Қандастар мен қоныс аударушыларды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің м.а. 2016 жылғы 15 қаңтардағы № 20 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 29 ақпанда № 13334 болып тіркелді.
Ескерту. Бұйрықтың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 11.08.2021 № 284 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Халықтың көші-қоны туралы" 2011 жылғы 22 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 4-5) тармақшаларына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 11.08.2021 № 284 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Қандастарды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізу қағидалары;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Қоныс аударушыларды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізу қағидалары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 11.08.2021 № 284 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитеті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзiмдi баспа басылымдарында және "Әділет" құқықтық-ақпараттық жүйесінде, сондай-ақ Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.

Об утверждении Правил включения в региональную квоту приема кандасов и переселенцев
Приказ и.о. Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 15 января 2016 года № 20. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 февраля 2016 года № 13334.
Сноска. Заголовок - в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 11.08.2021 № 284 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 4-5) статьи 11 Закона Республики Казахстан от 22 июля 2011 года "О миграции населения" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 11.08.2021 № 284 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить:
1) Правила включения в региональную квоту приема кандасов согласно приложению 1 к настоящему приказу;
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 11.08.2021 № 284 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2) Правила включения в региональную квоту приема переселенцев согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Комитету труда, социальной защиты и миграции Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания и в информационно-правовую систему "Әділет", а также в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму вице-министрі Б.Б. Нұрымбетовке жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
міндетін атқарушы
Б. Нұрымбетов
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін атқарушы
___________________Ж. Қасымбек
2016 жылғы 28 қаңтар
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасының
Сыртқы істер министрі
___________________Е. Ыдырысов
2016 жылғы
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрі
міндетін атқарушының
2016 жылғы 15 қаңтардағы
№ 20 бұйрығына
1-қосымша
Қандастарды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізу қағидалары
Ескерту. Қағида жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 11.08.2021 № 284 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Қандастарды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Халықтың көші-қоны туралы" 2011 жылғы 22 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 11-бабы 4-5) тармақшасына, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және қандас мәртебесін алған этникалық қазақты және оның отбасы мүшелерін қандастарды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізу тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтерді көрсету үшін, "бір терезе" қағидаты бойынша мемлекеттік қызметтер көрсетуге өтініштерді қабылдау және көрсетілетін қызметті алушыға олардың нәтижелерін беру жөніндегі жұмысты ұйымдастыру, мемлекеттік қызметтерді электрондық нысанда көрсетуді қамтамасыз ету үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша құрылған заңды тұлға;
2) Қазақстан Республикасының шет елдердегі мекемелері - Қазақстан Республикасының шетелде орналасқан дипломатиялық және оларға теңестірілген өкілдіктері, сондай-ақ консулдық мекемелері;
3) қандас - бұрын Қазақстан Республикасының азаматтығында болмаған, тарихи отанына келген және Заңда белгіленген тәртіппен тиісті мәртебе алған этникалық қазақ және (немесе) оның ұлты қазақ отбасы мүшелері;
4) қандастарды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізу жөніндегі комиссия (бұдан әрі - Комиссия) - Қазақстан Республикасының Үкіметі айықындаған өңірлердің жергілікті атқарушы органдары құрған қандастарды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізу жөніндегі тиісті комиссиялар;

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан Нурымбетова Б.Б.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
исполняющий обязанности
Министра здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
Б. Нурымбетов
СОГЛАСОВАНО
Исполняющий обязанности
Министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
_______________________ Ж. Касымбек
28 января 2016 года
СОГЛАСОВАНО
Министр иностранных дел
Республики Казахстан
______________________ Е. Идрисов
"_____" _____________ 2016 года
Приложение 1
к приказу исполняющего
обязанности Министра здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
от 15 января 2016 года № 20
Правила включения в региональную квоту приема кандасов
Сноска. Правила - в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 11.08.2021 № 284 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила включения в региональную квоту приема кандасов (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 4-5) статьи 11 Закона Республики Казахстан от 22 июля 2011 года "О миграции населения" (далее – Закон), подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" и определяют порядок включения в региональную квоту приема кандасов этнического казаха и членов его семей, получивших статус кандаса.
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) – юридическое лицо, созданное по решению Правительства Республики Казахстан для оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан, организации работы по приему заявлений на оказание государственных услуг и выдаче их результатов услугополучателю по принципу "одного окна", обеспечения оказания государственных услуг в электронной форме;
2) загранучреждения Республики Казахстан – находящиеся за рубежом дипломатические и приравненные к ним представительства, а также консульские учреждения Республики Казахстан;
3) кандас – этнический казах и (или) члены его семьи казахской национальности, ранее не состоявшие в гражданстве Республики Казахстан, прибывшие на историческую родину и получившие соответствующий статус в порядке, установленном Законом;
4) комиссия по включению в региональную квоту приема кандасов (далее – Комиссия) – созданные местными исполнительными органами регионов, определенных Правительством Республики Казахстан соответствующие комиссии по включению в региональную квоту приема кандасов;

5) қандастарды қабылдаудың өңірлік квотасы - Заңның 8-бабы 5) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған өңірлерге тұрақты тұру үшін келетін, Қазақстан Республикасының халықты жұмыспен қамту туралы заңнамасына сәйкес жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына қатысушыларға көзделген мемлекеттік қолдау шараларымен қамтамасыз етілетін қандастардың немесе қандастар мен олардың отбасы мүшелерінің шекті саны;
6) халықтың көші-қоны мәселелері жөніндегі уәкілетті орган - өз құзыреті шегінде халықтың көші-қоны саласындағы басшылықты, көші-қон процестерін реттеуді, халықтың көші-қоны саласындағы жұмысты үйлестіруді және мемлекеттік саясатты іске асыруды жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;
7) жергiлiктi атқарушы орган - облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) басшылығымен өз құзыретi шегiнде тиiстi аумақта жергiлiктi мемлекеттiк басқару мен өзiн-өзi басқаруды басшылыққа алатын алқалы атқарушы орган;
8) этникалық қазақ-ұлты қазақ шетелдік немесе азаматтығы жоқ адам.
9) "бір өтініш" қағидаты – бір өтініш негізінде көрсетілетін бірнеше мемлекеттік қызметтер жиынтығын көздейтін мемлекеттік қызметті көрсету нысаны.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 12.03.2024 № 72 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-тарау. Қазақстан Республикасының аумағына өз бетінше келген этникалық қазақтарды қандастарды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізу тәртібі
3. "Қандастар мен қоныс аударушыларды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізу" мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін Қазақстан Республикасының аумағына өз бетінше келген, қандас мәртебесін алған этникалық қазақтар осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес "Қандастар мен қоныс аударушыларды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету үшін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты) қажет құжаттардың тізбесінде аталған құжаттарды қоса бере отырып облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдарына (бұдан әрі – қызметті беруші) не Мемлекеттік корпорацияға Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қандастарды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізу туралы өтініш (бұдан әрі – өтініш) береді.
3-1. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты нысанында келтірілген.

5) региональная квота приема кандасов – предельное число кандасов или кандасов и членов их семей, прибывающих для постоянного проживания в регионы, определенные Правительством Республики Казахстан в соответствии с подпунктом 5) статьи 8 Закона, которые обеспечиваются мерами государственной поддержки, предусмотренными участникам активных мер содействия занятости в соответствии с законодательством Республики Казахстан о занятости населения;
6) уполномоченный орган по вопросам миграции населения – центральный исполнительный орган, осуществляющий в пределах своей компетенции руководство в области миграции населения, регулирование миграционных процессов, координацию работы и реализацию государственной политики в области миграции населения;
7) местный исполнительный орган – коллегиальный исполнительный орган, возглавляемый акимом области, города республиканского значения и столицы, района (города областного значения), осуществляющий в пределах своей компетенции местное государственное управление и самоуправление на соответствующей территории;
8) этнический казах – иностранец или лицо без гражданства казахской национальности;
9) принцип "одного заявления" – форма оказания государственной услуги, предусматривающая совокупность нескольких государственных услуг, оказываемых на основании одного заявления.
Сноска. Пункт 2 с изменением, внесенным приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 12.03.2024 № 72 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Порядок включения этнических казахов, самостоятельно въехавших на территорию Республики Казахстан в региональную квоту приема кандасов
3. Для получения государственной услуги "Включение в региональную квоту приема кандасов и переселенцев" этнические казахи, самостоятельно въехавшие на территорию Республики Казахстан, получившие статус кандаса, подают заявление в местные исполнительные органы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента (далее – услугодатель) либо в Государственную корпорацию о включении в региональную квоту приема кандасов (далее – заявление) по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам с приложением документов, указанных в перечне документов необходимых для оказания государственной услуги стандарта государственной услуги "Включение в региональную квоту приема кандасов и переселенцев" (далее – стандарт государственной услуги) согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
3-1. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги приведен в стандарте государственной услуги согласно приложению 2 к настоящим Правилам.

4. Мемлекеттік корпорация қандастың тұрғылықты жері бойынша тіркелгенін, қандаста және онымен бірге тұратын отбасы мүшелерінің келетін елді мекенде меншік құқығында тиесілі тұрғын үйінің болуын растайтын мәліметтерді "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
5. Мемлекеттік корпорация өтініш берушіден мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету үшін қажет құжаттардың тізбесінде аталған өтініштер және құжаттарды келіп түскен күннен бастап бір жұмыс күші ішінде оларды қызметті берушіге жолдайды.
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі құжаттар келіп түскен күні оларды қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады.
Құжаттарды қабылдап алған адамның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) көрсетіле отырып, кіріс құжаттарын қабылдаған күні, уақыты және нөмірі бар көрсетілетін қызметті берушінің мөртаңбасы қойылған көрсетілетін қызметті алушы өтінішінің көшірмесі көрсетілетін қызметті алушыдан көрсетілетін қызметті берушінің қабылдап алғанын растау болып табылады.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың топтамасын толық ұсынбаған, сондай-ақ қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші өтінішті қабылдаудан бас тартады және осы Қағидалардың 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
Мемлекеттік корпорация арқылы жүгінген кезде, қызметті алушы тарапынан құжаттар топтамасы толық ұсынылмаған және қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды берілген жағдайда Мемлекеттік корпорациянің қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және осы Қағидалардың 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
Құжаттарды Мемлекеттік корпорация арқылы қабылдаған жағдайда көрсетілетін қызметті алушыға тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхат беріледі.
6. Қызметті беруші қандастарды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізу туралы өтініш білдіруші қандастарды этникалық қазақтардың тізімін қалыптастырады және өтініштерді алған күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей Комиссияға қандастарды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізу не одан бас тарту туралы шешім қабылдау үшін жолдайды.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабының 2 тармағының 11) тармақшасына сәйкес көрсетілетін қызметті беруші ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.

4. Государственная корпорация получает сведения, подтверждающие регистрацию по постоянному месту жительства и наличия у кандаса и постоянно проживающих с ним членов семьи жилища, принадлежащего им на праве собственности в населенном пункте прибытия из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
5. Государственная корпорация в течение одного рабочего дня со дня поступления заявлений и документов заявителя, указанных в перечне документов необходимых для оказания государственной услуги стандарта государственной услуги, направляет их в услугодателю.
Канцелярия услугодателя осуществляет прием и регистрацию документов в день их.
Подтверждением принятия канцелярией услугодателя пакета документов является – копия заявления услугополучателя со штампом услугодателя, содержащая дату, время приема и номер входящих документов, с указанием фамилии, имени, отчества (при его наличии) лица, принявшего документы.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов, а также документов с истекшим сроком действия, сотрудник канцелярии услугодателя отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
При обращении через Государственную корпорацию, в случае представления услугополучателем неполного пакета документов, а также документов с истекшим сроком действия работник Государственной корпорации отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
При приеме документов через Государственную корпорацию услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов..
6. Услугодатель формирует список этнических казахов, ходатайствующих о включении в региональную квоту приема кандасов, и не позднее трех рабочих дней со дня поступления заявлений направляет на рассмотрение Комиссии для принятия решения о включении в региональную квоту приема кандасов либо об отказе.
Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации, согласно подпункту 11) пункта 2 статьи 5 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах".

7. Комиссия өтініш білдіруші қандастардың тізімдерін алғаннан кейін он жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қандастарды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізу туралы не осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қандастарды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізуден бас тарту туралы шешім қабылдайды.
Комиссия этникалық қазақтардың өтініштері мен құжаттарын қараған кезде олардың Заңда белгіленген талаптарға сәйкес келетінін тексереді.
8. Қазақстан Республикасының аумағына өз еркімен келген және қандас мәртебесін алған этникалық қазақтар мен олардың отбасы мүшелерін қандастарды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізуден бас тарту үшін негіздеме:
1) ұсынған құжаттарда деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігін анықтау;
2) этникалық қазақтың өтінішінде көрсетілген әкімшілік-аумақтық бірлікте қандастарды қабылдаудың өңірлік квотасының болмауы болып табылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің ұсынылған құжаттар бойынша дәлелді ескертулері болған кезде көрсетілген қызметті берушінің орындаушысы Қазақстан Республикасының әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 73- бабына сәйкес (бұдан әрі – Кодекс) көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы, сондай-ақ алдын ала шешім бойынша көрсетілетін қызметті алушының ұстаным танытуына мүмкіндік беру үшін тыңдау өткiзілетін уақыт пен орын туралы хабарлама жібереді.
Көрсетілетін қызметті алушының алдын ала шешім бойынша қарсылығын көрсетілелетін қызметті беруші оны алған күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде қабылдайды.
Тыңдау нәтижелері бойынша жергілікті атқарушы орган қандастарды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізу туралы шешім қабылдайды немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту қалыптастырады.
9. Қызметті беруші Комиссия тарапынан шешім қабылданғаннан соң бес жұмыс күні ішінде өтініш берушіге қандастарды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізу туралы шешім жолдайды.
Құжаттарды Мемлекеттік корпорация арқылы тапсырған жағдайда қандастарды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізу туралы шешім қызметті беруші тарапынан одан әрі өтініш берушіге беру үшін Мемлекеттік корпорацияға мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін бір тәуліктен кешіктірмей жолданады.
Көрсетілетін қызметті алушының таңдауы бойынша "Қандастар мен қоныс аударушыларды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет "бір өтініш" қағидаты бойынша "Қандас мәртебесін беру немесе ұзарту" мемлекеттік көрсетілетін қызметті алғаннан кейін, "Шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға рұқсат беру" және "Қазақстан Республикасының азаматтығын алуды, қалпына келтіруді және одан шығуды тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметтермен бірге осы бұйрыққа 2-қосымшаға (бұдан әрі – "бір өтініш" қағидаты бойынша қызмет) сәйкес көрсетіледі.
"Бір өтініш" қағидаты бойынша қызметті көрсету мерзімі – 94 (тоқсан төрт) жұмыс күні, оның ішінде:
Қандас мәртебесін беру немесе ұзарту – 4 (төрт) жұмыс күні;
Қандастар мен қоныс аударушыларды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізу – 14 (он төрт) жұмыс күні;
Шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға рұқсат беру – 60 (алпыс) жұмыс күні;
Қазақстан Республикасының азаматтығын алуды, қалпына келтіруді және одан шығуды тіркеу – 30 (отыз) жұмыс күні.
Құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді.

7. Комиссия в течение десяти рабочих дней после получения списков ходатайствующих кандасов принимает решение о включении в региональную квоту приема кандасов по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам либо решение об отказе по включению в региональную квоту приема кандасов по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
Комиссией при рассмотрении заявлений и документов этнических казахов проверяется их соответствие требованиям, установленным Законом.
8. Основанием для отказа во включении в региональную квоту приема кандасов, этнических казахов и членов их семей самостоятельно въехавших на территорию Республики Казахстан и получивших статус кандаса, являются:
1) установление недостоверности данных (сведений), содержащихся в представленных документах;
2) отсутствие региональной квоты приема кандасов в территориально-административной единице, указанной в заявлении этнического казаха.
В случае мотивированных замечаний услугополучателем по представленным документам, исполнитель услугодателя в день принятия документов согласно статьи 73 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее - АППК РК) направляет услугополучателю уведомление о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.
Возражения услугополучаетеля по предварительному решению принимается услугодателем в течение 1 (одного) рабочего дня со дня его получения.
По результатам заслушивания местный исполнительный орган принимает решение о включении в региональную квоту приема кандасов или формирует мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
9. Услугодатель в течение пяти рабочих дней со дня принятия решения Комиссией направляет решение о включении в региональную квоту приема кандасов заявителю.
При подачи документов через Государственную корпорацию, решение о включении в региональную квоту приема кандасов направляется услугодателем в Государственную корпорацию для дальнейшей выдачи заявителю не позднее чем за сутки до истечения срока оказания государственной услуги.
По выбору услугополучателя государственная услуга "Включение в региональную квоту приема кандасов и переселенцев" после получения государственной услуги "Присвоение или продление статуса кандаса" оказывается по принципу "одного заявления" в совокупности с государственными услугами "Выдача разрешения иностранцам и лицам без гражданства на постоянное жительство в Республике Казахстан", а также "Регистрация приема, восстановления и выхода из гражданства Республики Казахстан", согласно приложению 2 к настоящему приказу (далее – услуга по принципу "одного заявления").
Срок оказания услуги по принципу "одного заявления" – 94 (девяносто четыре) рабочих дней, из них:
Присвоение или продление статуса кандаса – 4 (четыре) рабочих дней;
Включение в региональную квоту приема кандасов и переселенцев – 14 (четырнадцать) рабочих дней;
Выдача разрешения иностранцам и лицам без гражданства на постоянное жительство в Республике Казахстан – 60 (шестдесять) рабочих дней;
Регистрация приема, восстановления и выхода из гражданства Республики Казахстан – 30 (тридцать) рабочих дней.
День приема документов не входит в срок оказания государственной услуги.

3-тарау. Қазақстан Республикасының аумағына келгенге дейін этникалық қазақтарды қандастарды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізу тәртібі
10. Қазақстан Республикасынан тыс жерде тұратын этникалық қазақтар Қазақстан Республикасының шет елдердегі мекемелеріне осы Қағидаларға 2-қосымшаға сайкес мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету үшін қажет құжаттардың тізбесінде көзделген құжаттарды қоса бере отырып, осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасы аумағындағы болжамды тұратын өңірін көрсете отырып, қандастарды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізу туралы өтініш береді.
11. Қазақстан Республикасының шет елдердегі мекемелері Қазақстан Республикасынан тыс жерде тұратын этникалық қазақтардың өтініштерін қоса берген құжаттарымен бірге халықтың көші-қон мәселелері жөніндегі уәкілетті органға жолдайды.
12. Халықтың көші-қон мәселелері жөніндегі уәкілетті органы Қазақстан Республикасынан тыс жерде тұратын этникалық қазақтардың өтініштерін қоса берілген құжаттарымен бірге өтініш келіп түскен күннен бастап бес жұмыс күні ішінде жергілікті атқарушы органға жолдайды.
13. Қызметті беруші өтініштер келіп түскен күннен бастап үш жұмыс күннен кешіктірмей қандастарды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізу не бас тарту туралы шешім қабылдау үшін Комиссияның қарауына жолдайды.
14. Комиссия этникалық қазақтардың өтініштері мен құжаттарын алған күннен бастап он жұмыс күні ішінде қандастарды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізуге одан келісім беру немесе бас тартудың себептерін уәжді түрде негіздей отырып, бас тарту туралы шешім қабылдайды.
Комиссия этникалық қазақтардың өтініштері мен құжаттарын қараған кезде олардың Заңда белгіленген талаптарға сәйкес келетінін тексереді.
15. Этникалық қазақтарды Қазақстан Республикасының аумағына келгенге дейін қандастарды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізуге келісуден бас тарту үшін негіздеме болып:
1) ұсынған құжаттарда деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігін анықтау;
2) этникалық қазақтың өтінішінде көрсетілген әкімшілік-аумақтық бірлікте қандастарды қабылдаудың өңірлік квотасының болмауы табылады.
16. Қызметті беруші үш жұмыс күнінен кешіктірмей қандастарды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізуге келісу не одан бас тарту туралы шешімді (бұдан әрі – шешім) ақпаратты халықтың көші-қоны мәселелері жөніндегі уәкілетті органға жібереді.
17. Халықтың көші-қоны мәселелері жөніндегі уәкілетті орган шешімді алған күннен бастап бес жұмыс күні Қазақстан Республикасының шет елдегі мекемелеріне өтініш берушіге жеткізу үшін жолдайды.

Глава 3. Порядок включения этнических казахов в региональную квоту приема кандасов до въезда на территорию Республики Казахстан
10. Этнические казахи, проживающие за пределами Республики Казахстан, подают заявление о включении в региональную квоту приема кандасов с указанием предполагаемого региона проживания на территории Республики Казахстан в загранучреждения Республики Казахстан по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам с приложением документов, предусмотренных перечнем документов необходимых для оказания государственной услуги стандарта государственной услуги согласно приложению 2 к настоящим Правилам .
11. Загранучреждения Республики Казахстан направляют заявление этнических казахов, проживающих за пределами Республики Казахстан с прилагаемыми документами в уполномоченный орган по вопросам миграции населения.
12. Уполномоченный орган по вопросам миграции населения направляет заявление этнических казахов, проживающих за пределами Республики Казахстан с прилагаемыми документами в местный исполнительный орган в течение пяти рабочих дней со дня получения заявления.
13. Услугодатель не позднее трех рабочих дней со дня поступления заявлений направляет на рассмотрение Комиссии для принятия решения о согласии на включение в региональную квоту приема кандасов либо об отказе.
14. Комиссия в течение десяти рабочих дней со дня получения заявлений и документов этнических казахов принимает решение о согласии на включение в региональную квоту приема кандасов либо об отказе с мотивированным обоснованием причин отказа.
Комиссией при рассмотрении заявлений и документов этнических казахов проверяется их соответствие требованиям, установленным Законом.
15. Основанием для отказа этническим казахам на включение в региональную квоту приема кандасов до въезда на территорию Республики Казахстан является:
1) установление недостоверности данных (сведений), содержащихся в представленных документах;
2) отсутствие региональной квоты приема кандасов в территориально-административной единице, указанной в заявлении этнического казаха.
16. Услугодатель не позднее трех рабочих дней направляет решение о согласии на включение в региональную квоту приема кандасов либо об отказе (далее - решение) в уполномоченный орган по вопросам миграции населения.
17. Уполномоченный орган по вопросам миграции населения в течение пяти рабочих дней со дня получения решения направляет в загранучреждения Республики Казахстан для дальнейшего препровождения заявителю.

18. Қазақстан Республикасының шет елдердегі мекемелері шешімді алған күннен бастап күнтізбелік отыз күн ішінде оны өтініш берушіге жолдайды.
19. Қандастарды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізуге келісім беру туралы этникалық қазақтар мен олардың отбасы мүшелері қандас мәртебесін алғанан кейін тұратын жеріне келген кезде жергілікті атқарушы органға не Мемлекеттік корпорацияға осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішпен жүгінеді.
20. Өтінішке қандастарды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізуге келісім беру туралы бұдан бұрын қабылдаған шешімінің көшірмесі қоса беріледі.
21. Қызметті беруші орган үш жұмыс күнінен кешіктірмей қандастарды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізу туралы өтініштерді Комиссияға қандастарды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізу туралы шешім қабылдау үшін жолдайды.
22. Комиссия өтінішті алғаннан кейін он жұмыс күні ішінде қандастарды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізуге келісім беру туралы бұдан бұрын қабылданған шешімді ескере отырып, осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қандастарды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізу туралы шешім қабылдайды.
23. Қызметті беруші Комиссия шешім қабылдаған күннен бастап күнтізбелік бес күн ішінде өтініш берушіге қандастарды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізілгені туралы шешімді жолдайды.
24. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша уәкілетті орган және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану шағым көрсетілетін қызметті берушінің басшысының атына беріледі.
Уәкілетті органның атына келіп түскен арыз берушiнiң шағымы оның тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда өтініш беруші мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгінеді.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен шағым оның тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
25. Шағымды қарау мерзімі ұзартылған жағдайда шағымдарды қарау бойынша өкілеттіктер берілген лауазымды адам шағымды қарау мерзімі ұзартылған кезден бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағым берген көрсетілетін қызметті алушыға ұзарту себептерін көрсете отырып, шағымды қарау мерзімінің ұзартылғаны туралы жазбаша нысанда (шағым қағаз тасымалдағышта берілген кезде) немесе электрондық нысанда (шағым электрондық түрде берілген кезде) хабарлайды.
26. Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, шағымдануға Кодекстің 91-бабының 5-тармағына сәйкес әкімшілік (сотқа дейінгі) тәртіппен шағым жасалғаннан кейін сотқа жүгінуге жол беріледі.
Қандастарды қабылдаудың
өңірлік квотасына енгізу
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Қандастарды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізу туралы Өтініш _______________________________________________________________ (жергілікті атқарушы органның атауы)
Мені/мені және менің отбасы мүшелерін өңірлік қандастар квотасына қосуыңызды өтінемін
ЖСН
Т.А.Ә. (бар болса)
Туған күні, айы, жылы
Жынысы
Мекенжайы
Менің Қазақстан Республикасының азаматы болып табылмайтын келесі отбасылық құрам бар (қажет болған жағдайда толтырылады): зайыбы (жұбайы), өтініш берушінің ата-аналары, балалары (оның ішінде асырап алған), аға-інілері мен апа-сіңлілері (аға-қарындастары).
ЖСН
Т.А.Ә. (бар болса)
Туыстық дәрежесі
Туған күні
Азаматтығы
Ұлты
1
2
3
4
5
6
Өтінішке мынадай құжаттарды қоса беремін:
______________________________________________________________________________;
______________________________________________________________________________;
______________________________________________________________________________.
Мен "Қандастар мен қоныс аударушыларды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізу" мемлекеттік қызметтер көрсету үшін қажетті жеке деректерімді жинауға және өңдеуге келісімімді беремін.
20___жылғы "___" ___________________________________________________________
(өтініш берушінің қолы)
____________________________________________________________________________
(Т.А.Ә., құжаттарды қабылдаған адамның лауазымы)
Қандастарды қабылдаудың
өңірлік квотасына енгізу
қағидаларына
2-қосымша
"Қандастар мен қоныс аударушыларды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі - қызметті беруші)
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының ЖАО, Мемлекеттік корпорация және Қазақстан Республикасының шетелдердегі мекемелері арқылы жүзеге асырылады (Қазақстан Республикасынан тыс жерлерде тұратын этникалық қазақтар үшін), Халықты жұмыспен қамту орталықтары, "электрондық үкімет" веб-порталы: www.egov.kz.
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
Қызмет көрсету мерзімі - 14 жұмыс күні ішінде.
Құжаттардың топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты: көрсетілетін қызметті берушіде - 30 минут, Мемлекеттік корпорацияда - 15 минут.

18. Загранучреждения Республики Казахстан в течение тридцати календарных дней со дня получения решения направляют его заявителю.
19. Этнические казахи и члены их семей, получившие решение о согласии на включение в региональную квоту приема кандасов по прибытии на место проживания после получения статуса кандаса обращаются в местный исполнительный орган либо в Государственную корпорацию с заявлением по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
20. К заявлению прилагается копия ранее принятого решения о согласии на включение в региональную квоту приема кандасов.
21. Услугодатель направляет заявление о включении в региональную квоту приема кандасов на рассмотрение Комиссии для принятия решения о включении в региональную квоту приема кандасов не позднее трех рабочих дней.
22. Комиссия с учетом ранее принятого решения о включении в региональную квоту приема кандасов в течение десяти рабочих дней со дня получения заявления принимает решение о включении в региональную квоту приема кандасов по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
23. Услугодатель в течение пяти календарных дней со дня принятия решения Комиссией направляет решение о включении в региональную квоту приема кандасов заявителю.
24. Обжалование решений, действий (бездействий) уполномоченного органа и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг жалоба подается на имя руководителя уполномоченного органа.
Жалоба заявителя, поступившая в адрес уполномоченного органа подлежит рассмотрению в течение 5 (пять) рабочих дней со дня ее регистрации.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги заявитель обращается с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течении 15 (пятнадцать) рабочих дней со дня ее регистрации.
25. В случае продления срока рассмотрения жалобы должностное лицо, наделенное полномочиями по рассмотрению жалоб, в течение 3 (трех) рабочих дней с момента продления срока рассмотрения жалобы сообщает в письменной форме (при подаче жалобы на бумажном носителе) или электронной форме (при подаче жалобы в электронном виде) услугополучателю, подавшему жалобу, о продлении срока рассмотрения жалобы с указанием причин продления.
26. Если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан, обжалование в суде допускается после обжалования в административном (досудебном) порядке в соответствии с пунктом 5 статьи 91 АППК РК.
Приложение 1
к Правилам включения в
региональную квоту приема
кандасов
Форма
Заявление о включении в региональную квоту приема кандасов
______________________________________________________________
(наименование местного исполнительного органа)
Прошу включить меня/меня и членов моей семьи в региональную квоту приема кандасов
ИИН
Ф.И.О. (при его наличии)
Дата рождения
Пол
Адрес проживания
Имею следующий состав семьи (заполняется при необходимости), не являющиеся гражданами Республики Казахстан: супруг (супруга), родители заявителя, дети (в том числе усыновленные), полнородные и неполнородные братья и сестры.
ИИН
Ф.И.О. (при его наличии)
Степень родства
Дата рождения
Гражданство
Национальность
1
2
3
4
5
6
К заявлению прилагаю следующие документы/:
_________________________________________________________________;
_________________________________________________________________;
_________________________________________________________________.
Настоящим даю свое согласие на сбор и обработку моих персональных данных, необходимых для оказания государственной услуги "Включение в региональную квоту приема кандасов и переселенцев".
"___" ___________ 20 ___ ____________________________________
(подпись заявителя)
___________________________________________________________
(Ф.И.О. должность лица принявшего документы)
Приложение 2
к Правилам включения в
региональную квоту приема
кандасов
Стандарт государственной услуги "Включение в региональную квоту приема кандасов и переселенцев"
1
Наименование услугодателя
Местные исполнительные органы областей, городов Нур-Султан, Алматы и Шымкент (далее – услугодатель).
2
Способы предоставления государственной услуги
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, Государственной корпорации и через Загранучреждения Республики Казахстан (Для этнических казахов, проживающих за пределами Республики Казахстан), Центры занятости населения, веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz.
3
Срок оказания государственной услуги
В течение 14 рабочих дней. Максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов: у услугодателя – 30 минут, в Государственной корпорации – 15 минут.

Көрсетілетін қызметті берушіде қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты - 30 минут, Мемлекеттік корпорацияда - 20 минут, мемлекеттік қызмет "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілген жағдайда – 60 минут.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны және нәтижесі
Электронды (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде және (немесе) "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілетін.
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері
Қандастарды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізу немесе бас тарту туралы шешім.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан өндіріп алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке тұлғаларға тегін көрсетіледі.
7
Жұмыс кестесі

Максимально допустимое время обслуживания у услугодателя – 30 минут, в Государственной корпорации – 20 минут, при оказании государственной услуги по принципу "одного заявления" – 60 минут.
4
Форма оказания и представления результата государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная и (или) оказываемая по принципу "одного заявления".
5
Результат оказания государственной услуги
Решение о включении в региональную квоту приема кандасов либо об отказе.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается физическим лицам бесплатно.
7
График работы

1) көрсетілетін қызметті берушіде - www.enbek.gov.kz интернет-ресурсында, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде орналастырылған.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру: сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібінде көрсетіледі;
2) Мемлекеттік корпорацияда - Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Мемлекеттік қызмет көрсетілетін қызметті алушының тіркелген жері бойынша, жеделдетіп қызмет көрсетусіз электрондық кезек тәртібінде көрсетіледі, портал арқылы электрондық кезекті брондауға болады.
Қазақстан Республикасының шет елдердегі мекемелерінде өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру: сағат 13.00-ден 14.00-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.00-ға дейін.
Халықты жұмыспен қамту орталықтарында өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру: сағат 13.00-ден 14.00-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.00-ға дейін.
Порталдың жұмыс кестесі – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері өтініш жасаған жағдайда Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 желтоқсандағы заңының 5-бабына сәйкес өтініштер қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Телефон және/немесе көрсетілетін қызметті алушының тікелей жүгінуі арқылы алдын ала жазылу қарастырылған.
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары Мемлекеттік корпорацияның www.gov4c.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
Қандастарды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізу үшін:
1) Жеке басты куәландыратын құжат (сәйкестендіру үшін) және оның отбасы мүшелері (бар болған жағдайда)
2) Неке немесе некені бұзу туралы куәліктің көшірмесі (болған жағдайда)
3) Білімін, біліктілігін және белгілі бір мамандық бойынша жұмыс тәжірибесін растайтын құжаттардың (бар болса) не еңбек кітапшасының (бар болса) көшірмелері немесе жұмыс орнынан анықтама.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
Қандастарды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізуден бас тарту негіздері:

1) услугодателя – размещен на интернет-ресурсе www.enbek.gov.kz, раздел "Государственные услуги". Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги с 9.00 часов до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов. Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) Государственной корпорации – с понедельника по субботу включительно, в соответствии с графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва на обед, кроме воскресенья и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан. Государственная услуга, оказывается, по месту жительства в порядке электронной очереди, без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством портала.
В загранучреждениях Республики Казахстан прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги с 9.00 часов до 17.00 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
В Центрах занятости населения прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги с 9.00 часов до 17.00 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
Портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан и статьи 5 Закона Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года "О праздниках в Республике Казахстан" прием заявок и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Предусмотрена предварительная запись по телефону и (или) при непосредственном обращении услугополучателя.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Государственной корпорации: www.gov4c.kz.
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
Для включения в региональную квоту приема кандасов необходимо:
1) документ, удостоверяющий личность (для идентификации) и членов его семьи (при наличии);
2) копию свидетельства о браке или расторжении брака (при наличии);
3) копии документов, подтверждающих образование, квалификацию и опыт работы по определенной специальности (при наличии), либо трудовой книжки (при наличии) или справка с места работы.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
Основания для отказа по включению в региональную квоту приема кандасов:

1) Ұсынылған құжаттарда қамтылған деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау.
2) Этникалық қазақтың өтінішінде көрсетілген аумақтық-әкімшілік бірлікте қандастарды қабылдаудың өңірлік квотасының болмауы.
10
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Заңнамада белгіленген тәртіппен өзіне-өзі қызмет көрсету, өз бетінше жүріп-тұру, бағдарлану қабілетін толық немесе ішінара жоғалтқан өтініш берушілерге мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарды қабылдауды Мемлекеттік корпорация қызметкері 1414, 8 800 080 7777 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы жүгіну жолымен жүргізеді.
Қандастарды қабылдаудың
өңірлік квотасына енгізу
қағидаларына 3-қосымша
Нысан
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы ҚОЛХАТ
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы филиалының № ____ бөлімі (мекенжайын көрсету) Сіздің мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын, атап айтқанда:
құжаттардың атауы:
1) ________________________________________;
2) ________________________________________;
3) ….
ұсынбауыңызға және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынуыңызға байланысты _______________________________ мемлекеттік қызметті көрсетуге құжаттарды қабылдаудан бас тартады.
Осы қолхат әрбір тарап үшін бір-бірден 2 данада жасалды.
_______________________________________________________________ _________
(Мемлекеттік корпорация қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы
Орындаушы:
________________________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Телефон _________________
Алдым: ___________________________________________________ _______
көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/ қолы
20 __ жылғы "___" _________
Жергілікті атқарушы орган басшысының ЭЦҚ
Қандастарды қабылдаудың
өңірлік квотасына енгізу
қағидаларына 4-қосымша
Нысан
Қандастарды қабылдаудың өңірлік квотаға енгізу туралы ШЕШІМ 20___ жылдың "___" _________ № ________ ____________________________________________________________ (Жергілікті атқарушы органның атауы)
Қандастарды қабылдаудың өңірлік квотаға енгізу бойынша комиссия Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 22 шілдедегі "Халықтың көші-қоны туралы" Заңына сәйкес қарап, оң шешім қабылдады:
ЖСН
Т.А.Ә. (бар болса)
Туған күні, айы, жылы
Жынысы
Мекенжайы
Отбасы мүшелері (бар болса):
ЖСН
Т.А.Ә.
Туған күні, айы, жылы
Жынысы
Туыстық дәрежесі
Жергілікті атқарушы орган басшысының ЭЦҚ
Қандастарды қабылдаудың
өңірлік квотасына енгізу
қағидаларына 5-қосымша
Нысан
Қандастарды қабылдаудың өңірлік квотаға енгізуден бас тарту туралы ШЕШІМ 20__ жылғы "__" ________ № _____________ _______________________________________________________________ (Жергілікті атқарушы органның атауы)
Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 22 шілдедегі "Халықтың көші-қоны туралы" Заңына сәйкес.
1
Өтініш нөмері
2
Мәртебесі
3
Өтініш түрі
4
Қабылдаған күн
5
Орындалған күн
Қызмет алушы жөнінде мәліметтер:
ЖСН
Т.А.Ә.
Туған күні
Жынысы
Туыстық дәрежесі
1
2
3
Қандастарды қабылдаудың өңірлік квотаға енгізуге бас тартудың негіздемесі:
________________________________________________________________
_________________________________________________________________
Жергілікті атқарушы орган басшысының ЭЦҚ
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрі
міндетін атқарушының
2016 жылғы 15 қаңтардағы
№ 20 бұйрығына
2-қосымша
Қоныс аударушыларды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізу қағидалары

1) установление недостоверности данных (сведений), содержащихся в представленных документах;
2) отсутствие региональной квоты приема кандасов в территориально-административной единице, указанной в заявлении этнического казаха.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Заявителям, имеющим в установленном законодательством порядке полную или частичную утрату способности или возможности осуществлять самообслуживание, самостоятельно передвигаться, ориентироваться, прием документов для оказания государственной услуги производится работником Государственной корпорации посредством обращения через Единый контакт-центр 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 3
к Правилам включения в
региональную квоту приема
кандасов
Форма
РАСПИСКА
об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", отдел №___ филиала некоммерческого акционерного общества "Государственная корпорация "Правительства для граждан" (указать адрес) отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги _____________________________________ ввиду представления Вами неполного пакета документов и (или) документов с истекшим сроком действия согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а именно:
наименование документов:
1) ________________________________________;
2) ________________________________________;
3) ….
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
_________________________________________________________ ______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) работника Государственной корпорации, подпись)
Исполнитель: ________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Телефон _________________
Получил: __________________________________ _____________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись услугополучателя
"___" _________ 20___ года
ЭЦП руководителя местного исполнительного органа
Приложение 4
к Правилам включения в
региональную квоту приема
кандасов
Форма
РЕШЕНИЕ
о включении в региональную квоту приема кандасов
"___" _________ 20___ года № ________
___________________________________________________________________
(Наименование местного исполнительного органа)
Комиссия по включению в региональную квоту приема кандасов, рассмотрев в соответствии с Законом Республики Казахстан от 22 июля 2011 года "О миграции населения",
приняла положительное решение:
ИИН
Ф.И.О. (при его наличии)
Дата рождения
Пол
Адрес проживания
/Члены семьи (при наличии):
ИИН
Ф.И.О.
Дата рождения
Пол
Степень родства
ЭЦП руководителя местного исполнительного органа
Приложение 5
к Правилам включения в
региональную квоту приема
кандасов
Форма
РЕШЕНИЕ
об отказе по включению в региональную квоту приема кандасов
"__" ________20__ № _____________
__________________________________________________________________
(Наименование местного исполнительного органа)
Согласно Закону Республики Казахстан "О миграции населения" от 22 июля 2011 года.
1
Номер заявления
2
Статус
3
Тип заявление
4
Дата приема
5
Дата исполнения
Сведения о услугополучателя:
ИИН
ФИО
Дата рождения
Пол
Степень родства
1
2
3
Основанием для отказа по включению в региональную квоту приема кандасов является:
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
ЭЦП руководителя местного исполнительного органа
Приложение 2
к приказу исполняющего обязанности
Министра здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
от 15 января 2016 года № 20
Правила включения в региональную квоту приема переселенцев

Ескерту. Қағида жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 11.08.2021 № 284 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Қоныс аударушыларды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Халықтың көші-қоны туралы" 2011 жылғы 22 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 11-бабы 4-5) тармақшасына, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасының азаматтарын қоныс аударушыларды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізу тәртібін көздейді.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтерді көрсету үшін, "бір терезе" қағидаты бойынша мемлекеттік қызметтер көрсетуге өтініштерді қабылдау және көрсетілетін қызметті алушыға олардың нәтижелерін беру жөніндегі жұмысты ұйымдастыру, мемлекеттік қызметтерді электрондық нысанда көрсетуді қамтамасыз ету үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша құрылған заңды тұлға;
2) қоныс аударушы – Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған өңірлерге қоныс аударатын ішкі көшіп-қонушы;
3) өңірлік комиссия (бұдан әрі – Комиссия) – облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) жергілікті атқарушы органының жанындағы, жергілікті өкілді органдардың, жұмыс берушілер өкілдерінің, кәсіптік одақтардың және облыстар, республикалық маңызы бар қала және Астана кәсіпкерлер палатасының қатысуымен жұмыспен қамту бағдарламаларын іске асыру мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссия;
4) қоныс аударушыларды қабылдаудың өңірлік квотасы – Заңның 8-бабының 5) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған өңірлерге тұрақты тұру үшін келетін, Қазақстан Республикасының халықты жұмыспен қамту туралы заңнамасына сәйкес жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына қатысушыларға көзделген мемлекеттік қолдау шараларымен қамтамасыз етілетін қоныс аударушылардың немесе қоныс аударушылар мен олардың отбасы мүшелерінің шекті саны;
5) жергiлiктi атқарушы орган – облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) басшылығымен өз құзыретi шегiнде тиiстi аумақта жергiлiктi мемлекеттiк басқару мен өзiн-өзi басқаруды басшылыққа алатын алқалы атқарушы орган;

Сноска. Правила в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 11.08.2021 № 284 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила включения в региональную квоту приема переселенцев (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 4-5) статьи 11 Закона Республики Казахстан от 22 июля 2011 года "О миграции населения" (далее – Закон), подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" и предусматривают порядок включения в региональную квоту приема переселенцев граждан Республики Казахстан.
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) – юридическое лицо, созданное по решению Правительства Республики Казахстан для оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан, организации работы по приему заявлений на оказание государственных услуг и выдаче их результатов услугополучателю по принципу "одного окна", обеспечения оказания государственных услуг в электронной форме;
2) переселенец – внутренний мигрант, переселяющийся в регионы, определенные Правительством Республики Казахстан;
3) региональная комиссия (далее – Комиссия) – межведомственная комиссия при местном исполнительном органе области (города республиканского значения, столицы) по вопросам реализации программ занятости с участием местных представительных органов, представителей работодателей, профессиональных союзов и палаты предпринимателей областей, города республиканского значения и столицы;
4) региональная квота приема переселенцев – предельное число переселенцев или переселенцев и членов их семей, прибывающих для постоянного проживания в регионы, определенные Правительством Республики Казахстан в соответствии с подпунктом 5) статьи 8 Закона, которые обеспечиваются мерами государственной поддержки, предусмотренными участникам активных мер содействия занятости в соответствии с законодательством Республики Казахстан о занятости населения;
5) местный исполнительный орган – коллегиальный исполнительный орган, возглавляемый акимом области, города республиканского значения и столицы, района (города областного значения), осуществляющий в пределах своей компетенции местное государственное управление и самоуправление на соответствующей территории;

6) халықты жұмыспен қамту орталығы – жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларын іске асыру, жұмыссыздықтан әлеуметтік қорғауды және жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің өзге де шараларын ұйымдастыру мақсатында ауданның, облыстық және республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органы құратын заңды тұлға;
7) халықтың көші-қоны мәселелері жөніндегі уәкілетті орган – өз құзыреті шегінде халықтың көші-қоны саласындағы басшылықты, көші-қон процестерін реттеуді, халықтың көші-қоны саласындағы жұмысты үйлестіруді және мемлекеттік саясатты іске асыруды жүзеге асыратын орталық атқарушы орган.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 12.03.2024 № 72 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-тарау. Қоныс аударушыларды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізу тәртібі
3. Қоныс аударушыларды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізу тұрақты тіркеуден өткен және шыққан өңірінде өтініш беру сәтінде кемінде бір жыл тұрған қоныс аударушы шыққан өңірінің облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдарына (бұдан әрі – қызметті беруші) халықты жұмыспен қамту орталығы арқылы берген өтініші негізінде жүзеге асырылады.
4. "Қандастар мен қоныс аударушыларды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізу" мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін қоныс аударушылар не отбасының кәмелетке толған мүшелерінің бірі (бұдан әрі – қоныс аударушылар) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес "Қандастар мен қоныс аударушыларды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету үшін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты) қажет құжаттардың тізбесінде аталған құжаттарды қоса бере отырып, қызметті берушіге, Халықты жұмыспен қамту орталықтарына не Мемлекеттік корпорацияға осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қоныс аударушыларды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізу туралы өтініш (бұдан әрі – өтініш) береді.
"Мәңгілік ел жастары - индустрияға!" ("Серпін") жобасының түлектері оқу орнынан аталған жобаға қатысуын растайтын анықтама ұсынады.
Халықты жұмыспен қамту орталықтары қоныс аударушылардың тұрғылықты жері бойынша тіркелгенін онда және онымен бірге тұратын отбасы мүшелерінің келетін елді мекенде меншік құқығында тиесілі тұрғын үйінің болуын растайтын мәліметтерді "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
5. Халықты жұмыспен қамту орталықтары қоныс аударушылардың өтініштерін осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының мемлекеттік қызметін көрсету үшін қажет құжаттардың тізбесінде аталған қоса берілген құжаттармен бірге қабылдаған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде шығу өңірлерінің жергілікті атқарушы органына жолдайды және ол туралы қоныс аударушыларды (еркін нысанда) хабардар етеді.

6) центр занятости населения – юридическое лицо, создаваемое местным исполнительным органом района, городов областного и республиканского значения, столицы в целях реализации активных мер содействия занятости, организации социальной защиты от безработицы и иных мер содействия занятости;
7) уполномоченный орган по вопросам миграции населения – центральный исполнительный орган, осуществляющий в пределах своей компетенции руководство в области миграции населения, регулирование миграционных процессов, координацию работы и реализацию государственной политики в области миграции населения.
Сноска. Пункт 2 с изменением, внесенным приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 12.03.2024 № 72 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Порядок включения в региональную квоту приема переселенцев
3. Включение в региональную квоту приема переселенцев осуществляется на основании заявления, поданного переселенцем, имеющим постоянную регистрацию, и прожившим не менее одного года на момент подачи заявления в регионе выбытия в местные исполнительные органы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента (далее – услугодатель) региона выбытия через центр занятости населения.
4. Для получения государственной услуги "Включение в региональную квоту приема кандасов и переселенцев" переселенцем либо одним из совершеннолетних членов семьи (далее – переселенцы) подается заявление услугодателю, Центры занятости населения либо в Государственную корпорацию о включении в региональную квоту приема переселенцев (далее – заявление) по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам с приложением документов, указанных в перечне документов необходимых для оказания государственной услуги стандарта государственной услуги "Включение в региональную квоту приема кандасов и переселенцев" (далее – стандарт государственной услуги) согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Выпускники в рамках проекта "Мәңгілік ел жастары - индустрияға!" ("Серпін") предоставляют справку с места обучения, подтверждающую их участие в данном проекте.
Центры занятости населения получают сведения, подтверждающие регистрацию по постоянному месту жительства и наличия у переселенца и постоянно проживающих с ним членов семьи жилища, принадлежащего им на праве собственности в населенном пункте приема из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
5. Центры занятости населения в течение пяти рабочих дней со дня приема заявлений переселенцев с прилагаемыми документами, предусмотренными перечнем документов необходимых для оказания государственной услуги стандарта государственной услуги согласно приложению 2 к настоящим Правилам направляют в местный исполнительный орган регионов выбытия и уведомляют об этом переселенцев (в произвольной форме).

6. Шығу өңірінің қызметті берушісі қоныс аударушыларды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізуге өтініш білдірген қоныс аударушылардың еңбек етуге қабілетті отбасы мүшелерін қоса алғанда, отбасылар санын, құрамын, біліктілігін көрсете отырып, олардың тізімдерін қалыптастырады және оларды ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың соңғы күнінен кешіктірмей коныс аударушыларды қабылдау өңірлерінің жергілікті атқарушы органдарына жолдайды.
7. Қоныс аударушыларды қабылдау өңірінің қызметті берушісі қоныс аударушылардың тізімі түскен күннен бастап үш жұмыс күні ішінде оларды қоныс аударушыларды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізу не одан бас тарту туралы ұсынымдар шығару үшін өңірлік комиссияның қарауына жолдайды.
8. Комиссия өтініш білдіруші қоныс аударушылардың тізімін алғаннан кейін он жұмыс күні ішінде оларды қоныс аударушыларды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізу не одан бас тарту себептерін уәжді түрде негіздей отырып, шешім қабылдайды.
Комиссия қоныс аударушылардың өтініштері мен құжаттарын қараған кезде олардың "Халықты жұмыспен қамту туралы" 2016 жылғы 6 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген талаптарға сәйкес келетінін тексереді.
9. Қоныс аударушыларды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізуден бас тарту үшін негіздеме:
1) ұсынған құжаттарда деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігін анықтау;
2) бөлінген қоныс аударушыларды қабылдаудың өңірлік квотасының мөлшерінен асып кетуі болып табылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің ұсынылған құжаттар бойынша дәлелді ескертулері болған кезде көрсетілген қызметті берушінің орындаушысы Қазақстан Республикасының әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 73- бабына сәйкес (бұдан әрі – Кодекс) көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы, сондай-ақ алдын ала шешім бойынша көрсетілетін қызметті алушының ұстаным танытуына мүмкіндік беру үшін тыңдау өткiзілетін уақыт пен орын туралы хабарлама жібереді.
Көрсетілетін қызметті алушының алдын ала шешім бойынша қарсылығын көрсетілелетін қызметті беруші оны алған күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде қабылдайды.
Тыңдау нәтижелері бойынша жергілікті атқарушы орган қоныс аударушыларды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізу туралы шешім қабылдайды немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту қалыптастырады.
10. Қоныс аударушыларды қабылдау өңірінің қызметті берушісі өңірлік комиссияның ұсынымы негізінде өңірлік комиссияның ұсынысы келіп түскен күннен бастап үш жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қоныс аударушыларды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізу туралы не осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қоныс аударушыларды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізуден бас тарту туралы шешім қабылдайды.

6. Услугодатель региона выбытия формирует списки переселенцев, ходатайствующих о включении в региональную квоту приема переселенцев с указанием количества, состава семей, включая трудоспособных членов семей, их квалификацию и направляют их в местные исполнительные органы регионов приема переселенцев ежемесячно, не позднее последнего дня месяца, следующего за отчетным.
7. Услугодатель региона приема переселенцев в течение трех рабочих дней со дня поступления списка переселенцев направляет их на рассмотрение региональной комиссии для вынесения рекомендаций о включении в региональную квоту приема переселенцев либо об отказе.
8. Комиссия в течение десяти рабочих дней после получения списков ходатайствующих переселенцев выносит рекомендацию о включении в региональную квоту приема переселенцев либо об отказе в этом с мотивированным обоснованием причин.
Комиссией при рассмотрении заявлений и документов переселенцев проверяется их соответствие требованиям, установленным Законом Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О занятости населения".
9. Основанием для отказа о включении в региональную квоту приема переселенцев являются:
1) установление недостоверности данных (сведений), содержащихся в представленных документах;
2) отсутствие региональной квоты приема переселенцев в территориально-административной единице, указанной в заявлении переселенца.
В случае мотивированных замечаний услугополучателем по представленным документам, исполнитель услугодателя в день принятия документов согласно статьи 73 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее - АППК РК) направляет услугополучателю уведомление о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.
Возражения услугополучаетеля по предварительному решению принимается услугодателем в течение 1 (одного) рабочего дня со дня его получения.
По результатам заслушивания местный исполнительный орган принимает решение о включении в региональную квоту приема переселенцев или формирует мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
10. Услугодатель региона приема переселенцев на основании рекомендации региональной комиссии принимает решение о включении в региональную квоту приема переселенцев по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам либо решение об отказе по включению в региональную квоту приема переселенцев по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам в течение трех рабочих дней со дня поступления рекомендации региональной комиссии.

11. Қоныс аударушыларды қабылдау өңірінің қызметті берушісі шешім қабылдағаннан кейін үш жұмыс күні ішінде шығу өңірінің жергілікті атқарушы органына қоныс аударушыларды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізу туралы шешімін көшірмесін жолдайды.
12. Қоныс аударушылардың шыққан өңірінің қызмет берушісі шешімнің көшірмесін алған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде қабылданған шешімдердің көшірмелерін халықты жұмыспен қамту орталықтарына жолдайды.
13. Халықты жұмыспен қамту орталықтары өтініш берушілерді хабардар етеді және қоныс аударушыларды қабылдау өңірінің жергілікті атқарушы органдарымен қабылдаған шешімдерінің көшірмелерімен байланыс қызметтері арқылы қамтамасыз етеді.
14. Шыққан өңірлерінен қоныс аударушыларды қабылдау өңірлеріне өз бетінше келген және сонда алты айдан артық тұрмаған қоныс аударушылар, сондай-ақ "Мәңгілік ел жастары - индустрияға!" ("Серпін") жобасының түлектері оқу орнын аяқтаған соң алты ай мерзімінде және қоныс аударушыларды қабылдау өңірлерінде тіркелуіне тәуелсіз халықты жұмыспен қамту орталығына осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының мемлекеттік қызметін көрсету үшін қажет құжаттардың тізбесінде көрсетілген құжаттарды қоса бере отырып, осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш береді.
15. Қоныс аударушыларды қабылдау өңірінің қызметті берушісіне осы Қағидалардың 14-тармағында көзделген қоныс аударушылар жүгінген кезде оларды қоныс аударушыларды қабылдаудың (келісудің) өңірлік квотасына енгізу не одан бас тарту туралы шешім осы Қағидалардың 7, 8, 9 және 10-тармақтарында көзделген тәртіппен жүзеге асырылады.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша уәкілетті орган және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану шағым көрсетілетін қызметті берушінің басшысының атына беріледі.
Уәкілетті органның атына келіп түскен арыз берушiнiң шағымы оның тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда өтініш беруші мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгінеді.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен шағым оның тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
17. Шағымды қарау мерзімі ұзартылған жағдайда шағымдарды қарау бойынша өкілеттіктер берілген лауазымды адам шағымды қарау мерзімі ұзартылған кезден бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағым берген көрсетілетін қызметті алушыға ұзарту себептерін көрсете отырып, шағымды қарау мерзімінің ұзартылғаны туралы жазбаша нысанда (шағым қағаз тасымалдағышта берілген кезде) немесе электрондық нысанда (шағым электрондық түрде берілген кезде) хабарлайды.

11. Услугодатель приема переселенцев в течение трех рабочих дней после принятия решения направляет в местный исполнительный орган региона выбытия копию решения о включении в региональную квоту приема переселенцев.
12. Услугодатель региона выбытия переселенцев в течение двух рабочих дней со дня получения копии решения направляет в центры занятости населения копии принятых решений.
13. Центры занятости населения уведомляют заявителей и представляют им копии решений, принятых местным исполнительным органом региона приема переселенцев посредством услуг связи.
14. Переселенцы, самостоятельно прибывшие из регионов выбытия в регионы приема переселенцев и проживающие там не более шести месяцев, а также выпускники в рамках проекта "Мәңгілік ел жастары - индустрияға!" ("Серпін") в течении шести месяцев после выпуска из учебного заведения, независимо от времени регистрации в регионе приема переселенцев, подают заявления в центр занятости населения по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам, с приложением документов, указанных в перечне документов необходимых для оказания государственной услуги стандарта государственной услуги согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
15. При обращении переселенцев, предусмотренных пунктом 14 настоящих Правил услугодатель приема переселенцев, решение о включении их в региональную квоту приема переселенцев либо об отказе осуществляется в порядке, предусмотренными пунктами 7, 8, 9 и 10 настоящих Правил.
16. Обжалование решений, действий (бездействий) уполномоченного органа и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг жалоба подается на имя руководителя уполномоченного органа.
Жалоба заявителя, поступившая в адрес уполномоченного органа подлежит рассмотрению в течение 5 (пять) рабочих дней со дня ее регистрации.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги заявитель обращается с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течении 15 (пятнадцать) рабочих дней со дня ее регистрации.
17. В случае продления срока рассмотрения жалобы должностное лицо, наделенное полномочиями по рассмотрению жалоб, в течение 3 (трех) рабочих дней с момента продления срока рассмотрения жалобы сообщает в письменной форме (при подаче жалобы на бумажном носителе) или электронной форме (при подаче жалобы в электронном виде) услугополучателю, подавшему жалобу, о продлении срока рассмотрения жалобы с указанием причин продления.

18. Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, шағымдануға Кодекстің 91-бабының 5-тармағына сәйкес әкімшілік (сотқа дейінгі) тәртіппен шағым жасалғаннан кейін сотқа жүгінуге жол беріледі.
Қоныс аударушыларды
қабылдаудың өңірлік квотасына
енгізу қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Қоныс аударушыларды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізу туралы Өтініш ____________________________________________________________ (Жергілікті атқарушы органның атауы)
Мені/мені және менің отбасымының мүшелерін өңірлік қоныс аударушыларды қабылдаудың квотасына қосуыңызды өтінемін
ЖСН
Т.А.Ә. (бар болса)
Туған күні, айы, жылы
Жынысы
Мекенжайы
Төмендегідей отбасымның құрамы бар:
ЖСН
Т.А.Ә. (бар болса)
Туыстық дәрежесі
Туған күні
Азаматтығы
Ұлты
1
2
3
4
5
6
Өтінішке мынадай құжаттарды қоса беремін:
____________________________________________________________________________;
____________________________________________________________________________;
____________________________________________________________________________
Мен "Қандастар мен қоныс аударушыларды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізу" мемлекеттік қызметтер көрсету үшін қажетті жеке деректерімді жинауға және өңдеуге келісімімді беремін.
"___" ___________ 20 ___ ______________________________________
(өтініш берушінің қолы)
__________________________________________________________________
(Т.А.Ә., құжаттарды қабылдаған адамның лауазымы)
Қоныс аударушыларды
қабылдаудың өңірлік квотасына
енгізу қағидаларына
2-қосымша
"Қандастар мен қоныс аударушыларды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі - қызметті беруші)
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері
1) қызметті беруші;
2) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі - Мемлекеттік корпорация);
3) Халықты жұмыспен қамту орталықтары;
4) "электрондық үкімет" веб-порталы: www.egov.kz.
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
Қызмет көрсету мерзімі - 14 жұмыс күні ішінде.
Құжаттардың топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты: көрсетілетін қызметті берушіде - 30 минут, Мемлекеттік корпорацияда - 15 минут.
Көрсетілетін қызметті берушіде қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты - 30 минут, Мемлекеттік корпорацияда - 20 минут.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны және нәтижесі
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде/ "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілген
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері
Қоныс аударушыларды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізу немесе бас тарту туралы шешім.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан өндіріп алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға тегін көрсетіледі.
7
Жұмыс кестесі

18. Если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан, обжалование в суде допускается после обжалования в административном (досудебном) порядке в соответствии с пунктом 5 статьи 91 АППК РК.
Приложение 1
к Правилам включения в
региональную квоту приема
переселенцев
Форма
Заявление
о включении в региональную квоту приема переселенцев
__________________________________________________________________
(наименование местного исполнительного органа)
Прошу включить меня/меня и членов моей семьи в региональную квоту приема переселенцев
ИИН
Ф.И.О. (при его наличии)
Дата рождения
Пол
Адрес проживания
Имею следующий состав семьи:
ИИН
Ф.И.О. (при его наличии)
Степень родства
Дата рождения
Гражданство
Национальность
1
2
3
4
5
6
К заявлению прилагаю следующие документы/:
_______________________________________________________________;
_______________________________________________________________;
_______________________________________________________________
Настоящим даю свое согласие на сбор и обработку моих персональных данных, необходимых для оказания государственной услуги "Включение в региональную квоту приема кандасов и переселенцев".
"___" ___________ 20 ___ _________________________________________
(подпись заявителя)
________________________________________________________________
(Ф.И.О. должность лица принявшего документы)
Приложение 2
к Правилам включения в
региональную квоту приема
переселенцев
Стандарт государственной услуги "Включение в региональную квоту приема кандасов и переселенцев"
1
Наименование услугодателя
Местные исполнительные органы областей, городов Нур-Султан, Алматы и Шымкент (далее – услугодатель).
2
Способы предоставления государственной услуги
1) услугодатель;
2) государственная корпорация; "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
3) Центры занятости населения;
4) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz.
3
Срок оказания государственной услуги
В течение 14 рабочих дней.
Максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов: у услугодателя – 30 минут, в Государственной корпорации – 15 минут.
Максимально допустимое время обслуживания у услугодателя – 30 минут, в Государственной корпорации – 20 минут.
4
Форма оказания и представления результата государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная) /бумажная/оказываемая по принципу "одного заявления"
5
Результат оказания государственной услуги
Решение о включении в региональную квоту приема переселенцев либо об отказе.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается физическим лицам бесплатно.
7
График работы

1) көрсетілетін қызметті берушіде - www.enbek.gov.kz интернет-ресурсында, "Мемлекеттік қызметтер" бөлімінде орналастырылған.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру: сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібінде көрсетіледі;
2) Мемлекеттік корпорацияда - Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Мемлекеттік қызмет көрсетілетін қызметті алушының тіркелген жері бойынша, жеделдетіп қызмет көрсетусіз электрондық кезек тәртібінде көрсетіледі, портал арқылы электрондық кезекті броньдауға болады.
Халықты жұмыспен қамту орталығы – дүйсенбіден бастап жұмағадейін, сағат 13.00-ден 14.00-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.00-ға дейін.
Порталдың жұмыс кестесі – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері өтініш жасаған жағдайда Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 желтоқсандағы заңының 5-бабына сәйкес өтініштер қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Телефон және/немесе көрсетілетін қызметті алушының тікелей жүгінуі арқылы алдын ала жазылу қарастырылған.
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары Мемлекеттік корпорацияның www.gov4c.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
Қоныс аударушыларды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізу үшін:
1) Қоныс аударушының және оның отбасы мүшелерінің жеке басын куәландыратын құжаттардың көшірмелері (бар болса)
2) Неке немесе некені бұзу туралы куәліктің көшірмесі (болған жағдайда)
3) Білімін, біліктілігін және белгілі бір мамандық бойынша жұмыс тәжірибесін растайтын құжаттардың (бар болса) не еңбек кітапшасының (бар болса) көшірмелері немесе жұмыс орнынан анықтама.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
Қоныс аударушыларды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізуден бас тарту негіздері:
1) Ұсынылған құжаттарда қамтылған деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау.
2) Осы стандарттың 8-тармағында көзделген ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісін анықтау.
Қоныс аударушының өтінішінде көрсетілген аумақтық-әкімшілік бірлікте қоныс аударушыларды қабылдаудың өңірлік квотасының болмауы.
"Мәңгілік ел жастары - индустрияға" ("Серпін") жобасының түлектері оқу орнынан осы жобаға қатысуын растайтын анықтама ұсынады.
10
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар

1) услугодателя – размещен на интернет-ресурсе www.enbek.gov.kz, раздел "Государственные услуги". Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги с 9.00 часов до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) Государственной корпорации – с понедельника по субботу включительно, в соответствии с графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва на обед, кроме воскресенья и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан.
Государственная услуга, оказывается, по месту жительства в порядке электронной очереди, без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством портала.
Центры занятости населения – с понедельника по пятницу, в соответствии с графиком работы с 9.00 часов до 17.00 с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
Портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан и статьи 5 Закона Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года "О праздниках в Республике Казахстан" прием заявок и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Предусмотрена предварительная запись по телефону и (или) при непосредственном обращении услугополучателя.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Государственной корпорации: www.gov4c.kz.
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
Для включения в региональную квоту приема переселенцев необходимо:
1) копии документов, удостоверяющих личность переселенца и членов его семьи (при наличии);
2) копию свидетельства о браке или расторжении брака (при наличии);
3) копии документов, подтверждающих образование, квалификацию и опыт работы по определенной специальности (при наличии), либо трудовой книжки (при наличии) или справка с места работы.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
Основания для отказа по включению в региональную квоту приема переселенцев:
1) установление недостоверности данных (сведений), содержащихся в представленных документах;
2) отсутствие региональной квоты приема переселенцев в территориально-административной единице, указанной в заявлении.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию

Заңнамада белгіленген тәртіппен өзіне-өзі қызмет көрсету, өз бетінше жүріп-тұру, бағдарлану қабілетін толық немесе ішінара жоғалтқан өтініш берушілерге мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарды қабылдауды Мемлекеттік корпорация қызметкері 1414, 8 800 080 7777 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы жүгіну жолымен тұрғылықты жеріне барып жүргізеді.
Қоныс аударушыларды
қабылдаудың өңірлік квотасына
енгізу қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Қоныс аударушыларды қабылдаудың өңірлік квотаға енгізу туралы ШЕШІМ 20___ жылғы "___" _________ № ________ _______________________________________________________________ (Жергілікті атқарушы органның атауы)
Қоныс аударушыларды қабылдаудың өңірлік квотаға енгізу бойынша комиссия Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 22 шілдедегі "Халықтың көші-қоны туралы" Заңына сәйкес қарап, оң шешім қабылдады:
ЖСН
Т.А.Ә. (бар болса)
Туған күні, айы, жылы
Жынысы
Мекенжайы
Отбасы мүшелері (бар болса):
ЖСН
Т.А.Ә.
Туған күні
Жынысы
Туыстық қатынастар
Жергілікті атқарушы орган басшысының ЭЦҚ
Қоныс аударушыларды
қабылдаудың өңірлік квотасына
енгізу қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Қоныс аударушыларды қабылдаудың өңірлік квотаға енгізуден бас тарту туралы ШЕШІМ 20__ жылғы "__" ________ № _____________ _________________________________________________________________ (Жергілікті атқарушы органның атауы)
Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 22 шілдедегі "Халықтың көші-қоны туралы" Заңына сәйкес.
1
Өтініш нөмері
2
Мәртебесі
3
Өтініш түрі
4
Қабылдаған күн
5
Орындалған күн
Қызмет алушы туралы мәліметтер:
ЖСН
Т.А.Ә.
Туған күні
Жынысы
Туыстық дәрежесі
1
2
3
Қоныс аударушыларды қабылдаудың өңірлік квотаға енгізуге бас тартудың негіздемесі:
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
Жергілікті атқарушы орган басшысының ЭЦҚ
Қоныс аударушыларды
қабылдаудың өңірлік квотасына
енгізу қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы ҚОЛХАТ
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы филиалының № ____ бөлімі (мекенжайын көрсету) Сіздің мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын, атап айтқанда:
құжаттардың атауы:
1) ________________________________________;

Заявителям, имеющим в установленном законодательством порядке полную или частичную утрату способности или возможности осуществлять самообслуживание, самостоятельно передвигаться, ориентироваться, прием документов для оказания государственной услуги производится работником Государственной корпорации с выездом по месту жительства посредством обращения через Единый контакт-центр 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 3
к Правилам включения в
региональную квоту приема
переселенцев
Форма
РЕШЕНИЕ
о включении в региональную квоту приема переселенцев "___" _____ 20___ года № _____
_________________________________________________________________
(наименование местного исполнительного органа)
Комиссия по включению в региональную квоту приема переселенцев, рассмотрев в соответствии с Законом Республики Казахстан от 22 июля 2011 года "О миграции населения",
приняла положительное решение:
ИИН
Ф.И.О. (при его наличии)
Дата рождения
Пол
Адрес проживания
Члены семьи (при наличии):
ИИН
Ф.И.О.
Дата рождения
Пол
Родственное отношение
ЭЦП руководителя местного исполнительного органа
Приложение 4
к Правилам включения в
региональную квоту приема
переселенцев
Форма
РЕШЕНИЕ
об отказе по включению в региональную квоту приема переселенцев "__" ________20__ № _____________
________________________________________________________________
(Наименование местного исполнительного органа)
Согласно Закону Республики Казахстан "О миграции населения" от 22 июля 2011 года.
1
Номер заявления
2
Статус
3
Тип заявление
4
Дата приема
5
Дата исполнения
Сведения об услугополучателе:
ИИН
ФИО
Дата рождения
Пол
Степень родства
1
2
3
Основанием для отказа по включению в региональную квоту приема переселенцев является:
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
ЭЦП руководителя местного исполнительного органа
Приложение 5
к Правилам включения в
региональную квоту приема
переселенцев
Форма
РАСПИСКА
об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", отдел №___ филиала Некоммерческого акционерного общества "Государственная корпорация "Правительства для граждан" (указать адрес) отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги _____________________________________ ввиду представления Вами неполного пакета документов и (или) документов с истекшим сроком действия согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а именно:
наименование документов:
1) ________________________________________;