Процессингтік орталықтың жұмыс істеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2015 жылғы 27 ақпандағы № 7-1/179 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 17 сәуірде № 10749 тіркелді.
"Ветеринария туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабының 38-1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда көзделген – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 16.06.2023 № 234 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған Процессингтік орталықтың жұмыс істеу қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Ветеринария және тамақ қауіпсіздігі департаменті:
1) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберілуін;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналасуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министрдің
міндеттерін атқарушы
С. Омаров
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрі
______________Б. Сұлтанов
"____" _________ 2015 жыл
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
Министрдің міндеттерін атқарушы
2015 жылғы 27 ақпанда
№ 7-1/179 бұйрығымен
бекітілген
Процессингтік орталықтың жұмыс істеу
қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Процессингтік орталықтың жұмыс істеу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Ветеринария туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 8-бабының 38-1) тармақшасына сәйкес әзірленді және процессингтік орталықтың жұмыс істеу тәртібін айқындайды.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 16.06.2023 № 234 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі дерекқор – жергілікті атқарушы органдар құрған мемлекеттік ветеринариялық ұйымдары және ветеринария саласындағы уәкілетті орган пайдаланатын, жануардың жеке нөмірі туралы, диагностикалық зерттеулердің нәтижелерін қоса алғанда, оны ветеринариялық өңдеу туралы деректерді, сондай-ақ жануардың иесі туралы мәліметтерді тіркеудің бірыңғай, көп деңгейлі жүйесін көздейтін ветеринариялық есептің бір бөлігі;

Об утверждении Правил функционирования процессингового центра
Приказ и.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 7-1/179. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 апреля 2015 года № 10749.
Примечание ИЗПИ!
Преамбула предусмотрена в редакции приказа
В соответствии с подпунктом 38-1) статьи 8 Закона Республики Казахстан "О ветеринарии" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 16.06.2023 № 234 (вводится в действие с 01.01.2024).
1. Утвердить прилагаемые Правила функционирования процессингового центра.
2. Департаменту ветеринарной и пищевой безопасности Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра
С. Омаров
"СОГЛАСОВАН"
Министр финансов
Республики Казахстан
_____________ Б. Султанов
"____" __________ 2015 год
Утверждены
приказом исполняющего
обязанности Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 27 февраля 2015 года № 7-1/179
Правила
функционирования процессингового центра
1. Общие положения
1. Настоящие Правила функционирования процессингового центра (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 38-1) статьи 8 Закона Республики Казахстан "О ветеринарии" (далее – Закон) и определяют порядок функционирования процессингового центра.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 16.06.2023 № 234 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) база данных по идентификации сельскохозяйственных животных – часть ветеринарного учета, предусматривающая единую, многоуровневую систему регистрации данных об индивидуальном номере животного, о его ветеринарных обработках, включая результаты диагностических исследований, а также данных о владельце животного, осуществляемая государственными ветеринарными организациями, созданными местными исполнительными органами, и используемая уполномоченным органом в области ветеринарии;

2) ауыл шаруашылығы жануарларына бірдейлендіру жұмыстарын жүргізуге арналған бұйымдар (құралдар) – ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру үшін қолданылатын сырғалар (радиожиілік таңбасы бар аспалы), болюстер, чиптер және өзге бұйымдар (құралдар);
3) ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізуге арналған атрибуттар – ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізуге арналған аспап, құрал–саймандар;
4) алып тасталды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 16.06.2023 № 234 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5) ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру бұйымдарына (құралдарына) ен салатын лазерлік станция (бұдан әрі – лазерлік станция) – ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруге арналған бұйымдарға (құралдарға) жеке нөмірлерді салуды жүзеге асыратын ұйым;
6) ауыл шаруашылығы жануарларының жеке нөмірлерінің эмиссиясы (бұдан әрі – жеке нөмірлер эмиссиясы) – ауыл шаруашылығы жануарларының жеке нөмірлерінің жүйелі нөмірленуін айқындау жөніндегі іс-шаралардың жиынтығы және оларды республикалық әкімшілік-аумақтық бірліктер бойынша бөлу;
7) ауыл шаруашылығы жануарларының жеке нөмірлері эмиссиясы бойынша дерекқор – тіркелген лазерлік станциялар, ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруге арналған бұйымдар (құралдар) мен атрибуттар және олардың өндірушілері туралы мәліметтерді қамтитын ауыл шаруашылығы жануарларының жеке нөмірлері эмиссиясының автоматтандырылған жүйесі;
8) алып тасталды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 16.06.2023 № 234 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9) алып тасталды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 16.06.2023 № 234 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10) процессингтік орталық – Қазақстан Республикасының "Ветеринария туралы" заңына сәйкес жұмыс ісейтін Қазақстан Республикасының Үкіметімен құрылған мемлекеттік ветеринариялық мекеменің құрылымдық бөлімшесі;
11) тіркеу – ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізуге арналған лазерлік станциялар, бұйымдар (құралдар) мен атрибуттар және олардың өндірушілері туралы ақпаратты жеке нөмірлердің эмиссиясы бойынша дерекқорға енгізу рәсімі.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 16.06.2023 № 234 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Процессингтік орталық:
1) жеке нөмірлердің эмиссиясын;
2) жеке нөмірлердің эмиссиясы бойынша дерекқорда ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізуге арналған лазерлік станцияларды, бұйымдар (құралдар) мен атрибуттарды және олардың өндірушілерін тіркеуді;

2) изделия (средства) для проведения идентификации сельскохозяйственных животных – бирки (навесные, с радиочастотной меткой), болюсы, чипы и другие изделия (средства), используемые для проведения идентификации сельскохозяйственных животных;
3) атрибуты для проведения идентификации сельскохозяйственных животных – инструменты и приборы, используемые для проведения идентификации сельскохозяйственных животных;
4) исключен приказом Министра сельского хозяйства РК от 16.06.2023 № 234 (вводится в действие с 01.01.2024).
5) лазерная станция по мечению изделий (средств) для проведения идентификации сельскохозяйственных животных (далее – лазерная станция) – организация, осуществляющая нанесение индивидуального номера на изделия (средства) для проведения идентификации сельскохозяйственных животных;
6) эмиссия индивидуальных номеров сельскохозяйственных животных (далее – эмиссия индивидуальных номеров) – совокупность мероприятий по определению последовательной нумерации индивидуальных номеров сельскохозяйственных животных и распределение их по административно-территориальным единицам республики;
7) база данных по эмиссии индивидуальных номеров сельскохозяйственных животных – автоматизированная система эмиссии индивидуальных номеров сельскохозяйственных животных, включающая сведения о зарегистрированных лазерных станциях, изделиях (средствах) и атрибутах для проведения идентификации сельскохозяйственных животных и их производителях;
8) исключен приказом Министра сельского хозяйства РК от 16.06.2023 № 234 (вводится в действие с 01.01.2024).
9) исключен приказом Министра сельского хозяйства РК от 16.06.2023 № 234 (вводится в действие с 01.01.2024).
10) процессинговый центр – структурное подразделение государственной ветеринарной организации, созданной Правительством Республики Казахстан, осуществляющее функции в соответствии с Законом Республики Казахстан "О ветеринарии";
11) регистрация – процедура внесения информации о лазерных станциях, изделиях (средствах) и атрибутах для проведения идентификации сельскохозяйственных животных и их производителях в базу данных по эмиссии индивидуальных номеров.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными приказом Министра сельского хозяйства РК от 16.06.2023 № 234 (вводится в действие с 01.01.2024).
3. Процессинговый центр осуществляет:
1) эмиссию индивидуальных номеров;
2) регистрацию лазерных станций, изделий (средств) и атрибутов для проведения идентификации сельскохозяйственных животных и их производителей в базе данных по эмиссии индивидуальных номеров;

3) ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін бұйымдардың (құралдардың) және атрибуттардың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 7-1/68 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11127 болып тіркелген) бекітілген Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру қағидаларында (бұдан әрі – Бірдейлендіру қағидалары) белгіленген талаптарға сәйкестігін айқындау;
4) алып тасталды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 16.06.2023 № 234 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5) жеке нөмірлердің эмиссиясы бойынша дерекқорды жүргізуді жүзеге асырады;
6) алып тасталды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 16.06.2023 № 234 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7) алып тасталды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 16.06.2023 № 234 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8) ауыл шаруашылығы жануарларының бірдейлендірілуін мониторгингілейді.
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 16.06.2023 № 234 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Жеке нөмірлердің эмиссиясын жүзеге асыру тәртібі
4. Процессингтік орталық облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органдарынан ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізуге арналған бұйымдар (құралдар) мен атрибуттардың қажеттілігі туралы ақпаратты алған күнінен бастап 20 (жиырма) жұмыс күні ішінде:
1) ауыл шаруашылығы жануарларының бұрын берілген жеке нөмірлерін есепке ала отырып, ауыл шаруашылығы жануарларының жеке нөмірлерінің дәйекті нөмірленуін анықтауды;
2) облыстар, республикалық маңызы бар қала, астана бойынша ауыл шаруашылығы жануарларының жеке нөмірлерін үлестіріп беруді;
3) жеке нөмірлердің эмиссиясының дерекқорын қалыптастыруды;
4) құлаққа асылмалы, безендірілетін ауыл шаруашылығы жануарларының жеке нөмірлерінен басқа, ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың ветеринария саласындағы қызметті жүзеге асыратын жергілікті атқарушы органдарының бөлімшелеріне ауыл шаруашылығы жануарларының жеке нөмірлерін тапсыруды жүргізеді.
5. Ауыл шаруашылығы жануарларынның жеке нөмірлері заңның
8 бабының 38) тармақшасындағы ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру қағидаларында көрсетілген талаптарға сәйкес белгіленгенеді.
6. Ауыл шаруашылығы жануарлары есептен шығарылғаннан кейін жеке нөмірлерді тізімнен шығару жеке нөмірлер эмиссиясының және ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендірудің дерекқорларында көрсетіледі.

3) определение соответствия изделий (средств) и атрибутов для проведения идентификации сельскохозяйственных животных требованиям, установленным Правилами идентификации сельскохозяйственных животных, утвержденными приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 7-1/68 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11127) (далее – Правила идентификации);
4) исключен приказом Министра сельского хозяйства РК от 16.06.2023 № 234 (вводится в действие с 01.01.2024).
5) ведение базы данных по эмиссии индивидуальных номеров;
6) исключен приказом Министра сельского хозяйства РК от 16.06.2023 № 234 (вводится в действие с 01.01.2024).
7) исключен приказом Министра сельского хозяйства РК от 16.06.2023 № 234 (вводится в действие с 01.01.2024).
8) мониторинг идентификации сельскохозяйственных животных.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными приказом Министра сельского хозяйства РК от 16.06.2023 № 234 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Порядок осуществления эмиссии индивидуальных номеров
4. Процессинговый центр в течение двадцати рабочих дней со дня получения информации от местных исполнительных органов областей, города республиканского значения, столицы о потребности в изделиях (средствах) и атрибутах для проведения идентификации сельскохозяйственных животных проводит:
1) определение последовательной нумерации индивидуальных номеров сельскохозяйственных животных с учетом предыдущих выданных индивидуальных номеров сельскохозяйственных животных;
2) распределение индивидуальных номеров сельскохозяйственных животных в разрезе областей, города республиканского значения, столицы;
3) формирование базы данных по эмиссии индивидуальных номеров;
4) передачу индивидуальных номеров сельскохозяйственных животных местным исполнительным органам областей, города республиканского значения, столицы для последующей организации и проведения идентификации сельскохозяйственных животных, за исключением индивидуальных номеров сельскохозяйственных животных, наносимых на навесные ушные бирки.
5. Индивидуальные номера сельскохозяйственных животных определяются в соответствии с Правилами идентификации сельскохозяйственных животных.
6. Списанные индивидуальные номера после выбытия с учета сельскохозяйственных животных отражается в базах данных по эмиссии индивидуальных номеров и идентификации сельскохозяйственных животных.

7. Процессингтік орталық ауыл шаруашылығы жануарлары есептен шығарылғаннан кейін 5 жыл өткен соң есептен шығарылған жеке нөмірлердің эмиссиясын жүзеге асырады.
3. Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізуге арналған лазерлік станцияларды, бұйымдарды (құралдарды) және атрибуттарды және оларды өндірушілерді тіркеу реті
8. Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін лазерлік станцияларды, бұйымдарды (құралдарды) және атрибуттарды және оларды өндірушілерді жеке нөмірлер эмиссиясы жөніндегі дерекқорда тіркеу Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 21 шілдедегі № 7-1/678 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11926 болып тіркелген) бекітілген Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін лазерлік станцияларды, бұйымдарды (құралдарды) және атрибуттарды және оларды өндірушілерді тіркеу қағидаларына (бұдан әрі – Тіркеу қағидалары) сәйкес жүзеге асырылады.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 16.06.2023 № 234 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізуге арналған бұйымдар (құралдар) мен атрибуттардың талаптарға сәйкестігін анықтау тәртібі
9. Алып тасталды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 16.06.2023 № 234 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10. Процессингтік орталықтың ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін бұйымдар (құралдар) мен атрибуттардың Бірдейлендіру қағидаларында белгіленген талаптарға сәйкестігін анықтауы оларды тіркеу кезінде Тіркеу қағидаларына сәйкес жүзеге асырылады.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 16.06.2023 № 234 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Іріктеп алуды жүзеге асыру тәртібі
Ескерту. 5-тарау алып тасталды – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 16.06.2023 № 234 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. Жеке нөмірлердің эмиссиясы бойынша дерекқорды жүргізу
тәртібі
16. Жеке нөмірлердің эмиссиясы бойынша дерекқор ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру бойынша дерекқормен өзара байланысты.
17. Жеке нөмірлердің эмиссиясы бойынша дерекқорды жүргізу:
1) тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктер бойынша үлестіріп берілген ауыл шаруашылығы жануарларына берілген жеке нөмірлердің есебін жүргізуді;
2) тіркелген лазерлік станциялар, ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізуге арналған бұйымдар (құралдар) мен атрибуттар және олардың өндірушілері туралы мәліметтерді енгізуді қамтиды.

7. Процессинговый центр осуществляет эмиссию списанных индивидуальных номеров по истечении пяти лет после выбытия с учета сельскохозяйственного животного.
3. Порядок регистрации лазерных станций, изделий (средств) и
атрибутов для проведения идентификации сельскохозяйственных
животных и их производителей
8. Регистрация лазерных станций, изделий (средств) и атрибутов для проведения идентификации сельскохозяйственных животных и их производителей в базе данных по эмиссии индивидуальных номеров осуществляется в соответствии с Правилами регистрации лазерных станций, изделий (средств) и атрибутов для проведения идентификации сельскохозяйственных животных и производителей, утвержденными приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 21 июля 2015 года № 7-1/678 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11926) (далее – Правила регистрации).
Сноска. Пункт 8 - в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 16.06.2023 № 234 (вводится в действие с 01.01.2024).
4. Порядок определения соответствия изделий (средств) и
атрибутов для проведения идентификации сельскохозяйственных
животных
9. Исключен приказом Министра сельского хозяйства РК от 16.06.2023 № 234 (вводится в действие с 01.01.2024).
10. Процессинговым центром определение соответствия изделий (средств) и атрибутов для проведения идентификации сельскохозяйственных животных требованиям, установленным Правилами идентификации, при их регистрации осуществляется в соответствии с Правилами регистрации.
Сноска. Пункт 10 - в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 16.06.2023 № 234 (вводится в действие с 01.01.2024).
5. Порядок осуществления выборочного отбора
Сноска. Глава 5 исключена приказом Министра сельского хозяйства РК от 16.06.2023 № 234 (вводится в действие с 01.01.2024).
6. Порядок ведения базы данных по эмиссии индивидуальных
номеров
16. База данных по эмиссии индивидуальных номеров взаимосвязана с базой данных по идентификации сельскохозяйственных животных.
17. Ведение базы данных по эмиссии индивидуальных номеров включает:
1) ведение учета выданных индивидуальных номеров сельскохозяйственных животных, распределенных по соответствующим административно-территориальным единицам;
2) внесение сведений о зарегистрированных лазерных станциях, изделиях (средствах) и атрибутах для проведения идентификации сельскохозяйственных животных и их производителях.

18. Тіркелген лазерлік станциялар, ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізуге арналған бұйымдар (құралдар) мен атрибуттар және олардың өндірушілері туралы ақпарат процессингтік орталықтың интернет-ресурсына орналастырылады және олардың тіркелу шамаларына байланысты үнемі жаңартылып отырады.
7. Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізуге арналған бұйымдарды (құралдарды) және атрибуттарды мемлекетік сатып алу, сатып алу рәсімі қортындысы нәтижесінде өнім берушімен жеткізу туралы келісім шарт рәсімдеу, тасымалдау және сақтау тәртібі
Ескерту. 7-тарау алып тасталды – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 16.06.2023 № 234 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8. Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізуге арналған бұйымдар (құралдар) мен атрибуттардың республикалық қорын қалыптастыру тәртібі
Ескерту. 8-тарау алып тасталды – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 16.06.2023 № 234 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Ауыл шаруашылығы жануарларының бірдейлендіруінің мониторингін жүргізу тәртібі
25. Процессингтік орталықтың ауыл шаруашылығы жануарларының бірдейлендіруінің мониторингі:
1) ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендірудің дерекқорындағы жеке нөмірлердің эмиссиясы және ауыл шаруашылығы жануарларының бірдейлендірілуі бойынша әкімшілік – аумақтық бірліктерге бөліп таратылған жеке нөмерлерді бақылау арқылы;
2) ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендірудің дерекқорындағы жеке нөмірлердің эмиссиясын және тапсырыс берушілерге (республикалық маңызы бар қалалар, астана және облыстардың жергілікті атқарушы органдарына) ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізуге берілген нөмерлерді салыстыру арқылы;
3) ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендірудің дерекқорына мәліметтердің уақытылы еңгізілуі және жаңартылыуыны арқылы жүргізіледі.
26. Процессингтік орталық осы Қағидалардың 25 тармағында көрсетілген мәліметтер бойынша ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендірудің мониторингіне талдау жүргізіп, олар бойынша жасалған рәсімделген есептерді, кестелерді ақпаратты қағаз түріндегі тасмалдаушылар, ақпаратты электронды жинақтаушы, өңдеуші сақтаушы жүйелер арқылы да ветеринария саласындағы өкілетті органның мекемесіне есептік периодтан кейнгі әр айдың 10 жұлдызына дейн табыстайды.
Процессингтік орталықтың
жұмыс істеу қағидаларына
1–қосымша
Формасы
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін бұйымдарды (құралдарды) және атрибуттарды беру және қабылдау журналы /
Журнал выдачи и приемки изделий (средств) и атрибутов для проведения идентификации сельскохозяйственных животных

18. Информация о зарегистрированных лазерных станциях, изделиях (средствах) и атрибутах для проведения идентификации сельскохозяйственных животных и их производителях размещается на интернет-ресурсе процессингового центра и обновляется постоянно по мере их регистрации.
7. Порядок осуществления государственного закупа, заключение по
его результатам договоров поставки с поставщиками,
предоставление услуг по хранению и транспортировке (доставке)
изделий (средств) и атрибутов для проведения идентификации
сельскохозяйственных животных заказчикам
Сноска. Глава 7 исключена приказом Министра сельского хозяйства РК от 16.06.2023 № 234 (вводится в действие с 01.01.2024).
8. Порядок формирования республиканского запаса изделий
(средств) и атрибутов для проведения идентификации
сельскохозяйственных животных
Сноска. Глава 8 исключена приказом Министра сельского хозяйства РК от 16.06.2023 № 234 (вводится в действие с 01.01.2024).
9. Порядок проведения мониторинга идентификации
сельскохозяйственных животных
25. Мониторинг идентификации сельскохозяйственных животных проводится процессинговым центром путем:
1) отслеживания использования распределенных индивидуальных номеров по соответствующим административно-территориальным единицам по базам данных эмиссии индивидуальных номеров и идентификации сельскохозяйственных животных;
2) сверки сведении в базе данных по идентификации сельскохозяйственных животных с эмиссией индивидуальных номеров, переданными заказчикам (местным исполнительным органам областей, городов республиканского значения, столицы) изделий (средств) для проведения идентификации сельскохозяйственных животных;
3) своевременности внесения и обновления сведений в базе данных по идентификации сельскохозяйственных животных.
26. Процессинговый центр проводит анализ сведений, указанных в пункте 25 настоящих Правил, и предоставляет анализ результатов мониторинга идентификации сельскохозяйственных животных, который оформляется в виде отчетов, таблиц как на бумажных носителях, так и с использованием электронных систем сбора, обработки и хранения информации, в ведомство уполномоченного органа в области ветеринарии ежемесячно до 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом.
Приложение 1
к Правилам функционирования
процессингового центра
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін
бұйымдарды (құралдарды) және атрибуттарды беру және қабылдау
журналы/
Журнал выдачи и приемки изделий (средств) и атрибутов для
проведения идентификации сельскохозяйственных животных

Ескерту. 1-қосымша алып тасталды – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 16.06.2023 № 234 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Процессингтік орталықтың
жұмыс істеу қағидаларына
2–қосымша
Ескерту. 2-қосымша алып тасталды – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 16.06.2023 № 234 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Процессингтік орталықтың
жұмыс істеу қағидаларына
3–қосымша
Формасы
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізуге арналған бұйымдар (құралдар) мен атрибуттарды іріктеп алу нәтижесі туралы акті
Ескерту. 3-қосымша алып тасталды – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 16.06.2023 № 234 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Процессингтік орталықтың
жұмыс істеу қағидаларына
4–қосымша
Формасы
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізуге арналған бұйымдар (құралдар) мен атрибуттарды қайтару акті
Ескерту. 4-қосымша алып тасталды – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 16.06.2023 № 234 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Сноска. Приложение 1 исключено приказом Министра сельского хозяйства РК от 16.06.2023 № 234 (вводится в действие с 01.01.2024).
Приложение 2
к Правилам функционирования
процессингового центра
Акт
отбора изделий (средств) и атрибутов для проведения
идентификации сельскохозяйственных животных
Сноска. Приложение 2 исключено приказом Министра сельского хозяйства РК от 16.06.2023 № 234 (вводится в действие с 01.01.2024).
Приложение 3
к Правилам функционирования
процессингового центра
Акт
о результатах выборочного отбора изделий (средств) и атрибутов
для проведения идентификации сельскохозяйственных животных
Сноска. Приложение 3 исключено приказом Министра сельского хозяйства РК от 16.06.2023 № 234 (вводится в действие с 01.01.2024).
Приложение 4
к Правилам функционирования
процессингового центра
Акт
возврата изделий (средств) и атрибутов для проведения
идентификации сельскохозяйственных животных
Сноска. Приложение 4 исключено приказом Министра сельского хозяйства РК от 16.06.2023 № 234 (вводится в действие с 01.01.2024).