Сауда мақсатында теңізде жүзу саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 558 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 16 маусымда № 11354 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 17 тамыздағы № 433 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 17.08.2020 № 433 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) алып тасталды – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 22.08.2019 № 661 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес "Кемелерді Теңіз кемелерінің мемлекеттік кеме тізілімінде мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес "Бербоут-чартер тізілімінде теңіз кемелерін мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес "Жасалып жатқан кемелер тізілімінде жасалып жатқан кемеге меншік құқығын мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес "Шет мемлекеттің туын көтеріп жүзетін кеменің каботажды жүзеге асыруына рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес "Ұйымдарды және сынақ зертханаларын техникалық куәландыруды жүргізу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасының халықаралық мемлекеттік кеме тізілімінде кемелерді мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
8) осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес "Теңізде жүзу кітапшасын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 30.01.2019 № 53 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 22.08.2019 № 661 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.

Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере торгового мореплавания
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 558. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 июня 2015 года № 11354. Утратил силу приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 17 августа 2020 года № 433 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 17.08.2020 № 433 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) исключен приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 22.08.2019 № 661 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
2) стандарт государственной услуги "Государственная регистрация судов в Государственном судовом реестре морских судов", согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) стандарт государственной услуги "Государственная регистрация морских судов в бербоут-чартерном реестре", согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) стандарт государственной услуги "Государственная регистрация прав собственности на строящееся судно в реестре строящихся судов", согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) стандарт государственной услуги "Выдача разрешения на осуществление каботажа судном, плавающим под флагом иностранного государства", согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) стандарт государственной услуги "Проведение технического освидетельствования организаций и испытательных лабораторий", согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) стандарт государственной услуги "Государственная регистрация судов в международном судовом реестре Республики Казахстан", согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) утратил силу приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 15.05.2020 № 294 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 30.01.2019 № 53 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования); с изменениями, внесенными приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 22.08.2019 № 661 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования); от 15.05.2020 № 294 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Көлік комитеті (Ә.А. Асавбаев):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін, оның көшірмесін күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелгеннен кейiн он жұмыс күні iшiнде Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлiгiнiң Заң департаментiне осы бұйрықтың 2-тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралар туралы мәлiметтердi ұсынуды қамтамасыз етсiн.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министрі жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
Ә. Исекешев
"КЕЛІСІЛДІ":
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
________________ Е. Досаев
20__ жылғы 16 мамыр
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2015 жылғы 30 сәуірдегі
№ 558 бұйрығына
1-қосымша
"Кеме (жасалып жатқан кеме) ипотекасын мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
Ескерту. Стандарт алып тасталды – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 22.08.2019 № 661 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2015 жылғы 30 сәуірдегі
№ 558 бұйрығына
2-қосымша
"Кемелерді Теңіз кемелерінің мемлекеттік кеме тізілімінде мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
Ескерту. Стандарт жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 30.01.2019 № 53 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Кемелерді Теңіз кемелерінің мемлекеттік кеме тізілімінде мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.

2. Комитету транспорта Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (Асавбаев А.А.) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течении десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әілет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) пункта 2 настоящего приказа.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Министр
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
А. Исекешев
"СОГЛАСОВАН":
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
_____________________ Е. Досаев
16 мая 2015 года
Приложение 1
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 30 апреля 2015 года № 558
Стандарт государственной услуги
"Государственная регистрация ипотеки судна (строящегося судна)"
Сноска. Стандарт исключен приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 22.08.2019 № 661 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Приложение 2
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 30 апреля 2015 года № 558
Стандарт государственной услуги
"Государственная регистрация судов в Государственном судовом реестре морских судов"
Сноска. Стандарт в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 30.01.2019 № 53 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Государственная регистрация судов в Государственном судовом реестре морских судов" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее – Министерство).

3. Мемлекеттік қызметті Порттың теңіз әкімшілігі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Көрсетілетін қызметті алушы жүгінген сәттен бастап мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) теңіз кемесінің Қазақстан Республикасының Мемлекеттік туын көтеріп жүзу құқығы туралы куәлікті және кемеге меншік құқығы туралы куәлікті беру, Теңіз кемелерінің мемлекеттік кеме тізілімінде кемені мемлекеттік қайта тіркеу – 10 (он) жұмыс күні ішінде;
2) кемені Теңіз кемелерінің мемлекеттік кеме тізілімінен шығару – 2 (екі) жұмыс күні.
Көрсетілетін қызметті алушының құжаттардың толықтығы алынғаннан кейін 2 (екі) жұмыс күні ішінде тексеріледі.
Ұсынылған құжаттардың толық еместігін және (немесе) қолданылу мерзімінің өтіп кеткенін анықтау жағдайында көрсетілетін қызметті беруші көрсетілген мерзімдерде өтінімді бұдан әрі қараудан бас тарту туралы жазбаша уәжделген жауапты береді.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – теңіз кемесінің Қазақстан Республикасының Мемлекеттік туын көтеріп жүзу құқығы туралы куәлік және кемеге меншік құқығы туралы куәлік, теңіз кемесінің Қазақстан Республикасының Мемлекеттік туын көтеріп жүзу құқығы туралы куәлігінің және (немесе) кемеге меншік құқығы туралы куәлігінің телнұсқа, кеменің Теңіз кемелерінің мемлекеттік кеме тізілімінен, Қазақстан Республикасының халықаралық кеме тізілімінен шығарылғаны туралы куәлік немесе осы стандарттың 12-тармағында көзделген негіздемелер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық түрінде.
Порталда көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті беруші уәкілетті адамының электрондық сандық қолымен куәландырылған мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі жіберіледі.
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет ақылы негізде жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетіледі.
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін алым "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Кодексінде (Салық кодексі) белгіленген мөлшерлемелер бойынша және тәртіппен жүзеге асырылады.
Алым мөлшерлемелері:
1) мемлекеттік тіркеу үшін – 60 АЕК;
2) қайта тіркеу үшін – 30 АЕК құрайды.
Алым сомасын төлеу екінші деңгейдегі банктер мен банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы қолма-қол ақшалай немесе қолма-қол ақшасыз нысанда немесе "электрондық үкіметтің" төлеу шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы жүзеге асырылады.

3. Государственная услуга оказывается Морской администрацией порта (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства" (далее – портал).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги с момента обращения услугополучателя:
1) выдача свидетельства о праве плавания морского судна под Государственным флагом Республики Казахстан и свидетельства о праве собственности на судно, перерегистрация судна в Государственном судовом реестре морских судов – 10 (десять) рабочих дней;
2) исключение судна из Государственного судового реестра морских судов – 2 (два) рабочих дня.
Услугодатель в течение 2 (двух) рабочих дней с момента получения документов услугополучателя проверяет их полноту.
В случае установления факта неполноты представленных документов и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель в указанные сроки дает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная.
6. Результат оказания государственной услуги – свидетельство о праве плавания морского судна под государственным флагом Республики Казахстан и свидетельство о праве собственности на судно, свидетельство об исключении судна из Государственного судового реестра морских судов, международного судового реестра Республики Казахстан либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 12 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
На портале услугополучателю в "личный кабинет" направляется результат оказания государственной услуги, удостоверенный электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя.
7. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель) на платной основе.
Сбор за оказание государственной услуги осуществляется по ставкам и в порядке, установленным Кодексом Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)".
Ставки сбора составляют:
1) за государственную регистрацию морского судна – 60 месячных расчетных показателей (далее – МРП);
2) за перерегистрацию морского судна – 30 МРП.
Оплата суммы сбора осуществляется в наличной или безналичной форме через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, или через платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП).

8. Порталдың жұмыс кестесі – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініштер мен мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күнінде жүзеге асырылады).
9. Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде (не сенімхат бойынша оның өкілі) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
теңіз кемесінің Қазақстан Республикасының Мемлекеттік туын көтеріп жүзу құқығы туралы куәлікті және кемеге меншік құқығы туралы куәлікті алу үшін:
1) кемені мемлекеттік тіркеу туралы еркін нысандағы өтініш;
2) осы стандартқа қосымшаға сәйкес кеме тізілімінің сауалнамасы;
3) кемеге меншік құқығын растайтын құжат;
4) жүзуге жарамдылығы туралы куәлік (қолданылатын жағдайда);
5) өлшеу куәлігі;
6) сыныптау куәлігі;
7) жолаушылар куәлігі (жолаушылар кемесі үшін);
8) теңіз кемесін мемлекеттік тіркеу үшін алым сомасын бюджетке төлегенін растайтын құжат;
9) кеме Солтүстік Каспий жобасын іске асыру үшін тікелей жасалғанын (сатып алынғанын) және 1997 жылғы 18 қарашадағы Солтүстік Каспий бойынша өнімді бөлу туралы келісімде көзделген тәртіппен Солтүстік Каспий жобасы бойынша өкілетті органға беруге жататынын растайтын хат (Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 24 ақпандағы № 165 бұйрығымен бекітілген Кемелерді және оларға құқықтарды мемлекеттік тіркеу қағиданың 13-тармағында көрсетілген тұлғалардың жеке меншігіндегі кемелер үшін);
10) осы мемлекеттің туын ауыстырғанға дейін тікелей тіркелген тізілімнен шет мемлекеттің кемесі алынып тасталғанын және ипотека ауырлығы жоқтығын куәландыратын құжат;
11) жеке меншік иесінің тұлғасын куәландыратын (жеке тұлғаларға қатысты) немесе жеке меншік-заңды тұлғаланың мемлекеттік тіркеу туралы анықтама (заңды тұлғаларға қатысты) құжаттар.
10. Кемелерді мемлекеттік тіркеуге ұсынылатын құжаттарға қойылатын талаптар:
1) құжаттар мемлекеттік немесе орыс тілінде жасалады;
2) егер Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарында өзгеше көзделмесе, ресми шетелдік құжаттар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес заңдастыруға жатады.
Қарауға белгіленген тәртіппен расталған, оларға қатысты көрсетілген талаптар орындалған нотарилады куәландарылған құжаттардың көшірмесі қабылдануы мүмкін. Егер ұсынылатын құжаттар шетел тілінде жасалған болса, оларға мемлекеттік немесе орыс тілдеріндегі нотариат куәландырған аудармасы қоса беріледі;

8. График работы портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
для получения свидетельства о праве плавания морского судна под Государственным флагом Республики Казахстан и свидетельства о праве собственности на судно:
1) заявление в форме электронного документа;
2) анкету судового реестра по форме согласно приложению к настоящему стандарту;
3) документ, подтверждающий право собственности на судно;
4) свидетельство о годности к плаванию (если применимо);
5) мерительное свидетельство;
6) классификационное свидетельство;
7) пассажирское свидетельство (для пассажирского судна);
8) документ, подтверждающий уплату в бюджет суммы сбора за государственную регистрацию морского судна;
9) письмо от оператора по Северо-Каспийскому проекту, подтверждающее, что судно построено (приобретено) непосредственно для реализации Северо-Каспийского проекта и подлежит передаче полномочному органу по Северо-Каспийскому проекту в порядке, предусмотренном Соглашением о разделе продукции по Северному Каспию от 18 ноября 1997 года (для судов, находящихся в собственности лиц, указанных в пункте 13 Правил государственной регистрации судов и прав на них, утвержденных приказом исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 февраля 2015 года № 165 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11125) (далее – Правила);
10) документ, удостоверяющий, что судно иностранного государства исключено из реестра, в котором зарегистрировано непосредственно до смены флага этого государства и не обременено ипотекой;
11) документ, удостоверяющий личность собственника (в отношении физических лиц) либо справка о государственной регистрации юридического лица-собственника (в отношении юридических лиц).
10. Требования к документам, представляемым на государственную регистрацию судов:
1) документы составляются на государственном или русском языке;
2) официальные иностранные документы подлежат легализации в соответствии с законодательством Республики Казахстан, если иное не предусмотрено международными договорами Республики Казахстан.
К рассмотрению могут также приниматься нотариально засвидетельствованные электронные копии документов, в отношении которых выполнены указанные требования. Если представляемые документы составлены на иностранном языке, к ним прилагается нотариально заверенный перевод на государственном и русском языках;

3) құжаттардың мәтіндері анық, заңды тұлғалардың атаулары мен деректемелері қысқартусыз жазылған болуы тиіс;
4) тазарту не қосып жазу, сызылған сөздер және оларда өзге де ескертілмеген түзетулер бар құжаттар, қарындашпен орындалған құжаттар, сондай-ақ мазмұнын біржақты түсіндіруге мүмкіндік бермейтін бүлінген жерлері бар құжаттар мемлекеттік тіркеуге қабылдауға жатпайды.
11. Оқиғалар салдарынан немесе басқа да себептер бойынша кеме Теңіз кемелерінің мемлекеттік кеме тізіліміне бұрын енгізілген мәліметтерге сәйкес келмей қалған, сондай-ақ Қазақстан Республикасының меншігіндегі және мемлекеттік органдар өздеріне жүктелген функцияларды орындау үшін, коммерциялық мақсаттарда пайдаланылатын кемені пайдалану жағдайда Теңіз кемелерінің мемлекеттік кеме тізілімінде қайта тіркеу үшін:
еркін нысандағы өтініш;
тиісті куәландыруды өткеннен кейін жүзуге жарамдылық туралы куәліктің электрондық көшірмесі;
теңіз кемесін қайта тіркеу үшін алынатын алым сомасының бюджетке төленгенін растайтын құжат ұсынылады.
Кемені мемлекеттік тіркеу кезінде қағаз тасығыштарында берілген куәліктердің түпнұсқаларын көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге жаңа куәліктерді алуға дейін ұсынады.
Опат болған немесе хабарсыз жоғалып кеткен, конструкциялық жағынан күйреген, қайта құру немесе кез келген басқа өзгерістер нәтижесінде кеме сапасын жоғалтқан кемені Теңіз кемелерінің мемлекеттік кеме тізілімінен шығару үшін:
еркін нысандағы өтініш;
өтініште жазылған фактілерді растайтын құжаттардың көшірмелері.
"Сауда мақсатында теңізде жүзу туралы" 2002 жылғы 17 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңның 11-бабының 3-1-тармағында көзделген талаптарға сәйкес келмей қалған кемені Теңіз кемелерінің мемлекеттік кеме тізілімінен шығару үшін еркін нысандағы өтініш ұсынылады.
Кеменің мемлекеттік тіркеу кезінде қағаз түрінде берген куәліктердің түпнұсқалары кеменің Теңіз кемелерінің мемлекеттік кеме тізілімінен, Қазақстан Республикасының халықаралық кеме тізілімінен немесе Қазақстан Республикасындағы жасалып жатқан кеме тізілімінен шығару туралы куәлікті алуға дейін ұсынылады.
Жеке басын куәландыратын, заңды тұлғаны, жеке кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы құжаттар жөнінде мәліметтерді көрсетілетін қызмет беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.
12. Мемлекеттік қызметті көрсетуден мынадай негіздер бойынша бас тартылады:
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;

3) тексты документов должны быть написаны разборчиво, наименование и реквизиты юридических лиц - без сокращений;
4) не подлежат приему на государственную регистрацию документы, имеющие подчистки либо приписки, зачеркнутые слова и иные не оговоренные в них исправления, документы, исполненные карандашом, а также документы с повреждениями, не позволяющими однозначно истолковать их содержание.
11. Для перерегистрации судна в Государственном судовом реестре морских судов в случае, если в результате происшествия или по другой причине судно перестало соответствовать сведениям, ранее внесенным в Государственный судовой реестр морских судов, а также использования судна, находящегося в собственности Республики Казахстан и используемого государственными органами для выполнения возложенных на них функций, в коммерческих целях:
заявление в произвольной форме;
электронная копия свидетельства о годности к плаванию, после прохождения соответствующего освидетельствования;
документ, подтверждающий оплату в бюджет суммы сбора за перерегистрацию морского судна.
Оригиналы свидетельств, выданных на бумажных носителях при государственной регистрации судна представляются услугополучателем услугодателю до получения новых свидетельств.
Для исключения из Государственного судового реестра морских судов судна, погибшего или пропавшего без вести, конструктивно погибшего, или утратившего качество судна в результате перестройки или других изменений:
заявление в произвольной форме;
копии документов, подтверждающие изложенные в заявлении факты.
Для исключения из Государственного судового реестра морских судов судна, переставшего соответствовать требованиям, предусмотренным пунктом 3-1 статьи 11 Закона Республики Казахстан от 17 января 2002 года "О торговом мореплавании" представляется заявление в произвольной форме.
Оригиналы свидетельств, выданных на бумажных носителях при государственной регистрации судна представляются услугодателю до получения свидетельства об исключении судна из Государственного судового реестра морских судов, международного судового реестра Республики Казахстан, или реестра строящихся судов Республики Казахстан.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, индивидуального предпринимателя услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
12. В оказании государственной услуги отказывается по следующим основаниям:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;

2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің "Сауда мақсатында теңізде жүзу туралы" 2002 жылғы 17 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңында және Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 24 ақпандағы № 165 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11125 болып тіркелген) Кемелерді және оларға құқықтарды мемлекеттік тіркеу қағидаларында белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе осы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы.
3-тарау. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша орталық мемлекеттік органдардың, көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
13. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселесі бойынша көрсетілетін қызметті берушінің немесе оның лауазымды тұлғаларының шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 15-тармағында көрсетілген мекенжайлары бойынша көрсетілетін қызметті берушінің, Министрлік басшысының атына жолданады.
Шағым жазбаша нысанда пошта бойынша не көрсетілетін қызметті берушінің, Министрлік кеңсесі арқылы қолма-қол, сондай-ақ портал арқылы қабылданады.
Көрсетілетін қызметті берушінің, Министрлік кеңсесінде шағымды қабылдану растамасы (мөртаңбаны, кіріс нөмірі және тіркеу күні шағымның екінші данасына немесе шағымға ілеспе хатқа қойылады) шағымды қабылдаған адамның тегі және аты-жөні көрсетілген, мерзімі және берілген шағымға жауаптың алынған орнының көрсетілуі болып табылады.
Шағым портал арқылы жіберілгеннен кейін көрсетілетін қызметті алушы "жеке кабинетінен" өтініш туралы ақпаратты көре алады, оны мемлекеттік органда өңдеу барысында жаңартылып отырады (жеткізілуі, тіркелуі, орындалуы туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту нәтижелері бойынша жауабы).
Көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады. Шағымды қарау нәтижелері туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға пошта байланысы арқылы жіберіледі не кеңсеге қолма-қол беріледі.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметтің сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
13. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінеді.

2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным Законом Республики Казахстан от 17 января 2002 года "О торговом мореплавании" и Правилами государственной регистрации судов и прав на них, утвержденными приказом исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 февраля 2015 года № 165 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11125);
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения настоящей государственной услуги.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) центральных государственных органов, услугодателей и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
13. Жалоба на решение, действие (бездействие) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг направляется на имя руководителя услугодателя, Министерства по адресам, указанным в пункте 15 настоящего стандарта государственной услуги.
Жалоба подается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя, Министерства, а также посредством портала.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе) в канцелярии услугодателя, Министерства с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
При отправке жалобы через портал из "личного кабинета" услугополучателю доступна информация о жалобе, которая обновляется в ходе ее обработки в государственном органе (отметка о доставке, регистрации, исполнении, ответ по результатам рассмотрения или отказ в рассмотрении).
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю посредством почтовой связи либо выдается нарочно в канцелярии.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
14. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.

4-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
15. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары Министрліктің www.mіd.gov.kz интернет-ресурсында ("Көлік комитеті" бөлімінің "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" кіші бөлімінде) және көрсетілетін қызметті берушінің үй-жайларында орналасқан стенділерде орналастырылған.
16. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі порталдың "жеке кабинетті" сондай-ақ бірыңғай байланыс-орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
17. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары www.mіd.gov.kz интернет-ресурсында көрсетілген, мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс-орталығы: 1414.
"Теңіз кемелерінің мемлекеттік
кеме тізілімінде кемелерді және
оларға құқықтарды мемлекеттік
тіркеу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына қосымша
Кеме тізілімінің сауалнамасы
1. Кеменің атауы _____________________________________________________
2. Алдыңғы тіркеу порты (орны) және оны жою күні (егер мұндай болса)
____________________________________________________________________
3. Халықаралық теңіз ұйымының сәйкестендіру нөмірі ___________________
4. Шақыру сигналы ___________________________________________________
5. Типі және мақсаты, жүзу ауданы ___________________________________
6. Атауы, коды, сыныптау қоғамы, тізілім нөмірі, сынып символы,
біліктілік куәлігінің қолданылу мерзімі _____________________________
7. Кеме өлшемі: ұзындығы ___ ені ___ борт биіктігі ______
8. Тіркелімдік сыйымдылығы: таза ______ жалпы ___________
9. Барынша шөгу: жүк болғанда _______ балласта __________
10. Су үсті бортының биіктігі _______________________________________
11. Жасалу жылы мен орны, кеме жасау верфінің атауы __________________
12. Жоба нөмірі _____________________________________________________
13. Жүк көтерімділігі _______________________________________________
14. Корпус материалы ________________________________________________
15. Палубалар саны __________________________________________________
16. Басты қозғалтқыштың типі және жасалу орны _______________________
17. Басты қозғалтқыштың қуаты _______________________________________
18. Жүріс жылдамдығы: жүк ____ буын, балласта ____ буын
19. Қозғалтқыш түрі, бұрама саны ____________________________________
20. Отын түрі _______________________________________________________

Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
15. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства: www.mid.gov.kz (в подразделе "Государственные услуги" раздела "Комитет транспорта").
16. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
17. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе www.mid.gov.kz, единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение
к стандарту государственной услуги
"Государственная регистрация судов
в Государственном судовом
реестре морских судов"
Анкета судового реестра
1. Название судна ___________________________________________________
2. Порт (место) предыдущей регистрации и дата аннулирования
(если таковые имелись) ______________________________________________
3. Идентификационный номер Международной морской организации _______
4. Позывной сигнал __________________________________________________
5. Тип и назначение, район плавания ____________________________________
6. Наименование, код, классификационное общество, номер реестра,
символ класса, срок действия классификационного свидетельства
____________________________________________________________________
7. Размеры судна: длина _____ ширина _____ высота борта ________________
8. Регистровая вместимость: чистая ______ валовая _______________________
9. Осадка максимальная: в грузе __________ в балласте ___________________
10. Высота надводного борта _________________________________________
11. Год и место постройки, наименование судостроительной верфи _________
12. Номер проекта ___________________________________________________
13. Грузоподъемность ________________________________________________
14. Материал корпуса ________________________________________________
15. Число палуб _____________________________________________________
16. Тип и место постройки главного двигателя ___________________________
17. Мощность главного двигателя _____________________________________
18. Скорость хода: в грузе ________ узлов, в балласте _________ узлов
19. Род движителя, кол-во винтов ______________________________________
20. Род топлива ______________________________________________________

21. Танктер сыйымдылығы: отындық ______, ауыз су ____________________
22. Жүк трюмдерінің (танктерінің) саны, олардың шаршы көлемі ________
23. Жүктік жарақтану ________________________________________________
24. Жолаушылар орнының саны ________________________________________
25. Желкен жарақтарының түрі ________________________________________
26. Мачта саны ______________________________________________________
27. Радиостанция, оның қуаттылығы ___________________________________
28. Салдардың құтқару шлюпкаларының саны ____________________________
29. Рульдік құрылғы _________________________________________________
30. Зәкірлік құрылғы ________________________________________________
31. Су ағызу, өртке қарсы құралдардың саны мен қуаты ____________________
32. Өлшеу куәлігі ___________________________________________________
(қашан, кім берген, №, қолданылу мерзімі)
33. Жолаушылар куәлігі ______________________________________________
(қашан, кім берген, №, қолданылу мерзімі)
34. Жүзуге жарамдылық туралы куәлік _________________________________
(қашан, кім берген, №, қолданылу мерзімі)
35. Сыныптау куәлігі ________________________________________________
(қашан, кім берген, №, қолданылу мерзімі)
36. Меншік иесі (меншік иелері, меншік иелерінің әрқайсысына тиесілі
үлес) _______________________________________________________________
(атауы, орналасқан жері, қандай мемлекеттің құқығы
бойынша тіркелген, басқару органының мекенжайы (заңды тұлғалар үшін);
____________________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты, азаматтығы, толық мекенжайы (жеке тұлғалар үшін), сондай-ақ
телефоны, факсы, телексі, телетайпы, электрондық поштасы, меншік иелерінің
әрқайсысына тиесілі үлес)
37. Кемеге немесе оған меншік құқығындағы үлеске меншік құқығының
туындау негіздемесі__________________________________________________
____________________________________________________________________
(сатып алу-сату шартының, кеме жасау шартының деректемелері және басқалары)
38. Кеме иесі (иелері) ______________________________________________
____________________________________________________________________
(атауы, орналасқан жері, қандай мемлекеттің құқығы бойынша
тіркелген, басқару органының мекенжайы (заңды тұлғалар үшін);
____________________________________________________________________
кемені сенімгерлік басқару құқығында, шаруашылық жүргізу құқығында,
____________________________________________________________________
жедел басқару, бербоут-чартер негізінде иеленушінің
____________________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты, азаматтығы, мекенжайы, төлқұжат деректері
(жеке тұлғалар үшін), сондай-ақ телефоны, факсы, телексі, телетайпы,
электрондық поштасы)

21. Вместимость танков: топливных ______, пресной воды _________________
22. Число грузовых трюмов (танков), их кубатура _________________________
23. Грузовое вооружение ______________________________________________
24. Число пассажирских мест __________________________________________
25. Род парусного вооружения _________________________________________
26. Число мачт _______________________________________________________
27. Радиостанция, ее мощность _________________________________________
28. Количество спасательных шлюпок _____________ плотов _______________
29. Рулевое устройство ________________________________________________
30. Якорное устройство ________________________________________________
31. Число и мощность водоотливных, противопожарных средств _____________
32. Мерительное свидетельство _________________________________________
(когда, кем выдано, №, срок действия)
33. Пассажирское свидетельство
_____________________________________________________________________
(когда, кем выдано, №, срок действия)
34. Свидетельство о годности к плаванию
______________________________________________________________________
(когда, кем выдано, №, срок действия)
35. Классификационное свидетельство
______________________________________________________________________
(когда, кем выдано, №, срок действия)
36. Собственник (собственники, доля, принадлежащая каждому из собственников)
______________________________________________________________________
(наименование, место нахождения, по праву какого государства
______________________________________________________________________
зарегистрирован, адрес органа управления (для юридических лиц);
фамилия, имя, отчество (при наличии) (далее – Ф.И.О.), гражданство, полный адрес (для физических лиц), а также телефон, факс, телекс, телетайп, электронная почта, доля, принадлежащая каждому из собственников)
37. Основание возникновения права собственности на судно или долю
вправе собственности на него ____________________________________________
(реквизиты договора купли-продажи, договора на постройку судна и др.)
38. Владелец (владельцы) судна __________________________________________
(наименование, место местонахождения, по праву какого государства зарегистрирован, адрес органа управления (для юридических лиц),
_____________________________________________________________________
Ф.И.О., гражданство, адрес, паспортные данные (для физических лиц), владеющих судном на праве доверительного управления, праве хозяйственного ведения, оперативного управления, на основании бербоут-чартера, а также телефон, факс, телекс, телетайп, электронная почта)

39. Кемеге заттық құқығы, ауыртпалығы _________________________________
____________________________________________________________________
(туындау негізі, шарттың немесе құжаттың деректмелері, мерзімі, бенефициары)
40. Кеменің меншік иесінің немесе уәкілетті адамның қолы ____________
____________________________________________________________________
(кім және кім ретінде сауалнамаға қол қояды, сауалнамаға қол қоятын
адамның өкілеттіктерінің негіздемесі, Т.А.Ә., төлқұжат деректері)
Күні ________________
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2015 жылғы 30 сәуірдегі
№ 558 бұйрығына
3-қосымша
"Бербоут-чартер тізілімінде теңіз кемелерін мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
Ескерту. Стандарт жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 30.01.2019 № 53 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Бербоут-чартер тізілімінде теңіз кемелерін мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Порттың теңіз әкімшілігі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру www.elіcense.kz, www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Көрсетілетін қызметті алушы жүгінген сәттен бастап мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
бербоут-чартер шарттарында жалға алынған шетелдік теңіз кемесіне Қазақстан Республикасының Мемлекеттік туын көтеріп жүзу құқығын уақытша беру туралы куәлікті (бұдан әрі – куәлік) беру – 10 (он) жұмыс күн;
кемені бербоут-чартер тізілімінде тіркеу мерзімін ұзарту – 10 (он) жұмыс күн;
кемені бербоут-чартер тізілімінен шығару – 2 (екі) жұмыс күн.
Көрсетілетін қызметті алушының құжаттардың толықтығы алынғаннан кейін 2 (екі) жұмыс күні ішінде тексеріледі.
Ұсынылған құжаттардың толық еместігін және (немесе) қолданылу мерзімінің өтіп кеткенін анықтау жағдайында көрсетілетін қызметті беруші көрсетілген мерзімдерде өтінімді бұдан әрі қараудан бас тарту туралы жазбаша уәжделген жауапты береді.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны – электрондық түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: куәлік, кемені бербоут-чартер тізілімінен шығару немесе осы стандарттың 10-тармағында көзделген негіздемелер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық түрінде.
Порталда көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті беруші уәкілетті адамының электрондық сандық қолымен куәландырылған мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі жіберіледі.

39. Вещные права на судно, обременения _________________________________
(основание возникновения, реквизиты договора или документа, срок, бенефициар)
40. Подпись собственника судна или уполномоченного лица __________________
(кто и в каком качестве подписывает анкету, основание полномочий лица, подписывающего анкету, Ф.И.О., паспортные данные)
Дата ________________
Приложение 3
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 30 апреля 2015 года № 558
Стандарт государственной услуги
"Государственная регистрация морских судов в бербоут-чартерном реестре"
Сноска. Стандарт в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 30.01.2019 № 53 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Государственная регистрация морских судов в бербоут-чартерном реестре" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Морской администрацией порта (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства" (далее – портал).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги с момента обращения услугополучателя:
1) выдача свидетельства о временном предоставлении права плавания под Государственным флагом Республики Казахстан иностранному морскому судну, зафрахтованному на условиях бербоут-чартера (далее – свидетельство) – 10 (десять) рабочих дней;
2) продление срока регистрации в бербоут-чартерном реестре – 10 (десять) рабочих дней;
3) исключение судна из бербоут-чартерного реестра – 2 (два) рабочих дня.
Услугодатель в течение 2 (двух) рабочих дней с момента получения документов услугополучателя проверяет полноту представленных документов.
В случае установления факта неполноты представленных документов и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель в указанные сроки дает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная.
6. Результат оказания государственной услуги: свидетельство, исключение судна из бербоут-чартерного реестра либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
На портале услугополучателю в "личный кабинет" направляется результат оказания государственной услуги, удостоверенный электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя.

7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет ақылы негізде жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетіледі.
Кемелерді мемлекеттік тіркеу үшін алымдар "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының кодексінде (Салық кодексі) белгіленген мөлшерлемелер бойынша және тәртіппен жүзеге асырылады.
Теңіз кемесін мемлекеттік тіркеу (тіркеу мерзімін ұзарту) үшін алым мөлшерлемелері 60 айлық есептеу көрсеткішін құрайды.
Алым сомасын төлеу "электрондық үкіметінің" төлемдік шлюз арқылы немесе екінші деңгейдегі банктер мен банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы қолма-қол ақшалай немесе колма-қол ақшасыз нысандарда жүзеге асырылады.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің: Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі – жұма аралығында, сағат 12.30-ден 13.30-ға дейінгі түскі асқа үзіліспен сағат 8.30-ден 18.30-ға дейін.
2) порталдың: жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініштер мен мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күнінде жүзеге асырылады).
9. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) куәлікті алу үшін:
электрондық құжат нысанындағы өтініш;
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік туын көтеріп жүзу құқығын уақытша беру туралы Министрліктің шешімі;
2) апат болған немесе хабарсыз жоғалып кеткен, конструкциялық жағынан күйреген, қайта құру немесе кез келген басқа өзгерістер нәтижесінде кеме сапасын жоғалтқан кемені бербоут-чартер тізілімінен шығару үшін:
электрондық құжат нысанындағы өтініш;
өтініште жазылған фактілерді растайтын құжаттар, куәлік.
3) "Сауда мақсатында теңізде жүзу туралы" 2002 жылғы 17 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңы 11-бабының 3-1-тармағында көзделген талаптарға сәйкес келмей қалған кемені бербоут-чартер тізілімінен шығару үшін:
электрондық құжат нысанындағы өтініш, куәлік.
Кемені мемлекеттік тіркеу кезінде қағаз тасығышында берілген куәліктің түпнұсқасы қызметті алушы қызметті берушіге телнұсқаны, жаңа куәліктерді алғанға, бербоут-чартер тізілімінен шығаруға дейін ұсынады.
Жеке басын куәландыратын құжаттар туралы ақпарат, жеке кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді қызмет беруші "электрондық үкімет" шлюзы арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.

7. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель) на платной основе.
Сбор за государственную регистрацию судов осуществляется по ставкам и в порядке, установленным Кодексом Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)".
Ставки сбора за государственную регистрацию (продление срока регистрации) морского судна составляют 60 месячных расчетных показателей.
Оплата суммы сбора осуществляется в наличной или безналичной форме через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций или через платежный шлюз "электронного правительства".
8. График работы портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги:
1) для получения свидетельства:
заявление в форме электронного документа;
решение Министерства о временном предоставлении права плавания под Государственным флагом Республики Казахстан;
2) для исключения из бербоут-чартерного реестра судна, погибшего или пропавшего без вести, конструктивно погибшего, или утратившего качество судна в результате перестройки или других изменений, а также:
заявление в форме электронного документа;
документы, подтверждающие изложенные в заявлении факты;
свидетельство;
3) для исключения из бербоут-чартерного реестра судна, переставшего соответствовать требованиям, предусмотренным пунктом 5 статьи 11 Закона Республики Казахстан от 17 января 2002 года "О торговом мореплавании":
заявление в форме электронного документа;
свидетельство.
Оригинал свидетельства, выданный на бумажном носителе при государственной регистрации судна, представляется услугополучателем услугодателю до получения дубликата, новых свидетельств, исключения судна из бербоут-чартерного реестра.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о государственной регистрации в качестве индивидуального предпринимателя, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".

12. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінеді.
4-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
13. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары Министрліктің www.mіd.gov.kz интернет-ресурсында ("Көлік комитеті" бөлімінің "Мемлекеттік қызметтер" кіші бөлімінде) орналастырылған.
14. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі порталдың "жеке кабинет" сондай-ақ бірыңғай байланыс-орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
15. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары www.mіd.gov.kz интернет-ресурсында көрсетілген, мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс-орталығы: 1414.
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2015 жылғы 30 сәуірдегі
№ 558 бұйрығына
4-қосымша
"Жасалып жатқан кемелер тізілімінде жасалып жатқан кемеге меншік құқығын мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
Ескерту. Стандарт жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 30.01.2019 № 53 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Жасалып жатқан кемелер тізілімінде жасалып жатқан кемеге меншік құқығын мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Порттың теңіз әкімшілігі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) арқылы жүзеге асырылады.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті алушы өтінімді Мемлекеттік корпорацияға берген сәттен бастап – 10 (он) жұмыс күні. Құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді;
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін кезекті күтудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 20 (жиырма) минут;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут.

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства: www.mid.gov.kz (в подразделе "Государственные услуги" раздела "Комитет транспорта").
14. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
15. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе www.mid.gov.kz, единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 4
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 30 апреля 2015 года № 558
Стандарт государственной услуги
"Государственная регистрация прав собственности на строящееся судно в реестре строящихся судов"
Сноска. Стандарт в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 30.01.2019 № 53 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Государственная регистрация на строящееся судно в реестре строящихся судов" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Морской администрацией порта (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента подачи заявления услугополучателем в Государственную корпорацию – 10 (десять) рабочих дней. День приема документов не входит в срок оказания государственной услуги;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 20 (двадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – 15 (пятнадцать) минут.

5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – кемеге (салынып жатқан кемеге) құқықтарын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті беру немесе мемлекеттік көрсетілетін қызмет осы стандартының 10-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
7. Мемлекеттік қызмет ақылы негізде жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетіледі.
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін алым "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Кодексінде (Салық кодексі) белгіленген мөлшерлемелер бойынша және тәртіппен жүзеге асырылады. Алым мөлшерлемесі 60 айлық есептік көрсеткішті құрайды.
Алым сомасын төлеу екінші деңгейдегі банктер мен банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы қолма-қол ақшалай немесе қолма-қол ақшасыз нысандарда жүзеге асырылады.
8. Мемлекеттік корпорацияның жұмыс кестесі – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген жұмыс кестесі бойынша дүйсенбіден сенбі күнін қоса түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Қабылдау жедел қызмет көрсетусіз, көрсетілетін қызметті алушының таңдауы бойынша "электрондық кезек" тәртібінде жүзеге асырылады, "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы электрондық кезекті броньдауға болады.
9. Көрсетілетін қызметті алушының не сенімхат бойынша оның өкілі жеке басын куәландыратын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін) ұсынылған жағдайда мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) еркін нысандағы өтініш;
2) кемені жасауға арналған шарт;
3) кеме жасау ұйымының киль салу немесе тең бағалы құрылыс жұмыстарын жүргізуді растайтын сарапшының қорытындысы туралы жазбаша растауы;
4) тіркелім алым сомасының бюджетке төленгенін растайтын құжат.
Тұлғаны куәландыратын, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді Мемлекеттік корпорацияның қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзы арқылы алады.
Мемлекеттік корпорация қызметкері мемлекеттік қызметті көрсету кезінде, егер Қазақстан Республикасының заңдарымен өзгеше көзделмесе, ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғауды құрайтын құпия мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушыдан жазбаша түрде келісім алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық тиісті құжаттарды тапсырған кезде оған тиісті құжаттарды қабылданғаны туралы қолхат беріледі.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті алушы жеке басын куәландыратын құжатты (немесе өкілеттіктерді куәландыратын құжат бойынша көрсетілетін қызметті алушының уәкілетті өкілі) ұсынған кезде тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхаттың негізінде жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті алушы осы тармақта көзделген тізбеге сәйкес толық емес құжаттар топтамасын ұсынған жағдайда оған осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті қабылдаудан бас тарту туралы қолхат беріледі.
Мемлекеттік корпорация нәтижені бір ай бойы сақтауды қамтамасыз етеді, одан кейін оларды одан әрі сақтау үшін көрсетілетін қызметті берушіге береді. Көрсетілетін қызметті алушы бір ай өтіп кеткеннен кейін өтініш білдірген кезде көрсетілетін қызметті беруші Мемлекеттік корпорацияның сұрау салуы бойынша бір жұмыс күні ішінде дайын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін Мемлекеттік корпорацияға жолдайды.

5. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – свидетельство о государственной регистрации прав на судно (строящееся судно) либо письменный мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
7. Государственная услуга оказывается на платной основе физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
Сбор за оказание государственной услуги осуществляется по ставкам и в порядке, установленным Кодексом Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)". Ставка сбора составляет 60 месячных расчетных показателей.
Оплата суммы сбора осуществляется в наличной или безналичной форме через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций.
8. График работы Государственной корпорации – с понедельника по субботу включительно, с 9.00 до 20.00 часов без перерыва на обед, за исключением воскресенья и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием осуществляется в порядке "электронной очереди", по выбору услугополучателя, без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством портала "электронного правительства" (далее – портал).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при предоставлении документов удостоверяющие личность (для идентификации личности) услугополучателя либо его представителя по доверенности:
1) заявление в произвольной форме;
2) договор на постройку судна;
3) письменное подтверждение судостроительной организации о закладке киля или заключение эксперта, подтверждающее проведение равноценных строительных работ;
4) документ, подтверждающий уплату в бюджет суммы регистрационного сбора.
Сведения документа, удостоверяющего личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица работник Государственной корпорации получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Работник Государственной корпорации получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При подаче услугополучателем всех требуемых документов ему выдается расписка о приеме соответствующих документов.
Выдача результатов государственной услуги осуществляется на основании расписки о приеме соответствующих документов, при предъявлении документа, удостоверяющего личность услугополучателя (либо уполномоченного представителя услугополучателя по документу, удостоверяющему полномочия).
В случаях предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренным настоящим пунктом, ему выдается расписка об отказе в приеме заявления по форме согласно приложению к настоящему стандарту государственной услуги.
Государственная корпорация обеспечивает хранение результата в течение одного месяца, после чего передает его услугодателю для дальнейшего хранения. При обращении услугополучателя по истечении одного месяца, по запросу Государственной корпорации услугодатель в течение одного рабочего дня направляет готовые документы в Государственную корпорацию для выдачи услугополучателю.

10. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту негіздері:
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің "Сауда мақсатында теңізде жүзу туралы" 2002 жылғы 17 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңында белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе осы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы.
3-тарау. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушілердің, Мемлекеттік корпорацияның және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне) шағымдану тәртібі
11. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселесі бойынша көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорациялардың және (немесе) оның қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне) шағымдану осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 14-тармағында көрсетілген Мемлекеттік корпорация басшысының атына немесе Министрлік басшысының атына шағым жолданады.
Шағымдар жазбаша түрде пошта арқылы көрсетілетін қызметті берушінің немесе Мемлекеттік корпорация кеңсесі арқылы қолма-қол, сондай-ақ портал арқылы қабылданады.
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде шағымды қабылдану растамасы (мөртаңба, кіріс нөмірі және күні) шағымды қабылдаған тұлғаның тегі және аты-жөні көрсетілген, мерзімі және берілген шағымға жауаптың алынған орнының көрсетілуі болып табылады.
Мемлекеттік корпорация қызметкерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану Мемлекеттік корпорация басшысына мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 14-тармағында көрсетілген мекенжайлар мен телефондар бойынша жіберіледі.
Мемлекеттік корпорацияға қолма-қол, пошта арқылы түскен шағымды қабылдаудың растамасы оны тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі және тіркеу күні шағымның екінші данасына немесе шағымға ілеспе хатқа қойылады) болып табылады.
Шағым портал арқылы жіберілгеннен кейін көрсетілетін қызметті алушы "жеке кабинетінен" өтініш туралы ақпаратты көре алады, оны мемлекеттік органда өңдеу барысында жаңартылып отырады (жеткізілуі, тіркелуі, орындалуы туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту нәтижелері бойынша жауабы).
Көрсетілетін қызметті берушінің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады. Шағымды қарау нәтижелері туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға пошта байланысы арқылы жіберіледі не кеңсеге қолма-қол беріледі.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметтің сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.

10. Основаниями отказа в оказании государственной услуги являются:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным Законом Республики Казахстан от 17 января 2002 года "О торговом мореплавании";
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения настоящей государственной услуги.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействий) услугодателей, Государственной корпорации и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
11. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц, Государственной корпорации и (или) ее работников по вопросам оказания государственных услуг жалоба подается на имя руководителя услугодателя, Государственной корпорации или на имя руководителя Министерства указанному в пункте 14 настоящего стандарта государственной услуги.
Жалобы подаются в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию Государственной корпорации или услугодателя, а также посредством портала.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
Жалоба на действия (бездействия) работника Государственной корпорации направляется к руководителю Государственной корпорации по адресам и телефонам, указанным в пункте 14 настоящего стандарта государственной услуги.
Подтверждением принятия жалобы в Государственной корпорации, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе).
При отправке жалобы через портал из "личного кабинета" услугополучателю доступна информация о жалобе, которая обновляется в ходе ее обработки в государственном органе (отметка о доставке, регистрации, исполнении, ответ по результатам рассмотрения или отказ в рассмотрении).
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю посредством почтовой связи либо выдается нарочно в канцелярии.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.

12. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінеді.
4-тарау. Мемлекеттік қызметті, оның ішінде Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетудің ерекшеліктерін есепке ала отырып өзге де талаптары
13. Өмір сүру әрекетін шектейтін ағза функцияларының тұрақты бұзылуы бар денсаулығында ақау бар көрсетілетін қызметті алушы Бірыңғай байланыс орталығына 1414, 8 800 080 7777 нөмірлері арқылы жүгіну жағдайында құжаттарды қабылдау көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты мекенжайына бару арқылы Мемлекеттік корпорацияның қызметкері жүргізеді.
14. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары мынадай интернет-ресурстарда орналасқан:
1) Министрліктің – www.mіd.gov.kzwww.mіd.gоv.kz, "Мемлекеттік қызметтер" бөлімі;
2) Мемлекеттік корпорацияның: www.gov4c.kz.
15. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері жөніндегі Бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қолжетімділік режимінде алу мүмкіндігі бар.
16. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша Бірыңғай байланыс орталығының телефоны: 1414 және 8 800 080 7777.
"Жасалып жатқан кемелер
тізілімінде жасалып жатқан
кемеге меншік құқығын
мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына қосымша
Нысан
(Көрсетілетін қызметті
алушының тегі,
аты, әкесінің аты (бар болған
жағдайда)
(бұдан әрі – Т.А.Ә.) немесе
ұйымының атауы)
____________________________
____________________________
(көрсетілетін қызметті
алушының мекенжайы)
Өтінішті қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 20-бабының 2-тармағын басшылыққа алып, "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы филиалының № ____ бөлімі (мекен-жайы: _______________________) мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартымен көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық емес топтамасын ұсыну себебінен ___________________________________________мемлекеттік қызметті көрсетуге өтінішті қабылдаудан бас тартады, атап айтқанда:
Ұсынылмаған құжаттардың атауы:
4)__________________________________________________________;
5)…
Осы қолхат әр тарапқа бір-бірден 2 данада жасалған.
___________________________________________ ________________
Т.А.Ә. (Мемлекеттік корпорациясының қызметкері) (қолы)
Орындаушы. Т.А.Ә._____________
Телефон__________
Алды: ______________________ _______________________________
Т.А.Ә. көрсетілетін қызметті алушының қолы
20 ___ жылғы "___" ___________
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2015 жылғы 30 сәуірдегі
№ 558 бұйрығына
5-қосымша
"Шет мемлекеттің туын көтеріп жүзетін кеменің каботажды жүзеге асыруына рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе через Государственные корпорации
13. В случае обращения через Единый контакт-центр по номеру 1414, 8 800 080 7777 услугополучателя, имеющего нарушение здоровья со стойким расстройством функций организма, ограничивающим его жизнедеятельность, прием документов производится работником Государственной корпорации с выездом по месту жительства услугополучателя.
14. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
1) Министерства – www.mid.gov.kz, раздел "Государственные услуги";
2) Государственной корпорации – www.gov4c.kz.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
16. Телефон Единого контакт центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение
к стандарту государственной услуги
"Государственная регистрация прав
собственности на строящееся
судно в реестре строящихся судов"
Форма
(Фамилия, имя, отчество
(при наличии) (далее – Ф.И.О.)
либо наименование
организации услугополучателя)
____________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка об отказе в приеме заявления
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", отдел № _____ филиала Некоммерческого акционерного общества "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (адрес: _________________________) отказывает в приеме заявления на оказание государственной услуги _______________ ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:
1)__________________________________________________________;
2)__________________________________________________________;
3)...
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
___________________________________________________________ _______________
Ф.И.О. (работника Государственная корпорации)       (подпись)
Исполнитель, Ф.И.О._____________
Телефон __________
Получил: _________________________________________________ ________________
Ф.И.О.                   подпись услугополучателя
"___" ___________ 20___ года
Приложение 5
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 30 апреля 2015 года № 558
Стандарт государственной услуги
"Выдача разрешения на осуществление каботажа судном, плавающим под флагом иностранного государства"

Ескерту. Стандарт жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 30.01.2019 № 53 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Шет мемлекеттің туын көтеріп жүзетін кеменің каботажды жүзеге асыруына рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Көлік комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Құжаттар топтамасын порталға тапсырған сәттен бастап мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі – 20 (жиырма) күнтізбелік күн.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны – электрондық (толығымен автоматтандырылған).
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – шет мемлекеттің туын көтеріп жүзетін кеменің каботажды жүзеге асыруына рұқсат (бұдан әрі – рұқсат) немесе мемлекеттік көрсетілетін қызмет осы стандартының 11-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті беруші уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолымен куәландырылған (бұдан әрі – ЭЦҚ) электрондық құжат нысанында жолданады.
7. Мемлекеттік қызмет тегін негізде жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетіледі.
8. Порталдың жұмыс кестесі – тәулік бойы, жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінде жүгінген жағдайда өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
9. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) электрондық құжат нысанындағы көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ куәландырылған нысан бойынша өтініш;
2) кеме құжаттары (өлшем куәлігі, сыныптау куәлігі, кемеге меншік құқығы туралы куәлік немесе мұндай құқықты растайтын өзге де құжат, жолаушы куәлігі (жолаушылар кемелері үшін), кемелерден мұнаймен ластанудың залалы үшін азаматтық жауапкершілікті сақтандыру немесе өзге де қаржылық қамтамасыз ету туралы куәлік (мұнайды екі мың және одан көп тонна көлемінде тасымалдауға арналған кемелер үшін немесе кемеге меншік құқығын растайтын өзге де құжат), тасымалдаушының жолаушылар алдындағы азаматтық-құқықтық жауапкершілігі туралы полис (жолаушылар кемелері үшін);
4) теңіз тасымалы (сүйретіп жүзу) шарты немесе тайм-чартер немесе соның негізінде шетелдік кеме тартылатын өзге де құжат.

Сноска. Стандарт в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 30.01.2019 № 53 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача разрешения на осуществление каботажа судном, плавающим под флагом иностранного государства" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом транспорта Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги с момента подачи пакета документов на портал – 20 (двадцать) календарных дней.
5. Форма оказания государственной услуги – электронная (полностью автоматизированная).
6. Результат оказания государственной услуги – разрешение на осуществление каботажа судном, плавающим под флагом иностранного государства (далее – разрешение), либо письменный мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 11 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
Результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" услугополучателя, в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
7. Государственная услуга оказывается на бесплатной основе, физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
8. График работы портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги:
1) заявление в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
2) судовые документы (мерительное свидетельство, классификационное свидетельство, свидетельство о праве собственности на судно или иной документ, подтверждающий такое право, санитарное свидетельство, пассажирское свидетельство (для пассажирских судов), свидетельство о страховании или ином финансовом обеспечении гражданской ответственности за ущерб от загрязнения нефтью с судов (для судов, предназначенных для перевозки нефти в объеме две тысячи и более тонн, или иной документ, подтверждающий право собственности на судно), полис о гражданско-правовой ответственности перевозчика перед пассажирами (для пассажирских судов);
3) договор морской перевозки (буксировки) или тайм-чартер, или иной документ, на основании которого привлекается иностранное судно.

10. Порталда электрондық сауалды қабылдау көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинеті" арқылы жүзеге асырылады, құжаттар олардың электрондық көшірмелері түрінде ұсынылады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды портал арқылы тапсырған кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алатын күнді көрсете отырып, мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салудың қабылдануы туралы мәртебе көрсетіледі.
Шет тілінде орындалған құжаттар мемлекеттік немесе орыс тілдеріне нотариалды куәландырылған аудармасымен бірге ұсынылады.
Тұлғаны куәландыратын, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді Мемлекеттік корпорацияның қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзы арқылы алады.
11. Мемлекеттік қызметті көрсетуден мынадай негіздер бойынша бас тартылады:
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 9 қарашадағы № 1113 қаулысымен бекітілген Шет мемлекеттің туын көтеріп жүзетін кемелердің каботажды және сауда мақсатында теңізде жүзумен байланысты өзге де қызметті жүзеге асыруына рұқсаттар беру қағидаларында белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы.
3-тарау. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша орталық мемлекеттік органдардың, көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
12. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздіктер) шағымдану: шағым көрсетілетін қызметті берушінің басшысының атына не Министрлік басшысының атына: 010000, Нұр-Сұлтан қаласы, Қабанбай батыр даңғылы, 32/1 мекенжайы бойынша, электрондық поштаның мекенжайы: mііd@mііd.gov.kz, телефон: (8-7172) 98-35-08, 98-33-11 немесе Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің блогына ("Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің блогы" беті) беріледі.
Шағымдар жазбаша нысанда почта арқылы не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы жұмыс күндері қолма-қол қабылданады.
Шағымның қабылданғанын растау шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөнін, берілген шағымға жауапты алу мерзімі мен орнын көрсете отырып, көрсетілген қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде оны тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі мен күні) болып табылады.
Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс-орталығының 1414 телефоны арқылы алуға болады.
Портал арқылы шағымды жіберген кезде көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинетінен" көрсетілетін қызметті беруші өтінішті өңдеу барысында жаңартылып отыратын (жеткізілуі, тіркелуі, орындалуы туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) ақпарат қолжетімді болады.
Шағымда:

10. На портале прием электронного запроса осуществляется через "личный кабинет" услугополучателя, документы представляются в виде их электронных копий.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов посредством портала - через "личный кабинет" услугополучателя, отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.
Документы, выполненные на иностранном языке, представляются с нотариально заверенным переводом на государственном или русском языках.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о государственной регистрации в качестве индивидуального предпринимателя, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
11. В оказании государственной услуги отказывается по следующим основаниям:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным Правилами выдачи разрешений на осуществление каботажа и иной деятельности, связанной с торговым мореплаванием, судами, плавающими под флагом иностранного государства, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 9 ноября 2005 года № 1113;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) центральных государственных органов, услугодателей и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
12. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя или Министерства по адресу: 010000, город Нур-Султан, проспект Кабанбай батыра 32/1, адрес электронной почты: miir@miir.gov.kz, телефон (8-7172) 98-35-08, 98-33-11 либо на блог Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (страница "Блог Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан" интернет-ресурса Министерства по адресу: www.miir.gov.kz).
Жалобы принимаются в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя или Министерства в рабочие дни.
Подтверждением принятия жалобы в канцелярии услугодателя, Министерства, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или в сопроводительном письме к жалобе).
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра 1414.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
В жалобе:

1) жеке тұлғаның – тегі, аты, сондай-ақ қалауы бойынша әкесінің аты, почталық мекенжайы;
2) заңды тұлғаның – атауы, почталық мекенжайы, шығыс нөмірі мен күні көрсетіледі.
Шағымға көрсетілетін қызметті алушы қол қоюы тиіс.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау мен бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау мен бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
Ескерту. 12-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 05.11.2019 № 825 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
13. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында көрсетілген тәртіппен сотқа жүгінеді.
4-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
14. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары Министрліктің www.mіd.gov.kz интернет-ресурсында ("Көлік комитеті" бөлімінің "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" кіші бөлімінде) орналастырылған.
15. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс-орталығы, сондай-ақ порталдың "жеке кабинеті" арқылы алуға мүмкіндігі бар.
16. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары www.mіd.gov.kz интернет-ресурсында көрсетілген. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс-орталығы: 1414.
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2015 жылғы 30 сәуірдегі
№ 558 бұйрығына
6-қосымша
"Ұйымдарды және сынақ зертханаларды техникалық куәландыруды жүргізу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
Ескерту. Стандарт жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 30.01.2019 № 53 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Ұйымдарды және сынақ зертханаларды техникалық куәландыруды жүргізу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).

1) физического лица – указываются его фамилия, имя, отчество, почтовый адрес;
2) юридического лица – его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, Министерства подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю посредством почтовой связи либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя или Министерства.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
Сноска. Пункт 12 с изменением, внесенным приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 05.11.2019 № 825 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
13. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
14. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства: www.mid.gov.kz (в подразделе "Государственные услуги" раздела "Комитет транспорта").
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
16. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе www.mid.gov.kz, единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 6
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 30 апреля 2015 года № 558
Стандарт государственной услуги
"Проведение технического освидетельствования организаций и испытательных лабораторий"
Сноска. Стандарт в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 30.01.2019 № 53 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Проведение технического освидетельствования организаций и испытательных лабораторий" (далее – государственная услуга).

2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Министрлік Көлік комитетінің "Қазақстан кеме қатынасының тіркелімі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
2) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті алушы өтінімді берген сәттен бастап – 30 (отыз) күнтізбелік күн;
Мемлекеттік корпорацияға жүгінген жағдайда құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді, бұл ретте мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті беруші Мемлекеттік корпорацияға мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі аяқталғанға дейін бір күн бұрын ұсынады.
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін кезек күтудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 20 (жиырма) минут;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 30 (отыз) минут.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – тану туралы куәлік немесе осы стандарттың 11-тармағында көзделген негіздемелер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
7. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) "Мемлекеттік мүлік туралы" 2011 жылғы 1 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңы 156-бабының 1-тармағына сәйкес тиісті саланың уәкілетті органы белгілейтін бағалар бойынша ақылы негізде көрсетіледі.
Төлем екінші деңгейдегі банктер мен банктік операциялардың жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы қолма-қол ақшасыз нысанда жүзеге асыралады.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі: Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі – жұма аралығында, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі асқа үзіліспен, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін. Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен жүзеге асырылады.
Мемлекеттік корпорацияның жұмыс кестесі: Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген жұмыс кестесі бойынша дүйсенбіден сенбі күнін қоса түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін. Қабылдау жедел қызмет көрсетусіз, көрсетілетін қызметті алушының таңдауы бойынша "электрондық кезек" тәртібінде жүзеге асырылады, "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы электрондық кезекті броньдауға болады.

2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается республиканским государственным казенным предприятием "Регистр судоходства Казахстана" Комитета транспорта Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
1) Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2) канцелярию услугодателя.
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугополучателем – 30 (тридцать) календарных дней;
При обращении в Государственную корпорацию день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги, при этом результат оказания государственной услуги предоставляется услугодателем в Государственную корпорацию за день до окончания срока оказания государственной услуги.
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем – 20 (двадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – 30 (тридцать) минут.
5. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – свидетельство о признании либо письменный мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 11 настоящего стандарта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
7. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель) на платной основе по ценам, устанавливаемым уполномоченным органом соответствующей отрасли в соответствии с пунктом 1 статьи 156 Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе".
Оплата осуществляется в безналичной форме через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций.
8. График работы услугодателя: с понедельника по пятницу включительно, с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан. Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
График работы Государственной корпорации: с понедельника по субботу включительно, с 9.00 до 20.00 часов без перерыва на обед, за исключением воскресенья и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан. Прием осуществляется в порядке "электронной очереди", по выбору услугополучателя, без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством портала "электронного правительства" (далее – портал).

9. Көрсетілетін қызметті алушының не сенімхат бойынша оның өкілі жеке басын куәландыратын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін) ұсынылған жағдайда мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) көрсетілетін қызметтің осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) құрылтай құжаттарының көшірмелері (жарғы, құрылтай шарты немесе ережесі, жеке (өзге) орындаушы органды тағайындау туралы шешім);
3) сынақ зертханасы паспортының көшірмесі.
Ұйым-көрсетілетін қызмет алушыда паспорт болмаған жағдайда келесі ақпарат ұсынылады:
ұйымдық-құқықтық құрылымы және басқару жүйесі (ұйым тіркелген мемлекеттің заңнамасына сәйкес тиісті құқық орнататын және тіркеу құжаттарының көшірмелерімен қоса беріп ұйымдық-құқықтық нысаны көрсетілген ұйымның толық атауы; құрылтай құжаттары (жарғы, құрылтай шарты немесе ережесі, жеке (өзге) орындаушы органды тағайындау туралы шешім); мемлекеттік тіркеуді растайтын құжаттың көшірмесі (Қазақстан Республикасынан тыс жерде орналасқан ұйым үшін, оның тиісті мемлекеттің заңды тұлға / жеке кәсіпкер ретінде тіркелуін растайтын құжат); ұйымды тану кезінде көрсетілетін қызметті берушімен өзара іс-қимыл жасауға уәкілетті ұйым қызметкерінің лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты, байланыс телефоны; өндірістің орналасқан мекенжайы (мекенжайлары); тану туралы куәлікті алуға мәлімделген жұмыстарды орындаушы ұйымның немесе өндірістік учаскенің ұйымның техникалық бақылау органымен жалпы құрылымдық схемасы келтіріледі (мәлімделген жұмыс түрлеріне қайда және қандай маман қатыстырылатыны көрсетіледі); Мәлімделген жұмыстар сапасына әсер ететін қандай да бір процесті орындауды тысқары ұйымдарға толық немесе ішінара беру (қосалқы мердігерлік) туралы және берілген процесті өтініш беруші ұйымның бақылауды қамтамасыз етуі туралы ақпарат көрсетіледі. Бұл ретте мәлімделген жұмыстар сапасына әсер ететін қандай да бір процесті толық немесе ішінара берілген (қосалқы мердігерлік) тысқары ұйымның көрсетілетін қызметті берушінің тану туралы куәлігі болуы тиіс);
ұйым орындайтын жұмыстар туралы ақпарат (ұйым Тану туралы куәлікті алуға үміттеніп отырған қызмет түрі және шығарылатын өнім номенклатурасы, орындалатын жұмыс түрі туралы ақпарат көрсетіледі);
персоналдың кәсіби даярлығы және біліктілігі туралы мәліметтер (тану туралы куәлікті алу үшін мәлімделген жұмыстарға қатысатын штаттағы (штаттан тыс) қызметкерлердің және инженерлік-техникалық персоналдың саны, мамандығы туралы жинақталған мәліметтер келтіріледі. Ұйымда жұмыс істейтін дәнекерлеушілердің саны көрсетіледі;
қолданылатын жабдықтар және құралдардың қысқаша сипаты мен сипаттамасы (тану туралы куәлікті алу үшін мәлімделген жұмыстарды орындау үшін ұйым қолданатын меншікті (меншікті емес) жабдықтардың (станоктік, стенділік, дәнекерлеуші, сынау және өзге) саны және сипаттамасы туралы жинақталған мәліметтер келтіріледі. Тексеру және сынау нәтижелерінің шынайылығын қамтамасыз ету туралы ақпарат (тексеру және өлшеу құралдарын калибрлеу) – құралдар паспорттарының, құралдарды тексеруді растайтын құжаттардың көшірмелері немесе мұндай қажеттіліктің жоқтығы және тексеру мерзімдері туралы мәліметтер. Басқа ұйымдар ұсынған жабдықтарды қолданған кезде (құралдар, жабдықтар) анықтамада көрсетілген жабдықтар туралы (құралдар, жабдықтар) олар қандай негізде ұсынғаны және тексеру мен сынау (өлшеу құралдарын тексеру және калибрлеу) нәтижелерінің шынайылығын қамтамасыз етуді кімнің жүзеге асыратындығы туралы жинақталған мәліметтер көрсетіледі. Тану туралы куәлікті алу үшін мәлімделген жұмыстарды орындайтын ұйымның жеке меншік немесе жалға алынған өндіріс алаңдарының болуы туралы ақпарат);
жұмыстарды орындауға арналған бекітілген нұсқаулықтар;
хаттамалар немесе басқа да есепті құжаттардың нысандар (қабылдау-тапсыру сынақтарының нәтижелері бойынша ұйыммен ресімделетін құжаттардың атауы келтіріледі);
ішкі сапа жүйесінің болуы туралы ақпарат (кіріс бақылауды, пооперациялық бақылауды, шығыс бақылауды, мерзімдік тексеруді және/немесе өлшеу құралдарын калибрлеуді қамтитын ұйыммен орындалатын жұмыстар сапасын бақылау туралы ақпарат келтіріледі. Егер шығыс бақылауды тәуелсіз сынақ зертханасы жүзеге асырса, сынақ зертханасында көрсетілетін қызметті беруші берген Тану туралы куәліктің болуы қажет);
қосымша ақпарат (өтінген жұмыстарды орындаудың сапасын куәландыратын ақпарат. Көрсетілетін қызметті беруші куәландыруға дайындалу үшін қажетті материалдарды қосымша сұрайды);

9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при предоставлении документов, удостоверяющих личность (для идентификации личности) услугополучателя либо его представителя по доверенности:
1) заявка по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) копии учредительных документов (устав, учредительный договор или положение, решение о назначении единоличного (иного) исполнительного органа);
3) копия паспорта испытательной лаборатории.
При отсутствии паспорта у организации-услугополучателя представляется следующая информация:
организационно-правовая структура и система управления (полное наименование организации с указанием организационно-правовой формы с приложением копий соответствующих правоустанавливающих и регистрационных документов в соответствии с законодательством той страны, в которой зарегистрирована организация; учредительные документы (устав, учредительный договор или положение, решение о назначении единоличного (иного) исполнительного органа); копия документа подтверждающего государственную регистрацию (для организации, находящейся за пределами Республики Казахстан, документ, подтверждающий ее регистрацию в качестве юридического лица/ индивидуального предпринимателя соответствующего государства); наименование должности, фамилия, имя, отчество, контактный телефон работника организации, уполномоченного взаимодействовать с услугодателем при признании организации; адрес(а) расположения производства; общая структурная схема организации или производственного участка, выполняющего заявленные для получения свидетельства о признании работы, с органами технического контроля организации (указывается, где и какой специалист будет задействован в заявленных видах работ); информация о передаче полностью или частично сторонним организациям выполнения какого-либо процесса, влияющего на качество заявленных работ (субподряд) и обеспечение контроля со стороны организации-заявителя за переданным процессом. При этом сторонняя организация, которой полностью или частично передается выполнение какого-либо процесса, влияющего на качество заявленных работ (субподряд) должна иметь свидетельство о признании услогодателя);
информация о работах, выполняемых организацией (о роде деятельности и номенклатуре выпускаемой продукции‚ виде производимых работ, на которые организация претендует получить свидетельство о признании);
сведения о профессиональной подготовке и квалификации персонала (обобщенные сведения о количестве, специальностях штатных (внештатных) рабочих и инженерно-технического персонала, участвующих в работах, заявленных для получения свидетельства о признании; количество работающих в организации сварщиков; при отсутствии у организации полностью или частично штатных работников указывается из какой организации, и на основании каких документов осуществляется привлечение работников для выполнения заявленных работ);
краткое описание и характеристики применяемого оборудования и приборов (обобщенные сведения о количестве и характеристиках собственного (не собственного) оборудования (станочного, стендового, сварочного, испытательного и другого) используемого организацией для выполнения заявленных для получения свидетельства о признании работ; информация об обеспечении достоверных результатов проверок и испытаний (поверка и калибровка средств измерений), в том числе копии паспортов приборов, документов подтверждающих поверку прибора или об отсутствии такой необходимости и сведения о сроках поверки; при использовании оборудования (приборов, оснастки), предоставляемого другими организациями, в справке указываются обобщенные сведения об указанном оборудовании (приборах, оснастке), на каких основаниях оно предоставлено и кем осуществляется обеспечение достоверных результатов проверок и испытаний (поверка и калибровка средств измерений); информация о наличии собственных или арендуемых производственных площадях, на которых организация выполняет заявленные для получения свидетельства о признании работы;
утвержденные инструкции для проведения работ;
формы протоколов или других отчетных документов (наименование оформляемых организацией по результатам приемо-сдаточных испытаний документов);
информация о наличии внутренней системы качества (информация о контроле качества выполняемых организацией работ, включающая в себя входной контроль, пооперационный контроль, выходной контроль, периодическую поверку и/или калибровку средств измерений. Если выходной контроль осуществляет независимая испытательная лаборатория, то необходимо наличие у испытательной лаборатории свидетельства о признании выданного услугодателем);
дополнительная информация (информация, которая свидетельствует о качестве выполнения заявленных работ. Услугодатель дополнительно запрашивает материалы, необходимые для подготовки к освидетельствованию);

4) төлемді растайтын құжаттың көшірмесі.
10. Қызмет берушіге қызмет алушымен барлық қажетті құжаттарды тапсыру кезінде көшірмесінде құжат пакеттерін қабылдау уақыты мен алған күні көрсетілген кеңседе тіркелген белгісі бар қағаз тасығышындағы өтінімді қабылдау растау болып табылады.
Көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін қағаз тасығышында беруді пошталық жөнелтумен немесе жеке өзі келген кезде қол қойғызып және жеке басын куәландыратын құжатты және/немесе сенімхатты (көрсетілетін қызметті алушының өкілімен ұсынылады) ұсыну бойынша көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері жүзеге асырады.
Мемлекеттік корпорацияның қызметкері мемлекеттік қызметті көрсету кезінде, егер Қазақстан Республикасының заңдарымен өзгеше көзделмесе, ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпиясы бар мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушыдан жазбаша түрде осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес келісім алады.
Көрсетілетін қызметті алушы Мемлекеттік корпорацияға барлық талап етілетін құжаттарды тапсырған кезде тиісті құжаттарды қабылданғаны туралы қолхат беріледі.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін Мемлекеттік корпорация беру көрсетілетін қызметті алушы жеке басын куәландыратын құжатты (немесе оның өкілі нотариалды куәландырылған сенімхатты) ұсынған кезде тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхаттың негізінде жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық емес топтамасын ұсынған жағдайда оған Мемлекеттік корпорацияның қызметкері осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті қабылдаудан бас тарту туралы қолхатты береді.
Мемлекеттік корпорация нәтиженің сақталуын бір ай бойы қамтамасыз етеді, бұдан кейін оны одан әрі сақтау үшін көрсетілетін қызметті берушіге береді. Көрсетілетін қызметті алушы бір ай өтіп кеткеннен кейін өтініш білдірген кезде көрсетілетін қызметті беруші Мемлекеттік корпорацияның сұрау салуы бойынша бір жұмыс күні ішінде дайын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін Мемлекеттік корпорацияға жолдайды.
11. Мемлекеттік қызметті көрсетуден мынадай негіздер бойынша бас тартылады:
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, деректер және мәліметтердің Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің міндетін атқарушының 2011 жылғы 13 мамырдағы № 276 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6993 болып тіркелген) Кемелерді жасауды және материалдар мен бұйымдарды дайындауды техникалық байқау қағидасында белгіленген талаптарға сәйкес келмеу;

4) копия документа, подтверждающую оплату.
10. При сдаче услугополучателем всех необходимых документов услугодателю подтверждением принятия заявления является отметка на его копии о регистрации в канцелярии с указанием даты и времени приема пакета документов.
Выдача результата оказания государственной услуги услугополучателю осуществляется работником услугодателя почтовым отправлением или при личном посещении под роспись и по предъявлению документа, удостоверяющего личность и/или доверенности (предъявляется представителем услугополучателя).
Работник Государственной корпорации получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги.
При подаче услугополучателем всех требуемых документов в Государственную корпорацию выдается расписка о приеме соответствующих документов.
Выдача результатов государственной услуги осуществляется на основании расписки о приеме соответствующих документов, при предъявлении документа, удостоверяющего личность услугополучателя (либо уполномоченного представителя услугополучателя по документу, удостоверяющему полномочия).
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги, работником Государственной корпорации выдается расписка об отказе в приеме заявления по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги.
Государственная корпорация обеспечивает хранение результата в течение одного месяца, после чего передает его услугодателю для дальнейшего хранения. При обращении услугополучателя по истечении одного месяца, по запросу Государственной корпорации услугодатель в течение одного рабочего дня направляет готовые документы в Государственную корпорацию для выдачи услугополучателю.
11. В оказании государственной услуги отказывается по следующим основаниям:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, данных и сведений, необходимых для государственной регистрации, требованиям, установленными Правилами технического наблюдения за постройкой судов и изготовлением материалов и изделий, утвержденными приказом исполняющего обязанности Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 13 мая 2011 года № 276 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6993);

13. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінеді.
4-тарау. Мемлекеттік қызметті, оның ішінде Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетудің ерекшеліктерін есепке ала отырып өзге де талаптар
14. Өмір сүру әрекетін шектейтін ағза функцияларының тұрақты бұзылуы бар денсаулығында ақау бар көрсетілетін қызметті алушы Бірыңғай байланыс орталығына 1414, 8 800 080 7777 нөмірлері арқылы жүгіну жағдайында құжаттарды қабылдау көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты мекенжайына бару арқылы Мемлекеттік корпорацияның қызметкері жүргізеді.
15. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары мынадай интернет-ресурстарда орналасқан:
1) Министрліктің – www.mіd.gov.kzwww.mіd.gоv.kz, "Мемлекеттік қызметтер" бөлімі;
2) Мемлекеттік корпорацияның: www.gov4c.kz.
16. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері жөніндегі Бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қолжетімділік режимінде алу мүмкіндігі бар.
17. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша Бірыңғай байланыс орталығының телефоны: 1414 және 8 800 080 7777.
"Ұйымдарды және сынақ
зертханаларды техникалық
куәландыруды жүргізу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
1-қосымша
Ұйымды тануға арналған өтінім
__________________________________________________________________________
(өтінім беруші ұйымның толық атауы)
___________________________________________________________________ атынан
(лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (бұдан әрі – Т.А.Ә.)
мынадай жұмыстар түрлерінің орындалу мүмкіндігін бағалау мақсатында ұйымды
тануды жүргізуді сұрайды:
__________________________________________________________________________
(дайындалатын материалдар мен бұйымдардың, орындалатын сынаулардың,
жұмыстардың тізбесін көрсету)
Заңды мекенжайы __________________________________________________
Нақты мекенжайы __________________________________________________
Телефон (қала кодын көрсетумен) ______________ E-maіl __________________
Банк деректемелері __________________ Жеке сәйкестендіру нөмірі _________
Банк сәйкестендіру коды _______________________________________
Есеп айырысу шоты ________________________________________________
Банк атауы ________________________________________________________
Тану туралы куәліктің деректері_______________________________________
(бұрын берілген тану туралы куәлік болған жағдайда толтырылады,
№, қолданылу мерзімі)
Қосымша мәліметтер ________________________________________________
Ұйым Кеме қатынасы тіркелімінің қызметкерлеріне ұйымды куәландыру бойынша жұмыстарды орындау үшін қажетті жағдайлар жасауға міндеттенеді.
Ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияларды қамтитын мәліметтерді қолдануға келісемін.
_______________________ ________ ________
(Басшының Т.А.Ә.) (қолы ) (күні)
_______________________ ________ ________
(Бас бухгалтердің Т.А.Ә.) (қолы) (күні)
"Ұйымдарды және сынақ
зертханаларды техникалық
куәландыруды жүргізу"
мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
2-қосымша
Нысан
(Көрсетілетін қызметті
алушының тегі,
аты, әкесінің аты (бар болған
жағдайда)
(бұдан әрі – Т.А.Ә.) немесе
ұйымының атауы)
____________________________
____________________________
(көрсетілетін қызметті
алушының мекенжайы)
Өтінішті қабылдаудан бас тарту туралы қолхат

13. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе через Государственные корпорации
14. Услугополучатели имеющие нарушение здоровья, со стойким расстройством функций организма ограничивающее его жизнедеятельность, в случае необходимости прием документов, для оказания государственной услуги, производится работником Государственной корпорации с выездом по месту жительства посредством обращения через Единый контакт-центр 1414, 8 800 080 7777.
15. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
1) Министерства – www.mid.gov.kz, раздел "Государственные услуги";
2) Государственной корпорации – www.gov4c.kz.
16. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
17. Телефон единого контакт центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Проведение технического
освидетельствования организаций
и испытательных лабораторий"
Форма
Заявка на признание организации
__________________________________________________________________________
(полное наименование организации-заявителя)
в лице ____________________________________________________________________
(должность, фамилия, имя, отчество (при наличии) (далее – Ф.И.О.)
просит провести признание организации с целью оценки выполнить
следующие виды работ:______________________________________________________
(указать перечень изготавливаемых материалов или изделий, выполняемых испытаний, работ)
Юридический адрес ________________________________________________________
Фактический адрес _________________________________________________________
Телефон (с кодом города) _____________________ E-mail ________________________
Банковские реквизиты _______________ Индивидуальный идентификационный
номер _______________ Банковский идентификационный код ____________________
Расчетный счет ____________________________________________________________
Наименование банка _______________________________________________________
Данные Свидетельства о признании __________________________________________
(заполняется при наличии ранее выданного Свидетельства о признании №‚ срок действия)
Дополнительные сведения __________________________________________________
Организация обязуется предоставить работникам Регистра судоходства необходимые условия для выполнения работ по освидетельствованию организации.
Согласен на использование сведений, составляющих охряняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
________________________________________________ ___________ ______________
Ф.И.О. руководителя                   подпись             дата
________________________________________________ ___________ ______________
Ф.И.О. главного бухгалтера             подпись             дата
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Проведение технического
освидетельствования организаций
и испытательных лабораторий"
Форма
(Фамилия, имя, отчество
(при наличии)
(далее – Ф.И.О.)
либо наименование
организации услугополучателя)
___________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка об отказе в приеме заявления

"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 20-бабының 2-тармағын басшылыққа алып, "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы филиалының № ____ бөлімі (мекен-жайы: _______________________) мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартымен көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық емес топтамасын ұсыну себебінен ___________________________________________мемлекеттік қызметті көрсетуге өтінішті қабылдаудан бас тартады, атап айтқанда:
Ұсынылмаған құжаттардың атауы:
6)__________________________________________________________;
7)…
Осы қолхат әр тарапқа бір-бірден 2 данада жасалған.
___________________________________________ ________________
Т.А.Ә. (Мемлекеттік корпорациясының қызметкері) (қолы)
Орындаушы. Т.А.Ә._____________
Телефон__________
Алды: ______________________ _______________________________
Т.А.Ә. көрсетілетін қызметті алушының қолы
20 ___ жылғы "___" ___________
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2015 жылғы 30 сәуірдегі
№ 558 бұйрығына
7-қосымша
"Қазақстан Республикасының Халықаралық мемлекеттік кеме тізілімінде кемелерді мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
Ескерту. Стандарт жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 30.01.2019 № 53 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасының Халықаралық мемлекеттік кеме тізілімінде кемелерді мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Порттың теңіз әкімшілігі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) арқылы жүзеге асырылады.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті алушы өтінімді Мемлекеттік корпорацияға берген сәттен бастап – 10 (он) жұмыс күні. Құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді;
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін кезекті күтудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 20 (жиырма) минут;

Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", отдел № _____ филиала Некоммерческого акционерного общества "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (адрес: ___________________________________) отказывает в приеме заявления на оказание государственной услуги ____________________________________ ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:
1)__________________________________________________________;
2)__________________________________________________________;
3)...
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
__________________________________________________________ _______________
Ф.И.О. (работника Государственная корпорации)       (подпись)
Исполнитель, Ф.И.О._____________
Телефон __________
Получил: _________________________________________________ _______________
Ф.И.О. (при наличии)                   подпись услугополучателя
"___" ___________ 20___ года
Приложение 7
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 30 апреля 2015 года № 558
Стандарт государственной услуги
"Государственная регистрация судов в международном судовом реестре Республики Казахстан"
Сноска. Стандарт в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 30.01.2019 № 53 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Государственная регистрация судов в международном судовом реестре Республики Казахстан" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Морской администрацией порта (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента подачи заявления услугополучателем в Государственную корпорацию – 10 (десять) рабочих дней. День приема документов не входит в срок оказания государственной услуги;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 20 (двадцать) минут;

3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 20 (жиырма) минут.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі:
1) меншік құқығындағы теңіз кемесі үшін – теңіз кемесінің Қазақстан Республикасының Мемлекеттік туын көтеріп жүзу құқығы туралы куәлікті және кемеге меншік құқығы туралы куәлікті беру немесе осы стандарттың 11-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден жазбаша дәлелді бас тарту;
2) бербоут-чартер бойынша пайдалануға ұсынылған теңіз кемесі үшін – бербоут-чартер шарттарында жалға алынған шетелдік теңіз кемесіне Қазақстан Республикасының Мемлекеттік туын көтеріп жүзу құқығын уақытша беру туралы куәлікті беру немесе осы стандартының 11-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден жазбаша дәлелді бас тарту.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
7. Мемлекеттік қызмет ақылы негізде жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетіледі.
Кемелерді мемлекеттік тіркеу үшін алымдар "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Кодексінде (Салық кодексі) белгіленген мөлшерлемелер бойынша және тәртіппен жүзеге асырылады. Алым мөлшерлемесі 60 айлық есептік көрсеткішті құрайды.
Алым сомасын төлеу екінші деңгейдегі банктер мен банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы қолма-қол ақшалай немесе қолма-қол ақшасыз нысандарда жүзеге асырылады.
8. Мемлекеттік корпорацияның жұмыс кестесі – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген жұмыс кестесі бойынша дүйсенбіден сенбі күнін қоса түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Қабылдау жедел қызмет көрсетусіз, көрсетілетін қызметті алушының таңдауы бойынша "электрондық кезек" тәртібінде жүзеге асырылады, "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы электрондық кезекті броньдауға болады.
9. Көрсетілетін қызметті алушының не сенімхат бойынша оның өкілі жеке басын куәландыратын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін) ұсынылған жағдайда мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
меншік құқығындағы теңіз кемесі үшін:
1) еркін нысандағы өтініш;
2) осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кеме тізілімінің сауалнамасы;
3) кемеге меншік құқығын растайтын құжат;
4) жүзуге жарамдылығы туралы куәлік (қолданылатын жағдайда);
5) өлшеу куәлігі;
6) сыныптау куәлігі;

3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – 20 (двадцать) минут.
5. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги:
1) для морского судна, находящегося на праве собственности – свидетельство о праве плавания морского судна под Государственным флагом Республики Казахстан и свидетельство о праве собственности на судно либо письменный мотивированный отказ в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 11 настоящего стандарта;
2) для морского судна, предоставленного в пользование по бербоут-чартеру – свидетельство о временном предоставлении права плавания под Государственным флагом Республики Казахстан иностранному морскому судну, зафрахтованному на условиях бербоут-чартера либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 11 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
7. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель) на платной основе.
Сбор за государственную регистрацию судов осуществляется по ставкам и в порядке, установленным Кодексом Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)". Ставка сбора составляет 60 месячных расчетных показателей.
Оплата суммы сбора осуществляется в наличной или безналичной форме через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций.
8. График работы Государственной корпорации – с понедельника по субботу включительно, с 9.00 до 20.00 часов без перерыва на обед, за исключением воскресенья и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием осуществляется в порядке "электронной очереди", по выбору услугополучателя, без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством портала "электронного правительства" (далее – портал).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при предоставлении услугополучателем документов, удостоверяющих личность (для идентификации услугополучателя):
для морского судна, находящегося на праве собственности:
1) заявление в произвольной форме;
2) анкета судового реестра по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту;
3) документ, подтверждающий право собственности на судно;
4) свидетельство о годности к плаванию (если применимо);
5) мерительное свидетельство;
6) классификационное свидетельство;

7) жолаушы куәлігі (жолаушы кемесі үшін);
8) теңіз кемесін мемлекеттік тіркеу үшін алым сомасын бюджетке төлегенін растайтын құжат;
9) шет мемлекеттің кемесі осы мемлекеттің туын ауыстырғанға дейін тікелей тіркелген тізілімнен алынып тасталғанын және ипотека ауыртпалығы жоқтығын куәландыратын құжат.
Теңіз кемелерінің мемлекеттік кеме тізілімінде кеменің тіркелуі жарамды болған жағдайда теңіз кемесінің Қазақстан Республикасының Мемлекеттік туын көтеріп жүзу құқығы туралы куәлік және кемеге меншік құқығы туралы куәлік тек көшірмелері ғана ұсынылады.
Бербоут-чартер бойынша пайдалануға ұсынылған теңіз кемесі үшін:
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік туын көтеріп жүзу құқығын уақытша беру туралы Министрліктің Көлік комитеті шешімінің көшірмесі;
теңіз кемесін мемлекеттік тіркеу үшін алым сомасын бюджетке төлегенін растайтын құжат.
Бербоут-чартер тізілімінде кеменің тіркелуі жарамды болған жағдайда бербоут-чартер шарттарында жалға алынған шетелдік теңіз кемесіне Қазақстан Республикасының Мемлекеттік туын көтеріп жүзу құқығын уақытша беру туралы куәліктің көшірмесі ғана ұсынылады.
Тұлғаны куәландыратын, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді Мемлекеттік корпорацияның қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзы арқылы алады.
10. Кемелерді мемлекеттік тіркеуге ұсынылатын құжаттарға қойылатын талаптар:
1) құжаттар мемлекеттік немесе орыс тілдерінде жасалады;
2) егер Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарында өзгеше көзделмесе, ресми шетелдік құжаттар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес заңдастыруға жатады;
Қарауға белгіленген тәртіппен расталған, оларға қатысты көрсетілген талаптар орындалған нотариалды куәландарылған құжаттардың көшірмесі қабылдануы мүмкін. Егер ұсынылатын құжаттар шетел тілінде жасалған болса, оларға мемлекеттік немесе орыс тілдеріндегі нотариалды куәландырған аудармасы қоса беріледі.
3) құжаттардың мәтіндері анық, заңды тұлғалардың атаулары мен деректемелері қысқартусыз жазылуы тиіс;
4) тазарту не қосып жазу, сызылған сөздер және оларда өзге де ескертілмеген түзетулер бар құжаттар, қарындашпен орындалған құжаттар, сондай-ақ мазмұнын біржақты түсіндіруге мүмкіндік бермейтін бүлінген жерлері бар құжаттар мемлекеттік тіркеуге қабылдауға жатпайды.
Мемлекеттік корпорация қызметкері мемлекеттік қызмет көрсеткенде, егер Қазақстан Республикасының заңдарымен басқасы қарастырылмаса, ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғауды құрайтын құпия мәліметтерді алуға қызмет алушыдан жазбаша түрде келісім алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық тиісті құжаттарды Мемлекеттік корпорацияға тапсырған кезде тиісті құжаттарды қабылданғаны туралы қолхат беріледі.
Мемлекеттік корпорация арқылы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру қызмет алушы жеке басын куәландыратын құжатты (немесе оның өкілі нотариат куәландырған сенімхат) ұсынған кезде қолхаттың негізінде жүзеге асырылады.

7) пассажирское свидетельство (для пассажирского судна);
8) документ, подтверждающий уплату в бюджет суммы сбора за государственную регистрацию морского судна;
9) документ, удостоверяющий, что судно иностранного государства исключено из реестра, в котором зарегистрировано непосредственно до смены флага этого государства и не обременено ипотекой.
В случае действующей регистрации судна в Государственном судовом реестре морских судов представляются только копии свидетельства о праве плавания морского судна под Государственным флагом Республики Казахстан и свидетельства о праве собственности на судно.
Для морского судна, предоставленного в пользование по бербоут-чартеру:
копия решения Комитета транспорта Министерства о временном предоставлении права плавания под Государственным флагом Республики Казахстан;
документ, подтверждающий уплату в бюджет суммы сбора за государственную регистрацию морского судна.
В случае действующей регистрации судна в бербоут-чартерном реестре представляется только копия свидетельства о временном предоставлении права плавания под Государственным флагом Республики Казахстан иностранному морскому судну, зафрахтованному на условиях бербоут-чартера.
Сведения документа, удостоверяющего личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица работник Государственной корпорации получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
10. Требования к документам, представляемым на государственную регистрацию судов:
1) документы составляются на государственном или русском языках;
2) официальные иностранные документы подлежат легализации в соответствии с законодательством Республики Казахстан, если иное не предусмотрено международными договорами Республики Казахстан.
К рассмотрению могут также приниматься нотариально засвидетельствованные копии документов, в отношении которых выполнены указанные требования. Если представляемые документы составлены на иностранном языке, к ним прилагается нотариально заверенный перевод на государственном или русском языках;
3) тексты документов должны быть написаны разборчиво, наименование и реквизиты юридических лиц - без сокращений;
4) не подлежат приему на государственную регистрацию документы, имеющие подчистки либо приписки, зачеркнутые слова и иные не оговоренные в них исправления, документы, исполненные карандашом, а также документы с повреждениями, не позволяющими однозначно истолковать их содержание;
Работник Государственной корпорации получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При подаче услугополучателем всех требуемых документов в Государственную корпорацию выдается расписка о приеме соответствующих документов.
Выдача результатов государственной услуги осуществляется на основании расписки о приеме соответствующих документов, при предъявлении документа, удостоверяющего личность услугополучателя (либо уполномоченного представителя услугополучателя по документу, удостоверяющему полномочия).

15. Палубалар саны __________________________________________________
16. Басты қозғалтқыштың типі және жасалу орны _______________________
17. Басты қозғалтқыштың қуаты _______________________________________
18. Жүріс жылдамдығы: жүк ____ буын, балласта ____ буын
19. Қозғалтқыш түрі, бұрама саны ____________________________________
20. Отын түрі _______________________________________________________
21. Танктер сыйымдылығы: отындық _____________, ауыз су _____________
22. Жүк трюмдерінің (танктерінің) саны, олардың шаршы көлемі ________
23. Жүктік жарақтану ________________________________________________
24. Жолаушылар орнының саны ________________________________________
25. Желкен жарақтарының түрі ________________________________________
26. Мачта саны ______________________________________________________
27. Радиостанция, оның қуаттылығы ___________________________________
28. Құтқару шлюпкаларының ______________ салдардың ____________ саны
29. Рульдік құрылғы _________________________________________________
30. Зәкірлік құрылғы ________________________________________________
31. Су ағызу, өртке қарсы құралдардың саны мен қуаты_________________
32. Өлшеу куәлігі ___________________________________________________
(қашан, кім берген, №, қолданылу мерзімі)
33. Жолаушылар куәлігі ______________________________________________
(қашан, кім берген, №, қолданылу мерзімі)
34. Жүзуге жарамдылық туралы куәлік _________________________________
(қашан, кім берген, №, қолданылу мерзімі)
35. Сыныптау куәлігі ________________________________________________
(қашан, кім берген, №, қолданылу мерзімі)
36. Меншік иесі (меншік иелері, меншік иелерінің әрқайсысына тиесілі үлес)
____________________________________________________________________
(атауы, орналасқан жері, қандай мемлекеттің құқығы
____________________________________________________________________
бойынша тіркелген, басқару органының мекенжайы (заңды тұлғалар үшін);
тегі, аты, әкесінің аты, азаматтығы, толық мекенжайы (жеке тұлғалар
үшін), сондай-ақ телефоны, факсы, телексі, телетайпы, электрондық поштасы)
37. Кемеге немесе оған меншік құқығындағы үлеске меншік құқығының
туындау негіздемесі _________________________________________________
(сатып алу-сату шартының, кеме жасау шартының деректемелері және басқалары)
38. Кеме иесі (иелері) ______________________________________________
(атауы, орналасқан жері, қандай мемлекеттің құқығы бойынша тіркелген, басқару органының мекенжайы (заңды тұлғалар үшін); кемені сенімгерлік басқару құқығында, шаруашылық жүргізу құқығында, жедел басқару, бербоут-чартер негізінде иеленушінің
____________________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты, азаматтығы, мекенжайы, төлқұжат деректері
(жеке тұлғалар үшін), сондай-ақ телефоны, факсы, телексі, телетайпы, электрондық
поштасы)

15. Число палуб _____________________________________________________
16. Тип и место постройки главного двигателя ___________________________
17. Мощность главного двигателя _____________________________________
18. Скорость хода: в грузе ________ узлов, в балласте _________ узлов
19. Род движителя, кол-во винтов _____________________________________
20. Род топлива _____________________________________________________
21. Вместимость танков: топливных ______, пресной воды ________________
22. Число грузовых трюмов (танков), их кубатура ________________________
23. Грузовое вооружение _____________________________________________
24. Число пассажирских мест _________________________________________
25. Род парусного вооружения ________________________________________
26. Число мачт ______________________________________________________
27. Радиостанция, ее мощность ________________________________________
28. Количество спасательных шлюпок __________________________________
плотов _____________________________________________________________
29. Рулевое устройство _______________________________________________
30. Якорное устройство ______________________________________________
31. Число и мощность водоотливных, противопожарных средств ____________
32. Мерительное свидетельство ________________________________________
(когда, кем выдано, №, срок действия)
33. Пассажирское свидетельство __________________________________________
(когда, кем выдано, №, срок действия)
34. Свидетельство о годности к плаванию __________________________________
(когда, кем выдано, №, срок действия)
35. Классификационное свидетельство ____________________________________
(когда, кем выдано, №, срок действия)
36. Собственник (собственники, доля, принадлежащая каждому из
собственников) ________________________________________________________
(наименование, место нахождения, по праву какого государства зарегистрирован, адрес органа управления (для юридических лиц);
фамилия, имя, отчество (при наличии) (далее – Ф.И.О.), гражданство, полный адрес (для физических лиц), а также телефон, факс, телекс, телетайп, электронная почта, доля, принадлежащая каждому из собственников)
37. Основание возникновения права собственности на судно или долю
вправе собственности на него ___________________________________________
(реквизиты договора купли-продажи, договора на постройку судна и др.)
38. Владелец (владельцы) судна_________________________________________
(наименование, место местонахождения, по праву какого государства
____________________________________________________________________
зарегистрирован, адрес органа управления (для юридических лиц),
____________________________________________________________________
Ф.И.О., гражданство, адрес, паспортные данные (для физических лиц), владеющих судном на праве доверительного управления, праве хозяйственного ведения, оперативного управления, на основании бербоут-чартера, а также телефон, факс, телекс, телетайп, электронная почта)