"Еңбекшіқазақ ауданы Балтабай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің Ережесін бекіту туралы
Алматы облысы Еңбекшіқазақ ауданы әкімдігінің 2015 жылғы 13 сәуірдегі № 408 қаулысы. Алматы облысы Әділет департаментінде 2015 жылы 22 мамырда № 3175 болып тіркелді. Күші жойылды - Алматы облысы Еңбекшіқазақ ауданы әкімдігінің 2024 жылғы 4 қаңтардағы № 1 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы облысы Еңбекшіқазақ ауданы әкімдігінің 04.01.2024 № 1 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқасының пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Мемлекеттік мүлік туралы" 2011 жылғы 1 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 18-бабының 8) тармақшасына және "Қазақстан Республикасы мемлекеттік органының үлгі ережесін бекіту туралы" 2012 жылғы 29 қазандағы № 410 Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығына сәйкес, Еңбекшіқазақ ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Еңбекшіқазақ ауданы Балтабай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің Ережесі осы қаулының қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2. Еңбекшіқазақ ауданы әкімі аппаратының басшысы Керімбеков Бекен Орынбекұлына осы қаулыны әділет органдарында мемлекеттік тіркелгеннен кейін ресми және мерзімді баспа басылымдарында, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған интернет-ресурсында және аудан әкімдігінің интернет-ресурсында жариялау жүктелсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімі аппаратының басшысы Керімбеков Бекен Орынбекұлына жүктелсін.
4. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі Б. Ысқақ
Еңбекшіқазақ ауданы әкімдігінің 2015 жылғы 13 сәуірдегі "Еңбекшіқазақ ауданы Балтабай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің Ережесін бекіту туралы" № 408 қаулысымен бекітілген қосымша
"Еңбекшіқазақ ауданы Балтабай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы Ереже
1. Жалпы ережелер
1. "Еңбекшіқазақ ауданы Балтабай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі, Еңбекшіқазақ ауданы Балтабай ауылдық округі әкімінің қызметiн ақпараттық-талдау, ұйымдық-құқықтық және материалдық-техникалық қамтамасыз етудi жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.

Об утверждении Положения государственного учреждения "Аппарат акима Балтабайского сельского округа Енбекшиказахского района"
Постановление акимата Енбекшиказахского района Алматинской области от 13 апреля 2015 года № 408. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 22 мая 2015 года № 3175. Утратило силу постановлением акимата Енбекшиказахского района Алматинской области от 4 января 2024 года № 1
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Енбекшиказахского района Алматинской области от 04.01.2024 № 1 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документе сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с подпунктом 8) статьи 18 Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе" и Указом Президента Республики Казахстан от 29 октября 2012 года № 410 "Об утверждении Типового положения государственного органа Республики Казахстан", акимат Енбекшиказахского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить Положение государственного учреждения "Аппарат акима Балтабайского сельского округа Енбекшиказахского района" согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Возложить на руководителя аппарата акима Енбекшиказахского района Керимбекова Бекена Орынбековича опубликование настоящего постановления после государственной регистрации в органах юстиции в официальных и периодических печатных изданиях, а также на интернет-ресурсе, определяемом Правительством Республики Казахстан, и на интернет-ресурсе акимата района.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на руководителя аппарата акима района Керимбекова Бекена Орынбековича.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района Б. Ыскак
Приложение утвержденное постановлением акимата Енбекшиказахского района от 13 апреля 2015 года № 408 "Об утверждении Положения государственного учреждения "Аппарат акима Балтабайского сельского округа Енбекшиказахского района"
Положение о государственном учреждении "Аппарат акима Балтабайского сельского округа Енбекшиказахского района"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Аппарат акима Балтабайского сельского округа Енбекшиказахского района" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим информационно-аналитическое, организационно-правовое и материально-техническое обеспечение деятельности акима Балтабайского сельского округа Енбекшиказахского района.

2. "Еңбекшіқазақ ауданы Балтабай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. "Еңбекшіқазақ ауданы Балтабай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. "Еңбекшіқазақ ауданы Балтабай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. "Еңбекшіқазақ ауданы Балтабай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
6. "Еңбекшіқазақ ауданы Балтабай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Еңбекшіқазақ ауданы Балтабай ауылдық округі әкімінің өкімдері мен шешімдері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. "Еңбекшіқазақ ауданы Балтабай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
8. Заңды тұлғаның орналасқан жері: индекс 040418, Қазақстан Республикасы, Алматы облысы, Еңбекшіқазақ ауданы, Балтабай ауылы, Д. Қонаев көшесі, № 55 а.
9. Мемлекеттік органның толық атауы - "Еңбекшіқазақ ауданы Балтабай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі.
10. Осы Ереже "Еңбекшіқазақ ауданы Балтабай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
11. "Еңбекшіқазақ ауданы Балтабай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
12. "Еңбекшіқазақ ауданы Балтабай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі кәсіпкерлік субъектілерімен "Еңбекшіқазақ ауданы Балтабай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Еңбекшіқазақ ауданы Балтабай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер республикалық бюджеттің кірісіне жіберіледі.

2. Государственное учреждение "Аппарат акима Балтабайского сельского округа Енбекшиказахского района" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Государственное учреждение "Аппарат акима Балтабайского сельского округа Енбекшиказахского района" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Государственное учреждение "Аппарат акима Балтабайского сельского округа Енбекшиказахского района" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Государственное учреждение "Аппарат акима Балтабайского сельского округа Енбекшиказахского района" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
6. Государственное учреждение "Аппарат акима Балтабайского сельского округа Енбекшиказахского района" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые распоряжениями и решениями акима Балтабайского сельского округа Енбекшиказахского района другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Аппарат акима Балтабайского сельского округа Енбекшиказахского района" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
8. Местонахождение юридического лица: индекс 040418, Республика Казахстан, Алматинская область,Енбекшиказахского района, село Балтабай, улица Д. Конаева, № 55 а.
9. Полное наименование государственного органа - государственное учреждение "Аппарат акима Балтабайского сельского округа Енбекшиказахского района".
10. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Аппарат акима Балтабайского сельского округа Енбекшиказахского района".
11. Финансирование деятельности государственного учреждения "Аппарат акима Балтабайского сельского округа Енбекшиказахского района" осуществляется из местного бюджета.
12. Государственному учреждению "Аппарат акима Балтабайского сельского округа Енбекшиказахского района" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Аппарат акима Балтабайского сельского округа Енбекшиказахского района".
Если государственному учреждению "Аппарат акима Балтабайского сельского округа Енбекшиказахского района" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.

2. "Еңбекшіқазақ ауданы Балтабай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
13. "Еңбекшіқазақ ауданы Балтабай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің миссиясы: Еңбекшіқазақ ауданы Балтабай ауылдық округі әкімінің қызметiн ақпараттық-талдау, ұйымдық-құқықтық және материалдық-техникалық қамтамасыз ету.
14. Міндеттері:
1) халық санағын жүргізетін органдар ұсынатын сайлаушылардың тізімін дайындау;
2) жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау;
3) азаматтардың құқықтары мен бостандықтарын қорғау жөнінде шаралар қабылдау;
4) қолданыстағы заңнамаға сәйкес басқа да міндеттерді жүзеге асыру.
15. Функциялары:
1) бюджеттің атқарылуы жөніндегі орталық уәкілетті органда әкімдердің жергілікті өзін-өзі басқару функцияларын іске асыруына бағытталатын ақшаны есепке жатқызуға арналған, жергілікті өзін-өзі басқарудың қолма-қол ақшаны бақылау шотының ашылуын қамтамасыз етеді;
2) өз құзыретi шегiнде жер қатынастарын реттеудi жүзеге асырады;
3) шаруа немесе фермер қожалықтарын ұйымдастыруға, кәсiпкерлiк қызметтi дамытуға жәрдемдеседi;
4) тарихи және мәдени мұраны сақтау жөнiндегi жұмысты ұйымдастырады;
5) табысы аз адамдарды анықтайды, жоғары тұрған органдарға еңбекпен қамтуды қамтамасыз ету, атаулы әлеуметтік көмек көрсету жөнінде ұсыныс енгізеді, жалғызілікті қарттарға және еңбекке жарамсыз азаматтарға үйінде қызмет көрсетуді ұйымдастырады;
6) қылмыстық-атқару инспекциясы пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды жұмысқа орналастыруды қамтамасыз етеді және өзге де әлеуметтік-құқықтық көмек көрсетеді;
7) қоғамдық жұмыстарды, жастар практикасын және әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастырады;
8) жергiлiктi әлеуметтiк инфрақұрылымның дамуына жәрдемдеседi;
9) жергiлiктi өзiн-өзi басқару органдарымен өзара iс-қимыл жасайды;
10) шаруашылықтар бойынша есепке алуды жүзеге асырады;
11) жергілікті бюджетті бекіту (нақтылау) кезінде аудан мәслихаты сессияларының жұмысына қатысады;
12) кәсіпқой емес медиаторлардың тізілімін жүргізеді;
13) өз құзыретіне жататын мәселелер бойынша басқа да функцияларды жүзеге асырады.
16. Құқықтары мен міндеттері:
1) мемлекеттік органдардан, өзге де ұйымдардан, сондай-ақ лауазымды тұлғалар мен азаматтардан өзіне жүктелген міндеттер мен функцияларды орындауға қажетті құжаттар мен мәліметтерді сұратуға және алуға;
2) өзінің құзыреті шегінде шешімдер қабылдауға;
3) жоғары тұрған органдардың тапсырмаларын орындауға;
4) "Еңбекшіқазақ ауданы Балтабай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құзыретіне жататын Еңбекшіқазақ ауданы әкімінің, әкімдігінің құқықтық және нормативтік құқықтық сипаттағы актілерінің жобаларын дайындауға;

2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного учреждения "Аппарат акима Балтабайского сельского округа Енбекшиказахского района"
13. Миссия государственного учреждения "Аппарат акима Балтабайского сельского округа Енбекшиказахского района": информационно-аналитическое, организационно-правовое и материально-техническое обеспечение деятельности акима Балтабайского сельского округа Енбекшиказахского района.
14. Задачи:
1) составление списков избирателей, представляемые органами, осуществляющими учет населения;
2) рассмотрение обращений физических и юридических лиц;
3) принятие мер по защите прав и свобод граждан;
4) осуществление иных задач в соответствии с действующим законодательством.
15. Функции:
1) обеспечивают открытие в центральном уполномоченном органе по исполнению бюджета контрольного счета наличности местного самоуправления, предназначенного для зачисления денег, направляемых акимами на реализацию функций местного самоуправления;
2) в пределах своей компетенции осуществляет регулирование земельных отношений;
3) содействует организации крестьянских или фермерских хозяйств, развитию предпринимательской деятельности;
4) организует работу по сохранению исторического и культурного наследия;
5) выявляет малообеспеченных лиц, вносит в вышестоящие органы предложения по обеспечению занятости, оказанию адресной социальной помощи, организует обслуживание одиноких престарелых и нетрудоспособных граждан на дому;
6) обеспечивает трудоустройство лиц, состоящих на учете в службе пробации уголовно-исполнительной инспекции, и оказывает иную социально-правовую помощь;
7) организует общественные работы, молодежную практику и социальные рабочие места;
8) содействует развитию местной социальной инфраструктуры;
9) взаимодействует с органами местного самоуправления;
10) осуществляет похозяйственный учет;
11) принимает участие в работе сессий маслихата района, при утверждении (уточнении) местного бюджета;
12) ведет реестр непрофессиональных медиаторов;
13) осуществляет иные функции по вопросам, отнесенным к его компетенции.
16. Права и обязанности:
1) запрашивать и получать от государственных органов, иных организаций, а также должностных лиц, граждан документы и сведения, необходимые для выполнения возложенных на него задач и функций;
2) в пределах своей компетенции принимать решения;
3) исполнять поручения вышестоящих органов;
4) разрабатывать проекты правовых и нормативных правовых актов акима, акимата Енбекшиказахского района, входящих в компетенцию государственного учреждения "Аппарат акима Балтабайского сельского округа Енбекшиказахского района";

5) "Еңбекшіқазақ ауданы Балтабай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүдделерін барлық құзыретті, мемлекеттік, әкімшілік органдарда, мекемелерде, ұйымдарда, сондай-ақ сот және құқық қорғау органдарында білдіруге;
6) Қазақстан Республикасының заңнамасымен көзделген өзге де құқықтар мен міндеттерді жүзеге асыруға.
3. "Еңбекшіқазақ ауданы Балтабай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі қызметін ұйымдастыру
17. "Еңбекшіқазақ ауданы Балтабай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінде басшылықты "Еңбекшіқазақ ауданы Балтабай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын әкім жүзеге асырады.
18. Еңбекшіқазақ ауданы Балтабай ауылдық округінің әкімі Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалады және қызметтен босатылады.
19. Әкімнің Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасары болады.
20. Әкімнің өкілеттігі:
1) өз құзыреті шегінде "Еңбекшіқазақ ауданы Балтабай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің орындауына міндетті шешімдер, өкімдер және нұсқаулар шығарады;
2) "Еңбекшіқазақ ауданы Балтабай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіндегі сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-әрекет бойынша жеке жауапкершілік алады;
3) өз құзыреті шегінде "Еңбекшіқазақ ауданы Балтабай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүдделерін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік органдарда және ұйымдарда білдіруге;
4) өз құзыретіне жататын басқа да мәселелер бойынша шешімдер қабылдайды.
Еңбекшіқазақ ауданы Балтабай ауылдық округінің әкімі болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
21. Әкім өз орынбасарының өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес белгілейді.
4. "Еңбекшіқазақ ауданы Балтабай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүлкі
22. "Еңбекшіқазақ ауданы Балтабай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
"Еңбекшіқазақ ауданы Балтабай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді коса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.

5) представлять интересы государственного учреждения "Аппарат акима Балтабайского сельского округа Енбекшиказахского района" во всех компетентных, государственных, административных органах, учреждениях, организациях, а также судебных и правоохранительных органах;
6) осуществлять иные права и обязанности, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
3. Организация деятельности государственного учреждения "Аппарат акима Балтабайского сельского округа Енбекшиказахского района"
17. Руководство государственного учреждения "Аппарат акима Балтабайского сельского округа Енбекшиказахского района" осуществляется акимом, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Аппарат акима Балтабайского сельского округа Енбекшиказахского района" задач и осуществление им своих функций.
18. Аким Балтабайского сельского округа Енбекшиказахского района назначается на должность и освобождается от должности, в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
19. Аким имеет заместителя, который назначается на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
20. Полномочия акима:
1) в пределах своей компетенции издает решения, распоряжения и инструкции обязательные для исполнения работниками государственного учреждения "Аппарат акима Балтабайского сельского округа Енбекшиказахского района";
2) противодействует коррупции в государственном учреждении "Аппарат акима Балтабайского сельского округа Енбекшиказахского района" с установлением за это персональной ответственности;
3) в пределах своей компетенции представляет интересы государственного учреждения "Аппарат акима Балтабайского сельского округа Енбекшиказахского района" в государственных органах и организациях в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
4) принимает решения по другим вопросам, отнесенным к его компетенции.
Исполнение полномочий акима Балтабайского сельского округа Енбекшиказахского района в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
21. Аким определяет полномочия своего заместителя в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество государственного учреждения "Аппарат акима Балтабайского сельского округа Енбекшиказахского района"
22. Государственное учреждение "Аппарат акима Балтабайского сельского округа Енбекшиказахского района" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Аппарат акима Балтабайского сельского округа Енбекшиказахского района" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.

23. "Еңбекшіқазақ ауданы Балтабай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
24. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Еңбекшіқазақ ауданы Балтабай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі, өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. "Еңбекшіқазақ ауданы Балтабай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату
25. "Еңбекшіқазақ ауданы Балтабай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.

23. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Аппарат акима Балтабайского сельского округа Енбекшиказахского района" относится к коммунальной собственности.
24. Государственное учреждение "Аппарат акима Балтабайского сельского округа Енбекшиказахского района" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Аппарат акима Балтабайского сельского округа Енбекшиказахского района"
25. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Аппарат акима Балтабайского сельского округа Енбекшиказахского района" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.