Қарақия ауданының "Талапкер", "Бейбіт", Мұнайлы ауданының "Жаса", "Ай-Сәрсен" шаруа қожалықтары аумақтарында карантиндік режимді енгізе отырып, карантинді аймақты белгілеу туралы
Маңғыстау облысы әкімдігінің 2015 жылғы 23 қазандағы № 325 қаулысы. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2015 жылғы 27 қарашада № 2891 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
«Өсімдіктер карантині туралы» 1999 жылғы 11 ақпандағы Қазақстан Республикасы Заңының 9-1-бабына сәйкес және Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Маңғыстау облыстық аумақтық инспекциясының 2015 жылғы 27 тамыздағы № 01-43/407 ұсынысының негізінде облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қарақия ауданының «Талапкер», «Бейбіт», Мұнайлы ауданының «Жаса», «Ай-Сәрсен» шаруа қожалықтарында қауын шыбыны карантинді объектісінің анықталуына байланысты көрсетілген шаруа қожалықтарының аумақтарында карантиндiк режимдi енгiзе отырып, карантиндi аймақ белгіленсін.
2. Қоса беріліп отырған карантинді объектілердің таралу ошақтарын оқшаулау және жою жөніндегі іс-шаралар жоспары бекітілсін.
3. «Маңғыстау облысының ауыл шаруашылығы басқармасы» мемлекеттік мекемесі (Б. Ерсайынұлы) осы қаулының «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесі мен бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын, Маңғыстау облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналасуын қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары  Р.М. Әміржановқа жүктелсін.
5.  Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген  күннен  бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                             А. Айдарбаев
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
Агроөнеркәсіптік кешендегі
мемлекеттік инспекция комитетінің
Маңғыстау облыстық аумақтық
инспекциясының басшысы
Р.Н. Түменов
23 қазан 2015 жыл
Қарақия ауданының әкімі
Ә.Қ. Дауылбаев
23 қазан 2015 жыл
«Маңғыстау облысының ауыл
шаруашылығы басқармасы»
мемлекеттік мекемесінің басшысы
Б. Ерсайынұлы
23 қазан 2015 жыл
Мұнайлы ауданының әкімі
Н.Т. Тәжібаев
23 қазан 2015 жыл
Маңғыстау облысы әкімдігінің

Об установлении карантинной зоны с введением карантинного режима на территориях крестьянских хозяйств "Талапкер", "Бейбіт" Каракиянского района, "Жаса", "Ай-Сәрсен" Мунайлинского района
Постановление акимата Мангистауской области от 23 октября 2015 года № 325. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области от 27 ноября 2015 года № 2891
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 11 февраля 1999 года «О карантине растений» и на основании представления Мангистауской областной территориальной инспекции Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 августа 2015 года № 01-43/407, акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. В связи с выявлением карантинного объекта дынной мухи в крестьянских хозяйствах «Талапкер», «Бейбіт» Каракиянского района, «Жаса», «Ай-Сәрсен» Мунайлинского района установить карантинную зону с введением карантинного режима на территориях указанных крестьянских хозяйств.
2. Утвердить прилагаемый план мероприятий по локализации и ликвидации очагов распространения карантинных объектов.
3. Государственному учреждению «Управление сельского хозяйства Мангистауской области» (Б. Ерсайынулы) обеспечить официальное опубликование данного постановления в информационно-правовой системе «Әділет» и в средствах массовой информации, размещение на интернет-ресурсе акимата Мангистауской области.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Амиржанова Р.М.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области                            А. Айдарбаев
«СОГЛАСОВАНО»
руководитель Мангистауской областной
территориальной инспекции
Комитета государственной инспекции
в агропромышленном комплексе
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан
Туменов Р.Н.
23 октябрь 2015 год
аким Каракиянского района
Дауылбаев А.К.
23 октябрь 2015 год
руководитель
управления сельского хозяйства
Мангистауской области
Б. Ерсайынулы
23 октябрь 2015 год
аким Мунайлинского района
Тажибаев Н.Т.
23 октябрь 2015 год
Утвержден
постановлением акимата
Мангистауской области

2015 жылғы 23 қазандағы № 325
қаулысымен бекітілген
Карантинді объектілердің таралу ошақтарын оқшаулау және жою жөніндегі іс-шаралар жоспары
Іс-шаралар атауы
Орындау мерзімі
Орындауға жауаптылар
1
2
3
4
1.
Жер пайдаланушылар арасында карантинді объектілердің алдын алу, карантинді объектілердің таралу ошақтарын оқшаулау және жою жөніндегі түсіндіру жұмыстарын жүргізу
Үнемі
Қарақия ауданының әкімдігі, Мұнайлы ауданының әкімдігі, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Маңғыстау облыстық аумақтық инспекциясы (келісім бойынша), Маңғыстау облысының ауыл шаруашылығы басқармасы
2.
Карантиндi аймақ туралы материалдарды бұқаралық ақпарат құралдарына жариялау жолымен өсімдіктер карантині жөніндегі іс-шаралар туралы тұрғындарға хабарлау
Үнемі
Қарақия ауданының әкімдігі, Мұнайлы ауданының әкімдігі,  Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Маңғыстау облыстық аумақтық инспекциясы (келісім бойынша), Маңғыстау облысының ауыл шаруашылығы басқармасы
3.
Карантинді объектілердің таралу ошақтарын жою жөніндегі іс-шаралар кешенін жүргізу (карантинді объектілерге қарсы химиялық өңдеу, карантинді объектілерді қолмен және механикалық тәсілдермен жою)
Вегетация кезеңінде
Қарақия ауданының әкімдігі, Мұнайлы ауданының әкімдігі,  Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Маңғыстау облыстық аумақтық инспекциясы (келісім бойынша), Маңғыстау облысының ауыл шаруашылығы басқармасы
4.
Өсімдіктер карантині жөніндегі іс-шаралардың жүзеге асырылуына мемлекеттік бақылауды және қадағалауды қамтамасыз ету
Карантинді объектілерді таралу ошақтарын жою жөніндегі жұмыстар аяқталғаннан кейін
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Маңғыстау облыстық аумақтық инспекциясы (келісім бойынша)
5.
Карантинге жатқызылған өнімді (бақша дақылдарын) тиеп-жөнелту орындарында карантиндік тексеруді жүргізу
Үнемі
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Маңғыстау облыстық аумақтық инспекциясы (келісім бойынша)

от 23 октября 2015 года № 325
План мероприятий по локализации и ликвидации очагов распространения карантинных объектов
Наименование мероприятий
Срок выполнения
Ответственные за исполнение
1
2
3
4
1.
Проведение разъяснительной работы среди землепользователей по профилактике карантинных объектов, по локализации и ликвидации очагов распространения карантинных объектов
Постоянно
Акимат Каракиянского района, акимат Мунайлинского района, Мангистауская областная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (по согласованию), Управление сельского хозяйства Мангистауской области
2.
Оповещение населения о мероприятиях по карантину растений путем опубликования в средствах массовой информации материалов о карантинной зоне
Постоянно
Акимат Каракиянского района, акимат Мунайлинского района, Мангистауская областная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (по согласованию), Управление сельского хозяйства Мангистауской области
3.
Проведение комплекса мероприятий по ликвидации очагов распространения карантинных объектов (химическая обработка против карантинных объектов, уничтожение карантинных объектов ручными и механическими способами)
В период вегетации
Акимат Каракиянского района, акимат Мунайлинского района, Мангистауская областная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (по согласованию), Управление сельского хозяйства Мангистауской области
4.
Обеспечение государственного контроля и надзора за осуществлением мероприятий по карантину растений
После окончания работ по ликвидации очагов распространения карантинных объектов
Мангистауская областная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (по согласованию)
5.
Проведение в местах отгрузки вывозимой подкарантинной продукции (бахчевых культур) карантинного досмотра
Постоянно
Мангистауская областная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (по согласованию)