"Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің регламентін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет Министрінің 2015 жылғы 12 ақпандағы № 78 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 30 маусымдағы № 366 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 16 шілдеде № 11681 тіркелді
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің жұмысын ұйымдастыруды жетілдіру мақсатында, Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы «Әкімшілік рәсімдер туралы» Заңының 9-1-бабы 1-тармағына сәйкес, Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 18 наурыздағы «Әділет органдары туралы» Заңының 7-бабы 2-тармағының 3) тарамақшасын басшылыққа ала отырып, БҰЙЫРАМЫН:
1. «Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің регламентін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Әділет Министрінің 2015 жылғы 12 ақпандағы № 78 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10342 болып тіркелген, 2015 жылғы 6 наурыздағы «Әділет» ақпараттық-құқықтық жұйесінде ресми жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің регламентінде:
81-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«Жобаны әзірлеген құрылымдық бөлімше оны Министрліктің құрылымдық бөлімшелеріне келісуге жібереді.
Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартты, Еуразиялық экономикалық одағының құқығын құрайтын халықаралық шарттарды және актілерді, сондай-ақ Қазақстан Республикасының экономикалық интеграция мәселелері бойынша тағы басқа ратификацияланған халықаралық шарттарын іске асыру барысында әзірленген нормативтік құқықтық актінің жобасы Экономикалық интеграция бойынша жобаларды сараптау департаментімен келісіледі.
Министрліктің құрылымдық бөлімшелерінің жобаны қарау мерзімі 10 жұмыс күнінен аспайды. Қарау мерзімдері Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің, Премьер-Министрі Кеңсесінің және Министрлік басшылығының тапсырмаларына сәйкес қысқартылуы мүмкін.
Министрліктің құрылымдық бөлімшелері жоба бойынша ескертулер мен ұсыныстар берген жағдайда әзірлеуші құрылымдық бөлімше оны 5 жұмыс күні ішінде немесе неғұрлым қысқа мерзімдерде пысықтайды және Министрліктің тиісті құрылымдық бөлімшесі басшылығының бұрыштама соғуы үшін келісу парағымен бірге Министрліктің құрылымдық бөлімшелеріне қайтадан енгізеді. Жобаның келісу парағына Министрліктің тиісті құрылымдық бөлімшесінің басшысы 1 жұмыс күні ішінде бұрыштама соғады.
Министрліктің құрылымдық бөлімшелері арасында жоба бойынша еңсерілмейтін келіспеушіліктер болған жағдайда мәселелер жедел кеңеске енгізіледі.»;
83-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 12 февраля 2015 года № 78 "Об утверждении Регламента Министерства юстиции Республики Казахстан"
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 30 июня 2015 года № 366. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 июля 2015 года № 11681
В целях совершенствования организации работы Министерства юстиции Республики Казахстан, в соответствии с пунктом 1 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», руководствуясь подпунктом 3) пункта 2 статьи 7 Закона Республики Казахстан от 18 марта 2002 года «Об органах юстиции», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 12 февраля 2015 года № 78 «Об утверждении Регламента Министерства юстиции Республики Казахстан» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10342, опубликованный в информационно-правовой системе «Әділет» от 6 марта 2015 года) следующие изменения:
в Регламенте Министерства юстиции Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
пункт 81 изложить в следующей редакции:
«81. Структурное подразделение, разработавшее проект, направляет его на согласование в соответствующие структурные подразделения Министерства.
Проект нормативного правового акта, который разработан в реализацию Договора о Евразийском экономическом союзе, международных договоров и актов, составляющих право Евразийского экономического союза, а также других ратифицированных международных договоров Республики Казахстан по вопросам экономической интеграции, согласовывается с Департаментом экспертизы проектов по экономической интеграции.
Срок рассмотрения структурными подразделениями Министерства проектов составляет не более 10 рабочих дней. Сроки рассмотрения могут быть сокращены согласно поручениям Администрации Президента, Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан и руководства Министерства.
В случае представления структурными подразделениями Министерства замечаний и предложений по проекту он дорабатывается структурным подразделением-разработчиком в течение 5 рабочих дней или в более короткие сроки и вносится повторно в структурные подразделения Министерства с листом согласования для визирования руководством соответствующего структурного подразделения Министерства. Лист согласования к проекту руководителем соответствующего структурного подразделения Министерства визируется в течение 1 рабочего дня.
При наличии непреодолимых разногласий между структурными подразделениями Министерства по проекту вопросы выносятся на оперативное совещание.»;
пункт 83 изложить в следующей редакции:

«83. Министрліктің құрылымдық бөлімшелері әзірлеген заңнамалық актілердің жобаларына Қазақстан Республикасы Парламентінің Палаталарында енгізлетін түзетулер Заңнама департаментімен, Әділет министрінің жетекшілік ететін орынбасарымен және Министрмен, сондай-ақ осы Регламенттің 81-тармағының екінші бөлігіне сәйкес Экономикалық интеграция бойынша жобаларды сараптау департаментімен міндетті түрде келісіледі.»;
86-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«86. Министрлікке келісуге келіп түскен нормативтік құқықтық актілердің жобаларын ІӘД жобаның өтуіне жауапты құрылымдық бөлімшені айқындау үшін міндеттердің білінуіне қарай Министрлік басшылығының қарауына және өздерінің құзыреттеріне сәйкес Министрліктің мүдделі құрылымдық бөлімшелеріне жібереді. Үкімет қаулыларының, Премьер-Министр өкімдерінің жобаларын, оларға жобалар жіберілетін құрылымдық бөлімшелер арасындағы заң жобаларын келісу МОИП арқылы мемлекеттік органдардың күәландыратын орталығының электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) пайдаланыла отырып жүзеге асырылады.
Егер аталған Жобада осы Регламенттің 81-тармағының екінші бөлігінде көрсетілген мәселелер қозғалса, Жобаның ілгері жылжуына жауапты құрылымдық бөлімше Экономикалық интеграция бойынша жобаларды сараптау департаментіне келісуге жібереді.
Бұл талап орталық мемлекеттік органдардың және ведомстволардың Қазақстан Республикасының әділет органдарында мемлекеттiк тiркелуге жататын нормативтік құқықтық актілеріне де қолданылады.»;
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Экономикалық интеграция бойынша жобаларды сараптау департаменті:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттiк тiркелуiн;
2) осы бұйрық тіркелгеннен кейін оны ресми жариялауды;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің интернет-ресурсында жариялануын қамтамасыз етсін;
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Әділет министрінің орынбасары Э.Ә. Әзімоваға жүктелсін.
4. Осы бұйрық оның ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі                            Б. Имашев

«83. Поправки, вносимые в Палатах Парламента Республики Казахстан в проекты законодательных актов, разработанные структурными подразделениями Министерства, в обязательном порядке согласовываются с Департаментом законодательства, курирующим Заместителем министра юстиции и Министром, а также с Департаментом экспертизы проектов по экономической интеграции, в соответствии с частью второй пункта 81 настоящего Регламента.»;
пункт 86 изложить в следующей редакции:
«86. Поступившие в Министерство на согласование проекты нормативных правовых актов направляются ДВА на рассмотрение руководству Министерства согласно распределению обязанностей, которое определяет структурное подразделение, ответственное за прохождение проекта, и заинтересованные в силу их компетенции структурные подразделения Министерства, которым направляются проекты. Согласование проектов постановлений Правительства, распоряжений Премьер-Министра, законопроектов между структурными подразделениями, которым направляются проекты, проводится в форме электронных документов посредством ИПГО с использованием электронной цифровой подписи удостоверяющего центра государственных органов (далее – ЭЦП).
Структурное подразделение, ответственное за прохождение проекта, направляет на согласование в Департамент экспертизы проектов по экономической интеграции в случае, если данный проект затрагивает вопросы, указанные в части второй пункта 81 настоящего Регламента.
Данное требование распространяется также на нормативные правовые акты центральных государственных органов и ведомств, подлежащих государственной регистрации в органах юстиции Республики Казахстан.»;
2. Департаменту экспертизы проектов по экономической интеграции Министерства юстиции Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) после регистрации настоящего приказа его официальное опубликование;
3) опубликование настоящего приказа на Интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Заместителя министра юстиции Азимову Э.А.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования.
Министр юстиции
Республики Казахстан                       Б. Имашев