2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Оңтүстік Қазақстан облысы Сарыағаш аудандық мәслихатының 2015 жылғы 15 желтоқсандағы № 47-410-V шешімі. Оңтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 30 желтоқсанда № 3490 болып тіркелді. 2017 жылдың 1 қаңтарына дейін қолданыста болды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңынының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына және Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2015 жылғы 9 желтоқсандағы № 44/351-V "2016-2018 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы", Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3458 тіркелген шешіміне сәйкес, Сарыағаш аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Сарыағаш ауданының 2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджеті 1, 2 және 3–қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2016 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 35 724 173 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 901 536 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 75 642 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 50 128 мың теңге;
трансферттер түсімі – 32 696 867 мың теңге;
2) шығындар – 36 959 180 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 141 837 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 157 736 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 15 899 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы – -1 376 844 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру–1 376 844 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 157 736 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 15 899 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 1 235 007 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облысы Сарыағаш аудандық мәслихатының 29.11.2016 № 7-70-VI шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2016 жылы облыстық бюджетке аудандық бюджеттен жеке табыс салығы 55,7 пайыз және әлеуметтік салықтан 50 пайыз мөлшерінде бөлу нормативі белгіленсін.
3. 2016 жылы облыстық бюджеттен ауданның бюджетіне берілетін бюджеттік субвенция көлемі – 13 469 289 мың теңге болып белгіленсін.
4. Ауданның жергілікті атқарушы органның 2016 жылға арналған резерві 64 635 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық қорын қалыптастыруға немесе ұлғайтуға бағытталған, бюджеттік бағдарламалар бөлінісінде 2016 жылға арналған даму бағдарламаларының тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

"О районном бюджете на 2016-2018 годы"
Решение Сарыагашского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 15 декабря 2015 года № 47-410-V. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 30 декабря 2015 года № 3490. Срок действия решения - до 1 января 2017 года
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Южно-Казахстанского областного маслихата от 9 декабря 2015 года № 44/351-V "Об областном бюджете на 2016-2018 годы", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3458, Сарыагашский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Сарыагашского района на 2016-2018 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы – 35 724 173 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2 901 536 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 75 642 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 50 128 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 32 696 867 тысяч тенге;
2) затраты – 36 959 180 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 141 837 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 157 736 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 15 899 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит бюджета – -1 376 844 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 1 376 844 тысяч тенге, в том
числе:
поступление займов – 157 736 тысяч тенге;
погашение займов – 15 899 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 235 007 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Сарыагашского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 29.11.2016 № 7-70-VI (вводится в действие с 01.01.2016).
2. Установить на 2016 год норматив распределения индивидуального подоходного налога 55,7 процентов и социального налога в размере 50 процентов в областной бюджет.
3. Установить объем бюджетных субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджет района на 2016 год в сумме 13 469 289 тысяч тенге.
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2016 год в сумме 64 635 тысяч тенге.
5. Утвердить перечень бюджетных программ развития, направленных в 2016 году на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и на формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц, в разрезе бюджетных программ согласно 4 приложения.

6. 2016 жылға арналған жергілікті бюджеттерді атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. 2016 жылға арналған әрбір аудандық маңызы бар қаланың, кенттің және ауылдық округтердің бюджеттік бағдарламалары тізбесі 6-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасының Еңбек Кодексінің 139 бабының 9 тармағына сәйкес 2016 жылға азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдарда жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылары мен тарифтік мөлшерлемелер белгіленсін.
9. Осы шешім 2016 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы,
аудандық мәслихат хатшысы Б.Садыков
Сарыағаш аудандық мәслихаттың
2015 жылғы 15 желтоқсандағы
№ 47-410-V шешіміне 1 қосымша
2016 жылға арналған аудандық бюджет

6. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2016 год согласно 5 приложения.
7. Утвердить перечень бюджетных программ города районного значения, поселка и сельского округа на 2016 год согласно 6 приложения.
8. В соответсвии с пунктом 9 статьи 139 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года установить на 2016 год повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки специалистам в области социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности в организациях, финансируемых из районного бюджета, по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2016 года.
Председатель сессии,
Секретарь районного
маслихата Б. Садыков
Приложение 1 к решению
Сарыагашского районного маслихата
от 15 декабря 2015 года № 47-410-V
Районный бюджет на 2016 год