Азаматтарды 2015 жылдың сәуір-маусымында және қазан-желтоқсанында кезекті мерзімді әскери қызметке шақыруды өткізуді ұйымдастыру және қамтамасыз ету туралы
Ақтөбе облысының әкімдігінің 2015 жылғы 17 наурыздағы № 92 қаулысы. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 30 наурызда № 4262 болып тіркелді. 2016 жылдың 1 қаңтарына дейін қолданыста болды
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік баскару және өзін-өзі басқару туралы" Занының 27-бабына, Қазақстан Республикасының 2012 жылғы 16 ақпандағы "Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы" Заңының 27, 28, 31-баптарына, Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 20 ақпандағы № 1011 "Әскери қызметтің белгіленген мерзімін өткерген мерзімді әскери қызметтегі әскери қызметшілерді запасқа шығару және Қазақстан Республикасының азаматтарын 2015 жылдың сәуір-маусымында және қазан-желтоқсанында мерзімді әскери қызметке кезекті шақыру туралы" Жарлығына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 15 мамырдағы № 620 "Қазақстан Республикасының азаматтарын әскери қызметке шақыруды ұйымдастыру және жүргізу қағидаларын бекіту туралы" қаулысына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 13 наурыздағы № 135 "Әскери қызметтің белгіленген мерзімін өткерген мерзімді әскери қызметтегі әскери қызметшілерді запасқа шығару және Қазақстан Республикасының азаматтарын 2015 жылдың сәуір-маусымында және қазан-желтоқсанында мерзімді әскери қызметке кезекті шақыру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 20 ақпандағы № 1011 Жарлығын іске асыру туралы" қаулысына сәйкес Ақтөбе облысының әкiмдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Ақтөбе қаласының және аудандардың әкiмдерi, "Ақтөбе облысы қорғаныс істері жөніндегі департаменті" мемлекеттік мекемесімен (келісім бойынша) бірлесіп Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерді, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігін, Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетін, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік күзет қызметін жасақтау үшін қажетті санында 2015 жылдың сәуiр-маусымында және қазан-желтоқсанында мерзімді әскери қызметке он сегіз жастан жиырма жеті жасқа дейінгі ер азаматтар, әскерге шақыруды кейінге қалдыруға немесе әскерге шақырудан босатылуға құқығы жоқ азаматтарды шақыруды өткізуді ұйымдастырсын және қамтамасыз етсін.
2. Кезекті мерзімді әскери қызметке шақыруды өткізу жөніндегі облыстық шақыру комиссиясының құрамы және оның резервтегі құрамы 1-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
3. Азаматтарды әскери қызметке шақыруды өткізудің кестесі 2-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

Об организации и обеспечении проведения очередного призыва граждан на срочную воинскую службу в апреле-июне и октябре-декабре 2015 года
Постановление акимата Актюбинской области от 17 марта 2015 года № 92. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 30 марта 2015 года № 4262. Срок действия постановления – до 1 января 2016 года
В соответствии со статьей 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республики Казахстан", статьями 27, 28, 31 Закона Республики Казахстан от 16 февраля 2012 года "О воинской службе и статусе военнослужащих", Указом Президента Республики Казахстан от 20 февраля 2015 года № 1011 "Об увольнении в запас военнослужащих срочной воинской службы, выслуживших установленный срок воинской службы, и очередном призыве граждан Республики Казахстан на срочную воинскую службу в апреле-июне и октябре-декабре 2015 года", постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 мая 2012 года № 620 "Об утверждении Правил организации и проведения призыва граждан Республики Казахстан на воинскую службу", постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 марта 2015 года № 135 "О реализации Указа Президента Республики Казахстан от 20 февраля 2015 года" № 1011 "Об увольнении в запас военнослужащих срочной воинской службы, выслуживших установленный срок воинской службы, и очередном призыве граждан Республики Казахстан на срочную воинскую службу в апреле-июне и октябре-декабре 2015 года" акимат Актюбинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Акимам города Актобе и районов совместно с государственным учреждением "Департамент по делам обороны Актюбинской области" (по согласованию) организовать и обеспечить проведение призыва в апреле-июне и октябре-декабре 2015 года граждан мужского пола в возрасте от восемнадцати до двадцати семи лет, не имеющих права на отсрочку или освобождение от призыва, в количестве, необходимом для комплектования Вооруженных Сил Республики Казахстан, Министерство внутренних дел Республики Казахстан. Комитет национальной безопасности Республики Казахстан, Службу государственной охраны Республики Казахстан.
2. Утвердить состав областной призывной комиссии по проведению очередного призыва на воинскую службу и ее резервный состав согласно приложению 1.
3. Утвердить график проведения призыва граждан на воинскую службу согласно приложению 2.

4. Ақтөбе қаласының және аудандардың әкiмдерi, "Ақтөбе облысының денсаулық сақтау басқармасы", "Ақтөбе облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы", "Ақтөбе облысы жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы", "Ақтөбе облысы әкiмiнiң аппараты", "Ақтөбе облысының ішкi iстер департаменті" (келісім бойынша), "Ақтөбе станциясындағы iшкi iстер желiлiк басқармасы" (келісім бойынша) мемлекеттік мекемелеріне, Ақтөбе облысының қорғаныс істері жөніндегі департаменті, бөлімдерін (басқарма) жабдықталған әскерге шақыру (жинау) пункттерімен, дәрi-дәрмектермен, құрал-саймандармен, медициналық және шаруашылық мүлiктерiмен, автомобиль көлiктерiмен, байланыс құралдарымен, қоғамдық тәртіп сақтайтын күзетімен, техникалық жұмысшылармен қамтамасыз етсін.
5. "Ақтөбе облысы мәдениет және мұрағаттар мен құжаттама басқармасы" мемлекеттік мекемесі әскерге шақырылушыларды Қазақстан Республикасы Қарулы Күштеріне, басқа да әскерлер мен әскери құрылымдарына шақырылғандарды салтанатты аттандыру өткізу бойынша іс-шаралар ұйымдастырсын.
6. "Ақтөбе облысы ішкі саясат басқармасы" мемлекеттік мекемесі бұқаралық ақпарат құралдарында шақыру науқанының басталғандығы және оның өткізілу барысы туралы ақпараттық таратуды ұйымдастырсын.
7.0"Ақтөбе облысы қорғаныс істері жөніндегі департаменті" мемлекеттік мекемесі осы қаулыны "Әділет" ақпараттық – құқықтық жүйесінде орналастыруды қамтамасыз етсін.
8. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары М.Жұмағазиевқа жүктелсін.
9. Осы қаулы оның алғаш ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі А.Мұхамбетов
Облыс әкімдігінің
2015 жылғы 17 наурыздағы
№ 92 қаулысына
№ 1 қосымша
Облыстық шақыру комиссиясының құрамы:
Джумагазиев
Мухтар Сабырұлы
Ақтөбе облысы әкімінің орынбасары, шақыру комиссиясы төрағасы
Жантурин
Ғалымжан Куанышбайұлы
"Ақтөбе облысы қорғаныс істері жөніндегі департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі бастығы, комиссия төрағасының орынбасары (келісім бойынша)
Комиссия мүшелері:
Ибраев
Марат Тенілбайұлы
"Ақтөбе облысы Ұлттық Қауіпсіздік комитеті департаменті" мемлекеттік мекемесі бастығының орынбасары (келісім бойынша)
Жақсығалиев
Қаныбек Сисенғалиұлы
"Ақтөбе облысының iшкi iстер депарматенті" мемлекеттік мекемесі бастығының орынбасары (келісім бойынша)
Мамбетжанова
Гүлнар Шүкірқызы
"Ақтөбе облысының денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесі басшысының орынбасары, медициналық комиссия төрайымы
Көшеров
Ықсан Көшерұлы
"Ақтөбе облысының бiлiм басқармасы" мемлекеттік мекемесінің бас маманы
Тыныштықов
Асланбек Сағынайұлы
"Ақтөбе облысының дін істері басқармасы" мемлекеттік мекемесінің "Аңсар" ақпараттық талдау орталығы коммуналдық мемлекеттік мекемесінің бөлім басшысы
Борикулаков
Шаттық Талайлыұлы
"Ақтөбе облысы қорғаныс істері жөніндегі департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі заңгер-кеңесшісі (келісім бойынша)
Шатаева
Инават Кубенқызы
№ 2 консультациялық-диагностикалық емхана медбикесі, комиссия хатшысы (келісім бойынша)
Облыстық шақыру комиссиясының резервтегі құрамы:
Құлдыбаев
Арғынғазы Сейдағұлұлы
"Ақтөбе облысы әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі жұмылдыру дайындығы және мемлекеттік құпияларды қорғау бөлімінің басшысы, комиссия төрағасы
Сансызбаев
Мирбек Мұхтарұлы
"Ақтөбе облысы қорғаныс істері жөніндегі департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі бастығының орынбасары, келісім шарт бойынша әскери қызметшілерді алу және шақыру басқармасының бастығы, комиссия төрағасының орынбасары (келісім бойынша)
Комиссия (резервтегі) мүшелері:
Байдрахманов
Мереке Байдрахманұлы
Ақтөбе облысы Ұлттық Қауіпсіздік комитеті департаменті мемлекеттік мекемесінің кадр бөлімі бастығының орынбасары (келісім бойынша)
Алиев
Қанат Советұлы
Ақтөбе облысының iшкi iстер департаменті әкімшілік полиция басқармасының бастығы (келісім бойынша)
Даркулов
Қайрат Төлемісұлы
"Ақтөбе облысының қорғаныс істері жөніндегі департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің дәрігері- медициналық комиссия төрағасы (келісім бойынша)
Жонысов
Қонысбай Сәлімкерейұлы
"Ақтөбе облысының бiлiм басқармасы" мемлекеттік мекемесінің техникалық және кәсіптік орта білімнен кейінгі білім беру бөлімінің бас маманы
Төлебай Әлібек
"Ақтөбе облысының дін істері басқармасы" мемлекеттік мекемесінің "Аңсар" ақпараттық талдау орталығы коммуналдық мемлекеттік мекемесінің маманы
Сапарова
Акмарал Спабекқызы
"Ақтөбе қаласы қорғаныс істері жөніндегі басқармасы" республикалық мемлекеттік мекемесі заңгер-кеңесшісі (келісім бойынша)
Искиндирова
Гульнар Сағымбайқызы
№ 2 консультациялық-диагностикалық емханасының медбикесі, комиссия хатшысы (келісім бойынша)
Облыс әкімдігінің
2015 жылғы 17 наурыздағы
№ 92 қаулысына
№ 2 қосымша
Азаматтарды әскери қызметке шақыруды өткізудің кестесі
Өткізу уақыты
Актөбе
қаласы
ҚІЖБ
Алға ауданы
ҚІЖБ
Әйтеке би ауданы ҚІЖБ
Байғанин
ауданы
ҚІЖБ
Ырғыз ауданы ҚІЖБ
Қарғалы
ауданы ҚІЖБ
Мәртөк ауданы ҚІЖБ
Мұғалжар ауданы ҚІЖБ
Темір ауданы ҚІЖБ
Ойыл ауданы ҚІЖБ
Қобда ауданы ҚІЖБ
Хромтау
ауданы
ҚІЖБ
Шалқар
ауданы ҚІЖБ

4. Государственным учреждениям "Управление здравоохранения Актюбинской области", "Управление координации занятости и социальных программ Актюбинской области", "Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог Актюбинской области", "Аппарат акима Актюбинской области", "Департамент внутренних дел Актюбинской области" (по согласованию), "Линейное Управление внутренних дел на станции Актобе" (по согласованию) обеспечить Департамент, отделы (Управления) по делам обороны Актюбинской области оборудованными призывными (сборными) пунктами, медикаментами, инструментарием, медицинским и хозяйственным имуществом, автомобильным транспортом, средствами связи, охраной общественного порядка, техническими работниками.
5. Государственному учреждению "Управление культуры, архивов и документации Актюбинской области" организовать проведение мероприятий по торжественным проводам призывников, призванных в ряды Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований Республики Казахстан.
6. Государственному учреждению "Управление внутренней политики Актюбинской области" организовать информационное освещение в средствах массовой информации о начале призывной кампании и ходе его проведения.
7. Государственному учреждению "Департамент по делам обороны Актюбинской области" обеспечить размещение настоящего постановления в информационно-правовой системе "Әділет".
8. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Джумагазиева М.С.
9. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким области А. Мухамбетов
Приложение 1
к постановлению акимата
Актюбинской области
от 17 марта 2015 года
№ 92
Состав
областной призывной комиссии:
Джумагазиев
Мухтар Сабирович
заместитель акима области, председатель призывной комиссии
Жантурин
Галымжан Куанышбаевич
начальник республиканского государственного учреждения "Департамент по делам обороны Актюбинской области" заместитель председателя призывной комиссии (по согласованию)
Члены комиссии:
Ибраев
Марат Тенильбаевич
заместитель начальника государственного учреждения "Департамент комитета национальной безопасности по Актюбинской области" (по согласованию)
Жаксыгалиев
Каныбек Сисенгалиевич
заместитель начальника государственного учреждения "Департамент внутренних дел Актюбинской области" (по согласованию)
Мамбетжанова
Гульнар Шукировна
заместитель руководителя государственного учреждения "Управление здравоохранения Актюбинской области" - председатель медицинской комиссии
Кушеров
Ихсан Кушерович
главный специалист государственного учреждения "Управление образования Актюбинской области"
Тыныштыков
Асланбек Сагынаевич
руководитель отдела коммунального государственного учреждения "Информацинно-аналитический центр "Аңсар" государственного учреждения "Управление по делам религий Актюбинской области"
Борикулаков
Шаттык Талайлиевич
юрисконсульт республиканского государственного учреждения "Департамент по делам обороны Актюбинской области" (по согласованию)
Шатаева
Инават Кубеновна
медсестра консультативно-диагностической поликлиники № 2, секретарь комиссии (по согласованию)
Резервный состав областной призывной комиссии:
Кулдыбаев
Аргынгазы Сейдагулович
Руководитель отдела мобилизационной подготовки и защиты государственных секретов государственного учреждения "Аппарат акима Актюбинской области", председатель комиссии
Сансызбаев
Мирбек Мухтарович
Заместитель начальника республиканского государственного учреждения "Департамент по делам обороны Актюбинской области", начальник управления набора -военнослужащих по контракту и призыва,
заместитель председателя комиссии (по согласованию)
Члены комиссии (резервный):
Байдрахманов
Мереке Байдрахманович
заместитель начальника отдела кадров Департамента комитета национальной безопасности по Актюбинской области (по согласованию)
Алиев
Канат Советович
начальник управления административной полиции Департамента внутренних дел Актюбинской области (по согласованию)
Даркулов
Кайрат Тулемисович
врач республиканского государственного учреждения "Департамент по делам обороны Актюбинской области" (председатель медицинской комиссии) (по согласованию)
Жонысов
Конысбай Салимгереевич
главный специалист отдела технического и профессионального после среднего образования государственного учреждения "Управление образования Актюбинской области"
Толеубай Алибек
специалист отдела коммунального государственного учреждения "Информацинно-аналитический центр "Аңсар" государственного учреждения "Управление по делам религий Актюбинской области"
Сапарова
Акмарал Спабековна
юрисконсульт республиканского государственного учреждения "Управление по делам обороны города Актобе"
Искиндирова
Гульнар Сагимбаевна
медсестра консультативно диагностической - поликлиники № 2, секретарь комиссии (по согласованию)
Приложение 2
к постановлению акимата
Актюбинской области
от 17 марта 2015 года
№ 92
График
проведения призыва граждан на воинскую службу
Дата
проведения
УДО
города
Актобе
ОДО Алгинского
района
ОДО Айтекебийского
района
ОДО Байганинского
района
ОДО Иргизского
района
ОДО Каргалинского района
ОДО Мартукского
района
ОДО Мугалжарского района
ОДО Темирского
района
ОДО Уилскского района
ОДО
Кобдинского района
ОДО Хромтауского района
ОДО Шалкарского района