"Риддер қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы ережені бекіту туралы
Шығыс Қазақстан облысы Риддер қаласы әкімдігінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 1326 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 29 қаңтарда № 4374 болып тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Риддер қаласы әкімдігінің 2016 жылғы 03 мамырдағы № 338 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Риддер қаласы әкімдігінің 03.05.2016 № 338 қаулысымен (қол қойылған сәттен бастап күшіне енеді және 2016 жылғы 18 мамырдан бастап қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы"Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 27-бабының 2-тармағына, 38-бабының 4-тармағына, "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 1 наурыздағы Заңының 124,164-баптарына, "Нормативтiк құқықтық актiлер туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 24 наурыздағы Заңының 3-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына, "Қазақстан Республикасы мемлекеттік органының үлгі ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 29 қазандағы № 410 Жарлығына сәйкес, Риддер қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қoca берiлiп отырған "Риддер қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы ереже бекітілсiн.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Риддер қаласының әкімі Ж. Мұратов
Риддер қаласы әкімдігінің
2015 жылғы "28" желтоқсан
№ 1326 қаулысына қосымша
"Риддер қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы Ереже
1. Жалпы ережелер
1. "Риддер қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі қала әкімінің қызметін ақпараттық-аналитикалық, ұйымдастыру-құқықтық және материалдық-техникалық қамтамасыз етуді іске асыратын, Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Риддер қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасы Конституциясына, Қазақстан Республикасының басқа да Заңдарына, Қазақстан Республикасы Президентінің және Үкіметінің актілеріне, нормативтік құқықтық актілеріне, сондай – ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. "Риддер қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі ұйымдастыру – құқықтық нысанда заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде жазылған өзінің мөрі мен мөртаңбасы, бланкілері сондай – ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоты бар.

Об утверждении Положения о государственном учреждении "Аппарат акима города Риддера"
Постановление акимата города Риддера Восточно-Казахстанской области от 28 декабря 2015 года № 1326. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 29 января 2016 года № 4374. Утратило силу - постановлением акимата города Риддера Восточно-Казахстанской области от 03 мая 2016 года № 338
Сноска. Утратило силу - постановлением акимата города Риддера Восточно-Казахстанской области от 03.05.2016 № 338 (вступает в силу с момента подписания и вводится в действие с 18 мая 2016 года).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 2 статьи 27, пунктом 4 статьи 38 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьями 124, статьями 164 Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе", подпунктом 2) пункта 3 статьи 3 Закона Республики Казахстан от 24 марта 1998 года "О нормативных правовых актах", Указом Президента Республики Казахстан от 29 октября 2012 года № 410 "Об утверждении Типового положения государственного органа Республики Казахстан", акимат города Риддера ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое Положение о государственном учреждении "Аппарат акима города Риддера".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Риддера Ж. Муратов
Утверждено постановлением
акимата города Риддера
от "28" декабря 2015 года
№ 1326
Положение о государственном учреждении "Аппарат акима города Риддера"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Аппарат акима города Риддера" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим информационно - аналитическое, организационно - правовое и материально - техническое обеспечение деятельности акима города.
2. Государственное учреждение "Аппарат акима города Риддера" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Государственное учреждение "Аппарат акима города Риддера" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.

4. "Риддер қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз атынан азаматтық – құқықтық қатынастарға түседі.
5. "Риддер қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамаларға сәйкес өкілетті болса, мемлекет атынан азаматтық – құқықтық қатынастарға кіруге құқығы бар.
6. "Риддер қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі бекітілген заңнама тәртібінде өзінің құзырындағы мәселелер бойынша Қазақстан Республикасының қарастырылған заңнамасымен ресімделген "Риддер қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі басшысының бұйрықтарымен және басқа да актілерімен шешімдерді қабылдайды.
7. "Риддер қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылымы және штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
8. Заңды тұлғаның мекенжайы: 071300, Қазақстан Республикасы, Шығыс Қазақстан облысы Риддер қаласы, Семенова көшесі, 19.
9. Мемлекеттік органның толық атауы - "Риддер қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі.
10. Осы Ереже "Риддер қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
11. "Риддер қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылтайшысы Риддер қаласының жергілікті атқарушы органы тұрғысында мемлекет болып табылады.
12. "Риддер қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
13. "Риддер қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне кәсіпкерлік субъектілерімен әкім аппаратының функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
14. "Риддер қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі жұмыс тәртібі ішкі еңбек тәртібі қағидаларымен белгіленеді және Қазақстан Республикасы еңбек заңнамасының нормаларына қайшы келмеуі тиіс.
2. "Риддер қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері.
15. "Риддер қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің миссиясы: қала әкімінің қызметін сапалы ақпараттық-талдау, ұйымдық-құқықтық және материалды-техникалық жағынан қамтамасыз ету.
16. "Риддер қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің міндеттері:
1) қала әкімінің және әкімдігінің қызметін қамтамасыз ету;
2) Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің, облыс, аудан әкімінің және әкімдігінің, оның орынбасарларының, қала әкімі аппараты басшысының актілерінің және тапсырмаларының орындалуын ұйымдастырады және бақылау жасауды жүзеге асыру;

4. Государственное учреждение "Аппарат акима города Риддера" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Государственное учреждение "Аппарат акима города Риддера" города имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
6. Государственное учреждение "Аппарат акима города Риддера" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя государственного учреждения "Аппарат акима города Риддера" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Аппарат акима города Риддера" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
8. Местонахождение юридического лица: 071300, Республики Казахстан, Восточно-Казахстанская область, город Риддер, улица Семеновой, 19.
9. Полное наименование государственного органа - государственное учреждение "Аппарат акима города Риддера".
10. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Аппарат акима города Риддера".
11. Учредителем государственного учреждения "Аппарат акима города Риддера" является Государство в лице местного исполнительного органа города Риддера.
12. Финансирование деятельности государственного учреждения "Аппарат акима города Риддера" осуществляется из средств местного бюджета.
13. Государственному учреждению "Аппарат акима города Риддера" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Аппарат акима города Риддера".
14. Режим работы государственного учреждения "Аппарат акима города Риддера" устанавливается правилами внутреннего трудового распорядка и не должен противоречить нормам трудового законодательства Республики Казахстан.
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного учреждения "Аппарат акима города Риддера"
15. Миссия государственного учреждения "Аппарат акима города Риддера": качественное информационно-аналитическое, организационно-правовое и материально-техническое обеспечение деятельности акима города.
16. Задачи государственного учреждения "Аппарат акима города Риддера":
1) обеспечение деятельности акима и акимата города;
2) организация и осуществление контроля за исполнением актов и поручений Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, акима и акимата области, города, его заместителей, руководителя аппарата акима города;

3) Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің, облыс, аудан әкімнің және әкімдігінің қойған міндеттерін жүзеге асыру бойынша жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдардың қызметін үйлестіру;
17. "Риддер қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің функциялары:
1) әкімдіктің және "Риддер қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі регламенттерінің сақталуын қамтамасыз ету;
2) жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдар жұмысына талдау жүргізеді, облыс әкіміне, әкімдігіне және жоғары тұрған органдарға олардың сұраған мәселелері бойынша ақпарат беру;
3) әкімінің, әкімдіктің, "Риддер қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметтерін бұқаралық ақпарат құралдарында жариялауды қамтамасыз ету;
4) әкімнің, әкімдіктің нормативтік құқықтық актілерін тіркеуді және олардың құқықтық мониторингін қамтамасыз ету;
5) қала әкімінің аппараты құрылымдық бөлімшелерінде, жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдарда атқарушы тәртіп жағдайына талдау жүргізеді және осы мәселе бойынша қала әкімін ақпараттандыру;
6) "Риддер қаласы әкімінің аппараты"мемлекеттік мекемесінің жұмысын, әкімдік отырыстарының, мәжілістердің, семинарлардың және басқа да іс-шаралардың өткізілуін жоспарлайды, оларды дайындау мен өткізуді ұйымдастыру;
7) әкім шешімдері мен өкімдерінің, әкімдік қаулыларын, әкім аппараты басшысының бұйрықтарының жобаларын әзірлеу;
8) қала әкімі және әкімдіктің қолданыстағы заңнамаға қайшы келетін актілерін өзгерту, тоқтата тұру, тоқтату, жою туралы қала әкімі мен әкімдігіне ұсыныстар енгізеді;
9) әкімнің, әкімдіктің, "Риддер қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі басшысының актілерін тіркеуді және таратуды жүзеге асырады;
10) әкім және әкімдік жанындағы консультативтік-кеңестік органдардың, қала әкімі аппаратының жанындағы комиссиялардың қызметін қамтамасыз етеді;
11) қала әкімдігінің отырыстарын, қала әкімінің және оның орынбасарларының мәжілістерін, "Бақылау күндерін", құқықтық жалпыға міндетті оқытуды және өзге де іс-шараларды дайындауды және өткізуді жоспарлайды және ұйымдастырады, материалдарды, мәжіліс хаттамаларын ресімдеу және таратуды жүзеге асырады;
12) Қазақстан Республикасының Президентінің, Үкіметтің және орталық мемлекеттік органдарының, сонымен қатар облыс, қала әкімдігінің актілері мен тапсырмаларының орындалуын бақылауды жүзеге асыру
13) қаланың мемлекеттік органдарымен және "Риддер қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі арасындағы ұйымдастыру және ақпараттық байланысты жүзеге асырады;

3) координация деятельности исполнительных органов финансируемых из местного бюджета, по реализации задач, поставленных Президентом Республики Казахстан, Правительством Республики Казахстан, акимом и акиматом области, города;
17.Функции государственного учреждения "Аппарат акима города Риддера":
1) обеспечивает соблюдение регламентов акимата и государственного учреждения "Аппарат акима города Риддера";
2) проводит анализ работы исполнительных органов, финансируемых из местного бюджета, предоставляет информацию акиму, акимату города и в вышестоящие органы по запрашиваемым ими вопросам;
3) обеспечивает освещение деятельности акима, акимата, государственного учреждения "Аппарат акима города Риддера" в средствах массовой информации;
4) обеспечивает регистрацию нормативных правовоых актов акима, акимата города и их правовой мониторинг;
5) проводит анализ состояния исполнительской дисциплины в структурных подразделениях аппарата акима города, исполнительных органах, финансируемых из местного бюджета, и информирует по данному вопросу акима города;
6) планирует работу государственного учреждения "Аппарат акима города Риддера", проведение заседаний акимата, совещаний, семинаров и других мероприятий, организует их подготовку и проведение;
7) разрабатывает проекты решений и распоряжений акима, постановлений акимата, приказов руководителя аппарата акима города;
8)ивносит предложения акиму и акимату города об изменении, приостановлении, прекращении, отмене противоречащих действующему законодательству актов акима и акимата города;
9) осуществляет регистрацию и рассылку актов акима, акимата, руководителя государственного учреждения "Аппарат акима города Риддера";
10) обеспечивает деятельность консультативно-совещательных органов при акиме и акимате, комиссий при аппарате акима города;
11) планирует и организует подготовку и проведение заседаний акимата города, совещаний акима города и его заместителей, "Дни контроля", правового всеобуча и иных мероприятий, осуществляет оформление и рассылку материалов, протоколов совещаний;
12) осуществляет контроль за исполнением актов и поручений Президента, Правительства и центральных государственных органов Республики Казахстан, а также акима и акимата области, города;
13) осуществляет организационную и информационную связь между государственными органами города и государственным учреждением "Аппарат акима города Риддера";

14) әкімнің, әкімдіктің, "Риддер қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметтерін құжаттамалық қамтамасыз етуді, сонымен қатар, құпия іс жүргізуді жүзеге асырады, нормативтік құқықтық актілерге сәйкес құпиялық тәртіпті қамтамасыз ету;
15) жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдар көрсететін мемлекеттік қызмет көрсету мониторингін жүзеге асыру;
16) ақпараттық қоғам жағдайында мемлекеттік басқару органдарының азаматтармен және ұйымдармен өзара іс-әрекетін ұйымдастыратын әкімдіктің ресми сайтын қолдауды және дамытуды қамтамасыз ету;
17) ақпараттандыру туралы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес көрсетілетін электрондық қызметтерді дамыту бойынша жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдарға көмек көрсету;
18) мемлекеттік наградалармен марапаттау үшін құжаттарды дайындауды ұйымдастыру;
19) жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін есептеуді және қарауды қамтамасыз етеді, әкімнің, әкім орынбасарларының және "Риддер қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі басшысының азаматтарды жеке қабылдау жүргізулерін ұйымдастыру;
20) негізгі қызмет бағыты бойынша қаланың атқарушы органдары қызметінің тиімділігін бағалауды жүргізу;
21) Қазақстан Республикасының заңнамасымен қарастырылған өзге де функцияларды жүзеге асыру.
18. "Риддер қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құқықтары мен міндеттері:
1) "Риддер қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі осы ережеде қаралған негізгі тапсырмалар мен функцияларын іске асыру үшін мемлекеттік органдардан және лауазымды тұлғалардан өзінің құзыреті шегінде қажетті ақпараттарды, құжаттарды және өзге де материалдарды сұратуға және алуға құқылы;
2) мемлекеттік органның құзыретіне жататын мәселелер бойынша жеке және заңды тұлғаларға түсініктеме беруге;
3) қала әкімінің және оның орынбасарларының тапсырмалары бойынша заңнамамен белгіленген тәртіпте атқарушы органдардың, сондай–ақ олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдардың жұмыстарын тексеруді жүзеге асыруға;
4) қала әкімінің аппаратында атқарушылық және еңбек тәртібін бақылауды жүзеге асыру;
5) қалалық мәслихат аппаратымен өзара іс-әрекетте болу;
6) Қазақстан Республикасының Конституциясын, оның заңдары мен басқа да нормативтік құқықтық актілерін сақтау;
7) Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес өзге де құқықтар мен міндеттерді жүзеге асыру.
3. "Риддер қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметін ұйымдастыру
19. Қала әкімі аппаратына басшылықты, "Риддер қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын "Риддер қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің басшысы жүзеге асырады.

14) осуществляет документационное обеспечение деятельности акима, акимата, государственного учреждения "Аппарат акима города Риддера", в том числе секретное делопроизводство, обеспечивает в соответствии с нормативными правовыми актами режим секретности;
15) осуществляет мониторинг государственных услуг, оказываемых исполнительными органами, финансируемыми из местного бюджета;
16) обеспечивает поддержку и развитие официального сайта акимата, организующего взаимодействие органов государственного управления с гражданами и организациями в условиях информационного общества;
17) оказывает содействие исполнительным органам, финансируемым из местного бюджета, по развитию электронных услуг, оказываемых в соответствии с законодательством Республики Казахстан об информатизации;
18) организует подготовку документов для представления к награждению государственными наградами;
19) обеспечивает учет и рассмотрение обращений физических и юридических лиц, организует проведение личного приема граждан акимом, заместителями акима и руководителем государственного учреждения "Аппарат акима города Риддера";
20) проведение оценки эффективности деятельности исполнительных органов района по основным направлением деятельности;
21) осуществляет иные функции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
18. Права и обязанности государственного учреждения "Аппарат акима города Риддера":
1) для реализации предусмотренных настоящим положением основных задач и функций государственного учреждения "Аппарат акима города Риддера" имеет право запрашивать и получать необходимую информацию, документы и иные материалы от государственных органов и должностных лиц в пределах своих полномочий;
2) давать физическим и юридическим лицам разъяснения по вопросам, отнесенным к компетенции государственного органа;
3) по поручению акима города, его заместителей в установленном законодательством порядке осуществлять проверку работы исполнительных органов, а также их подведомственных организаций;
4) осуществлять контроль за исполнительской и трудовой дисциплиной в аппарате акима города;
5) взаимодействовать с аппаратом маслихата города.
6) соблюдать Конституцию Республики Казахстан, ее законы и иные
нормативные правовые акты;
7) осуществляет иные права и обязанности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
3. Организация деятельности государственного учреждения "Аппарат акима города Риддера"
19. Руководство государственным учреждением "Аппарат акима города Риддера" осуществляется руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Аппарат акима города Риддера" задач и осуществление им своих функций.

20. "Риддер қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің басшысын қала әкімі қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
21) "Риддер қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің басшысында орынбасар болмайды.
22. "Риддер қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі басшысының өкілеттігі:
1) "Риддер қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің регламентіне сәйкес техникалық жұмысшыларды жұмысқа қабылдайды және жұмыстан босатады, бұйрықтарға қол қояды;
2) өз құзіретінің шегінде бұйрықтар шығарады, нұсқаулар береді, қызметтік құжаттарға қол қояды;
3) ерлер мен әйелдердің олардың тәжірибелеріне, мүмкіндіктеріне және кәсіби дайындықтарына сәйкес мемлекеттік қызметке тең қолжетімдігін қамтамасыз етеді;
4) "Риддер қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылымдық бөлімшелері туралы ережелерді бекітеді;
5) "Риддер қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі атынан мемлекеттік органдарда және басқа да ұйымдарда өкілдік етеді;
6) Жемқорлыққа қарсы күрес бойынша қажетті шаралар қабылдайды және осы үшін дербес жауапты болады;
7) заңнамада белгіленген тәртіпте "Риддер қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін марапаттайды және оларға тәртіптік жаза қолданады;
8) Риддер қаласы әкімдігінің қаулысымен бекітілген штат санының лимиті мен құрылымы шегінде "Риддер қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің штат кестесін бекітеді;
9) қолданыстағы заңнамаларға сәйкес өзге де уәкілеттіктерді жүзеге асырады.
"Риддер қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
4. "Риддер қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүлкі
23. "Риддер қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінде заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлік болуы мүмкін.
"Риддер қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік есебінен Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес қалыптастырылады.
24. "Риддер қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік комуналдық меншікке жатады;
25. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе "Риддер қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. "Риддер қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату

20. Руководитель государственного учреждения "Аппарат акима города Риддера" назначается на должность и освобождается от должности акимом города.
21. Руководитель государственного учреждения "Аппарат акима города Риддера" не имеет заместителей.
22. Полномочия руководителя государственного учреждения "Аппарат акима города Риддера":
1) в соответствии с регламентом государственного учреждения "Аппарат акима города Риддера" назначает на должности и освобождает технических работников и подписывает приказы;
2) в пределах своей компетенции издает приказы, дает указания, подписывает служебную документацию;
3) обеспечивает равный доступ мужчин и женщин к государственной службе в соответствии с их опытом, способностями и профессиональной подготовкой;
4) утверждает положения о структурных подразделениях государственного учреждения "Аппарат акима города Риддера";
5) представляет государственное учреждение "Аппарат акима города Риддера" в государственных органах, иных организациях;
6) принимает необходимые меры по противодействию коррупции и несет за это персональную ответственность;
7) в установленном законодательством порядке осуществляет поощрение и налагает дисциплинарные взыскания на сотрудников государственного учреждения "Аппарат акима города Риддера";
8) утверждает штатное расписание государственного учреждения "Аппарат акима города Риддера" в пределах лимита штатной численности и структуры, утвержденных постановлением акимата города Риддера;
9) осуществляет иные полномочия в соответствии с действующим законодательством.
Исполнение полномочий руководителя государственного учреждения "Аппарат акима города Риддера" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество государственного учреждения "Аппарат акима города Риддера"
23. Государственное учреждение "Аппарат акима города Риддера" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждение "Аппарат акима города Риддера" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
24. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Аппарат акима города Риддера", относится к коммунальной собственности.
25. Государственное учреждение "Аппарат акима города Риддера" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5.Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Аппарат акима города Риддера"

26. "Риддер қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесін мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.

26. Реорганизация и упразднение государственное учреждение "Аппарат акима города Риддера" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.