Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі "Капиталмұнайгаз" республикалық мемлекеттік мекемесінің азаматтық қызметшілерін аттестаттаудан өткізудің қағидалары мен шарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 744 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 31 желтоқсанда № 12704 болып тіркелді.
2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасы Еңбек Кодексінің 139–бабының 7-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі "Капиталмұнайгаз" республикалық мемлекеттік мекемесінің азаматтық қызметшілерін аттестаттаудан өткізудің қағидалары мен шарттары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Персоналды дамыту басқармасы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгенінен кейін он күнтізбелік күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға, сондай-ақ Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің ресми интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастыруды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 2) және 3) тармақшаларымен көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді беруді қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық 2016 жылғы 1 қантардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануы тиіс.
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрі
В. Школьник
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2015 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 744 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі "Капиталмұнайгаз"
республикалық мемлекеттік мекемесінің азаматтық қызметшілерін
аттестаттаудан өткізудің қағидалары мен шарттары
1. Жалпы ереже
1. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі "Капиталмұнайгаз" республикалық мемлекеттік мекемесінің азаматтық қызметшілерін аттестаттаудан өткізудің қағидалары мен шарттары (бұдан әрі - Қағидалар) Қазақстан Республикасы Еңбек Кодексінің 139-бабына 7-тармағына сәйкес әзірленді және "Капиталмұнайгаз" республикалық мемлекеттік мекемесінде (бұдан әрі - "Капиталмұнайгаз" РММ) қызметпен шұғылданатын азаматтық қызметшілерді аттестаттаудан өткізу шарттары мен тәртібін анықтайды.

Об утверждении Правил и условий проведения аттестации гражданских служащих Республиканского государственного учреждения "Капиталнефтегаз" Министерства энергетики Республики Казахстан
Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 23 декабря 2015 года № 744. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 декабря 2015 года № 12704.
Примечание РЦПИ!
Настоящий приказ вводится в действие с 01.01.2016 г.
В соответствии с пунктом 7 статьи 139 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила и условия проведения аттестации гражданских служащих Республиканского государственного учреждения "Капиталнефтегаз" Министерства энергетики Республики Казахстан.
2. Управлению развития персонала Министерства энергетики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет", а также в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан и интранет-портале государственных органов;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства энергетики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 2) и 3) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2016 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр энергетики
Республики Казахстан
В. Школьник
Утверждены
приказом Министра энергетики
Республики Казахстан
от 23 декабря 2015 года № 744
Правила и условия проведения аттестации гражданских служащих
Республиканского государственного учреждения "Капиталнефтегаз"
Министерства энергетики Республики Казахстан
1. Общие положения
1. Настоящие Правила и условия проведения аттестации гражданских служащих Республиканского государственного учреждения "Капиталнефтегаз" Министерства энергетики Республики Казахстан (далее - Правила) разработаны в соответствии с пунктом 7 статьи 139 Трудового кодекса Республики Казахстан и определяют порядок и условия проведения аттестации гражданских служащих, занимающих должности в Республиканском государственном учреждении "Капиталнефтегаз" Министерства энергетики Республики Казахстан (далее – РГУ "Капиталнефтегаз")

2. Азаматтық қызметшілерді аттестаттау - олардың біліктілік және, кәсіби деңгейлерін, іскерлік қасиеттерін анықтау, біліктілік санаттарын (разрядтарын) белгілеу бойынша мерзімді жүзеге асырылатын рәсім.
3. Азаматтық қызметшілердің оларға жүктелген міндеттерді орындау қабілеттілігі аттестаттау кезінде бағалаудың негізгі өлшемшарты болып табылады.
4. Жүкті әйелдерден басқа барлық азаматтық қызметшілер аттестаттауға жатады.
5. Азаматтық қызметшілер азаматтық қызметке келгеннен кейін әрбір үш жыл сайын аттестаттаудан өтеді, бірақ аттестаттау көрсетілген мерзім басталған күнінен бастап алты айдан кешіктірілмей өткізіледі.
Бұл ретте, аттестация аталған мерзім басталған күннен бастап алты айдан аспайтын мерзімде өткізіледі.
Азаматтық қызметшілерді олардың өтініші бойынша белгіленген мерзімге дейін аттестаттаудан өткізуге болады.
6. Бала үш жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты жалақы сақталмайтын демалысындағы азаматтық қызметшілер қызметке шыққаннан кейін алты айдан соң аттестатталады.
7. Аттестаттау мынадай бірізді кезеңдерді қамтиды:
1) аттестаттаудын өтуге дайындық;
2) аттестаттау комиссиясы өткізетін азаматтық қызметшілермен әңгімелесу;
3) аттестаттау комиссияның шешімін шығару.
2. Аттестаттауды өткізуге дайындықты ұйымдастыру
8. Аттестаттау өткізуге дайындықты басшының тапсырмасы бойынша "Капиталмұнайгаз" РММ кадр қызметі (бұдан әрі – кадр қызметі) ұйымдастырады және ол мынандай іс-шараларды қамтиды:
1) аттестаттаушыларға қажетті құжаттарды дайындау;
2) аттестаттау өткізу кестелерін әзірлеу;
3) аттестаттау комиссияларының құрамын анықтау;
4) аттестаттау өткізудің мақсаттары мен тәртібі туралы түсіндіру жұмыстарын ұйымдастыру.
9. Кадр қызметі осы Қағидалардың 4, 5 және 6-тармақтарына сәйкес аттестаттауға жататын азаматтық қызметшілерді алты ай ішінде бір рет анықтайды.
10. "Капиталмұнайгаз" РММ басшысы кадр қызметінің ұсынысы бойынша аттестатталушы адамдардың тізімі, аттестаттау кестесі мен аттестаттау комиссиясының құрамы бекітілетін бұйрық шығарады.
11. Кадр қызметі азаматтық қызметшілерге аттестау өткізудің мерзімі туралы ол басталғанға дейін бір айдан кешіктірмей жазбаша хабарлайды.
12. Аттестаттауға жататын азаматтық қызметшінің тікелей басшысы қызметтік мінездемені ресімдейді және оны кадр қызметіне жолдайды.
13. Қызметтік мінездеме аттестатталушы азаматтық қызметші қызметінің нәтижесін және оның кәсіби, тұлғалық қасиеттерін объективті бағалауға негізделеді.
14. Кадр қызметі азаматтық қызметшіні оған берілген қызметтік мінездемемен аттестаттау комиссиясының отырысына дейін үш апта мерзімінен кешіктірмей таныстырады.

2. Аттестация гражданских служащих - периодически осуществляемая процедура по определению уровня их профессиональной и квалификационной подготовки, деловых качеств, установлению квалификационных категорий (разрядов).
3. Основным критерием оценки при аттестации является способность гражданских служащих выполнять возложенные на них обязанности.
4. Аттестации подлежат все гражданские служащие, за исключением беременных женщин.
5. Гражданские служащие проходят аттестацию по истечении каждых последующих трех лет пребывания на гражданской службе, но не ранее шести месяцев со дня занятия данной должности.
При этом аттестация проводится не позднее шести месяцев со дня наступления указанного срока.
Аттестация гражданских служащих, по их заявлению, может быть проведена до истечения указанных сроков.
6. Гражданские служащие, находящиеся в отпуске без сохранения заработной платы по уходу за ребенком до достижения им возраста трех лет, аттестуются не ранее, чем через шесть месяцев после выхода на службу.
7. Аттестация включает в себя ряд последовательных этапов:
1) подготовка к проведению аттестации;
2) собеседование с гражданскими служащими, проводимое аттестационной комиссией;
3) вынесение решения аттестационной комиссии.
2. Организация подготовки к проведению аттестации
8. Подготовка к проведению аттестации организуется кадровой службой РГУ "Капиталнефтегаз" (далее – кадровая служба) по поручению его руководителя, и включает следующие мероприятия:
1) подготовку необходимых документов на аттестуемых;
2) разработку графиков проведения аттестации;
3) определение состава аттестационных комиссий;
4) организацию разъяснительной работы о целях и порядке проведения аттестации.
9. Кадровая служба один раз в течение шести месяцев определяет гражданских служащих, подлежащих аттестации в соответствии с пунктами 4, 5 и 6 настоящих Правил.
10. Руководитель РГУ "Капиталнефтегаз" по представлению кадровой службы издает приказ, которым утверждаются список аттестуемых лиц, график проведения аттестации и состав аттестационной комиссии.
11. Кадровая служба письменно уведомляет гражданских служащих о сроках проведения аттестации не позднее месяца до начала ее проведения.
12. Непосредственный руководитель гражданского служащего, подлежащего аттестации, оформляет служебную характеристику и направляет ее в кадровую службу.
13. Служебная характеристика содержит обоснованную, объективную оценку профессиональных, личностных качеств и результатов служебной деятельности аттестуемого гражданского служащего.
14. Кадровая служба ознакамливает гражданского служащего с представленной на него служебной характеристикой в срок не позднее, чем за три недели до заседания аттестационной комиссии.

15. Азаматтық қызметші оған берілген қызметтік мінездемемен келіспеген жағдайда кадр қызметіне оған мінездеме беретін ақпаратты ұсына алады.
16. Кадр қызметі осы Қағидалардың қосымшасына сәйкес нысан бойынша азаматтық қызметшіге аттестаттау парағын ресімдейді.
17. Кадр қызметі жинақталған аттестаттау материалдарын аттестаттау комиссиясына жолдайды.
3. Аттестаттау комиссиясы
18. Аттестаттау комиссиясы кадр қызметінің ұсынысы бойынша "Капиталмұнайгаз" РММ басшысымен құрылады және комиссия мүшелері мен хатшыдан тұрады. Комиссия мүшелері құрамынан төраға тағайындалады. Аттестаттау комиссиясының төрағасы оның қызметін басқарады, оның отырыстарында төрағалық етеді, жұмысын жоспарлайды, жалпы бақылауды жүзеге асырады және қызметіне, қабылдаған шешімдеріне жауапты болады.
19. Аттестаттау комиссиясының құрамына "Капиталмұнайгаз" РММ-нің құрылымдық бөлімшелер, соның ішінде кадр және заң кызметінің басшылары, "Капиталмұнайгаз" РММ жұмыскерлерінің өкілдері кіреді.
Аттестаттау комиссиясының мүшесі қатыспаған жағдайда, оның орнын алмастыруға жол берілмейді.
Кадр қызметінің басшысы анықтайтын кадр қызметінің өкілі аттестаттау комиссиясының хатшысы болып табылады.
Аттестаттау комиссиясының хатшысы комиссия отырысына тиісті материалдарды, қажетті құжаттарды дайындайды және оны өткізгеннен кейін хаттаманы ресімдейді. Хатшы техникалық қызмет көрсетуді жүзеге асырады, аттестаттау комиссиясының жұмыс істеуін қамтамасыз етеді және оның дауыс беруге құқығы жоқ.
20. "Капиталмұнайгаз" РММ басшысы лауазымындағы адамды аттестаттаудан өткізу үшін аттестаттау комиссиясын оны осы лауазымға тағайындаған лауазымды адам құрады.
21. Аттестаттау комиссиясының мүшелері аттестаттаудан жалпы негізде өтеді.
22. Аттестаттау комиссиясының отырысы, егер оған оның құрамының кемінде үштен екісі қатысса, заңды деп саналады.
23. Дауыс беру нәтижесі комиссия мүшелерінің көпшілік даусымен анықталады. Дауыстар тең болған жағдайда, комиссия төрағасының дауысы шешуші болып табылады.
24. Аттестаттау комиссиясының мүшелері ерекше пікір білдіруі мүмкін, ол жазбаша түрде жазылады және комиссия хаттамасына қоса беріледі.
4. Аттестаттауды өткізу
25. Аттестаттау комиссиясы аттестатталушы азаматтық қызметшінің қатысуымен аттестаттауды өткізеді.
Аттестатталушы комиссияның отырысына дәлелді себептермен қатыспаған жағдайда, оны аттестаттау мәселесін қарау комиссия көрсеткен неғұрлым кеш мерзімге ауыстырылады.

15. Гражданский служащий в случае несогласия с представленной на него служебной характеристикой может предоставить в кадровую службу характеризующую его информацию.
16. На аттестуемого гражданского служащего кадровой службой оформляется аттестационный лист по форме, согласно приложению к настоящим Правилам.
17. Кадровая служба направляет собранные аттестационные материалы в аттестационную комиссию.
3. Аттестационная комиссия
18. Аттестационная комиссия создается руководителем РГУ "Капиталнефтегаз" по представлению кадровой службы и состоит из членов и секретаря комиссии. Из числа членов аттестационной комиссии назначается председатель. Председатель аттестационной комиссии руководит ее деятельностью, председательствует на ее заседаниях, планирует ее работу, осуществляет общий контроль и несет ответственность за деятельность и принимаемые ею решения.
19. В состав аттестационной комиссии включаются руководители соответствующих подразделений РГУ "Капиталнефтегаз", в том числе кадровой и юридической служб РГУ "Капиталнефтегаз", представитель работников организации.
Замещение отсутствующих членов аттестационной комиссии не допускается.
Секретарем аттестационной комиссии является представитель кадровой службы, который определяется руководителем кадровой службы.
Секретарь аттестационной комиссии подготавливает соответствующие материалы к заседанию комиссии, необходимые документы и оформляет протокол после его проведения. Секретарь осуществляет техническое обслуживание и обеспечивает функционирование аттестационной комиссии и не вправе принимать участие в голосовании.
20. Аттестационная комиссия для проведения аттестации гражданского служащего, занимающего должность руководителя РГУ "Капиталнефтегаз", создается должностным лицом, назначившим его на эту должность.
21. Члены аттестационной комиссии проходят аттестацию на общих основаниях.
22. Заседание аттестационной комиссии считается правомочным, если на нем присутствовали не менее двух третей ее состава.
23. Результаты голосования определяются большинством голосов членов комиссии. При равенстве голосов голос председателя комиссии является решающим.
24. Члены Комиссии могут иметь особое мнение, которое, в случае его выражения, излагается в письменном виде и прилагается к протоколу.
4. Проведение аттестации
25. Аттестационная комиссия проводит аттестацию в присутствии аттестуемого гражданского служащего.
В случае неявки аттестуемого на заседание комиссии по уважительной причине, рассмотрение вопроса его аттестации переносится на более поздний срок, указанный комиссией.

26. Комиссия отырыс барысында ұсынылған құжаттармен танысып, аттестатталушы адамды тыңдайды.
Аттестатталушы адамға берілетін сұрақтар кәсіби және біліктілік даярлық, іскерлік қасиеттер мәселелеріндегі құзіреттілігінің деңгейін анықтауға бағытталады.
Аттестатталушы адамның кәсіби және біліктілік даярлығын, іскерлік қасиеттерін талқылау шынайы, сыпайы және жанашырлық жағдайында өтеді қажет.
27. Аттестаттау комиссиясы ұсынылған құжаттарды зерделегеннен және азаматтық қызметшімен әңгімелесуден кейін мынадай шешімдердің бірін қабылдайды:
1) атқаратын лауазымына сәйкес келеді;
2) қайта аттестаттауға жатады.
Оң шешім қабылдаған кезде комиссия тиісті біліктілік санатын (разряд) белгілдейді (растайды).
28. Аттестаттау комиссиясының шешімі ашық дауыспен қабылданады.
29. Қайта аттестаттау осы Қағидалардың 4-тарауында анықталған тәртіпте алғашқы аттестаттау өткізген күннен бастап үш айдан кейін өткізіледі. Қайта аттестаттау өткізген комиссия төмендегі шешімдердің бірін қабылдайды:
1) атқаратын лауазымына сәйкес келеді;
2) атқаратын лауазымына сәйкес келмейді.
Атқаратын лауазымына сәйкес келген жағдайда коммиссия осы Қағидалардың 27-тармағының екінші бөлігін ескеріп, шешім шығарады.
30. Аттестаттау комиссиясының шешімі отырысқа қатысқан комиссия мүшелерінің және хатшының қолы қойылатын хаттамамен ресімделеді.
31. Азаматтық қызметші аттестаттау комиссиясының шешімімен таныстырылады.
32. Азаматтық қызметшінің аттестаттау парағы және қызметтік мінездемесі оның жеке іс қағазында сақталады.
33. Азаматтық қызметшілер Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен аттестаттау комиссиясының шешіміне шағымдана алады.
Азаматтық қызметшілерді
аттестаттаудан өткізудің қағидалары
мен шарттарына
қосымша
Нысан
Аттестаттауға жататын азаматтық қызметші
аттестаттау парағы
Аттестаттау түрі: кезекті -___________; қайталап - ___________
(керектісін X белгісімен белгілеу керек)
1. Тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)____________________________
2. Туған күні 19___ж. "_____" ___________________
3. Білімі, біліктілігін арттыру, қайта даярлаудан өту жөніндегі
мәліметтер (қашан және қандай оқу орнын тәмамдаған, білімі бойынша
мамандығы, біліктілігін арттыру, қайта даярлаудан өту құжаттар,
ғылыми дәрежесі, ғылыми атағы, берілген күні)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________

26. В ходе заседания комиссия изучает представленные материалы, заслушивает аттестуемое лицо.
Вопросы, задаваемые аттестуемому лицу, направлены на выявление уровня его компетентности в вопросах профессиональной и квалификационной подготовки, деловых качеств.
Обсуждение профессиональных, деловых и личностных качеств аттестуемого лица проходит в обстановке объективности, корректности и доброжелательности.
27. По результатам изучения представленных материалов и собеседования с гражданским служащим комиссия принимает одно из следующих решений:
1) соответствует занимаемой должности;
2) подлежит повторной аттестации.
При вынесении положительного решения комиссия устанавливает (подтверждает) соответствующую квалификационную категорию (разряд).
28. Решение аттестационной комиссии принимается открытым голосованием.
29. Повторная аттестация проводится через три месяца со дня проведения первоначальной аттестации в порядке, определенном главой 4 настоящих Правил. Аттестационная комиссия, проведя повторную аттестацию, принимает одно из следующих решений:
1) соответствует занимаемой должности;
2) не соответствует занимаемой должности.
При соответствии занимаемой должности комиссия выносит решение с учетом части второй пункта 27 настоящих Правил.
30. Решение аттестационной комиссии оформляется протоколом, который подписывается членами аттестационной комиссии и секретарем, присутствовавшими на ее заседании.
31. Гражданский служащий ознакамливается с решением аттестационной комиссии.
32. Аттестационный лист и служебная характеристика на гражданского служащего хранятся в его личном деле.
33. Гражданские служащие могут обжаловать решение аттестационной комиссии в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Приложение
к Правилам и условиям
проведения аттестации
гражданских служащих
Форма
Аттестационный лист
на гражданского служащего, подлежащего аттестации
____ ____
Вид аттестации: очередная - |____|; повторная - |____|
(нужное отметить знаком Х)
1. Фамилия, имя, отчество (при наличии)
________________________________________________________________
2. Дата рождения "_____" _________19___г.
3. Сведения об образовании, о повышении квалификации,
переподготовке (когда и какое учебное заведение окончил,
специальность и квалификация по образованию, документы о
повышении квалификации, переподготовке, ученая степень, ученое
звание, дата их присвоения)
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________

4. Атқаратын лауазымы және тағайындалған күні, біліктілік санаты
(разряды)____________________________________________________________
5. Жалпы еңбек өтілі - ______________________________________________
6. Азаматтық қызметші лауазымдарындағы жалпы жұмыс өтілі
_____________________________________________________________________
7. Аттестаттау комиссиясы мүшелері айтқан ескертулер мен ұсыныстар:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
8. Аттестатталушының пікірі _________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
9. Аттестатталушының қызметтік мінездемесі бойынша азаматтық
қызметшінің қызметін тікелей басшысының бағалауы ____________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
10. Отырысқа аттестаттау комиссиясының _____ мүшесі қатысты.
11. Дауыс беру нәтижелері бойынша қоса берілетін бағалау парағына
сәйкес аттестаттау комиссиясының әрбір мүшесі толтыратын азаматтық
қызметшінің қызметін бағалау:
1) атқаратын лауазымына сәйкес келеді (дауыс саны)____________;
2) қайта аттестаттауға жатады (дауыс саны) __________________;*
3) атқаратын лауазымына сәйкес келмейді (дауыс саны)___________
12. Біліктілік санаты (разряды):
1) _________ (жазумен) біліктілік санатына (разрядына) сәйкес
келеді ___________________ (дауыс саны) _____________________________
(әр біліктілік санаты бойынша жеке)
2) біліктілік санатын (разрядын) белгілеуге негіз жоқ (дауыс
саны) _____________. Қорытынды бағалау
_____________________________________________________________________
біліктілік санатының (разрядының) цифрлық белгісі жазумен жазылады)
13. Аттестаттау комиссиясының ұсынымдары (дәлелдемелерімен
қоса)________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
14. Ескертпелер _____________________________________________________
_____________________________________________________________________
Аттестаттау комиссиясының төрағасы: ___________________________
(қолы)
Аттестаттау комиссиясының хатшысы: ___________________________
(қолы)
Аттестаттау комиссиясының мүшелері: ___________________________
(қолы)
___________________________
(қолы)
___________________________
(қолы)
___________________________
(қолы)
Аттестаттау өткізілген күні "____"_______________20 жыл
Ұйым басшысының аттестаттау қорытындысы бойынша шешімі
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Аттестаттау парағымен таныстым:______________________________________
(азаматтық қызметшінің қолы және күні)
Ұйым мөртаңбасының орны
* қайта аттестаттаудан өту кезінде қойылмайды
Аттестаттауға жататын
азаматтық қызметшіні
аттестаттау парағына
қосымша
Нысан
Аттестаттауға жататын азаматтық қызметшіні
бағалау парағы
(аттестаттау комиссиясының мүшесі толтырады)
Аттестаттау түрі: кезекті -; қайталап -
(керектісін X белгісімен белгілеу керек)
Тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
_____________________________________________________________________
Лауазымы_______________________________________________________
Аттестатталушының бағасы_______________________________________
(өте жақсы, жақсы, қанағаттанарлық, қанағаттанарлықсыз)
Аттестаттау комиссиясы мүшесінің шешімі (көрсетілгендердің
бірі: атқаратын лауазымына сәйкес келеді; қайтадан аттестаттауға
жатады*; атқаратын лауазымына сәйкес келмейді):
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Комиссия мүшесінің өз шешімін негіздеуі:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Біліктілік санатына (разрядына) сәйкес келеді__________________
Біліктілік санатын (разрядын) белгілеу үшін негізі жоқ ________
Негіздеме:_____________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Аттестаттау комиссиясының мүшесі: ____________________________
(Т.А.Ә., қолы)
Аттестаттау комиссиясының хатшысы: ____________________________
(Т.А.Ә., қолы)
Аттестаттау өткізілген күні "_____"_______________20 жыл
*қайта аттестаттаудан өту кезінде қойылмайды

4. Занимаемая должность и дата назначения, квалификационная категория (разряд)
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
5. Общий трудовой стаж - ___________________________________
6. Общий стаж работы на должностях гражданского служащего
__________________________________________________________________
7. Замечания и предложения, высказанные членами аттестационной
комиссии:_________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
8. Мнение аттестуемого:_____________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
9. Оценка деятельности гражданского служащего непосредственным
руководителем согласно служебной характеристике аттестуемого _____
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
10. На заседании присутствовало ______ членов аттестационной
комиссии.
11. Оценка деятельности гражданского служащего по результатам
голосования согласно прилагаемому оценочному листу, заполняемому
каждым членом аттестационной комиссии:
1) соответствует занимаемой должности (количество голосов) __
___________________________________________________________________;
2) подлежит повторной аттестации (количество голосов) _______;*
3) не соответствует занимаемой должности (количество
голосов)
___________________________________________________________________
12. Квалификационная категория (разряд):
1) соответствует____________________(прописью) квалификационной
категории (разряду) (количество голосов)__________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(по каждой квалификационной категории (разряду) отдельно)
2) отсутствуют основания для установления квалификационной
категории (разряда) (количество голосов) ___________________________.
Итоговая оценка ______________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(квалификационная категория (разряд) с цифровым обозначением
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(указывается прописью)
13. Рекомендации аттестационной комиссии (с указанием мотивов,
по которым они даются)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
14. Примечания ________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Председатель аттестационной комиссии: _________________________
(подпись)
Секретарь аттестационной комиссии: ____________________________
(подпись)
Члены аттестационной комиссии: ____________________________
(подпись)
____________________________
(подпись)
____________________________
(подпись)
____________________________
(подпись)
Дата проведения аттестации "______" __________ 20__г.
Решение руководителя организации по итогам аттестации
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
С аттестационным листом ознакомился: __________________________
(подпись гражданского служащего и дата)
Место для печати
организации
* при проведении повторной аттестации не выставляется
Приложение
к Аттестационному листу
на гражданского служащего,
подлежащего аттестации
Форма
Оценочный лист
на гражданского служащего, подлежащего аттестации
(заполняется членом аттестационной комиссии)
____ ____
Вид аттестации: очередная - |____|; повторная - |____|
(нужное отметить знаком Х)
Фамилия, имя, отчество (при наличии)
_____________________________________________________________________
Должность _____________________________________________________
Оценка аттестуемого____________________________________________
(отлично, хорошо, удовлетворительно, неудовлетворительно)
Решение члена аттестационной комиссии
(одно из перечисленных:
соответствует занимаемой должности; подлежит повторной аттестации*;
не соответствует занимаемой должности):
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Обоснование членом аттестационной комиссии своего решения:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Соответствует квалификационной категории (разряду) ____________
Отсутствуют основания для установления квалификационной
категории (разряда) _________________________________________________
Обоснование:_________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Член аттестационной комиссии __________________________________
(Ф.И.О., подпись)
Секретарь аттестационной комиссии _____________________________
(Ф.И.О., подпись)
Дата "_____" ____________ 200__ года
* при проведении повторной аттестации не выносится