Успен ауданының "Белоусов ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі туралы Ережені бекіту туралы
Павлодар облысы Успен аудандық әкімдігінің 2015 жылғы 27 қарашадағы № 263/11 қаулысы. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 10 желтоқсанда № 4838 болып тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы Успен аудандық әкімдігінің 2018 жылғы 10 қаңтардағы № 7/1 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Успен аудандық әкімдігінің 10.01.2018 № 7/1 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттік басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 1 наурыздағы "Мемлекеттік мүлік туралы" Заңына, Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2012 жылғы 29 қазандағы "Қазақстан Республикасы мемлекеттік органының үлгі ережесін бекіту туралы" № 410 Жарлығына сәйкес Успен ауданы әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Успен ауданының "Белоусов ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі туралы Ереже бекітілсін.
2. Успен ауданының "Белоусов ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі осы қаулыдан туындайтын қажетті шараларды қабылдасын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімі аппаратының басшысына жүктелсін.
4. Осы қаулы алғаш ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енедi.
Аудан әкімінің м.а. Б. Жүсіпбаев
Павлодар облысы
Успен ауданы әкімдігінің
2015 жылғы "27" қарашадағы
№ 263/11 қаулысымен
бекітілген
Успен ауданының "Белоусов ауылдық округі әкімінің аппараты"
коммуналдық мемлекеттік мекемесі туралы
Ереже
1. Жалпы ережелер
1. Успен ауданының "Белоусов ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі жергілікті мемлекеттік басқару саласында қызметті жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. Успен ауданының "Белоусов ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің ведомстволары жоқ.
3. Успен ауданының "Белоусов ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.

Об утверждении Положения о коммунальном государственном учреждении "Аппарат акима Белоусовского сельского округа" Успенского района
Постановление акимата Успенского района Павлодарской области от 27 ноября 2015 года № 263/11. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 10 декабря 2015 года № 4838. Утратило силу постановлением акимата Успенского района Павлодарской области от 10 января 2018 года № 7/1 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Успенского района Павлодарской области от 10.01.2018 № 7/1 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе", Указом Президента Республики Казахстан от 29 октября 2012 года № 410 "Об утверждении Типового положения государственного органа Республики Казахстан", акимат Успенского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое Положение о коммунальном государственном учреждении "Аппарат акима Белоусовского сельского округа" Успенского района.
2. Коммунальному государственному учреждению "Аппарат акима Белоусовского сельского округа" Успенского района принять необходимые меры, вытекающие из настоящего постановления.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на руководителя аппарата акима района.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
И.о. акима района Б. Жусупбаев
Утверждено
постановлением акимата
Успенского района
Павлодарской области
от "27" ноября 2015 года
№ 263/11
Положение
о коммунальном государственном учреждении
"Аппарат акима Белоусовского сельского округа"
Успенского района
1. Общие положения
1. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Белоусовского сельского округа" Успенского района является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим деятельность в сфере местного государственного управления.
2. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Белоусовского сельского округа" Успенского района не имеет ведомств.
3. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Белоусовского сельского округа" Успенского района осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.

4. Успен ауданының "Белоусов ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы жазылған мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары бар.
Успен ауданының "Белоусов ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі Успен ауданының "Ольгин ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің және Успен ауданының "Тимирязев ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің барлық құқықтары мен міндеттері бойынша құқықтарын толық иеленуші болып табылады.
5. Успен ауданының "Белоусов ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан қатысады.
6. Успен ауданының "Белоусов ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі, егер Қазақстан Республикасының заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. Успен ауданының "Белоусов ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте Қазақстан Республикасының заңнамасында қарастырылған ауылдық округ әкімінің шешімдері мен өкімдерінің жобаларын дайындайды.
8. Успен ауданының "Белоусов ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
9. Успен ауданының "Белоусов ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, Павлодар облысы, 141000, Успен ауданы, Белоусов ауылы, Школьная көшесі, 8 "а".
10. Успен ауданының "Белоусов ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің жұмыс тәртібі:
дүйсенбі-жұма күндері, сағат 9-00-ден 18-30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13-00-ден 14-30-ға дейін, демалыс күндері: сенбі-жексенбі.
11. Мемлекеттік мекеменің толық атауы:
мемлекеттік тілде: Успен ауданының "Белоусов ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
орыс тілінде: Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Белоусовского сельского округа" Успенского района.
12. Мемлекет Успен ауданының әкімдігі тұлғасында Успен ауданының "Белоусов ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құрылтайшысы болып табылады.

4. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Белоусовского сельского округа" Успенского района является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Белоусовского сельского округа" Успенского района является полным правопреемником по всем правам и обязанностям государственного учреждения "Аппарат акима Ольгинского сельского округа" Успенского района и государственного учреждения "Аппарат акима села Тимирязево" Успенского района.
5. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Белоусовского сельского округа" Успенского района вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Белоусовского сельского округа" Успенского района имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
7. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Белоусовского сельского округа" Успенского района в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, подготавливает проекты решений и распоряжений акима сельского округа, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Белоусовского сельского округа" Успенского района утверждаются в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
9. Местонахождение коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Белоусовского сельского округа" Успенского района: Республика Казахстан, Павлодарская область, 141000, Успенский район, село Белоусовка, улица Школьная 8 "а".
10. Режим работы коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Белоусовского сельского округа" Успенского района:
понедельник – пятница с 9-00 до 18-30 часов, обеденный перерыв с 13-00 до 14-30 часов, выходные дни: суббота – воскресенье.
11. Полное наименование государственного учреждения:
на государственном языке: Успен ауданының "Белоусов ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
на русском языке: Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Белоусовского сельского округа" Успенского района.
12. Учредителем коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Белоусовского сельского округа" Успенского района является государство в лице акимата Успенского района.

13. Осы Ереже Успен ауданының "Белоусов ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
14. Успен ауданының "Белоусов ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
15. Успен ауданының "Белоусов ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне кәсіпкерлік субъектілерімен Успен ауданының "Белоусов ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Успен ауданының "Белоусов ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2. Успен ауданының "Белоусов ауылдық округі әкімінің аппараты"
коммуналдық мемлекеттік мекемесінің миссиясы, мақсаты,
қызметінің мәні, негізгі міндеттері, функциялары,
құқықтары мен міндеттері
16. Успен ауданының "Белоусов ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің миссиясы: Успен ауданының Белоусов ауылдық округі аумағында мемлекеттік саясатты жүзеге асыру.
17. Успен ауданының "Белоусов ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің мақсаты ауылдық округ әкімінің ведомстволық қарамағындағы аумақта мемлекеттік саясатты жүзеге асыру жөніндегі қызметін қамтамасызе ету болып табылады.
18. Успен ауданының "Белоусов ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің қызметінің мәні ауылдық округ әкімінің қызметін ақпараттық – талдау, ұйымдастырушылық – құқықтық және материалдық – техникалық қамтамасыз ету болып табылады.
19. Міндеттері:
1) ауылдық округ әкімінің өзіне сеніп тапсырылған аумақта мемлекеттік саясатты жүргізу жөніндегі қызметін қамтамасыз ету;
2) қоғамдық келісімнің, саяси тұрақтылықтың, экономикалық дамудың, қазақстандық отансүйгіштіктің конституциялық қағидаттарын іске асыруға, өңірдің неғұрлым маңызды мәселелерін демократиялық әдістермен шешуге ықпал ету;
3) Қазақстан Республикасының даму стратегиясына сәйкес ауылдық округінің әлеуметтік-экономикалық даму, әлеуметтік-экономикалық реформаларды жүзеге асырудың тетіктері мен тактикасы жетілдіру жоспарларын әзірлеуге қатысу;
4) Қазақстан Республикасының заңдарын, Қазақстан Республикасы Президенті мен Үкіметінің актілерін, басқа да нормативтік құқықтық актілерін, облыс және аудан әкімдігінің қаулыларын, облыс және аудан әкімдерінің шешімдері мен өкімдерін орындауды ұйымдастыру және қамтамасыз ету;

13. Настоящее Положение является учредительным документом коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Белоусовского сельского округа" Успенского района.
14. Финансирование деятельности коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Белоусовского сельского округа" Успенского района осуществляется из местного бюджета.
15. Коммунальному государственному учреждению "Аппарат акима Белоусовского сельского округа" Успенского района запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Белоусовского сельского округа" Успенского района.
Если коммунальному государственному учреждению "Аппарат акима Белоусовского сельского округа" Успенского района законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Миссия, цель, предмет деятельности, основные задачи,
функции, права и обязанности коммунального государственного учреждения
"Аппарат акима Белоусовского сельского округа"
Успенского района
16. Миссия коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Белоусовского сельского округа" Успенского района: проведение государственной политики на территории Белоусовского сельского Успенского района.
17. Целью коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Белоусовского сельского округа" Успенского района является обеспечение деятельности акима сельского округа по реализации государственной политики на подведомственной территории.
18. Предметом деятельности коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Белоусовского сельского округа" Успенского района является информационно-аналитическое, организационно-правовое, материально-техническое обеспечение деятельности акима сельского округа.
19. Задачи:
1) обеспечение деятельности акима сельского округа по проведению государственной политики на вверенной ему территории;
2) содействие в реализации конституционных принципов общественного согласия, политической стабильности, экономического развития, казахстанского патриотизма, в решении наиболее важных вопросов региона демократическими методами;
3) участие в выработке планов социально-экономического развития сельского округа, совершенствовании механизма и тактики осуществления социально-экономических реформ в соответствии со стратегией развития Республики Казахстан;
4) организация и обеспечение исполнения законов Республики Казахстан, актов Президента и Правительства Республики Казахстан, иных нормативных правовых актов, постановлений акимата области и района, решений и распоряжений акима области и района;

5) ауылдық округ әкімінің қызметін құжаттамалық қамтамасыз ету, қызметтік құжаттарды, азаматтардың өтініштерін қарастыру, келіп түскен құжаттарды талдау, мемлекеттік және басқа тілдердің қамтамасыз ету, азаматтар қабылдауын ұйымдастыру;
6) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасында белгіленген Успен ауданының "Белоусов ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құзыретіне кіретін мәселелері бойынша жоғары мен жергілікті мемлекеттік органдары, ұйымдары және азаматтарымен өзара іс - қимыл жасасу;
7) Успен ауданының "Белоусов ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі әкімшісі болып табылатын аудандық бюджеттік бағдарламаларды әзірлеуді қамтамасыз ету;
8) ауылдық округ әкімінің қатысуымен өтетін отырыстарды, мәжілістерді, семинарларды өткізуді қамтамасыз ету;
9) оның құзыретіне кіретін басқа да міндеттерді жүзеге асыру.
20. Функциялары:
1) азаматтардың өтініштерін, арыздарын, шағымдарын қабылдауын ұйымдастыру, азаматтардың құқықтары мен бостандықтарын қорғау жөнінде шаралар қолдану;
2) Успен ауданының "Белоусов ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіде мемлекеттік пен ресми тілде іс жүргізуін ұйымдастыру және құжаттардың сақталуына бақылау;
3) ауылдық округі әкімінің шешімдері мен өкімдердің жобаларын дайындау;
4) жеке және заңды тұлғаларға қажетті құжаттарды ресімдеу және беру;
5) ауылдық округі әкімінің шешімдері мен өкімдерінің орындаушыларға өз уақытында жеткізуін қамтамасыз ету;
6) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бюджеттік есепті жүргізу және есепті құрастыру;
7) Қазақстан Республикасының заннамаға сәйкес шарттар жасайды;
8) шаруашылықтар бойынша есепке алуды жүзеге асырады;
9) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамамен белгіленген мемлекеттік қызметтерді көрсету;
10) кадр жұмысын ұйымдастыру;
11) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасында белгіленген оның құзыретіне кіретін басқа да функцияларды жүзеге асыру.
21. Құқықтары мен міндеттері:
Успен ауданының "Белоусов ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі өзіне жүклетген міндеттерді орындау және осы Ережеде қарастырылған өкілеттіктерді жүзеге асыру үшін Қазақстан Республикасының заңнамасында қарастырылған тәртіпте:
1) тиісті аумақта басқарудың тиімділігін көтеру жөніндегі сұрақтар бойынша соттарда, мемлекеттік органдармен қарым-қатынастарда ауылдық округ әкімінің мүдделерін қорғауға;
2) мемлекеттік органдардан және өзге де ұйымдардан, лауазымды тұлғалардан Успен ауданының "Белоусов ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі алдына қойылған міндеттерді орындауға байланысты мәселелер жөніндегі қажетті ақпаратты, қажаттар мен өзге де материалдарды өтеусіз негізде сұратуға және алуға;

5) документационное обеспечение деятельности акима сельского округа, рассмотрение служебных документов, обращений граждан, анализ поступающих документов, обеспечение функционирования государственного и других языков, организация приема граждан;
6) взаимодействие с вышестоящими и местными государственными органами, организациями и гражданами по вопросам, входящим в компетенцию коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Белоусовского сельского округа" Успенского района, определенную действующим законодательством Республики Казахстан;
7) обеспечение разработки бюджетных программ, администратором которых выступает коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Белоусовского сельского округа" Успенского района;
8) обеспечение проведения заседаний, совещаний, семинаров с участием акима сельского округа;
9) осуществление иных задач, отнесенных к его компетенции.
20. Функции:
1) организация приема обращений, заявлений, жалоб граждан, принятие мер по защите прав и свобод граждан;
2) организация делопроизводства в коммунальном государственном учреждении "Аппарат акима Белоусовского сельского округа" Успенского района и контроль за сохранностью документов;
3) подготовка проектов решений и распоряжений акима сельского округа;
4) оформление и выдача необходимых документов физическим и юридическим лицам;
5) обеспечение своевременного доведения до исполнителей решений и распоряжений акима сельского округа;
6) ведение бухгалтерского учета и представление отчетности в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
7) заключение договоров в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
8) осуществление похозяйственного учета;
9) оказание государственных услуг, определенных действующим законодательством Республики Казахстан;
10) организация кадровой работы;
11) осуществление иных функций, отнесенных к его компетенции, определенных действующим законодательством Республики Казахстан.
21. Права и обязанности:
Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Белоусовского сельского округа" Успенского района для выполнения возложенных на него задач и реализации полномочий, предусмотренных настоящим Положением, имеет право:
1) предоставлять интересы акима сельского округа в судах, во взаимоотношениях с государственными органами, организациями по вопросам повышения эффективности управления на соответствующей территории;
2) запрашивать и получать на безвозмездной основе от государственных органов и иных организаций, должностных лиц необходимую информацию, документы и иные материалы по вопросам, связанным с исполнением задач поставленных перед коммунальным государственным учреждением "Аппарат акима Белоусовского сельского округа" Успенского района;

3) Қазақстан Республикасының Президенті, Үкіметі және орталық органдары, облыс, аудан әкімшіліктерінің, әкімдерінің актілері мен тапсырмаларын мерзімінде сапалы орындауға;
4) жергілікті мемлекеттік органдармен өткізілетін іс-шараларға қатысуға;
5) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасының нормаларын ұстануға құқығы бар.
Успен ауданының "Белоусов ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің міндеттеріне:
1) әкім аппаратының ұйымдастырушылық, құқықтық, аппараттық, талдамалық қызметін жүзеге асыру және материалдық-техникалық қамтамасыз ету;
2) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамаға сәйкес тұрғындарға сапалы мемлекеттік қызмет көрсету;
3) мемлекеттік қызмет көрсетудің сапасын бағалау жөнінде уәкілетті органға тиісті ақпарат ұсыну жатады;
4) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасында қарастырылған өзге де міндеттерді жүзеге асырады.
3. Успен ауданының "Белоусов ауылдық округі әкімінің аппараты"
коммуналдық мемлекеттік мекемесінің қызметін ұйымдастыру
22. Успен ауданының "Белоусов ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне басшылықты ауылдық округінің әкімі жүзеге асырады және "Успен ауданының Белоусов ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне жүктелген функцияларды атқару үшін дербес жауап береді.
23. Ауылдық округінің әкімі Қазақстан Республикасының Президентi белгілейтiн тәртiпте қызметке сайланады, өкілеттігін тоқтатады және қызметінен босатылады.
24. Ауылдық округ әкімінің өкілеттігі:
1) Успен ауданының "Белоусов ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің Ережесін аудан әкімдігіне бекітуге ұсынады;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Успен ауданының "Белоусов ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін қызметке тағайындайды және қызметінен босатады;
3) Успен ауданының "Белоусов ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің міндеттерін және өкілеттілігін белгілейді;
4) Успен ауданының "Белоусов ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін мадақтайды, Қазақстан Республикасының заңнамасымен бекітілген тәртіпте материалдық көмек көрсетуді, тәртіптік жазалар қолдануды жүзеге асырады;
5) өз құзыреті шегінде Успен ауданының "Белоусов ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің барлық қызметкерлерге міндетті өкім шығарады және нұсқаулар береді;

3) исполнять качественно в срок акты и поручения Президента, Правительства Республики Казахстан и иных центральных органов, акимов и акиматов области, района;
4) участвовать в проведении мероприятий, проводимых местными исполнительными органами;
5) соблюдать нормы действующего законодательства Республики Казахстан.
В обязанности коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Белоусовского сельского округа" Успенского района входит:
1) осуществление организационной, правовой, информационной, аналитической работы аппарата акима и его материально-техническое обеспечение;
2) качественное оказание государственных услуг населению в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
3) представлять соответствующую информацию в уполномоченный орган по оценке качества оказания государственных услуг;
4) осуществлять иные обязанности, предусмотренные действующими законодательными актами Республики Казахстан.
3. Организация деятельности коммунального государственного
учреждения "Аппарат акима Белоусовского сельского округа"
Успенского района
22. Руководство коммунальным государственным учреждением "Аппарат акима Белоусовского сельского округа" Успенского района осуществляется акимом сельского округа, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Белоусовского сельского округа" Успенского района задач и осуществление им своих функций.
23. Аким сельского округа назначается на должность, прекращает свои полномочия и освобождается от должности в порядке, определяемом Президентом Республики Казахстан.
24. Полномочия акима сельского округа:
1) представляет на утверждение акимата района Положение о коммунальном государственном учреждении "Аппарат акима Белоусовского сельского округа" Успенского района;
2) назначает на должность и освобождает от должности сотрудников коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Белоусовского сельского округа" Успенского района в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
3) определяет обязанности и полномочия работников коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Белоусовского сельского округа" Успенского района;
4) осуществляет в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, поощрение работников коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Белоусовского сельского округа" Успенского района, оказание материальной помощи, наложение на них дисциплинарных взыскании;
5) издает распоряжения и дает указания по вопросам, входящим в его компетенцию, обязательные для выполнения всеми работниками коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Белоусовского сельского округа" Успенского района;

6) бюджет қаражаттарын үнемдеудің және (немесе) Қазақстан Республикасының жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі бақару туралы заңнамасында көзделген түсімдердің есебінен еңбек шарты бойынша қызметкерлер қабылдайды;
7) өз құзыреті шегінде қызметтік құжаттарға қол қояды;
8) ауылдық округ тұрғындарымен бөлек жиындар өткізеді;
9) сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-әрекет етеді және дербес жауап береді;
10) мемлекеттік органдарда, өзге де ұйымдарда Успен ауданының "Белоусов ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемені ұсынады;
11) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіліктерді жүзеге асырады.
25. Ауылдық округінің әкiмi өзiнiң құзыретіне жатқызылған мәселелер бойынша өзiне жүктелген мiндеттердiң iске асырылуы үшін жоғары тұрған әкiмнiң, аудандық мәслихатының алдында жауап бередi.
26. Ауылдық округінің әкімінің өкілеттіктерін, ол болмаған кезде Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға жүзеге асырады.
27. Успен ауданының "Белоусов ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі мен коммуналдық мүлікті басқару уәкілетті орган (ауданының жергілікті атқарушы органы) арасындағы қарым-қатынас Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен реттеледі.
28. Успен ауданының "Белоусов ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі мен үйлестіретін саласындағы уәкілетті органы (ауданының жергілікті атқарушы органы) арасындағы қарым-қатынас Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен реттеледі.
29. Успен ауданының "Белоусов ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің әкімшілігі мен еңбек ұжымы арасындағы қарым-қатынас Қазақстан Республикасының Еңбек кодексімен және ұжымдық шартпен белгіленеді.
4. Успен ауданының "Белоусов ауылдық округі әкімінің аппараты"
коммуналдық мемлекеттік мекемесінің мүлкі
30. Успен ауданының "Белоусов ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің Қазақстан Республикасының заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
Успен ауданының "Белоусов ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.

6) принимает работников по трудовому договору за счет экономии бюджетных средств и (или) поступлений, предусмотренных законодательством Республики Казахстан о местном государственном управлении и самоуправлении;
7) подписывает служебную документацию в пределах своей компетенции;
8) проводит раздельные сходы с населением сельского округа;
9) противодействует коррупции и несет за это персональную ответственность;
10) представляет коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Белоусовского сельского округа" Успенского района в государственных органах, иных организациях;
11) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
25. Аким сельского округа несет ответственность за реализацию возложенных на него функций перед вышестоящим акимом, районным маслихатом по вопросам, отнесенным к его компетенции.
26. Исполнение полномочий акима сельского округа в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
27. Взаимоотношения между коммунальным государственным учреждением "Аппарат акима Белоусовского сельского округа" Успенского района и уполномоченным органом по управлению коммунальным имуществом (местный исполнительный орган района) регулируются действующим законодательством Республики Казахстан.
28. Взаимоотношения между коммунальным государственным учреждением "Аппарат акима Белоусовского сельского округа" Успенского района и уполномоченным органом соответствующей отрасли (местный исполнительный орган района) регулируются действующим законодательством Республики Казахстан.
29. Взаимоотношения между администрацией коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Белоусовского сельского округа" Успенского района и трудовым коллективом определяются в соответствии Трудовым кодексом Республики Казахстан и коллективным договором.
4. Имущество коммунального государственного учреждения
"Аппарат акима Белоусовского сельского округа"
Успенского района
30. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Белоусовского сельского округа" Успенского района может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
Имущество коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Белоусовского сельского округа" Успенского района формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущество (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.

31. Успен ауданының "Белоусов ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік аудандық коммуналдық меншікке жатады.
32. Егер Қазақстан Республикасының заңнамада өзгеше көзделмесе, Успен ауданының "Белоусов ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті, өз бетімен иеліктін шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
33. Успен ауданының "Белоусов ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің мемлекеттік мүлік жөніндегі уәкілетті органы "Успен ауданының қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесі болып табылады.
34. "Успен ауданының қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесіне мәліметтерді ұсынумен мемлекеттік мүлікті басқарудың тиімділік мониторингі мен жыл сайынғы есебі Успен ауданының "Белоусов ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесімен өткізіледі.
5. Успен ауданының "Белоусов ауылдық округі әкімінің аппараты"
коммуналдық мемлекеттік мекемесін қайта
ұйымдастыру және қысқарту (тарату)
35. Успен ауданының "Белоусов ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және қысқарту Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
36. Успен ауданының "Белоусов ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі қысқартылған (таратылған) кезде несиегерлердің талаптарын қанағаттандырғаннан кейін қалған мүлік аудандық коммуналдық меншігінде қалады.
Успен ауданының "Белоусов ауылдық округі әкімінің аппараты"
коммуналдық мемлекеттік мекемесінің басқаруындағы
мекемелердің тізімі
37. Успен ауданының "Белоусов ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің қарамағында келесі ұйым бар:
Успен ауданы әкімдігі Успен ауданының Белоусов ауылдық округ әкімі аппаратының "Белоусов ауылының мәдениет үйі" мемлекеттік қазыналық коммуналдық кәсіпорны.

31. Имущество, закрепленное за коммунальным государственным учреждением "Аппарат акима Белоусовского сельского округа" Успенского района, относится к районной коммунальной собственности.
32. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Белоусовского сельского округа" Успенского района не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
33. Уполномоченным органом по государственному имуществу коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Белоусовского сельского округа" Успенского района является государственное учреждение "Отдел финансов Успенского района".
34. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Белоусовского сельского округа" Успенского района проводит ежегодный учет и мониторинг эффективности управления государственным имуществом с предоставлением данных в государственное учреждение "Отдел финансов Успенского района".
5. Реорганизация и упразднение (ликвидация) коммунального
государственного учреждения "Аппарат акима Белоусовского
сельского округа" Успенского района
35. Реорганизация и упразднение коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Белоусовского сельского округа" Успенского района осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
36. При упразднении (ликвидации) коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Белоусовского сельского округа" Успенского района имущество, оставшееся после удовлетворения требований кредиторов, остается в районной коммунальной собственности.
Перечень организаций, находящихся в ведении
коммунального государственного учреждения "Аппарат акима
Белоусовского сельского округа" Успенского района
37. Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Белоусовского сельского округа" Успенского района имеет в ведении следующую организацию:
Государственное казенное коммунальное предприятие "Дом культуры села Белоусовка" аппарата акима Белоусовского сельского округа Успенского района акимата Успенского района.