Ерейментау ауданының аз қамтылған отбасыларына (азаматтарына) тұрғын үй көмегін көрсетудің тәртібі мен мөлшерін айқындау туралы
Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 2015 жылғы 3 наурыздағы № 5С-35/2-15 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 3 сәуірде № 4730 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 2020 жылғы 29 мамырдағы № 6С-49/8-20 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 29.05.2020 № 6С-49/8-20 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
"Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі Заңының 97 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Тұрғын үй көмегін көрсету ережесін бекіту туралы" 2009 жылғы 30 желтоқсандағы № 2314 қаулысына, Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрінің "Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" 2015 жылғы 9 сәуірдегі № 319 бұйрығына сәйкес, Ерейментау аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 29.04.2016 № 6С-3/4-16 (ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1. Ерейментау ауданының аз қамтылған отбасыларына (азаматтарына) тұрғын үй көмегін көрсетудің тәртібі мен мөлшері 1 қосымшаға сәйкес айқындалсын.
2. Ерейментау аудандық мәслихатының кейбір шешімдерінің күші 2 қосымшаға сәйкес жойылды деп танылсын.
3. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Ерейментау аудандық
мәслихаты сессиясының
төрағасы
Н.Мандаев
Ерейментау аудандық
мәслихатының хатшысы
Қ.Махметов
КЕЛІСІЛДІ
Ерейментау ауданының әкімі Е.Нұғыманов
"03" наурыз 2015 жыл
Ерейментау аудандық мәслихатының
2015 жылғы 2015 жылғы 03 наурыздағы
№ 5С-35/2-15 шешіміне 1 қосымша
Ерейментау ауданының аз қамтылған отбасыларына (азаматтарға) тұрғын үй көмегін
көрсетудің тәртібі мен мөлшері
1. Тұрғын үй көмегін көрсетудің тәртібі
1. Тұрғын үй көмегі жергілікті бюджет қаражаты есебінен Ерейментау ауданында тұрақты тұратын аз қамтылған отбасыларына (азаматтарға) беріледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініштерді қабылдау және нәтижелерін беру Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 9 сәуірдегі № 319 (нормативтік-құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11015 болып тіркелген) "Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" бұйрығымен бекітілген, "Тұрғын-үй көмегін тағайындау" мемлекеттік қызмет стандартына сәйкес жүзеге асырылады.

Об определении порядка и размера оказания жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам) Ерейментауского района
Решение Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 3 марта 2015 года № 5С-35/2-15. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 3 апреля 2015 года № 4730. Утратило силу решением Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 29 мая 2020 года № 6С-49/8-20
Сноска. Утратило силу решением Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 29.05.2020 № 6С-49/8-20 (вводится в действие со дня официального опубликования).
В соответствии со статьей 97 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях", статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года № 2314 "Об утверждении Правил предоставления жилищной помощи", приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 9 апреля 2015 года № 319 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере жилищно-коммунального хозяйства", Ерейментауский районный маслихат РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула в редакции решения Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 29.04.2016 № 6С-3/4-16 (вводится в действие со дня официального опубликования).
1. Определить порядок и размер оказания жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам) Ерейментауского района согласно приложению 1.
2. Признать утратившими силу некоторые решения Ерейментауского районного маслихата согласно приложению 2.
3. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель сессии
Ерейментауского районного
маслихата
Н.Мандаев
Секретарь Ерейментауского
районного маслихата
К.Махметов
СОГЛАСОВАНО
Аким Ерейментауского района Е.Нугманов
"3" марта 2015 год
Приложение 1
к решению Ерейментауского
районного маслихата
от 03 марта 2015
года № 5С-35/2-15
Порядок и размер оказания жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам) Ерейментауского района
1. Порядок оказания жилищной помощи
1. Жилищная помощь предоставляется за счет средств местного бюджета малообеспеченным семьям (гражданам), постоянно проживающим в Ерейментауском районе.
2. Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется согласно стандарта государственной услуги "Назначение жилищной помощи", утвержденного приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 9 апреля 2015 года № 319 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11015) "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере жилищно-коммунального хозяйства".

Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 29.04.2016 № 6С-3/4-16 (ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. Тұрғын үй көмегі ағымдағы тоқсанға өтініш берген айдан бастап тағайындалады, бұл ретте отбасының (азаматтардың) өткен тоқсандағы табыстары мен телекоммуникация желiсiне қосылған телефон үшiн абоненттiк төлемақының, жеке тұрғын үй қорынан жергiлiктi атқарушы орган жалдаған тұрғын үйді пайдаланғаны үшiн жалға алу ақысының ұлғаюы бөлiгiнде, кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтiп-ұстауға, коммуналдық қызметтер мен байланыс қызметтерін тұтынуға арналған шығындары есепке алынады.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 29.04.2016 № 6С-3/4-16 (ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. Телекоммуникация желiсiне қосылған телефон үшiн абоненттiк төлемақының, жеке тұрғын үй қорынан жергiлiктi атқарушы орган жалдаған тұрғын үйді пайдаланғаны үшiн жалға алу ақысының ұлғаюы бөлiгiнде, кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтiп-ұстауға, коммуналдық қызметтер мен байланыс қызметтерін тұтынуға арналған шығыстар қызметтер төлемақысына жеткізушілер ұсынған шоттар бойынша алынады.
5. Тұрғын үй көмегін тағайындау және төлеу бойынша уәкілетті орган ретінде "Ерейментау ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалары бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – уәкілетті орган) айқындалды.
6. Тұрғын үй көмегі ақшалай төлемдер түрінде іске асырылады. Тұрғын үй көмегінің төлемдері ай сайын бюджеттік қаражатты бөлу бойынша уәкілетті органның қаржыландыру шамасына сай жүргізіледі. Тұрғын үй көмегі төлемдері екінші деңгейдегі Банктер арқылы уәкілетті органмен жүргізіледі.
Төлемдер алушының жазбаша өтініші бойынша қызмет көрсетуші мекеменің шотына, кондоминиум объектісінің ортақ мүлкіне ұсталған шығынды өтеу кезінде алушының жеке шотына аударылады.
2. Тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері
7. Отбасының (азаматтың) жиынтық табысы уәкілетті органмен қолданыстағы заңнамамен анықталған тәртіпте тұрғын үй көмегін тағайындауға өтініш білдірген тоқсанның алдындағы тоқсан бойынша есептеледі.
8. Шекті жол берілетін шығыстар үлесі отбасының (азаматтың) жиынтық кірісінің 10 пайызы мөлшерінде белгіленеді:
жекешелендiрiлген тұрғынжайларда тұратын немесе мемлекеттiк тұрғын үй қорындағы тұрғын үй-жайларды (пәтерлердi) жалдаушылар (қосымша жалдаушылар) болып табылатын отбасыларға (азаматтарға) кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға;
тұрғынжайдың меншік иелері немесе жалдаушылары (қосымша жалдаушылары) болып табылатын отбасыларға (азаматтарға) коммуналдық қызметтерді және телекоммуникация желісіне қосылған телефонға абоненттік төлемақының өсуі бөлігінде байланыс қызметтерін тұтынуына;
жергілікті атқарушы орган жеке тұрғын үй қорынан жалға алған тұрғын үй-жайды пайдаланғаны үшін жалға алу төлемақы.

Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 29.04.2016 № 6С-3/4-16 (вводится в действие со дня официального опубликования).
3. Назначение жилищной помощи производится с месяца обращения на текущий квартал, при этом доходы семьи (граждан) и расходы на содержание общего имущества объекта кондоминиума малообеспеченным семьям (гражданам), потребления коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, арендной платы за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде учитываются за истекший квартал.
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 29.04.2016 № 6С-3/4-16 (вводится в действие со дня официального опубликования).
4. Расходы на содержание общего имущества объекта кондоминиума малообеспеченным семьям (гражданам), потребления коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, арендной платы за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде берутся по предъявленным поставщикам счетам на оплату услуг.
5. Уполномоченным органом по назначению и выплате жилищной помощи определено государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Ерейментауского района" (далее – уполномоченный орган).
6. Жилищная помощь устанавливается в виде денежных выплат. Выплаты жилищной помощи производятся ежемесячно по мере финансирования уполномоченным органом по распределению бюджетных средств.
Выплата жилищной помощи осуществляется уполномоченным органом через Банки второго уровня. Согласно личного заявления получателя выплаты перечисляются на счета услугодателя, при возмещении расходов на содержание общего имущества объекта кондоминиума на личные счета получателя.
2. Размер оказания жилищной помощи
7. Совокупный доход семьи (гражданина) исчисляется уполномоченным органом за квартал, предшествовавший кварталу обращения за назначением жилищной помощи, в порядке, определяемом действующим законодательством.
8. Доля предельно допустимых расходов устанавливается к совокупному доходу семьи (гражданина) в размере 10 процентов:
на содержание общего имущества объекта кондоминиума семьям (гражданам), проживающим в приватизированных жилищах или являющимся нанимателями (поднанимателями) жилых помещений (квартир) в государственном жилищном фонде;
потребления коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, семьям (гражданам), являющимся собственниками или нанимателями (поднанимателями) жилища;
арендной платы за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде.

9. Өтем шараларымен қамсыздандырылатын тұрғын үй алаңының мөлшері ретінде бір адамға 18 шаршы метрден белгіленеді. Жалғыз тұратын азаматтарға өтем шараларымен қамсыздандырылатын тұрғын үй алаңының нормасы 30 шаршы метр болып белгіленеді, алайда бір бөлмелі пәтер алаңынан кем болмауы тиіс.
Коммуналдық қызметті (сумен жабдықтау, канализация, жылумен жабдықтау, электрмен жабдықтау, қоқыс) тұтыну нормативтері іс жүзінде тұтынылған шамаға қарай, алайда шекті шамалардан асырылмайды.
Тұрғын үй көмегiн есептегенде электр қуатын тұтынудың мына мөлшерлемелері:
150 (жүз елу) киловатт – бір адамнан үш адамға дейін тұратын отбасына;
200 (екі жүз) киловатт – төрт және одан да көп адамдардан тұратын отбасына қолданылады.
Тұрғын үйдің газбен жабдықталмағаны және тамақ дайындау үшін электр тұрмыстық плиталары қолданылатыны жөніндегі тиісті құжат болғанда, белгіленген нормативтерден асқан электр қуатына төленетін төлем, тұрғын үй көмегін алушылардың өтініші бойынша айына бір адамға 87 (сексен жеті) киловатт нормасымен жүргізіледі.
10. Телекоммуникациялар желiсiне қосылған телефон үшiн абоненттiк төлемақы тарифтерiнiң көтерiлуiне өтемақы "Әлеуметтік тұрғыдан қорғалатын азаматтарға телекоммуникация қызметтерін көрсеткені үшін абоненттік төлемақы тарифінің көтерілуіне өтемақы төлеудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2009 жылғы 14 сәуiрдегi № 512 қаулысымен бекітілген әлеуметтік тұрғыдан қорғалатын азаматтарға телекоммуникация қызметтерін көрсеткені үшін абоненттік төлемақы тарифінің көтерілуіне өтемақы төлеу ережесі негізінде жүргізіледі.
Ерейментау аудандық мәслихатының
2015 жылғы 03 наурыздағы
№ 5С-35/2-15 шешіміне
2 қосымша
Ерейментау аудандық мәслихатының күші жойылған кейбір шешімінің тізбесі
1. Ерейментау аудандық мәслихатының 2012 жылғы 24 сәуіріндегі № 5С-5/6-12 "Ерейментау ауданында аз қамтылған отбасыларына (азаматтарына) тұрғын үй көмегін көрсету қағидасын бекіту туралы" шешімі (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 1-9-196 болып тіркелген, "Ереймен" аудандық газетінде 2012 жылдың 26 мамырында, "Ерейментау" аудандық газетінде 2012 жылдың 26 мамырында жарияланған).
2. Ерейментау аудандық мәслихатының 2012 жылғы 10 желтоқсандағы № 5С-9/3-12 "Ерейментау аудандық мәслихатының 2012 жылғы 24 сәуіріндегі № 5С-5/6-12 "Ерейментау ауданында тұрғын үй көмегін көрсету қағидасын бекіту туралы" шешіміне толықтырулар және өзгеріс енгізу" шешімі (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3565 болып тіркелген, "Ереймен" аудандық газетінде 2012 жылдың 05 қаңтарында, "Ерейментау" аудандық газетінде 2012 жылдың 05 қаңтарында жарияланған).

9. За норму площади жилья, обеспечиваемую компенсационными мерами принимается 18 квадратных метров на одного человека. Для одиноко проживающих граждан за норму площади жилья, обеспечиваемую компенсационными мерами принимается 30 квадратных метров, но не менее площади однокомнатной квартиры.
Нормативы потребления коммунальных услуг (водоснабжение, канализация, теплоснабжение, электроснабжение, мусор) устанавливаются исходя из фактического потребления, но не превышает предельных величин.
При начислении жилищной помощи применяются следующие нормативы потребления электроэнергии:
150 (сто пятьдесят) киловатт – семья от одного до трех человек;
200 (двести) киловатт – семья из четырех и более человек.
При наличии соответствующего документа о том, что жилище не газифицировано, и для приготовления пищи используется электробытовые плиты, оплата за электроэнергию сверх установленных нормативов засчитывается по заявлению получателей жилищной помощи по норме 87 (восемьдесят семь) киловатт на одного человека в месяц.
10. Компенсация повышения тарифов абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, производится в соответствии с правилами компенсации повышения тарифов абонентской платы за оказание услуг телекоммуникаций социально защищаемым гражданам, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 апреля 2009 года № 512 "О некоторых вопросах компенсации повышения тарифа абонентской платы за оказание услуг телекоммуникаций социально защищаемым гражданам".
Приложение 2
к решению Ерейментауского
районного маслихата
от 03 марта 2015
года № 5С-35/2-15
Перечень утративших силу некоторых решений Ерейментауского районного маслихата
1. Решение Ерейментауского районного маслихата от 24 апреля 2012 года № 5С-5/6-12 "Об утверждении Правил предоставления жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам) Ерейментауского района" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 1-9-196, опубликовано 26 мая 2012 года в районной газете "Ерейментау", 26 мая 2012 года в районной газете "Ереймен").
2. Решение Ерейментауского районного маслихата от 10 декабря 2012 года № 5С-9/3-12 "О внесении дополнений и изменения в решение Ерейментауского районного маслихата от 24 апреля 2012 года № 5С-5/6-12 "Об утверждении Правил предоставления жилищной помощи по Ерейментаускому району" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3565, опубликовано 05 января 2012 года в районной газете "Ерейментау", 05 января 2012 года в районной газете "Ереймен").

3. Ерейментау аудандық мәслихатының 2013 жылғы 27 наурыздағы № 5С-13/6-13 "Ерейментау аудандық мәслихатының 2012 жылғы 24 сәуіріндегі № 5С-5/6-12 "Ерейментау ауданында тұрғын үй көмегін көрсету қағидасын бекіту туралы" шешіміне толықтырулар және өзгеріс енгізу" шешімі (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3704 болып тіркелген, "Ереймен" аудандық газетінде 2013 жылдың 04 мамырында, "Ерейментау" аудандық газетінде 2013 жылдың 04 мамырында жарияланған).
4. Ерейментау аудандық мәслихатының 2014 жылғы 27 наурыздағы № 5С-24/6-14 "Ерейментау аудандық мәслихатының 2012 жылғы 24 сәуіріндегі № 5С-5/6-12 "Ерейментау ауданындағы аз қамтылған отбасыларына (азаматтарына) тұрғын үй көмегін көрсету қағидасын бекіту туралы" шешіміне толықтырулар және өзгеріс енгізу" шешімі (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4099 болып тіркелген, "Ереймен" аудандық газетінде 2014 жылдың 19 сәуірінде, "Ерейментау" аудандық газетінде 2014 жылдың 19 сәуірінде жарияланған).
5. Ерейментау аудандық мәслихатының 2014 жылғы 27 маусымдағы № 5С-28/4-14 "Ерейментау аудандық мәслихатының 2012 жылғы 24 сәуіріндегі № 5С-5/6-12 "Ерейментау ауданындағы аз қамтылған отбасыларына (азаматтарына) тұрғын үй көмегін көрсету қағидасын бекіту туралы" шешіміне толықтырулар және өзгеріс енгізу" шешімі (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4284 болып тіркелген, "Ереймен" аудандық газетінде 2014 жылдың 26 шілдесінде, "Ерейментау" аудандық газетінде 2014 жылдың 26 шілдесінде жарияланған).

3. Решение Ерейментауского районного маслихата от 27 марта 2013 года № 5С-13/6-13 "О внесении дополнений и изменений в решение Ерейментауского районного маслихата от 24 апреля 2012 года № 5С-5/6-12 "Об утверждении Правил предоставления жилищной помощи по Ерейментаускому району" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3704, опубликовано 04 мая 2013 года в районной газете "Ерейментау", 04 мая 2013 года в районной газете "Ереймен").
4. Решение Ерейментауского районного маслихата от 27 марта 2014 года № 5С-24/6-14 "О внесении изменений в решение Ерейментауского районного маслихата от 24 апреля 2012 года № 5С-5/6-12 "Об утверждении Правил предоставления жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам) Ерейментауского района" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4099, опубликовано 19 апреля 2014 года в районной газете "Ерейментау", 19 апреля 2014 года в районной газете "Ереймен").
5. Решение Ерейментауского районного маслихата от 27 июня 2014 года № 5С-28/4-14 "О внесении изменений в решение Ерейментауского районного маслихата от 24 апреля 2012 года № 5С-5/6-12 "Об утверждении Правил предоставления жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам) Ерейментауского района" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4284, опубликовано 26 июля 2014 года в районной газете "Ерейментау", 26 июля 2014 года в районной газете "Ереймен").