осы Нысанды жүргізудің негізгі міндеті көші-қон процестеріне мониторингті жүзеге асыру болып табылады.
3. Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті атқарушы органдары толтырылған Нысанды Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне тоқсан сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне қарай ұсынады.
4. Көрсеткіштер ағымдағы есепті кезеңнің бірінші күніндегі нақты деректер бойынша қалыптастырылады.
5. Нысанға бірінші басшы, ал ол болмаған жағдайда оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме
6. 1-бағанда өңірдің атауы көрсетіледі.
7. 2-бағанда Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың әкімшілік-аумақтық объектілер классификаторы бойынша коды көрсетіледі.
8. 3-бағанда жалпы адам саны көрсетіледі.
9. 4-бағанында жалпы адам санынан (Нысанның 3-бағанынан) мәртебесі жарамдылардың жалпы саны көрсетіледі.
10. 5-бағанда жалпы адам санынан (Нысанның 3-бағанынан) "Халықтың көші-қоны туралы" 2011 жылғы 22 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 25-бабының 2) және 3) тармақшасына сәйкес мәртебесі тоқтатылғандардың жалпы саны көрсетіледі.
11. 6-бағанда жалпы адам санынан (Нысанның 3-бағанынан) Қазақстан Республикасының азаматтығын алғандардың жалпы саны көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2014 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 312 бұйрықтың
3-қосымшасы
Нысан
Әкімшілік деректерді жинау үшін арналған нысан Қандастардың жас-жыныстық құрамы және оларды әлеуметтік қолдау бойынша ақпарат
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 16.03.2021 № 78 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Индексі: О-2
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Есепті кезең 20___ж. ______ тоқсан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне
Ақпаратты ұсынатын адамдар тобы : Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті атқарушы органдары
Әкімшілік деректердің нысаны : (www.enbek.gov.kz) интернет-ресурста орналасқан
Ұсыну мерзімі : тоқсан сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-күні
өңірдің атауы
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың әкімшілік-аумақтық объектілер классификаторы бойынша коды
Отбасылар барлығы
адамдардың жалпы саны
оның ішінде
ерлер
әйелдер
1
2
3
4
5
6
кестенің жалғасы
оның ішінде
18 жасқа дейінгі адамдар
еңбек етуге қабілетті жастағы адамдар
зейнеткерлік жастағы адамдар
мектепке дейінгі жастағылар
мектеп жасындағылар
студенттер
барлығы
ерлер
әйелдер
барлығы
ерлер
әйелдер
барлығы
ерлер
әйелдер
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
кестенің жалғасы
Өтініш білдіргендер (отбасылар)
коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй алғандар (отбасылар)
жер учаскесін алғандар (отбасылар)
Қандастарды бейімдеу және ықпалдастыру орталықтары
уақытша орналастыру орталықтары
жеке тұрғын үй құрылысы үшін
шаруашылық жүргізу үшін
19
20
21
22
23
Атауы ____________________ Мекенжайы _______________________
Телефоны ___________________________________________________
Электрондық почта мекенжайы __________________________________
Орындаушы______________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда), қолы, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
_____________________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы
Мөрдің орны
_______________________
Ескертпе: "Қандастардың жас-жыныстық құрамы және оларды әлеуметтік қолдау бойынша ақпарат" нысанын толтыру бойынша түсіндірме 4-қосымшада берілген
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2014 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 312 бұйрықтың
4-қосымшасы
Әкімшілік деректер нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме
"Қандастардың жас-жыныстық құрамы және оларды әлеуметтік қолдау бойынша ақпарат"
(нысанның индексі-О-2 және кезеңділігі тоқсан сайын)
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 16.03.2021 № 78 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение по заполнению формы административных данных "Информация по актуальности статуса кандасов" разработана в соответствии с подпунктом 7) статьи 11 Закона Республики Казахстан от 22 июля 2011 года "О миграции населения", подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике", которая детализирует порядок заполнения формы предназначенной для сбора административных данных "Информация по актуальности статуса кандасов" (далее – Форма).
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 16.03.2021 № 78 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Основной задачей ведения данной Формы является осуществление мониторинга миграционных процессов.
3. Заполненная Форма предоставляется в Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан местными исполнительными органами областей, городов республиканского значения и столицы, ежеквартально к 5 числу месяца следующего за отчетным кварталом.
4. Показатели формируются по фактическим данным на первое число текущего отчетного периода.
5. Форму подписывает первый руководитель, а в случае его отсутствия – лицо, исполняющее его обязанности.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В графе 1 указывается наименование регионов.
7. В графе 2 указывается код областей, городов республиканского значения и столицы по классификатору административно-территориальных объектов.
8. В графе 3 указывается общее количество человек.
9. В графе 4 указывается общее количество с действующим статусом из общего количества человек (из графы 3 Формы).
10. В графе 5 указывается общее количество с утраченным статусом в соответствии с подпунктами 2) и 3) статьи 25 Закона Республики Казахстан от 22 июля 2011 года "О миграции населения" из общего количества человек (из графы 3 Формы).
11. В графе 6 указывается общее количество получившие гражданство Республики Казахстан из общего количества человек (из графы 3 Формы).
Приложение 3
к приказу Министра
здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан
от 11 декабря 2014 года № 312
Форма предназначенная для сбора административных данных Информация по половозрастному составу и социальной поддержке кандасов
Сноска. Приложение 3 - в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 16.03.2021 № 78 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Индекс: О-2
Периодичность: ежеквартально
Отчетный период: ________ квартал 20___ г
Представляется: в Министерство труда и социальной защиты населения Республики
Казахстан
Круг лиц представляющих информацию: Местные исполнительные органы областей,
городов республиканского значения и столицы
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе:
(www.enbek.gov.kz)
Срок представления: ежеквартально к 5 числу отчетного периода
Наименование региона
Код областей, городов республиканского значения и столицы по классификатору административно-территориальных объектов
Всего семей
Общее количество человек
из них
мужчин
женщин
1
2
3
4
5
6
продолжение таблицы
в том числе
лица до 18 лет
лица в трудоспособном возрасте
лица в пенсионном возрасте
дошкольного возраста
школьного возраста
студенты
всего
мужчин
женщин
всего
мужчин
женщин
всего
мужчин
женщин
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
продолжение таблицы
Обратились (семей)
получили жилье из коммунального жилищного фонда (семей)
получили участок (семей)
центр адаптации и интеграции кандасов
центр временного размещения
под ИЖС
для ведения хозяйства
19
20
21
22
23
Наименование __________________ Адрес _________________
Телефон ____________________________________________________
Адрес электронной почты _____________________________________
Исполнитель ________________________________       ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)             подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_____________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)             подпись
Место для печати
_______________________
Примечание: пояснение по заполнению формы "Информация по актуальности статуса
кандасов" приведено в приложении
Приложение 4
к приказу Министра
здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан
от 11 декабря 2014 года № 312
Пояснение по заполнению формы административных данных "Информация по половозрастному составу и социальной поддержке кандасов" (индекс О-2, периодичность ежеквартально)
Сноска. Приложение 4 - в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 16.03.2021 № 78 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).Глава 1. Общие положения

1. Осы "Қандастардың жас-жыныстық құрамы және оларды әлеуметтік қолдау бойынша ақпарат" әкімшілік деректер нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме "Халықтың көші-қоны туралы" 2011 жылғы 22 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 7) тармақшасына, "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңы 16-бабының 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленіп, әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру тәртібін нақтылайды.
2. Осы Нысанды жүргізудің негізгі міндеті көші-қон процестеріне мониторингті жүзеге асыру болып табылады.
3. Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті атқарушы органдары толтырылған Нысанды Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне тоқсан сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне қарай ұсынады.
4. Көрсеткіштер ағымдағы есепті кезеңнің бірінші күніндегі нақты деректер бойынша қалыптастырылады.
5. Нысанға бірінші басшы, ал ол болмаған жағдайда оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме
6. 1-бағанда өңірдің атауы көрсетіледі.
7. 2-бағанда облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың әкімшілік-аумақтық объектілер классификаторы бойынша коды көрсетіледі.
8. 3-бағанда қандас отбасылардың жалпы саны көрсетіледі.
9. 4-бағанда қандастардың жалпы адам саны көрсетіледі, бұл ретте:
5-бағанда қандастардың жалпы санынан (Нысанның 4-бағанынан) ер қандастардың жалпы саны көрсетіледі;
6-бағанда қандастардың жалпы санынан (Нысанның 4-бағанынан) әйел қандастардың жалпы саны көрсетіледі.
10. 7-15-бағандарда еңбек етуге қабілетті жас бөлінісінде қандастар көрсетіледі, бұл ретте:
7-бағанның мәні Нысанның 8 және 9-бағандары мәнінің қосындысына тең;
8-бағанда ер қандастардың жалпы санынан (Нысанның 5-бағанынан) 18 жасқа толмаған ерлердің саны көрсетіледі;
9-бағанда әйел қандастардың жалпы санынан (Нысанның 6-бағанынан) 18 жасқа толмаған әйелдердің саны көрсетіледі;
10-бағанның мәні Нысанның 11 және 12-бағандары мәнінің қосындысына тең;
11-бағанда ер қандастардың жалпы санынан (Нысанның 5-бағанынан) еңбек етуге қабілетті жастағы ерлердің саны көрсетіледі;
12-бағанда әйел қандастардың жалпы санынан (Нысанның 6-бағанынан) еңбек етуге қабілетті жастағы әйелдердің саны көрсетіледі;
13-бағанның мәні Нысанның 14 және 15-бағандары мәнінің қосындысына тең;
14-бағанда ер қандастардың жалпы санынан (Нысанның 5-бағанынан) зейнеткерлік жастағы ерлердің саны көрсетіледі;

1. Настоящее пояснение по заполнению формы административных данных "Информация по половозрастному составу и социальной поддержке" разработана в соответствии с подпунктом 7) статьи 11 Закона Республики Казахстан от 22 июля 2011 года "О миграции населения", подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике", которая детализирует порядок заполнения формы предназначенной для сбора административных данных "Информация по половозрастному составу и социальной поддержке" (далее – Форма).
2. Основной задачей ведения данной Формы является осуществление мониторинга миграционных процессов.
3. Заполненная Форма предоставляется в Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан местными исполнительными органами областей, городов республиканского значения и столицы, ежеквартально к 5 числу месяца следующего за отчетным кварталом.
4. Показатели формируются по фактическим данным на первое число текущего отчетного периода.
5. Форму подписывает первый руководитель, а в случае его отсутствия – лицо, исполняющее его обязанности.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В графе 1 указывается наименование регионов.
7. В графе 2 указывается код областей, городов республиканского значения и столицы по классификатору административно-территориальных объектов.
8. В графе 3 указывается общее количество семей кандасов.
9. в графе 4 указывается общее количество кандасов, при этом:
в графе 5 указывается общее количество мужчин из общего количества кандасов (из графы 4 Формы);
в графе 6 указывается общее количество женщин из общего количества кандасов (из графы 4 Формы).
10. В графах 7-15 указываются кандасы в разрезе трудоспособного возраста, при этом:
значение графы 7 равно сумме значений граф 8 и 9 Формы;
в графе 8 указываются количество мужчин, моложе 18 лет из числа общего количества мужчин – кандасов (из графы 5 Формы);
в графе 9 указываются количество женщин, моложе 18 лет из числа общего количества женщин – кандасов (из графы 6 Формы);
значение графы 10 Формы равно сумме значений граф 11 и 12 Формы;
в графе 11 указываются количество мужчин в трудоспособном возрасте из числа общего количества мужчин – кандасов (из графы 5 Формы);
в графе 12 указывается количество женщин в трудоспособном возрасте из числа общего количества женщин – кандасов (из графы 6 Формы);
значение графы 13 равно сумме значений граф 14 и 15 Формы;
в графе 14 указывается количество мужчин в пенсионном возрасте из числа общего количества мужчин – кандасов (из графы 5 Формы);

15-бағанда әйел қандастардың жалпы санынан (Нысанның 6-бағанынан) зейнеткерлік жастағы әйелдердің саны көрсетіледі;
11. 16-бағанда қандастардың мектепке дейінгі жастағы балаларының саны көрсетіледі;
12. 17-бағанда қандастардың мектеп жасындағы балаларының саны көрсетіледі;
13. 18-бағанда күндізгі оқу нысанында оқитын студенттердің саны көрсетіледі.
14. 19-20-бағандарда қандастарды бейімдеу және ықпалдастыру орталықтары мен уақытша орналастыру орталықтарына өтініш білдірген қандас (отбасылар) саны көрсетіледі, бұл ретте:
19-бағанда қандас отбасылардың жалпы санынан (Нысанның 3-бағанынан) қандастарды бейімдеу және ықпалдастыру орталықтарына өтініш білдірген қандас (отбасылар) саны көрсетіледі;
20-бағанда қандас отбасылардың жалпы санынан (Нысанның 3-бағанынан) уақытша орналастыру орталықтарына өтініш білдірген қандас (отбасылар) саны көрсетіледі.
15. 21-бағанда қандастардың жалпы санынан (Нысанның 3-бағанынан) тұрғын үйі бар қандас отбасылардың саны көрсетіледі.
16. 22-23-бағандарда жер учаскесі бар қандас отбасылардың саны көрсетіледі, бұл ретте:
22-бағанда қандас отбасылардың жалпы санынан (Нысанның 3-бағанынан) жеке тұрғын үй құрылысы үшін жер учаскесі бар отбасылардың саны көрсетіледі;
23-бағанда қандас отбасылардың жалпы санынан (Нысанның 3-бағанынан) шаруашылық жүргізу үшін жер учаскесі бар отбасылардың саны көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2014 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 312 бұйрықтың
5-қосымшасы
Нысан
Әкімшілік деректерді жинау үшін арналған нысан Қандастардың келген елдері бойынша ақпарат
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 16.03.2021 № 78 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Индексі: О-3
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Есепті кезең 20___ж. ______ тоқсан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне
Ақпаратты ұсынатын адамдар тобы: Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті атқарушы органдары
Әкімшілік деректердің нысаны: (www.enbek.gov.kz) интернет-ресурста орналасқан
Ұсыну мерзімі : тоқсан сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-күні
Елдердің атауы
Елдердің коды
барлығы
отбасы
адам
1
2
3
4
5
1
Өзбекстан

в графе 15 указывается количество женщин в пенсионном возрасте из числа общего количества женщин – кандасов (из графы 6 Формы).
11. В графе 16 указывается количество детей кандасов дошкольного возраста.
12. В графе 17 указывается количество детей кандасов школьного возраста.
13. В графе 18 указывается количество студентов дневной формы обучения.
14. В графах 19-20 указывается количество семей кандасов, которые обратились в центр адаптации и интеграции кандасов и центр временного размещения, при этом:
в графе 19 указывается количество семей кандасов, которые обратились в центр адаптации и интеграции кандасов, из общего количества семей кандасов (из графы 3 Формы);
в графе 20 указывается количество семей кандасов, которые обратились в центр временного размещения, из общего количества семей кандасов (из графы 3 Формы).
15. В графе 21 указывается количество семей кандасов, имеющих жилье, из общего количества семей кандасов (из графы 3 Формы).
16. В графах 22-23 указывается количество семей, имеющих участок земли, при этом:
в графе 22 указывается количество семей, имеющих участок земли под индивидуальное жилищное строительство, из общего количества семей кандасов (из графы 3 Формы);
в графе 23 указывается количество семей, имеющих участок земли для ведения хозяйства, из общего количества семей кандасов (из графы 3 Формы).
Приложение 5
к приказу Министра
здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан
от 11 декабря 2014 года № 312
Форма предназначенная для сбора административных данных Информация по странам прибытия кандасов
Сноска. Приложение 5 - в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 16.03.2021 № 78 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).Индекс: О-3
Периодичность: ежеквартально
Отчетный период: ________ квартал 20___ г
Представляется: в Министерство труда и социальной защиты населения Республики
Казахстан
Круг лиц представляющих информацию: Местные исполнительные органы областей,
городов республиканского значения и столицы
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе:
(www.enbek.gov.kz)
Срок представления: ежеквартально к 5 числу отчетного периода
Наименование страны
Код стран
Прибыло кандасов
семей
человек
1
2
3
4
5
1
Узбекистан

Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 16.03.2021 № 78 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Қандастардың келген елдері бойынша ақпарат" әкімшілік деректер нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме "Халықтың көші-қоны туралы" 2011 жылғы 22 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 7) тармақшасына, "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңы 16-бабының 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленіп, әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру тәртібін нақтылайды.
2. Осы Нысанды жүргізудің негізгі міндеті көші-қон процестеріне мониторингті жүзеге асыру болып табылады.
3. Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдары толтырылған Нысанды Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне тоқсан сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне қарай ұсынады.
4. Көрсеткіштер ағымдағы есепті кезеңнің бірінші күніндегі нақты деректер бойынша қалыптастырылады.
5. Нысанға бірінші басшы, ал ол болмаған жағдайда оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме
6. 1-бағанда қандас келген елдің реттік нөмірі көрсетіледі.
7. 2- бағанда қандас келген елдің атауы көрсетіледі.
8. 3- бағанда Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Техникалық реттеу және метрология комитеті төрағасының 2016 жылғы 18 қарашадағы № 290 – од бұйрығымен бекітілген 06 ISO 3166-1, 2 Қазақстан Республикасы ұлттық жіктеуішіне сәйкес қандас келген елдердің коды көрсетіледі.
9. 4-5-бағандарда қандастардың жалпы саны көрсетіледі, бұл ретте:
4-бағанда қандас отбасыларының жалпы саны көрсетіледі;
5-бағанда қандастардың жалпы саны көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2014 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 312 бұйрықтың
7-қосымшасы
Әкімшілік деректерді жинау үшін арналған нысан Қандастардың еңбек етуге қабілеттілігі бойынша ақпарат
Ескерту. Бұйрық 7-қосымшамен толықтырылды – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 03.07.2019 № 352 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 16.03.2021 № 78 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
Индексі: О-4
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Есепті кезең 20___ж. ______ тоқсан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне
Ақпаратты ұсынатын адамдар тобы: Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті атқарушы органдары
Әкімшілік деректердің нысаны: (www.enbek.gov.kz) интернет-ресурста орналасқан
Ұсыну мерзімі : тоқсан сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-күні
Өңірдің атауы
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың әкімшілік-аумақтық объектілер классификаторы бойынша коды
еңбек етуге қабілетті жастағы адамдар
оның ішінде
ерлер
әйелдер
1
2
3
4
5
кестенің жалғасы
жалдамалы қызметкерлер
жұмыспен қамтылғандардың жекелеген санаттары
жұмыссыздар (жұмысы жоқ, бірақ жұмыс іздеумен айналысып жүргендер
барлығы
ерлер
әйелдер
барлығы
ерлер
әйелдер
барлығы
ерлер
әйелдер
6
7
8
9
10
11
12
13
14
кестенің жалғасы
еңбек етуге қабілетті жастағы адамдардың дипломына сәйкес білім деңгейі
жоғары
арнайы орта
жалпы орта
білімі жоқ (оның ішінде бастауыш білімі жоқ))
ғылым докторы
ғылым кандидаты
15
16
17
18
19
20
кестенің жалғасы
еңбек кітапшасындағы жазбасына сәйкес кәсібі (біліктілігі)
шығармашылық саласындағы қызметкерлер
білім беру саласындағы қызметкерлер
медицина қызметкерлері
ауыл шаруашылық саласындағы қызметкерлер
кәсіпкерлер
басқа да мамандықтар
21
22
23
24
25
26
Атауы ____________________ Мекенжайы _______________________
Телефоны ___________________________________________________
Электрондық почта мекенжайы _________________________________
Орындаушы____________________________________ ______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда), қолы, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
_____________________________________________ ______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы
Мөрдің орны _______________________
Ескертпе: "Қандастардың еңбек етуге қабілеттілігі бойынша ақпарат" нысанын толтыру бойынша түсіндірме 8-қосымшада берілген
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2014 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 312 бұйрықтың
8-қосымшасы
Әкімшілік деректер нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме
"Қандастардың жұмысқа қабілеттілігі бойынша ақпарат"
(нысанның индексі-О-4 және кезеңділігі тоқсан сайын)
Ескерту. Бұйрық 8-қосымшамен толықтырылды – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 03.07.2019 № 352 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 16.03.2021 № 78 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.

Сноска. Приложение 6 - в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 16.03.2021 № 78 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение по заполнению формы административных данных "Информация по странам прибытия кандасов" разработана в соответствии с подпунктом 7) статьи 11 Закона Республики Казахстан от 22 июля 2011 года "О миграции населения", подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике", которая детализирует порядок заполнения формы предназначенной для сбора административных данных "Информация по странам прибытия кандасов" (далее – Форма).
2. Основной задачей ведения данной Формы является осуществление мониторинга миграционных процессов.
3. Заполненная Форма предоставляется в Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан местными исполнительными органами областей, городов республиканского значения, столицы ежеквартально к 5 числу месяца следующего за отчетным кварталом.
4. Показатели формируются по фактическим данным на первое число текущего отчетного периода.
5. Форму подписывает первый руководитель, а в случае его отсутствия – лицо, исполняющее его обязанности.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В графе 1 указывается порядковый номер страны, из которой прибыл кандас.
7. В графе 2 указывается полное наименование страны, из которой прибыл кандас.
8. В графе 3 указывается код стран, из которой прибыл кандас, согласно национальному классификатору Республики Казахстан 06 ISO 3166-1-2, утвержденный приказом Председателя Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 18 ноября 2016 года № 290-од.
9. В графах 4-5 указывается общее количество кандасов, при этом:
в графе 4 указывается общее количество семей кандасов;
в графе 5 указывается общее количество кандасов.
Приложение 7
к приказу Министра
здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан
от 11 декабря 2014 года № 312
Форма предназначенная для сбора административных данных Информация по трудоспособности кандасов
Сноска. Приложение 7 - в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 16.03.2021 № 78 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Индекс: О-4
Периодичность: ежеквартально
Отчетный период: ________ квартал 20___ г
Представляется: в Министерство труда и социальной защиты населения Республики
Казахстан
Круг лиц представляющих информацию: Местные исполнительные органы областей,
городов республиканского значения и столицы
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе:
(www.enbek.gov.kz)
Срок представления: ежеквартально к 5 числу отчетного периода
Наименование региона
Код областей, городов республиканского значения и столицы по классификатору административно-территориальных объектов
Общее количество трудоспособных, человек
из них
мужчин
женщин
1
2
3
4
5
продолжение таблицы
наемные работники
отдельные категории занятых лиц
безработные (не имеют работы, но занятые поиском)
всего
мужчин
женщин
всего
мужчин
женщин
всего
мужчин
женщин
6
7
8
9
10
11
12
13
14
продолжение таблицы
уровень образования лиц трудоспособного возраста в соответствии с дипломом
высшее
среднее специальное
общее среднее
не имеют образования (в том числе начальное)
доктора наук
кандидаты наук
15
16
17
18
19
20
продолжение таблицы
профессия (квалификация) в соответствии с записью в трудовой книжке
творческие работники
работники образование
медицинские работники
сельхоз работники
предприниматели
другие профессии
21
22
23
24
25
26
Наименование _________________ Адрес ________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель __________________________________       _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)             подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
________________________________________________       ______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)                   подпись
Место для печати
_______________________
Примечание: пояснение по заполнению формы "Информация по трудоспособности
кандасов" приведено в приложении 8
Приложение 8
к приказу Министра
здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан
от 11 декабря 2014 года № 312
Пояснение по заполнению формы административных данных "Информация по трудоспособности кандасов" (индекс О-4, периодичность ежеквартально)
Сноска. Приложение 8 - в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 16.03.2021 № 78 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Қандастардың жұмысқа қабілеттілігі бойынша ақпарат" әкімшілік деректер нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме "Халықтың көші-қоны туралы" 2011 жылғы 22 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 7) тармақшасына, "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңы 16-бабының 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленіп, әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру тәртібін нақтылайды.
2. Осы Нысанды жүргізудің негізгі міндеті көші-қон процестеріне мониторингті жүзеге асыру болып табылады.
3. Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдары толтырылған Нысанды Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне тоқсан сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне қарай ұсынады.
4. Көрсеткіштер ағымдағы есепті кезеңнің бірінші күніндегі нақты деректер бойынша қалыптастырылады.
5. Нысанға бірінші басшы, ал ол болмаған жағдайда оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме
6. 1-бағанда өңірдің атауы көрсетіледі.
7. 2-бағанда Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың әкімшілік-аумақтық объектілер классификаторы бойынша коды көрсетіледі.
8. 3-5 - бағандарда еңбек етуге қабілетті қандастардың жалпы саны көрсетіледі, бұл ретте:
3-бағанда еңбек етуге қабілетті қандастардың жалпы саны көрсетіледі;
4-бағанда қандастардың жалпы санынан (Нысанның 3-бағанынан) жұмысқа қабілетті ер қандастардың жалпы саны көрсетіледі;
6-бағанда қандастардың жалпы санынан (Нысанның 3-бағанынан) жұмысқа қабілетті әйел қандастардың жалпы саны көрсетіледі.
9. 6-8-бағандарда жалданып жұмыс істейтін қандастардың жалпы саны көрсетіледі, бұл ретте:
6-бағанда жалданып жұмыс істейтін қандастардың жалпы саны көрсетіледі;
7-бағанда жалданып жұмыс істейтін ерлердің саны көрсетіледі;
8-бағанда жалданып жұмыс істейтін әйелдердің саны көрсетіледі.
10. 9-11-бағандарда қандастардың жұмыспен қамтылғандардың жекелеген санаттарының жалпы саны көрсетіледі, бұл ретте:
9-бағанда қандастардың жұмыспен қамтылғандардың жекелеген санаттарының жалпы саны көрсетіледі көрсетіледі;
10-бағанда ерлердің жұмыспен қамтылғандардың жекелеген санаттарының саны көрсетіледі;
11-бағанда әйелдердің жұмыспен қамтылғандардың жекелеген санаттарының саны көрсетіледі.
11. 12-14-бағандарда жұмыссыз қандастардың жалпы саны көрсетіледі, бұл ретте:
12-бағанда жұмысы жоқ бірақ жұмыс іздеп жүрген жұмыссыз қандастардың жалпы саны көрсетіледі;
13-бағанда жұмысы жоқ бірақ жұмыс іздеп жүрген жұмыссыз ерлердің саны көрсетіледі;
14-бағанда жұмысы жоқ бірақ жұмыс іздеп жүрген жұмыссыз әйелдердің саны көрсетіледі.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение по заполнению формы административных данных "Информация по трудоспособности кандасов" разработана в соответствии с подпунктом 7) статьи 11 Закона Республики Казахстан от 22 июля 2011 года "О миграции населения", подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике", которая детализирует порядок заполнения формы предназначенной для сбора административных данных "Информация по трудоспособности кандасов" (далее – Форма).
2. Основной задачей ведения данной Формы является осуществление мониторинга миграционных процессов.
3. Заполненная Форма предоставляется в Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан местными исполнительными органами областей, городов республиканского значения, и столицы ежеквартально к 5 числу месяца следующего за отчетным кварталом.
4. Показатели формируются по фактическим данным на первое число текущего отчетного периода.
5. Форму подписывает первый руководитель, а в случае его отсутствия – лицо, исполняющее его обязанности.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В графе 1 указывается наименование регионов.
7. В графе 2 указывается код областей, городов республиканского значения и столицы по классификатору административно-территориальных объектов.
8. В графах 3-5 указывается общее количество трудоспособных кандасов, при этом:
в графе 3 указывается общее количество трудоспособных человек;
в графе 4 указывается общее количество мужчин из общего количества трудоспособных кандасов (из графы 3 Формы);
в графе 5 указывается общее количество женщин из общего количества трудоспособных кандасов (из графы 3 Формы).
9. В графах 6-8 указывается общее количество наемных работников, при этом:
в графе 6 указывается количество наемных работников;
в графе 7 указывается количество мужчин наемных работников;
в графе 8 указывается количество женщин наемных работников.
10. В графах 9-11 указывается общее количество отдельных категорий занятых лиц, при этом:
в графе 9 указывается общее количество отдельных категорий занятых;
в графе 10 указывается количество отдельных категорий занятых мужчин;
в графе 11 указывается количество отдельных категорий занятых женщин.
11. В графах 12-14 указывается общее количество безработных, при этом:
в графе 12 указывается общее количество безработных, которые не имеют работы, но занятые ее поиском;
в графе 13 указывается количество мужчин безработных, которые не имеют работы, но занятые ее поиском;
в графе 14 указывается количество женщин безработных, которые не имеют работы, но занятые ее поиском.

12. 15-20-бағандарда білім деңгейі дипломына сәйкес еңбек етуге қабілетті жастағы адамдардың жалпы саны көрсетіледі, бұл ретте:
15-бағанда еңбек етуге қабілетті жастағы қандастар қатарынан (Нысанның 3-бағанынан) жоғары білімі бар қандастардың саны көрсетіледі;
16-бағанда еңбек етуге қабілетті жастағы қандастар қатарынан (Нысанның 3-бағанынан) арнайы орта білімі бар қандастардың саны көрсетіледі;
17-бағанда еңбек етуге қабілетті жастағы қандастар қатарынан (Нысанның 3-бағанынан) жалпы орта білімі бар қандастардың саны көрсетіледі;
18-бағанда еңбек етуге қабілетті жастағы қандастар қатарынан (Нысанның 3-бағанынан) бастауыш білімі жоқ қандастардың саны көрсетіледі;
19-бағанда еңбек етуге қабілетті жастағы қандастар қатарынан (Нысанның 3-бағанынан) ғылым докторы біліктілігі бар қандастардың саны көрсетіледі;
20-бағанда еңбек етуге қабілетті жастағы қандастар қатарынан (Нысанның 3-бағанынан) ғылым кандидаты біліктілігі бар қандастардың саны көрсетіледі.
13. 21-27-бағандарда еңбек етуге қабілетті жастағы қандастардың еңбек кітапшасындағы жазбасына сәйкес кәсібі (біліктілігі) көрсетіледі, бұл ретте:
21-бағанда еңбек етуге қабілетті жастағы қандастар қатарынан (Нысанның 3-бағанынан) шығармашылықпен айналысатын қызметкерлердің саны көрсетіледі. Олардың құрамына: жазушылар, музыканттар, әртістер, бишілер және шығармашылық саласындағы өзге де мамандар кіреді;
22-бағанда еңбек етуге қабілетті жастағы қандастар қатарынан (Нысанның 3-бағанынан) білім беру саласындағы қызметкерлердің саны көрсетіледі. Олардың құрамына: колледждердің, университеттердің және басқа да жоғары оқу орындарының оқытушылары, орта, бастауыш мектептегі және мектепке дейінгі білім беру жүйесіндегі мұғалімдер, білім беру саласындағы өзге де мамандықтар кіреді;
23-бағанда еңбек етуге қабілетті жастағы қандастар қатарынан (Нысанның 3-бағанынан) медицина қызметкерлерінің саны көрсетіледі. Олардың құрамына: дәрігерлер, стоматологтар, фармацевтер, орта медициналық персонал және денсаулық сақтау саласындағы өзге де мамандықтар кіреді;
24-бағанда еңбек етуге қабілетті жастағы қандастар қатарынан (Нысанның 3-бағанынан) ауылшаруашылық саласындағы қызметкерлердің саны көрсетіледі;
25-бағанда еңбек етуге қабілетті жастағы қандастар қатарынан (Нысанның 3-бағанынан) кәсіпкерлердің саны көрсетіледі. Кәсіпкерлер – өзінің жеке кәсібін басқаратын немесе экономикалық қызметтің қандай да бір түріндегі тәуелсіз кәсіпкерлік қызметпен айналысатын, тұрақты негізде бір немесе бірнеше қызметкерді жалдайтын немесе жалдамайтын адамдар;
26-бағанда еңбек етуге қабілетті жастағы қандастар қатарынан (Нысанның 3-бағанынан) басқа да кәсіптермен айналысатындардың саны көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2014 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 312 бұйрықтың
9-қосымшасы
Әкімшілік деректерді жинау үшін арналған нысан Қандастардың келген жылдары бойынша ақпараты
Ескерту. Бұйрық 9-қосымшамен толықтырылды – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 03.07.2019 № 352 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 16.03.2021 № 78 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
Индексі: О-1
Кезеңділігі: жыл сайын
Есепті кезең 20___ж. ______ тоқсан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне
Ақпаратты ұсынатын адамдар тобы: Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті атқарушы органдары
Әкімшілік деректердің нысаны: (www.enbek.gov.kz) интернет-ресурста орналасқан
Ұсыну мерзімі: жыл сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-күні
Өңірдің атауы
Облыстың, республикалық маңызы бар, әкімшілік-аумақтық объектілер классификаторы бойынша қаланың коды
Қандастардың келген жылдары бойынша саны
отбасы
адам
1
2
3
4
Атауы ____________________
Мекенжайы _______________________
Телефоны ___________________________________________________
Электрондық почта мекенжайы _________________________________
Орындаушы________________________________ _________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда), қолы, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
_____________________________________________ ______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы
Мөрдің орны _______________________
Ескертпе: "Қандастардың келген жылдары бойынша ақпараты" нысанын толтыру бойынша түсіндірме 10-қосымшада берілген
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2014 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 312 бұйрықтың
10-қосымшасы
Әкімшілік деректер нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме
"Қандастардың келген жылдары бойынша ақпарат"
(нысанның индексі-О-5 және кезеңділігі тоқсан сайын)
Ескерту. Бұйрық 10-қосымшамен толықтырылды – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 03.07.2019 № 352 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 16.03.2021 № 78 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.

12. В графах 15-20 указывается уровень образования в соотношении с дипломом, при этом:
в графе 15 указывается количество кандасов с высшим образованием из числа кандасов в трудоспособном возрасте (из графы 3 Формы);
в графе 16 указывается количество кандасов со средним специальным образованием из числа кандасов в трудоспособном возрасте (из графы 3 Формы);
в графе 17 указывается количество кандасов с общим средним образованием из числа кандасов в трудоспособном возрасте (из графы 3 Формы);
в графе 18 указывается количество кандасов, не имеющих начальное образование из числа кандасов в трудоспособном возрасте (из графы 3 Формы);
в графе 19 Формы указывается количество кандасов с квалификацией доктора наук из числа кандасов в трудоспособном возрасте (из графы 3 Формы);
графе 20 указывается количество кандасов с квалификацией кандидата наук из числа кандасов в трудоспособном возрасте (из графы 3 Формы).
13. В графах 21-26 указывается профессия (квалификация) в соответствии с записью в трудовой книжке из числа кандасов в трудоспособном возрасте, при этом:
в графе 21 указывается количество творческих работников из числа кандасов в трудоспособном возрасте (из графы 3 Формы), в состав которых входят: писатели, музыканты, артисты, танцоры и прочие специалисты в сфере творчества;
в графе 22 указывается количество работников образования из числа кандасов в трудоспособном возрасте (из графы 3 Формы), в состав которых входят: преподаватели колледжей, университетов и других вузов, учителя в средней, начальной школе и в системе дошкольного образования, прочие специалисты в сфере образования;
в графе 23 указывается количество медицинских работников из числа кандасов в трудоспособном возрасте (из графы 3 Формы), в состав которых входят: врачи, стоматологи, фармацевты, средний медицинский персонал и прочие специалисты в сфере здравоохранения;
в графе 24 указывается количество работников сельского хозяйства из числа кандасов в трудоспособном возрасте (из графы 3 Формы), в состав которых входят работники сельского, лесного, охотничьего хозяйств, рыбоводства и рыболовства;
в графе 25 указывается количество предпринимателей из числа кандасов в трудоспособном возрасте (из графы 3 Формы). Предприниматели – лица, управляющие своим собственным предприятием или занимающиеся независимой предпринимательской деятельностью в каком-либо виде экономической деятельности, нанимающие или не нанимающие на постоянной основе одного или нескольких работников;
в графе 26 указывается количество кандасов других профессий из числа кандасов в трудоспособном возрасте (из графы 3 Формы).
Приложение 9
к приказу Министра
здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан
от 11 декабря 2014 года № 312
Форма предназначенная для сбора административных данных
Информация по годам прибытия оралманов
Сноска. Приложение 9 - в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 16.03.2021 № 78 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).Индекс: О-5
Периодичность: ежеквартально
Отчетный период: ________ квартал 20___ г
Представляется: в Министерство труда и социальной защиты населения Республики
Казахстан
Круг лиц представляющих информацию: Местные исполнительные органы областей,
городов республиканского значения и столицы
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе:
(www.enbek.gov.kz)
Срок представления: ежеквартально к 5 числу отчетного периода
Наименование региона
Код областей, городов республиканского значения и столицы по классификатору административно-территориальных объектов
общее количество кандасов за год
семей
человек
1
2
3
4
Наименование ________________________ Адрес _______________________________
Телефон _____________________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________________
Исполнитель _________________________________       _________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)             подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности0
____________________________________________       _________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)             подпись
Место для печати
_______________________
Примечание: пояснение по заполнению формы "Информация по годам прибытия
кандасов" приведено в приложении 10
Приложение 10
к приказу Министра
здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан
от 11 декабря 2014 года № 312
Пояснение по заполнению формы административных данных "Информация по годам прибытия кандасов" (индекс О-5, периодичность ежеквартально)
Сноска. Приложение 10 - в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 16.03.2021 № 78 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Қандастардың келген жылдары бойынша ақпарат" әкімшілік деректер нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме "Халықтың көші-қоны туралы" 2011 жылғы 22 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 7) тармақшасына, "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңы 16-бабының 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленіп, әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру тәртібін нақтылайды.
2. Осы Нысанды жүргізудің негізгі міндеті көші-қон процестеріне мониторингті жүзеге асыру болып табылады.
3. Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдары толтырылған Нысанды Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне тоқсан сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне қарай ұсынады.
4. Көрсеткіштер ағымдағы есепті кезеңнің бірінші күніндегі нақты деректер бойынша қалыптастырылады.
5. Нысанға бірінші басшы, ал ол болмаған жағдайда оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме
6. 1-бағанда аймақтың атауы көрсетіледі.
7. 2-бағанда Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың әкімшілік-аумақтық объектілер классификаторы бойынша коды көрсетіледі.
8. 3-4 бағандарда қандастардың келген жылдары бойынша жалпы адам саны көрсетіледі, бұл ретте:
3-бағанда қандас отбасыларының жылғы жалпы саны көрсетіледі;
4-бағанда қандастардың жылғы жалпы саны көрсетіледі.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение по заполнению формы административных данных "Информация по годам прибытия кандасов" разработана в соответствии с подпунктом 7) статьи 11 Закона Республики Казахстан от 22 июля 2011 года "О миграции населения", подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике", которая детализирует порядок заполнения формы предназначенной для сбора административных данных "Информация по годам прибытия кандасов" (далее – Форма).
2. Основной задачей ведения данной Формы является осуществление мониторинга миграционных процессов.
3. Заполненная Форма предоставляется в Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан местными исполнительными органами областей, городов республиканского значения и столицы, ежеквартально к 5 числу месяца следующего за отчетный год.
4. Показатели формируются по фактическим данным на первое число текущего отчетного периода.
5. Форму подписывает первый руководитель, а в случае его отсутствия – лицо, исполняющее его обязанности.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В графе 1 Формы указывается наименование регионов.
7. В графе 2 Формы указывается код областей, городов республиканского значения и столицы по классификатору административно-территориальных объектов.
8. В графах 3-4 Формы указывается общее количество кандасов за год, при этом:
в графе 3 Формы указывается общее количество семей кандасов за год;
в графе 4 Формы указывается общее количество кандасов за год.