Автотұрақтар (паркингтер) санаттарын белгілеу және автотұрақтар (паркингтер) үшін бөлінген жерлерге базалық салық мөлшерлемесін ұлғайту туралы
Павлодар облысы Екібастұз қалалық мәслихатының 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 314/36 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 27 мамырда № 4492 болып тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы Екібастұз қалалық мәслихатының 2021 жылғы 8 қаңтардағы № 499/64 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Екібастұз қалалық мәслихатының 08.01.2021 № 499/64 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) Кодексінің 386-бабының 3-тармағына, Қазақстан Республикасы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес, Екібастұз қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Автотұрақтар (паркингтер) санаттары 1-қосымшаға сәйкес белгіленсін.
2. Автотұрақтар (паркингтер) санаттарына байланысты, автотұрақтар (паркингтер) үшін бөлінген елді мекен жерлеріне базалық салық мөлшерлемесі 2-қосымшаға сәйкес ұлғайтылсын.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау қалалық мәслихаттың экономика, бюджет және кәсіпкерлік мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
4. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы С. Лепехин
Қалалық мәслихат хатшысы Б. Құспеков
Екібастұз қалалық әслихатының
2015 жылғы 30 сәуірдегі
№ 314/36 шешіміне
1-қосымша
Екібастұз қаласындағы автотұрақтардың (паркингтердің) санаттары
р/с
Автотұрақтардың (паркингтердің) типтері және
түрлері
Автотұрақтардың (паркингтердің) мақсаты
Жер телімінің нысаналы мақсаты
Автотұрақтар
(паркингтер) санаттары
1
Қызметтік автотұрақтар (паркингтер)
Жеке және заңды тұлғаларға тиесілі автокөлік құралдарын ақысыз негізде сақтау
Автотұрақтарды (паркингтерді) пайдалану және қызмет көрсету үшін
1 - санат
2
Айып автотұрақтары
Автокөлік құралдарын
айып автотұрақтарында сақтау
Автотұрақтарды (паркингтерді)
пайдалану және қызмет көрсету үшін
3
Халықтың қауқары аз топтарының көлік құралдарын және велокөлікті қоятын тұрақтары
Халықтың қауқары аз топтарының көлік құралдарын және велокөлікті сақтау
Автотұрақтарды (паркингтерді)
пайдалану және қызмет көрсету үшін
4
Бір орынға тәулік бойы жүк машиналары қойылатын және тәуліктік немесе сағаттық режимді қолданатын автотұрақтар (паркингтер)
Жеке және заңды тұлғаларға тиесілі жүк автокөліктерін бекітілген тариф бойынша ақылы негізінде қысқа мерзімде сақтау
Автотұрақтарды (паркингтерді)
пайдалану және қызмет көрсету үшін
2 - санат
5
Ғимараттың цокольді және (немесе) жер асты деңгейінде орналасқан және осы ғимараттардың ажырамас құрамдас бөлігі болып табылатын автотұрақтар (паркингтер)
Жеке және заңды тұлғаларға тиесілі автокөлік құралдарын ақысыз негізде сақтау
Автотұрағы (паркингі) бар ғимарат, ғимарат құрылысын пайдалану және қызмет көрсету үшін
6
Тұрақты орындары белгіленген күрделі құрылыспен байланысты көп деңгейлі автотұрақтар (паркингтер)
Жыл сайын белгіленген төлем мен жеке және заңды тұлғаларға тиесілі автокөлік құралдарын сақтау
Көп деңгейлі автотұрақтарды (паркингтерді)
пайдалану және қызмет көрсету үшін
7
Тәулік бойы бір орынға машиналар қойылатын және тәуліктік немесе сағаттық режимді қолданатын автотұрақтар (паркингтер)
Бекітілген тариф бойынша ақылы негізде жеке және заңды тұлғаларға тиесілі автокөліктерін қысқа мерзімде сақтау
Автотұрақтарды (паркингтерді)
пайдалану және қызмет көрсету үшін
3 - санат
Екібастұз қалалық әслихатының
2015 жылғы 30 сәуірдегі
№ 314/36 шешіміне
2-қосымша
Автотұрақтардың (паркингтердің) санаттарына байланысты, автотұрақтар
(паркингтер) үшін бөлінген жерлерге базалық салық мөлшерлемесін
ұлғайтудың мөлшері
Автотұрақтардың (паркингтердің) санаттары
Автотұрақтар (паркингтер) үшін бөлінген жерлерге базалық салық мөлшерлемесін ұлғайтудың мөлшері
1 - санат
1
2 - санат
2
3 - санат
10

Об установлении категорий автостоянок (паркингов) и увеличении базовой ставки налога на земли, выделенные под автостоянки (паркинги)
Решение маслихата города Экибастуза Павлодарской области от 30 апреля 2015 года № 314/36. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 27 мая 2015 года № 4492. Утратило силу решением Экибастузского городского маслихата Павлодарской области от 8 января 2021 года № 499/64 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу решением Экибастузского городского маслихата Павлодарской области от 08.01.2021 № 499/64 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 3 статьи 386 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Экибастузский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Установить категории автостоянок (паркингов) согласно приложения 1.
2. Увеличить размер базовых ставок налога на земли населенных пунктов, выделенные под автостоянки (паркинги), в зависимости от категории автостоянок (паркингов) согласно приложения 2.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Экибастузского городского маслихата по вопросам экономики, бюджета и предпринимательства.
4. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии С. Лепехин
Секретарь городского маслихата Б. Куспеков
Приложение 1
к решению Экибастузского
городского маслихата
от 30 апреля 2015 года №314/36
Категории автостоянок (паркингов) в городе Экибастуз
№ п/п
Типы и виды автостоянок (паркингов)
Назначение автостоянок (паркингов)
Целевое назначение земельного участка
Категория автостоянок (паркингов)
1
Служебные автостоянки (паркинги)
Хранение автотранспортных средств, принадлежащих физическим и юридическим лицам на бесплатной основе
Для эксплуатации и обслуживания автостоянок (паркингов)
1 категория
2
Штрафные автостоянки
Хранение автотранспортных средств на штрафных автостоянках
Для эксплуатации и обслуживания автостоянок (паркингов)
3
Парковки транспортных средств маломобильных групп населения и велотранспорта
Хранение автотранспортных средств маломобильных групп населения и велотранспорта
Для эксплуатации и обслуживания автостоянок (паркингов)
4
Автостоянки (паркинги), где в течение суток на одном месте паркуются грузовые машины и используется суточные или почасовой режим
Краткосрочное хранение грузовых автотранспортных средств, принадлежащих физическим и юридическим лицам на платной основе по утвержденному тарифу
Для эксплуатации и обслуживания автостоянок (паркингов)
2 категория
5
Автостоянки (парикнги), парковочные места, которые расположены в цокольных и (или) подземных уровнях зданий и являющихся неотъемлемой составляющей частью таких зданий
Хранение автотранспортных средств, принадлежащих физическим и юридическим лицам на бесплатной основе
Для эксплуатации и обслуживания здания, строения, сооружения с автостоянкой (паркингом)
6
Многоуровневые автостоянки (паркинги), связанные с капитальным строительством с постоянно закрепленными местами
Хранение автотранспортных средств, принадлежащих физическим и юридическим лицам с ежегодной фиксированной оплатой
Для эксплуатации и обслуживания многоуровневой автостоянки (паркинга)
7
Автостоянки (паркинги), течение суток на одном месте паркуются машины и используется суточный или часовой тариф
Краткосрочное хранение автотранспортных средств, принадлежащих физическим и юридическим лицам на платной основе по утвержденному тарифу
Для эксплуатации и обслуживания автостоянок (паркингов)
3 категория
Приложение 2
к решению Экибастузского
городского маслихата
от 30 апреля 2015 года №314/36
Размер увеличения базовых ставок налога на земли, выделенные под автостоянки
(паркинги), в зависимости от категории автостоянки (паркинги)
Категория автостоянки (паркинга)
Размер увеличения базовых ставок налога на земли, выделенные под автостоянки (паркинги)
1 категория
1
2 категория
2
3 категория
10