Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2014 жылғы 16 шілдедегі № 109 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 2 қыркүйекте № 9712 тіркелді.
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз.
"Рұқсаттар және хабарламалар туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне рұқсат беру жүйесі мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2014 жылғы 16 мамырдағы Қазақстан Республикасының заңдарын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес, қоса беріліп отырған, Қазақстан Республикасының қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін нормативтік құқықтық актілерінің тізбесі бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң, бірақ 2014 жылғы 21 қарашадан ерте емес қолданысқа енгізіледі.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Қ. Келімбетов
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2014 жылғы 16 шілдедегі
№ 109 қаулысына қосымша
Қазақстан Республикасының қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін нормативтік құқықтық актілерінің тізбесі
1. Күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 28.12.2018 № 322 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 29.02.2016 № 76 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
3. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 29.04.2016 № 115 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
4. Күші жойылды – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 30.03.2020 № 36 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
5. Күші жойылды – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 12.02.2021 № 24 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам регулирования, контроля и надзора финансового рынка и финансовых организаций
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 16 июля 2014 года № 109. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 сентября 2014 года № 9712.
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие приказа см. п.2
В целях реализации законов Республики Казахстан от 16 мая 2014 года "О разрешениях и уведомлениях" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам разрешительной системы" Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый Перечень нормативных правовых актов Республики Казахстан по вопросам регулирования, контроля и надзора финансового рынка и финансовых организаций, в которые вносятся изменения и дополнения, согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования, но не ранее 21 ноября 2014 года.
Председатель
Национального Банка
К. Келимбетов
Приложение
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 16 июля 2014 года №109
Перечень
нормативных правовых актов Республики Казахстан по вопросам регулирования, контроля и надзора финансового рынка и финансовых организаций, в которые вносятся изменения и дополнения
1. Утратил силу постановлением Правления Национального Банка РК от 28.12.2018 № 322 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Утратил силу постановлением Правления Национального Банка РК от 29.02.2016 № 76 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Утратил силу постановлением Правления Национального Банка РК от 29.04.2016 № 115 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Утратил силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 30.03.2020 № 36 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
5. Утратил силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 12.02.2021 № 24 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).

6. Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар жүзеге асыратын банк операцияларын лицензиялау қағидаларын бекіту туралы" 2007 жылғы 25 маусымдағы № 168 қаулысына (нормативтік-құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4731 тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар жүзеге асыратын банк операцияларын лицензиялау қағидаларын бекіту туралы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар жүзеге асыратын банк операцияларын лицензиялау қағидалары бекітілсін";
көрсетілген қаулымен бекітілген Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар жүзеге асыратын банк операцияларын лицензиялау қағидаларында:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар жүзеге асыратын банк операцияларын лицензиялау қағидалары";
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Осы Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар жүзеге асыратын банк операцияларын лицензиялау қағидалары "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы (бұдан әрі – Банктер туралы заң), "Жылжымайтын мүлік ипотекасы туралы" 1995 жылғы 23 желтоқсандағы (бұдан әрі – Жылжымайтын мүлік ипотекасы туралы заң), "Бағалы қағаздар рыногы туралы" 2003 жылғы 2 шілдедегі, "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі, "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" 2014 жылғы 16 мамырдағы (бұдан әрі – Рұқсаттар және хабарламалар туралы заң) Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес әзірленді және лицензиялау Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің (бұдан әрі – уәкілетті орган) құзыретіне кіретін банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар жүзеге асыратын банк операцияларын лицензиялаудың тәртібі мен талаптарын айқындайды.";
4-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) жарғының нотариатта куәландырылған көшірмесін.";
16-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"16. Өтініш иесінің және лицензияны алуға ұсынылған құжаттардың Қазақстан Республикасының заңнамасымен, оның ішінде осы Қағидалармен сәйкес келген жағдайда өтініш иесіне лицензия осы Қағидалардың 4-қосымшасына немесе 5-қосымшасына сәйкес беріледі.";

6. Внести в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 июня 2007 года № 168 "Об утверждении Правил лицензирования банковских операций, осуществляемые организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4873) следующие изменения и дополнение:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Правил лицензирования банковских операций, осуществляемых организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемые Правила лицензирования банковских операций, осуществляемых организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций.";
в Правилах лицензирования банковских операций, осуществляемые организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, утвержденных указанным постановлением:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Правила лицензирования банковских операций, осуществляемых организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций";
преамбулу изложить в следующей редакции:
"Настоящие Правила лицензирования банковских операций, осуществляемых организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций разработаны в соответствии с законами Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан" (далее - Закон о банках), от 23 декабря 1995 года "Об ипотеке недвижимого имущества" (далее - Закон об ипотеке недвижимого имущества), от 2 июля 2003 года "О рынке ценных бумаг", от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций", от 16 мая 2014 года "О разрешениях и уведомлениях" (далее - Закон о разрешениях и уведомлениях) и определяют порядок и условия лицензирования банковских операций, осуществляемых организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, лицензирование которых относится к компетенции Национального Банка Республики Казахстан (далее - уполномоченный орган).";
подпункт 2) пункта 4 изложить в следующей редакции:
"2) нотариально засвидетельствованную копию устава.";
пункт 16 изложить в следующей редакции:
"16. При соответствии заявителя и документов, представленных им для получения лицензии, требованиям законодательства Республики Казахстан, в том числе настоящих Правил, заявителю выдается лицензия согласно приложению 4 или приложению 5 к настоящим Правилам.";

20, 21 және 22-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"20. Лицензия беруден бас тарту Банктер туралы заңның 27-бабымен, Рұқсат берулер мен хабарламалар туралы заңның 32 және 36 баптарымен берілген негіздемелер бойынша жасалады.
21. Банктік емес ұйымдардың лицензияларын қайта ресімдеу Рұқсаттар және хабарламалар туралы заңмен белгіленген негіздеме мен тәртіп бойынша жасалады.
Банктік емес ұйым лицензияны қайта ресімдеу кезінде осы Қағидалардың 6-қосымшасына сәйкес нысан бойынша лицензияны қайта ресімдеу туралы өтінішпен уәкілетті органға хабарласады.
22. Уәкілетті орган банктік емес ұйымның лицензиясы жоғалған, бүлінген жағдайда банктік емес ұйымнан жазбаша өтініш алған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде лицензияның телнұсқасын жоғарғы оң жақ бұрышына жаңа нөмірін қою мен "Телнұсқа" деген жазба жасау және лицензияның алғашқы берілген күнін және (немесе) оның қайта ресімделген күнін көрсете отырып береді.";
26-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"26. Банктік емес ұйымның банк операцияларының жекелеген түрлерін жүргізуге берілген лицензияның қолданылуын тоқтату (оның ішінде лицензиядан операциялардың жекелеген түрлерін алып тастау) туралы банктік емес ұйымның өтініші негізінде уәкілетті органға ерікті түрде өтініш беруі тек банктік емес ұйымы осы операциялар бойынша барлық міндеттемелерін орындағаннан кейін ғана жүргізіледі.
Уәкілетті органға банктік емес ұйымның лицензияның қолданылуын тоқтату туралы ақпаратты банктік емес ұйым Қазақстан Республикасының барлық аумағында таралатын мерзімді баспасөз басылымдарында қазақ және орыс тілдерінде оны уәкілетті органға қайтару күніне дейін күнтізбелік алпыс күннен кешіктірмей жариялайды. Банктік емес ұйым уәкілетті органға лицензияның қолданылуын тоқтату туралы ерікті түрде өтініш жасаған кезде қолдаухатпен бірге осы тармақта көрсетілген іс-шараларды орындағанын растайтын хатты береді.";
Тізбенің 15-қосымшасына сәйкес 6-қосымшамен толықтырылсын.
7. Күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 28.10.2016 № 263 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
8. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 19.12.2015 № 251 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
9. Күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 08.04.2019 № 57 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

пункты 20, 21 и 22 изложить в следующей редакции:
"20. Отказ в выдаче лицензии производится по основаниям, предусмотренным статьей 27 Закона о банках, статьями 32 и 36 Закона о разрешениях и уведомлениях.
21. Переоформление лицензии небанковской организации производится по основаниям и в порядке, установленном Законом о разрешениях и уведомлениях.
При переоформлении лицензии небанковская организация обращается в уполномоченный орган с заявлением о переоформлении лицензии по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
22. Уполномоченный орган при утере, порче лицензии небанковской организации в течение двух рабочих дней со дня получения письменного заявления небанковской организации производит выдачу дубликата лицензии с присвоением нового номера и надписью "Дубликат" в правом верхнем углу и указанием даты первичной выдачи лицензии и (или) даты ее переоформления.";
пункт 26 изложить в следующей редакции:
"26. Добровольное обращение небанковской организации в уполномоченный орган о прекращении действия лицензии на проведение отдельных банковских операций (в том числе исключение из лицензии отдельных видов операций) на основании заявления небанковской организации производится только после исполнения небанковской организацией всех обязательств по данным операциям.
Информация о добровольном обращении небанковской организации в уполномоченный орган о прекращении действия лицензии публикуется небанковской организацией в периодических печатных изданиях, распространяемых на всей территории Республики Казахстан на казахском и русском языках не позднее шестидесяти календарных дней до даты ее возврата уполномоченному органу. Небанковская организация при добровольном обращении в уполномоченный орган о прекращении действия лицензии одновременно с ходатайством представляет письмо о подтверждении исполнения мероприятий, указанных в настоящем пункте.";
дополнить приложением 6 согласно приложению 15 к Перечню.
7. Утратил силу постановлением Правления Национального Банка РК от 28.10.2016 № 263 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
8. Утратил силу постановлением Правления Национального Банка РК от 19.12.2015 № 251 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. Утратил силу постановлением Правления Национального Банка РК от 08.04.2019 № 57 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

10. Күші жойылды - ҚР Ұлттық банкі басқармасының 28.01.2016 № 26 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
11. Күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 28.11.2019 № 227 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
12. Күші жойылды – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 30.03.2020 № 40 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу, бақылау мен
қадағалау мәселелері бойынша
өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін нормативтік
құқықтық актілерінің тізбесіне
1-қосымша
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 28.12.2018 № 322 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу, бақылау мен
қадағалау мәселелері бойынша
өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін нормативтік
құқықтық актілерінің тізбесіне
2-қосымша
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 29.02.2016 № 76 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу, бақылау мен
қадағалау мәселелері бойынша
өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін нормативтік
құқықтық актілерінің тізбесіне
3-қосымша
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 29.02.2016 № 76 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу, бақылау мен
қадағалау мәселелері бойынша
өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін нормативтік
құқықтық актілерінің тізбесіне
4-қосымша
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 29.02.2016 № 76 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу, бақылау мен
қадағалау мәселелері бойынша
өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін нормативтік
құқықтық актілерінің тізбесіне
5-қосымша
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 29.04.2016 № 115 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу, бақылау мен
қадағалау мәселелері бойынша
өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін нормативтік
құқықтық актілерінің тізбесіне
6-қосымша
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 29.04.2016 № 115 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу, бақылау мен
қадағалау мәселелері бойынша
өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін нормативтік
құқықтық актілерінің тізбесіне
7-қосымша
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 29.04.2016 № 115 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу, бақылау мен
қадағалау мәселелері бойынша
өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін нормативтік
құқықтық актілерінің тізбесіне
8-қосымша
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 29.04.2016 № 115 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу, бақылау мен
қадағалау мәселелері бойынша
өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін нормативтік
құқықтық актілерінің тізбесіне
9-қосымша
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 30.03.2020 № 36 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу, бақылау мен
қадағалау мәселелері бойынша
өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін нормативтік
құқықтық актілерінің тізбесіне
10-қосымша
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 30.03.2020 № 36 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу, бақылау мен
қадағалау мәселелері бойынша
өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін нормативтік
құқықтық актілерінің тізбесіне
11-қосымша
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 30.03.2020 № 36 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу, бақылау мен
қадағалау мәселелері бойынша
өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін нормативтік
құқықтық актілерінің тізбесіне
12-қосымша
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 30.03.2020 № 36 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу, бақылау мен
қадағалау мәселелері бойынша
өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін нормативтік
құқықтық актілерінің тізбесіне
13-қосымша
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 12.02.2021 № 24 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу, бақылау мен
қадағалау мәселелері бойынша
өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін нормативтік
құқықтық актілерінің тізбесіне
14-қосымша
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 12.02.2021 № 24 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу, бақылау мен
қадағалау мәселелері бойынша
өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін нормативтік
құқықтық актілерінің тізбесіне
15-қосымша
"Банк операцияларының
жекелеген түрлерін жүзеге
асыратын ұйымдар жүзеге
асыратын банк операцияларын
лицензиялау қағидаларына
6-қосымша
Нысан
_____________________________________________________________________
(уәкілетті органның толық атауы)
_____________________________________________________________________
(өтініш берушінің толық атауы)
ӨТІНІШ
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(лицензияның атауын және валюта түрін (ұлттық және (немесе)
шетелдік) көрсету)
лицензияны қайта ресімдеуді сұраймын.
Өтініш беруші туралы мәліметтер:

10. Утратил силу постановлением Правления Национального Банка РК от 28.01.2016 № 26 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
11. утратил силу постановлением Правления Национального Банка РК от 28.11.2019 № 227 (вводится в действие с 01.01.2020).
12. Утратил силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 30.03.2020 № 40 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к Перечню нормативных
правовых актов Республики
Казахстан по вопросам
регулирования, контроля и
надзора финансового рынка и
финансовых организаций, в
которые вносятся изменения и
дополнения
"Приложение 4
к Правилам выпуска,
размещения, обращения и
погашения казахстанских
депозитарных расписок,
государственной регистрации
их выпуска и представления
отчетов об итогах размещения
или погашения казахстанских
депозитарных расписок, а
также о требованиях,
подлежащих
соблюдению эмитентом
казахстанских
депозитарных расписок
Форма
Свидетельство
о государственной регистрации выпуска казахстанских депозитарных расписок
Уполномоченный орган (наименование) произвел государственную регистрацию (порядковый номер) выпуска казахстанских депозитарных расписок (наименование эмитента), зарегистрированного (наименование регистрирующего органа, номер и дата регистрации), на ценные бумаги - (указание вида ценных бумаг эмитента базового актива, наименование и место нахождения эмитента базового актива), зарегистрированного (наименование регистрирующего органа, и (при наличии) номер, дата государственной регистрации).
Выпуск разделен на (цифрами и прописью) казахстанские депозитарные расписки, которым присвоен национальный идентификационный номер __________________________.
На одну казахстанскую депозитарную расписку приходится (цифрами и прописью) штук (указание на вид ценных бумаг, являющихся базовым активом, наименование эмитента базового актива).
Выпуск внесен в Государственный реестр ценных бумаг под номером (номер выпуска).
Должностное лицо уполномоченного органа
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Место печати
Исполнитель ______, телефон_________".
Приложение 2
к Перечню нормативных
правовых актов Республики
Казахстан по вопросам
регулирования, контроля и
надзора финансового рынка и
финансовых организаций, в
которые вносятся изменения и
дополнения
Сноска. Приложение 2 утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 29.02.2016 № 76 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 3
к Перечню нормативных
правовых актов Республики
Казахстан по вопросам
регулирования, контроля и
надзора финансового рынка и
финансовых организаций, в
которые вносятся изменения и
дополнения
Сноска. Приложение 3 утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 29.02.2016 № 76 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 4
к Перечню нормҰҰҰҰҰҰҰҰҰҰҰативных
правовых актов Республики
Казахстан по вопросам
регулирования, контроля и
надзора финансового рынка и
финансовых организаций, в
которые вносятся изменения и
дополнения
Сноска. Приложение 4 утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 29.02.2016 № 76 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 5
к Перечню нормативных
правовых актов Республики
Казахстан по вопросам
регулирования, контроля и
надзора финансового рынка и
финансовых организаций, в
которые вносятся изменения и
дополнения
Сноска. Приложение 5 утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 29.04.2016 № 115 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 6
к Перечню нормативных
правовых актов Республики
Казахстан по вопросам
регулирования, контроля и
надзора финансового рынка и
финансовых организаций, в
которые вносятся изменения и
дополнения
Сноска. Приложение 6 утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 29.04.2016 № 115 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 7
к Перечню нормативных
правовых актов Республики
Казахстан по вопросам
регулирования, контроля и
надзора финансового рынка и
финансовых организаций, в
которые вносятся изменения и
дополнения
Сноска. Приложение 7 утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 29.04.2016 № 115 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 8
к Перечню нормативных
правовых актов Республики
Казахстан по вопросам
регулирования, контроля и
надзора финансового рынка и
финансовых организаций, в
которые вносятся изменения и
дополнения
Сноска. Приложение 8 утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 29.04.2016 № 115 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 9
к Перечню нормативных
правовых актов Республики
Казахстан по вопросам
регулирования, контроля и
надзора финансового рынка и
финансовых организаций, в
которые вносятся изменения и
дополнения
Сведения об учредителе - юридическом лице
Сноска. Приложение 9 утратило силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 30.03.2020 № 36 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Приложение 10
к Перечню нормативных
правовых актов Республики
Казахстан по вопросам
регулирования, контроля и
надзора финансового рынка и
финансовых организаций, в
которые вносятся изменения и
дополнения
Заявление
Сноска. Приложение 10 утратило силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 30.03.2020 № 36 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Приложение 11
к Перечню нормативных
правовых актов Республики
Казахстан по вопросам
регулирования, контроля и
надзора финансового рынка и
финансовых организаций, в
которые вносятся изменения и
дополнения
Заявление
Сноска. Приложение 11 утратило силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 30.03.2020 № 36 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Приложение 12
к Перечню нормативных
правовых актов Республики
Казахстан по вопросам
регулирования, контроля и
надзора финансового рынка и
финансовых организаций, в
которые вносятся изменения и
дополнения
Заявление
на прекращение действия лицензии в связи с добровольным обращением в уполномоченный орган, исключение отдельных видов операций и (или) деятельности
Сноска. Приложение 12 утратило силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 30.03.2020 № 36 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Приложение 13
к Перечню нормативных
правовых актов Республики
Казахстан по вопросам
регулирования, контроля и
надзора финансового рынка и
финансовых организаций, в
которые вносятся изменения и
дополнения
Сноска. Приложение 13 утратило силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 12.02.2021 № 24 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Приложение 14
к Перечню нормативных
правовых актов Республики
Казахстан по вопросам
регулирования, контроля и
надзора финансового рынка и
финансовых организаций, в
которые вносятся изменения и
дополнения
Сноска. Приложение 14 утратило силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 12.02.2021 № 24 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Приложение 15
к Перечню нормативных
правовых актов Республики
Казахстан по вопросам
регулирования, контроля и
надзора финансового рынка и
финансовых организаций, в
которые вносятся изменения и
дополнения
"Приложение 6
к Правилам лицензирования
банковских операций,
осуществляемые организациями,
осуществляющими отдельные
виды банковских операций
Форма
В ________________________________________________________________________
(полное наименование уполномоченного органа)
От _______________________________________________________________________
(полное наименование заявителя)
Заявление
Прошу переоформить лицензию ______________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(указать наименование лицензии и вид валюты (в национальной
и (или) иностранной) в связи
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(указать причину переоформления лицензии)
Сведения о заявителе _______________________________________________________

1. Өтініш берушінің тұрғылықты жері
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(индекс, қала, аудан, облыс, көше, үй нөмірі)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(телефон, факс)
3. Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің нөмірі және күні және уәкілетті орган белгілеген жарғы капиталының барынша төмен мөлшері.
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
4. Жіберіліп отырған құжаттар тізбесі, даналардың және парақтардың әр қайсысының саны:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Өтініш беруші өтінішке қоса берілген құжаттардың (ақпараттың) шынайылығы үшін толық жауапкершілік атқарады.
Өтініш беруге уәкілетті тұлғаның тегі, аты, бар болса – әкесінің аты, қызметі
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(қолы)
200__ жылғы "___" _____________
Мөр орны".
Қазақстан Республикасының
қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу, бақылау мен
қадағалау мәселелері бойынша
өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін нормативтік
құқықтық актілерінің тізбесіне
16-қосымша
"Кредиттік бюроның қызметін
лицензиялау қағидаларына
3-қосымша
Нысан
_____________________________________________________________________
(уәкілетті органның толық атауы)
_____________________________________________________________________
(өтініш берушінің толық атауы)
Өтініш
_____________________________________________________________________
(лицензияны қайта ресімдеу себебін көрсету)
_____________________________________________________________________
(лицензияның атауын көрсету)
лицензияны қайта ресумдеуді сұраймын.
Өтініш беруші туралы мәліметтер:
1. Өтiнiш берушi орналасқан жерi (заңды/нақты мекенжайы)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(индекс, қала, аудан, облыс, көше, үйдiң нөмiрi, бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
_____________________________________________________________________
(телефон, факс).

1. Место нахождения заявителя ______________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(индекс, город, район, область, улица, номер дома)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(телефон, факс)
3. Номер и дата свидетельства о государственной регистрации выпуска объявленных
акций и минимальный размер уставного капитала, установленный уполномоченным
органом ________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
4. Перечень направляемых документов, количество экземпляров и листов по каждому
из них __________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Заявитель полностью несет ответственность за достоверность прилагаемых к
заявлению документов (информации).
Фамилия, имя, при наличии - отчество, должность лица, уполномоченного на подачу
заявления _______________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(подпись)
"___" _____________ 20__ года
Место печати".
Приложение 16
к Перечню нормативных
правовых актов Республики
Казахстан по вопросам
регулирования, контроля и
надзора финансового рынка и
финансовых организаций, в
которые вносятся изменения и
дополнения
"Приложение 3
к Правилам лицензирования
деятельности кредитного бюро
Форма
В ________________________________________________________________________
(полное наименование уполномоченного органа)
От _______________________________________________________________________
(полное наименование заявителя)
Заявление
Прошу переоформить лицензию ______________________________________________
________________________________________________________________________________
(указать наименование лицензии)
в связи _________________________________________________________________________
(указать причину переоформления лицензии)
Сведения о заявителе
1. Место нахождения заявителя (адрес юридический (фактический))
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(индекс, город, район, область, улица, номер дома,
бизнес-индентификационный номер)
________________________________________________________________________________
(телефон, факс).

2. Кредиттік бюроның бірінші басшысы және бас бухгалтері туралы
мәліметтер (тегі, аты, бар болса - әкесінің аты, туылған күні,
байланыс телефондарының нөмірлері);
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
3. Кредиттік бюроның акционерлері (құрылтайшылары,
қатысушылары) туралы мәліметтер: заңды тұлғалар үшін - толық атауы,
мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтер, жарғылық
капиталының мөлшері, жеке тұлғалар үшін - тегі, аты, бар болса -
әкесінің аты, туған күні мен жылы);
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
4. Төлем тапсырмаларын, кассалық кіріс ордерлерін толық
төлегенін растайтын құжаттардың деректемелері көрсетілген жарғылық
капиталдың мөлшері (акционерлік қоғам ұйымдастырушылық-құқықтық
нысанындағы заңды тұлғаларды қоспағанда);
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
5. Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы
куәліктің нөмірі мен күні (заңды тұлғалар үшін акционерлік қоғамының
ұйымдастырушылық-құқықтық нысанында).
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
6. Жіберілетін құжаттардың тізбесі, даналар саны және әр
қайсысы бойынша парақтар саны:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Өтініш беруші өтінішке қоса берілген құжаттардың (ақпараттың)
дұрыстығына толығымен жауапты болады.
Тегі, аты, бар болса - әкесінің аты, өтініш берушінің өтініш
беруге өкілетті тұлғаның лауазымы
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
______________________
(қолы)
20 __ жылғы "______" _____________
Мөр орны.".
Қазақстан Республикасының
қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу, бақылау мен
қадағалау мәселелері бойынша
өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін нормативтік
құқықтық актілерінің тізбесіне
17-қосымша
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 19.12.2015 № 251 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу, бақылау мен
қадағалау мәселелері бойынша
өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін нормативтік
құқықтық актілерінің тізбесіне
18-қосымша
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 19.12.2015 № 251 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу, бақылау мен
қадағалау мәселелері бойынша
өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін нормативтік
құқықтық актілерінің тізбесіне
19-қосымша
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық банкі басқармасының 28.01.2016 № 26 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу, бақылау мен
қадағалау мәселелері бойынша
өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін нормативтік
құқықтық актілерінің тізбесіне
20-қосымша
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық банкі басқармасының 28.01.2016 № 26 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу, бақылау мен
қадағалау мәселелері бойынша
өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін нормативтік
құқықтық актілерінің тізбесіне
21-қосымша
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 30.03.2020 № 40 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

2. Сведения о первом руководителе и главном бухгалтере кредитного бюро (фамилия,
имя, при наличии - отчество, дата рождения, номера контактных телефонов)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
3. Сведения об акционерах (учредителях, участниках) кредитного бюро: для
юридических лиц - полное наименование, сведения о государственной регистрации
(перерегистрации), размер уставного капитала, для физических лиц - фамилия, имя, при
наличии - отчество, дата и год рождения) ____________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
4. Размер уставного капитала с указанием реквизитов документов, подтверждающих
полную оплату - платежные поручения, приходные кассовые ордера (за исключением
юридических лиц в организационно-правовой форме акционерного общества)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
5. Номер и дата свидетельства о государственной регистрации выпуска объявленных
акций (для юридических лиц в организационно правовой форме акционерного общества
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
6. Перечень направляемых документов, количество экземпляров и листов по каждому
из них __________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Заявитель полностью несет ответственность за достоверность прилагаемых к
заявлению документов (информации).
Фамилия, имя, при наличии - отчество, должность лица, уполномоченного заявителем
на подачу заявления ______________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
______________________
(подпись)
"___" _____________ 200 __ года
Место печати".
Приложение 17
к Перечню нормативных
правовых актов Республики
Казахстан по вопросам
регулирования, контроля и
надзора финансового рынка и
финансовых организаций, в
которые вносятся изменения и
дополнения
"Приложение 2
к Правилам государственной
регистрации выпуска исламских
ценных бумаг, рассмотрения
отчетов об итогах размещения и
погашения исламских ценных
бумаг, а также присвоения
национального
идентификационного номера
исламским ценным бумагам
Форма
Свидетельство
о государственной регистрации выпуска ценных бумаг
Сноска. Приложение 17 утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 19.12.2015 № 251 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 18
к Перечню нормативных
правовых актов Республики
Казахстан по вопросам
регулирования, контроля и
надзора финансового рынка и
финансовых организаций, в
которые вносятся изменения и
дополнения
"Приложение 5
к Правилам государственной
регистрации выпуска исламских
ценных бумаг, рассмотрения
отчетов об итогах размещения и
погашения исламских ценных
бумаг, а также присвоения
национального
идентификационного номера
исламским ценным бумагам
Форма
Уведомление
об утверждении отчета об итогах размещения
(погашения) исламских ценных бумаг
Сноска. Приложение 18 утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 19.12.2015 № 251 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 19
к Перечню нормативных
правовых актов Республики
Казахстан по вопросам
регулирования, контроля и
надзора финансового рынка и
финансовых организаций, в
которые вносятся изменения и
дополнения
Сноска. Приложение 19 утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 28.01.2016 № 26 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 20
к Перечню нормативных
правовых актов Республики
Казахстан по вопросам
регулирования, контроля и
надзора финансового рынка и
финансовых организаций, в
которые вносятся изменения и
дополнения
Сноска. Приложение 20 утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 28.01.2016 № 26 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 21
к Перечню нормативных
правовых актов Республики
Казахстан по вопросам
регулирования, контроля и
надзора финансового рынка и
финансовых организаций, в
которые вносятся изменения и
дополнения
Заявление
Сноска. Приложение 21 утратило силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 30.03.2020 № 40 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).