Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің азаматтық қызметшілерді аттестаттаудан өткізудің тәртібі мен шарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің м.а. 2015 жылғы 30 желтоқсандағы № 131-НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 31 желтоқсанда № 12774 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі!
Бұйрық 01.01.2016 ж. бастап қолданысқа енгізіледі
Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 139-бабының 7-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің азаматтық қызметшілерді аттестаттаудан өткізудің тәртібі мен шарттары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Адами ресурстармен жұмыс департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін баспа және электронды түрде мерзімді баспа басылымдарына және «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесіне ресми жариялауға, сондай-ақ Қазақстан Республикасы нормативтiк құқықтық кесiмдерiнiң эталондық бақылау банкiне енгізу үшін Республикалық құқықтық ақпарат орталығына жіберуді;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің жауапты хатшысына жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануы тиіс.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрінің
міндетін атқарушы                          М. Құсайынов
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
міндетін атқарушының
2015 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 131-нқ бұйрығымен
бекітілді
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің
азаматтық қызметшілерін аттестаттаудан өткізу
қағидалары мен шарттары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Азаматтық қызметшілерді аттестаттаудан өткізу қағидалары мен шарттары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 139-бабының 7-тармағына сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінде және ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік ұйымдарында, сондай-ақ өзге де ұйымдарында (бұдан әрі – ведомстволық бағыныстағы ұйымдар) лауазымдар атқаратын азаматтық қызметшілерін аттестаттаудан өткізу тәртібі мен шарттарын айқындайды

Об утверждении Правил и условий проведения аттестации гражданских служащих Министерства национальной экономики Республики Казахстан
Приказ и.о. Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 декабря 2015 года № 131-нқ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 декабря 2015 года № 12774
Примечание РЦПИ!
Настоящий приказ вводится в действие с 01.01.2016 г.
В соответствии с пунктом 7 статьи 139 Трудового кодекса Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила и условия проведения аттестации гражданских служащих Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
2. Департаменту по работе с человеческими ресурсами Министерства национальной экономики Республики Казахстан обеспечить в установленном законодательством Республики Казахстан порядке:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе «Әділет», а также в Республиканский центр правовой информации для внесения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на ответственного секретаря Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2016 года и подлежит официальному опубликованию.
Исполняющий обязанности
Министра национальной экономики
Республики Казахстан                       М. Кусаинов
Утверждены
приказом исполняющего
обязанности министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 30 декабря 2015 года № 131-нқ
Правила и условия проведения аттестации гражданских служащих
Министерства национальной экономики Республики Казахстан
1. Общие положения
1. Настоящие Правила и условия проведения аттестации гражданских служащих (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 7 статьи 139 Трудового кодекса Республики Казахстан и определяют порядок и условия проведения аттестации гражданских служащих, занимающих должности в подведомственных государственных учреждениях и подведомственных государственных организациях, а также в иных организациях Министерства национальной экономики Республики Казахстан (далее – подведомственные организаций).

2. Азаматтық қызметшілерді аттестаттау – олардың кәсіби және біліктілік даярлық деңгейлерін, іскерлік қасиеттерін айқындау, біліктілік санаттарын (разрядтарын) белгілеу бойынша кезең-кезеңмен жүзеге асырылатын рәсім.
3. Азаматтық қызметшілердің өздеріне жүктелген міндеттерді орындай білу қабілеті аттестаттау кезіндегі бағалаудың негізгі өлшемшарты болып табылады.
4. Жүкті әйелдерді қоспағанда, барлық азаматтық қызметшілер аттестаттауға жатады.
5. Азаматтық қызметшілер азаматтық қызметке келгеннен кейін әрбір үш жыл өткен сайын аттестаттаудан өтеді, бірақ осы лауазымды атқарған күннен бастап алты айдан соң аттестаттау жүргізіледі.
Бұл ретте, аттестаттау көрсетілген мерзім басталған күннен бастап алты айдан кешіктірілмей өткізіледі.
6. Бала үш жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты жалақысы сақталмайтын демалыстағы азаматтық қызметшілер қызметке шыққаннан кейін алты ай өткен соң аттестатталады.
7. Азаматтық қызметшілерді ттестаттау мынадай реттік кезеңдер қатарын қамтиды:
1) аттестаттаудан өтуге дайындық;
2) аттестаттау комиссиясы өткізетін азаматтық қызметшілермен әңгімелесу;
3) аттестаттау комиссияның шешімін шығару.
2. Аттестаттауды өткізуге дайындықты ұйымдастыру
8. Аттестаттау өткізуге дайындықты ведомстволық бағыныстағы ұйымдар басшыларының тапсырмасы бойынша кадр қызметі (бұдан әрі – кадр қызметі) ұйымдастырады және ол мынадай іс-шараларды қамтиды:
1) аттестатталушы азаматтық қызметшілердің қажетті құжаттарын дайындау;
2) аттестаттау өткізу кестелерін әзірлеу;
3) аттестаттау комиссияларының құрамын белгілеу;
4) аттестаттау өткізу мақсаттары мен тәртібі туралы түсіндіру жұмысын ұйымдастыру.
9. Ведомстволық бағыныстағы ұйымдардың кадр қызметі осы Қағидалардың 45 және 6-тармақтарына сәйкес алты айдың ішінде бір рет аттестаттауға жататын азаматтық қызметшілерді айқындайды.
10. Ведомстволық бағыныстағы ұйымдардың басшысы кадр қызметінің ұсынысы бойынша аттестатталатын адамдардың тізімін, аттестаттау жүргізу кестесі мен аттестаттау комиссиясының құрамы бекітілетін бұйрық шығарады.
11. Ведомстволық бағыныстағы ұйымдардың кадр қызметі аттестаттау жүргізу басталғанға дейін бір айдан кешіктірмей, аттестаттау жүргізу мерзімдері туралы азаматтық қызметшілерге жазбаша хабарлайды.
12. Аттестаттауға жататын азаматтық қызметшінің тікелей басшысы қызметтік мінездемені ресімдейді және оны ведомстволық бағыныстағы ұйымның кадр қызметіне жолдайды.
13. Қызметтік мінездеме аттестатталатын азаматтық қызметші жұмысының нәтижелерін және оның кәсіби, жеке қасиеттерін негізделген түрде әрі объективті бағалауды қамтиды.

2. Аттестация гражданских служащих – периодически осуществляемая процедура по определению уровня их профессиональной и квалификационной подготовки, деловых качеств, установлению квалификационных категорий (разрядов).
3. Основным критерием оценки при аттестации является способность гражданских служащих выполнять возложенные на них обязанности.
4. Аттестации подлежат все гражданские служащие, за исключением беременных женщин.
5. Гражданские служащие проходят аттестацию по истечении каждых последующих трех лет пребывания на гражданской службе, но не ранее шести месяцев со дня занятия данной должности.
При этом аттестация проводится не позднее шести месяцев со дня наступления указанного срока.
6. Гражданские служащие, находящиеся в отпуске без сохранения заработной платы по уходу за ребенком до достижения им возраста трех лет, аттестуются не ранее, чем через шесть месяцев после выхода на службу.
7. Аттестация гражданских служащих включает в себя ряд последовательных этапов:
1) подготовка к проведению аттестации;
2) собеседование с гражданскими служащими, проводимое аттестационной комиссией;
3) вынесение решения аттестационной комиссии.
2. Организация подготовки к проведению аттестации
8. Подготовка к проведению аттестации организуется кадровой службой подведомственных организаций (далее – кадровая служба) по поручению его руководителя, и включает следующие мероприятия:
1) подготовку необходимых документов на аттестуемых гражданских служащих;
2) разработку графиков проведения аттестации;
3) определение состава аттестационных комиссий;
4) организацию разъяснительной работы о целях и порядке проведения аттестации.
9. Кадровая служба подведомственных организаций один раз в течение шести месяцев определяет гражданских служащих, подлежащих аттестации в соответствии с пунктами 45 и 6 настоящих Правил.
10. Руководитель по представлению кадровой службы подведомственных организаций издает приказ, которым утверждаются список гражданских служащих, подлежащих аттестации, график проведения аттестации и состав аттестационной комиссии.
11. Кадровая служба подведомственных организаций письменно уведомляет гражданских служащих о сроках проведения аттестации не позднее месяца до начала ее проведения.
12. Непосредственный руководитель гражданского служащего, подлежащего аттестации, оформляет служебную характеристику и направляет ее в кадровую службу.
13. Служебная характеристика содержит обоснованную, объективную оценку профессиональных, личностных качеств и результатов служебной деятельности аттестуемого гражданского служащего.

14. Ведомстволық бағыныстағы ұйымдардың кадр қызметі азаматтық қызметшіні оған берілген қызметтік мінездемемен аттестаттау комиссиясының отырысына дейін үш апта мерзімнен кешіктірмей таныстырады.
15. Азаматтық қызметші оған берілген қызметтік мінездемемен келіспеген жағдайда, өзінің келіспегені туралы хабарлайды және ведомстволық бағыныстағы ұйымдардың кадр қызметіне оны сипаттайтын ақпаратты ұсынады.
16. Ведомстволық бағыныстағы ұйымдардың кадр қызметі осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес нысан бойынша аттестатталатын қызметшіге аттестаттау парағын ресімдейді.
17. Ведомстволық бағыныстағы ұйымдардың кадр қызметі жинақталған аттестаттау материалдарын аттестаттау комиссиясына жолдайды.
3. Аттестаттау комиссиясы
18. Аттестаттау комиссиясын ведомстволық бағыныстағы ұйымдардың кадр қызметінің ұсынысы бойынша ведомстволық бағыныстағы ұйымдардың басшылары құрайды және ол комиссия мүшелері мен хатшыдан тұрады.
Аттестаттау комиссиясының мүшелері құрамынан төраға тағайындалады.
Аттестаттау комиссиясының төрағасы оның қызметін басқарады, оның отырыстарында төрағалық етеді, оның жұмысын жоспарлайды, ол қабылдаған шешімдерге жалпы бақылауды жүзеге асырады.
19. Аттестаттау комиссиясының құрамына ведомстволық бағыныстағы ұйымдардың тиісті бөлімшелерінің, оның ішінде ведомстволық бағыныстағы ұйымдардың кадр қызметінің басшысы, ұйым жұмыскерлерінің өкілдері кіреді.
Аттестаттау комиссиясының мүшелері қатыспаған жағдайда, олардың орнын алмастыруға жол берілмейді.
Ведомстволық бағыныстағы ұйымдардың кадр қызметінің өкілі аттестаттау комиссиясының хатшысы болып табылады, оны ведомстволық бағыныстағы ұйымдардың кадр қызметінің басшысы белгілейді.
Аттестаттау комиссиясының хатшысы комиссия отырысына тиісті материалдарды, қажетті құжаттарды дайындайды және оны өткізгеннен кейін хаттамасын ресімдейді. Хатшы техникалық қызмет көрсетуді жүзеге асырады және аттестаттау комиссиясының жұмыс істеуін қамтамасыз етеді және оның дауыс беруге қатыса алмайды.
20. Басшы лауазымындағы азаматтық қызметшіні аттестаттаудан өткізу үшін аттестаттау комиссиясын оны осы лауазымға тағайындау құқығына ие лауазымды адам құрады.
21. Аттестаттау комиссиясының отырысы, егер оған оның құрамының кемінде үштен екісі қатысса, заңды деп саналады.
22. Дауыс беру нәтижесі комиссия мүшелерінің көпшілік даусымен айқындалады. Дауыстар тең болған жағдайда, комиссия төрағасының дауысы шешуші болып табылады.
23. Аттестаттау комиссиясының мүшелері ерекше пікір білдірген жағдайда, ол жазбаша түрде жазылады және хаттамаға қоса беріледі.

14. Кадровая служба подведомственных организаций ознакамливает гражданского служащего с представленной на него служебной характеристикой в срок не позднее, чем за три недели до заседания аттестационной комиссии.
15. Гражданский служащий в случае несогласия с представленной на него служебной характеристикой заявляет о своем несогласии и предоставляет в кадровую службу подведомственных организаций информацию, характеризующую его.
16. На аттестуемого гражданского служащего кадровой службой подведомственных организаций оформляется аттестационный лист по форме, согласно приложению к настоящим Правилам.
17. Кадровая служба подведомственных организаций направляет собранные аттестационные материалы в аттестационную комиссию.
3. Аттестационная комиссия
18. Аттестационная комиссия создается руководителем подведомственных организаций по представлению кадровой службы подведомственных организаций и состоит из членов и секретаря комиссии.
Из числа членов аттестационной комиссии назначается председатель.
Председатель аттестационной комиссии руководит ее деятельностью, председательствует на ее заседаниях, планирует ее работу, осуществляет общий контроль за принимаемые ею решения.
19. В состав аттестационной комиссии включаются руководители соответствующих подразделений подведомственных организаций, в том числе кадровой службы подведомственных организаций, представитель работников организации.
Замещение отсутствующих членов аттестационной комиссии не допускается.
Секретарем аттестационной комиссии является представитель кадровой службы подведомственных организаций, который определяется руководителем кадровой службы подведомственных организаций.
Секретарь аттестационной комиссии подготавливает соответствующие материалы к заседанию комиссии, необходимые документы и оформляет протокол после его проведения. Секретарь осуществляет техническое обслуживание и обеспечивает функционирование аттестационной комиссии и не может принимать участие в голосовании.
20. Аттестационная комиссия для проведения аттестации гражданского служащего, занимающего должность руководителя, создается должностным лицом, имеющим право его назначения на эту должность.
21. Заседание аттестационной комиссии считается правомочным, если на нем присутствовали не менее двух третей ее состава.
22. Результаты голосования определяются большинством голосов членов комиссии. При равенстве голосов голос председателя комиссии является решающим.
23. Члены Комиссии имеют право на особое мнение, которое, в случае его выражения, излагается в письменном виде и прилагается к протоколу.

4. Аттестаттау жүргізу
24. Аттестаттау комиссиясы аттестаттауды аттестатталатын азаматтық қызметшінің қатысуымен жүргізеді.
Азаматтық қызметші комиссияның отырысына дәлелді себептермен қатыспаған жағдайда, оны аттестаттау мәселесін қарау комиссия көрсеткен неғұрлым кеш мерзімге ауыстырылады.
25. Комиссия отырысының барысында ұсынылған құжаттармен танысып, аттестатталатын азаматтық қыз тыңдайды.
Азаматтық қызметшіге қойылатын сұрақтар кәсіби және біліктілік дайындық, іскерлік қасиеттер мәселелеріндегі құзыреттілігінің деңгейін анықтауға бағытталады.
Азаматтық қызметшінің кәсіби, іскерлік және жеке қасиеттерін талқылау шынайылық, сыпайылық және ниеттестік жағдайында өтеді.
26. Ұсынылған материалдарды зерделеу және азаматтық қызметшімен әңгімелесу нәтижелері бойынша:
1) атқарып отырған лауазымына сәйкес келеді;
2) қайта аттестаттауға жатады деген сияқты шешімдердің біреуін қабылдайды
Оң шешім қабылдаған жағдайда комиссия азматтық қызметшінің тиісті біліктілік санатын (разрядын) белгілейді (растайды) не оны белгілеуге негіздер жоқ екендігін атап көрсетеді.
27. Аттестаттау комиссиясының шешімі ашық дауыспен қабылданады.
28. Қайта аттестаттау осы Қағидалардың 4-бөлімде айқындалған тәртіппен бастапқы аттестаттау жүргізілген күннен бастап үш айдан соң өткізіледі. Аттестаттау комиссиясы қайта аттестаттау жүргізе отырып:
1) атқарып отырған лауазымына сәйкес келеді;
2) атқарып отырған лауазымына сәйкес келмейді деген сияқты шешімдердің бірін қабылдайды.
Атқарып отырған лауазымына сәйкес болған жағдайда комиссия осы Қағидалардың 26-тармағының екінші бөлігін ескере отырып шешім шығарады.
29. Аттестаттау комиссиясының шешімдеріне отырысқа қатысқан аттестаттау комиссиясы мүшелері мен хатшы қолы қоятын хаттамамен ресімделеді.
30. Азаматтық қызметші аттестаттау комиссиясының шешімімен таныстырылады.
31. Аттестаттау комиссиясының шешімдері бір ай мерзімде ведомстволық бағыныстағы ұйымдардың басшылары бекітеді.
32. Аттестаттау комиссиясының бекітілген шешімдері азаматтық қызметшілердің аттестаттау парақтарына енгізіледі.
33. Аттестаттаудан өткен азаматтық қызметшінің аттестаттау парағы және оған берілген қызметтік мінездеме оның жеке іс қағазында сақталады.
Ведомстволық бағыныстағы ұйымдардың басшылары бекіткен аттестаттау комиссиясының шешімі азаматтық қызметшінің қызметтік тізіміне енгізіледі.
34. Азаматтық қызметшілер Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен аттестаттау комиссиясының шешімін бекіту туралы ведомстволық бағыныстағы ұйымдар басшыларының бұйрығына шағымдануға құқылы.
Азаматтық қызметшілерді
аттестаттаудан өткізу
қағидалары мен шарттарына
қосымша
Аттестаттауға жататын азаматтық қызметшіні
аттестаттау парағы
Аттестаттау түрі: кезекті -; қайталап -
(керектісін X белгісімен белгілеу керек)

4. Проведение аттестации
24. Аттестационная комиссия проводит аттестацию в присутствии гражданского служащего, подлежащего аттестации.
В случае неявки гражданского служащего на заседание комиссии по уважительной причине, рассмотрение вопроса его аттестации переносится на более поздний срок, указанный комиссией.
25. В ходе заседания комиссия изучает представленные материалы, заслушивает аттестуемого гражданского служащего.
Задаваемые вопросы направлены на выявление уровня компетентности в вопросах профессиональной и квалификационной подготовки, деловых качеств гражданского служащего.
Обсуждение профессиональных, деловых и личностных качеств гражданского служащего проходит в обстановке объективности, корректности и доброжелательности.
26. По результатам изучения представленных материалов и собеседования с гражданским служащим комиссия принимает одно из следующих решений:
1) соответствует занимаемой должности;
2) подлежит повторной аттестации.
При вынесении положительного решения комиссия устанавливает (подтверждает) соответствующую квалификационную категорию (разряд) гражданского служащего, либо отмечает об отсутствии оснований для ее установления.
27. Решение аттестационной комиссии принимается открытым голосованием.
28. Повторная аттестация проводится через три месяца со дня проведения первоначальной аттестации в порядке, определенной разделом 4 настоящих Правил. Аттестационная комиссия, проведя повторную аттестацию, принимает одно из следующих решений:
1) соответствует занимаемой должности;
2) не соответствует занимаемой должности.
При соответствии занимаемой должности комиссия выносит решение с учетом части второй пункта 26 настоящих Правил.
29. Решения аттестационной комиссии оформляются протоколом, который подписывается членами аттестационной комиссии и секретарем, присутствовавшими на ее заседании.
30. Гражданский служащий ознакамливается с решением аттестационной комиссии.
31. Решения аттестационной комиссии в месячный срок утверждаются руководителями подведомственных организаций.
32.Утвержденные решения аттестационной комиссии заносятся в аттестационные листы гражданских служащих.
33. Аттестационный лист гражданского служащего, прошедшего аттестацию, и служебная характеристика на него хранятся в личном деле.
Утвержденное руководителями подведомственных организаций решение аттестационной комиссии, также заносится в послужной список гражданского служащего.
34. Гражданские служащие имеют право обжаловать приказ руководителей подведомственных организаций об утверждении решений аттестационной комиссии в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Приложение
к Правилам и условиям
проведения аттестации
гражданских служащих
Аттестационный лист
на гражданского служащего, подлежащего аттестации
____                ____
Вид аттестации: очередная – |____|; повторная - |____|
(нужное отметить знаком Х)

1. Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) ____________________
2. Туған күні 19___ж. «___» _________
3. Білімі, біліктілігін арттыру, қайта даярлаудан өту жөніндегі
мәліметтер (қашан және қандай оқу орнын тәмамдаған, білімі бойынша
мамандығы мен біліктілігі, біліктілігін арттыру, қайта даярлаудан
өткендігі туралы құжаттар, ғылыми дәрежесі, ғылыми атағы, олардың
берілген күні)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
4. Атқаратын лауазымы және тағайындалған күні, біліктілік санаты
(разряды) ___________________________________________________________
5. Жалпы еңбек өтілі - ______________________________________________
6. Азаматтық қызметші лауазымдарындағы жалпы жұмыс өтілі
_____________________________________________________________________
7. Аттестаттау комиссиясы мүшелері берген ескертулер мен ұсыныстар:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
8. Аттестатталушының пікірі: ________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
9. Аттестатталушының қызметтік мінездемесіне сәйкес азаматтық
қызметшінің қызметін тікелей басшысының бағалауы ____________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
10. Отырысқа аттестаттау комиссиясының _____ мүшесі қатысты.
11. Дауыс беру нәтижелері бойынша аттестаттау комиссиясының әрбір
мүшесі толтыратын азаматтық қызметшінің қызметін қоса берілетін
бағалау парағына сәйкес бағалау:
1) атқаратын лауазымына сәйкес келеді (дауыс саны)_________;
2) қайта аттестаттауға жатады (дауыс саны) _________;*
3) атқаратын лауазымына сәйкес келмейді (дауыс саны)____
12. Біліктілік санаты (разряды):
1) _________ (жазбаша) біліктілік санатына (разрядына) сәйкес
келеді ______________________ (дауыс саны) _________________________
(әр біліктілік санаты бойынша жеке)

1. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) ___________________
2. Дата рождения «___» _________ 19___г.
3. Сведения об образовании, о повышении квалификации,
переподготовке (когда и какое учебное заведение окончил,
специальность и квалификация по образованию, документы о повышении
квалификации, переподготовке, ученая степень, ученое звание, дата их
присвоения)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
4. Занимаемая должность и дата назначения, квалификационная
категория (разряд)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
5. Общий трудовой стаж – ____________________________________
6. Общий стаж работы на должностях гражданского служащего
__________________________________________________________________
7. Замечания и предложения, высказанные членами аттестационной
комиссии:__________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
8. Мнение аттестуемого: _____________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
9. Оценка деятельности гражданского служащего непосредственным
руководителем согласно служебной характеристике аттестуемого ______
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
10. На заседании присутствовало ______ членов аттестационной
комиссии.
11. Оценка деятельности гражданского служащего по результатам
голосования согласно прилагаемому оценочному листу, заполняемому
каждым членом аттестационной комиссии:
1) соответствует занимаемой должности (количество голосов)
___________________________________________________________________;
2) подлежит повторной аттестации (количество голосов) _______;*
3) не соответствует занимаемой должности (количество голосов)
___________________________________________________________________
12. Квалификационная категория (разряд):
1) соответствует____________________(прописью) квалификационной
категории (разряду) (количество голосов) ___________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(по каждой квалификационной категории (разряду) отдельно)

2) біліктілік санатын (разрядын) белгілеуге негіз жоқ (дауыс
саны) _____________.
Қорытынды бағалау _____________________________________________
_____________________________________________________________________
(біліктілік санатының (разрядының) цифрлық белгісі жазбаша жазылады)
13. Аттестаттау комиссиясының ұсынымдары ( дәлелдемелерімен қоса) _____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
14. Ескертпелер _____________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Аттестаттау комиссиясының төрағасы: ____________________ (қолы)
Аттестаттау комиссиясының хатшысы: _____________________ (қолы)
Аттестаттау комиссиясының мүшелері: ____________________ (қолы)
________________________ (қолы)
________________________ (қолы)
________________________ (қолы)
Аттестаттаудың жүргізілген күні «__»_______________20 жыл
Ұйым басшысының аттестаттау қорытындысы бойынша шешімі
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Аттестаттау парағымен таныстым:________________________________
(азаматтық қызметшінің қолы және күні)
Ұйым мөртаңбасының орны
* қайта аттестаттаудан өту кезінде қойылмайды
Аттестаттауға жататын
азаматтық қызметшіні
аттестаттау парағына
қосымша
Аттестаттауға жататын азаматтық қызметшіні бағалау парағы (аттестаттау комиссиясының мүшесі толтырады)
Аттестаттау түрі: кезекті -; қайталап -
(керектісін X белгісімен белгілеу керек)
Тегі, аты, әкесінің аты _____________________________________________
Лауазымы ____________________________________________________________
Аттестатталушының бағасы ____________________________________________
(өте жақсы, жақсы, қанағаттанарлық, қанағаттанарлықсыз)
Аттестаттау комиссиясы мүшесінің шешімі (көрсетілгендердің бірі:
атқаратын лауазымына сәйкес келеді; қайтадан аттестаттауға жатады*;
атқаратын лауазымына сәйкес келмейді):
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Аттестаттау комиссиясы мүшесінің өз шешімін негіздеуі:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Біліктілік санатына (разрядына) сәйкес келеді _________________
Біліктілік санатын (разрядын) белгілеу үшін негізі жоқ ________
Негіздеме:_____________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Аттестаттау комиссиясының мүшесі: ________________________
(Т.А.Ә., қолы)
Аттестаттау комиссиясының хатшысы: _______________________
(Т.А.Ә., қолы)
Аттестаттаудың жүргізілген күні «__»_______________20 жыл
*қайта аттестаттаудан өту кезінде қойылмайды

2) отсутствуют основания для установления квалификационной категории (разряда) (количество голосов) ___________________________.
Итоговая оценка ______________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(квалификационная категория (разряд) с цифровым обозначением
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(указывается прописью)
13. Рекомендации аттестационной комиссии (с указанием мотивов,
по которым они даются)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
14. Примечания _______________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Председатель аттестационной комиссии: ________________________
(подпись
Секретарь аттестационной комиссии: ___________________________
(подпись)
Члены аттестационной комиссии: _______________________________
(подпись)
_______________________________
(подпись)
_______________________________
(подпись)
_______________________________
(подпись)
Дата проведения аттестации «___» __________ 20__г.
Решение руководителя организации по итогам аттестации
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
С аттестационным листом ознакомился: __________________________
(подпись гражданского служащего и дата)
Место для печати
организации
* при проведении повторной аттестации не выставляется
Приложение
к Аттестационному листу
на гражданского служащего,
подлежащего аттестации
Оценочный лист
на гражданского служащего, подлежащего аттестации
(заполняется членом аттестационной комиссии)
____                ____
Вид аттестации: очередная - |____|; повторная - |____|
(нужное отметить знаком Х)
Ф.И.О.(при его наличии) _______________________________________
Должность _____________________________________________________
Оценка аттестуемого____________________________________________
(отлично, хорошо, удовлетворительно, неудовлетворительно)
Решение члена аттестационной комиссии
(одно из перечисленных:
соответствует занимаемой должности; подлежит повторной аттестации*;
не соответствует занимаемой должности):
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Обоснование членом аттестационной комиссии своего решения:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Соответствует квалификационной категории (разряду) ____________
Отсутствуют основания для установления квалификационной
категории (разряда) _________________________________________________
Обоснование:___________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Член аттестационной комиссии __________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии), подпись)
Секретарь аттестационной комиссии _____________________________
(Ф.И.О. (при его наличии), подпись)
Дата «___» ____________ 20__ года
* при проведении повторной аттестации не вносится.