Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды 2015 жылға субсидиялаудың кейбір мәселелері туралы
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2015 жылғы 20 наурыздағы N 74 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 15 сәуірде N 3886 болып тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты тоқтатылды
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 27 - бабының 2 - тармағына, "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңының 7 - бабы 2 – тармағының 18) тармақшасына сәйкес және "Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 19 қарашадағы № 3 - 1/600 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген нөмірі 9987) бұйрығын іске асыру мақсатында Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналар:
1) осы қаулының 1 қосымшасына сәйкес асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау бағыттары бойынша 2015 жылға арналған субсидиялардың көлемдері;
2) осы қаулының 2 қосымшасына сәйкес жеке қосалқы шаруашылықтарда ірі қара малдың аналық мал басын қолдан ұрықтандыру бойынша қызмет жеткізушілерге қойылатын 2015 жылға арналған өлшемдер мен талаптар;
3) осы қаулының 3 қосымшасына сәйкес маралдардың (бұғылардың) аналық мал басымен және бал ара ұясымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізу үшін 2015 жылға арналған субсидиялардың нормативтері;
4) осы қаулының 4 қосымшасына сәйкес жеке қосалқы шаруашылықтарда ірі қара малдың аналық мал басын қолдан ұрықтандыру бойынша шығындарды 100%-ға дейін өтеуге 2015 жылға арналған субсидиялардың нормативтері;
5) осы қаулының 5 қосымшасына сәйкес маралдардың (бұғылардың) аналық мал басымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізудің 2015 жылға арналған өлшемдері мен талаптары;
6) осы қаулының 6 қосымшасына сәйкес бал ара ұясымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізудің 2015 жылға арналған өлшемдері мен талаптары бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 2015 жылғы 1 қаңтардан бастап туындаған қатынастарға қолданылады.
Облыс әкімі Д. Ахметов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрі А. Мамытбеков

О некоторых вопросах субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства на 2015 год
Постановление Восточно-Казахстанского областного акимата от 20 марта 2015 года N 74. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 15 апреля 2015 года N 3886. Прекращено действие в связи с истечением срока
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 18) пункта 2 статьи 7 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" и в целях реализации приказа Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 19 ноября 2014 года № 3-1/600 "Об утверждении Правил субсидирования развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 9987) Восточно-Казахстанский областной акимат ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить:
1) объемы субсидий по направлениям субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства на 2015 год согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) критерии и требования к поставщикам услуг по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота в личных подсобных хозяйствах на 2015 год согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
3) нормативы субсидий для ведения селекционной и племенной работы с маточным поголовьем маралов (оленей) и пчелосемьями на 2015 год согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
4) нормативы субсидий на возмещение до 100% затрат по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота в личных подсобных хозяйствах на 2015 год согласно приложению 4 к настоящему постановлению;
5) критерии и требования ведения селекционной и племенной работы с маточным поголовьем маралов (оленей) на 2015 год согласно приложению 5 к настоящему постановлению;
6) критерии и требования ведения селекционной и племенной работы с пчелосемьями на 2015 год согласно приложению 6 к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 1 января 2015 года.
Аким области Д. Ахметов
"СОГЛАСОВАНО"
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан А. Мамытбеков

2015 жылғы "21" 03
Шығыс Қазақстан
облысы әкімдігінің
2015 жылғы "20" наурыздағы
№ 74 қаулысына 1 қосымша
Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау бағыттары бойынша 2015 жылға арналған субсидиялардың көлемдері
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 15.12.2015 № 344 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Субсидиялау бағыттары
Өлшем бірлігі
1 бірлікке арналған субсидиялар нормативтері, теңге
Субсидияланатын көлем
Субсидиялар сомасы, мың теңге
Ірі қара мал шаруашылығы
Етті ірі қара мал шаруашылығы
1.
Селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізу

"21" 03 2015 года
Приложение 1 к постановлению
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от 20 марта 2015 года № 74
Объемы субсидий по направлениям субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства на 2015 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции постановления Восточно-Казахстанского областного акимата от 15.12.2015 № 344 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Направление субсидирования
Единица измерения
Норматив субсидий на 1 единицу, тенге
Сусидируемый объем
Сумма субсидий, тыс. тенге
Скотоводство
Мясное скотоводство
1.
Ведение селекционной и племенной работы

2. Ұрықтандырушы бұқалардың ұрық дозаларын сақтауды ұйымдастыру үшін технологиялық жабдықтардың және ілеспе материалдың болуы.
3. Ұрпақ сапасы бойынша бағаланған ұрықтандырушы бұқалардың ұрық дозаларының болуы.
4. 1 ұрықтандырушыға жылдық орташа жүктелім 240 бастан кем емес.
5. 1 басқа ұрықтандырушы бұқалардың ұрығына қажеттілік – 2,5 доза.
6. 1 дозаның құны – 750 теңгеден артық емес.
7. 1 аналық мал басын ұрықтандыруға ұрық дозасының шығыны – 1875 теңгеден кем емес.
8. Техник-ұрықтандырушының қызметіне жұмсалатын шығындар – 1000 теңгеден кем емес.
9. Өзге шығындар (электр энергиясы, газ, су, сұйық азот, натрий цитраты, дезинфекциялық құралдар) – 125 теңгеден артық емес.
Шығыс Қазақстан
облысы әкімдігінің
2015 жылғы "20" наурыздағы
№ 74 қаулысына 3 қосымша
Маралдардың (бұғылардың) аналық мал басымен және бал ара ұясымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмысты жүргізу үшін 2015 жылға арналған субсидиялардың нормативтері
1 басқа арналған субсидиялар нормативтері, теңге
Субсидиялау нормативтері
Марал шаруашылығы
Бұғы шаруашылығы
Бал ара шаруашылығы
Маралдардың (бұғылардың) аналық мал басымен және бал ара ұяларымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмысты жүргізу
15 057
12 393
2 369
Шығыс Қазақстан
облысы әкімдігінің
2015 жылғы "20" наурыздағы
№ 74 қаулысына 4 қосымша
Жеке қосалқы шаруашылықтарда ірі қара малдың аналық мал басын қолдан ұрықтандыру бойынша шығындарды 100%-ға дейін өтеуге 2015 жылға арналған субсидиялардың нормативтері
Субсидиялау бағыты
Өлшем бірлігі
1 басқа арналған субсидиялар нормативтері, теңге
Жеке қосалқы шаруашылықтарда ірі қара малдың аналық мал басын қолдан ұрықтандыру бойынша шығындарды 100%-ға дейін өтеу
бас
3000
Шығыс Қазақстан
облысы әкімдігінің
2015 жылғы "20" наурыздағы
№ 74 қаулысына 5 қосымша
Маралдардың (бұғылардың) аналық мал басымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізудің 2015 жылға арналған өлшемдері мен талаптары
1. Есептік жылдың 1 қаңтарында маралдардың (бұғылардың) мал басының қолда бары 300 – ден кем емес, бұның ішінде аналық мал басының 100 бастан кем емес болуы.
2. Бейіндік ғылыми ұйымның немесе маралдарды (бұғыларды) өсіруге маманданған ғалымның ғылыми-консалтингтік сүйемелдеуінің болуы.
3. Элита класты және 1 класты асыл тұқымды маралдардың (бұғылардың) асыл тұқымдық үлес салмағы:
1) бұғылар - барлық бұғылар санының 40%;
2) аналықтар – барлық аналық мал басының 55%.
4. 100 аналыққа шаққанда алынатын төл - 30 бастан кем емес.
Шығыс Қазақстан
облысы әкімдігінің
2015 жылғы "20" наурыздағы
№ 74 қаулысына 6 қосымша
Бал ара ұясымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізудің 2015 жылға арналған өлшемдері мен талаптары

2. Наличие технологического оборудования и сопутствующего материала для организации хранения доз-семени быков-производителей.
3. Наличие доз-семени быков-производителей, оцененных по качеству потомства.
4. Среднегодовая нагрузка на 1 осеменатора не менее 240 голов.
5. Потребность в семени быков-производителей на 1 голову – 2,5 дозы.
6. Стоимость 1 дозы – не более 750 тенге.
7. Затраты дозы семени на осеменение 1 головы маточного поголовья – не менее 1875 тенге.
8. Затраты на услуги техника-осеменатора – не менее 1000 тенге.
9. Прочие затраты (электроэнергия, газ, вода, жидкий азот, цитрат натрия, дезинфекционные средства) – не более 125 тенге.
Приложение 3 к постановлению
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от 20 марта 2015 года № 74
Нормативы субсидий для ведения селекционной и племенной работы с маточным поголовьем маралов (оленей) и пчелосемьями на 2015 год
Норматив субсидий на 1 голову, тенге
Направление субсидирования
Мараловодство
Оленеводство
Пчеловодство
Ведение селекционной и племенной работы с маточным поголовьем маралов (оленей) и пчелосемьями
15 057
12 393
2 369
Приложение 4 к постановлению
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от 20 марта 2015 года № 74
Нормативы субсидий на возмещение до 100 % затрат по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота в личных подсобных хозяйствах на 2015 год
Направление субсидирования
Единица
измерения
Нормативы субсидий на 1 голову, тенге
Возмещение до 100% затрат по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота в личных подсобных хозяйствах
голов
3000
Приложение 5 к постановлению
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от 20 марта 2015 года № 74
Критерии и требования ведения селекционной и племенной работы с маточным поголовьем маралов (оленей) на 2015 год
1. Наличие поголовья маралов (оленей) на 1 января отчетного года 300 голов, в том числе маточного поголовья не менее 100 голов.
2. Наличие научно-консалтингового сопровождения профильной научной организацией или ученым, специализирующимся на разведении маралов (оленей).
3. Удельный вес племенных маралов класса элиты и 1 класса:
1) рогачей – 40% от всего количества рогачей;
2) маток - 55% от всего маточного поголовья.
4. Деловой выход приплода на 100 маток – не менее 30 голов.
Приложение 6 к постановлению
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от 20 марта 2015 года № 74
Критерии и требования ведения селекционной и племенной работы с пчелосемьями на 2015 год

1. Есептік жылдың 1 қаңтарында бал ара ұяларының 100-ден кем емес (асыл тұқымды бал ара ұяларының көктемгі тексерудің актісі негізінде 100-ден кем емес) болуы.
2. Бейіндік ғылыми ұйымның немесе бал араларын өсірумен айналысатын ғалымның ғылыми-консалтингтік сүйемелдеуінің болуы.
3. Элита және 1 кластың үлес салмағы 50% кем емес.
4. Ветеринариялық–санитариялық іс-шараларды міндетті түрде жүргізу.

1. Наличие не менее 100 пчелосемей на 1 января отчетного года (наличие не менее 100 племенных пчелосемей на основании акта весенней ревизии).
2. Наличие научно-консалтингового сопровождения профильной научной организацией или ученым, специализирующимся на разведении пчел.
3. Удельный вес элиты и 1 класса не менее 50%.
4. Обязательное проведение ветеринарно-санитарных мероприятий.