Қазақстан Республикасы Президенті Іс Басқармасының ведомстволық қарасты мемлекеттік мекемелерінде қызмет атқаратын азаматтық қызметшілерді аттестаттаудан өткізудің қағидалары мен шарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Президенті Іс Басқарушысының 2016 жылғы 28 қаңтардағы № 13/11 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 5 наурызда № 13405 болып тіркелді
Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 139-бабының 7-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Президенті Іс Басқармасының ведомстволық қарасты мемлекеттік мекемелерінде қызмет атқаратын азаматтық қызметшілерді аттестаттаудан өткізудің қағидалары мен шарттары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Президенті Іс Басқармасының ұйымдастыру-бақылау және кадр жұмысы бөлімі заңнамада белгіленген тәртіпен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін баспа және электрондық түрде мерзімді баспа басылымдарына және «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесіне ресми жариялауға, сондай-ақ Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Республикалық құқықтық ақпарат орталығына жіберуді;
3) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Президенті Іс Басқармасының интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Президенті Іс Басқармасының аппарат басшысына жүктелсін.
4. Осы бұйрық ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Президентінің Іс Басқарушысы                       А. Бисембаев
Қазақстан Республикасы
Президенті Іс Басқарушысының
2016 жылғы 28 қаңтардағы
№ 13/11 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Президенті Іс Басқармасының ведомстволық қарасты мемлекеттік мекемелерінде қызмет атқаратын азаматтық қызметшілерді аттестаттаудан өткізудің қағидалары мен шарттары
1. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Президенті Іс Басқармасының ведомстволық қарасты мемлекеттік мекемелерінде қызмет атқаратын азаматтық қызметшілерді аттестаттаудан өткізудің қағидалары мен шарттары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек кодексінің 139-бабының 7-тармағына сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасы Президенті Іс Басқармасының мемлекеттік мекемелерінде (бұдан әрі – мемлекеттік мекемелер) қызмет атқаратын азаматтық қызметшілерді (бұдан әрі – қызметшілер) аттестаттаудан өткізу тәртібі мен шарттарын белгілейді.

Об утверждении Правил и условий проведения аттестации гражданских служащих, занимающих должности в подведомственных государственных учреждениях Управления Делами Президента Республики Казахстан
Приказ Управляющего Делами Президента Республики Казахстан от 28 января 2016 года № 13/11. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 марта 2016 года № 13405
В соответствии с пунктом 7 статьи 139 Трудового кодекса Республики Казахстан, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила и условия проведения аттестации гражданских служащих, занимающих должности в подведомственных государственных учреждениях Управления Делами Президента Республики Казахстан
2. Отделу организационно-контрольной и кадровой работы Управления Делами Президента Республики Казахстан обеспечить в установленном законодательством порядке:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течении десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии в печатном и электронном виде на официальное опубликование настоящего приказа в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе «Әділет», а также в Республиканский центр правовой информации для внесения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) после официального опубликования размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Управления Делами Президента Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на руководителя аппарата Управления Делами Президента Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Управляющий
Делами Президента
Республики Казахстан                       А. Бисембаев
Утверждены
приказом Управляющего
Делами Президента
Республики Казахстан
от 28 января 2016 года № 13/11
Правила и условия проведения аттестации гражданских служащих,
занимающих должности в подведомственных государственных
учреждениях Управления Делами Президента Республики Казахстан
1. Общие положения
1. Настоящие Правила и условия проведения аттестации гражданских служащих, занимающих должности в подведомственных государственных учреждениях Управления Делами Президента Республики Казахстан (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 7 статьи 139 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года и определяют порядок и условия проведения аттестации гражданских служащих (далее – служащие), занимающих должности в государственных учреждениях Управления Делами Президента Республики Казахстан (далее – государственные учреждения).

2. Азаматтық қызметшілерді аттестаттау - қызметшілердің кәсіптік және біліктілік даярлығының, іскерлік қасиеттерінің деңгейін айқындау, біліктілік санатын (дәреже) анықтау бойынша кезең-кезеңімен жүзеге асырылатын рәсім;
3. Аттестаттаудың мақсаты – мемлекеттік мекемелердің қызметшілерінің атқарып отырған лауазымына сай келетіндігін анықтау.
4. Аттестаттау кезінде негізгі бағалау өлшемі қызметшілердің өздеріне жүктелген міндеттерді орындау қабілеті болып табылады.
5. Аттестаттау мынадай бірқатар дәйекті кезеңді қамтиды:
1) аттестаттау өткізуге дайындық;
2) аттестаттау комиссиясының мемлекеттік мекемелердің қызметшілерімен әңгіме жүргізуі;
3) аттестаттау комиссиясының шешім шығаруы.
6. Аттестаттаудың негізгі қағидаттары жариялылық, алқалылық және жүйелілік болып табылады.
2. Аттестаттауды өткізу тәртібі
7. Аттестаттауды өткізуге дайындықты мемлекеттік мекемелер басшыларының тапсырмасы бойынша кадр қызметтері (одан әрі - кадр қызметтері) жүзеге асырады және ол мынадай іс-шараларды қамтиды:
1) аттестаттаудан өтушіге қажетті құжаттарды дайындау;
2) аттестаттау өткізу кестесін әзірлеу;
3) аттестаттау комиссияларының құрамын айқындау;
4) қызметшілер арасында аттестаттау өткізудің мақсаты мен тәртібі туралы түсіндіру жұмыстарын ұйымдастыру.
8. Кадр қызметтері аттестатталуға тиіс мемлекеттік мекеме қызметшілерінің кандидатурасын жарты жылда бір рет айқындайды.
9. Мемлекеттік мекемелердің басшылары кадр қызметтерінің ұсынуымен бұйрық шығарады, сол бұйрықпен аттестатталатын адамдардың тізімі, аттестаттау өткізудің кестесі мен аттестаттау комиссияларының құрамы бекітіледі.
10. Кадр қызметтері аттестаттау өткізу мерзімі туралы оны өткізудің басталуына кемінде бір ай қалғанда мемлекеттік мекемелер қызметшілерін жазбаша хабардар етеді.
11 Қызметтік мінездеме аттестатталушы қызметшілердің кәсіби, жеке басының қасиеттері мен қызметтік іс-әрекеті нәтижелерінің негізделген, шынайы бағасын қамтуға тиіс.
12. Кадр қызметтері аттестаттау комиссиясының отырысына дейін кемінде екі апта бұрын мемлекеттік мекеме қызметшілерін оған берілген қызметтік мінездемемен таныстыруға міндетті.
13. Мемлекеттік мекеме қызметшісі өзіне берілген қызметтік мінездемемен келіспейтіні туралы мәлімдеме жасауға және өзінің жасаған жұмысы туралы есепті аттестаттау комиссиясының отырысына дейін кадр қызметтеріне ұсынады.
14. Аттестатталушы мемлекеттік мекеменің қызметшілеріне кадр қызметтері осы Қағидағалар 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша аттестаттау парағын рәсімдейді.
15. Аттестатталуға тиіс мемлекеттік мекеме қызметшілерінің тікелей басшылары осы Қағидағалар 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қызметтік мінездемелер рәсімдеп, оларды кадр қызметіне жолдайды.

2. Аттестация служащих – периодически осуществляемая процедура по определению уровня профессиональной и квалификационной подготовки служащих, деловых качеств, установлению квалификационных категорий.
3. Целью аттестации является определение соответствия служащих государственных учреждений занимаемой должности.
4. Основным критерием оценки при аттестации является способность служащих государственных учреждений выполнять возложенные на них обязанности.
5. Аттестация включает в себя ряд последовательных этапов:
1) подготовка к проведению аттестации;
2) собеседование со служащими государственных учреждений, проводимое аттестационной комиссией;
3) вынесение решения аттестационной комиссии.
6. Основными принципами аттестации является гласность, коллегиальность и системность.
2. Порядок проведения аттестации
7. Подготовка к проведению аттестации осуществляется кадровыми службами государственных учреждений (далее – кадровые службы) по поручению руководителей государственных учреждений и включает следующие мероприятия:
1) подготовку необходимых документов на аттестуемых;
2) разработку графиков проведения аттестации;
3) определение составов аттестационных комиссий;
4) организацию разъяснительной работы среди служащих о целях и порядке проведения аттестации.
8. Кадровые службы определяют кандидатуры служащих государственных учреждений, подлежащих аттестации один раз в полугодие.
9. Руководители государственных учреждений по представлению кадровых служб издают приказы, которыми утверждаются списки аттестуемых лиц, графики проведения аттестации и составы аттестационных комиссий.
10. Кадровые службы письменно уведомляют служащих государственных учреждений о сроках проведения аттестации не позднее одного месяца до начала ее проведения.
11. Служебные характеристики содержат обоснованную, объективную оценку профессиональных, личностных качеств и результатов служебной деятельности аттестуемых служащих государственных учреждений.
12. Кадровые службы ознакамливают служащих государственных учреждений с представленными на них служебными характеристиками в срок не позднее, чем за две недели до заседания аттестационных комиссий.
13. Служащие при своем несогласии с представленными на них служебными характеристиками предоставляют в кадровые службы, до заседания аттестационных комиссий, подготовленные лично отчеты о проделанной работе.
14. На аттестуемых служащих государственных учреждений кадровыми службами оформляются аттестационные листы по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
15. Непосредственные руководители служащих государственных учреждений, подлежащих аттестации, оформляют служебные характеристики, заполняют оценочные листы согласно приложению 2 к настоящим Правилам и направляют их в кадровые службы.

16. Кадр қызметтері жиналған аттестаттау материалдарын аттестаттау комиссиясына жолдайды.
3. Аттестаттау комиссиясы
17. Аттестаттау комиссиясын кадр қызметтерінің ұсынысы бойынша мемлекеттік мекемелердің басшылары анықтайды және ол 7 мүшеден және комиссия хатшысынан тұрады. Аттестаттау комиссиясы мүшелерінің ішінен төраға тағайындалады. Аттестаттау комиссиясының төрағасы оның қызметіне басшылық етеді, отырыстарда төраға болады, оның жұмысын ұйымдастырады, жалпы бақылауды жүзеге асырады және оның қызметі мен қабылданатын шешімдері үшін жауапты болады.
18. Аттестаттау комиссиясының болмаған мүшелерін алмастыруға жол берілмейді.
Аттестаттау комиссияларының хатшылары кадр қызметтерінің өкілдері болып табылады және оларды кадр қызметтерінің басшылары айқындайды.
Аттестаттау комиссиясының хатшысы комиссия отырысына тиісті материалдарды, қажетті құжаттарды дайындайды және комиссия отырысы өткеннен кейін хаттама ресімдейді. Хатшы техникалық қызмет көрсетеді және аттестаттау комиссиясының қызметін қамтамасыз етеді және дауыс беруге қатыспайды.
19. Аттестаттау комиссиясының мүшелері аттестаттаудан жалпы негіздерде өтеді.
20. Құрамының кемінде үштен екісі қатысқан аттестаттау комиссиясының отырысы заңды деп есептеледі.
21. Дауыс берудің нәтижесі комиссия мүшелерінің көпшілік даусымен айқындалады. Дауыстар тең түскен жағдайда, комиссия төрағасының дауысы шешуші болып табылады.
4. Аттестаттауды өткізу
22. Аттестаттау комиссиясы аттестаттауды мемлекеттік мекемелердің аттестатталушы қызметшілерінің қатысуымен өткізеді. Дәлелсіз себеппен қатыспауға рұқсат етілмейді.
Аттестатталушы аттестаттау комиссиясының отырысына дәлелді себептермен (уақытша еңбекке жарамсыздығы бойынша немесе қызметтік іссапар уақытында) қатыспаған жағдайда, оны аттестаттау мәселесін қарау комиссия анықтаған анағұрлым кейін мерзімге ауыстырылады. Аттестаттауды кейінге қалдыру бір реттен аспайды.
23. Отырыс барысында комиссия ұсынылған материалдарды зерттейді және аттестатталатын қызметшіні тыңдайды.
Аттестатталатын қызметшіге берілетін сұрақтар кәсіби және біліктілік даярлық, іскерлік қасиеттер мәселелеріндегі құзыреттілігінің деңгейін анықтауға бағытталған болуға тиіс.
Аттестатталушының кәсіби және біліктілік даярлығын, іскерлік қасиеттерін талқылау шынайы, сыпайы және жанашырлық жағдайында өтуі қажет.
24. Ұсынылған материалдарды зерттеу және мемлекеттік мекемелер қызметшілерімен әңгімелесу нәтижесінде комиссия мынадай шешімдердің бірін қабылдайды:
1) атқаратын қызметіне лайықты;
2) қайталап аттестаттауға жатады.
Комиссия шешім шығару кезінде қызметшінің біліктілік санатына сәйкестігін бекітеді (растайды) не оны бекітуге негіз жоқ екендігін көрсетеді.

16. Кадровые службы направляют собранные аттестационные материалы в аттестационные комиссии.
3. Аттестационная комиссия
17. Аттестационные комиссии создаются руководителями государственных учреждений по представлению кадровых служб и состоят из 7 членов и секретаря комиссии. Из числа членов аттестационной комиссии назначается председатель. Председатель аттестационной комиссии руководит ее деятельностью, председательствует на ее заседаниях, планирует ее работу, осуществляет общий контроль и несет ответственность за деятельность и принимаемые ею решения.
18. Замещение отсутствующих членов аттестационных комиссий не допускается.
Секретарями аттестационных комиссий являются представители кадровых служб, которые определяются руководителями кадровых служб.
Секретарь аттестационной комиссии подготавливает соответствующие материалы к заседанию комиссии, необходимые документы и оформляет протокол после его проведения. Секретарь осуществляет техническое обслуживание и обеспечивает функционирование аттестационной комиссии и не принимает участие в голосовании.
19. Члены аттестационных комиссий проходят аттестацию на общих основаниях.
20. Заседание аттестационных комиссий считаются правомочным при присутствии не менее двух третей ее состава.
21. Результаты голосования определяются большинством голосов членов комиссий. При равенстве голосов, голоса председателей комиссий является решающими.
4. Проведение аттестации
22. Аттестационные комиссии проводят аттестацию в присутствии аттестуемых служащих государственных учреждений. Отсутствие без уважительной причины не допускается.
При неявке аттестуемого на заседании комиссии по уважительной причине (временной не трудоспособности или служебной командировке), рассмотрение вопроса о его аттестации переносится на более поздний срок, определяемый комиссией. Перенос аттестации допускается не более одного раза.
23. В ходе заседания, комиссии изучают представленные материалы, заслушивают аттестуемых служащих.
Вопросы, задаваемые аттестуемым лицам, направлены на выявление уровня их компетентности в вопросах профессиональной и квалификационной подготовки, деловых качеств.
Обсуждение профессиональных, деловых и личностных качеств аттестуемых лиц должно проходить в обстановке объективности, корректности и доброжелательности.
24. По результатам изучения представленных материалов и собеседования со служащими государственных учреждений комиссии принимают одно из следующих решений:
1) соответствует занимаемой должности;
2) подлежит повторной аттестации.
При вынесении решений, комиссии устанавливают (подтверждают) соответствующие квалификационные категории работников, либо отмечают об отсутствии оснований для их установления.

25. Аттестаттау комиссиясының шешімі ашық дауыс беру арқылы қабылданады. Аттестаттау комиссиясы құрамына енген мемлекеттік мекеменің аттестаттаудан өтуші қызметшісі өзіне қатысты дауыс беруге қатыспайды.
26. Бірінші аттестаттаудан өтпеген және аттестаттауға дәлелді себептермен қатыспаған қызметерлерді қайта аттестаттау бастапқы аттестаттау өткен күнінен бастап үш ай өткеннен кейін осы Қағидадалар айқындалған тәртіппен өтеді.
Қайта аттестаттауды өткізген аттестаттау комиссиясы мынадай шешімдердің бірін қабылдайды:
1) атқаратын қызметіне лайықты;
2) атқаратын қызметіне лайықты емес.
27. Аттестаттау комиссиясының шешімдері оның отырысына қатысқан аттестаттау комиссиясының мүшелері мен хатшысы қол қойған хаттамамен рәсімделеді.
28. Мемлекеттік мекемелер қызметшілері аттестаттау комиссиясының шешімімен таныстырылады. Аттестаттау комиссиясының шешімін мемлекеттік мекемелердің басшылары хаттамаға қол қойылған күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде бекітеді. Аттестаттау комиссиясының бекітілген шешімі мемлекеттік мекемелер қызметшілерінің аттестаттау парағына енгізіледі.
Мемлекеттік мекемелердің аттестаттаудан өткен қызметшілерінің қызметтік мінездемелері, сондай-ақ мемлекеттік мекемелер басшылары бекіткен аттестаттау комиссиясының шешімі жеке істерде сақталады.
5. Аттестаттау шарттары
29. Жүктілікке және босануға байланысты демалыстағы әйелдер,
үш жасқа дейінгі бала күтіміне байланысты демалыстағы қызметкерлерден басқа мемлекеттік мекемелердің барлық штаттық қызметкерлері мен қосымша қызмет атқаратын қызметшілері аттестаттаудан өтеді.
30. Қызметшілер азаматтық қызметте болған әрбiр кезектi үш жыл өткен сайын, бiрақ осы лауазымға орналасқан күнінен бастап кемiнде алты ай өткеннен кейiн, аттестаттаудан өтедi. Бұл ретте, аттестаттау аталған мерзім басталған күнінен бастап алты айдан аспайтын мерзімде өткізілуге тиіс.
Мемлекеттік мекемелердің бала күтімі демалысындағы қызметшілері қызметке шыққаннан кейін алты айдан кейін аттестатталады.
31. Мемлекеттік мекемелер қызметкерлерін олардың өтініші бойынша белгіленген мерзімге дейін аттестаттаудан өткізеді.
Қазақстан Республикасы
Президенті Іс Басқармасының
ведомстволық қарасты мемлекеттік
мекемелерінде қызмет
атқаратын азаматтық қызметшілерді
аттестаттаудан өткізу
қағидалары мен шарттарына
1-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы Президенті Іс Басқармасының ведомстволық қарасты мемлекеттік мекемесінің аттестатталуға тиіс азаматтық қызметшісіне аттестаттау парағы
Аттестаттау түрі: кезекті - ; қайталап -
(керектісін Х белгісімен белгілеу керек).

25. Решения аттестационных комиссий принимаются открытым голосованием. Проходящие аттестацию служащие государственных учреждений, входящие в состав аттестационных комиссий, в голосовании относительно себя не принимает участия.
26. Повторная аттестация для служащих не прошедших первоначальную аттестацию, а также для служащих, не явившихся на аттестацию по уважительной причине проводится через три месяца со дня проведения первоначальной аттестации в порядке, определенном настоящими Правилами.
Аттестационные комиссии, проводя повторную аттестацию, принимают одно из следующих решений:
1) соответствует занимаемой должности;
2) не соответствует занимаемой должности.
27. Решения аттестационных комиссий оформляются протоколами, которые подписываются членами аттестационных комиссий и секретарями, присутствовавшими на заседании.
28. Служащие государственных учреждений ознакамливаются с решениями аттестационных комиссий. В течение пяти рабочих дней со дня подписания протоколов, решения аттестационных комиссий утверждаются руководителями государственных учреждений. Утвержденные решения аттестационных комиссий заносятся в аттестационные листы служащих государственных учреждений.
Служебные характеристики, а также утвержденные руководителями государственных учреждений решения аттестационных комиссий, служащих государственных учреждений, прошедших аттестацию хранятся в личных делах.
5. Условия аттестации
29. Аттестации подлежат служащие государственных учреждений, в том числе работающие по совместительству, за исключением женщин находящиеся в отпуске по беременности и родам, служащие, находящиеся в отпуске без сохранения заработной платы по уходу за ребенком до достижения им возраста трех лет.
30. Служащие государственных учреждений проходят аттестацию по истечению каждых последующих трех лет пребывания на гражданской службе, но не ранее шести месяцев со дня занятия данной должности. При этом аттестация проводится не позднее шести месяцев со дня наступления указанного срока.
Служащие государственных учреждений, находящиеся в отпуске по уходу за детьми, аттестуются не ранее, чем через шесть месяцев после выхода на службу.
31. Аттестация служащих государственных учреждений проводится до истечения указанных сроков по их заявлению.
Приложение 1
к Правилам и условиям проведения аттестации
гражданских служащих, занимающих должности в
подведомственных государственных учреждениях
Управления Делами Президента Республики Казахстан
Форма
Аттестационный лист
на гражданского служащего подведомственного государственного
учреждения Управления Делами Президента Республики
Казахстан, подлежащего аттестации
Вид аттестации: очередная - |____|; повторная - |____| (нужное
отметить знаком Х).

1. Тегі, аты, әкесінің аты
_____________________________________________________________________
2. Туған күні «___» ____________ 19___ ж.
3. Білімі, біліктілігін арттыру, қайта даярлау жөніндегі
мәліметтер (қашан және қандай оқу орнын тәмамдаған, білімі бойынша
мамандығы, біліктілігін арттыру, қайта даярлау, ғылыми дәрежесі,
ғылыми атағы, берілген күні туралы құжаттар)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
4. Атқаратын лауазымы және тағайындалған күні, біліктілік
санаты (дәрежесі)____________________________________________________
_____________________________________________________________________
5. Жалпы еңбек өтілі: _____________________________________________________________________
6. Азаматтық қазметші лауазымдарындағы жалпы жұмыс өтілі:
_____________________________________________________________________
7. Аттестаттау комиссиясы мүшелерінің айтқан ескертулері мен
ұсыныстары:__________________________________________________________
_____________________________________________________________________
___________________________________________________________________
8. Аттестатталушының ой-пікірі:
_____________________________________________________________________
9. Аттестатталушының қызметтік мінездемесі бойынша азаматтық
қызметшілердің қызметін тікелей басшысының бағалауы:
_____________________________________________________________________
10. Отырысқа аттестаттау комиссиясының ______ мүшесі қатысты.
11. Дауысқа салу қорытындысы бойынша аттестаттау комиссиясының
әрбір мүшесі толтыратын азаматтық қызметшілердің қызметін қоса
берілетін бағалау парағына сәйкес бағалау:
1) атқаратын қызметіне лайықты (дауыс саны) _________________________;
2) қайталап аттестаттауға жатады (дауыс саны) _______________________; *
3) атқаратын қызметіне лайықты емес (дауыс саны) ___________________.*
12. Біліктілік санаты (дәрежесі):
1) ________ (әріппен) біліктілік санатына (дәрежесіне) лайықты
_____________________________________ (дауыс саны)
_____________________________________________________________________
(әр біліктілік санаты (дәрежісі) бойынша бөлен)
2) біліктілік санатын (дәрежесін) белгілеуге негіз жоқ (дауыс
саны) __________.
Қорытынды бағалау:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(біліктілік санатының (дәрежесінің) сандық белгісі әріппен жазылады)

1. Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
____________________________________________________________________
2. Дата рождения "___"_________19___г.
3. Сведения об образовании, о повышении квалификации,
переподготовке (когда и какое учебное заведение окончил,
специальность и квалификация по образованию, документы о повышении
квалификации, переподготовке, ученая степень, ученое звание, дата их
присвоения)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
4. Занимаемая должность и дата назначения, квалификационная
категория (разряд) __________________________________________________
_____________________________________________________________________
5. Общий трудовой стаж - ______________________________________
6. Общий стаж работы на должностях гражданского служащего
_____________________________________________________________________
7. Замечания и предложения, высказанные членами аттестационной
комиссии:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
8. Мнение аттестуемого: _______________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
9. Оценка деятельности гражданского служащего непосредственным
руководителем согласно служебной характеристике аттестуемого:
_____________________________________________________________________
10. На заседании присутствовало ______ членов аттестационной
комиссии.
11. Оценка деятельности гражданского служащего государственного
учреждения по результатам голосования согласно прилагаемому
оценочному листу, заполняемому каждым членом аттестационной
комиссии:
1) соответствует занимаемой должности (количество голосов):___;
2) подлежит повторной аттестации (количество голосов) _______;*
3) не соответствует занимаемой должности (количество голосов)
___________________________________________________________________.*
12. Квалификационная категория (разряд):
1) соответствует ____________________ (прописью)
квалификационной категории (разряду) (количество голосов)____________
_____________________________________________________________________
(по каждой квалификационной категории (разряду) отдельно)
2) отсутствуют основания для установления квалификационной
категории (разряда) (количество голосов) ___________________________.
Итоговая оценка:_____________________________________________________
(квалификационная категория (разряд) с цифровым обозначением
_____________________________________________________________________
(указывается прописью)

13. Аттестаттау комиссиясының ұсыныстары (дәлелдемелерін
көрсетумен)__________________________________________________________
_____________________________________________________________________
___________________________________________________________________
14. Ескертпелер _____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Аттестаттау комиссиясының төрағасы:
_____________________________________________________________________
(қолы)
Аттестаттау комиссиясының хатшысы: ____________________________
(қолы)
Аттестаттау комиссиясының мүшелері: ___________________________
(қолы)
___________________________
(қолы)
Аттестаттау өткізілген күні: 20__ ж. «___» _________
Аттестаттау қорытындысы бойынша мемлекеттік мекеме басшысының
шешімі ______________________________________________________________
_____________________________________________________________________
________________________________________________________________
Аттестаттау парағымен таныстым:
_____________________________________________________________________
(Мемлекеттік мекеме қызметкерінің қолы және күні)
Ұйым мөртаңбасының орны
* баға 2) қайталап аттестаттауда қойылмайды
* баға 3) қайталап аттестаттауда қойылады
Қазақстан Республикасы
Президенті Іс Басқармасының
ведомстволық қарасты мемлекеттік
мекемелерінде қызмет
атқаратын азаматтық қызметшілерді
аттестаттаудан өткізу
қағидалары мен шарттарына
1-қосымша
Нысан
Бағалау парағы
(аттестаттау комиссиясының мүшесі толтырады)
Аттестаттау түрі: кезекті - ; қайталап өту -
(керектісін Х белгісімен белгілеу керек)
Т.А.Ә (болған кезде)
_____________________________________________________________________
Лауазымы
_____________________________________________________________________
Аттестатталушының бағасы ______________________________________
(өте жақсы, жақсы, қанағаттанарлық,
қанағаттанарлықсыз)
Аттестаттау комиссиясы мүшелерінің шешімі (төмендегінің бірі:
атқаратын лауазымына сәйкес келеді, қайталап аттестаттауға
жатады*, атқаратын лауазымына сәйкес келмейді):
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
_________________________________________________________
Аттестаттау комиссиясы мүшесінің шешіміне негіздеме беруі:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
___________________________________________________________
Біліктілік санатына (дәрежесіне) лайықты _____________________________________________________________________
Біліктілік санатын (дәрежесін) белгілеуге негіз жоқ
_____________________________________________________________________
Негіздеме:___________________________________________________________
_____________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Аттестаттау комиссиясының мүшесі ______________________________
(Т.А.Ә. (болған кезде), қолы)
Аттестаттау комиссиясының хатшысы _____________________________
(Т.А.Ә. (болған кезде), қолы)
Күні: 20__ ж. «___» _________

13. Рекомендации аттестационной комиссии (с указанием мотивов,
по которым они даются) ______________________________________________
_____________________________________________________________________
14. Примечания ________________________________________________
_____________________________________________________________________
Председатель аттестационной комиссии: _________________________
(подпись)
Секретарь аттестационной комиссии: ____________________________
(подпись)
Члены аттестационной комиссии: ________________________________
(подпись)
________________________________
Дата проведения аттестации "___" __________ 20___г.
Решение руководителя государственного учреждения по итогам
аттестации:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
С аттестационным листом ознакомился: __________________________
(подпись служащего государственного учреждения и дата)
М.П.
* оценка 2) при проведении повторной аттестации не выставляется
* оценка 3) выставляется при проведении повторной аттестации
Приложение 2
к Правилам и условиям проведения аттестации
гражданских служащих, занимающих должности в
подведомственных государственных учреждениях
Управления Делами Президента Республики Казахстан
Форма
Оценочный лист
(заполняется членом аттестационной комиссии)
Вид аттестации: очередная - |____|; повторная - |____| (нужное
отметить знаком Х)
Ф.И.О. (при его наличии) ______________________________________
Должность _____________________________________________________
Оценка аттестуемого ___________________________________________
(отлично, хорошо, удовлетворительно, неудовлетворительно)
Решение члена аттестационной комиссии (одно из перечисленных:
соответствует занимаемой должности; подлежит повторной аттестации*;
не соответствует занимаемой должности):
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Обоснование членом аттестационной комиссии своего решения:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Соответствует квалификационной категории (разряду) ____________
Отсутствуют основания для установления квалификационной
категории (разряда) _________________________________________________
Обоснование: __________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Член аттестационной комиссии __________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии), подпись)
Секретарь аттестационной комиссии _____________________________
(Ф.И.О. (при его наличии), подпись)
Дата "___" ____________ 20__ года