2016-2018 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы
Оңтүстік Қазақстан облысы Түркістан қалалық мәслихатының 2015 жылғы 22 желтоқсандағы № 51/279-V шешімі. Оңтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 30 желтоқсанда № 3493 болып тіркелді. 2017 жылдың 1 қаңтарына дейін қолданыста болды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, 75 бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына және Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2015 жылғы 9 желтоқсандағы № 44/351-V "2016-2018 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3458 тіркелген шешіміне сәйкес, Түркістан қалалық мәслихаты
ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Түркістан қаласының 2016-2018 жылдарға арналған қалалық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2016 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 27 175 809 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер – 2 390 938 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 18 729 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 125 162 мың теңге;
трансферттер түсiмі – 24 640 980 мың теңге;
2) шығындар – 27 243 624 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 8 889 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 15 726 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 6 837 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы – - 76 704 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 76 704 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 15 726 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 6 995 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 67 973 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облысы Түркістан қалалық мәслихатының 05.12.2016 № 10/53-VI шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2016 жылы жеке табыс салығы және әлеуметтік салық түсімдерінің жалпы сомасын бөлу нормативтері белгіленсін:
қалалық бюджетке төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығынан 70,5 пайыз;
қалалық бюджетке төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы 100 пайыз;
қалалық бюджетке төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы 50 пайыз;
қалалық бюджетке әлеуметтік салықтан 50 пайыз.

О городском бюджете на 2016-2018 годы
Решение Туркестанского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 22 декабря 2015 года № 51/279-V. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 30 декабря 2015 года № 3493. Срок действия решения - до 1 января 2017 года
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Южно-Казахстанского областного маслихата от 9 декабря 2015 года № 44/351-V "Об областном бюджете на 2016-2018 годы", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3458, Туркестанский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Туркестан на 2016-2018 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы – 27 175 809 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2 390 938 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 18 729 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 125 162 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 24 640 980 тысяч тенге;
2) затраты – 27 243 624 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 8 889 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 15 726 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 6 837 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит бюджета – - 76 704 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 76 704 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 15 726 тысяч тенге;
погашение займов – 6 995 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 67 973 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Туркестанского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 05.12.2016 № 10/53-VI (вводится в действие с 01.01.2016).
2. Установить на 2016 год норматив распределения общей суммы поступлений индивидуального подоходного налога и социального налога:
индивидуального подоходного налога с доходов, облагаемых у источника выплаты 70,5 процентов в городской бюджет;
индивидуального подоходного налога с доходов, не облагаемых у источника выплаты 100,0 процентов в городской бюджет;
индивидуального подоходного налога с доходов у иностранных граждан, облагаемых у источника выплаты 50,0 процентов в городской бюджет;
социального налога 50,0 процентов в городской бюджет.

Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облысы Түркістан қалалық мәслихатының 05.12.2016 № 10/53-VI шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. 2016 жылы облыстық бюджеттен қаланың бюджетіне берілетін субвенция 9 946 531 мың теңге көлемінде белгіленсін.
4. Қала әкімдігінің 2016 жылға арналған резерві 30 000 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. 2016 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқарылуы процесiнде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттiк бағдарламалардың тiзбесi 4 қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
6. 2016 жылға ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін сатудан Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына түсетін түсімдер көлемі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. 2016-2018 жылдарға арналған ауылдық округтердің жергілікті бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Туркестанского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 05.12.2016 № 10/53-VI (вводится в действие с 01.01.2016).
3. Предусмотреть на 2016 год размер субвенции, передаваемой из областного бюджета в бюджет города в объеме 9 946 531 тысяч тенге.
4. Утвердить резерв акимата города на 2016 год в сумме 30 000 тысяч тенге.
5. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2016 год, согласно приложению 4.
6. Утвердить объем поступлений в Национальный фонд Республики Казахстан от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения на 2016 год, согласно приложению 5.
7. Утвердить перечень местных бюджетных программ по сельским округам на 2016– 2018 годы, согласно приложению 6.

8. 2016 жылға жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттердің аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер арасында бөліну тізбесі 7 қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
9. 2016 жылға арналған қалалық бюджеттік даму бағдарламаларының бюджеттік инвестициялық жобалар мен бағдарламалардың тізбесі 8 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасының Еңбек Кодексінің 139 бабының 9 тармағына сәйкес 2016 жылға азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде қалалық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдарда жұмыс iстейтiн әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшiлердiң айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылары мен тарифтiк мөлшерлемелербелгіленсін.

8. Утвердить перечень распределения трансфертов органам местного самоуправления между городами районного значения, селами, поселками, сельскими округами на 2016 год, согласно приложению 7;
9. Утвердить перечень городских бюджетных программ развития и бюджетных инвестиционных проектов и программ на 2016 год, согласно приложению 8.
10. В соответствии с пунктом 9 статьи 139 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года установить на 2016 год повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки специалистам в области социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности в организациях, финансируемых из городского бюджета, по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

11. Осы шешім 2016 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихат
сессиясының төрағасы С.Тәженов
Қалалық мәслихат хатшысы Ғ.Сарсенбаев
Түркістан қалалық мәслихатының
2015 жылғы 22 желтоқсандағы № 51/279-V
шешіміне 1 қосымша
2016 жылға арналған қалалық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облысы Түркістан қалалық мәслихатының 05.12.2016 № 10/53-VI шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
мың теңге
Сыныбы Атауы
Ішкі сыныбы

11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2016 года.
Председатель сессии
городского маслихата С.Таженов
Секретарь городского
маслихата Г.Сарсенбаев
Приложение 1 к решению
Туркестанского городского маслихата
от 22 декабря 2015 года № 51/279–V
Городской бюджет на 2016 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Туркестанского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 05.12.2016 № 10/53-VI (вводится в действие с 01.01.2016).
Категория
Наименование
тысяч тенге
Класс
Подкласс

10 415
2
Әлеуметтік көмек
365 631
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
29 558
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
29 558
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
326 224
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
24 363
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
4 242
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
31 122
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
42 974
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
6 039
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
28 533
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдарымен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
188 951
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
9 849
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдіктен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
9 849
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
61 539
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
61 539
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
49 870
011
Жәрдемақыларды басқа да әлеуметтік төлемдерді, есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
7 128
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
20
050
Мүгедектер құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру
7 421
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
5 802 502
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 511 213
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
52 008
027
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу және абаттандыру
52 008
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1 214
026
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
1 214
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
1 371 053
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау

10 415
2
Социальная помощь
365 631
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
29 558
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
29 558
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
326 224
002
Программа занятости
24 363
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
4 242
006
Оказание жилищной помощи
31 122
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
42 974
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
6 039
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
28 533
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
188 951
464
Отдел образования района (города областного значения)
9 849
008
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
9 849
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
64 539
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
64 539
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
49 870
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
7 128
021
Капитальные расходы государственного органа
20
050
Реализация плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов
7 421
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
5 802 502
1
Жилищное хозяйство
1 511 213
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
52 008
027
Ремонт и благоустройство объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
52 008
464
Отдел образования района (города областного значения)
1 214
026
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
1 214
467
Отдел строительства района (города областного значения)
1 371 053
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда

80 944
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
64 921
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
220 000
05
Денсаулық сақтау
257
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
257
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
257
002
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру
257
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету
991 079
2
Әлеуметтік көмек
933 537
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл,ауылдық округ әкімінің аппараты
16 684
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
16 684
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
904 321
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
31 797
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
5 883
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
5 859
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
73 834
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
43 044
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
5 153
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметті көмек көрсету
16 718
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
631 852
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
90 181
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
12 532
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
12 532
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
57 542
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
57 542
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
46 364
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
7 392
050
Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру

80 944
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
64 921
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
220 000
05
Здравоохранение
257
09
Прочие услуги в области здравоохранения
257
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
257
002
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей помощь
257
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
991 079
2
Социальная помощь
933 537
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
16 684
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
16 684
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
904 321
002
Программа занятости
31 797
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
5 883
005
Государственная адресная социальная помощь
5 859
006
Оказание жилищной помощи
73 834
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
43 044
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
5 153
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
16 718
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
631 852
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
90 181
464
Отдел образования района (города областного значения)
12 532
008
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
12 532
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
57 542
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
57 542
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
46 364
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
7 392
050
Реализация плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов