Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдары академиясында білім алушылардың үлгеріміне ағымдағы бақылау, оларға аралық және қорытынды аттестаттау жүргізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2016 жылғы 31 наурыздағы № 64 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 29 сәуірде № 13660 болып тіркелді.
"Білім туралы" 2007 жылғы 27 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы 5-1-бабының 5) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдары академиясында (бұдан әрі – Академия) білім алушылардың үлгеріміне ағымдағы бақылау, оларға аралық және қорытынды аттестаттау жүргізу қағидалары бекітілсін.
2. Академияның Ректоры Ұ.С. Байжанов:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жолдауды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде алған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне орналастыру үшін "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының бірінші орынбасары И.Д. Меркельге жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры
А. Дауылбаев
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2016 жылғы 31 наурыздағы
№ 64 бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы жанындағы Құқық қорғау органдары академиясында білім алушылардың үлгеріміне ағымдағы бақылау, оларға аралық және қорытынды аттестаттау жүргізу қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы жанындағы Құқық қорғау органдары академиясында білім алушылардың үлгеріміне ағымдағы бақылау, оларға аралық және қорытынды аттестаттау жүргізу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Білім туралы" 2007 жылғы 27 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңының 5-1-бабы 5) тармақшасына сәйкес әзірленген.

Об утверждении Правил проведения текущего контроля успеваемости, промежуточной и итоговой аттестации обучающихся Академии правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 31 марта 2016 года № 64. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 апреля 2016 года № 13660.
В соответствии с подпунктом 5) статьи 5-1 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила проведения текущего контроля успеваемости, промежуточной и итоговой аттестации обучающихся Академии правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан (далее – Академия).
2. Ректору Академии Байжанову У.С. обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет";
3) в течение пяти рабочих дней со дня получения настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Генеральной прокуратуры Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на первого заместителя Генерального Прокурора Республики Казахстан Меркеля И.Д.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
А. Даулбаев
Утверждены
приказом Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 31 марта 2016 года № 64
Правила
проведения текущего контроля успеваемости, промежуточной и
итоговой аттестации обучающихся Академии правоохранительных
органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан
1. Основные положения
1. Настоящие Правила проведения текущего контроля успеваемости, промежуточной и итоговой аттестации обучающихся Академии правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан (далее - Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 5) статьи 5-1 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании".

2. Қағидалар Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы жанындағы Құқық қорғау органдары академиясының (бұдан әрі – Академия) білім алушыларының үлгеріміне ағымдағы бақылау, аралық және қорытынды аттестаттау жүргізудің тәртібін айқындайды.
3. Оқу үлгерімін ағымдағы бақылау, аралық және қорытынды аттестаттау "Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің мемлекеттік жалпыға міндетті стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің 2022 жылғы 20 шілдедегі № 2 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 28916 болып тіркелген) 2-қосымшаға (бұдан әрі - МЖБС) сәйкес білім алушылардың білім беру бағдарламаларын меңгеру деңгейін анықтау мақсатында өткізіледі.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 12.04.2024 № 47 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Осы Қағидаларда мынадай анықтамалар пайдаланылады:
1) білім алушыларды аралық аттестаттау – білім алушылардың бір оқу пәнін оны зерделеп бітіргеннен кейінгі бір бөлігінің немесе бүкіл көлемінің мазмұнын меңгеру сапасын бағалау мақсатында жүргізілетін рәсім;
2) білім алушыларды қорытынды аттестаттау – білім алушылардың мемлекеттік жалпыға міндетті білім беру стандартында көзделген оқу пәндерінің көлемін игеру дәрежесін айқындау мақсатында жүргізілетін рәсім;
3) білім алушылардың үлгеріміне ағымдағы бақылау – академиялық кезең ішінде кестеге сәйкес білім алушылардың білімін оқытушының аудиториялық және аудиториялардан тыс сабақтарында өткізетін кәсіптік оқу бағдарламасына сәйкес жүйелі түрде тексеру;
4) емтихан сессиясы – Академияда білім алушыларды аралық аттестаттау кезеңі;
5) кредит – білім алушының/оқытушының оқу жұмысы көлемін өлшеудің бірыңғайланған бірлігі;
6) межелік бақылау – бір оқу пәнінің ірі бөлімін (модулін) аяқтағанда білім алушылардың оқу жетістіктерін бақылау;
7) оқу жетістіктерін бағалаудың балдық-рейтингтік әріптік жүйесі - халықаралық практикада қабылданған әріптік жүйеге сәйкес келетін және білім алушылардың рейтингін анықтауға мүмкіндік беретін балл түріндегі білім деңгейін бағалау жүйесі;
8) оқу үлгерімінің орташа балы – аралық аттестаттау пәндері бойынша кредиттердің жалпы санына қарай аралық аттестаттау пәндерінің балдық бағасының сандық эквиваленті мен кредиттер сомасының қатынасы ретінде білім алушының таңдаған бағдарламасы бойынша бір оқу жылындағы қол жеткізген оқу үлгерімінің таразыланған орташа бағасы;
9) транскрипт (Transcript) (транскрипт) - кредиттер мен бағаларды көрсете отырып, тиісті оқу кезеңінде игерілген пәндер және (немесе) (модульдер), оқу жұмысының басқа түрлері қамтылған құжат;

2. Правила определяют порядок проведения текущего контроля успеваемости, промежуточной и итоговой аттестации обучающихся Академии правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан (далее – Академия).
3. Текущий контроль успеваемости, промежуточная и итоговая аттестация проводятся с целью определения степени освоения обучающимися образовательных программ согласно приложению 2 к приказу Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 20 июля 2022 года № 2 "Об утверждении государственных общеобязательных стандартов высшего и послевузовского образования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 28916) (далее – ГОСО).
Сноска. Пункт 3 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 12.04.2024 № 47 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. В настоящих Правилах используются следующие определения:
1) промежуточная аттестация обучающихся – процедура, проводимая с целью оценки качества освоения обучающимися содержания части или всего объема одной учебной дисциплины после завершения ее изучения;
2) итоговая аттестация обучающихся – процедура, проводимая с целью определения степени освоения ими объема учебных дисциплин, предусмотренных ГОСО;
3) текущий контроль успеваемости обучающихся – систематическая проверка знаний обучающихся в соответствии с профессиональной учебной программой, проводимая преподавателем на аудиторных и внеаудиторных занятиях согласно расписанию в течение академического периода;
4) экзаменационная сессия – период промежуточной аттестации обучающихся в Академии;
5) кредит - унифицированная единица измерения объема учебной работы обучающегося/преподавателя;
6) рубежный контроль – контроль учебных достижений обучающихся по завершении крупного раздела (модуля) одной учебной дисциплины;
7) балльно-рейтинговая буквенная система оценки учебных достижений - система оценки уровня знаний в баллах, соответствующих принятой в международной практике буквенной системе и позволяющая установить рейтинг обучающихся;
8) средний балл успеваемости – средневзвешенная оценка учебных достижений обучающегося, определяемая за один учебный год по выбранной программе как отношение суммы произведений кредитов и цифрового эквивалента баллов оценки промежуточной аттестации по дисциплинам к общему количеству кредитов по дисциплинам промежуточной аттестации;
9) транскрипт (Transcript) (транскрипт) – документ, содержащий перечень освоенных дисциплин и (или) модулей, других видов учебной работы за соответствующий период обучения с указанием кредитов и оценок.

Ескерту. 4-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 12.04.2024 № 47 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Білім алушылардың үлгеріміне ағымдық бақылау және аралық аттестаттау жүрізудің тәртібі
5. Академияда білім алушылардың оқу жетістіктерін тексеру бақылау мен аттестаттаудың келесі нысандарында жүзеге асырылады:
1) ағымдағы бақылау;
2) межелік бақылау;
3) аралық бақылау.
6. Білім алушылардың үлгеріміне ағымдағы бақылау оқу пәнінің әрбір тақырыбы бойынша өткізіліп, білімді аудиториялық және аудиториядан тыс сабақтарда бақылауды қамтиды. Ағымдағы бақылау бағасы (рұқсат ету рейтингісінің бағасы) аудиториялық сабақтардағы ағымдық бақылау бағасы (аудиториялық сабақтар) мен межелік бақылау (аудиториялардан тыс сабақтар) бағаларынан жинақталады.
Ағымдағы бақылау тиісті пән бойынша оқу сабақтарын өткізген оқытушымен іске асырылады.
Ескерту. 6-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Бас Прокурорының 04.12.2018 № 134 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 12.04.2024 № 47 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
7. Білім алушылардың үлгеріміне ағымдағы бақылау кезінде әрбір орындаған тапсырмалары (күнделікті сабақтардағы жауап, үй тапсырмаларын тапсыру, өзіндік жұмыс, межелік бақылау) 100 балдық шкала бойынша бағаланады.
Үлгерімнің ағымдағы бақылаудың соңғы нәтижесі академиялық кезеңде алынған барлық бағаларының орташа арифметикалық қосындысы ескеріле отырып есептеледі.
Осындай әдіс аралық және қорытынды аттестаттау кезеңінде білім алушылардың оқу жетістіктерін бағалауда қолданылады.
8. Межелік бақылау бір академиялық кезең ішінде бір оқу пәні шеңберінде кемінде екі рет өткізіледі. Межелік бақылау нәтижелерін оқу тобының білім алушыларының сабақтарын, үлгерімін және қатысуын тіркеу журналына межелік бақылау өткізілген күннен кешіктірмей қойылады және оқу процесінің сапасын жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеумен Академияның Жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру институтының (бұдан әрі - ЖОКБИ) кафедра отырыстарында тұрақты қаралады.
Межелік бақылау ведомосі осы Қағидалардың 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша құрастырылады.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 08.06.2022 № 123 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Академиялық кезеңнің басында әр пән бойынша межелік бақылау өткізу нысаны ЖООКБИ кафедрасының шешімімен анықталады.
Межелік бақылауды аттестаттау пәні бойынша оқу сабақтарын өткізген оқытушы жүзеге асырады.

Сноска. Пункт 4 с изменением, внесенным приказом Генерального Прокурора РК от 12.04.2024 № 47 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Порядок проведения текущего контроля успеваемости и
промежуточной аттестации обучающихся
5. Проверка учебных достижений обучающихся в Академии осуществляется следующими формами контроля и аттестации:
1) текущий контроль;
2) рубежный контроль;
3) промежуточная аттестация.
6. Текущий контроль успеваемости обучающихся проводится по каждой теме учебной дисциплины и включает контроль знаний на аудиторных и внеаудиторных занятиях. Оценка текущего контроля (оценка рейтинга допуска) складывается из оценок текущего контроля (аудиторные занятия) и оценок рубежного контроля (внеаудиторные занятия).
Текущий контроль осуществляется преподавателем, проводившим учебные занятия по соответствующей дисциплине.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными приказами Генерального Прокурора РК от 04.12.2018 № 134 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 12.04.2024 № 47 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. При текущем контроле успеваемости учебные достижения обучающихся оцениваются по 100 балльной шкале за каждое выполненное задание (ответ на текущих занятиях, сдача домашнего задания, самостоятельной работы, рубежный контроль).
Окончательный результат текущего контроля успеваемости подводится расчетом среднеарифметической суммы всех оценок, полученных в течение академического периода.
Аналогичный подход применяется при оценке учебных достижений обучающихся в период промежуточной и итоговой аттестации.
8. Рубежный контроль проводится не менее двух раз в течение одного академического периода в рамках одной учебной дисциплины. Результаты рубежного контроля выставляются в журнале учета занятий, успеваемости и посещаемости обучающихся учебной группы не позднее даты проведения рубежного контроля и регулярно рассматриваются на заседаниях кафедр Института послевузовского образования Академии (далее - ИПВО) с выработкой предложений по улучшению качества учебного процесса.
Ведомость рубежного контроля составляется по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 8 – в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 08.06.2022 № 123 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. Форма проведения рубежного контроля по каждой дисциплине в начале академического периода определяется решением кафедры ИПВО.
Рубежный контроль осуществляется преподавателем, проводившим учебные занятия по аттестуемой дисциплине.

10. Академияда магистранттар мен докторанттарды аралық аттестаттау білім беру бағдарламаларына, оқу жұмыс жоспарларына және академиялық күнтізбелерге сәйкес емтихан тапсыру нысанында жүзеге асырылады.
11. Аралық аттестаттаудың кезеңділігі мен ұзақтылығы Академияның Оқу-әдістемелік кеңесінің шешімі бойынша Академия ректорымен бекітілген жұмыс оқу жоспарына және академиялық күнтізбеге сәйкес анықталады.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 08.06.2022 № 123 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
11-1. Әрбір оқу пәні бір академиялық кезеңде оқытылады және қорытынды бақылаумен (емтиханмен) аяқталады.
Егер пәннің ұзақтығы екі және одан көп академиялық кезеңнен тұрса, әр академиялық кезең аяқталған соң емтихан түрінде аралық бақылау өткізіледі.
Ескерту. 2-тарау 11-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Бас Прокурорының 04.12.2018 № 134 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 08.06.2022 № 123 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
12. Емтихандар Академияның ЖОКБИ оқу-әдістемелік жұмыс бөлімшесі жасайтын кестеге сәйкес тапсырылады. Емтихан кестесін ЖОКБИ директоры бекітеді және емтихан сессиясы басталғанға дейін он жұмыс күнінен кешіктірілмей білім алушылар мен оқытушылардың назарына жеткізіледі.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 04.12.2018 № 134 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
13. Алып тасталды - ҚР Бас Прокурорының 08.06.2022 № 123 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
14. Алып тасталды - ҚР Бас Прокурорының 12.04.2024 № 47 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
15. Емтиханға жіберу нақты пән бойынша рұқсат ету рейтингінің бағасы анықталатын нәтижелері бойынша үлгерімнің ағымдағы бақылау бағасының негізінде жүзеге асырылады.
Пән бойынша рұқсат ету рейтингісінің оң бағасын иеленбеген білім алушылар қорытынды бақылауға (емтиханға) жіберілмейді.
16. Жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру мәселелерін басқаратын Академия проректоры кейбір жағдайларда (сырқатына, бала тууына, жақын туысқандарының қайтыс болуына, қызметтік жағдайларға байланысты) растайтын құжаттарды ұсынуымен білім алушыға жеке кесте бойынша емтихан сессиясын тапсыруға рұқсат береді.

10. Промежуточная аттестация осуществляется в соответствии с рабочим учебным планом, академическим календарем и образовательными программами в форме сдачи экзаменов.
11. Периодичность и продолжительность промежуточной аттестации определяются в соответствии с рабочим учебным планом и академическим календарем, утвержденными ректором Академии на основании решения Учебно-методического совета Академии.
Сноска. Пункт 11 – в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 08.06.2022 № 123 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
11-1. Каждая учебная дисциплина изучается в одном академическом периоде и завершается итоговым контролем (экзаменом).
Если продолжительность изучения дисциплины составляет два и более академических периода, по завершению каждого академического периода проводится промежуточный контроль в форме экзамена.
Сноска. Правила дополнены пунктом 11-1 в соответствии с приказом Генерального Прокурора РК от 04.12.2018 № 134 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 08.06.2022 № 123 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
12. Экзамены сдаются согласно расписанию, составляемому подразделением учебно-методической работы ИПВО. Расписание экзаменов утверждается директором ИПВО и доводится до сведения обучающихся и преподавателей не позднее, чем за 14 рабочих дней до начала экзаменационной сессии.
Сноска. Пункт 12 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 04.12.2018 № 134 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
13. Исключен приказом Генерального Прокурора РК от 08.06.2022 № 123 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
14. Исключен приказом Генерального Прокурора РК от 12.04.2024 № 47 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
15. Допуск к экзамену осуществляется на основании оценок текущего контроля успеваемости, по результатам которых определяется оценка рейтинга допуска по конкретным дисциплинам.
Обучающиеся, не имеющие положительной оценки рейтинга допуска по дисциплине, к итоговому контролю (экзамену) не допускаются.
16. Проректор Академии, курирующий вопросы послевузовского образования в отдельных случаях (по болезни, в связи с рождением ребенка, со смертью близких родственников, в связи со служебной необходимостью) разрешает обучающемуся сдачу экзаменационной сессии по индивидуальному графику с предоставлением подтверждающих документов.

17. Алып тасталды – ҚР Бас Прокурорының 04.12.2018 № 134 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
18. Емтихандар жазбаша, ауызша, тестілеу немесе аралас түрде жүргізіледі.
Тестілеу түрінде екі және одан да көп пән бойынша олардың бейіндік және туыстық қағидасын сақтай отырып кешенді емтихан белгілеуге болады.
Оқытушы әрбір оқу пәні бойынша емтиханды өткізу нысаны мен тәртібін кафедра отырысының шешімі негізінде дербес белгілейді және пәннің жұмыс оқу бағдарламасында айқындалады.
Ескерту. 18-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 08.06.2022 № 123 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
19. Әрбір оқу пәні бойынша аралық аттестаттау өткізу кезінде академиялық кезеңдегі емтиханнан алған бағасы мен ағымдағы бақылау бағасының (жіберілу рейтинг бағасы) орташа балы ескеріледі.
20. Қорытынды бақылауды өткізу үшін оқу-әдістемелік бөлімше емтихан алушыға осы Қағидалардың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша қорытынды бақылаудың ведомосі береді.
21. Емтихандағы білім алушының үлгерімі халықаралық тәжірибеде қабылданған сандық баламасы бар әріптік жүйеге (оң бағалар, кему шамасына қарай, "А"-дан "D" – ге дейін, және "қанағаттанарлықсыз" - "FХ", "F",) және дәстүрлі жүйе бойынша бағаға сәйкес келетін 100 балдық шкала бойынша бағаланады. Емтихан нәтижелері емтихан ведомосына жазылады.
Ескерту. 21-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 04.12.2018 № 134 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
22. Әр пән бойынша емтихан аяқталған соң, білім алушыға оның оқу жетістіктерінің көрсеткіші болып табылатын қорытынды баға қойылады.
23. Пәннің қорытынды бағасына рұқсат ету рейтингісінің және қорытынды бақылау бағалары кіреді.
Оқу үлгерімін ағымдық бақылаудың бағасы (рейтингі) пән бойынша білімінің қорытынды бағасының 60%-ын құрайды және емтихан бағасы пән бойынша білімінің қорытынды бағасының 40%-ын құрайды.
24. Оң қорытынды баға тиісті пән бойынша кредиттердің белгіленген санымен игерілген кредиттерді толықтыруға негіз болып табылады және білім алушының транскриптіне жазылады.
Білім алушы қорытынды бақылау бойынша (емтихан) "қанағаттанарлықсыз" деген баға алған жағдайда пән бойынша қорытынды баға есептелмейді.

17. Исключен приказом Генерального Прокурора РК от 04.12.2018 № 134 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
18. Экзамены проводятся в письменной, устной, тестовой или комбинированной формах.
При тестовой форме допускается установление комплексного экзамена по двум и более дисциплинам с соблюдением принципа их профильности и родственности.
Форма и порядок проведения экзамена по каждой учебной дисциплине устанавливаются преподавателем самостоятельно на основании решения заседания кафедры и отражаются в рабочих учебных программах дисциплины.
Сноска. Пункт 18 – в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 08.06.2022 № 123 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
19. При проведении промежуточной аттестации по каждой учебной дисциплине учитываются оценка, полученная на экзамене и средний балл оценки текущего контроля успеваемости в течение академического периода (оценка рейтинга допуска).
20. Для проведения итогового контроля учебно-методическим подразделением экзаменатору выдается ведомость итогового контроля по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
21. Успеваемость обучающегося на экзамене оцениваются в баллах по 100-бальной шкале, соответствующей принятой в международной практике буквенной системе с цифровым эквивалентом (положительные оценки, по мере убывания, от "А" до "D", и "неудовлетворительно" – "FХ", "F",) и оценкам по традиционной системе. Результаты экзамена записываются в экзаменационную ведомость.
Сноска. Пункт 21 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 04.12.2018 № 134 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
22. После завершения экзамена по каждой дисциплине обучающемуся выставляется итоговая оценка, которая служит показателем его учебных достижений.
23. Итоговая оценка по дисциплине включает оценки рейтинга допуска и итогового контроля.
Оценка текущего контроля успеваемости (рейтинга допуска) составляет 60 % от итоговой оценки знаний по дисциплине, и оценка экзамена составляет 40 % от итоговой оценки знаний по дисциплине.
24. Положительная итоговая оценка служит основанием для дополнения освоенных кредитов установленным количеством кредитов по соответствующей дисциплине и заносится в транскрипт обучающегося.
В случае, если обучающийся получает по итоговому контролю (экзамену) оценку "неудовлетворительно", итоговая оценка по дисциплине не подсчитывается.

25. Білім алушыға аралық аттестаттау кезінде оқу пәні (модуль) бойынша емтиханды бір реттен артық емес қайта тапсыруға жол беріледі.
"Қанағаттанарлықсыз" "FX" бағасын алған кезде, оқу пәні бағдарламасынан (модульді) қайта өтпей-ақ Академияның академиялық күнтізбесіне сәйкес қорытынды бақылауды (емтиханды) қайта тапсыруға жол беріледі.
"F" бағаға сәйкес келетін "қанағаттанарлықсыз" деген баға алған жағдайда білім алушы академиялық кезең аяқталғаннан кейін өздігінен пәнді зерделейді, рұқсат алады және қорытынды бақылауды тапсырады.
Екінші рет "қанағаттанарлықсыз" бағаға сәйкес келетін FX немесе F бағасын алған жағдайда білім алушы алған бағалардың санына қарамастан Академиядан академиялық үлгермегені үшін оқудан шығарылады.
Ескерту. 25-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 08.06.2022 № 123 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
26. Емтихан ведомосі барлық білім алушылар бойынша бүкіл оқыту кезеңінде кредиттер санын есепке алу және жинақтаумен айналысатын Академияның оқу-әдістемелік бөлімшесіне беріледі.
Емтихандық ведомостердің негізінде әр оқу пәні бойынша аралық аттестаттаудың жиынтық ведомосі жүргізіледі.
27. Білім алушылар барлық емтихандарды пәннің оқу жұмыс жоспарына, сондай-ақ оқу бағдарламаларына қатаң сәйкестікте тапсырады.
Оқудың қосымша түрлерінің пәндері бойынша емтихан нәтижелері емтихан ведомосы мен транскриптке енгізіледі.
Ескерту. 27-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Бас Прокурорының 04.12.2018 № 134 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
28. Пән бағдарламасын толық орындаған білім алушы емтиханға келмеген жағдайда, емтихандық ведомостегі тегінің тұсына "келген жоқ" деген белгі қойылады.
Сырқат болуы және басқа дәлелді себептері болған жағдайда ЖОКБИ директоры бекітетін жеке емтиханды тапсыру кестесі жасалады. Дәлелді себептері болмаған жағдайда емтиханға келмеу "қанағаттанарлықсыз" бағасына теңестіріледі. "Қанағаттанарлықсыз" бағасынан оң бағаға қайта тапсырудың тәртібі осы Қағидалардың 25-тармағында анықталған.
Ескерту. 28-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Бас Прокурорының 04.12.2018 № 134 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
29. Қорытынды бақылаудың нәтижесімен келіспеген білім алушы емтихан өткен күннен кейінгі жұмыс күнінен кешіктірмей апелляцияға береді.

25. В период промежуточной аттестации обучающегося допускается пересдача экзамена по учебной дисциплине (модулю) не более одного раза.
При получении оценки "FХ" "неудовлетворительно" допускается пересдача итогового контроля (экзамена) в соответствии с академическим календарем Академии без повторного прохождения программы учебной дисциплины (модуля).
В случае получения оценки "неудовлетворительно", соответствующая оценке "F", обучающийся по окончании академического периода самостоятельно изучает дисциплину, получает допуск и сдает итоговый контроль.
В случае получения второй раз оценки FX или F, соответствующей эквиваленту оценки "неудовлетворительно", обучающийся отчисляется из Академии за академическую неуспеваемость независимо от количества полученных оценок.
Сноска. Пункт 25 – в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 08.06.2022 № 123 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
26. Экзаменационная ведомость передается в учебно-методическое подразделение Академии, которое занимается учетом и накоплением количества кредитов по всем обучающимся на протяжении всего периода обучения.
На основании экзаменационных ведомостей каждой учебной дисциплины ведется сводная ведомость по промежуточной аттестации.
27. Обучающиеся сдают все экзамены в строгом соответствии с рабочим учебным планом, а также по учебным программам дисциплины.
Результаты экзаменов по дисциплинам дополнительных видов обучения, вносятся в экзаменационную ведомость и транскрипт.
Сноска. Пункт 27 с изменениями, внесенными приказом Генерального Прокурора РК от 04.12.2018 № 134 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
28. Если обучающийся, выполнивший программу дисциплины в полном объеме, не явился на экзамен, в экзаменационной ведомости напротив его фамилии делается отметка "не явился".
При болезни и наличии других уважительных причин устанавливается индивидуальный график сдачи экзамена, утверждаемый директором ИПВО. При отсутствии уважительной причины неявка на экзамен приравнивается к оценке "неудовлетворительно". Порядок пересдачи с оценки "неудовлетворительно" на положительную определяется пунктом 25 настоящих Правил.
Сноска. Пункт 28 с изменениями, внесенными приказом Генерального Прокурора РК от 04.12.2018 № 134 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
29. Обучающийся, не согласный с результатом итогового контроля, подает апелляцию не позднее следующего рабочего дня после проведения экзамена.

30. Емтихандық сессия (аралық аттестаттау) кезеңіне Академия ректорының бұйрығымен біліктілігі аппеляцияланатын пән бейініне сәйкес келетін оқытушылар қатарынан аппеляциялық комиссия құрылады.
Аппелляциялық комиссия жұмысының тәртібін Академия дербес анықтайды.
Ескерту. 30-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 12.04.2024 № 47 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
31. Апелляция нәтижелері хаттамамен рәсімделеді және оның шешімі негізінде негізгі емтихандық ведомосіне тіркелетін білім алушыға (докторантқа, магистрантқа) жеке емтихандық ведомосі әзірленеді.
32. Транскриптіге білім алушылардың барлық қорытынды бағалары жазылаы.
33. Оқу жылы аяқталғаннан кейін емтихандық сессияларының қорытындысы негізінде жоғары оқу орнынан кейінгі білім алушыларды курстан курсқа көшіру Академия Ректорының бұйрығымен жүзеге асырылады.
Көшіру балы Академияның Ғылыми кеңесі шешімімен белгіленеді.
34. Өту балын жинамаған білім алушы академиялық үлгірмегені үшін Академиядан шығарылады.
Академиядан шығарылған білім алушыға Академия ректоры қол қойған және мөрмен бекітілген транскрипт жазылады.
Транскриптке "қанағаттанарлықсыз" баламасына сәйкес келетін FX және F бағаларын қоса алғанда, қорытынды бақылау (емтихан) бойынша алған барлық бағаларын көрсете отырып, білім алушы оқыған барлық оқу пәндері және (немесе) модульдері міндетті түрде жазылады.
Ескерту. 34-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 04.12.2018 № 134 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 08.06.2022 № 123 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
35. Емтихандық сессиясы (аралық аттестаттау) аяқталған соң, емтихан нәтижелері және оқу процесін жақсарту бойынша ұсыныстар Академияның кафедра және Оқу-әдістемелік кеңесінің отырыстарында қарастырылады.
3. Білім алушыларды қорытынды аттестаттаудан өткізудің тәртібі
36. Академиядағы магистрантты қорытынды аттестаттау академиялық күнтізбеде, білім беру бағдарламасында және оқу жұмыс жоспарларында көзделген мерзімде кешенді мемлекеттік емтихан (бұдан әрі – кешенді емтихан) тапсыру және магистрлік диссертацияны (жобаны) қорғау нысанында өткізіледі.
Магистрантты қорытынды аттестаттаудың мақсаты магистратураның білім беру бағдарламасын оқып аяқтағаннан кейін қол жеткізілген негізгі оқу нәтижелері мен басты құзыреттіліктерді бағалау болып табылады.
Докторанттың қорытынды аттестаттау докторлық диссертацияны жазу және қорғау түрінде жүргізіледі. Докторанттардың диссертациялық жұмыстарын қорғауы Академияның Диссертациялық кеңесінің отырысында жүзеге асырылады.
Докторантты қорытынды аттестаттаудың мақсаты докторанттың ғылыми-теориялық және зерттеу-талдау деңгейін, қалыптасқан кәсіби және басқарушылық құзыреттілігін, кәсіби міндеттерді өз бетінше орындауға дайындығын, оның дайындығының докторантураның білім беру бағдарламасының талаптарына сәйкестігін бағалау болып табылады.

30. На период экзаменационной сессии (промежуточной аттестации) приказом ректора Академии создается апелляционная комиссия из числа преподавателей, квалификация которых соответствует профилю апеллируемых дисциплин.
Порядок работы апелляционной комиссии определяется Академией самостоятельно.
Сноска. Пункт 30 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 12.04.2024 № 47 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
31. Результаты апелляции оформляются протоколом и на основании ее решения составляется индивидуальная экзаменационная ведомость на обучающегося (докторанта, магистранта), которая прилагается к основной экзаменационной ведомости.
32. В транскрипт записываются все итоговые оценки обучающихся.
33. По завершении учебного года на основании итогов экзаменационных сессий приказом Ректора Академии осуществляется перевод обучающихся послевузовского образования с курса на курс.
Переводной балл определяется решением Ученого совета Академии.
34. Обучающийся, не набравший переводной балл, отчисляется из Академии за академическую неуспеваемость.
Обучающемуся, отчисленному из Академии, выписывается транскрипт подписанный ректором Академии и скрепленный печатью.
В транскрипт обязательно записываются все учебные дисциплины и (или) модули, которые изучал обучающийся с указанием всех полученных оценок по итоговому контролю (экзамену), включая оценки FX и F, соответствующие эквиваленту "неудовлетворительно".
Сноска. Пункт 34 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 04.12.2018 № 134 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным приказом Генерального Прокурора РК от 08.06.2022 № 123 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
35. Результаты экзаменов и предложения по улучшению учебного процесса после завершения экзаменационной сессии (промежуточной аттестации) рассматривается на заседаниях кафедр и Учебно-методического совета Академии.
3. Порядок проведения итоговой аттестации обучающихся
36. Итоговая аттестация магистранта в Академии проводится в сроки, предусмотренные академическим календарем, образовательной программой и рабочим учебным планом в форме сдачи комплексного государственного экзамена (далее – комплексный экзамен) и защиты магистерской диссертации (проекта).
Целью итоговой аттестации магистранта является оценка результатов обучения и ключевых компетенций, достигнутых по завершению изучения образовательной программы магистратуры.
Итоговая аттестация докторанта проводится в форме написания и защиты докторской диссертации. Защита диссертационных работ докторантов осуществляется на заседании Диссертационного совета Академии.
Целью итоговой аттестации докторанта является оценка научно-теоретического и исследовательско-аналитического уровня докторанта, сформированных профессиональных и управленческих компетенций, готовности к самостоятельному выполнению профессиональных задач и соответствие его подготовки требованиям образовательной программы докторантуры.

Ескерту. 36-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 08.06.2022 № 123 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
37. Қорытынды аттестаттауға білім беру бағдарламасының, оқу жұмыс жоспарының және оқу жұмыс бағдарламасының талаптарына сәйкес білім беру процесін аяқтаған, сондай-ақ диссертациялық зерттеу нәтижелері бойынша алдын ала қорғаудан (кеңейтілген отырыс) өткен білім алушылар жіберіледі.
Ескерту. 37-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 04.12.2018 № 134 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
38. Білім беру бағдарламасының және (немесе) жұмыс оқу жоспарының және (немесе) жұмыс оқу бағдарламаларының және (немесе) магистранттың немесе докторанттың жеке жұмыс жоспарының талаптарын орындамаған білім алушы академиялық үлгермегені үшін Академиядан шығарылады.
Ескерту. 38-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 12.04.2024 № 47 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
39. Магистратурада кешенді емтихан қабылдау үшін Академия білім беру бағдарламалары немесе даярлау бағыттары бойынша кемінде 5 адамнан тұратын мемлекеттік аттестаттау комиссиясын (бұдан әрі – МАК) құрады.
Ескерту. 39-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 04.12.2018 № 134 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
40. Әрбір білім беру бағдарламасы бойынша МАК төрағалары Академияда жұмыс істемейтін және ғылыми дәрежесі немесе ғылыми атағы бар сыртқы өкілдер болып табылады.
Ескерту. 40-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 04.12.2018 № 134 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
41. МАК құрамына ғылыми дәрежесі немесе ғылыми атағы және (немесе) (PhD) философия докторы, бейіні бойынша доктор және (немесе) магистр дәрежесі бар тұлғалар, сондай-ақ, құқық қорғау органдарының мамандары енгізіледі.
Ескерту. 41-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 08.06.2022 № 123 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
42. МАК-тың төрағасы мен құрамы Академияның Ғылыми кеңесінің шешімі негізінде оныншы қаңтардан кешіктірілмей Академия ректорының бұйрығымен бекітіледі және күнтізбелік жыл бойы қызмет етеді.
Ескерту. 42-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 04.12.2018 № 134 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Сноска. Пункт 36 – в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 08.06.2022 № 123 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
37. К итоговой аттестации допускаются обучающиеся, завершившие образовательный процесс в соответствии с требованиями образовательной программы, рабочего учебного плана и рабочих учебных программ, а также прошедшие предварительную защиту (расширенное заседание) по результатам диссертационного исследования.
Сноска. Пункт 37 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 04.12.2018 № 134 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
38. Обучающийся, не выполнивший требования образовательной программы и (или) рабочего учебного плана и (или) рабочих учебных программ и (или) индивидуального плана работы магистранта или докторанта, отчисляется из Академии за академическую неуспеваемость.
Сноска. Пункт 38 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 12.04.2024 № 47 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
39. Для приема комплексного экзамена в магистратуре Академии формируется Государственная аттестационная комиссия (далее – ГАК) по образовательным программам в составе не менее 5-ти человек.
Сноска. Пункт 39 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 04.12.2018 № 134 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
40. Председателями ГАК по каждой образовательной программе являются внешние представители, не работающие в Академии и имеющие ученую степень или ученое звание.
Сноска. Пункт 40 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 04.12.2018 № 134 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
41. В состав ГАК включаются лица, имеющие ученую степень или звание, и (или) степени доктора философии (PhD), доктора по профилю и (или) магистра, а также специалисты правоохранительных органов.
Сноска. Пункт 41 – в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 08.06.2022 № 123 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
42. Председатель и состав ГАК утверждаются приказом ректора Академии на основании решения Ученого совета Академии не позднее десятого января и действуют в течение календарного года.
Сноска. Пункт 42 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 04.12.2018 № 134 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

43. Білім алушыларды қорытынды аттестаттауға жіберу қорытынды аттестаттау басталғанға дейін академиялық күнтізбеде белгіленген мерзімде Академия ректорының бұйрығымен тізім бойынша ресімделеді және МАК-қа ұсынылады.
Ескерту. 43-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 08.06.2022 № 123 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
44. Кешенді емтиханға магистратураның тиісті білім беру бағдарламасының базалық және бейіндік циклының пәндері кіреді.
Ескерту. 44-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 08.06.2022 № 123 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
45. Кешенді емтихан бекітілген бағдарлама көлемінде ауызша, жазбаша, тестілеу нысанында жүргізіледі.
46. Кешенді мемлекеттік емтихан бағдарламасын, оны өткізу түрін және тапсырмалар мазмұнын осы кешенді емтиханға енгізілген пәндердің оқу бағдарламалары негізінде ЖОКБИ кафедралары әзірлейді.
Кешенді емтихан бағдарламасы Академияның оқу-әдістемелік кеңесінің шешімімен бекітіледі.
Ескерту. 46-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 04.12.2018 № 134 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
47. ЖООКБИ кафедралары тестілеу тапсырмаларын, олардың түрлерін (ашық, жабық, аралас) және тестілеу өткізудің технологиясын әзірлейді.
48. Кешенді емтихан магистрлік диссертацияны (жобаны) қорғағанға дейінгі 1 айдан кешіктірілмей қабылданады.
Ескерту. 48-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 04.12.2018 № 134 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
49. Кешенді емтиханның нәтижелері осы Қағидалардың 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша МАК отырысының хаттамасымен ресімделеді, ол әрбір магистрантқа жеке толтырылады.
Ескерту. 49-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 04.12.2018 № 134 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
50. МАК отырысының хаттамасын МАК-тың құрамында бекітілген хатшы жүргізеді.
51. Кешенді емтиханды тестілеу нысанында өткізген жағдайда жеке хаттама ресімдеудің негізі емтихан ведомосі болады.
52. Кешенді емтихан және (немесе) магистрлік диссертацияны (жобаны) қорғау нәтижесі бойынша қанағаттанарлықсыз баға алған білім алушылар ЖОКБИ директорының ұсынысы негізінде Академия ректорының бұйрығымен транскрипт бере отырып, оқудан шығаруға жатады.

43. Допуск к итоговой аттестации обучающихся оформляется приказом ректора Академии по списку до начала итоговой аттестации в сроки, установленные академическим календарем и предоставляется в ГАК.
Сноска. Пункт 43 – в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 08.06.2022 № 123 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
44. В комплексный экзамен входят дисциплины цикла базовых и профилирующих дисциплин соответствующей образовательной программы магистратуры.
Сноска. Пункт 44 – в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 08.06.2022 № 123 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
45. Комплексный экзамен проводится в устной, письменной, тестовой форме в объеме утвержденной программы.
46. Программа комплексного государственного экзамена, форма его проведения и содержание заданий разрабатываются кафедрами ИПВО на основе учебных программ дисциплин, включенных в данный комплексный экзамен.
Программа комплексного экзамена утверждается решением Учебно-методического совета Академии.
Сноска. Пункт 46 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 04.12.2018 № 134 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
47. Кафедры ИПВО разрабатывают тестовые задания, их виды (открытые, закрытые, комбинированные) и технологию проведения тестирования.
48. Комплексный экзамен принимается не позднее, чем за 1 месяц до защиты магистерской диссертации (проекта).
Сноска. Пункт 48 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 04.12.2018 № 134 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
49. Результаты комплексного экзамена оформляются протоколом заседания ГАК по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам, который заполняется индивидуально на каждого магистранта.
Сноска. Пункт 49 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 04.12.2018 № 134 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
50. Протокол заседания ГАК ведет ее секретарь, утвержденный в составе ГАК.
51. При проведении комплексного экзамена в форме тестирования основанием для оформления индивидуального протокола является экзаменационная ведомость.
52. Обучающиеся, получившие неудовлетворительную оценку по комплексному экзамену и (или) по итогам защиты магистерской диссертации (проекта), подлежат отчислению приказом ректора Академии на основании представления директора ИПВО с выдачей транскрипта.

Ескерту. 52-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 08.06.2022 № 123 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
53. Кешенді емтихан бойынша "оң баға" алған, бірақ диссертацияны қорғауға ұсынбаған білім алушылар ЖООКБИ директорының ұсынысы негізінде Академия Ректорының бұйрығымен оқудан шығарылады.
54. Кешенді емтиханның нәтижесімен келіспеген білім алушы емтихан өткізілгеннен кейінгі жұмыс күнінен кешіктірмей апелляцияға береді.
55. Апелляция өткізу үшін Академия ректорының бұйрығымен біліктілігі кадрларды даярлау бағытының бейініне сәйкес келетін оқытушылар қатарынан апелляциялық комиссия құрылады.
Ескерту. 55-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 12.04.2024 № 47 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
56. Бағаны көтермелеу мақсатында кешенді емтиханды қайта тапсыруға немесе магистрлік диссертацияны (жобаны) қорғауға жол берілмейді.
"Қанағаттанарлықсыз" баға алған тұлғаларға кешенді емтиханды қайта тапсыруға, сондай-ақ магистрлік диссертацияны (жобаны) қайта қорғауға қорытынды аттестаттаудың осы кезеңінде рұқсат етілмейді.
Ескерту. 56-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 04.12.2018 № 134 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
57. Кешенді емтихан тапсырған білім алушы диссертациялық жұмысты қорғауға жіберіледі. Диссертацияны қорғауға жіберу МАК Төрағасының ұсынымы негізінде Академия Ректорының бұйрығымен ресімделеді.
58. Диссертациялық жұмыстарды (магистранттар мен докторанттардың) плагиат мәніне тексеру МЖМБС талаптарына сәйкес Академия ректорының бұйрығымен айқындалатын тәртіпте жүзеге асырылады.
Докторлық диссертация авторға және дерек көзіне (диссертацияны плагиат мәніне тексеру) сілтеме жасамай көшіру алу мәніне тексеруден өтеді, ол Мемлекеттік ұлттық ғылыми-техникалық сараптама орталығымен жүргізіледі.
Ескерту. 58-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 04.12.2018 № 134 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
59. Магистрлік диссертацияларды (жобаларды) қорғау кестесі академиялық күнтізбеге сәйкес бекітіледі. Бір жұмыс күні қорғауға 8-ден аспайтын магистрант жіберіледі.
Магистрлік диссертацияларды (жобаларды) қорғау МАК-тың ашық отырысында оның 2/3 кем емес мүшелерінің қатысуымен өткізіледі.

Сноска. Пункт 52 – в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 08.06.2022 № 123 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
53. Обучающиеся, получившие "положительную оценку" по комплексному экзамену, но не представившие диссертацию к защите, подлежат отчислению приказом Ректора Академии на основании представления директора ИПВО.
54. Обучающийся, не согласный с результатом комплексного экзамена, подает апелляцию не позднее следующего рабочего дня после его проведения.
55. Для проведения апелляции приказом ректора Академии создается апелляционная комиссия из числа преподавателей, квалификация которых соответствует профилю направления подготовки кадров.
Сноска. Пункт 55 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 12.04.2024 № 47 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
56. Повторная сдача комплексного экзамена или защита магистерской диссертации (проекта) с целью повышения положительной оценки не допускается.
Пересдача комплексного экзамена, а также повторная защита магистерской диссертации (проекта) лицам, получившим оценку "неудовлетворительно", в данный период итоговой аттестации не разрешается.
Сноска. Пункт 56 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 04.12.2018 № 134 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
57. Обучающийся, сдавший комплексный экзамен, допускается к защите диссертационной работы. Допуск к защите диссертации оформляется приказом Ректора Академии на основании представления Председателя ГАК.
58. Проверка диссертационных работ (магистрантов и докторантов) на предмет плагиата осуществляется в соответствии с требованиями ГОСО в порядке, определяемом приказом ректора Академии.
Докторская диссертация проходит проверку на предмет заимствования без ссылки на автора и источник заимствования (проверка диссертации на предмет плагиата), которая осуществляется Национальным центром государственной научно-технической экспертизы.
Сноска. Пункт 58 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 04.12.2018 № 134 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
59. График защиты магистерских диссертаций (проекта) утверждается в соответствии с академическим календарем. За один рабочий день к защите допускается не более 8 магистрантов.
Защита магистерской диссертации (проекта) проводится на открытом заседании ГАК с участием не менее 2/3 ее членов.

Ескерту. 59-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 08.06.2022 № 123 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
60. Бір магистрлік диссертацияны (жобаны) қорғау ұзақтылығы 50 минуттан кем болмауы қажет. Магистрант магистрлік диссертацияны (жобаны) қорғау үшін МАК-тың алдында кемінде 15 минут баяндамамен сөз сөйлейді.
Ескерту. 60-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 08.06.2022 № 123 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
61. Магистрлік диссертацияны (жобаны) қорғау:
1) ғылыми жетекшінің оң пікірі;
2) жарияланымдар;
3) бітіртуші кафедраның (орталықтың) қорғауға ұсыну туралы шешімі (кафедра отырысының хаттамасынан көшірмесі);
4) диссертацияға (жобаға) жан-жақты сипаттама және тиісті білім беру бағдарламасы немесе кадрларды даярлау бағыттары бойынша магистр дәрежесін беру мүмкіндігі туралы дәлелді қорытынды берілетін біліктілігі (ғылыми дәрежесі немесе дәрежесі) қорғалатын жұмыс бейініне сәйкес келетін рецензенттің бір рецензиясы;
5) магистрлік диссертацияны (жобаны) онда сәйкестіктің болуы мәніне тексеру нәтижелері туралы Академияның анықтамасы мен есебі болған жағдайда жүзеге асырылады.
Егер ғылыми жетекші және/немесе бітіртуші кафедра "қорғауға жіберілмейді" немесе "қорғауға ұсынылмайды" деген теріс қорытынды берсе, магистрант магистрлік диссертацияны (жобаны) қорғауға жіберілмейді.
Ескерту. 61-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 08.06.2022 № 123 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
62. Магистрлік диссертацияны (жобаны) қорғау нәтижелері магистрлік диссертацияны (жобаны) қарау жөніндегі МАК отырысының хаттамасымен осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша әрбір магистрантқа жеке ресімделеді.
Ескерту. 62-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 04.12.2018 № 134 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
63. Қорытынды аттестаттаудан өткен және жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің білім беру бағдарламасын игергенін растаған және магистрлік диссертацияны (жобаны) көпшілік алдында қорғаған магистрантқа МАК шешімімен тиісті білім беру бағдарламасы бойынша "магистр" дәрежесі беріледі және тегін негізде диплом және дипломға қосымша беріледі.
МАК шешімі әрбір магистрантқа магистрлік диссертацияны (жобаны) қорғау жөніндегі МАК отырысының хаттамасымен осы Қағидалардың 5-қосымшасына сәйкес нысан бойынша ресімделеді.

Сноска. Пункт 59 – в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 08.06.2022 № 123 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
60. Продолжительность защиты одной магистерской диссертации (проекта) не должна быть менее 50 минут. Для защиты магистерской диссертации (проекта) магистрант выступает с докладом перед ГАК не менее 15 минут.
Сноска. Пункт 60 – в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 08.06.2022 № 123 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
61. Защита магистерской диссертации (проекта) осуществляется при наличии:
1) положительного отзыва научного руководителя;
2) публикаций;
3) решения выпускающей кафедры (центра) о рекомендации к защите (выписка из протокола заседания кафедры);
4) одной рецензии рецензента, квалификация (ученая степень или степень) которого соответствует профилю защищаемой работы, где дается всесторонняя характеристика диссертации (проекту) и аргументированное заключение о возможности присуждения степени магистра по соответствующей образовательной программе или направлению подготовки кадров;
5) справки и отчета Академии о результатах проверки магистерской диссертации (проекта) на предмет наличия в ней заимствования.
Если научным руководителем и (или) выпускающей кафедрой выдается отрицательное заключение "не допускается к защите" или "не рекомендуется к защите", магистрант не допускается к защите магистерской диссертации (проекта)
Сноска. Пункт 61 – в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 08.06.2022 № 123 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
62. Результаты защиты магистерской диссертации (проекта) оформляются протоколом заседания ГАК по рассмотрению магистерской диссертации (проекта) по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам индивидуально на каждого магистранта.
Сноска. Пункт 62 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 04.12.2018 № 134 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
63. Магистранту, прошедшему итоговую аттестацию и подтвердившему освоение образовательной программы послевузовского образования и публично защитившему магистерскую диссертацию (проект), решением ГАК присуждается степень "магистр" по соответствующей образовательной программе и выдается диплом и приложение к диплому на бесплатной основе.
Решение ГАК оформляется протоколом заседания ГАК по защите магистерской диссертации (проекта) на каждого магистранта по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам.

Ескерту. 63-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 08.06.2022 № 123 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
64. Дипломға қосымшада (транскриптте) барлық оқу пәндері, ғылыми-зерттеу немесе эксперименталды-зерттеу жұмыстары, кәсіптік практика түрлері, қорытынды аттестаттау бойынша бағалаудың балдық-рейтингтік әріптік жүйесі бойынша соңғы бағалары академиялық кредиттер мен сағаттарда көрсетіледі.
Ескерту. 64-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 04.12.2018 № 134 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
65. Мемлекеттік үлгідегі диплом мен қосымшаны беру академиялық күнтізбеде белгіленген мерзімде Академия ректорының шығару туралы бұйрығының негізінде жүзеге асырылады.
Шығару туралы Академия ректорының бұйрығы МАК төрағасының ұсынысы негізінде шығарылады.
Ескерту. 65-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 08.06.2022 № 123 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
66. МАК төрағасы магистранттардың қорытынды аттестаттауы аяқталғаннан кейін он жұмыс күні ішінде магистранттардың қорытынды аттестаттауының нәтижелері туралы есеп дайындайды.
Қорытынды аттестаттау нәтижелері туралы есеп осы Қағидалардың 6-қосымшасына сәйкес нысан бойынша мәліметтер мен түсіндірме жазбадан тұрады.
Түсіндірме жазбада:
1) Академияда тиісті білім беру бағдарламасы бойынша магистрлерді даярлау деңгейі;
2) кешенді емтиханда анықталған білім алушылардың біліміне сипаттама;
3) тиісті білім беру бағдарламасы бойынша магистрлерді даярлаудың сапасын талдау;
4) магистрлік диссертация (жоба) тақырыптарының құқықтық ғылым, құқық қолдану практикасының заманауи жай-күйіне және құқық қорғау органдарының сұраныстарына сәйкестігі;
5) магистрлік диссертацияларды (жобаларды) орындау сапасы;
6) магистрлік диссертацияны (жобаны) қорғау деңгейінің сараптау комиссиясының қорытындысына, ғылыми жетекшісінің пікіріне, ресми оппоненттің сын-пікіріне сәйкестігі;
7) магистрлерді даярлауды одан әрі жетілдіру бойынша ұсынымдар көрсетіледі.
Ескерту. 66-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 08.06.2022 № 123 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
67. Магистранттардың қорытынды аттестаттау нәтижесі туралы есебіне МАК төрағасы қол қояды, Академияның Оқу-әдістемелік кеңесінде қарастырылады және бекітіледі.

Сноска. Пункт 63 – в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 08.06.2022 № 123 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
64. В приложении к диплому (транскрипте) указываются последние оценки по балльно-рейтинговой буквенной системе оценок по всем учебным дисциплинам, научно-исследовательским или экспериментально-исследовательским работам, видам профессиональных практик, итоговой аттестации с указанием их объема в академических кредитах и часах.
Сноска. Пункт 64 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 04.12.2018 № 134 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
65. Выдача диплома государственного образца с приложением осуществляется на основании приказа ректора Академии о выпуске в сроки, установленные академическим календарем.
Приказ ректора Академии о выпуске издается на основании представления председателя ГАК.
Сноска. Пункт 65 – в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 08.06.2022 № 123 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
66. Председатель ГАК в течение десяти рабочих дней после завершения итоговой аттестации магистрантов составляет отчет о результатах итоговой аттестации магистрантов.
Отчет о результатах итоговой аттестации включает сведения по форме, согласно приложению 6 к настоящим Правилам и пояснительную записку.
В пояснительной записке отражаются:
1) уровень подготовки магистров по соответствующей образовательной программе в Академии;
2) характеристика знаний обучающихся, выявленных на комплексном экзамене;
3) анализ качества подготовки магистров по соответствующей образовательной программе;
4) соответствие тематики магистерских диссертаций (проекта) современному состоянию правовой науки, правоприменительной практики и запросам правоохранительных органов;
5) качество выполнения магистерской диссертации (проекта);
6) соответствие заключения экспертной комиссии, отзыва научного руководителя, рецензии официального оппонента уровню защиты магистерской диссертации (проекта);
7) рекомендации по дальнейшему совершенствованию подготовки магистров.
Сноска. Пункт 66 – в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 08.06.2022 № 123 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
67. Отчет о результатах итоговой аттестации магистрантов подписывается председателем ГАК, рассматривается и утверждается на заседании Учебно-методического совета Академии.

Ескерту. 67-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 08.06.2022 № 123 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
68. Алып тасталды – ҚР Бас Прокурорының 08.06.2022 № 123 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
69. Докторлық диссертацияларды қорғау диссертациялық кеңестің отырыстарында жүзеге асырылады.
Диссертациялық кеңесті құру және докторанттарға дәреже беру тәртібі 2011 жылғы 31 наурыздағы Білім және ғылым министрлігінің № 126 "Диссертациялық кеңес туралы үлгі ережені бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік теркеу реестрінде № 6929 тіркелген) бұйрығымен бекітілген Диссертациялық кеңес туралы үлгілік ережеге сәйкес анықталған.
70. Академия Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасына шығарудан кейін жиырма жұмыс күні ішінде:
1) бітірушілердің жеке тізімін қоса бере отырып, білім беру бағдарламаларын, берілген дипломдардың нөмірі және қызмет орнын көрсете отырып магистратурадан шығару туралы;
2) бітірушілердің жеке тізімін қоса бере отырып, білім беру бағдарламаларын және қызмет орнын көрсете отырып докторантурадан шығару туралы ақпаратты ұсынады.
Ескерту. 70-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 08.06.2022 № 123 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
71. Алып тасталды – ҚР Бас Прокурорының 04.12.2018 № 134 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының
Бас прокуратурасы жанындағы
Құқық қорғау органдары
академиясында білім
алушылардың үлгеріміне
ағымдағы бақылау, оларға
аралық және қорытынды
аттестаттау жүргізу
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Межелік бақылау ведомосі
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 08.06.2022 № 123 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Институт ________________
Білім беру бағдарламасы ______________
Пән ______________________ _______семестр _____оқу жылы
Межелік бақылау өткізілген күн: (Р1) 20___ ж. "____"_________
(Р2) 20___ ж. "____"_________
№ р/н
Білім алушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Межелік бақылау қорытындысы (пайызбен)
Орташа рейтингі (пайызбен)
Жіберілу рейтингі
Р1(7 апта)
Р2 (15 апта)
Оқытушы ________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
Институт директоры _______________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
Қазақстан Республикасының
Бас прокуратурасы жанындағы
Құқық қорғау органдары
академиясында білім
алушылардың үлгеріміне
ағымдағы бақылау, оларға
аралық және қорытынды
аттестаттау жүргізу
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Қорытынды бақылау ведомосі

Сноска. Пункт 67 – в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 08.06.2022 № 123 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
68. Исключен приказом Генерального Прокурора РК от 08.06.2022 № 123 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
69. Защита докторских диссертаций осуществляется на заседании диссертационного совета.
Порядок создания диссертационного совета и присуждения степеней докторантам установлен в соответствии с Типовым положением о диссертационном совете, утвержденным приказом Министра образования и науки от 31 марта 2011 года № 126 "Об утверждении Типового положения о диссертационном совете" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6929).
70. Академия представляет в Генеральную прокуратуру Республики Казахстан в течение двадцати рабочих дней после выпуска информацию:
1) о выпуске из магистратуры с приложением персонального списка выпускников, указанием образовательных программ, номеров выданных дипломов и мест их службы;
2) о выпуске из докторантуры с приложением персонального списка выпускников, указанием образовательных программ и мест их службы.
Сноска. Пункт 70 – в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 08.06.2022 № 123 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
71. Исключен приказом Генерального Прокурора РК от 04.12.2018 № 134 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к Правилам проведения
текущего контроля
успеваемости, промежуточной
и итоговой аттестации
обучающихся Академии
правоохранительных органов
при Генеральной прокуратуре
Республики Казахстан
Форма
Сноска. Приложение 1 – в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 08.06.2022 № 123 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Ведомость рубежного контроля
Институт __________________________________________
Образовательная программа __________________________
Дисциплина ________________________________________
____________ семестр _____________ учебный год
Дата проведения рубежного контроля:
(P1) "_____"______ 20____года
(P2) "_____"______ 20____года
№ п/п
Фамилия, имя, отечество (при наличии) обучающегося
Итоги рубежного контроля
(в процентах)
Средний рейтинг
(в процентах)
Рейтинг допуска
P1
(7 неделя)
P2
(15 неделя)
Преподаватель ___________________________________
(фамилия, имя, отечество (при наличии), подпись)
Директор Института
________________________________________________
(фамилия, имя, отечество (при наличии), подпись)
Приложение 2
к Правилам проведения
текущего контроля
успеваемости, промежуточной
и итоговой аттестации
обучающихся Академии
правоохранительных органов
при Генеральной прокуратуре
Республики Казахстан
Форма

Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 08.06.2022 № 123 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Институт __________________
Білім беру бағдарламасы ______________
Пән ___________________ Кредиттер саны ______
_______семестр _____оқу жылы
Емтихан өткізілген күн: 20___ ж. "____"_________
Оқытушы ____________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
Білім алушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Жіберу рейтингі
Емтихандық баға
Қорытынды баға
Қолы
пайызбен
балмен
бағалаудың балдық рейтингтік әріптік жүйесі
Институт директоры ______________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), қолы)
Қазақстан Республикасының
Бас прокуратурасы жанындағы
Құқық қорғау органдары
академиясында білім
алушылардың үлгеріміне
ағымдағы бақылау, оларға
аралық және қорытынды
аттестаттау жүргізу
қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Мемлекеттік аттестаттау комиссиясы отырысының №___ ХАТТАМАСЫ
(әрбір білім алушыға толтырылады)
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 08.06.2022 № 123 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20__ж. "___"_________ сағат ____ минуттан ____сағат ____минутқа дейін
Қатысқандар:
Мемлекеттік аттестаттау комиссиясының төрағасы ______________________________
__________________________________________________________________________
Комиссия мүшелері:
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
мамандық бойынша кешенді емтихан тапсыру туралы
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Білім алушы______________________________________________емтихан тапсырады
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
__________________________________________________________________________
Сұрақтар: (пәндер блогі бойынша емтихан нәтижелері)
1)________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
2)________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
3)________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________

Сноска. Приложение 2 – в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 08.06.2022 № 123 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Ведомость итогового контроля
Институт ____________________________________________
Образовательная программа ____________________________
Дисциплина __________ Количество кредитов ____________
______ семестр _______ учебный год
Дата проведения экзамена "_____"______ 20____года
Преподаватель ________________________________________
(фамилия, имя, отечество (при наличии))
№ п/п
Фамилия, имя, отечество
(при наличии) обучающегося
Рейтинг допуска
Экзаменационная оценка
Итоговая оценка
Подпись
в процентах
в баллах
в балльно-рейтинговой буквенной системе оценки
Директор Института _____________________________________________
(фамилия, имя, отечество (при наличии), подпись)
фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Приложение 3
к Правилам проведения
текущего контроля
успеваемости, промежуточной
и итоговой аттестации
обучающихся Академии
правоохранительных органов
при Генеральной прокуратуре
Республики Казахстан
Форма
Сноска. Приложение 3 – в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 08.06.2022 № 123 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРОТОКОЛ № ____
заседания Государственной аттестационной комиссии
(заполняется на каждого обучающегося)
"___" ________ 20__ г. с ___ час. __ мин. до __ час. __ мин
Присутствовали:
Председатель государственной аттестационной комиссии
__________________________________________________________________________
Члены комиссии:
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
о сдаче комплексного экзамена по образовательной программе
__________________________________________________________________________
Экзаменуется обучающийся
__________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
__________________________________________________________________________
Вопросы: (результаты экзамена по блокам дисциплин)
1) ________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
2) ________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
3) ________________________________________________________________________

1. Білім алушы ___________________________________ кешенді емтиханды_________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
__________________________________________________________________________
______________________________________________ бағамен тапсырды деп танылсын
(балдық-рейтингтік әріптік жүйесі бойынша баға)
2. Білім алушы __________________________________________________ белгіленсін.
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
3. Мемлекеттік аттестаттау комиссиясы мүшелерінің пікірлері (бар болған жағдайда)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Төраға _____________________________________ (қолы)
Комиссия мүшелері __________________________ (қолы)
____________________________________________
Хатшы _____________________________________ (қолы)
Қазақстан Республикасының
Бас прокуратурасы жанындағы
Құқық қорғау органдары
академиясында білім
алушылардың үлгеріміне
ағымдағы бақылау, оларға
аралық және қорытынды
аттестаттау жүргізу
қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Магистранттың магистрлік диссертациясын (жобасын) қарау бойынша мемлекеттік аттестаттау комиссиясының отырысының № ____ХАТТАМАСЫ
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 08.06.2022 № 123 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20__ж. "___"_______ сағат _____ минуттан ____сағат _____минутқа дейін
Магистрант________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), білім беру бағдарламасы)
__________________________________________________________________________
тақырыбындағы магистерлік диссертациясын (жобасын) қарау бойынша
Қатысқандар:
Төраға____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Мүшелері:_________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
__________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
Магистрлік диссертация (жоба)________________ғылыми басшылығымен орындалды
__________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), ғылыми дәрежесі немесе дәрежесі
Кеңес берді ________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), ғылыми дәрежесі
__________________________________________________________________________
немесе дәрежесі жұмыс орны, атқарып отырған лауазымы)
Рецензент_________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), ғылыми дәрежесі, немесе дәрежесі,
__________________________________________________________________________
жұмыс орны, атқарып отырған лауазымы)
Мемлекеттік аттестаттау комиссиясына мынадай материалдар ұсынылды:

1. Признать, что обучающийся
__________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
сдал комплексный экзамен __________________________________________________
с оценкой _________________________________________________________________
оценка по балльно-рейтинговой буквенной системе
2. Отметить, что обучающийся
__________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
__________________________________________________________________________
3. Мнения членов Государственной аттестационной комиссии (при наличии)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Председатель ____________________________ (подпись)
Члены комиссии _________________________ (подпись)
________________________________________ (подпись)
Секретарь _______________________________
Приложение 4
к Правилам проведения
текущего контроля
успеваемости, промежуточной
и итоговой аттестации
обучающихся Академии
правоохранительных органов
при Генеральной прокуратуре
Республики Казахстан
Форма
Сноска. Приложение 4 – в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 08.06.2022 № 123 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРОТОКОЛ № _____
заседания Государственной аттестационной комиссии
по рассмотрению магистерской диссертации (проекта)
"___" _________ 20___ г. с ____ час.____ мин. до ____ час._____ мин.
По рассмотрению магистерской диссертации (проекта) магистранта
______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), образовательная программа)
на тему: ______________________________________________________________
Присутствовали:
Председатель _________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Члены: _______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Магистерская диссертация (проект)выполнена под научным руководством
______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), ученая степень или степень)
При консультации ______________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии), ученая степень или степень,
______________________________________________________________________
место работы, занимаемая должность)
Рецензент _____________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии), ученая степень или степень
______________________________________________________________________
место работы, занимаемая должность)
Государственной аттестационной комиссии представлены следующие материалы:

1) магистрлік диссертация (жоба) ______ парақта;
2) магистрлік диссертацияға (жобаға) ғылыми жетекшісінің қорытындысы бар пікірі
_________________________________________________________________________;
("қорғауға жіберіледі" немесе "қорғауға жіберілмейді" деп көрсетілген)
3) бітіртуші кафедраның шешімі______________________________________________
__________________________________________________________________________
(кафедра атауы, диссертация көпшілік алдында қорғауға ұсынылады немесе
ұсынылмайды_____________________________________________________________;
деп көрсетілген)
4) магистрлік диссертацияға (жобаға) бағасы қойылған пікір______________________
_________________________________________________________________________;
(пікір берушінің бағасы көрсетіледі)
5) ресми емес пікірлер _______________________________________________________
Магистрлік диссертацияның (жобаның) орындалғаны туралы хабарламадан кейін
_________ минут ішінде магистрантқа мынадай сұрақтар қойылды:
1.________________________________________________________________________
(комиссия мүшесінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және қойылған сұрақтар)
2.________________________________________________________________________
(комиссия мүшесінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және қойылған сұрақтар)
Магистранттың қойылған сұрақтарға берген жауабының жалпы сипаттамасы
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Магистрлік диссертацияны (жобаны) қорғау барысында магистрант
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(білім деңгейін бағалау)
___________________________________________________________________көрсетті
Магистрант магистерлік диссертацияны (жобаны) орындады және бағамен
__________________________________________________________________________
(білімді бағалаудың баллдық-рейтінгілік әріптік жүйесі бойынша бағасы)
қорғады деп танылсын.
Комиссия мүшелерінің маңызды пікірлері
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Төраға _____________________________________(қолы)
Комиссия мүшелері __________________________(қолы)
____________________________________________(қолы)
____________________________________________(қолы)
Хатшы _____________________________________(қолы
Қазақстан Республикасының
Бас прокуратурасы жанындағы
Құқық қорғау органдары
академиясында білім
алушылардың үлгеріміне
ағымдағы бақылау, оларға
аралық және қорытынды
аттестаттау жүргізу
қағидаларына
5-қосымша
Магистрлік диссертацияны (жобаны) қорғау бойынша мемлекеттік аттестаттау комиссиясының № ____ХАТТАМАСЫ

1) магистерская диссертация (проект) на _____ страницах;
2) отзыв научного руководителя магистерской диссертации (проекта) с заключением
с указанием ___________________________________________________________;
("допускается к защите" или "не допускается к защите")
3) решение выпускающей кафедры о ______________________________________
(указать наименование кафедры,
______________________________________________________________________;
рекомендуется или не рекомендуется к публичной защите диссертации (проекта))
4) рецензия на магистерскую диссертацию (проект) с оценкой ________________
_____________________________________________________________________;
(указывается оценка рецензента)
5) неофициальные отзывы_______________________________________________
После сообщения о выполнении магистерской диссертации (проекта) в течение
_____ минут магистранту были заданы следующие вопросы:
1. ____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) члена комиссии и заданный вопрос)
2. ____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) члена комиссии и заданный вопрос)
Общая характеристика ответов магистранта на заданные ему вопросы
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
В ходе защиты магистерской диссертации (проекта) магистрант показал
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
(оценка уровня знаний)
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
Признать, что магистрант выполнил и защитил магистерскую диссертацию (проекта)
с оценкой ______________________________________________________________
(оценка по балльно-рейтинговой буквенной системе оценки знаний)
Особые мнения членов комиссии
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
Председатель __________________________________________ (подпись)
Члены комиссии _______________________________________ (подпись)
______________________________________________________ (подпись)
______________________________________________________ (подпись)
Секретарь ____________________________________________ (подпись)
Приложение 5
к Правилам проведения
текущего контроля
успеваемости, промежуточной
и итоговой аттестации
обучающихся Академии
правоохранительных органов
при Генеральной прокуратуре
Республики Казахстан

Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 08.06.2022 № 123 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20___ж. "_____"_______ _____сағат._____мин. ____сағатқа дейін_____мин.
"Магистр" дәрежесін тағайындау туралы
Қатысқандар:
Төраға
__________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
Мүшелері:
__________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
__________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
__________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
Магистрант________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), білім беру бағдарламасы)
Кешенді емтиханды тапсырды және магистерлік диссертацияны (жобаны)
__________________________________________________________________________
(кешенді емтихан, магистерлік диссертация (жоба), білімді бағалаудың рейтингілік әріптік жүйесі,
__________________________________________________________________________
тапсыру күні)
___________________________________________________________бағамен қорғады.
Магистрант кешенді емтиханды тапсырды және магистерлік диссертацияны
(жобаны) қорғады деп танылсын.
Магистрантқа _____________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
білім беру бағдарламасы бойынша
_________________________________________________________________________
(код және білім беру бағдарламасының атауы)
"Магистр" дәрежесі тағайындалды.
Комиссия мүшелерінің маңызды пікірлері
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру туралы диплом берілсін.
Төраға _____________________________________ (қолы)
Комиссия мүшелері __________________________ (қолы)
____________________________________________ (қолы)
____________________________________________ (қолы)
Хатшы _____________________________________ (қолы)
Қазақстан Республикасының
Бас прокуратурасы жанындағы
Құқық қорғау органдары
академиясында білім
алушылардың үлгеріміне
ағымдағы бақылау, оларға
аралық және қорытынды
аттестаттау жүргізу
қағидаларына
6-қосымша
1-кесте
Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 08.06.2022 № 123 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
________ жылы кешенді емтиханның тапсыру қорытындысы
білім беру бағдарламасы ____________________________________
ЖОО атауы ________________________________________________
Қорытынды аттестатау нысаны
Қорытынды аттестаттауға жіберілген білім алушылардың саны
Қорытынды аттестаттауды тапсырған білім алушылардың саны
Оның ішінде бағаға тапсырды
Орташа балл
Келмегендер
Сапасы %
Тапсырғандардың үлгерімі, %
Өте жақсы
Жақсы
Қанағаттанарлық
Қанағаттанарлықсыз
Кешенді емтихан
2-кесте
______жылы магистрлік диссертацияны (жобаны) қорғаудың қорытындысы
білім беру бағдарламасы ____________________________________
ЖОО атауы ________________________________________________
Қорытынды аттестатау нысаны
Қорытынды аттестаттауға жіберілген білім алушылардың саны
Қорытынды аттестаттауды тапсырған білім алушылардың саны
Оның ішінде бағаға тапсырды
Орташа балл
Келмегендер
Сапасы, %
Тапсырғандардың үлгерімі, %
Өте жақсы
Жақсы
Қанағаттанарлық
Қанағаттанарлықсыз
Диссертацияны (жобаны) қорғау
3-кесте
____жылы бітірушілердің қорытынды аттестаттауларының бағалары
ЖОО атауы ________________________________________________
білім беру бағдарламасы ____________________________________
Қорытынды аттестаттауға жіберілген білім алушылардың саны
Қорытынды аттестаттауға келмегендердің саны
Қорытынды аттестаттауды тапсырғандардың саны
Оның ішінде бағаға тапсырды
Орташа балл
Тек өте жақсы
Тек өте жақсы және жақсы
Аралас бағалар
Тек қанағаттанарлық баға алғандар
Тек қанағаттанарлықсыз баға алғандар
4-кесте
Шығарудың салыстырмалы талдауы
Көрсеткіштері
Алдыңғы кезең
Есеп беру кезеңі
Сапасы %
Үлгерімінің %
Орташа балл

Сноска. Приложение 5 – в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 08.06.2022 № 123 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРОТОКОЛ № ____
заседания Государственной аттестационной комиссии по защите магистерской диссертации (проекта)
"___" _________ 20__ г. с ____ час.____ мин. до ____ час._____ мин.
о присуждении степени "магистр"
Присутствовали:
Председатель ____________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Члены: _________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Магистрант _____________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), образовательная программа)
Сдал комплексный экзамен и защитил магистерскую диссертацию (проект)
с оценками: _____________________________________________________________
(комплексный экзамен, магистерская диссертация (проект), оценка по балльно-
________________________________________________________________________
рейтинговой буквенной системе оценки знаний, дата сдачи)
Признать, что магистрант сдал комплексный экзамен и защитил магистерскую диссертацию (проект).
Присудить магистранту___________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) степень "магистр"
_______________________________________________________________________
по образовательной программе
_______________________________________________________________________
(код и наименование образовательной программы)
Особые мнения членов комиссии
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
Выдать диплом о послевузовском образовании.
Председатель ____________________________ (подпись)
Члены комиссии _________________________ (подпись)
________________________________________ (подпись)
________________________________________ (подпись)
Секретарь _______________________________ (подпись)
Приложение 6
к Правилам проведения
текущего контроля
успеваемости, промежуточной
и итоговой аттестации
обучающихся Академии
правоохранительных органов
при Генеральной прокуратуре
Республики Казахстан
Сноска. Приложение 6 – в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 08.06.2022 № 123 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Таблица 1
Результаты сдачи комплексного экзамена за_______ год
образовательная программа ____________________________________________
наименование ВУЗа __________________________________________________
Форма итоговой аттестации
Количество обучающихся, допущенных к итоговой аттестации
Количество обучающихся, сдававших итоговую аттестацию
Из них сдали на оценку
Средний балл
Не явка
% качества
%успеваемости от сдававших
Отлично
Хорошо
Удовлетворительно
Неудовлетворительно
Комплексный экзамен
Таблица 2
Результаты защиты магистерской диссертации (проекта) за_______ год
образовательная программа_____________________________________
наименование ВУЗа____________________________________________
Форма итоговой аттестации
Количество обучающихся, допущенных к итоговой аттестации
Количество обучающихся, сдававших итоговую аттестацию
Из них сдали на оценку
Средний балл
Не явка
% качества
% успеваемости от сдававших
Отлично
Хорошо
Удовлетворительно
Неудовлетворительно
Защита диссертации (проекта)
Таблица 3
Общие результаты итоговой аттестации выпускников за _______ год
наименование ВУЗа _________________________________________
образовательная программа ___________________________________
Количество обучающихся, допущенных к итоговой аттестации
Количество неявок к итоговой аттестации
Количество сдавших итоговую аттестацию
Из них сдали на оценку
Средний балл
Только отлично
Только отлично и хорошо
Смешанные оценки
Только удовлетворительно
Получили оценку неудовлетворительно
Таблица 4
Сравнительный анализ выпуска
Показатели
Предыдущий период
Отчетный период
% качества
% успеваемости
Средний балл