Ауыл шаруашылығы саласында қызметін жүзеге асыратын азаматтық қызметшілерді аттестаттаудан өткізу қағидалары мен шарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2016 жылғы 22 қаңтардағы № 18 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 22 ақпанда № 13155 болып тіркелді.
Ескерту. Бұйрықтың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 20.07.2023 № 267 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 139-бабының 7-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 20.07.2023 № 267 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған Ауыл шаруашылығы саласында қызметін жүзеге асыратын азаматтық қызметшілерді аттестаттаудан өткізу қағидалары мен шарттары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 20.07.2023 № 267 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. "Агроөнеркәсіп кешені саласында қызметін жүзеге асыратын азаматтық қызметшілерді аттестаттаудан өткізудің қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы Министрінің 2013 жылғы 3 маусымдағы № 20/255 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8546 болып тіркелген, "Егемен Қазақстан" газетінің 2013 жылғы 5 желтоқсандағы № 268 (28207) санында жарияланған) күші жойылған деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіптік кешенді ғылыми және кадрлық қамтамасыз ету департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға, сондай-ақ Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Республикалық құқықтық ақпарат орталығына жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.

Об утверждении Правил и условий проведения аттестации гражданских служащих, осуществляющих деятельность в области сельского хозяйства
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 22 января 2016 года № 18. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 февраля 2016 года № 13155.
Сноска. Заголовок - в редакции приказа и.о. Министра сельского хозяйства РК от 20.07.2023 № 267 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 7 статьи 139 Трудового кодекса Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа и.о. Министра сельского хозяйства РК от 20.07.2023 № 267 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые Правила и условия проведения аттестации гражданских служащих, осуществляющих деятельность в области сельского хозяйства.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа и.о. Министра сельского хозяйства РК от 20.07.2023 № 267 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Признать утратившим силу приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 3 июня 2013 года № 20/255 "Об утверждении Правил проведения аттестации гражданских служащих, осуществляющих деятельность в сфере агропромышленного комплекса" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 8546, опубликованный 5 декабря 2013 года в газете "Казахстанская правда" № 330 (27604)).
3. Департаменту научного и кадрового обеспечения агропромышленного комплекса Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания и в информационно-правовой системе "Әділет", а также в Республиканский центр правовой информации для внесения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан и интранет-портале государственных органов.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.

5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
А. Мамытбеков
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2016 жылғы 22 қантардағы
№ 18 бұйрығымен
бекітілген
Ауыл шаруашылығы саласында қызметін жүзеге асыратын азаматтық қызметшілерді аттестаттаудан өткізу қағидалары мен шарттары
Ескерту. Тақырып жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 20.07.2023 № 267 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ауыл шаруашылығы саласында қызметін жүзеге асыратын азаматтық қызметшілерді аттестаттаудан өткізу қағидалары мен шарттары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 139-бабының 7-тармағына сәйкес әзірленді және ауыл шаруашылығы саласында қызметін жүзеге асыратын азаматтық қызметшілерді (бұдан әрі – қызметшілер) аттестаттаудан өткізудің тәртібі мен шарттарын айқындайды.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 20.07.2023 № 267 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қызметшiлердi аттестаттау – қызметшілердің кәсiптiк және бiлiктiлiк даярлығының, iскерлiк қасиеттерiнiң деңгейiн айқындау жөнінде кезеңдеп жүзеге асырылатын рәсiм.
3. Аттестаттау кезiнде негiзгi бағалау өлшемшарты қызметшiлердiң өздерiне жүктелген мiндеттердi орындау қабiлетi болып табылады.
4. Жүктi әйелдерден басқа барлық қызметшiлер аттестаттаудан өтедi.
5. Қызметшiлер азаматтық қызметте болған әрбiр кезектi үш жыл өткен сайын, бiрақ осы лауазымға орналасқан күннен бастап алты айдан ерте емес аттестаттаудан өтедi.
Бала күтiмi бойынша демалыста жүрген қызметшiлер қызметке шыққаннан кейiн алты айдан кейiн аттестаттаудан өтеді.
Қызметшiлердi олардың өтiнiшi бойынша аттестаттау жоғарыда белгiленген мерзiмдер өткеннен кейін өткiзіледі.
6. Аттестаттау мынадай кезекті кезеңдерді қамтиды:
1) аттестаттауды өткізуге дайындау;
2) аттестаттауды өткізу;
3) аттестаттау комиссиясының шешім шығаруы.
2. Аттестаттауды өткiзуге дайындау
7. Аттестаттауды өткiзуге дайындықты басшының тапсырмасы бойынша аттестаттайтын ұйымның кадр қызметi ұйымдастырады және ол мынадай iс-шараларды қамтиды:
1) аттестаттауды өткiзу кестесiн әзiрлеу;
2) аттестаттау комиссиясының құрамын айқындау;
3) аттестаттау өткiзудiң мақсаты мен тәртiбi туралы түсiндiру жұмыстарын ұйымдастыру.
8. Кадр қызметi осы Қағидалардың 4, 5–тармағына сәйкес аттестаттауға жататын қызметшiлердi алты ай iшiнде бiр рет айқындайды.

5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Мамытбеков
Утверждены
приказом Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 22 января 2016 года
№ 18
Правила и условия проведения аттестации гражданских служащих, осуществляющих деятельность в области сельского хозяйства
Сноска. Заголовок - в редакции приказа и.о. Министра сельского хозяйства РК от 20.07.2023 № 267 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Настоящие Правила и условия проведения аттестации гражданских служащих, осуществляющих деятельность в области сельского хозяйства (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 7 статьи 139 Трудового кодекса Республики Казахстан (далее – Кодекс) и определяют порядок и условия проведения аттестации гражданских служащих, осуществляющих деятельность в области сельского хозяйства (далее – служащие).
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа и.о. Министра сельского хозяйства РК от 20.07.2023 № 267 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Аттестация служащих – периодически осуществляемая процедура по определению уровня профессиональной и квалификационной подготовки, деловых качеств служащих.
3. Основным критерием оценки при аттестации является способность служащих выполнять возложенные на них должностные обязанности.
4. Аттестации подлежат все служащие, за исключением беременных женщин.
5. Служащие проходят аттестацию по истечении каждых последующих трех лет пребывания на гражданской службе, но не ранее шести месяцев со дня занятия данной должности.
Служащие, находящиеся в отпуске по уходу за ребенком, аттестуются не ранее, чем через шесть месяцев после выхода на службу.
Аттестация служащих, по их заявлению, проводится до истечения вышеуказанных сроков.
6. Аттестация включает в себя следующие последовательные этапы:
1) подготовка к проведению аттестации;
2) проведение аттестации;
3) вынесение решения аттестационной комиссии.
2. Подготовка к проведению аттестации
7. Подготовка к проведению аттестации служащих организуется кадровой службой аттестующей организации по поручению ее руководителя и включает следующие мероприятия:
1) разработку графика проведения аттестации;
2) определение состава аттестационной комиссии;
3) организацию разъяснительной работы о целях и порядке проведения аттестации.
8. Кадровая служба один раз в течение шести месяцев определяет служащих, подлежащих аттестации в соответствии с пунктом 4, 5 настоящих Правил.

9. Ұйымның басшысы кадр қызметiнiң ұсынысы бойынша бұйрық шығарады, сол бұйрықпен аттестатталатын адамдардың тiзiмi, аттестаттауды өткiзу кестесi және аттестаттау комиссиясының құрамы бекiтiледi.
10. Кадр қызметi аттестаттауды өткiзу мерзiмдерi туралы оны өткiзудiң басталуына кемiнде бiр ай қалғанда қызметшiлердi жазбаша хабардар етедi.
11. Аттестатталуға тиiс қызметшiнiң тiкелей басшысы қызметтiк мiнездеменi рәсiмдеп, оны кадр қызметiне жолдайды.
12. Қызметтік мінездеме аттестатталатын қызметшінің кәсіби, жеке қасиеттері мен қызметтік іс-әрекеті нәтижелерінің негізделген, шынайы бағасын қамтуға тиiс.
13. Кадр қызметi аттестаттау комиссиясының отырысына дейiн кемiнде үш апта бұрын қызметшiнi оған берiлген қызметтiк мiнездемемен таныстыруға тиіс.
14. Қызметшi өзiне берiлген қызметтiк мiнездемемен келiспейтiн жағдайда кадр қызметiне жазбаша түрінде ол туралы өтінішті және қосымша өзiн сипаттайтын ақпаратты ұсынады.
15. Кадр қызметі осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша аттестаттаудан өтуге жататын азаматтық қызметшінің аттестаттау парағын ресімдейді.
16. Кадр қызметi жиналған аттестаттау материалдарын аттестаттау комиссиясына жолдайды.
17. Аттестаттау комиссиясы комиссия мүшелерінен және хатшысынан тұрады. Ұйымның басшысы аттестаттау комиссиясы мүшелерiнiң iшiнен төраға тағайындайды.
18. Аттестаттау комиссиясының төрағасы отырыстарда төрағалық етеді, қабылданатын шешiмдерiне жалпы басшылықты және бақылауды жүзеге асырады.
19. Аттестаттау комиссиясының құрамына бөлiмшелердiң, оның iшiнде кадр және заң қызметтерiнiң басшылары, ұйым қызметкерлерінің өкiлi енгiзiледi.
20. Аттестаттау комиссиясының болмаған мүшелерiн алмастыруға жол берiлмейдi.
21. Аттестаттау комиссиясының хатшысы кадр қызметiнiң өкiлi болып табылады, оны кадр қызметінің басшысы айқындайды. Аттестаттау комиссиясының хатшысы комиссия отырысына тиiстi материалдарды дайындайды және оны өткізгеннен кейiн хаттама ресiмдейдi. Хатшы аттестаттау комиссиясына техникалық қызмет көрсетедi және дауыс беруге қатыса алмайды.
22. Аттестаттау комиссиясының мүшелерi аттестаттаудан жалпы негiзде өтедi.
23. Құрамының кемінде үштен екісі қатысқан аттестаттау комиссиясының отырысы заңды деп есептеледi.
24. Дауыс берудің нәтижелері аттестаттау комиссиясының әрбір мүшесі осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша аттестаттаудан өтетін азаматтық қызметшіні бағалау парағын толтыру қорытындысы бойынша комиссия мүшелерінің көпшілік даусымен айқындалады. Дауыстар тең түскен жағдайда, аттестаттау комиссиясы төрағасының дауысы шешуші болып табылады.

9. Руководитель организации по представлению кадровой службы принимает приказ, которым утверждается список аттестуемых лиц, график проведения аттестации и состав аттестационной комиссии.
10. Кадровая служба письменно уведомляет служащих о сроках проведения аттестации не позднее месяца до начала ее проведения.
11. Непосредственный руководитель служащего, подлежащего аттестации, оформляет служебную характеристику и направляет в кадровую службу.
12. Служебная характеристика должна содержать обоснованную, объективную оценку профессиональных, личностных качеств и результатов служебной деятельности аттестуемого служащего.
13. Кадровая служба ознакамливает служащего с представленной на него служебной характеристикой в срок не позднее, чем за три недели до заседания аттестационной комиссии.
14. В случае несогласия служащего с представленной на него служебной характеристикой, он заявляет об этом в письменном виде в кадровую службу с приложением информации, характеризующей его.
15. Кадровой службой оформляется аттестационный лист на гражданского служащего, подлежащего аттестации по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
16. Кадровая служба направляет собранные аттестационные материалы в аттестационную комиссию.
17. Аттестационная комиссия состоит из членов и секретаря комиссии. Из числа членов аттестационной комиссии руководителем организации назначается председатель.
18. Председатель аттестационной комиссии председательствует на заседаниях, осуществляет общее руководство и контроль за принятыми решениями.
19. В состав аттестационной комиссии включаются руководители подразделений, в том числе кадровой и юридической служб организации, представитель работников организации.
20. Замещение отсутствующих членов аттестационной комиссии не допускается.
21. Секретарем аттестационной комиссии является представитель кадровой службы, который определяется руководителем кадровой службы. Секретарь аттестационной комиссии подготавливает соответствующие материалы к заседанию комиссии и оформляет протокол после его проведения. Секретарь осуществляет техническое обслуживание аттестационной комиссии и не участвует в голосовании.
22. Члены аттестационной комиссии проходят аттестацию на общих основаниях.
23. Заседание аттестационной комиссии считается правомочным, если на нем присутствовали не менее двух третей ее состава.
24. Результаты голосования определяются большинством голосов членов аттестационной комиссии по результатам заполнения каждым членом аттестационной комиссии оценочного листа на гражданского служащего, подлежащего аттестации, по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам. При равенстве голосов голос председателя аттестационной комиссии является решающим.

25. Аттестаттау комиссиясы мүшесiнiң ерекше пiкiрі жазбаша түрде жазылып, хаттамаға қоса беріледі.
3. Аттестаттауды өткізу тәртібі
26. Аттестаттау комиссиясы аттестаттауды аттестатталатын қызметшінің қатысуымен өткізеді.
Аттестаттаудан өтуші аттестаттау комиссиясы отырысына орынды себеп бойынша келмеген жағдайда хаттамаға тиісті жазба енгізіледі және бекітілген кестеге сәйкес аттестаттау өткізудің жаңа мерзімі белгіленеді.
27. Отырыс барысында аттестаттау комиссиясы ұсынылған материалдарды зерделейді және аттестатталатын қызметшiні тыңдайды.
Аттестатталатын қызметшiге берілетін сұрақтар оның кәсіби біліктілігінің, құзыреттілігінің, дағдылық және шеберлік деңгейін анықтауға бағытталады.
Аттестатталатын қызметшiнің кәсіби, іскерлік және жеке қасиеттерін талқылау объективті, сыпайы және жанашырлық жағдайда өткізіледі.
28. Ұсынылған материалдарды зерделеу және қызметшімен әңгімелесу нәтижелері бойынша аттестаттау комиссиясы мынадай шешімдердің бірін қабылдайды:
1) атқаратын лауазымына сәйкес келеді;
2) қайтадан аттестатталуға жатады;
29. Аттестаттау комиссиясының шешiмi ашық дауыс беру арқылы қабылданады. Аттестаттау комиссиясы құрамына кіретін аттестаттаудан өтушi қызметшi өзiне қатысты дауыс беруге қатыспайды.
30. Қайта аттестаттау бастапқы аттестаттау өткен күннен бастап үш ай өткеннен кейiн осы Қағидаларда айқындалған тәртiппен өткізіледi. Қайта аттестаттауды өткізгеннен кейін аттестаттау комиссиясы мынадай шешімдердің бірін қабылдайды:
1) атқаратын лауазымына сәйкес келеді;
2) атқаратын лауазымына сәйкес келмейді.
31. Аттестаттау комиссиясы қызметші атқаратын лауазымына сәйкес келмейді деген шешім қабылдаған жағдайда, оған Кодекстің 52-бабы қолданылады.
32. Аттестаттау комиссиясының шешімі отырысқа қатысқан комиссия мүшелерінің және хатшының қолы қойылатын хаттамамен ресімделеді.
33. Азаматтық қызметші аттестаттау комиссиясының шешімімен таныстырылады.
34. Азаматтық қызметшінің аттестаттау парағы және қызметтік мінездемесі оның жеке іс қағазында сақталады.
35. Азаматтық қызметшілер Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен аттестаттау комиссиясының шешіміне шағымдана алады.
Ауыл шаруашылығы саласында
қызметін жүзеге асыратын
азаматтық қызметшілерді
аттестаттаудан өткізу
қағидалары мен шарттарына
1-қосымша
Нысан
Аттестаттауға жататын азаматтық қызметшіні аттестаттау парағы
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 20.07.2023 № 267 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Аттестаттау түрі: кезекті – _________________; қайталап – __________________
(керектiсiн Х белгiсiмен белгiлеу)

25. Особое мнение члена аттестационной комиссии излагается в письменном виде и прилагается к протоколу.
3. Порядок проведения аттестации
26. Аттестационная комиссия проводит аттестацию в присутствии аттестуемого служащего.
В случае неявки аттестуемого служащего на заседание аттестационной комиссии по уважительной причине в протоколе делается соответствующая запись и устанавливается новый срок прохождения аттестации, согласно утвержденного графика.
27. В ходе заседания аттестационная комиссия изучает представленные материалы, заслушивает аттестуемого служащего.
Вопросы, задаваемые аттестуемому служащему, направлены на выявление уровня его профессиональной квалификации, компетентности, навыков и умений.
Обсуждение профессиональных, деловых и личностных качеств аттестуемого служащего проходит в обстановке объективности, корректности и доброжелательности.
28. По результатам изучения представленных материалов и собеседования со служащим аттестационная комиссия принимает одно из следующих решений:
1) соответствует занимаемой должности;
2) подлежит повторной аттестации.
29. Решение аттестационной комиссии принимается открытым голосованием. Проходящий аттестацию служащий, входящий в состав аттестационной комиссии, в голосовании относительно себя не участвует.
30. Повторная аттестация проводится через три месяца со дня проведения первоначальной аттестации в порядке, определенном настоящими Правилами. После проведения повторной аттестации аттестационная комиссия принимает одно из следующих решений:
1) соответствует занимаемой должности;
2) не соответствует занимаемой должности.
31. В случае принятия аттестационной комиссией решения о несоответствии служащего занимаемой должности к нему применяется статья 52 Кодекса.
32. Решение аттестационной комиссии оформляется протоколом, который подписывается членами аттестационной комиссии и секретарем, присутствовавшими на ее заседании.
33. Гражданский служащий ознакамливается с решением аттестационной комиссии.
34. Аттестационный лист и служебная характеристика на гражданского служащего хранятся в его личном деле.
35. Гражданские служащие могут обжаловать решение аттестационной комиссии в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к Правилам и условиям
проведения аттестации
гражданских служащих,
осуществляющих деятельность
в области сельского хозяйства
Форма
Аттестационный лист на гражданского служащего, подлежащего аттестации
Сноска. Приложение 1 - в редакции приказа и.о. Министра сельского хозяйства РК от 20.07.2023 № 267 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Вид аттестации: очередная – _______________; повторная – _______________
(нужное отметить знаком Х)

1. Аты, әкесінің аты (бар болса), тегi:
__________________________________________________________________________
2. Туған күнi _______жылғы "___" _______.
3. Бiлiмi, бiлiктiлiгiн арттыру, қайта даярлау туралы мәлiметтер (қашан және қандай
оқу орнын тәмамдаған, бiлiмi бойынша мамандығы және біліктілігі, бiлiктiлiгiн
арттыру, қайта даярлау, ғылыми дәрежесi, ғылыми атағы, берiлген күнi туралы
құжаттар):
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
4. Атқаратын лауазымы және тағайындалған күнi:
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
5. Жалпы еңбек өтiлi: _________________________________________
6. Аттестаттау комиссиясы мүшелерінің айтқан ескертулері мен ұсыныстары:
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
7. Аттестатталушының ой-пiкiрi:
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
8. Аттестатталушының қызметтiк мiнездемесiне сәйкес азаматтық қызметшiнiң
қызметiн тiкелей басшысының бағалауы:
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
9. Отырысқа аттестаттау комиссиясының ______ мүшелері қатысты.
10. Аттестаттау комиссиясының әрбір мүшесі толтыратын қоса берілген бағалау
парағына сәйкес дауыс беру нәтижелері бойынша ауыл шаруашылығы саласында
қызметін жүзеге асыратын азаматтық қызметшінің қызметінің бағасы:
1) атқаратын лауазымына сәйкес келеді (дауыс саны) ________;
2) қайтадан аттестатталуы тиіс (дауыс саны) ____________;*
3) атқаратын лауазымына сәйкес келмейді (дауыс саны) _______.**
Қорытынды баға _________________________________________________________
_________________________________________________________________________

1. Фамилия, имя, отчество (при наличии):______________________________________
2. Дата рождения "____" _______________ ___ года.
3. Сведения об образовании, о повышении квалификации, переподготовке (когда и какое
учебное заведение окончил, специальность и квалификация по образованию, документы о
повышении квалификации, переподготовке, ученая степень, ученое звание, дата их
присвоения):
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
4. Занимаемая должность и дата назначения:
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
5. Общий трудовой стаж:
________________________________________________________________________________
6. Замечания и предложения, высказанные членами аттестационной комиссии:
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
7. Мнение аттестуемого:
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
8. Оценка деятельности гражданского служащего непосредственным руководителем
согласно служебной характеристике аттестуемого:
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
9. На заседании присутствовало ___ членов аттестационной комиссии.
10. Оценка деятельности гражданского служащего, подлежащего аттестации по результатам
голосования, согласно прилагаемому оценочному листу на гражданского служащего,
осуществляющего деятельность в области сельского хозяйства, заполняемому каждым
членом аттестационной комиссии:
1) соответствует занимаемой должности (количество голосов) ___;
2) подлежит повторной аттестации (количество голосов) _______;*
3) не соответствует занимаемой должности (количество голосов) ____.**
Итоговая оценка
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________

11. Аттестаттау комиссиясының ұсыныстары (дәлелдемелерімен қоса):
_________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
12. Ескертпелер: ___________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Аттестаттау комиссиясының төрағасы: ___________________________
(қолы)
Аттестаттау комиссиясының хатшысы: ___________________________
(қолы)
Аттестаттау комиссиясының мүшелерi: ___________________________
(қолы)
___________________________
(қолы)
___________________________
(қолы)
___________________________
(қолы)
Аттестаттаудың өткiзiлген күнi 20___жылғы "___"__________
Ұйым басшысының аттестаттау қорытындылары бойынша шешiмi:
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Аттестаттау парағымен таныстым: ____________________________________________
(азаматтық қызметшінің қолы және күні)
Ұйым мөртаңбасының орны
Ескертпе:
* қайтадан аттестаттаудан өткен кезде бағасы қойылмайды;
** бағасы қайтадан аттестаттаудан өткен кезде ғана қойылады.
Ауыл шаруашылығы
саласында қызметін жүзеге
асыратын азаматтық
қызметшілерді аттестаттаудан
өткізу қағидалары
мен шарттарына
2-қосымша
Ескерту. 2-қосымшаның жоғарғы оң жақ бұрышындағы мәтін жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 20.07.2023 № 267 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Нысан
Аттестаттауға жататын азаматтық қызметшіні бағалау парағы
(аттестаттау комиссиясының мүшесі толтырады)
Аттестаттау түрі: кезекті – ___; қайтадан өту – ___
(керектісін Х белгісімен белгілеу керек)
Тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде):________________________
_____________________________________________________________________
Лауазымы: _____________________________________________________
Аттестатталуышының бағасы:
_____________________________________________________________________
(өте жақсы, жақсы, қанағаттанарлық, қанағаттанарлық емес)
Аттестаттау комиссиясы мүшелерінің шешімі (төмендегінің бірі:
атқаратын лауазымына сәйкес, қайталап аттестациялауға жатады*,
атқаратын лауазымына сәйкес келмейді**):
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Аттестаттау комиссиясы мүшелері шешімінің негіздемесі:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Аттестаттау комиссиясының мүшесі: _____________________________
(тегі, аты-жөні, қолы)
Аттестаттау комиссиясының хатшысы: ____________________________
(тегі, аты-жөні, қолы)
Күні 20__ жылғы "___" ____________
Ескертпе:
* қайтадан аттестаттаудан өткен кезде шығарылмайды;
** қайтадан аттестаттаудан өткен кезде ғана шығарылады

11. Рекомендации аттестационной комиссии (с указанием мотивов, по которым они даются):
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
12. Примечания:
________________________________________________________________________________
Председатель аттестационной комиссии: _________________________
(подпись)
Секретарь аттестационной комиссии: ____________________________
(подпись)
Члены аттестационной комиссии: ________________________________
(подпись)
_________________________
(подпись)
_________________________
(подпись)
Дата проведения аттестации "____" ______________ 20 ___ года.
Решение руководителя организации по итогам аттестации:
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
С аттестационным листом ознакомился:
____________________________________________________________________
(подпись гражданского служащего и дата)
Место для печати (при наличии) организации
Примечание:
* оценка при проведении повторной аттестации не выставляется;
** оценка выставляется только при проведении повторной аттестации
Приложение 2
к Правилам и условиям
проведения аттестации
гражданских служащих,
осуществляющих деятельность
в области сельского хозяйства
Сноска. Текст в правом верхнем углу - в редакции приказа и.о. Министра сельского хозяйства РК от 20.07.2023 № 267 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Оценочный лист
на гражданского служащего, подлежащего аттестации
(заполняется членом аттестационной комиссии)
Вид аттестации: очередная - ___; повторная - ___
(нужное отметить знаком Х)
Фамилия, имя, отчество (при наличии): _________________________
_____________________________________________________________________
Должность:_____________________________________________________
Оценка аттестуемого: __________________________________________
(отлично, хорошо, удовлетворительно, неудовлетворительно)
Решение члена аттестационной комиссии (одно из перечисленных: соответствует занимаемой должности; подлежит повторной аттестации*; не соответствует занимаемой должности**):
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Обоснование членом аттестационной комиссии своего решения:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Член аттестационной комиссии:
_________________________ ______________
(фамилия, инициалы) (подпись)
Секретарь аттестационной комиссии:
_________________________ ______________
(фамилия, инициалы) (подпись)
Дата "____" ________________ 20 __ года
Примечание:
* при проведении повторной аттестации не выносится;
** выносится только при проведении повторной аттестации