Қазақстан Республикасының аумағына шикі құрақ қант әкелудің кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 26 қаңтардағы № 45 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 16 ақпанда № 10262 тіркелді
«Сауда қызметін реттеу туралы» 2004 жылғы 12 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабына және «Беларусь Республикасының, Қазақстан Республикасының және Ресей Федерациясының Кеден одағын бірыңғай кедендік-тарифтік реттеу туралы» Кеден одағы комиссиясының 2009 жылғы 27 қарашадағы № 130 шешіміне сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. 435 000 тонна көлеміндегі дәмдік-хош иістік немесе бояғыш қоспалары жоқ шикі құрақ қантын (бұдан әрі – шикі қант) (КО СЭҚ ТН кодтары 1701 13, 1701 14) әкелу 2015 жылы Қазақстан Республикасының аумағына ішкі тұтыну үшін шығарудың кедендік рәсімінде кедендік баждар төлемей жүзеге асырылады деп белгіленсін.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Сауда қызметін реттеу департаменті белгіленген тәртіппен тізбесі және осы бұйрыққа қосымшада көрсетілген қант өндіретін кәсіпорындарға не әкелінетін шикі қанттың нысаналы мақсаты туралы көрсетілген кәсіпорындармен келісімшарт негізінде шикі қант жеткізушілерге Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігімен келісім бойынша бекітілген көлем шегінде лицензиялар беруді жүзеге асырсын.
3. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Сыртқы сауда қызметін дамыту департаменті:
1) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитетін:
кедендік әкелу баждарын төлемей Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі беретін лицензиялар негізінде;
Кеден одағының Бірыңғай кедендік тарифімен бекітілген мөлшерлемелер бойынша кедендік әкелу баждарын төлеу арқылы Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі беретін лицензияларсыз ішкі тұтыну үшін шығарудың кедендік рәсімінде әкелінетін шикі қантты кедендік декларациялауды жүзеге асыру қажеттілігі туралы хабардар етсін;
2) қабылданатын сыртқы сауда қызметін реттеу шаралары туралы Еуразиялық экономикалық комиссияны хабардар етсін;
3) заңнамада белгіленген тәртіппен:
осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуінен кейін күнтізбелік он күн ішінде ресми бұқаралық ақпарат құралдарында және «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберілуін;
осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.

О некоторых вопросах ввоза тростникового сахара-сырца на территорию Республики Казахстан
Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 26 января 2015 года № 45. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 февраля 2015 года № 10262
В соответствии со статьей 7 Закона Республики Казахстан от 12 апреля 2004 года «О регулировании торговой деятельности» и решением Комиссии таможенного союза от 27 ноября 2009 года № 130 «О едином таможенно-тарифном регулировании таможенного союза Республики Беларусь, Республики Казахстан и Российской Федерации» ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Установить, что ввоз тростникового сахара-сырца без вкусо-ароматических или красящих добавок (коды ТН ВЭД ТС 1701 13, 1701 14) (далее – сахар-сырец) в объеме 435 000 тонн в 2015 году осуществляется без уплаты таможенных пошлин в таможенной процедуре выпуска для внутреннего потребления на территорию Республики Казахстан.
2. Департаменту регулирования торговой деятельности Министерства национальной экономики Республики Казахстан в установленном порядке осуществлять выдачу лицензий в пределах утвержденного объема по согласованию с Министерством сельского хозяйства Республики Казахстан предприятиям-производителям сахара, перечень которых и указан в приложении к настоящему приказу, либо поставщикам сахара-сырца на основании контракта с указанными предприятиями о целевом назначении ввозимого сахара-сырца.
3. Департаменту развития внешнеторговой деятельности Министерства национальной экономики Республики Казахстан:
1) уведомить Комитет государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан о необходимости осуществления таможенного декларирования сахара-сырца, ввозимого в таможенной процедуре выпуска для внутреннего потребления:
на основании лицензий, выдаваемых Министерством национальной экономики Республики Казахстан, без уплаты ввозных таможенных пошлин;
без лицензий, выдаваемых Министерством национальной экономики Республики Казахстан, с уплатой ввозных таможенных пошлин по ставкам, утвержденным Единым таможенным тарифом Таможенного союза;
2) уведомить Евразийскую экономическую комиссию о принимаемых мерах регулирования внешнеторговой деятельности;
3) в установленном законодательством порядке обеспечить:
государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление на официальное опубликование в официальных средствах массовой информации и информационно-правовой системе «Әділет»;
размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан.

4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр                                    Е. Досаев
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
___________ А. Мамытбеков
2015 жылғы 26 қаңтар
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
_____________ Б. Сұлтанов
2015 жылғы 27 қаңтар
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 26 қаңтардағы
№ 45 бұйрығына қосымша
Қант өндіретін кәсіпорындар тізбесі
р/с
Қант өндіретін кәсіпорын атауы
1.
«Орталық Азия Қант корпорациясы» жауапкершілігі шектеулі серіктестігі»

4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Министр                                    Е. Досаев
«СОГЛАСОВАНО»
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
___________ А. Мамытбеков
26 января 2015 года
«СОГЛАСОВАНО»
Министр финансов
Республики Казахстан
___________ Б. Султанов
«__»___________ 2015 года
Приложение
к приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 26 января 2015 года № 45
Перечень предприятий – производителей сахара
п/п
Наименование предприятия – производителя сахара
1.
Товарищество с ограниченной ответственностью «Центральноазиатская Сахарная Корпорация»