Тауарларды сыныптау жөніндегі, тауарды жинақталмаған түрде сыныптау туралы шешімдердің және преференциялдық және преференциялдық емес режимдерді қолдану кезінде тауар шығарылған елді айқындауға қатысты алдын ала шешімдердің нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 24 ақпандағы № 116 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 3 сәуірде № 10625 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 16 ақпандағы № 210 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы министрінің 16.02.2018 № 210 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы" Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 30 маусымдағы кодексінің 78-бабының 3-тармағына, 85-бабының 2-тармағына, 9-бабының 4-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес тауарларды сыныптау жөніндегі шешімнің;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес тауарды жинақталмаған түрде сыныптау туралы шешімнің;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес преференциалдық және преференциялдық емес режимдерді қолдану кезінде тауар шығарылған елді айқындауға қатысты алдын ала шешімнің нысандары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті (Д.Е. Ерғожин) заңнамамен белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оны ресми, жариялауға мерзімдік баспа басылымдарына және "Әділет" ақпараттық құқықтық жүйесіне жолдауды;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет - ресурстарында жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Б. Сұлтанов
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 24 ақпандағы
№ 116 бұйрығына
1-қосымша
Нысан
Тауарларды сыныптау жөніндегі шешім
1. Тауарды сыныптау жөніндегі шешімді қабылдаған мемлекеттік кірістер органының атауы:
2. Декларант:
3. Тіркеу нөмірі:
ххххх/хх/хххх
_____жылғы "__"_______________
4. ТД 31 бағанына сәйкес тауардың атауы:
5. Еуразиялық экономикалық одағының Сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасына сәйкес тауарға арналған декларацияда мәлімденген тауардың коды:
6. Еуразиялық экономикалық одағының Сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасына сәйкес қабылданған тауардың коды:

Об утверждении форм решений по классификации товаров, о классификации товара в несобранном виде и предварительных решений относительно определения страны происхождения товара при применении преференциального и непреференциального режимов
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 24 февраля 2015 года № 116. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 апреля 2015 года № 10625. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 16 февраля 2018 года № 210 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 16.02.2018 № 210 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 3 статьи 78, пунктом 2 статьи 85, пунктом 4 статьи 91 Кодекса Республики Казахстан от 30 июня 2010 года "О таможенном деле в Республике Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить формы:
1) решения по классификации товаров согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) решения о классификации товара в несобранном виде согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) предварительного решения относительно определения страны происхождения товара при применении преференциального и непреференциального режимов согласно приложению 3 к настоящему приказу.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (Ергожин Д.Е.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Султанов
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 24 февраля 2015 года № 116
Форма
Решение по классификации товаров
1 Наименование органа государственных доходов, принявшего решение по классификации товара:
2. Декларант:
3. Регистрационный номер:
ххххх/хх/хххх
от "__" __________ года
4. Наименование товара в соответствии с графой 31 ДТ:
5. Заявленный код товара в соответствии с Товарной номенклатурой внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза в декларации на товары:
6. Принятый код товара в соответствии с Товарной номенклатурой внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза:

7. Тауар туралы мәліметтер, тауардың сипаттамасы:
8. Тауарды сыныптау жөніндегі шешімді қабылдаудың негіздемесі (ұсынылған тауарға ілеспе құжаттар, кеден зертханасы кеден сарапшысының қорытындысы не тауарлардың тәуелсіз сараптамасын жүзеге асыратын аккредиттелген сынақ зертханасының тауарды зерттеу нәтижелері туралы акт (анықтама), тауардың тексеріп қарау/қарау актісі):
9. Қызметтік белгілер үшін (нормативтік құқықтық актілерге, мемлекеттік кірістер органының шешіміне сілтеме, тауарға арналған декларациясының нөмірі, іске қосылған тәуекел профилі туралы ақпарат):
Мемлекеттік кірістер органының басшысы:
_____________________________________________ _____________
(тегі, аты, әкесінің аты бар болған жағдайда) (қолы)
Орындаушы
_________________ ______________________________________ ________
(лауазымы) (тегі, аты, әкесінің аты бар болған жағдайда) (қолы)
Біреуі декларантқа/тауарды шығарғаннан кейін бақылауды жүзеге асыратын бөлімшесіне жіберілетін, екіншісі осы шешімді қабылдаған мемлекеттік кірістер органында қалдырылатын екі данада шығарылады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 24 ақпандағы
№ 116 бұйрығына
2-қосымша
Нысан
Тауарды жинақталмаған түрде сыныптау туралы шешім
1. Тауарды жинақталмаған түрде кедендік тазарту жүргізілетін мемлекеттік кірістер органының аумақтық бөлімшесінің атауы
2. Өтініш беруші туралы мәлімет (ұйымның атауы, почта мекенжайы):
3. Тіркеу нөмірі:
ххххх/хххх
_____жылғы "__"_______________
4. Тауар орналастырылатын кедендік рәсімнің түрі:
5. Өтініш берушінің өтінішінде көрсетілген тауардың атауы:
6. Еуразиялық экономикалық одағының Сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасына сәйкес коды:
7. Әрекет ету қағидаттары мен функцияларын көрсете отырып тауар мен оның құрамдауыштарының техникалық сипаттамасы, монтаж немесе жинау тәсілінің сипаттамасы, тауар мен оның құрамдауыштарының өндірілген материалдардың сипаттамасы, жинақты сызбалар, схемалар, мүмкіндігінше өндірушілердің фотосуреттері, каталогтары, бейне материал, қосымшаға* сәйкес тауардың егжей-тегжейлі ерекшелігі
8. Сыртқы экономикалық мәміленің жасалғанын растайтын және оған сәйкес тауарлардың құрауыштарын әкелу немесе әкету жүзеге асырылатын құжаттардың немесе кедендік мақсаттар үшін қажетті өзге құжаттардың деректемелері:
9. Қызметтік белгілер үшін (нормативтік құқықтық актілерге, мемлекеттік кірістер органының шешіміне сілтеме):
Мемлекеттік кірістер органының басшысы:
_____________________________________________ _____________
(тегі, аты, әкесінің аты бар болған жағдайда) (қолы)
Орындаушы
_________________ ______________________________________ ________
(лауазымы) (тегі, аты, әкесінің аты бар болған жағдайда) (қолы)
Тауарды жинақталмаған
түрде сыныптау туралы
шешімге қосымша
Тауарды жинақталмаған түрде сыныптау туралы шешімге қосымша
Тауардың р/с №
Машинаның жиынтық бөлігіні ң атауы
Машинаның жиынтық бөлігінің ҚО СЭҚ ТН коды
Тауар шығарылған ел (тауар елдерінің тобы)
Саны (өлшем бірлігі )
Тауардың келісімшар т валютасындағы бағасы
Келісімшарттың №
Ерекшеліктің №
Тауарды жинақталмаған түрде сыныптау туралы шешім және оған қосымша үш данада шығарылады және мынадай түрде бөлінеді:
- бірінші данасы - өтініш берушіге жіберіледі;
- екінші данасы - шешімнің 1-бағанында көрсетілген мемлекеттік кірістер органының аумақтық бөлімшесінің мекенжайына жіберіледі;
- үшінші данасы - мемлекеттік кірістер органында қалады.
*Қосымша тауарды жинақталмаған түрде сыныптау жөніндегі шешімінің ажырамас бөлігі болып табылады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 24 ақпандағы
№ 116 бұйрығына
3-қосымша
Нысан
Преференциалдық және преференциялдық емес режимдерді қолдану кезінде тауардың шығарылған елін айқындауға қатысты алдын ала шешім

7. Сведения о товаре, описание товара:
8. Обоснование принятия решения по классификации товара (представленные товаросопроводительные документы, заключение таможенного эксперта таможенной лаборатории, либо акта (справки) о результатах исследований товара аккредитованной испытательной лаборатории, осуществляющей независимую экспертизу товаров, акт осмотра/досмотра товара):
9. Для служебных отметок (ссылка на нормативные правовые акты, решение органа государственных доходов, номер декларации на товары, информация о сработавшем профиле риска):
Руководитель органа государственных доходов:
_______________________________________ _________________
(фамилия, имя, отчество при его наличии) (подпись)
Исполнитель:
____________ ________________________________________ _________________
(должность) (фамилия, имя, отчество при его наличии) (подпись)
Выносится в двух экземплярах, один из которых направляется декларанту/подразделение осуществляющее контроль после выпуска, второй остается в органе государственных доходов, принявшем данное решение.
Приложение 2
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 24 февраля 2015 года № 116
Форма
Решение о классификации товара в несобранном виде
1. Наименование территориального подразделения органа государственных доходов, в котором будет производиться таможенная очистка товара в несобранном виде
2. Сведения о заявителе (наименование организации, почтовый адрес):
3. Регистрационный номер:
ххххх/хххх
от "__" __________ года
4. Вид таможенной процедуры, под которую будет помещен товар
5. Наименование товара, указанного в запросе заявителя:
6. Код в соответствии с Товарной номенклатурой внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза:
7. Техническое описание товара и его компонентов с указанием принципа действия и функций, описание способа монтажа или сборки, описание материалов, из которых произведен товар и его компоненты, сборочные чертежи, схемы, при возможности фотографии, каталоги производителей, видеоматериал, подробная спецификация товара согласно приложению*
8. Реквизиты документов, которые подтверждают совершение внешнеэкономической сделки и в соответствии, с которыми осуществляется ввоз или вывоз компонентов товара, или иных документов, необходимых для таможенных целей:
9. Для служебных отметок (ссылка на нормативные правовые акты, решение органа государственных доходов):
Руководитель органа государственных доходов:
_______________________________________ _________________
(фамилия, имя, отчество при его наличии) (подпись)
Исполнитель:
____________ ________________________________________ _________________
(должность) (фамилия, имя, отчество при его наличии) (подпись)
Приложение
к Решению о классификации
товара в несобранном виде
Приложение
к решению о классификации товара в несобранном виде
п/п
товара
Наименованиекомплектной части машины
Код ТН
ВЭД ТС комплектной части машины
Страна происхождения(группа стран) товара
Количество (ед.изм)
Цена товара в валюте контракта
№ контракта
№ спецификации
Решение о классификации товара в несобранном виде и приложение к нему выносится в трех экземплярах и распределяются следующим образом:
- первый экземпляр — направляется заявителю;
- второй экземпляр - направляется в адрес территориального подразделения органа государственных доходов, указанного в графе 1 решения;
- третий экземпляр - остается в органе государственных доходов.
*Приложение является неотъемлемой частью к решению по классификации товара в несобранном виде
Приложение 3
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 24 февраля 2015 года № 116
Форма
Предварительное решение относительно определения страны происхождения товара при применении преференциального и непреференциального режимов

1. Преференциалдық және преференциялдық емес режимдерді қолдану кезінде тауар шығарылған елді айқындауға қатысты алдын ала шешімді қабылдаған мемлекеттік кірістер органының атауы
2. Өтініш беруші туралы мәлімет (ұйымның атауы, почта мекенжайы):
3. Тіркеу нөмірі:
ххххх/хххх
_______жылғы "__"_________________
4. Осы алдын ала шешімге сәйкес айқындалған тауар шығарылған елі:
5. Өтініш берушінің өтінішінде көрсетілген тауардың атауы:
6. Тауар туралы мәліметтер, тауардың сипаттамасы
7. Преференциалдық және преференциялдық емес режимдерді қолдану кезінде тауардың шығарылған елін айқындауға қатысты алдын ала шешімді қабылдау негіздемесі (ұсынылған тауарға ілеспе құжаттар, кеден зертханасы кеден сарапшысының қорытындысы, не тауарлардың тәуелсіз сараптамасын жүзеге асыратын аккредиттелген сынақ зертханасының тауарды зерттеу нәтижелері туралы акт (анықтама):
8. Қызметтік белгілер үшін (нормативтік құқықтық актілерге, мемлекеттік кірістер органының шешіміне сілтеме, тауардың шығу тегі өлшемдері):
Мемлекеттік кірістер органының басшысы:
_____________________________________________ _____________
(тегі, аты, әкесінің аты бар болған жағдайда) (қолы)
Орындаушы
_________________ ______________________________________ ________
(лауазымы) (тегі, аты, әкесінің аты бар болған жағдайда) (қолы)
Біреуі өтініш берушіге жіберілетін, екіншісі осы шешімді қабылдаған мемлекеттік кірістер органында қалдырылатын екі данада шығарылады.

1. Наименование органа государственных доходов, принявшего предварительное решение относительно определения страны происхождения товара при применении преференциального и непреференциального режимов:
2. Сведения о заявителе (наименование организации, почтовый адрес):
3. Регистрационный номер:
ххххх/хххх
от "__" __________ года
4. Страна происхождения товара, определенная в соответствии с настоящим предварительным решением
5. Наименование товара, указанного в запросе заявителя:
7. Сведения о товаре, описание товара:
8. Обоснование принятия предварительного решения относительно определения страны происхождения товара при применении преференциального и непреференциального режимов (представленные товаросопроводительные документы, заключение таможенного эксперта таможенной лаборатории, либо акта (справки) о результатах исследований товара аккредитованной испытательной лаборатории, осуществляющей независимую экспертизу товаров):
9. Для служебных отметок (ссылка на нормативные правовые акты, решение органа государственных доходов, критерий происхождения товара):
Руководитель органа государственных доходов:
_______________________________________ _________________
(фамилия, имя, отчество при его наличии) (подпись)
Исполнитель:
____________ ________________________________________ _________________
(должность) (фамилия, имя, отчество при его наличии) (подпись)
Выносится в двух экземплярах, один из которых направляется заявителю, второй остается в органе государственных доходов, принявшем данное решение.