"2016 – 2018 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы"
Жамбыл облысы Мойынқұм аудандық мәслихатының 2015 жылғы 25 желтоқсандағы № 41-4 шешімі. Жамбыл облысы Әділет департаментінде 2015 жылғы 28 желтоқсанда № 2873 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабына сәйкес аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2016 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) Кірістер – 5 159 665 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 093 660 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 700 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 4 640 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 879 665 мың теңге;
2) шығындар – 5 260 041 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 44 883 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 63 630 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу –18 747 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 145 259 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 145 259 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 63 630 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 18 747 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 мың теңге;
100 376.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді – Жамбыл облысы Мойынқұм аудандық мәслихатының 04.03.2016 № 45-2;16.05.2016 № 2-6; 18.07.2016 № 3-2; 31.10.2016 № 5-5; 05.12.2016 № 7-2 шешімдерімен (01.01.2016 қолданысқа енгізіледі).
2. 2016-2018 жылдарға жеке табыс салығы мен әлеуметтік салық түсімдерінің бөлу нормативтері ауданның бюджетіне 30 пайыз мөлшерінде белгіленсін.
3. 2016 жылы облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция мөлшері 2 648 650 мың теңге сомасында белгіленсін.
4. "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңының 18-бабына сәйкес, 2016-2018 жылдары аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария мемлекеттік мекемелері мен ұйымдарының мамандарына қалалық жағдайында осы қызмет түрлерімен айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда айлық ақылары мен тарифтік ставкаларының жиырма бес процент мөлшерінде үстеме ақы төлеу үшін қаржы көзделсін.

О районном бюджете на 2016 - 2018 годы
Решение Мойынкумского районного маслихата Жамбылской области от 25 декабря 2015 года № 41-4. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 28 декабря 2015 года № 2873
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2016-2018 годы согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 159 665 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 093 660 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1 700 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 4 640 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 879 665 тысяч тенге;
2) затраты – 5 260 041 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 44 883 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 63 630 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 18 747 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -145 259 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 145 259 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 63 630 тысяч тенге;
погашение займов – 18 747 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 0 тысяч тенге;
100 376.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Мойынкумского районного маслихата Жамбылской области от 04.03.2016 № 45-2; 16.05.2016 № 2-6; 18.07.2016 № 3-2; 31.10.2016 № 5-5; 05.12.2016 № 7-2 (вводится в действие с 01.01.2016).
2. Установить на 2016-2018 годы норматив распределения поступлений в районный бюджет по индивидуальному подоходному налогу и социальному налогу в размере 30 процентов.
3. Установить на 2016 год объем субвенции передаваемые из областного бюджета в районный в размере – 2 648 650 тысяч тенге.
4. В соответствии со статьей 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" на 2016-2018 годы предусмотреть средства на выплату надбавки к заработной плате специалистам государственных учреждений и организаций здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии финансируемые из районного бюджета, работающих в сельских населенных пунктах в размере двадцати пяти процентов от оклада и тарифных ставок по сравнению со ставками специалистов, занимающиеся этими видами деятельности в городских условиях.

5. 2016 жылғы аудандық жергілікті атқарушы органның резерві 22 000 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. 2016 жылға арналған жергілікті бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі № 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. 2016 жылға арналған кенттік, ауылдық (селолық) округтерінің бюджеттік бағдарламаларының тізімі № 5–қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. 2016 жылға арналған жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер тізімі № 6-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

5. Утвердить объем резерва местного исполнительного органа района на 2016 год в размере 22 000 тысяч тенге.
6. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2016 год согласно приложения № 4.
7. Утвердить перечень бюджетных программ поселковых, аульных (сельских) округов на 2016 год согласно приложения № 5.
8. Утвердить перечень трансфертов органам местного самоуправления на 2016 год согласно приложения № 6.

9. Осы шешімнің орындалуына бақылау және интернет-ресурстарында жариялауды аудандық мәслихаттың аумақтың экономикалық дамуы, бюджет және жергілікті салықтар, өнеркәсіп салаларын, ауыл шаруашылығы мен кәсіпкерлік салаларын дамыту, аумақтық құрылыс, жер учаскесін сатып алу туралы жобаларын қарау, қоршаған ортаны қорғау мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
10. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күшіне енеді және 2016 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданылады.
Мойынқұм аудандық Мойынқұм аудандық
мәслихат сессиясының төрағасы: мәслихат хатшысы:
С. Әбілов Ш. Исабеков
Мойынқұм аудандық мәслихатының
2015 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 41-4 шешіміне № 1-қосымша
Мойынқұм ауданының 2016 жылға арналған бюджеті

9. Контроль за исполнением данного решения и публикацию на интернет-ресурсе возложить на постоянную комиссию районного маслихата по экономическому развитию региона, бюджету и местным налогам, отрасли промышленности, развитию сельского хозяйства и отраслей предпринимательства, территориальному строительству, по рассмотрению проектов по покупке земельных участков, по защите окружающей среды.
10. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие с 1 января 2016 года.
Председатель сессии Секретарь
районного маслихата районного маслихата
С. Абилов Ш. Исабеков
Приложение № 1 к решению
Мойынкумского районного маслихата
№ 41-4 от 25 декабря 2015 года
Бюджет Мойынкумского района на 2016 год

241516
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
271802
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
2544739
003
Жалпы білім беру
2313510
006
Балаларға қосымша білім беру
231229
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
49678
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
49678
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
99532
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
17805
005
Ауданның (областық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекеме-лер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
32746
007
Аудандық (қалалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
7152
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
6270
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
15183
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
20376
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
138683
021
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
48736
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
89947
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
191318
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
146704
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
72600
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
6400
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
168
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
4999
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
904
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
8971
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
33165
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
19497
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі

241516
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
271802
464
Отдел образования района (города областного значения)
2544739
003
Общеобразовательное обучение
2313510
006
Дополнительное образование для детей
231229
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
49678
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
49678
464
Отдел образования района (города областного значения)
99532
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
17805
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
32746
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
7152
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей) -сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
6270
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
15183
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
20376
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
138683
021
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
48736
037
Строительство и реконструкция объектов образования
89947
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
191318
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
146704
002
Программа занятости
72600
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
6400
005
Государственная адресная социальная помощь
168
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
4999
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
904
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
8971
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
33165
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
19497
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)

32746
007
Аудандық (қалалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
920
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
12254
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
10877
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
127649
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
127649
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
137076
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
107670
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
44286
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
6400
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
2000
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
100
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
5180
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1171
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
5649
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
29380
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
13504
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
28246
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24446
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
400
025
Өрлеу жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізу
3400
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1160
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
1160
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
338419
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
210000
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі

32746
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
920
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
12254
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
10877
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
127649
037
Строительство и реконструкция объектов образования
127649
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
137076
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
107670
002
Программа занятости
44286
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
6400
005
Государственная адресная социальная помощь
2000
006
Оказание жилищной помощи
100
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
5180
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1171
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
5649
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
29380
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
13504
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
28246
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
24446
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
400
025
Внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу"
3400
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1160
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
1160
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
338419
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
210000
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения

452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
0
008
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
0
Мойынқұм аудандық мәслихатының
2015 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 41-4 шешіміне № 4-қосымша
2016 жылға арналған жергілікті бюджеттердің орындалу процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Мойынқұм аудандық мәслихатының
2015 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 41-4 шешіміне № 5-қосымша
2016 жылға арналған кенттік, ауылдық (селолық) округтарының бюджеттік бағдарламалардың тізбесі

452
Отдел финансов района (города областного значения)
0
008
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
0
Приложение № 4 к решению
Мойынкумского районного маслихата
№ 41-4 от 25 декабря 2015 года
Перечень местных бюджетных программ не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2016 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Приложение № 5 к решению
Мойынкумского районного маслихата
№ 41-4 от 25 декабря 2015 года
Перечень бюджетных программ поселковых, аульных (сельских) округов на 2016 год

Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда – Жамбыл облысы Мойынқұм аудандық мәслихатының 05.12.2016 № 7-2 шешімімен (01.01.2016 қолданысқа енгізіледі).
мың теңге
№ р/с
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппаратының атауы
Бағдарламаның атауы
001 "Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер"
009 "Елді мекен дердің санитариясы"
011 Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
040 "Өңірлерді дамыту" бағдарламасы шеңберінде өңірлердің экономикалық дамуына жәрдемдесу жөніндегі шараларды іске асыру
022Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
008 Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
1
"Ұланбел ауылдық округі әкімі аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі

Сноска. Приложение 5 - в редакции Мойынкумского районного маслихата Жамбылской области от 05.12.2016 № 7-2 (вводится в действие с 01.01.2016).
тысяч тенге
№ р/с
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
Наименование программ
001 Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
009 "Обеспечение санитарии населенных пунктов"
011 Благоустройство и озеленение населенных пунктов
040 "Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов"
022 Капитальные расходы государственных органов
008 Освещение улиц населенных пунктов
1
Коммунальное Государственное учреждение "Аппарат Акима Уланбельского сельского округа"