"2015-2017 жылдарға арналған Жамбыл ауданының аудандық бюджеті туралы" аудандық мәслихаттың 2014 жылғы 22 желтоқсандағы №34/1 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 2015 жылғы 31 наурыздағы № 36/5 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 15 сәуірде N 3211 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік Кодексінің 104-бабы 5-тармағына, 106-бабы 2-тармағы 4) тармақшасына және 4-тармағына109-бабына, Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 24 наурыздағы "Нормативтік құқықтық актілер туралы" Заңының 21-бабына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2015-2017 жылдарға арналған Жамбыл ауданының аудандық бюджеті туралы" аудандық мәслихат сессиясының 2014 жылғы 22 желтоқсандағы №34/1 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2015 жылғы 06 қаңтар № 3044 тіркелген, 2015 жылғы 06 ақпан "Ауыл арайы" газетінде, 2015 жылғы 06 ақпан "Сельская новь" аудандық газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1,2,3,4,5,6 және 7 қосымшаларға сәйкес, 2015-2017 жылдарға, соның ішінде 2015 жылға арналған Жамбыл ауданының аудандық бюджеті, келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 2 742 979 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдері – 347 953 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 9 233 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 4 084 мың теңге;
трансферттердің түсімі – 2 381 709 мың теңге;
2) шығындар – 2 745 592,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 8 780,5 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 12 576,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 3 796 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржылық активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит) – -11 394,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 11 394,2 мың теңге:
қарыздар түсімі – 11 394,2 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 3 796 мың теңге;
бюджет қаражаттарының қолданылатын қалдықтары – 3 298,2 мың теңге;
12-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"12. Республикалық бюджеттің нысаналы трансферттері 2015 жылға арналған аудандық бюджетте ескерілсін", соның ішінде:
1) 110 455 мың теңге – білімнің мектепке дейінгі ұйымдарында мемлекеттік білім тапсырыстарын іске асыруға арналған;
2) 55 279 мың теңге – үшдеңгейлік жүйе бойынша біліктіліктерін арттырудан өткен мұғалімдердің еңбек ақыларын көтеруге;

О внесении изменений и дополнений в решение районного маслихата от 22 декабря 2014 года № 34/1 "О районном бюджете Жамбылского района на 2015-2017 годы"
Решение маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 31 марта 2015 года № 36/5. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 15 апреля 2015 года № 3211
В соответствии с пунктом 5 статьи 104, подпунктом 4) пункта 2 и пункта 4 статьи 106, статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 21 Закона Республики Казахстан от 24 марта 1998 года "О нормативных правовых актах", Жамбылский районный маслихат Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение районного маслихата от 22 декабря 2014 года № 34/1 "О районном бюджете Жамбылского района на 2015-2017 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3044 от 06 января 2015 года, опубликовано 06 февраля 2015 года в газете "Ауыл арайы", 06 февраля 2015 года в газете "Сельская новь"), следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Жамбылского района на 2014-2016 годы согласно приложениям 1234,5,6 и 7 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 742 979 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 347 953 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 9 233 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 4 084 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 381 709 тысяч тенге;
2) затраты – 2 745 592,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 8 780,5 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 12 576,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 3 796 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 11 394,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 11 394,2 тысяч тенге:
поступление займов – 11 394,2 тысяч тенге;
погашение займов – 3 796 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 3 298,2 тенге;
пункт 12 изложить в новой редакции:
"12. Учесть в районном бюджете на 2015 год целевые трансферты из республиканского бюджета, в том числе:
1) 110 455 тысяч тенге – на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
2) 55 279 тысяч тенге – на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе;

3) 16 067 мың теңге – Ұлы Отан соғысында Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шаралар өткізуге;
4) 2 618 мың теңге – мүгедектерді міндетті гигиеналық жабдықтармен қамтамасыз етуге;
5) 168 мың теңге – мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлемдеріне;
6) 1 274 мың теңге – 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеміне;
7) 142 148 мың теңге – жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қызметші емес мемлекеттік мекемелердегі қызметшілердің, сондай-ақ мемлекеттік қазыналық кәсіпорындардың қызметшілерінің ерекше еңбек жағдайына айсайынғы үстемеақы төлемдеріне;
8) 902 мың теңге – азаматтық ахуал актілерін тіркеу бөлімдерінің штаттық санын ұстауға;
9) 8 320 мың теңге – агроөнеркәсіптік кешеннің жергілікті атқарушы органдардың бөлімшелерін ұстауға.";
13-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"13. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарға 12 576,5 мың теңге сомасында әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыруға арналған бюджеттік несиелер ескерілсін, соның ішінде: республикалық бюджеттен – 11 892 мың теңге, жергілікті бюджеттен 684,58 мың теңге";
14-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"14. Облыстық бюджеттен нысаналы трансферттері 2015 жылға арналған аудандық бюджетте ескерілсін, соның ішінде:
1) 4 471 мың теңге – оқулықтар сатып алуға және жеткізуге арналған;
2) 6 049 мың теңге – энзоотикалық ауруларға қарсы алдын-алу іс-шараларын өткізуге;
3) 3 238 мың теңге – интернет желісіне қызмет ұсынуға;
4) 1 982 мың теңге – Ұлы Отан соғысында Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шаралар өткізуге;
5) 2 621 мың теңге – "Жұмыспен қамту 2020 Жол картасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 19 шілдедегі № 636 Қаулысымен бекітілген Жұмыспен қамту 2020 Жол картасы бағдарламасы аясында ауылдық елді мекендерді дамытуға арналған".
Келесі мазмұнда 14-1 тармағымен толықтырылсын:
"14-1. Қаржылық жылдың басында пайда болған бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары есебінен 8 қосымшаға сәйкес аудандық бюджеттің шығындары алдын-ала қарастырылсын.";

3) 16 067 тысяч тенге – на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне;
4) 2 618 тысяч тенге – на обеспечение инвалидов обязательными гигиеническими средствами;
5) 168 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;
6) 1 274 тысяч тенге – на выплату государственных пособий на детей до 18 лет;
7) 142 148 – тысяч тенге – на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов;
8) 902 тысячи тенге - на содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния;
9) 8 320 тысяч тенге - на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса";
пункт 13 изложить в новой редакции:
"13. Учесть в районном бюджете на 2015 год бюджетные кредиты на реализацию мер социальной поддержки специалистов в сумме 12 576,5 тысяч тенге, в том числе: из республиканского бюджета – 11 892 тысяч тенге, из местного бюджета – 684,5 тысяч тенге.";
пункт 14 изложить в новой редакции:
"14. Учесть в районном бюджете на 2015 год целевые трансферты из областного бюджета, в том числе:
1) 4 471 тысяча тенге – на приобретение и доставку учебников;
2) 6 049 тысяч тенге – на проведение профилактических мероприятий против энзоотических болезней;
3) 3 238 тысяч тенге – на предоставление услуг к сети интернет;
4) 1 982 тысяч тенге - на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне;
5) 2 621 тысяч тенге - на развитие сельских населенных пунктов в рамках программы Дорожная карта занятости 2020 утвержденной Постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2013 года № 636 "Об утверждении Дорожной карты занятости 2020".
дополнить пунктом 14-1 следующего содержания:
"14-1. Предусмотреть расходы районного бюджета за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года согласно приложению 8.";

көрсетілген 15 қосымшалары осы шешімнің 12 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын;
көрсетілген шешім осы шешімнің 3 қосымшасына сәйкес шешім 8 қосымшамен толықтырылсын.
2.Осы шешім 2015 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жамбыл аудандық мәслихаттың
кезекті ХХХVІ сессиясының
төрағасы
Б.Мұсабаев
Жамбыл аудандық
мәслихаттың хатшысы
Б.Мұсабаев
Жамбыл ауданы мәслихатының 2015 жылғы 31 наурыздағы № 36/5 шешіміне 1 қосымша

приложения 15 к решению изложить в новой редакции, согласно приложениям 12 к настоящему решению;
решение дополнить приложением 8 согласно приложения 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2015 года.
Председатель
XXXVI очередной сессии
Жамбылского районного
маслихата
Б.Мусабаев
Секретарь
Жамбылского районного
маслихата
Б.Мусабаев
Приложение 1 к решению маслихата Жамбылского района от 31 марта 2015 года №36/5