Мемлекеттік органдардың тәртіптік комиссияларының жұмысы туралы есеп нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері министрінің 2016 жылғы 3 наурыздағы № 52 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 5 сәуірде № 13569 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 18 қарашадағы № 60 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 18.11.2016 № 60 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік статистика туралы» Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына және Қазақстан Республикасы «Президентінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 152 Жарлығымен бекітілген» Мемлекеттік қызметшілерге тәртіптік жаза қолдану қағидаларының 71-тармағына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Мына:
1) осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес, мемлекеттік органдардың тәртіптік комиссиялары жұмысы туралы әкімшілік мәліметтерді жинақтау үшін есеп нысаны бекітілсін.
2. Осы бұйрықтың 1-тармағы 1-тармақшасында көрсетілген мәліметтер:
1) орталық мемлекеттік органдармен Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері министрлігіне (бұдан әрі – Министрлік) тоқсан сайын, есептік кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне дейінгі мерзімде;
2) жергілікті атқарушы органдармен, жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдар, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының мәслихат аппараттары және ревизиялық комиссияларымен Министрліктің тиісті аумақтық бөлімшелеріне тоқсан сайын, есептік кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне дейінгі мерзімде ұсынылады деп анықталсын.
3. Министрліктің аумақтық органдарымен, жергілікті атқарушы органдардың, жергілікті бюджеттен қаржыландыратын атқарушы органдардың, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының мәслихат аппараттары және ревизиялық комиссияларының осы бұйрықтың 1-тармағының 1-тармақшасында көрсетілген мәліметтер, тоқсан сайын, есептік кезеңнен кейінгі айдың 10-күніне дейінгі мерзімде, Министрлікке қорытынды түрде ұсынылады.
4. Министрліктің мемлекеттік қызмет саласындағы бақылау басқармасымен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуі;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он күнтізбелік күн ішінде оның мерзімдік баспа басылымдарына және «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесіне ресми жариялауға жолдануы;

Об утверждении формы отчета о работе дисциплинарных комиссий государственных органов
Приказ Министра по делам государственной службы Республики Казахстан от 3 марта 2016 года № 52. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 апреля 2016 года № 13569. Утратил силу приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 18 ноября 2016 года № 60.
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 18.11.2016 № 60 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан «О государственной статистике» и пунктом 71 Правил наложения дисциплинарных взысканий на административных государственных служащих, утвержденных Указом Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 152, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) форму отчетности, предназначенную для сбора административных данных о работе дисциплинарных комиссий государственных органов, согласно приложению к настоящему приказу.
2. Определить, что сведения, указанные в подпункте 1) пункта 1 настоящего приказа, предоставляются:
1) центральными государственными органами в Министерство по делам государственной службы Республики Казахстан (далее – Министерство), ежеквартально, в срок до 5 числа месяца, следующего за отчетным периодом;
2) местными исполнительными органами, исполнительными органами финансируемыми из местного бюджета, аппаратами маслихатов и ревизионных комиссий областей, городов республиканского значения, столицы в соответствующие территориальные департаменты Министерства ежеквартально, в срок до 5 числа месяца, следующего за отчетным периодом.
3. Территориальными департаментами Министерства сведения, указанные в подпункте 1) пункта 1 настоящего приказа, предоставленные местными исполнительными органами, исполнительными органами финансируемыми из местного бюджета, аппаратами маслихатов и ревизионных комиссий областей, городов республиканского значения, столицы, в обобщенном виде предоставляются в Министерство в срок до 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом.
4. Управлению контроля в сфере государственной службы Министерства обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан его направление на официальное опубликование в периодические печатные издания и информационно-правовой системе «Әділет»;

3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін бес жұмыс күн ішінде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне енгізу үшін «Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдануы;
4) осы бұйрықтың Министрліктің ресми интернет-ресурсына жүктелуі қамтамасыз етілсін.
5. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері вице-министрі А.А. Шайымоваға жүктелсін.
6. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері Министрі                  Т. Донақов
«Келісілді»
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Статистика комитеті төрағасының м.а.
______________ Б. Иманәлиев
Мемлекеттік органдардың тәртіптік
комиссиялары жұмысы
жөніндегі есеп нысанын бекіту
туралы 2016 жылғы 3 наурыздағы № 52
бұйрығына қосымша
Есеп
Мемлекеттік органдардың тәртіптік комиссиялары
жұмысы туралы әкімшілік мәліметтерді жинақтау
үшін есеп нысаны
Есепті кезең 20___ жылғы ___тоқсан
Индекс: 1-тк
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Ұсынатын тұлғалар тобы: орталық мемлекеттік органдар, жергілікті атқарушы органдар, жергілікті бюджеттен қаржыландыратын атқарушы органдар, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының мәслихат аппараттары мен ревизиялық комиссиялары
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері министрлігі және оның облыстар, Астана және Алматы қалалары бойынша аумақтық бөлімшелері
Тапсыру мерзімі – тоқсанда бір рет, есептік кезеңнен кейінгі айдың 5-ші күнінен кешіктірмей
№ п/п
Көрсеткіштер
1 тоқсан
2 тоқсан
3 тоқсан
4 тоқсан
Барлығы
1.
Мемлекеттік қызметшінің заңсыз іс-әрекеттері жөнінде түскен мәліметтер саны
2.
Тәртіптік комиссия отырысында қарамай тәртіптік жауаптылыққа тартылған қызметшілер саны (елеулі емес терiс қылық жасағаны үшін және мемлекеттік қызметші кінәсімен келіскен жағдайда), оның ішінде:
2.1.
қолданылған тәртіптік жазалар саны түрлері бойынша:

3) в течение пяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан» для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
4) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства.
5. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Вице-министра по делам государственной службы Республики Казахстан Шаимову А.А.
6. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Министр по делам
государственной службы
Республики Казахстан                       Т. Донаков
«Согласован»
И.о. Председателя Комитета по статистике
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан
______________ Б. Иманалиев
Приложение к приказу
Министра по делам
государственной службы
Республики Казахстан
от 3 марта 2016 г. № 52
Форма
Форма отчетности предназначенная для сбора
административных данных о работе
дисциплинарных комиссий государственных органов
Отчетный период ___ квартал 20__ года
Индекс: 1-дк
Периодичность: ежеквартальная
Круг лиц представляющих: центральные государственные органы, местные
исполнительные органы, исполнительные органы финансируемыми из
местного бюджета, аппараты маслихатов и ревизионные комиссии
областей, городов республиканского значения, столицы.
Куда представляется форма: Министерство по делам государственной
службы Республики Казахстан и его территориальные подразделения по
областям, городам Астане и Алматы
Срок представления – один раз в квартал, не позднее 5 числа месяца,
следующего за отчетным периодом
№ п/п
Показатели
1 квартал
2 квартал
3 квартал
4 квартал
Всего
1.
Количество сообщений о неправомерных действиях государственных служащих
2.
Количество государственных служащих, привлеченных к дисциплинарной ответственности без рассмотрения на дисциплинарной комиссии (служащий согласен с фактом совершения им проступка), в том числе:
2.1.
количество наложенных дисциплинарных взысканий по видам:

10.3.
өзге де бұзушылықтар үшін қолданылған
11.
Шағым жасалған тәртіптік жазалар саны, оның ішінде:
11.1.
мемлекеттік қызметші жұмыс істейтін мемлекеттік органға немесе жоғары тұрған мемлекеттік органға
11.2.
мемлекеттік қызмет жөніндегі уәкілетті органға
11.3.
сот тәртібімен
11.3.1.
күші жойылды
11.3.2.
өзгертілді
11.3.3.
күшінде қалдырылды
Мемлекеттік органның атауы:          Мекенжайы:
__________________________           ________________________________
Басшы                               (Т.А.Ә.А. (болған жағдайда) қолы)
__________________________           ________________________________
Орындаушының аты-жөні және телефоны: Қабылдаушының телефоны:
__________________________           ________________________________
20 жылғы « » _____________                       мөр орны
Мемлекеттік органдардың тәртіптік комиссиялары жұмысы туралы әкімшілік мәліметтерді жинақтау үшін есеп нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме
1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме «Мемлекеттік органдардың тәртіптік комиссиялары жұмысы туралы» есеп нысанын (бұдан әрі – Есеп нысаны) толтырудың бірыңғай талаптарын анықтайды және мемлекеттік органдардың тәртіптік комиссиялары жұмысының нәтижелерін айқындайды.

10.3.
наложенных за иные нарушения
11.
Количество обжалованных дисциплинарных взысканий, в том числе:
11.1.
в государственный орган, где работает государственный служащий или в вышестоящий государственный орган
11.2.
в уполномоченный орган по делам государственной службы
11.3.
в судебном порядке, в том числе:
11.3.1.
отменено
11.3.2.
изменено
11.3.3.
оставлено в силе
Наименование государственного органа:
___________________________________
Адрес:
______________________________
Руководитель
___________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии) подпись)
______________________________
Фамилия и телефон исполнителя:
___________________________________
Телефон получателя:
______________________________
Дата « » _____________ 20___ года
место печати
Инструкция по заполнению форму отчетности предназначенная
для сбора административных данных о работе
дисциплинарных комиссий государственных органов 1. Общие положения
1. Настоящая инструкция определяет единые требования по заполнению отчета «О работе дисциплинарных комиссий государственных органов» и отражает результаты работы дисциплинарных комиссий государственных органов.

2. Есеп нысаны бастапқы есепке алу деректерінің негізінде есепті ұсыну кезіндегі нақты жағдайы бойынша толтырылып, орталық мемлекеттік органдар Министрлікке, жергілікті атқарушы органдар, жергілікті бюджеттен қаржыландыратын атқарушы органдар, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының мәслихат аппараттары мен ревизиялық комиссиялары Министрліктің аумақтық департаменттеріне тоқсан сайын есептік кезеңнен кейін ұсынылады.
3. Есеп нысанына мемлекеттік органның басшысы, ал ол болмаған жағдайда оның міндеттерін атқаратын адам қол қояды.
4. Министрлікке ұсынылған есеп деректердің дұрыстылығына мемлекеттік органдар мен Министрліктің аумақтық департаменттердің басшылары жеке жауапты болады.
2. Есеп нысанын толтыру бойынша түсініктеме
5. 1-жолда мемлекеттік органның мемлекеттік қызметшілерінің заңсыз іс-әрекеттері жөнінде түскен мәліметтер саны көрсетіледі.
6. 2-жолда тәртіптік комиссия отырысында қаралмай тәртіптік жауаптылыққа тартылған қызметшілер саны (елеулі емес терiс қылық жасағаны үшін және осы деректермен мемлекеттік қызметші келіскен жағдайда).
2-жол бойынша есепке қоса ұсынылған түсіндірме жазбада жауаптылыққа тартылған «А» корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілеріне қатысты мәліметтерді көрсету қажет (Т.А.Ә.А. (болған жағдайда), лауазымы, олармен бұзылған заңнама нормалары көрсетілген тәртіптік өндірістің фабуласы, тәртіптік жаза қолдану туралы акті).
7. 2.1.1 - 2.1.3 жолдарында қолданылған тәртіптік жазалар саны түрлері бойынша көрсетіледі.
8. 2.2.1 - 2.2.2 жолдарында тәртіптік жаза қолданылған мемлекеттік қызметшілер саны көрсетіледі.
9. 3-жолда жүргізілген қызметтік тергеп-тексерулер саны көрсетіледі.
10. 4-жолда тәртіптік комиссия қараған материалдар саны көрсетіледі.
11. 4.1-жолда тәртіптік комиссия мемлекеттік қызметке кір келтіретін тәртіптік терiс қылық жасау фактісі бойынша қараған материалдар саны көрсетіледі.
12. 4.2-жолда тәртіптік комиссия қызметтік әдеп нормаларын бұзу фактісі бойынша қараған материалдар саны көрсетіледі.
13. 4.3-жолда тәртіптік комиссия қызметтік тәртіпті бұзу фактісі бойынша қараған материалдар саны көрсетіледі.
14. 4.4-жолда тәртіптік комиссия өзге заңнама нормаларын бұзу фактісі бойынша қараған материалдар саны көрсетіледі.
15. 5-жолда тәртіптік комиссия шығарған ұсыныстар саны көрсетіледі.
16. 5.1-жолда тиісті тәртіптік жаза қолдану туралы ұсыныстар саны көрсетіледі.
17. 5.2-жолда тәртіптік жаза қолдану үшін негіз болмауына байланысты шығарылған ұсыныстар саны көрсетіледі.

2. Форма отчета заполняется и предоставляется по фактическому состоянию на момент предоставления отчета, на основании данных первичного учета и представляется в Министерство центральными государственными органами, в территориальные департаменты Министерства местными исполнительными органами, исполнительными органами финансируемыми из местного бюджета, аппаратами маслихатов и ревизионными комиссиями областей, городов республиканского значения, столицы ежеквартально, следующим за отчетным периодом.
3. Форма отчета подписывается руководителем государственного органа, а в случае его отсутствия, лицом, исполняющим его обязанности.
4. Руководители государственных органов и территориальных департаментов Министерства несут персональную ответственность за достоверность отчетных данных представленных в Министерство.
2. Пояснение по заполнению формы отчета
5. В строке 1 отражается количество поступивших сведений на неправомерные действия государственных служащих государственного органа.
6. В строке 2 отражается количество государственных служащих, привлеченных к дисциплинарной ответственности без рассмотрения на дисциплинарной комиссии (в случае совершения незначительного дисциплинарного проступка и согласия государственного служащего с фактом совершения им проступка).
7. В строках 2.1.1 - 2.1.3 указывается количество наложенных дисциплинарных взысканий на государственных служащих по видам.
8. В строках 2.2.1 - 2.2.2 указывается количество государственных служащих, в отношении которых наложено дисциплинарное взыскание.
9. В строке 3 отражается количество проведенных служебных расследований.
10. В строке 4 отражается количество материалов, рассмотренных дисциплинарной комиссией.
11. В строке 4.1 отражается количество материалов, рассмотренных дисциплинарной комиссией по факту совершения дисциплинарных проступков, дискредитирующих государственную службу.
12. В строке 4.2 отражается количество материалов, рассмотренных дисциплинарной комиссией по факту нарушения норм служебной этики.
13. В строке 4.3 отражается количество материалов, рассмотренных дисциплинарной комиссией по факту нарушения служебной дисциплины.
14. В строке 4.4 отражается количество материалов рассмотренных дисциплинарной комиссией по факту нарушения норм иного законодательства.
15. В строке 5 отражается количество рекомендаций, вынесенных дисциплинарной комиссией.
16. В строке 5.1 отражается количество рекомендаций о наложении соответствующего дисциплинарного взыскания.
17. В строке 5.2 отражается количество рекомендаций, вынесенных в связи с отсутствием основания для наложения дисциплинарного взыскания.

18. 5.3-жолда адамды қылмыстық немесе әкімшілік жауаптылыққа тарту мәселесін шешу үшін құқық қорғау органдарының не өзге уәкілетті органдардың қарауына жолданған материалдар саны көрсетіледі.
19. 6-жолда қосымша тергеп-тексеруге жолданған тәртіптік комиссия ұсыныстарының саны көрсетіледі.
20. 7-жолда қосымша тергеп-тексеру нәтижесі бойынша тәртіптік комиссия өзге құрамда шығарған ұсынымдар саны көрсетіледі.
21. 7.1-жолда тиісті тәртіптік жаза қолдану туралы ұсыныстар саны көрсетіледі.
22. 7.2-жолда тәртіптік жаза қолдану үшін негіз болмауына байланысты шығарылған ұсыныстар саны көрсетіледі.
23. 7.3-жолда адамды қылмыстық немесе әкімшілік жауаптылыққа тарту мәселесін шешу үшін құқық қорғау органдарының не өзге уәкілетті органдардың қарауына жолданған материалдар саны көрсетіледі.
24. 8-жолда Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Кадр саясаты бойынша ұлттық комиссиясына, мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның әдеп жөніндегі комиссиясына, мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның әдеп жөніндегі кеңесіне, өңірлік кадр комиссиясына қарау үшін жолданған материалдар саны көрсетіледі.
25. 8.1-жолда Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Кадр саясаты бойынша ұлттық комиссиясына қарау үшін жолданған материалдар саны көрсетіледі.
26. 8.2-жолда мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның әдеп жөніндегі комиссиясына қарау үшін жолданған материалдар саны көрсетіледі.
27. 8.3-жолда мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның әдеп жөніндегі кеңесіне қарау үшін жолданған материалдар саны көрсетіледі.
28. 8.4-жолда өңірлік кадр комиссиясына қарау үшін жолданған материалдар саны көрсетіледі.
29. 9-жолда тәртіптік комиссияның және өзге де уәкілетті органдардың ұсынымы бойынша мемлекеттік қызметшілерге қолданылған тәртіптік жазалар тәртіптік жауаптылыққа тартудың әрбір негізі бойынша жеке көрсетіледі.
30. 9.1 және 9.1.1 - 9.1.6-жолдарда қызметтік әдеп нормаларын бұзғаны үшін мемлекеттік қызметшілерге қолданылған тәртіптік жазалардың саны көрсетіледі.
31. 9.2 және 9.2.1 - 9.2.3-жолдарда мемлекеттік қызметке кір келтіретін тәртіптік терiс қылық жасағаны үшін мемлекеттік қызметшілерге қолданылған тәртіптік жазалардың саны көрсетіледі.

18. В строке 5.3 отражается количество материалов, направленных на рассмотрение в правоохранительные или иные уполномоченные государственные органы для решения вопроса о привлечении лица к уголовной или административной ответственности.
19. В строке 6 отражается количество рекомендаций дисциплинарной комиссии, направленных на дополнительное служебное расследование.
20. В строке 7 отражается количество рекомендаций, вынесенных дисциплинарной комиссией в ином составе по итогам дополнительного служебного расследования.
21. В строке 7.1 отражается количество рекомендаций о наложении соответствующего дисциплинарного взыскания.
22. В строке 7.2 отражается количество рекомендаций, вынесенных в связи с отсутствием основания для наложения дисциплинарного взыскания.
23. В строке 7.3 отражается количество материалов, направленных на рассмотрение в правоохранительные или иные уполномоченные госорганы для решения вопроса о привлечении лица к уголовной или административной ответственности.
24. В строке 8 отражается количество материалов направленных для рассмотрения в Национальную комиссию по кадровой политике при Президенте Республики Казахстан, Комиссию по этике уполномоченного органа по делам государственной службы, совет по этике уполномоченного органа по делам государственной службы, региональную кадровую комиссию.
25. В строке 8.1 отражается количество материалов, направленных для рассмотрения в Национальную комиссию по кадровой политике при Президенте Республики Казахстан.
26. В строке 8.2 отражается количество материалов, направленных для рассмотрения в Комиссию по этике уполномоченного органа по делам государственной службы.
27. В строке 8.3 отражается количество материалов, направленных для рассмотрения в совет по этике уполномоченного органа по делам государственной службы.
28. В строке 8.4 отражается количество материалов, направленных для рассмотрения в региональную кадровую комиссию.
29. В строке 9 отражается количество наложенных на государственных служащих дисциплинарных взысканий по рекомендации дисциплинарной комиссии и иных уполномоченных органов, отдельно по каждому основанию привлечения к дисциплинарной ответственности.
30. В строках 9.1 и 9.1.1 - 9.1.6 отражается количество наложенных на государственных служащих дисциплинарных взысканий за нарушение норм служебной этики.
31. В строках 9.2 и 9.2.1 - 9.2.3 отражается количество наложенных на государственных служащих дисциплинарных взысканий за совершение дисциплинарных проступков, дискредитирующих государственную службу.

32. 9.3 және 9.3.1 - 9.3.6-жолдарда өзге заңнама нормаларын бұзғаны үшін мемлекеттік қызметшілерге қолданылған тәртіптік жазалардың саны көрсетіледі.
33. 9.4 және 9.4.1 - 9.4.2-жолдарда тәртіптік жаза қолданылған мемлекеттік қызметшілер саны көрсетіледі.
34. 9.5.1 - 9.5.5-жолдарда тәртіптік комиссияның, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Кадр саясаты бойынша ұлттық комиссиясының, мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның әдеп жөніндегі комиссиясының, мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның әдеп жөніндегі кеңесінің, өңірлік кадр комиссиясының ұсынымы бойынша мемлекеттік қызметшілерге қолданылған тәртіптік жазалардың саны көрсетіледі.
35. 10-жолда мемлекеттік қызметшілерден мерзімінен бұрын алып тасталған тәртіптік жазалардың саны көрсетіледі.
36. 10.1-жолда мемлекеттік қызметке кір келтіретін тәртіптік терiс қылық жасағаны үшін мемлекеттік қызметшілерге қолданылған мерзімінен бұрын алып тасталған тәртіптік жазалардың саны көрсетіледі.
37. 10.2-жолда қызметтік әдеп нормаларын бұзғаны үшін мемлекеттік қызметшілерге қолданылған мерзімінен бұрын алып тасталған тәртіптік жазалардың саны көрсетіледі.
38. 10.3-жолда өзге заңнама нормаларын бұзғаны үшін мемлекеттік қызметшілерге қолданылған мерзімінен бұрын алып тасталған тәртіптік жазалардың саны көрсетіледі.
39. 11-жолда мемлекеттік қызметшілер шағым жасаған тәртіптік жазалардың саны көрсетіледі.
40. 11.1-жолда мемлекеттік қызметші жұмыс істейтін мемлкеттік органға немесе жоғары тұрған мемлекеттік органға шағым жасаған тәртіптік жазалардың саны көрсетіледі.
41. 11.2-жолда мемлекеттік қызметші мемлекеттік қызмет жөніндегі уәкілетті органға шағым жасаған тәртіптік жазалардың саны көрсетіледі.
42. 11.3-жолда мемлекеттік қызметші сот тәртібінде шағым жасаған тәртіптік жазалардың саны көрсетіледі.
43. 11.3.1-жолда мемлекеттік қызметші шағым жасау нәтижесінде күші жойылған тәртіптік жазалардың саны көрсетіледі.
44. 11.3.2-жолда мемлекеттік қызметші шағым жасау нәтижесінде өзгертілген тәртіптік жазалардың саны көрсетіледі.
45. 11.3.3-жолда мемлекеттік қызметші шағым жасау нәтижесінде күшінде қалдырылған тәртіптік жазалардың саны көрсетіледі.

32. В строках 9.3 и 9.3.1 - 9.3.6 отражается количество наложенных на государственных служащих дисциплинарных взысканий за нарушение законодательства о государственной службе и иного законодательства.
33. В строках 9.4 и 9.4.1 - 9.4.2 отражается количество государственных служащих, в отношении которых наложено дисциплинарное взыскание.
34. В строках 9.5.1 - 9.5.5 отражается количество количество наложенных дисциплинарных взысканий на государственных служащих по рекомендации дисциплинарной комиссии, а также Национальной комиссии по кадровой политике при Президенте Республики Казахстан, Комиссии по этике уполномоченного органа по делам государственной службы, совета по этике уполномоченного органа по делам государственной службы, региональной кадровой комиссии.
35. В строке 10 отражается количество досрочно снятых дисциплинарных взысканий с государственных служащих.
36. В строке 10.1 отражается количество досрочно снятых дисциплинарных взысканий с государственных служащих, наложенных за совершение дисциплинарных проступков, дискредитирующих государственную службу.
37. В строке 10.2 отражается количество досрочно снятых дисциплинарных взысканий с государственных служащих, наложенных за нарушение норм служебной этики.
38. В строке 10.3 отражается количество досрочно снятых дисциплинарных взысканий с государственных служащих, наложенных за иные нарушения.
39. В строке 11 отражается количество обжалованных государственными служащими дисциплинарных взысканий.
40. В строке 11.1 отражается количество обжалованных государственными служащими дисциплинарных взысканий в государственный орган, где они работают или в вышестоящий государственный орган.
41. В строке 11.2 отражается количество обжалованных государственными служащими дисциплинарных взысканий в уполномоченный орган по делам государственной службы.
42. В строке 11.3 отражается количество обжалованных государственным служащими дисциплинарных взысканий в судебном порядке.
43. В строке 11.3.1 отражается количество отмененных дисциплинарных взысканий по результатам их обжалования государственными служащими.
44. В строке 11.3.2 отражается количество измененных дисциплинарных взысканий по результатам их обжалования государственными служащими.
45. В строке 11.3.3 отражается количество оставленных в силе дисциплинарных взысканий по результатам их обжалования государственными служащими.