2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Қарағанды облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 2015 жылғы 22 желтоқсандағы 38 сессиясының № 349 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 11 қаңтарда № 3606 болып тіркелді. Қабылданған мерзімінің өтуіне байланысты өзінің қолданылуын тоқтатады
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2016 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2933334 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1315206 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 8069 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 8777 мың теңге;
трансферттер түсімі – 1601282 мың теңге;
2) шығындар – 3098184 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 33150 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 47832 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 14682 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – алу 198000 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 198000 мың теңге:
қарыздар түсімдері - 47832 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 16650 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 166818 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 05.12.2016 № 83 (01.01.2016 бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
2. 2016 жылға арналған аудандық бюджетке кірістерді бөлу нормативтері келесі мөлшерлерде белгіленсін:
1) жеке табыс салығы бойынша:
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын – 30 пайыздан;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын - 100 пайыздан;
төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын - 100 пайыздан;
2) әлеуметтік салық бойынша - 70 пайыздан.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 12.10.2016 № 74 (01.01.2016 бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
3. 2016 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен берілетін субвенция мөлшері – 806 002 мың теңге сомасында қарастырылсын.
4. 2016 жылға арналған аудандық бюджет шығыстарының құрамында нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер 4 қосымшаға сәйкес қарастырылғаны ескерілсін.

О районном бюджете на 2016-2018 годы
Решение 38 сессии Актогайского районного маслихата Карагандинской области от 22 декабря 2015 года № 349. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 11 января 2016 года № 3606. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2016-2018 годы согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы – 2933334 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1315206 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 8069 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 8777 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 1601282 тысяч тенге;
2) затраты – 3098184 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 33150 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 47832 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 14682 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 198000 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 198000 тысяч тенге:
поступление займов – 47832 тысяч тенге;
погашение займов – 16650 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 166818 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Актогайского районного маслихата Карагандинской области от 05.12.2016 № 83 (вводится в действие с 01.01.2016).
2. Установить на 2016 год нормативы распределения доходов в районный бюджет в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу:
с доходов, облагаемых у источника выплаты – 30 процентов;
с доходов, не облагаемых у источника выплаты – 100 процентов;
с доходов инстранных граждан, не облагаемых у источника выплаты - 100 процентов;
2) по социальному налогу – 70 процентов.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Актогайского районного маслихата Карагандинской области от 12.10.2016 № 74 (вводится в действие с 01.01.2016).
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2016 год объем субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджет района в сумме 806002 тысяч тенге.
4. Учесть, что в составе расходов районного бюджета на 2016 год предусмотрены целевые трансферты и бюджетные кредиты согласно приложению 4.

5. 2016 жылға арналған аудандық бюджеттен қаржыландырылатын денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіп кешенінің ауылдық жерлерде жұмыс істейтін азаматтық қызметшілерінің осындай қызмет түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің жалақылары мен мөлшерлемелерімен салыстырғанда лауазымдық жалақылары мен тарифтік мөлшерлемелерін жиырма бес пайызға ұлғайту белгіленсін.
6. Ақтоғай ауданы әкімдігінің 2016 жылға арналған резерві 11001 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 05.12.2016 № 83 (01.01.2016 бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
7. 2016 жылға арналған аудандық бюджетті атқару барысында жергілікті бюджеттік бағдарламалардың секвестерлеуге жатпайтыны 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. 2016 жылға арналған аудандық бюджет құрамында кенттердің, ауылдың және ауылдық округтердің бюджеттік бағдарламалары 6 қосымшаға сәйкес қарастырылғаны ескерілсін.
9. Аудандық бюджеттің құрамында жергілікті өзін-өзі басқару органдарына трансферттердің 2016 жылғы бөлінуі 7 қосымшаға сәйкес қарастырылғаны ескерілсін.
10. Осы шешім 2016 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді.
Сессия төрағасы Е. Әбілдин
Аудандық мәслихаттың
хатшысы
М. Оңғарқұлов
КЕЛІСІЛДІ
"Ақтоғай ауданының экономика
және қаржы бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің басшысы
Б. Тлеубергенов
2015 жылғы 22 желтоқсан
Ақтоғай аудандық мәслихатының
2015 жылғы 22 желтоқсандағы
38 сессиясының № 349 шешіміне
1 қосымша
2016 жылға арналған аудандық бюджет

5. Установить на 2016 год гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и агропромышленного комплекса работающим в сельской местности, финансируемым из районного бюджета, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
6. Утвердить резерв акимата Актогайского района на 2016 год в сумме 11001 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 - в редакции решения Актогайского районного маслихата Карагандинской области от 05.12.2016 № 83 (вводится в действие с 01.01.2016).
7. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2016 год, согласно приложению 5.
8. Учесть, что в составе районного бюджета на 2016 год предусмотрены бюджетные программы поселков, села и сельских округов согласно приложению 6.
9. Учесть, что в составе районного бюджета предусмотрены распределения трансфертов органам местного самоуправления на 2016 год согласно приложению 7.
10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2016 года.
Председатель сессии Е. Абильдин
Секретарь районного маслихата М. Онгаркулов
СОГЛАСОВАНО
Руководитель государственного
учреждения "Отдел экономики
и финансов Актогайского района"
Б. Тлеубергенов
22 декабря 2015 года
Приложение 1
к решению 38 сессии
Актогайского районного маслихата
от 22 декабря 2015 года № 349
Районный бюджет на 2016 год

29328
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
29328
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24079
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
198
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3859
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
1192
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
86098
1
Тұрғын үй шаруашылығы
28557
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
2527
027
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу және абаттандыру
2527
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
1468
024
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
1468
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
15103
026
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
15103
483
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
9459
011
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу және абаттандыру
9459
2
Коммуналдық шаруашылық
14326
483
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
14326
013
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
10327
014
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін қолдауды ұйымдастыру
2999
018
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
1000
3
Елді-мекендерді көркейту
43215
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
41259
008
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
9667
009
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
3288
011
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
28304
483
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1956
020
Елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру

29328
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
29328
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
24079
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
198
021
Капитальные расходы государственного органа
3859
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
1192
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
86098
1
Жилищное хозяйство
28557
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
2527
027
Ремонт и благоустройство объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
2527
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
1468
024
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
1468
464
Отдел образования района (города областного значения)
15103
026
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
15103
483
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства и жилищной инспекции района (города областного значения)
9459
011
Ремонт и благоустройство объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
9459
2
Коммунальное хозяйство
14326
483
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства и жилищной инспекции района (города областного значения)
14326
013
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
10327
014
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
2999
018
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
1000
3
Благоустройство населенных пунктов
43215
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
41259
008
Освещение улиц населенных пунктов
9667
009
Обеспечение санитарии населенных пунктов
3288
011
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
28304
483
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства и жилищной инспекции района (города областного значения)
1956
020
Освещение улиц в населенных пунктах