"Өткен тоқсандағы Қазақстан Республикасы министрлерінің және орталық мемлекеттік органдардың өзге де басшыларының қабылданған бұйрықтарының, орталық мемлекеттік органдардың, Орталық сайлау комиссиясының қаулылары, мәслихаттардың шешімдері, сондай-ақ әкімдіктердің қаулыларының және әкімдердің шешімдерінің тізбесін әділет органдарына ұсыну және оларды зерделеу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет Министрінің 2011 жылғы 26 қыркүйектегі № 321 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 16 шілдедегі № 398 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 20 шілдеде № 11703 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2016 жылғы 28 қыркүйектегі № 809 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Әділет министрінің 28.09.2016 № 809 бұйрығымен.
«Нормативтік құқықтық актілердің құқықтық мониторингін жүргізу қағидасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 25 тамыздағы № 964 қаулысының 16-тармағына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. «Өткен тоқсандағы Қазақстан Республикасы министрлерінің және орталық мемлекеттік органдардың өзге де басшыларының қабылданған бұйрықтарының, орталық мемлекеттік органдардың, Орталық сайлау комиссиясының қаулылары, мәслихаттардың шешімдері, сондай-ақ әкімдіктердің қаулыларының және әкімдердің шешімдерінің тізбесін әділет органдарына ұсыну және оларды зерделеу ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2011 жылғы 26 қыркүйектегі № 321 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді тіркеу тізілімінде № 7231 тіркелген, 2011 жылы 2 қарашада «Егемен Қазақстан» газетінде жарияланған), мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
«Өткен тоқсандағы Қазақстан Республикасының министрлерінің және орталық мемлекеттік органдардың, олардың ведомстволарының өзге де басшыларының қабылданған бұйрықтарының, орталық мемлекеттік органдардың, Орталық сайлау комиссиясының қаулылары, мәслихаттардың шешімдері, сондай-ақ әкімдіктердің қаулыларының және әкімдердің шешімдерінің тізбесін әділет органдарына ұсыну және оларды зерделеу ережесін бекіту туралы»;
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Қоса беріліп отырған Өткен тоқсандағы Қазақстан Республикасының министрлерінің және орталық мемлекеттік органдардың, олардың ведомстволарының өзге де басшыларының қабылданған бұйрықтарының, орталық мемлекеттік органдардың, Орталық сайлау комиссиясының қаулылары, мәслихаттардың шешімдері, сондай-ақ әкімдіктердің қаулыларының және әкімдердің шешімдерінің тізбесін әділет органдарына ұсыну және оларды зерделеу ережесі бекітілсін.»;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Өткен тоқсандағы Қазақстан Республикасының министрлерінің және орталық мемлекеттік органдардың өзге де басшыларының қабылданған бұйрықтарының, орталық мемлекеттік органдардың, Орталық сайлау комиссиясының қаулылары, мәслихаттардың шешімдері, сондай-ақ әкімдіктердің қаулыларының және әкімдердің шешімдерінің тізбесін әділет органдарына ұсыну және оларды зерделеу ережесінде:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
«Өткен тоқсандағы Қазақстан Республикасының министрлерінің және орталық мемлекеттік органдардың, олардың ведомстволарының өзге де басшыларының қабылданған бұйрықтарының, орталық мемлекеттік органдардың, Орталық сайлау комиссиясының қаулылары, мәслихаттардың шешімдері, сондай-ақ әкімдіктердің қаулыларының және әкімдердің шешімдерінің тізбесін әділет органдарына ұсыну және оларды зерделеу ережесі»;
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 26 сентября 2011 года № 321 "Об утверждении Правил предоставления в органы юстиции перечней принятых приказов министров Республики Казахстан и иных руководителей центральных государственных органов, постановлений центральных государственных органов, Центральной избирательной комиссии, решений маслихатов, а также постановлений акиматов и решений акимов за прошедший квартал и их изучения"
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 16 июля 2015 года № 398. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 июля 2015 года № 11703. Утратил силу приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 28 сентября 2016 года № 809
Сноска. Утратил силу приказом Министра юстиции РК от 28.09.2016 № 809.
В соответствии с пунктом 16 постановления Правительства Республики Казахстан от 25 августа 2011 года № 964 «Об утверждении Правил проведения правового мониторинга нормативных правовых актов», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 26 сентября 2011 года № 321 «Об утверждении Правил предоставления в органы юстиции перечней принятых приказов министров Республики Казахстан и иных руководителей центральных государственных органов, Центральной избирательной комиссии, решений маслихатов, а также постановлений акиматов и решений акимов за прошедший квартал и их изучения» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7231, опубликованный 2 ноября 2011 года в газете «Казахстанская правда»), следующие изменения:
заголовок изложить в следующей редакции:
«Об утверждении Правил предоставления в органы юстиции перечней принятых приказов министров Республики Казахстан и иных руководителей центральных государственных органов, их ведомств, постановлений центральных государственных органов, Центральной избирательной комиссии, решений маслихатов, а также постановлений акиматов и решений акимов за прошедший квартал и их изучения»;
пункт 1 изложить в следующей редакции:
«1. Утвердить прилагаемые Правила предоставления в органы юстиции перечней принятых приказов министров Республики Казахстан и иных руководителей центральных государственных органов, их ведомств, постановлений центральных государственных органов, Центральной избирательной комиссии, решений маслихатов, а также постановлений акиматов и решений акимов за прошедший квартал и их изучения.»;
в Правилах предоставления в органы юстиции перечней принятых приказов министров Республики Казахстан и иных руководителей центральных государственных органов, постановлений центральных государственных органов, Центральной избирательной комиссии, решений маслихатов, а также постановлений акиматов и решений акимов за прошедший квартал и их изучения, утвержденных указанным приказом:
заголовок изложить в следующей редакции:
«Правила предоставления в органы юстиции перечней принятых приказов министров Республики Казахстан и иных руководителей центральных государственных органов, их ведомств, постановлений центральных государственных органов, Центральной избирательной комиссии, решений маслихатов, а также постановлений акиматов и решений акимов за прошедший квартал и их изучения»;
пункт 1 изложить в следующей редакции:

«1. Өткен тоқсандағы Қазақстан Республикасы министрлерінің және орталық мемлекеттік органдардың, олардың ведомстволарының өзге де басшыларының қабылданған бұйрықтарының, орталық мемлекеттік органдардың, Орталық сайлау комиссиясының қаулылары, мәслихаттардың шешімдері, сондай-ақ әкімдіктердің қаулыларының және әкімдердің шешімдерінің тізбесін әділет органдарына ұсынудың осы ережесі (бұдан әрі – Ереже) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 25 тамыздағы № 964 қаулысымен бекітілген Нормативтік құқықтық актілердің құқықтық мониторинг жүргізу ережесіне сәйкес әзірленді.»;
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«4. Қазақстан Республикасы министрлерінің және орталық мемлекеттік органдардың, олардың ведомстволарының өзге де басшыларының қабылданған бұйрықтарының, орталық мемлекеттік органдардың, Орталық сайлау комиссиясының (бұдан әрі – орталық мемлекеттік органдар) қаулылары, мәслихаттардың шешімдері, сондай-ақ әкімдіктердің қаулыларының және әкімдердің шешімдерінің (бұдан әрі – жергілікті мемлекеттік органдар) тізбесін әділет органдарының зерделеуі «Нормативтік құқықтық актілер туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 38-бабына сәйкес мемлекеттік тіркелуге тиіс нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеусіз қолдануға жол бермеу мақсатында жүргізіледі.»;
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«5. Уәкілетті органдар Тізбелерді осы Ереженің қосымшасына сәйкес нысан бойынша есепті тоқсаннан кейінгі айдың 10-ы күніне қарай мынадай тәртіппен ұсынады:
орталық мемлекеттік органдар және олардың ведомстволары - Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне;
жергілікті мемлекеттік органдар – аумақтық әділет органдарына.»;
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«10. Әділет органдары бұзушылықтар анықталған жағдайда әділет органдарына «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы» Қазақстан Республикасының Кодексінің 457462 баптарымен, сондай-ақ «Әділет органдары туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 714, және 24 баптарымен ұсынылған өкілеттіктерді ескере отырып, тиісті ықпал ету шараларын қабылдайды.»;
қосымшаның жоғары оң жақ бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
«Қазақстан Республикасы министрлерінің
және орталық мемлекеттік органдардың,
олардың ведомстволарының өзге де
басшыларының қабылданған бұйрықтарының,
орталық мемлекеттік органдардың,
Орталық сайлау комиссиясының қаулылары,
мәслихаттардың шешімдері, сондай-ақ
әкімдіктердің қаулыларының және
әкімдердің шешімдерінің тізбесін әділет
органдарына ұсыну және оларды зерделеу
ережесіне қосымша».
2. Нормативтік құқықтық актілерді тіркеу департаменті осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуді, ресми жариялануын қамтамасыз етсін.

«1. Настоящие Правила предоставления в органы юстиции перечней принятых приказов министров Республики Казахстан и иных руководителей центральных государственных органов, их ведомств, постановлений центральных государственных органов, Центральной избирательной комиссии, решений маслихатов, а также постановлений акиматов и решений акимов (далее – уполномоченные органы) за прошедший квартал (далее - Правила) разработаны в соответствии с Правилами проведения правового мониторинга нормативных правовых актов, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 августа 2011 года № 964.»;
пункт 4 изложить в следующей редакции:
«4. Изучение органами юстиции перечней принятых приказов министров Республики Казахстан и иных руководителей центральных органов, их ведомств, постановлений центральных государственных органов, Центральной избирательной комиссии (далее – центральные государственные органы), решений маслихатов, а также постановлений акиматов и решений акимов (далее – местные государственные органы) (далее - Перечни) проводится в целях недопущения применения без государственной регистрации нормативных правовых актов, подлежащих государственной регистрации в соответствии со статьей 38 Закона Республики Казахстан «О нормативных правовых актах».»;
пункт 5 изложить в следующей редакции:
«5. Уполномоченные органы предоставляет Перечни к 10 числу месяца, следующего за отчетным кварталом по форме согласно приложению к настоящим Правилам в следующем порядке:
центральные государственные органы и их ведомства – в Министерство юстиции Республики Казахстан;
местные государственные органы – в территориальные органы юстиции.»;
пункт 10 изложить в следующей редакции:
«10. В случае выявления нарушений органами юстиции принимаются соответствующие меры реагирования с учетом полномочий, предоставленных органам юстиции статьями 457462 Кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», а также статьями 714, и 24 Закона Республики Казахстан «Об органах юстиции».»;
правый верхний угол приложения изложить в следующей редакции:
«Приложение к Правилам
предоставления в органы юстиции
перечней принятых приказов министров
Республики Казахстан и иных руководителей
центральных государственных органов,
их ведомств, постановлений центральных
государственных органов, Центральной
избирательной комиссии, решений
маслихатов, а также постановлений
акиматов и решений акимов
за прошедший квартал и их изучения».
2. Департаменту регистрации нормативных правовых актов обеспечить государственную регистрацию, официальное опубликование настоящего приказа.

3. Осы бұйрық оны алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Әділет Министрі                                      Б. Имашев

3. Настоящий приказ вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Министр юстиции
Республики Казахстан                       Б. Имашев