Қаржы мониторингі органдарының жедел-тергеу бөлімшелерінің (экономикалық тергеу қызметі) кадр резервін, кадр резервіне қойылатын қызметкерлердің біліктілігіне қойылатын талаптарды және кадр резервіне қойылған қызметкерлердің ведомстволық деректер банкімен жұмысты жүргізудің қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 728 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылғы 31 желтоқсанда № 12787 болып тіркелді. Күші жойылды -Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының 2022 жылғы 6 қаңтардағы № 6 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының 06.01.2022 № 6 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту. Тақырып жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Құқық қорғау қызметі туралы" Қазақстан Республикасының 2011 жылғы қаңтардағы Заңының 34-бабының 10-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қаржы мониторингі органдарының жедел-тергеу бөлімшелерінің (экономикалық тергеу қызметі) кадр резервін, кадр резервіне қойылатын қызметкерлердің біліктілігіне қойылатын талаптарды және кадр резервіне қойылған қызметкерлердің ведомстволық деректер банкімен жұмысты жүргізудің қағидалары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті (Д.Е. Ерғожин) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялануға, сондай-ақ Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде орналастыру үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдануын;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Б. Сұлтанов
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 728 бұйрығымен
бекітілген
Мемлекеттік кірістер органдарының жедел-тергеу бөлімшелерінің (экономикалық
тергеу қызметі) кадр резервін қалыптастыру, кадр резервіне қойылатын
қызметкерлердің біліктілігіне қойылатын талаптарды және кадр резервіне қойылған
қызметкерлердің ведомстволық деректер банкімен жұмысты жүргізудің қағидалары

Об утверждении Правил формирования кадрового резерва, требований к квалификации сотрудников, зачисляемых в кадровый резерв, и работы с ведомственным банком данных сотрудников, зачисленных в кадровый резерв оперативно-следственных подразделений органов по финансовому мониторингу (служба экономических расследований)
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 728. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 декабря 2015 года № 12787. Утратил силу приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу от 6 января 2022 года № 6.
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по финансовому мониторингу от 06.01.2022 № 6 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Заголовок в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 10 статьи 34 Закона Республики Казахстан от 6 января 2011 года "О правоохранительной службе" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила формирования кадрового резерва, требований к квалификации сотрудников, зачисляемых в кадровый резерв, и работы с ведомственным банком данных сотрудников, зачисленных в кадровый резерв оперативно-следственных подразделений органов по финансовому мониторингу (служба экономических расследований).
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (Ергожин Д.Е.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет", а также в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Султанов
Утверждены
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 29 декабря 2015 года № 728
Правила формирования кадрового резерва, требований к
квалификации сотрудников, зачисляемых в кадровый резерв, и
работы с ведомственным банком данных сотрудников, зачисленных в
кадровый резерв оперативно-следственных подразделений органов
государственных доходов (служба экономических расследований)

1. Жалпы ережелер
1. Осы Қаржы мониторингі органдарының жедел-тергеу бөлімшелерінің (экономикалық тергеу қызметі) кадр резервін қалыптастыру, кадр резервіне қойылатын қызметкерлердің біліктілігіне қойылатын талаптарды және кадр резервіне қойылған қызметкерлердің ведомстволық деректер банкімен жұмысты жүргізудің қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Құқық қорғау қызметі туралы" 2011 жылғы 6 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңы 34-бабының 10-тармағына сәйкес әзірленді және қаржы мониторингі органдарының жедел-тергеу бөлімшелерінің (экономикалық тергеу қызметі) (бұдан әрі – ЭТҚ) кадр резервін қалыптастыру, кадр резервіне қойылатын қызметкерлердің біліктілігіне қойылатын талаптарды және кадр резервіне қойылған қызметкерлердің ведомстволық деректер банкімен жұмысты жүргізудің тәртібін айқындайды.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. ЭТҚ кадр құрамын қалыптастыру, ЭТҚ-ғы басшы лауазымдардың жинақталуын қамтамасыз ету мақсатында ЭТҚ кадр резерві құрылады.
3. Қызметкердің кадр резервінде болу мерзімі үш жыл. Кадр резервіне қойылған, бірақ оларға жоспарланған лауазымға кадр резервінде болу кезеңінде тағайындалмаған адамдар, қайтадан ортақ негіздемелерде кадр резервіне қойылуы мүмкін.
4. Бос басшы лауазымына ЭТҚ кадр резервінде тұрған қызметкер орналастырылады. Кадр резервінде тұрған қызметкер ұсынылған бос лауазымнан бас тартқан кезде, оған аттестаттау нәтижелері немесе кадрларды іріктеу бойынша басқа қызметкер орналасады.
2. Кадр резервін қалыптастырудың тәртібі
5. ЭТҚ кадр резерві аттестаттау нәтижелері бойынша басшы лауазымына немесе үлкен көлемді жұмысқа орналасуға ұсынылған қызметкерлер, сондай-ақ қызметтік міндеттерін атқару кезінде не арнайы тапсырмаларды орындау кезінде ұйымдастырушылық қабілеттерін көрсеткен адамдар қатарынан кейіннен бос басшы лауазымға орналасу үшін жоспарлы негізде қалыптастырылады.
6. Кадр резервін қалыптастыру және онымен жұмысты ұйымдастыру үшін жауапкершілік құқық қорғау қызметіне жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қаржы мониторингі комитеті (бұдан әрі – Комитет) төрағасының орынбасарына, ал аумақтық органдар бойынша - құқық қорғау қызметіне жетекшілік ететін облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана бойынша (бұдан әрі – аумақтық) экономикалық тергеу департаменттері басшыларының орынбасарларына, сондай-ақ қаржы мониторингі органдарының Ішкі әкімшілендіру басқармасына (бұдан әрі – кадр қызметі) жүктеледі.

1. Общие положения
1. Настоящие Правила формирования кадрового резерва, требований к квалификации сотрудников, зачисляемых в кадровый резерв, и работы с ведомственным банком данных сотрудников, зачисленных в кадровый резерв оперативно-следственных подразделений органов по финансовому мониторингу (служба экономических расследований) (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 10 статьи 34 Закона Республики Казахстан от 6 января 2011 года "О правоохранительной службе" и определяют порядок формирования кадрового резерва, требований к квалификации сотрудников, зачисляемых в кадровый резерв, и работы с ведомственным банком данных сотрудников, зачисленных в кадровый резерв оперативно-следственных подразделений органов по финансовому мониторингу (служба экономических расследований) (далее – СЭР).
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. В целях формирования кадрового состава СЭР, обеспечения комплектования руководящих должностей в СЭР формируется кадровый резерв СЭР.
3. Срок пребывания сотрудника в кадровом резерве три года. Лица, зачисленные в кадровый резерв, но не назначенные в период пребывания в кадровом резерве на планируемые для них должности, зачисляются в кадровый резерв на общих основаниях.
4. Вакантная руководящая должность замещается сотрудником, состоящим в кадровом резерве СЭР. При отказе сотрудников, состоящих в кадровом резерве, от предложенной должности вакантная должность замещается другим сотрудником по результатам аттестации или по отбору кадров.
2. Порядок формирования кадрового резерва
5. Кадровый резерв СЭР формируется на плановой основе для последующего замещения вакантных руководящих должностей из числа сотрудников, которые по результатам аттестации рекомендуются к выдвижению на руководящие должности или на работу с большим объемом, а также из лиц, проявивших организаторские способности при исполнении служебных обязанностей либо при выполнении специальных заданий.
6. Ответственность за формирование кадрового резерва и организацию работы с ним возлагается на заместителя председателя Комитета по финансовому мониторингу Министерства финансов Республики Казахстан (далее - Комитет), курирующего правоохранительную деятельность, а по территориальным органам – на заместителей руководителей департаментов экономических расследований по областям, городам республиканского значения и столицы (далее – территориальные органы по финансовому мониторингу), курирующих правоохранительную деятельность, а также на подразделение по работе с персоналом органов по финансовому мониторингу (далее – кадровая служба).

Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Кадр резервін қалыптастыру көздері:
1) Комитеттің немесе аумақтық органдардың аттестаттау комиссиясының шешімі бойынша кадр резервіне қою туралы ұсыным;
2) қызметтік міндеттерін атқару кезінде не арнайы тапсырмаларды орындау кезінде ерекше көзге түскен қызметкерлерді жеке және іскерлік қасиеттерін және осы Қағидаға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша олардың қызметтік жұмысының нәтижелерін зерделеу және бағалау негізінде құқық қорғау қызметіне жетекшілік ететін Комитет төрағасының орынбасарына, Комитеттің департаменттер директорларына, дербес басқармаларының және аумақтық органдарының басшыларына кадр резервіне қою үшін ұсыным болып табылады.
8. Кадр резервіне қою үшін кандидаттарды іріктеу үш жылда бір рет жүргізіледі.
9. Кадр резервіне қою үшін кандидаттарды іріктеу кезінде мыналар ескеріледі:
1) ұсынылып отырған лауазымға орналасу үшін көзделген біліктілік талаптарына сәйкес келуі;
2) қызметкердің бәсекеге қабілеттілік көрсеткіші;
3) қызметкердің қызметін бағалау нәтижелері;
4) ұсынылып отырған қызмет түрі бойынша тиісті кәсіби даярлық пен жұмыс тәжірибесінің болуы;
5) тиісті басшылар санатының қызметін регламенттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуі;
6) кәсіптік қайта даярлау және біліктілігін арттыру нәтижелері;
7) тәртіптік және (немесе) әкімшілік жазалардың болуы.
10. Қызметкердің кадр резервіне қойылуы оның өтінішінің негізінде жүзеге асырылады.
11. Кадр резервіне кандидаттарды сапалы іріктеу және қою туралы ұсынымдық қорытындыны дайындау мақсатында кадр резервіне қою немесе одан шығару жөніндегі комиссия құрылады.
12. Кадр резервіне қою бойынша комиссияның (бұдан әрі - комиссия) құрамы:
1) Комитет үшін Комитет төрағасының бұйрығымен;
2) аумақтық органдар үшін аумақтық органдары басшыларының бұйрығымен бекітіледі.
Комиссия төрағасы мен оның мүшелері кадр резервіне қосуға жататын қызметкерлерге қарағанда, аса жоғары лауазымды атқаруы тиіс.
13. Комиссия отырысы кадр резервіне қою үшін ұсынымдардың және аттестаттау комиссиясы шешімдерінің келіп түсуіне қарай, бірақ жылына бір реттен артық емес өткізіледі.
14. Кадр қызметі, кандидаттардың кадр резервіне қою үшін келіп түскен материалдарын біліктілік талаптарға сәйкес келуіне қарап, оларды қарастыру үшін отырысты өткізгенге дейін кем дегенде күнтізбелік он күн қалғанға дейінгі мерзімде комиссияға жолдайды.

Сноска. Пункт 6 в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. Источниками формирования кадровогорезерва являются:
1) рекомендация о зачислении в кадровый резерв по решению аттестационной комиссии Комитета или территориальных органов;
2) представления для зачисления в кадровый резерв заместителя председателя Комитета, курирующего правоохранительную деятельность, директоров департаментов, руководителей самостоятельных управлений Комитета и территориальных органов на сотрудников, отличившихся при исполнении служебных обязанностей либо при выполнении специальных заданий, на основе изучения и оценки личностных и деловых качеств и результатов их служебной деятельности по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
8. Отбор кандидатов для зачисления в кадровый резерв производится один раз в три года.
9. При отборе кандидатов для зачисления в кадровый резерв учитывается:
1) соответствие квалификационным требованиям, предусмотренным к предлагаемой должности;
2) показатель конкурентоспособности сотрудника;
3) результаты оценки деятельности сотрудника;
4) наличие соответствующей профессиональной подготовки и опыта работы по предполагаемому виду деятельности;
5) знание нормативных правовых актов, регламентирующих деятельность категорий соответствующих руководителей;
6) результаты профессиональной переподготовки и повышения квалификации;
7) наличие дисциплинарного и (или) административного взыскания.
10. Зачисление сотрудника в кадровый резерв осуществляется на основании его заявления.
11. В целях качественного отбора и подготовки рекомендации о зачислении кандидатов в кадровый резерв создается комиссия по зачислению в кадровый резерв или исключению из него.
12. Состав комиссии по зачислению в кадровый резерв (далее – комиссия) утверждается:
1) для Комитета приказом председателя Комитета;
2) для территориальных органов приказом руководителей территориальных органов.
Председатель комиссии и ее члены занимают более высокую должность, чем сотрудники, подлежащие включению в кадровый резерв.
13. Заседания комиссии проводится по мере поступления представлений для зачисления в кадровый резерв и решений аттестационной комиссии.
14. Кадровая служба, рассмотрев поступившие материалы кандидатов для зачисления в кадровый резерв на соответствие квалификационным требованиям, направляет их для рассмотрения в комиссию, в срок не менее чем за десять календарных дней до проведения заседания.

15. Комиссия шешімді ашық дауыс беру арқылы қабылдайды және отырысқа қатысқан комиссия мүшелерінің санынан басым көпшілігі оған дауыс берсе, қабылданды деп есептеледі. Дауыстар тең болған жағдайда, Комиссия төрағасы дауыс берген шешім қабылданған деп саналады.
Комиссия хатшысының дауыс беру құқығы жоқ.
Комиссияның шешімі комиссияның барлық мүшелері, оның отырысына қатысушылар және хатшы қол қоятын хаттамамен ресімделеді.
16. Лауазымдардың тиісті санаттары бойынша кадр резервінің тізімі осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес нысан бойынша Комитет төрағасының немесе аумақтық қаржы мониторингі органдары басшыларының бұйрығымен бекітіледі.
Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
17. Мынадай жағдайларда қызметкерлер кадр резервіне қойылмайды:
1) қарамағында болған кезде лауазымға тағайындалғанға дейін;
2) алынбаған тәртіптік және (немесе) әкімшілік жазасы болғанда;
3) қайта аттестаттаудан өту кезінде атқарып отырған лауазымға сәйкестігі туралы мәселені шешкенге дейін;
4) ақталатын негіздер бойынша қылмыстық істі қысқартқанға дейін;
5) ақтау үкімі заңды күшіне енгенге дейін;
6) қызметтік тергеу аяқталғанға дейін.
3. Кадр резервінен шығару
18. Кадр резервінен шығарудың негіздемелері мыналар болып табылады:
1) қызметкердің бос басшы лауазымына орналасуы;
2) кадр резервінде болу мерзімінің өтуі;
3) сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық үшін қызметкерге, сондай-ақ қызметке толық сәйкес еместігі туралы ескерту, атқаратын лауазымынан босату немесе біліктілік сыныбында бір сатыға төмендеу түрінде тәртіптік жаза салынғанда;
4) қызметкердің бұдан әрі қызмет өткеруі үшін басқа құқық қорғау органына іссапарға жіберілуі;
10) қызметтен кетуі.
19. Кадр қызметі қызметкерлерді бұйрық шығарылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде кадр резервінен шығарылғаны туралы шешіммен таныстырады.
20. Қызметкер оның кадр резервінен шығарылғаны туралы шешіммен келіспеген кезде осы шешімді жоғары тұрған тұлғаға немесе сотқа шағымдануға құқылы.
4. Кадр резервіне қойылған ЭТҚ қызметкерлерінің ведомстволық
деректер банкімен жұмыс тәртібі
21. Кадр қызметі қалыптастырылған ведомстволық деректер банкі арқылы кадр резервіне қойылған немесе одан шығарылған қызметкерлердің есебін жүргізеді.
22. Ведомстволық деректер банкі есептеу техника құралдарын пайдаланумен автоматтандырылған ақпараттық жүйелер негізінде, сондай-ақ қағаз және электрондық тасымалдағыштарында құжаттамалық материалдарды жинақтау жолымен қызмет етеді.

15. Комиссия принимает решение открытым голосованием и решение считается принятым, если за него проголосовало большинство голосов из числа присутствовавщих на заседании членов комиссии. При равенстве голосов принятым считается решение, за которое проголосовал председатель Комиссии.
Секретарь комиссии право голоса не имеет.
Решение комиссии оформляется протоколом, который подписывается всеми членами комиссии, присутствовавшими на ее заседании, и секретарем.
16. Списки кадрового резерва по соответствующим категориям должностей утверждаются приказом председателя Комитета или руководителем территориальных органов по финансовому мониторингу по форме согласно приложению к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 16 в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
17. Сотрудники не зачисляются в кадровый резерв:
1) до назначения на должность при нахождении в распоряжении;
2) при наличии неснятого дисциплинарного и (или) административного взыскания;
3) до решения вопроса о соответствии занимаемой должности при повторной аттестации;
4) до прекращения уголовного дела по реабилитирующим основаниям;
5) до вступления в законную силу оправдательного приговора;
6) до окончания служебного расследования.
3. Исключение из кадрового резерва
18. Основанием для исключения из кадрового резерва являются:
1) занятие сотрудника вакантной руководящей должности;
2) истечение срока нахождения в кадровом резерве;
3) наложение на сотрудника дисциплинарного взыскания за коррупционное правонарушение, предупреждение о неполном служебном соответствии, освобождения от занимаемой должности или понижение в квалификационном классе на одну ступень;
4) откомандирование сотрудника в другой правоохранительный орган для дальнейшего прохождения службы;
5) увольнение со службы.
19. Кадровая служба ознакамливает сотрудников с решением об исключении из кадрового резерва в течение пяти рабочих дней со дня издания приказа.
20. При несогласии сотрудника с решением об исключении его из кадрового резерва он вправе обжаловать это решение вышестоящему должностному лицу или в суд.
4. Порядок работы с ведомственным банком данных
сотрудников СЭР, зачисленных в кадровый резерв
21. Кадровой службой ведется учет сотрудников, зачисленных в кадровый резерв или исключенных из него посредством сформированного ведомственного банка данных.
22. Ведомственный банк данных функционирует на основе автоматизированной информационной системы с использованием средств вычислительной техники, а также путем накопления документальных материалов на бумажных и электронных носителях.

23. Кадр резерві туралы ақпарат "е-Қаржымин" интеграцияланған автоматтандырылған ақпараттық жүйесінің "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің кадрлық әлеуетін басқару, кадр құрамы бойынша есептерді қалыптастыру және ұсыну" кіші жүйесінде жинақталады, онда кадр резервіне қойылған қызметкер туралы мынадай мәліметтер бар:
1) қызметкердің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде);
2) туған күні, айы, жылы;
3) ұлты;
4) атқарып отырған лауазымы, біліктілік сыныбы;
5) білімі, ғылыми дәрежесі;
6) құқық қорғау органдарындағы еңбек сіңірген жылдары;
7) шет тілдерін білуі;
8) қызметкер кадр резервінде тұрған бөлімшенің атауы;
9) кадр резервінде тұрған қызметкер тағайындалуға үміттеніп тұрған басшы лауазымның санаты мен атауы;
10) қызметкердің кадр резервіне қойылу мерзімдері.
24. Кадр қызметі ведомстволық деректер банкін Комиссияның әрбір отырысынан кейін жаңартады.
Қаржы мониторингі
органдарының жедел-тергеу
бөлімшелерінің
(экономикалық тергеу қызметі)
кадр резервін қалыптастыру,
кадр резервіне қойылатын
қызметкерлердің біліктілігіне
қойылатын талаптарды және
кадр резервіне қойылған
қызметкерлердің ведомстволық
деректер банкімен жұмысты
жүргізудің қағидаларына
1-қосымша
Ескерту. 1-қосымшаның оң жақ бұрышы жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Нысан
Кадр резервіне қою туралы
ҰСЫНЫМ
1. Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)___________________
2. Туған күні, айы, жылы және жері ____________________________
3. Жынысы _____________________________________________________
4. Ұлты _______________________________________________________
5. Білімі, мамандығы, біліктілігі _____________________________
_____________________________________________________________________
6. Ғылыми дәрежесі, ғылыми атағы ______________________________
7. Лауазымы, тағайындалған күні _______________________________
8. Бар біліктілік сыныбы, оны белгілеу туралы бұйрықтың күні
және нөмірі, есептеу күні ___________________________________________
9. Қызметкердің кәсіби, іскерлік және жеке қасиеттерін,
сондай-ақ қызметтік жұмысының сандық өлшемді көрсеткіштерін көрсете
отырып, қысқа мінездемесі: __________________________________________
_____________________________________________________________________
10. ___________________________________________________________
лауазымға кадр резервіне қойылуға ұсынылады.
Кадр резервіне қою мүмкіндігін болдырмайтын негіздемелер жоқ
(қарамағында болған кезде лауазымға тағайындалғанға дейін, алынбаған
тәртіптік және (немесе) әкімшілік жазасы болғанда, қайта
аттестаттаудан өту кезінде атқарып отырған лауазымға сәйкестігі
туралы мәселені шешкенге дейін, ақталатын негіздер бойынша қылмыстық
істі қысқартқанға дейін, ақтау үкімі заңды күшіне енгенге дейін,
қызметтік тергеу аяқталғанға дейін қызметкерлер кадр резервіне
қойылмайды)
_______________________________ _______
(басшының лауазымы, қолы, тегі, аты, әкесінің аты
(ол болған кезде))
_______________________________ _______
(ішкі қауіпсіздік бөлімшесі басшының лауазымы, қолы, тегі, аты,
әкесінің аты (ол болған кезде))
201__ж. "___" _____________
Қаржы мониторингі
органдарының жедел-тергеу
бөлімшелерінің
(экономикалық тергеу қызметі)
кадр резервін қалыптастыру,
кадр резервіне қойылатын
қызметкерлердің біліктілігіне
қойылатын талаптарды және
кадр резервіне қойылған
қызметкерлердің ведомстволық
деректер банкімен
жұмысты жүргізудің
қағидаларына
2-қосымша

23. Информация о кадровом резерве накапливается в интегрированной автоматизированной информационной системе "е-Минфин" подсистеме "Управления кадровым потенциалом, формирование и предоставление отчетов по кадровому составу Министерства финансов Республики Казахстан", который содержит следующие сведения о сотруднике, зачисленном в кадровый резерв:
1) фамилия, имя, отчество (при его наличии) сотрудника;
2) дата рождения;
3) национальность;
4) занимаемая должность, квалификационный класс;
5) образование, научная степень;
6) выслуга лет в правоохранительных органах;
7) знание иностранных языков;
8) наименование подразделений, в котором сотрудник состоит в кадровом резерве;
9) категория и наименование руководящей должности, на назначение которой претендует сотрудник, состоящий в кадровом резерве;
10) срок зачисления сотрудника в кадровый резерв.
24. Ведомственный банк данных кадровая служба обновляет после каждого заседания Комиссии.
Приложение 1
к Правилам формирования
кадрового резерва, требований к
квалификации сотрудников,
зачисляемых в кадровый
резерв, и работы с
ведомственным банком
данных сотрудников,
зачисленных в кадровый
резерв оперативно-следственных
подразделений органов по
финансовому мониторингу
(служба экономических расследований)
Сноска. Правый верхний угол приложения 1 в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
ПРЕДСТАВЛЕНИЕ
о зачислении в кадровый резерв
1. Фамилия, имя, отчество (при его наличии)____________________
2. День, месяц, год и место рождения __________________________
3. Пол ________________________________________________________
4. Национальность _____________________________________________
5. Образование, специальность, квалификация ___________________
6. Ученая степень, ученое звание ______________________________
7. Должность, дата назначения _________________________________
8. Имеющийся квалификационный класс, дата и номер приказа о его
установлении, дата исчисления _______________________________________
9. Краткая характеристика с указанием профессиональных, деловых
и личностных качеств, а также количественно измеримых показателей
служебной деятельности сотрудника:___________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
10. Представляется к зачислению в кадровый резерв на должность
____________________________________________________________________
Основания, исключающие возможность зачисления в кадровый
резерв, отсутствуют (в кадровый резерв не зачисляются соответственно
до назначения на должность при нахождении в распоряжении, при наличии
неснятого дисциплинарного и (или) административного взысканий, до
решения вопроса о соответствии занимаемой должности при повторной
аттестации, уголовного дела по реабилитирующим основаниям, вступления
в законную силу оправдательного приговора, окончания служебного
расследования).
_______________________________ _______________________________
(должность, подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
руководителя)
_______________________________ _______________________________
(должность, подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
руководителя подразделения внутренней безопасности)
"___" _____________201__г.
Приложение 2
к Правилам формирования
кадрового резерва, требований к
квалификации сотрудников,
зачисляемых в кадровый
резерв, и работы с
ведомственным банком
данных сотрудников,
зачисленных в кадровый
резерв оперативно-следственных
подразделений органов по
финансовому мониторингу
(служба экономических расследований)

Ескерту. 2-қосымшаның оң жақ бұрышы жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 19.02.2019 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Нысан
"Бекітемін"
_____________________
_____________________
(тізімді бекітетін тұлғаның лауазымы,
тегі (ол болған кезде), аты-жөні және
қолы, күні)
Кадр резервіне енгізілген қызметкерлердің тізімі
№ р/с
Басшы лауазымның атауы
Резервтегі адамның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)
Атқарып отырған лауазымы
Туған күні, айы, жылы
Біліктілік сыныбы
Атқарып отырған лауазымдағы өтілі
Құқық қорғау органдарындағы өтілі
Лауазымға тағайындалғаны немесе кадр резервінен шығарылғаны туралы белгі және негіздеме
2
3
4
5
6
7
8
9
Қолы __________________________________
(тізімді жасаған тұлғаның лауазымы,
тегі, аты-жөні және қолы)

Сноска. Правый верхний угол приложения 2 в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
"Утверждаю"
______________________________________
______________________________________
(должность, фамилия (при его наличии),
инициалы и подпись, утверждающего
список, дата)
Список
сотрудников зачисленных в кадровый резерв
п/п
Наименование руководящей должности
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) резервиста
Занимаемая должность
Дата рождения
Квалификационный класс
Стаж в занимаемой должности
Стаж в правоохранительных органах
Отметка о назначении на должность или об исключении из резерва и основание
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Подпись _______________________________________________________
(должность, фамилия, инициалы и подпись, составившего список)