"Техникалық реттеу және метрология саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 26 маусымдағы № 730 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 4 желтоқсандағы № 1151 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 21 қаңтарда № 12899 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің 2020 жылғы 14 қыркүйектегі № 197-НҚ бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Сауда және интеграция министрінің 14.09.2020 № 197-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Техникалық реттеу және метрология саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 26 маусымдағы № 730 бұйрығына (бұдан әрі – бұйрық) (Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 11764 тіркелген, № 174 (28652) "Егемен Қазақстан" газетінде 2015 жылғы 12 қыркүйекте жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған:
1) көрсетілген бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес "Өлшем құралдарының типін бекіту туралы сертификат беру";
2) көрсетілген бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес "Өлшем құралдарын метрологиялық аттестаттау туралы сертификат беру";
3) көрсетілген бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Туын және Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасын жасау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру";
4) көрсетілген бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы аумағында қолданылатын халықаралық, өңiрлiк стандарттарды және шет мемлекеттердің стандарттарын, шет мемлекеттердің ұйымдарының стандарттарын, техникалық-экономикалық ақпарат жiктеуiштерін стандарттау, сәйкестiктi растау және аккредиттеу жөніндегі қағидаларын, нормалары мен ұсынымдарын есепке алу";
5) көрсетілген бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес "Мемлекеттік басқару органдарының метрологиялық қызметтерінің, жеке және заңды тұлғалардың қызметті жүзеге асыру жөніндегі нормативтік құжаттарды келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттары бекітілсін.".

О внесении изменений и дополнения в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 июня 2015 года № 730 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области технического регулирования и метрологии"
Приказ и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 4 декабря 2015 года № 1151. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 января 2016 года № 12899. Утратил силу приказом Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 14 сентября 2020 года № 197-НҚ.
Сноска. Утратил силу приказом Министра торговли и интеграции РК от 14.09.2020 № 197-НҚ (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и разитию Республики Казахстан от 26 июня 2015 года № 730 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области технического регулирования и метрологии" (далее – приказ) (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11764, опубликованный в газете "Казахстанская правда" от 12 сентября 2015 г. № 174 (28050)) следующие изменения и дополнение:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить прилагаемые стандарты государственных услуг:
1) "Выдача сертификата об утверждении типа средств измерений", согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) "Выдача сертификата о метрологической аттестации средств измерений", согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) "Выдача лицензии на осуществление деятельности по изготовлению Государственного флага Республики Казахстан и Государственного герба Республики Казахстан", согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) "Учет международных, региональных стандартов и стандартов иностранных государств, стандартов организаций, классификаторов технико-экономической информации, правил, норм и рекомендаций иностранных государств по стандартизации, подтверждению соответствия и аккредитации, применяемых на территории Республики Казахстан", согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) "Согласование нормативных документов по осуществлению деятельности метрологических служб органов государственного управления, физических и юридических лиц", согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) "Аттестация эксперта-аудитора по подтверждению соответствия, аккредитации, определению страны происхождения товара, статуса товара Таможенного союза или иностранного товара", согласно приложению 6 к настоящему приказу.".

көрсетілген бұйрыққа 1-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрыққа 2-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес редакцияда 6-қосымшамен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Техникалық реттеу және метрология комитеті (Б.Б. Қанешев):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде, сондай-ақ Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Республикалық құқықтық ақпарат орталығына ресми жариялауға оның көшірмелерін баспа және электрондық түрде жіберуді;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне осы бұйрықтың 2-тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін атқарушы
А. Рау
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрінің
міндетін атқарушы
________________ М. Құсайынов
2015 жылғы 15 желтоқсан
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін атқарушының
2015 жылғы 4 желтоқсандағы
№ 1151 бұйрығына
1-қосымша
"Өлшем құралдарының типін бекіту туралы сертификат беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. "Өлшем құралдарының типін бекіту туралы сертификат беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Министрліктің Техникалық реттеу және метрология комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет өтінішін қабылдау:

приложение 1 к указанному приказу изложить в новой редакции, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложение 2 к указанному приказу изложить в новой редакции, согласно приложению 2 к настоящему приказу;
дополнить приложением 6 в редакции, согласно приложению 3 к настоящему приказу.
2. Комитету технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (Канешев Б.Б.) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан, направление его копии на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет", а также в Республиканский центр правовой информации для внесения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) пункта 2 настоящего приказа.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
А. Рау
"СОГЛАСОВАН"
Исполняющий обязанности
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
_____________________ М. Кусаинов
15 декабря 2015 года
Приложение 1
к приказу исполняющего
обязанности Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 4 декабря 2015 года № 1151
Стандарт государственной услуги
"Выдача сертификата об утверждении типа средств измерений"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача сертификата об утверждении типа средств измерений" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством по инвестициям и развитию Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом технического регулирования и метрологии Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявления государственной услуги осуществляется через:

1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) Министрліктің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – ХҚО) арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) ХҚО;
3) www.egov.kz "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге, ХҚО-ға құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап:
сертификат беру кезінде – 15 (он бес) жұмыс күні;
сертификаттың телнұсқасын беру кезінде – 2 (екі) жұмыс күні.
ХҚО-ға жүгінген кезде қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді.
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын алған сәттен бастап ұсынылған құжаттардың толықтығын екі жұмыс күні ішінде тексереді.
Ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші көрсетілген мерзімде өтінішті одан әрі қарауға жазбаша дәлелді бас тартуды береді;
2) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 (жиырма) минут, ХҚО – 15 (он бес) минут;
3) көрсетілетін қызметті беруші қызмет көрсетуде күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 (отыз) минут, ХҚО – 15 (он бес) минут.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
Қағаз тасығышта мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін алу үшін жүгінген жағдайда, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі электрондық нысанда ресімделеді, басып шығарылады және көрсетілетін қызметті беруші басшысының мөрімен және қолымен расталады.
Порталда мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат нысанында жіберіледі және көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" сақталады.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – өлшем құралдарының типін бекіту туралы сертификат немесе сертификаттың телнұсқасы.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
7. Мемлекеттік қызмет тегін негізде жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті берушіде – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.

1) канцелярию услугодателя;
2) Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" Министерства (далее – ЦОН).
Выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
1) канцелярию услугодателя;
2) ЦОН;
3) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю, в ЦОН:
при выдаче сертификата – 15 (пятнадцать) рабочих дней;
при выдаче дубликата сертификата – 2 (два) рабочих дня.
При обращении в ЦОН день приема не входит в срок оказания государственной услуги.
Услугодатель в течение двух рабочих дней с момента получения документов услугополучателя проверяет полноту представленных документов.
В случае установления факта неполноты представленных документов услугодатель в указанные сроки дает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугодателю - 20 (двадцать) минут, в ЦОН – 15 (пятнадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугодателем – 30 (тридцать) минут, в ЦОНе – 15 (пятнадцать) минут.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
В случае обращения за результатом оказания государственной услуги на бумажном носителе, результат оказания государственной услуги оформляется в электронной форме, распечатывается, заверяется печатью и подписью уполномоченного лица услугодателя.
На портале результат оказания государственной услуги направляется и хранится в "личном кабинете" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
6. Результат оказания государственной услуги – сертификат или дубликат сертификата об утверждении типа средств измерений.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
7. Государственная услуга оказывается на бесплатной основе физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 часов до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.

Мемлекеттік көрсетілетін қызметке өтініш қабылдау және нәтижесін беру 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін жүзеге асырылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет кезек тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз көрсетіледі.
2) ХҚО – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Қабылдау "электрондық" кезек тәртібімен жеделдетілген қызмет көрсетусіз портал арқылы электрондық кезекті брондау мүмкіндігімен көрсетілетін қызметті алушының таңдауы бойынша жүзеге асырылады.
3) портал – тәулік бойы, жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталған соң, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштер қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру келесі жұмыс күнінде жүзеге асырылады).
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не уәкілетті өкілі: өкілеттігін растайтын құжат бойынша заңды тұлға; нотариалды куәландырылған сенімхат бойынша жеке тұлға) жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) ХҚО және көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы:
сертификат алу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
Мемлекеттік ғылыми-метрологиялық орталықтан (бұдан әрі – МҒМО) өтініште көрсетілген өлшем құралдарына эксперименттік зерттеулер жүргізу барысында оң нәтиже алғаны туралы хат;
2.21-2007 "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік өлшемдер бірлігін қамтамасыз ету жүйесі. Өлшем құралдарының типін сынау және бекітуді жүргізу тәртібі" ҚР СТ Д-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өлшем құралдары типін сипаттау жобасы екі данада (бұдан әрі – ҚР СТ 2.21-2007);
ашық басылымда типтің сипатын жариялауға рұқсаты туралы көрсетілетін қызметті алушының хаты;
жеке басты куәландыратын құжат (сәйкестендіру үшін);
сертификаттың телнұсқасын алу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
жеке басты куәландыратын құжат (сәйкестендіру үшін);
2) сертификаттың телнұсқасын алу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
жеке басты куәландыратын құжат (сәйкестендіру үшін).
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті беруші және ХҚО қызметкері ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушыдан келісім алады.
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы қажетті құжаттарды беру кезінде – өтінішті қағаз тасығышта қабылдауды растау оның құжаттар топтамасын қабылданған уақыты мен күні көрсетілген тіркеу туралы көшірмесіндегі белгі болып табылады.
ХҚО арқылы құжаттарды қабылдау кезінде көрсетілетін қызметті алушыға тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат беріледі.
ХҚО-да дайын құжаттарды беру көрсетілетін қызметті алушы өкілінің жеке куәлігін және оның өкілеттігін растайтын құжатты (көрсетілетін қызметті алушыдан сенімхат көшірмесі немесе түпнұсқасы) көрсеткен кезде тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхат негізінде жүзеге асырылады.

Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется с 9.00 часов до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) ЦОНа – с понедельника по субботу включительно, в соответствии с установленным графиком работы 9.00 часов до 20.00 часов, без перерыва на обед, кроме воскресенья и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием осуществляется в порядке "электронной" очереди, по выбору услугополучателя без ускоренного обслуживания, с возможностью бронирования электронной очереди посредством портала;
3) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо уполномоченного представителя: юридического лица по документу, подтверждающим полномочия; физического лица по нотариально заверенной доверенности):
1) к услугодателю либо в ЦОН:
для получения сертификата:
заявление по форме, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
письмо от Государственного научно-метрологического центра (далее - ГНМЦ) о том, что в ходе проведения экспериментальных исследований средства измерений, указанного в заявлении, получены положительные результаты;
проект описания типа средств измерений по форме в соответствии с приложением Д к СТ РК 2.21 – 2007 "Государственная система обеспечения единства измерений Республики Казахстан. Порядок проведения испытаний и утверждения типа средств измерений" (далее – СТ РК 2.21-2007) в двух экземплярах;
письмо услугополучателя о допустимости опубликования описания типа в открытой печати;
документ, удостоверяющий личность (для идентификации личности);
для получения дубликата сертификата:
заявление по форме, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
документ удостоверяющий личность (для идентификации личности).
Услугодатель и работник ЦОН получает согласие от услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов через канцелярию услугодателя – подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии о регистрации с указанием даты и времени приема пакета документов.
При приеме документов через ЦОН услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов.
В ЦОНе выдача готовых документов осуществляется на основании расписки о приеме соответствующих документов, при предъявлении удостоверения личности представителя услугополучателя и документа подтверждающего его полномочия (копия или оригинал доверенности от услугополучателя).

10. Көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағымен көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық емес топтамасын ұсынған жағдайда ХҚО қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша қолхат береді.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша орталық
мемлекеттік органдардың, көрсетілетін қызметті берушінің және
(немесе) олардың лауазымды тұлғаларының шешімдеріне, әрекетіне
(әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
11. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша Министрліктің, көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды тұлғаларының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдар жазбаша түрде:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 14-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша Министрлік басшысының не оны алмастыратын тұлғаның атына;
2) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 14-тармағында көрсетілген мекенжайлар бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына беріледі.
Көрсетілетін қызметті алушының шағымында оның аты, тегі, әкесінің аты, пошталық мекенжайы, байланыс телефоны көрсетіледі.
Шағымда көрсетілетін қызметті алушының қолы болуы тиіс.
Шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні, берілген шағымға жауапты алу мерзімі мен орны көрсетіле отырып, Министрліктің, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі және күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады.
ХҚО қызметкерінің әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағым www.con.gov.kz ХҚО интернет-ресурсында көрсетілген мекенжайлар мен телефондар бойынша ХҚО басшысына жіберіледі.
ХҚО кеңсесіне қолма-қол және пошта арқылы түскен шағымның қабылдануын растау оның тіркелуі (шағымның екінші данасында немесе шағымға ілеспе хатта мөртаңба, кіріс нөмірі және тіркелген күні қойылады) болып табылады.
Портал арқылы шағымдану тәртібі туралы ақпаратты бірыңғай байланыс орталығы 1414, 8 800 080 7777 арқылы алуға болады.
Көрсетілетін қызметті алушыға портал арқылы шағым жіберген кезде "жеке кабинеті" арқылы көрсетілетін қызметті берушінің өтінішті өңдеуі (жеткізілуі, тіркелуі, орындалуы туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) барысында жаңартылып отыратын өтініш туралы ақпарат қолжетімді болады.
Министрліктің, көрсетілетін қызметті берушінің атына, ХҚО-ға келіп түскен мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.

10. В случае представления услугополучателем неполного пакета документов, согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги, работник ЦОН отказывает в приеме заявления и выдает расписку по форме согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействий)
центральных государственных органов, услугодателя и (или) их
должностных лиц по вопросам оказания государственных услуги
11. Жалобы на решения, действия (бездействия) Министерства, услугодателя и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг подаются в письменном виде:
1) на имя руководителя Министерства либо лица его замещающего по адресу, указанному в пункте 14 настоящего стандарта государственной услуги;
2) на имя руководителя услугодателя по адресам, указанным в пункте 14 настоящего стандарта государственной услуги.
В жалобе услугополучателя указываются его фамилия, имя, отчество, почтовый адрес, контактный телефон.
Обращение должно быть подписано услугополучателем.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии Министерства, услугодателя с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
Жалоба на действия (бездействия) работника ЦОН направляется к руководителю ЦОН по адресам и телефонам, указанным на интернет-ресурсе ЦОН: www.con.gov.kz.
Подтверждением принятия жалобы в ЦОН, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе).
При обращении через портал о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра 1414, 8 800 080 7777.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
Жалоба услугополучателя по вопросам оказания государственных услуг, поступившая в адрес Министерства, услугодателя, ЦОН, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.

12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы сотқа жүгінеді.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері
ескерілген өзге де талаптар
13. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары:
1) Министрліктің www.mid.gov.kz интернет-ресурсында;
2) көрсетілетін қызметті берушінің www.memst.kz интернет-ресурсында;
3) ХҚО www.con.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
14. Заңнамамен бекітілген тәртіпте өзіне-өзі қызмет көрсетуді іске асыру, өздігінен қозғалу және жөн толық немесе ішінара қабілеттілігін және мүмкіншілігін жоғалтқан көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін құжаттарды қабылдау Бірыңғай байланыс орталығына – 1414 жүгіну арқылы ХҚО қызметкерімен тұрғылықты жеріне бару арқылы жүргізіледі.
15. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы, порталдағы "жеке кабинеті" арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты алу мүмкіндігі бар.
16. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары: 8 (7172) 27-09-37, 27-09-75. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
"Өлшем құралдарының типін
бекіту туралы сертификат беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
1-қосымша
Нысан
Өлшем құралдарының типін бекіту туралы
сертификатты алуға арналған
өтініш
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің
Техникалық реттеу және метрология комитетіне
жеке тұлғадан (толық тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда),
жеке сәйкестендіру нөмірі), заңды тұлғадан (толық атауы,
бизнес-сәйкестендіру нөмірі (болған жағдайда)).
Мынадай өлшем құралының: ______________________________________
(өлшем құралының толық атауы және белгіленуі)
_________________________________________________ типін бекіту туралы
(өндірушінің атауы, өндірістің аумақтық орналасқан жері)
сертификатты беруді сұраймын.
Қосымша:
_______________________________________________________________
(қоса берілетін құжаттар атауы)
Өндірілген немесе әкелінген өлшем құралдарының бекітілген типке
сәйкестігіне өлшем құралдарының типін бекіту туралы сертификаттың
қолданылу мерзімінде кепілдік береміз.
Жеке тұлға ____________________________________________________
(қолы, тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде))
Заңды тұлғаның
басшысы _______________________________________________________
(қолы, тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде))
М.О. (болған кезде)
"Өлшем құралдарының типін
бекіту туралы сертификат беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
2-қосымша
Нысан
Өлшем құралдарының типін бекіту туралы
сертификаттың телнұсқасын алуға
өтініш
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің
Техникалық реттеу және метрология комитетіне
жеке тұлғадан (толық тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда),
жеке сәйкестендіру нөмірі), заңды тұлғадан (толық атауы,
бизнес-сәйкестендіру нөмірі (болған жағдайда)).
Қазақстан Республикасының өлшем брілігін қамтамасыз етудің
мемлекеттік жүйесінің тізілімінде № ____________ тіркелген мынадай
өлшем құралын тіркеу нөмірі
құралының: __________________________________________________________
(өлшем құралының толық атауы және белгіленуі)
_________________________________________________ типін бекіту туралы
(өндірушінің атауы, өндірістің аумақтық орналасқан жері)
сертификаттың телнұсқасын беруді сұраймын.
Өндірілген немесе әкелінген өлшем құралдарының бекітілген типке
сәйкестігіне өлшем құралдарының типін бекіту туралы сертификаттың
қолданылу мерзімінде кепілдік береміз.
Жеке тұлға ____________________________________________________
(қолы, тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде))
Заңды тұлғаның
басшысы _______________________________________________________
(қолы, тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде))
М.О. (болған кезде)
"Өлшем құралдарының типін
бекіту туралы сертификат беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
3-қосымша
Нысан
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы
қолхат
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы
15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 20-бабының 2-тармағын
басшылыққа ала отырып, "Халыққа қызмет көрсету орталығы" (мекенжайын
көрсету) РМК филиалының № ____________ бөлімі ________________ Сіздің
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес
құжаттардың толық топтамасын ұсынбауыңызға байланысты мемлекеттік
қызметті көрсетуге құжаттарды қабылдаудан бас тартады, атап айтқанда:
Жоқ құжаттардың атауы:

12. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель обращается в суд.
4. Иные требования с учетом особенностей
оказания государственной услуги
13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе Министерства: www.mid.gov.kz;
2) интернет-ресурсе услугодателя: www.memst.kz;
3) интернет-ресурсе ЦОНа: www.con.gov.kz.
14. Услугополучателям, имеющим в установленном законодательством порядке полную или частичную утрату способности или возможности осуществлять самообслуживание, самостоятельно передвигаться и ориентироваться, прием документов для оказания государственной услуги, производится работником ЦОН с выездом по месту жительства, посредством обращения через Единый контакт - центр 1414.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" на портале, единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
16. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 27-09-37, 27-09-75. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной
услуги "Выдача сертификата об
утверждении типа средств измерений"
Форма
Заявление
для получения сертификата об утверждении
типа средств измерений
В Комитет технического регулирования и метрологии Министерства
по инвестициям и развитию Республики Казахстан
от физического лица (полностью фамилия, имя, отчество (при его
наличии), индивидуальный идентификацонный номер), юридического лица
(полное наименование, бизнес-идентификационный номер (при наличии)).
Прошу выдать сертификат об утверждении типа на следующее
средство измерений:__________________________________________________
(наименование и обозначение типа средства измерений)
_____________________________________________________________________
(наименование производителя, территориальное
месторасположение производства)
Приложение:
_____________________________________________________________________
(наименование приложенных документов)
Гарантируем в течение срока действия сертификата об утверждении
типа средств измерений соответствие произведенных или ввезенных
средств измерений утвержденному типу.
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом
тайну, содержащихся в информационных системах
Физическое лицо _______________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество (при наличии))
Руководитель
юридического лица _____________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество (при наличии))
М.П. (при наличии)
Приложение 2
к стандарту государственной
услуги "Выдача сертификата об
утверждении типа средств измерений"
Форма
Заявление
для получения дубликата сертификата об утверждении
типа средств измерений
В Комитет технического регулирования и метрологии Министерства
по инвестициям и развитию Республики Казахстан
от физического лица (полностью фамилия, имя, отчество (при его
наличии), индивидуальный идентификацонный номер), юридического лица
(полное наименование, бизнес-идентификационный номер (при наличии)).
Прошу выдать дубликат сертификата об утверждении типа на
следующее средство измерений:________________________________________
(наименование и обозначение типа
средства измерений)
____________________________________________________________________,
(наименование производителя, территориальное месторасположение
производства)
зарегистрированного в реестре государственной системы обеспечения
единства измерений Республики Казахстан за № _______________________.
(регистрационный номер)
Согласен на использования сведений, составляющих охряняемую законом
тайну, содержащихся в информационных системах
Физическое лицо _______________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество (при наличии))
Руководитель
юридического лица _____________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество (при наличии))
М.П. (при наличии)
Приложение 3
к стандарту государственной
услуги "Выдача сертификата об
утверждении типа средств измерений"
Форма
Расписка
об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан
от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", отдел № ___
филиала РГП "Центр обслуживания населения" (указать адрес) отказывает
в приеме документов на оказание государственной услуги
___________________________ ввиду представления Вами неполного пакета
документов согласно перечню, предусмотренному стандартом
государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:

1) _______________________________________;
2) _______________________________________;
3) ____________ ….
Осы қолхат әр тарапқа бір-бірден 2 данада жасалған.
_______________________________ _____________
(ХҚО қызметкерінің) Т.А.Ә.А. қолы
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін атқарушының
2015 жылғы 4 желтоқсандағы
№ 1151 бұйрығына
2-қосымша
"Өлшем құралдарын метрологиялық
аттестаттау туралы сертификат беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. "Өлшем құралдарын метрологиялық аттестаттау туралы сертификат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті "Қазақстан метрология институты (ҚазМетрИн)" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік қызметті көрсетуге өтінішті қабылдау және нәтижесін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) Министрліктің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – ХҚО) арқылы жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті беруші берілген рұқсаттамалар туралы мәліметтерді "Е-лицензиялау" мемлекеттік дерекқоры" ақпараттық жүйесіне енгізеді.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге, ХҚО-ға құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап:
сертификат беру кезінде – 15 (он бес) жұмыс күні;
сертификаттың телнұсқасын беру кезінде – 2 (екі) жұмыс күні.
ХҚО-ға жүгінген кезде қабылдау күні мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді.
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын алған сәттен бастап ұсынылған құжаттардың толықтығын екі жұмыс күні ішінде тексереді.
Ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші белгіленген мерзімде өтінішті одан әрі қарауға жазбаша дәлелді бас тартуды береді;
2) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсыру үшін рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 (жиырма) минут, ХҚО-ға– 15 (он бес) минут;
3) көрсетілетін қызметті берушінің қызмет көрсетуге рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 (отыз) минут, ХҚО-да– 15 (он бес) минут.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – өлшем құралдарының метрологиялық аттестаттау туралы сертификаты немесе сертификаттың телнұсқасы.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.

1) ______________________________________;
2) ______________________________________;
3) ____________...
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для
каждой стороны.
______________________ ____________
Ф.И.О (работник ЦОНа) подпись
Приложение 2
к приказу исполняющего
обязанности Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 4 декабря 2015 года № 1151
Стандарт государственной услуги
"Выдача сертификата о метрологической
аттестации средств измерений"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача сертификата о метрологической аттестации средств измерений" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством по инвестициям и развитию Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Республиканским государственным предприятием на праве хозяйственного ведения "Казахстанский институт метрологии (КазИнМетр)" (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
1) канцелярию услугодателя;
2) Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" Министерства (далее – ЦОН).
Сведения о выданных разрешениях услугодателем вносятся в информационную систему "Государственная база данных "Е-лицензирование".
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю, в ЦОН:
при выдаче сертификата – 15 (пятнадцать) рабочих дней;
при выдаче дубликата сертификата – 2 (два) рабочих дня.
При обращении в ЦОН день приема не входит в срок оказания государственной услуги.
Услугодатель в течение двух рабочих дней с момента получения документов услугополучателя проверяет полноту представленных документов.
В случае установления факта неполноты представленных документов услугодатель в указанные сроки дает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугодателю – 20 (двадцать) минут, в ЦОН - 15 (пятнадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугодателем – 30 (тридцать) минут, в ЦОНе – 15 (пятнадцать) минут.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат государственной услуги – сертификат или дубликат сертификата о метрологической аттестации средств измерений.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.

7. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) ақылы негізде көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсету құны "Мемлекеттік мүлік туралы" 2011 жылғы 1 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңының 146-бабы 1-тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті берушінің басшысымен 0,35 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде бекітілді.
Төлем екінші деңгейдегі банктер және банктік операциялардың жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы қолма-қол емес нысанда жүзеге асырылады.
8. Жұмыс кестесі:
1) Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметке өтініш қабылдау және нәтижесін беру 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет кезек тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз көрсетіледі.
2) ХҚО – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Қабылдау "электрондық" кезек тәртібімен, портал арқылы электрондық кезекті брондау мүмкіндігімен жеделдетіп қызмет көрсетусіз көрсетілетін қызметті алушының таңдауы бойынша жүзеге асырылады.
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не уәкілетті өкілі: өкілеттігін растайтын құжат бойынша заңды тұлға; нотариалды куәландырылған сенімхат бойынша жеке тұлға) жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) ХҚО және көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы:
сертификат алу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
Мемлекеттік ғылыми-метрологиялық орталықтан (бұдан әрі – МҒМО) өтініште көрсетілген өлшем құралына эксперименттік зерттеулер жүргізу барысында оң нәтиже алынғаны туралы хат;
жеке басты куәландыратын құжат (жеке тұлғаны сәйкестендіру үшін);
сертификаттың телнұсқасын алу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызметтің стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
жеке басты куәландыратын құжат (жеке тұлғаны сәйкестендіру үшін);
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті беруші және ХҚО қызметкері ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушыдан келісім алады.
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы қажетті құжаттарды беру кезінде – өтінішті қағаз тасығышта қабылдауды растау оның құжаттар топтамасын қабылданған уақыты мен күні көрсетілген тіркеу туралы көшірмесіндегі белгі болып табылады.
ХҚО арқылы құжаттарды қабылдау кезінде көрсетілетін қызметті алушыға тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат беріледі.
ХҚО-да дайын құжаттарды беру көрсетілетін қызметті алушы өкілінің жеке куәлігін және оның өкілеттігін растайтын құжатты (көрсетілетін қызметті алушыдан сенімхат көшірмесі немесе түпнұсқасы) көрсеткен кезде тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхат негізінде жүзеге асырылады.

7. Государственная услуга оказывается на платной основе физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
В соответствии с пунктом 1 статьи 146 Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе" стоимость оказания государственной услуги утверждена руководителем услугодателя в размере 0,35 месячного расчетного показателя.
Оплата осуществляется в безналичной форме через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций.
8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 часов до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется с 9.00 часов до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) ЦОНа - с понедельника по субботу включительно, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов, без перерыва на обед, кроме воскресенья и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием осуществляется в порядке "электронной" очереди, по выбору услугополучателя без ускоренного обслуживания, с возможностью бронирования электронной очереди посредством портала.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо уполномоченного представителя: юридического лица по документу, подтверждающим полномочия; физического лица по нотариально заверенной доверенности):
1) к услугодателю либо в ЦОН:
для получения сертификата:
заявление по форме, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
письмо от Государственного научно-метрологического центра (далее – ГНМЦ) о том, что в ходе проведения экспериментальных исследований средства измерений, указанного в заявлении, получены положительные результаты;
документ, удостоверяющий личность (для идентификации личности);
для получения дубликата сертификата:
заявление по форме, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
документ, удостоверяющий личность (для идентификации личности).
Услугодатель и работник ЦОН получает согласие от услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов через канцелярию услугодателя – подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии о регистрации с указанием даты и времени приема пакета документов.
При приеме документов через ЦОН услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов.
В ЦОНе выдача готовых документов осуществляется на основании расписки о приеме соответствующих документов, при предъявлении удостоверения личности представителя услугополучателя и документа подтверждающего его полномочия (копия или оригинал доверенности от услугополучателя).

10. Көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағымен көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық емес топтамасын ұсынған жағдайда, ХҚО қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және осы мемлекеттік көрсетілетін қызметтің стандартына 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қолхат береді.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша орталық
мемлекеттік органдардың, көрсетілетін қызметті берушінің және
(немесе) олардың лауазымды тұлғаларының шешімдеріне, әрекетіне
(әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
11. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша Министрліктің Техникалық реттеу және метрология комитетінің (бұдан әрі – Комитет), көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды тұлғаларының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдар жазбаша түрде:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 14-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша Комитет басшысының не оны алмастыратын адамның атына;
2) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 14-тармағында көрсетілген мекенжайлар бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына беріледі.
Көрсетілетін қызметті алушының шағымында оның аты, тегі, әкесінің аты, пошталық мекенжайы, байланыс телефоны көрсетіледі.
Шағымда көрсетілетін қызметті алушының қолы болуы тиіс.
Шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні, берілген шағымға жауапты алу мерзімі мен орны көрсетіле отырып, Комитеттің, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі және күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады.
ХҚО қызметкерінің әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағым www.con.gov.kz ХҚО интернет-ресурсында көрсетілген мекенжайлар мен телефондар бойынша ХҚО басшысына жіберіледі.
ХҚО кеңсесіне қолма-қол және пошта арқылы түскен шағымның қабылдануын растау оның тіркелуі (шағымның екінші данасында немесе шағымға ілеспе хатта мөртаңба, кіріс нөмірі және тіркелген күні қойылады) болып табылады.
Портал арқылы шағымдану тәртібі туралы ақпаратты бірыңғай байланыс орталығы 1414, 8 800 080 7777 арқылы алуға болады.
Көрсетілетін қызметті алушыға портал арқылы шағым жіберген кезде "жеке кабинеті" арқылы көрсетілетін қызметті берушінің өтінішті өңдеуі (жеткізілуі, тіркелуі, орындалуы туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) барысында жаңартылып отыратын өтініш туралы ақпарат қолжетімді болады.
Комитеттің, көрсетілетін қызметті берушінің атына, ХҚО-ға келіп түскен мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.

10. В случае представления услугополучателем неполного пакета документов, согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги, работник ЦОН отказывает в приеме заявления и выдает расписку по форме согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги.
3 Порядок обжалования решений, действий
(бездействия) центральных государственных органов,
услугодателя и (или) их должностных лиц по вопросам
оказания государственных услуг
11. Жалобы на решения, действия (бездействия) Комитета технического регулирования и метрологии Министерства (далее – Комитет), услугодателя и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг подаются в письменном виде:
1) на имя руководителя Комитета либо лица его замещающего по адресу, указанному в пункте 14 настоящего стандарта государственной услуги;
2) на имя руководителя услугодателя по адресам, указанным в пункте 14 настоящего стандарта государственной услуги.
В жалобе услугополучателя указываются его фамилия, имя, отчество, почтовый адрес, контактный телефон.
Обращение должно быть подписано услугополучателем.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии Комитета, услугодателя с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
Жалоба на действия (бездействия) работника ЦОН направляется к руководителю ЦОН по адресам и телефонам, указанным на интернет-ресурсе ЦОН: www.con.gov.kz.
Подтверждением принятия жалобы в ЦОН, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе).
При обращении через портал о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра 1414, 8 800 080 7777.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
Жалоба услугополучателя по вопросам оказания государственных услуг, поступившая в адрес Комитета, услугодателя, ЦОН, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.

12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы сотқа жүгінеді.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері
ескерілген өзге де талаптар
13. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары:
1) Министрліктің www.mid.gov.kz интернет-ресурсында;
2) көрсетілетін қызметті берушінің www.kazinmetr интернет-ресурсында;
3) ХҚО www.con.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
14. Заңнамамен бекітілген тәртіпте өзіне-өзі қызмет көрсетуді іске асыру, өздігінен қозғалу және жөн толық немесе ішінара қабілеттілігін және мүмкіншілігін жоғалтқан көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін құжаттарды қабылдау Бірыңғай байланыс орталығына – 1414 жүгіну арқылы ХҚО қызметкерімен тұрғылықты жеріне бару арқылы жүргізіледі.
15. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы, порталдағы "жеке кабинеті" арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты алу мүмкіндігі бар.
16. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары: 8 (7172) 27-09-37, 27-09-75. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
Өлшем құралдарын метрологиялық
аттестаттау туралы сертификат беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
1-қосымша
Нысан
Өлшем құралдарын метрологиялық аттестаттау туралы
сертификатты алуға өтініш
"Қазақстан метрология институты (ҚазМетрИн)" шаруашылық жүргізу
құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына
жеке тұлғадан (толық тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда),
жеке сәйкестендіру нөмірі (болған жағдайда), заңды тұлғадан (толық
атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі (болған жағдайда)).
Мынадай зауыттық нөмірі бар өлшем құралын _____________________
(өлшем құралының толық
атауы және белгіленуі
_____________________________________________________________________
(өндірушінің атауы, өндірістің аумақтық орналасқан жері)
метрологиялық аттестаттау туралы сертификат беруді сұраймын.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны
құрайтын мәліметті пайдалануға келісім беремін.
Қосымша: ____________________________________________________
(қоса берілген құжаттардың атауы)
Жеке тұлға ____________________________________________________
(қолы, тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
Заңды тұлғаның
басшысы ____________________________________________________
(қолы, тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
М.О. (болған жағдайда)
Өлшем құралдарын метрологиялық
аттестаттау туралы сертификат беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
2-қосымша
Нысан
Өлшем құралдарын метрологиялық аттестаттау туралы
сертификаттың телнұсқасын алуға өтініш
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің
Техникалық реттеу және метрология комитетінің "Қазақстан метрология
институты (ҚазМетрИн)" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық
мемлекеттік кәсіпорнына
жеке тұлғадан (толық тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда),
жеке сәйкестендіру нөмірі (болған жағдайда), заңды тұлғадан (толық
атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі (болған жағдайда)).
Қазақстан Республикасы өлшем бірлігін қамтамасыз етудің
мемлекеттік жүйесінің тізілімінде тіркелген мынадай өлшем құралын
_____________________________________________________________________
(тіркеу нөмірі)
_____________________________________________________________________
(өндірушінің атауы, шығарылған елі)
метрологиялық аттестаттау туралы сертификаттың телнұсқасын беруді
сұраймын.
Ақпараттық жүйеде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын
мәліметті пайдалануға келісім беремін.
Жеке тұлға ____________________________________________________
(қолы, тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
Заңды тұлғаның
басшысы ___________________________________________________
(қолы, тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
М.О. (болған жағдайда)
Өлшем құралдарын метрологиялық
аттестаттау туралы сертификат беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
3-қосымша
Нысан
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы
қолхат
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы
15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 20-бабының 2-тармағын
басшылыққа ала отырып, "Халыққа қызмет көрсету орталығы" (мекенжайын
көрсету) РМК филиалының № ____________ бөлімі ________________ Сіздің
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес
құжаттардың толық топтамасын ұсынбауыңызға байланысты мемлекеттік
қызметті көрсетуге құжаттарды қабылдаудан бас тартады, атап айтқанда:
Жоқ құжаттардың атауы:

12. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель обращается в суд.
4. Иные требования с учетом особенностей
оказания государственной услуги
13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе Министерства: www.mid.gov.kz;
2) интернет-ресурсе услугодателя: www.kazinmetr.kz;
3) интернет-ресурсе ЦОНа: www.con.gov.kz.
14. Услугополучателям, имеющим в установленном законодательством порядке полную или частичную утрату способности или возможности осуществлять самообслуживание, самостоятельно передвигаться и ориентироваться, прием документов для оказания государственной услуги, производится работником ЦОН с выездом по месту жительства, посредством обращения через Единый контакт - центр 1414.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" на портале, единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
16. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 27-09-37, 27-09-75. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной
услуги "Выдача сертификата
о метрологической аттестации
средств измерений"
Форма
Заявление
для получения сертификата
о метрологической аттестации средств измерений
В Республиканское государственное предприятие на праве
хозяйственного ведения "Казахстанский институт метрологии
(КазИнМетр)"
от физического лица (полностью фамилия, имя, отчество (при его
наличии), индивидуальный идентификационный номер), юридического лица
(полное наименование, бизнес-идентификационный номер (при наличии)).
Прошу выдать сертификат о метрологической аттестации на
следующее средство измерений:________________________________________
(наименование и обозначение средства измерений)
____________________________________________________________________,
(наименование производителя, страны происхождения)
с заводским номером ______________________.
Согласен на использования сведений, составляющих охряняемую
законом тайну, содержащихся в информационных системах
Приложение:
_____________________________________________________________________
(наименование приложенных документов)
Физическое лицо _______________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество (при наличии))
Руководитель
юридического лица _____________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество (при наличии))
М.П. (при наличии)
Приложение 2
к стандарту государственной
услуги "Выдача сертификата
о метрологической аттестации
средств измерений"
Форма
Заявление
для получения дубликата сертификата
о метрологической аттестации средств измерений
В Республиканское государственное предприятие на праве
хозяйственного ведения "Казахстанский институт метрологии
(КазИнМетр)"
от физического лица (полностью фамилия, имя, отчество (при его
наличии), индивидуальный идентификационный номер), юридического лица
(полное наименование, бизнес-идентификационный номер (при наличии)).
Прошу выдать дубликат сертификата о метрологической аттестации
на следующее средство измерений:_____________________________________
(наименование и обозначение средства измерений)
____________________________________________________________________,
(наименование производителя, страны происхождения)
зарегистрированного в реестре государственной системы обеспечения
единства измерений Республики Казахстан за № _______________________.
(регистрационный номер)
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом
тайну, содержащихся в информационных системах
Физическое лицо _______________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество (при наличии))
Руководитель
юридического лица _____________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество (при наличии))
М.П. (при наличии)
Приложение 3
к стандарту государственной
услуги "Выдача сертификата
о метрологической аттестации
средств измерений"
Форма
Расписка
об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан
от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", отдел №__ филиала
РГП "Центр обслуживания населения" (указать адрес) отказывает в
приеме документов на оказание государственной услуги ______________
_____________________ ввиду представления Вами неполного пакета
документов согласно перечню, предусмотренному стандартом
государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:

1) _______________________________________;
2) _______________________________________;
3) ____________ ….
Осы қолхат әр тарапқа бір-бірден 2 данада жасалған.
_______________________________ _____________
(ХҚО қызметкерінің) Т.А.Ә.А. қолы
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін атқарушының
2015 жылғы 4 желтоқсандағы
№ 1151 бұйрығына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін атқарушының
2015 жылғы 26 маусымдағы
№ 730 бұйрығына
6-қосымша
"Сәйкестікті растау, аккредиттеу, тауардың шығарылған елін,
Кеден одағы тауарының немесе шетел тауарының мәртебесін
айқындау жөніндегі сарапшы-аудиторды аттестаттау"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. "Сәйкестікті растау, аккредиттеу, тауардың шығарылған елін, Кеден одағы тауарының немесе шетел тауарының мәртебесін айқындау жөніндегі сарапшы-аудиторды аттестаттау" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Министрліктің Техникалық реттеу және метрология комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) Министрліктің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – ХҚО);
3) www.elicense.kz, www.egov.kz "электрондық үкіметінің" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге, ХҚО-ға құжаттар топтамасы тапсырылған сәттен бастап, сондай-ақ порталға жүгінген кезде:
сарапшы-аудитор аттестатын беру кезінде – 15 (он бес) жұмыс күні;
сарапшы-аудитор аттестатының телнұсқасын беру кезінде – 2 (екі) жұмыс күні.
ХҚО-ға жүгінген кезде қабылдау күні мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді.
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын алған сәттен бастап ұсынылған құжаттардың толықтығын екі жұмыс күні ішінде тексереді.
Ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші көрсетілген мерзімде өтінішті одан әрі қараудан жазбаша дәлелді бас тартуды береді.
2) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 (жиырма) минут, ХҚО-да – 15 (он бес) минут;

1) ______________________________________;
2) ______________________________________;
3) ____________...
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
______________________ ____________
Ф.И.О (работник ЦОНа) подпись
Приложение 3
к приказу исполняющего
обязанности Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 4 декабря 2015 года № 1151
Приложение 6
к приказу исполняющего обязанности
Министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 26 июня 2015 года № 730
Стандарт государственной услуги
"Аттестация эксперта-аудитора по подтверждению
соответствия, аккредитации, определению страны
происхождения товара, статуса товара Таможенного союза или
иностранного товара"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Аттестация эксперта-аудитора по подтверждению соответствия, аккредитации, определению страны происхождения товара, статуса товара Таможенного союза или иностранного товара" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством по инвестициям и развитию Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом технического регулирования и метрологии Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата государственной услуги осуществляются через:
1) канцелярию услугодателя;
2) Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" Министерства (далее – ЦОН);
3) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи документов услугодателю, в ЦОН, а также при обращении на портал:
при выдаче аттестата эксперта-аудитора – 15 (пятнадцать) рабочих дней;
при выдаче дубликата аттестата эксперта-аудитора – 2 (два) рабочих дня.
При обращении в ЦОН день приема не входит в срок оказания государственной услуги.
Услугодатель в течение двух рабочих дней с момента получения документов услугополучателя проверяет полноту представленных документов.
В случае установления факта неполноты представленных документов услугодатель в указанные сроки дает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугодателю – 20 (двадцать) минут, в ЦОНе – 15 (пятнадцать) минут;

3) көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут, ХҚО-да – 15 (он бес) минут.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – сәйкестікті растау, тауардың шығарылған елін, Кеден одағы тауарының немесе шетел тауарының мәртебесін айқындау жөніндегі сарапшы-аудитордың аттестаты (бұдан әрі – аттестат), сарапшы-аудитор аттестатының телнұсқасы не сарапшы-аудитор ретінде аттестаттаудан дәлелді бас тарту.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Қағаз тасығышта аттестат, аттестаттың телнұсқасын алу үшін жүгінген жағдайда, аттестат, аттестаттың телнұсқасы электрондық форматта ресімделеді, басып шығарылады және көрсетілетін қызметті беруші басшысының мөрімен және қолымен расталады.
Портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында "жеке кабинетіне" жіберіледі.
7. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін негізде көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен көрсетіледі;
2) ХҚО-ның Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, белгіленген жұмыс кестесі бойынша түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Қабылдау "электрондық" кезек тәртібінде, көрсетілетін қызметті алушының таңдауы бойынша, жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады, портал арқылы электрондық кезекті брондау мүмкіндігі бар.
3) порталда – жөндеу жұмыстарына байланысты жүргізілетін техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталған соң, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген жағдайда, өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күнінде жүзеге асырылады).

3) максимально допустимое время обслуживания услугодателем – 15 (пятнадцать) минут, в ЦОНе – 15 (пятнадцать) минут.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат государственной услуги – аттестат эксперта-аудитора по подтверждению соответствия, аккредитации, определению страны происхождения товара, статуса товара Таможенного союза или иностранного товара (далее – аттестат), дубликат аттестата либо мотивированный отказ в аттестации в качестве эксперта-аудитора.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
В случае обращения за результатом оказания государственной услуги на бумажном носителе аттестат, дубликат аттестата оформляется в электронном формате, распечатывается, заверяется печатью и подписью руководителя услугодателя.
При обращении через портал результат государственной услуги направляется в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
7. Государственная услуга оказывается на бесплатной основе физическим лицам (далее – услугополучатель).
8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 часов до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется с 9.00 часов до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) ЦОНа – с понедельника по субботу включительно, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва на обед, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием осуществляется в порядке "электронной" очереди, по выбору услугополучателя без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством портала;
3) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлении и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).

9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) ХҚО және көрсетілетін қызметті берушіге:
сәйкестікті растау жөнiндегi аттестатты алу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
жеке басты куәландыратын құжат (жеке басты сәйкестендіру үшін);
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мәлімделетін аттестаттау бағыты бойынша тағылымдамадан өткені туралы мынадай санда есеп:
өнімдер мен көрсетілетін қызметтер бойынша (әр түрлі схемалар бойынша сәйкестікті растау жөніндегі жұмыстар туралы ақпаратты қоса алғанда) – кемінде бес есеп немесе аттестаттаудың мәлімденетін бағытында сарапшы-аудитордың қызметі туралы есеп;
жалпы ұзақтығы жиырма жұмыс күнінен кем емес менеджмент жүйесі бойынша (құжаттаманы талдауды, тексеруге қатысуды және олар туралы есеп жасауды қоса алғанда) – кемінде төрт есеп немесе аттестаттаудың мәлімденетін бағытында сарапшы-аудитордың қызметі туралы есеп;
персонал бойынша – кемінде үш есеп немесе тиісті бағыттар бойынша кәсіби қауымдастықтардың ұсынымдары немесе аттестаттаудың мәлімденетін бағытында сарапшы-аудитордың қызметі туралы есеп;
тауардың шығарылған елін, Кеден одағы тауарының немесе шетел тауарының мәртебесін айқындау жөнiндегi сарапшы-аудитор аттестатын алу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесiн;
жоғары бiлiм туралы дипломның көшiрмесiн;
оқу орталығы куәлiгiнiң не жеке тұлғаның теориялық даярлығын растайтын сертификаттың көшiрмесiн;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тауардың шығарылған елiн, Кеден одағы тауарының немесе шетел тауарының мәртебесін айқындау жөнiндегі жұмыстарды жүргiзуге оның қатысқанын растайтын жеке тұлғаның тағылымдамадан өткенi туралы он есептiң көшiрмесiн;
кемiнде екi жыл жалпы жұмыс өтілін растайтын жұмыс орнынан анықтама немесе еңбек кiтапшасынан үзiндi көшiрмені ұсынады;
аккредиттеу жөніндегі аттестат алу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
жеке басты куәландыратын құжат (жеке басты сәйкестендіру үшін);
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша аккредиттеу бойынша тағылымдамадан өту туралы есеп (құжаттаманы талдауды, тексеруге қатысуды және олар туралы есеп жасауды қоса алғанда) – кемінде үш есеп немесе аттестаттаудың мәлімденетін бағытында сарапшы-аудитордың қызметі туралы есеп ұсынады;
аттестаттың телнұсқасын алу үшін:
Қазақстан Республикасының бүкіл аумағына таралатын бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау арқылы аттестаттың немесе біліктілік аттестатының нөмірін, берілген күні мен қолданылу мерзімін көрсете отырып, аттестатты немесе біліктілік аттестатын жарамсыз деп тану туралы растама;
еркін нысандағы өтініш;
жеке басты куәландыратын құжат (жеке басты сәйкестендіру үшін);

9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
1) к услугодателю либо в ЦОН:
для получения аттестата по подтверждению соответствия:
заявление по форме, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
документ, удостоверяющий личность (для идентификации личности);
форма сведений, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
отчет о прохождении стажировки по заявляемому направлению аттестации по форме, согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги в следующем количестве:
по продукции и услугам (включая информацию о работах по подтверждению соответствия по различным схемам) – не менее пяти отчетов или отчет о деятельности эксперта-аудитора в заявляемом направлении аттестации;
по системе менеджмента общей продолжительностью не менее двадцати рабочих дней (включая анализ документации, участие в проверках и составление отчетов о них) – не менее четырех отчетов или отчет о деятельности эксперта-аудитора в заявляемом направлении аттестации;
по персоналу – не менее трех отчетов или рекомендации профессиональных ассоциаций по соответствующим направлениям отчет о деятельности эксперта-аудитора в заявляемом направлении аттестации;
для получения аттестата по определению страны происхождения товара, статуса товара Таможенного союза или иностранного товара:
заявление по форме, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
копия документа, удостоверяющего личность;
копия диплома о высшем образовании;
копия удостоверения учебного центра либо сертификата, подтверждающего теоретическую подготовку физического лица;
копии десяти отчетов о прохождении физическим лицом стажировок, подтверждающих его участие в проведении работ по определению страны происхождения товара, статуса товара Таможенного союза или иностранного товара по форме, согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
справка с места работы или выписка из трудовой книжки, подтверждающая общий стаж работы не менее двух лет;
для получения аттестата по аккредитации:
заявление по форме, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
документ, удостоверяющий личность (для идентификации личности);
форма сведений, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
отчет о прохождении стажировки по аккредитации (включая анализ документации, участие в проверках и составление отчетов о них) – не менее трех отчетов, согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
для получения дубликата аттестата:
подтверждение о признании недействительным аттестата с указанием номера, даты выдачи и срока действия аттестата посредством опубликования в средствах массовой информации, распространяемых на всей территории Республики Казахстан;
заявление произвольной формы;
документ, удостоверяющий личность (для идентификации личности);

2) порталға:
сәйкестікті растау жөнiндегi аттестатты алу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мәлімделетін аттестаттау бағыты бойынша тағылымдамадан өткені туралы мынадай санда есептердің электрондық көшірмелері:
өнімдер мен көрсетілетін қызметтер бойынша (әр түрлі схемалар бойынша сәйкестікті растау жөніндегі жұмыстар туралы ақпаратты қоса алғанда) – кемінде бес есеп немесе аттестаттаудың мәлімденетін бағытында сарапшы-аудитордың қызметі туралы есеп;
жалпы ұзақтығы жиырма жұмыс күнінен кем емес менеджмент жүйесі бойынша (құжаттаманы талдауды, тексеруге қатысуды және олар туралы есеп жасауды қоса алғанда) – кемінде төрт есеп немесе аттестаттаудың мәлімденетін бағытында сарапшы-аудитордың қызметі туралы есеп;
персонал бойынша – кемінде үш есеп немесе тиісті бағыттар бойынша кәсіби қауымдастықтардың ұсынымдары немесе аттестаттаудың мәлімденетін бағытында сарапшы-аудитордың қызметі туралы есеп;
тауардың шығарылған елін, Кеден одағы тауарының немесе шетел тауарының мәртебесін айқындау жөнiндегi сарапшы-аудитор аттестатын алу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
жеке басын куәландыратын құжаттың электрондық көшiрмесiн;
жоғары бiлiм туралы дипломның электрондық көшiрмесiн;
оқу орталығы куәлiгiнiң не жеке тұлғаның теориялық даярлығын растайтын сертификаттың электрондық көшiрмесiн;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тауардың шығарылған елiн, Кеден одағы тауарының немесе шетел тауарының мәртебесін айқындау жөнiндегі жұмыстарды жүргiзуге оның қатысқанын растайтын жеке тұлғаның тағылымдамадан өткенi туралы он есептiң электрондық көшiрмесiн;
кемiнде екi жыл жалпы жұмыс өтілін растайтын жұмыс орнынан анықтама немесе еңбек кiтапшасынан үзiндi көшiрмені ұсынады;
аккредиттеу жөніндегі аттестат алу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша аккредиттеу бойынша тағылымдамадан өту туралы есеп (құжаттаманы талдауды, тексеруге қатысуды және олар туралы есеп жасауды қоса алғанда) – кемінде үш есеп немесе аттестаттаудың мәлімденетін бағытында сарапшы-аудитордың қызметі туралы есептердің электрондық көшiрмесiн ұсынады.
Аттестат жоғалған, бүлінген жағдайда, егер бұрын берілген аттестат қағаз нысанында ресімделген болса, көрсетілетін қызметті алушының порталдағы "жеке кабинетінде" аттестаттың немесе біліктілік аттестатының электрондық көшірмесін алу мүмкіндігі бар.
Порталда электрондық сұрау салуды қабылдау көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" жүзеге асырылады. Құжаттар көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған құжаттардың электрондық көшірмелері түрінде ұсынылады.
Көрсетілетін қызметті алушыға портал арқылы жүгінген кезде "жеке кабинетіне" мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні мен уақытын көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсетуге сұраудың қабылданғаны туралы мәртебе, сондай-ақ хабарлама жіберіледі (егер мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі қағаз тасығышта қажет болған жағдайда, оны алу орнын көрсету қажет).
Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған жеке басты куәландыратын құжаттар туралы мәліметтерді уәкілетті тұлғалардың ЭЦҚ куәландырған электрондық құжат нысанында портал арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Ақпараттық жүйелерден алынатын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушылардан талап етуге жол берілмейді.
Көрсетілетін қызметті алушы ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісім береді.
Құжаттарды ХҚО арқылы қабылдау кезінде көрсетілетін қызметті алушыға тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат беріледі.
ХҚО-да дайын құжаттарды беру тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат негізінде көрсетілетін қызметті алушының жеке куәлігін көрсеткен жағдайда (не нотариалды куәландырылған сенімхат бойынша оның өкілінің) жүзеге асырылады.
ХҚО нәтижені бір ай ішінде сақтауды қамтамасыз етеді, содан кейін көрсетілетін қызметті берушіге одан әрі сақтау үшін жібереді. Бір ай ішінде жүгінген жағдайда, ХҚО сұрауы бойынша көрсетілетін қызметті беруші дайын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін бір жұмыс күні ішінде ХҚО-ға жібереді.

2) на портал:
для получения аттестата по подтверждению соответствия:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
форма сведений, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
электронные копии отчетов о прохождении стажировки по заявляемому направлению аттестации по форме, согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги в следующем количестве:
по продукции и услугам (включая информацию о работах по подтверждению соответствия по различным схемам) – не менее пяти отчетов или отчет о деятельности эксперта-аудитора в заявляемом направлении аттестации;
по системе менеджмента общей продолжительностью не менее двадцати рабочих дней (включая анализ документации, участие в проверках и составление отчетов о них) – не менее четырех отчетов или отчет о деятельности эксперта-аудитора в заявляемом направлении аттестации;
по персоналу – не менее трех отчетов или рекомендации профессиональных ассоциаций по соответствующим направлениям отчет о деятельности эксперта-аудитора в заявляемом направлении аттестации;
для получения аттестата по определению страны происхождения товара, статуса товара Таможенного союза или иностранного товара:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
электронная копия документа, удостоверяющего личность;
электронная копия диплома о высшем образовании;
электронная копия удостоверения учебного центра либо сертификата, подтверждающего теоретическую подготовку физического лица;
электронные копии десяти отчетов о прохождении физическим лицом стажировок, подтверждающих его участие в проведении работ по определению страны происхождения товара, статуса товара Таможенного союза или иностранного товара по форме, согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
электронная копия справки с места работы или выписка из трудовой книжки, подтверждающая общий стаж работы не менее двух лет;
для получения аттестата по аккредитации:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
форма сведений, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
электронные копии отчетов о прохождении стажировки по аккредитации (включая анализ документации, участие в проверках и составление отчетов о них) – не менее трех отчетов, согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги.
В случае утери, порчи аттестата услугополучатель имеет возможность получения электронной копии аттестата на портале в "личном кабинете", если ранее выданный аттестат был оформлен в бумажной форме.
На портале прием электронного запроса осуществляется в "личном кабинете" услугополучателя. Документы представляются в виде электронных копий документов, удостоверенных ЭЦП услугополучателя.
При обращении через портал услугополучателю в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса на государственную услугу, а также уведомление с указанием даты и времени получения результата государственной услуги (если выдача результата государственной услуги необходима на бумажном носителе, необходимо указать место его получения).
Сведения документов удостоверяющих личность, содержащиеся в государственных информационных системах, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем посредством портала в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц.
Истребование от услугополучателей документов, которые могут быть получены из информационных систем, не допускается.
Услугополучатель дает письменное согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
При приеме документов через ЦОН услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов, согласно приложению к настоящему стандарту государственной услуги.
В ЦОНе выдача готовых документов осуществляется на основании расписки о приеме соответствующих документов, при предъявлении удостоверения личности услугополучателя (либо его представителя по нотариально заверенной доверенности).
ЦОН обеспечивает хранение результата в течение одного месяца, после чего передает их услугодателю для дальнейшего хранения. При обращении услугополучателя по истечении одного месяца, по запросу ЦОНа услугодатель в течение одного рабочего дня направляет готовые документы в ЦОН для выдачи услугополучателю.

12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы сотқа жүгінеді.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету, соның ішінде электрондық
нысанда көрсету ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар
13. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары:
1) Министрліктің www.mid.gov.kz интернет-ресурсында;
2) көрсетілетін қызметті берушінің www.memst.kz интернет-ресурсында;
3) ХҚО www.con.gov.kz интернет-ресурсында;
4) порталда орналастырылған.
14. Көрсетілетін қызметті алушы белгіленген заңнамалық тәртіпке сәйкес толық немесе ішінара еңбекке қабілеттілігінен айырылған жағдайда немесе өзіне қызмет көрсету, өз бетінше қозғалу, іс-әрекет жасау мүмкіндігін жоғалтқан жағдайда бірыңғай байланыс орталығының 1414, 8 800 080 7777 телефондары арқылы байланысқа шығу арқылы ХҚО қызметкері мемлекеттік көрсетілетін қызметке өтінішті олардың мекен-жайларына барып қабылдайды.
15. Көрсетілетін қызметті алушы ЭЦҚ болған жағдайда портал арқылы электрондық нысанда мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға мүмкіндігі бар.
16. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу тәртібінде порталдағы "жеке кабинеті", көрсетілетін қызметті берушінің анықтама қызметі, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс-орталығы арқылы алу мүмкіндігі бар.
17. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары: 8 (7172) 27-07-23, 27-07-19. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
"Сәйкестікті растау, аккредиттеу,
тауардың шығарылған елін, Кеден одағы
тауарының немесе шетел тауарының
мәртебесін айқындау жөніндегі
сарапшы-аудиторды аттестаттау"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
1-қосымша
Нысан
_____________________________________________________________________
(аттестаттау органының толық атауы)
__________________________________
(қызмет бағыты)
бойынша сарапшы-аудиторға кандидат
_____________________________________________________________________
(Т.А.Ә.А., ЖСН, лауазымы, жұмыс орны, мекенжайы, телефоны)
Өтініш
_____________________________________________________________________
(қызмет бағыты)
бойынша Қазақстан Республикасының Мемлекеттік техникалық реттеу
жүйесінің сарапшы-аудиторы ретінде мені аттестаттауды өтінемін.
Қазақстан Республикасының техникалық реттеу саласындағы
заңнамамен белгіленген сарапшы-аудиторларға қойылатын талаптарды
толығымен орындауға міндеттенемін.
Қолы, күні
"Сәйкестікті растау, аккредиттеу,
тауардың шығарылған елін, Кеден одағы
тауарының немесе шетел тауарының
мәртебесін айқындау жөніндегі
сарапшы-аудиторды аттестаттау"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
2-қосымша
Нысан
Сарапшы-аудиторларға үміткер жеке тұлға
мәліметтерінің нысаны
_______________________________________________________________
(мәлімделетін аттестаттау бағыты)
Толтырылған күні_____________________________________________________

12. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель обращается в суд.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой
в электронной форме
13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе Министерства: www.mid.gov.kz;
2) интернет-ресурсе услугодателя: www.memst.kz, раздел "Государственные услуги";
3) интернет-ресурсе ЦОНа: www.con.gov.kz;
4) портале.
14. Услугополучателям имеющим стойкие расстройства функций организма, полную или частичную утрату способности или возможности осуществлять самообслуживание, самостоятельно передвигаться, ориентироваться на прием документов, оказание государственной услуги, производится работником ЦОНа с выездом по месту жительства посредством обращения через Единый контакт-центр 1414, 8 800 080 7777.
15. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
16. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
17. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 27-07-23. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Аттестация эксперта-аудитора по
подтверждению соответствия,
аккредитации, определению страны
происхождения товара, статуса
товара Таможенного союза или
иностранного товара"
Форма
В _____________________________________________________________
(полное наименование органа аттестации)
от кандидата в эксперты-аудиторы по _________________________________
(направление деятельности)
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии), индивидуальный
идентификационный номер, должность, место работы, адрес, телефон)
Заявление
Прошу аттестовать меня в качестве эксперта-аудитора
по __________________________________________________________________
(направление деятельности)
Обязуюсь полностью выполнять требования к экспертам-аудиторам,
установленные законодательством в области технического регулирования
Республики Казахстан.
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую
законом тайну, содержащихся в информационных системах _________ "__"
____ 20__ г. (подпись)
Подпись, дата
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Аттестация эксперта-аудитора по
подтверждению соответствия,
аккредитации, определению страны
происхождения товара, статуса
товара Таможенного союза или
иностранного товара"
Форма сведений
физического лица, претендующего в эксперты-аудиторы
_________________________________________________________________
(заявляемое направление аттестации)
Дата заполнения _____________________________________________________

1. Жеке деректері:
Тегі ________________________________________________________________
Аты _________________________________________________________________
Әкесінің аты (бар болған кезде) _____________________________________
Туған жылы __________________________________________________________
Жеке басты куәландыратын құжат (нөмірі, кім және қашан берді)
_____________________________________________________________________
Жеке сәйкестендіру нөмірі ___________________________________________
Білімі ______________________________________________________________
Аяқтаған оқу орнының атауы __________________________________________
Аяқтаған жылы _______________________________________________________
Білімі туралы құжаттың (диплом) нөмірі ______________________________
(шетелдік білім беру ұйымдары берген білім туралы құжаты болған
кезде, Қазақстан Республикасының аумағында заңнамамен белгіленген
тәртіппен білім беру туралы құжатты нострификациялау туралы
мәліметтерді көрсету)
Диплом бойынша мамандығы ____________________________________
Диплом бойынша біліктілігі __________________________________
Ғылыми дәрежесі (бар болған кезде) __________________________
Аттестаты (бар болған кезде) ________________________________
(сарапшы-аудитордың)
20 __ жылы "___" _________ № ______________________________ берілген.
Жұмыс орны __________________________________________________________
Лауазымы ____________________________________________________________
телефоны ____________________________________________________________
Тұрғылықты мекенжайы ________________________________________________
2. Жұмыс өтілінің бар екендігі туралы деректер:
Күні
Ұйым атауы,
лауазымы
Негізгі міндеттері
басталуы
аяқталуы
3. Сәйкестікті растау, аккредиттеу, тауардың шығарылған елін, Кеден
одағы тауарының немесе шетел тауарының мәртебесін айқындау, бойынша
жұмыстарға қатысқандығы (практикалық даярлықтан (тағылымдамадан)
өтуі туралы) туралы деректер:
Жұмыстар жүргізу кезеңі
Тексерілетін ұйымның атауы және мекенжайы
Орындалған жұмыстар тізбесі
4. Даярлау (қайта даярлау) немесе біліктілігін арттыру курстарынан
өткені туралы деректер:
Курстардан өту күні
Оқыту түрі, сағаттар саны
Мамандану (қызмет бағыты)
Куәліктің нөмірі және берілген күні
Оқытуды өткізген оқу орталығы
_____________________________
Қолы, күні
"Сәйкестікті растау, аккредиттеу,
тауардың шығарылған елін, Кеден одағы
тауарының немесе шетел тауарының
мәртебесін айқындау жөніндегі
сарапшы-аудиторды аттестаттау"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
3-қосымша
нысан
Тағылымдамадан өткені туралы
№ _____ ЕСЕП
_____________________________________________________________________
(мәлімделетін аттетаттау бағыты)
_____________________________________________________________________
(сарапшы-аудиторларға үміткер жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты)
_____________________________________________________________________
(есептің мәтіні)
Сарапшы-аудиторларға үміткер жеке тұлға (тағылымдамашы) _____________
___________________________________ ____________________________
(тегі және аты-жөні) (қолы)
Тағылымдама басшысының пікір-мінездемесі:
Бағалау саласы
Бағалау (қанағаттанарлық, қанағаттарлықсыз)
Білімі:
Қазақстан Республикасы заңнамаларының негізі
Қазақстан РЕспубликасының стандарттау жөніндегі негізін қалайтын нормативтік құқықтық актілері мен нормативтік құжаттары
Жұмыстар мен тексерістер жүргізу әдістері мен процедуралары, тексерілетін нысандар сипаттамалары, оларды бағалау, есептер, қажетті құжаттар және жұмыс нәтижелері бойынша қорытындылар дайындау
Білімді іс жүзінде қолдана білу
Жеке қасиеттерін іске асыру
Жалпы баға
Тағылымдама жетекшісі
_____________________________________________________________________
(сарапшы-аудитор, тегі, аты, әкесінің аты, аттестаттың тіркеу нөмірі,
_____________________________________________________________________
Сарапшы-аудитор ретіндегі қызмет бағыты, лауазымы, жұмыс орны, жұмыс
өтілі)
___________________________ ____________________________________
(тағылымдама басшысының қолы) (тағылымдама басшысының тегі және
аты-жөні)
Ұйым басшысы
___________________________ ____________________________________
(ұйым басшысының қолы) (ұйым басшысының тегі және аты-жөні)
М.О.
Ескертпе:
Есеп мәтінінде көрсетеді:

1. Личные данные:
Фамилия _____________________________________________________________
Имя _________________________________________________________________
Отчество (при наличии) ______________________________________________
Год рождения ________________________________________________________
Документ, удостоверяющий личность (номер, когда и кем выдан) ________
Индивидуальный идентификационный номер ______________________________
Образование _________________________________________________________
Название законченного учебного заведения ____________________________
Год окончания ____________________
Номер документа об образовании (диплома) ____________________________
(при наличии документа об образовании, выданного зарубежной
организацией образования, указать сведения о нострификации документа
об образовании на территории Республики Казахстан в установленном
законодательством порядке)
Специальность по диплому ____________________________________________
Квалификация по диплому _____________________________________________
Ученая степень (при наличии) ________________________________________
Аттестат (при наличии) ______________________________________________
(эксперта-аудитора)
№ ____________________________ выданный "___" __________ 20__ г.
Место работы ________________________________________________________
Должность ___________________________________________________________
телефон _____________________________________________________________
Адрес места жительства ______________________________________________
2. Данные о наличии стажа работы:
Дата
Наименование организации, должность
Основные обязанности
начала
окончания
3. Данные об участии в работах (о прохождении практической
подготовки (стажировок) по подтверждению соответствия, определению
страны происхождения товара, статуса товара Таможенного союза или
иностранного товара:
Период проведения работ
Наименование и адрес проверяемой организации
Перечень выполненных работ
4. Данные о прохождении курсов подготовки (переподготовки)
или повышения квалификации:
Дата прохождения курсов
Вид обучения, количество часов
Специализация (направление деятельности)
Номер и дата выдачи удостоверения
Учебный центр, проводивший обучение
_____________________________
Подпись, дата
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
"Аттестация эксперта-аудитора по
подтверждению соответствия,
аккредитации, определению страны
происхождения товара, статуса
товара Таможенного союза или
иностранного товара"
форма
ОТЧЕТ № _____
о прохождении стажировки
по __________________________________________________________________
(заявляемое направление аттестации)
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) физического лица, претендующего
в эксперты-аудиторы)
_____________________________________________________________________
(текст отчета)
Физическое лицо, претендующее в эксперты-аудиторы (стажер)___________
___________________________________ ____________________________
(фамилия и инициалы) (подпись)
Отзыв-характеристика руководителя стажировки:
Область оценки
Оценка (удовлетворительно, неудовлетворительно)
Знания:
Основ законодательства Республики Казахстан
Основополагающих нормативных правовых актов и нормативных документов по стандартизации Республики Казахстан
Методов и процедур проведения работ и проверок, характеристик проверяемых объектов, методов и способов их оценки, подготовки отчетов, необходимых документов и заключений по результатам работы
Умение практически применять знания
Реализация личных качеств
Общая оценка
Руководитель стажировки
_____________________________________________________________________
(эксперт-аудитор, фамилия, имя, отчество, регистрационный
номер и дата выдачи аттестата,
_____________________________________________________________________
должность, место работы, стаж работы в качестве эксперта-аудитора)
___________________________ ____________________________________
(подпись руководителя (фамилия и инициалы руководителя
стажировки) стажировки)
Руководитель организации
___________________________ ____________________________________
(подпись руководителя (фамилия и инициалы руководителя
организации) организации)
М.П.
Примечание:
В тексте отчета указывают:

1) тағылымдамадан өткен күнді, тағылымдамадан өткен ұйымның
атуын және мекежайын (Қазақстан Республикасының Аккредиттеу
субъектілері тізбесінде тіркелген ұйымның аккредиттеу аттестатының
нөмірі және қолданылу кезеңі);
2) жұмыстардың ережелер мен процедураларды айқындайтын қандай
құжаттарға сәйкес жүргізілгенін;
3) тексерілген тексеру нысанының сәйкестігі (сәйкессіздігі)
туралы шешімнің ненің негізінде қабылданғаны туралы құжаттар
көрсетілген жұмыстарды жүргізу тәртібі (сертификаттау/мәлімдеу
рәсімдерінің қорытындысы, сынақ хаттамаларының және өзге құжаттардың
нөмірлері);
4) сәйкестік сертификатын беру/беруден бас тарту туралы
қабылданған шешім (тексерілетін ұйымның атауы және мекенжайы).
"Сәйкестікті растау, аккредиттеу,
тауардың шығарылған елін, Кеден одағы
тауарының немесе шетел тауарының
мәртебесін айқындау жөніндегі
сарапшы-аудиторды аттестаттау"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
4-қосымша
__________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты,
әкесінің аты (бар болса) (бұдан әрі - Т.А.Ә.А.)
немесе ұйымның атауы)
__________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының мекенжайы)
Нысан
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы
қолхат
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы
15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 20-бабының 2-тармағын
басшылыққа ала отырып, "Халыққа қызмет көрсету орталығы" (мекенжайын
көрсету) РМК филиалының № __________ бөлімі __________________ Сіздің
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес
құжаттардың толық топтамасын ұсынбауыңызға байланысты мемлекеттік
қызметті көрсетуге құжаттарды қабылдаудан бас тартады, атап айтқанда:
Жоқ құжаттардың атауы:
1) _______________________________________;
2) _______________________________________;
3) ____________ ….
Осы қолхат әр тарапқа бір-бірден 2 данада жасалған.
Т.А.Ә.А. (бар болса) (ХҚО қызметкері) _________
қолы
Орындаушы: Т.А.Ә.А. ______________
Телефон _____________
Алдым: ________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының Т.А.Ә.А./қолы
20____ жылғы "____"___________

1) дату(ы) прохождения стажировки, наименование и адрес
организации, в которой проходила стажировка (номер и период действия
аттестата аккредитации организации, зарегистрированный в Реестре
субъектов аккредитации Республики Казахстан);
2) в соответствии, с какими документами, определяющими правила
и процедуры, проводились работы;
3) порядок проведения работ с указанием документов (заключение
процедуры сертификации/декларации, номера протоколов испытаний и
других документов), на основании которых принималось решение о
соответствии (несоответствии) проверяемого объекта проверки;
4) принятое решение о выдаче/отказе в выдаче сертификата
соответствия (с указанием наименования и адреса проверяемой
организации).
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
"Аттестация эксперта-аудитора по
подтверждению соответствия,
аккредитации, определению страны
происхождения товара, статуса
товара Таможенного союза или
иностранного товара"
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
(далее - ФИО), либо наименование организации
услугополучателя)
_________________________________________
(адрес услугополучателя)
Форма
Расписка
об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан
от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", отдел № филиала
РГП "Центр обслуживания населения" (указать адрес) отказывает в приеме
документов на оказание государственной услуги
____________________________________ ввиду представления Вами
неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному
стандартом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:
1) ________________________________________;
2) ________________________________________;
3) ____________...
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для
каждой стороны.
______________________ __________
Ф.И.О (работник ЦОНа) подпись
Исполнитель: Ф.И.О. _________________
Телефон ______________
Получил: Ф.И.О. / подпись услугополучателя
"____" ___________ 20 ___ год.