"Мемлекеттік мекемелердің, бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің және бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдардың бюджеттік есептілікті жасау және ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы Министрінің 2014 жылғы 31 шілдедегі № 324 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2016 жылғы 28 сәуірдегі № 209 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 1 маусымда № 13756 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2016 жылғы 2 желтоқсандағы № 630 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы министрінің 02.12.2016 № 630 бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мемлекеттiк мекемелердiң, бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерiнiң және бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдардың бюджеттiк есептiлiктi жасау және ұсыну қағидаларын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы Министрінің 2014 жылғы 31 шілдедегі № 324 бұйрығына (Нормативтік-құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9699 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2014 жылғы 25 қыркүйекте жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттiк мекемелердiң, бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерiнiң және бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдардың бюджеттiк есептiлiктi жасау және ұсыну қағидаларында:
85-тармақтың 1) және 2) тармақшылары мынадай редакцияда жазылсын:
1) облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетiнiң атқарылуы туралы айлық есептi – толық көлемде есептiден кейiнгi айдың 12-күнiнен кешiктiрмей АЖ арқылы, онда жергілікті бюджеттің атқарылуы туралы есептің бюджетке түсетін түсімдерді қамтитын бөлімі бюджет түсімдері сыныптамасының санаттарын, сыныптарын, кіші сыныптарын және ерекшелігін, ал есептің бюджет шығыстарын қамтитын бөлімі бюджет шығыстары сыныптамасының функционалдық топтарын, функционалдық кіші топтарын, бюджеттік бағдарламалар әкімшілерін, бағдарламаларды, кіші бағдарламаларды және ерекшеліктерін қамтуы тиіс, оны кейiннен осы Қағидалардың 45 және 46-тармақтарына сәйкес қалыптасқан ЭҚАБЖ арқылы растай отырып, есептіден кейінгі айдың аяғына дейiн;
2) облыс, республикалық маңызы бар қала, астана бюджетiнiң атқарылуы туралы жылдық есепті - толық көлемде АЖ арқылы есептіден кейінгі жылдың 1 ақпанынан кешіктірмей, онда жергілікті бюджеттің атқарылуы туралы есептің бюджетке түсетін түсімдерді қамтитын бөлімі бюджет түсімдері сыныптамасының санаттарын, сыныптарын, кіші сыныптарын және ерекшелігін, ал есептің бюджет шығыстарын қамтитын бөлімі бюджет шығыстары сыныптамасының функционалдық топтарын, функционалдық кіші топтарын, бюджеттік бағдарламалар әкімшілерін, бағдарламаларды, кіші бағдарламаларды және ерекшеліктерін қамтуы тиіс, ал осы Қағидалардың 45 және 46-тармақтарына сәйкес қағаз жеткізгіште есептiден кейінгі жылдың 10 наурызына дейін ұсынады.";

О внесении изменений в приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра финансов Республики Казахстан от 31 июля 2014 года № 324 "Об утверждении Правил составления и представления бюджетной отчетности государственными учреждениями, администраторами бюджетных программ и уполномоченными органами по исполнению бюджета"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 28 апреля 2016 года № 209. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 июня 2016 года № 13756. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 2 декабря 2016 года № 630.
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 02.12.2016 № 630.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра финансов Республики Казахстан от 31 июля 2014 года № 324 «Об утверждении Правил составления и представления бюджетной отчетности государственными учреждениями, администраторами бюджетных программ и уполномоченными органами по исполнению бюджета» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9699, опубликован в информационно-правовой системе «Әділет» 25 сентября 2014 года), следующие изменения:
в Правилах составления и представления бюджетной отчетности государственными учреждениями, администраторами бюджетных программ и уполномоченными органами по исполнению бюджета, утвержденных указанным приказом:
подпункты 1) и 2) пункта 85 изложить в следующей редакции:
«1) месячный отчет об исполнении бюджета области, города республиканского значения, столицы - не позднее 12 числа месяца, следующего за отчетным посредством ИС в полном объеме, в которых раздел отчета об исполнении местного бюджета, включающий поступления в бюджет должен содержать категории, классы, подклассы и специфики классификации поступлений бюджета, а разделы отчета, включающие расходы бюджета, должны содержать функциональные группы, функциональные подгруппы, администраторов бюджетных программ, программы, подпрограммы и специфики классификации расходов бюджета с последующим до конца месяца, следующего за отчетным, его подтверждением через ЕСЭДО, сформированным в соответствии с пунктами 45 и 46 настоящих Правил;
2) годовой отчет об исполнении бюджета области, города республиканского значения, столицы - не позднее 1 февраля года, следующего за отчетным годом посредством ИС в полном объеме, в которых раздел отчета об исполнении местного бюджета, включающий поступления в бюджет должен содержать категории, классы, подклассы и специфики классификации поступлений бюджета, а разделы отчета, включающие расходы бюджета должны содержать функциональные группы, функциональные подгруппы, администраторов бюджетных программ, программы, подпрограммы и специфики классификации расходов бюджета, а на бумажном носителе, в соответствии с пунктами 45 и 46 настоящих Правил, до 10 марта года, следующего за отчетным.»;

осы бұйрыққа 1 және 2-қосымшаларға сәйкес 21 және 25-қосымшалар мынадай редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бюджет заңнамасы департаменті (З.А. Ерназарова) заңнамада белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он күнтізбелік күн ішінде оны мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберілуін;
3) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде осы бұйрықты алғаннан кейін күнтізбелік бес күн ішінде Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне орналастыру үшін жіберілуін;
4) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Б. Сұлтанов
Қазақстан Республикасы
Қаржы Министрінің
2016 жылғы 28 сәуірдегі
№ 209 бұйрығына
1-қосымша
Мемлекеттiк мекемелердiң,
бюджеттiк бағдарламалар
әкiмшiлерiнiң және
бюджетті атқару жөніндегі
уәкілетті органдардың бюджеттiк
есептiлiктi жасау және
ұсыну қағидаларына
21-қосымша
Республикалық бюджеттің жобасына енгізілген, өте маңызды және
жедел іске асыруды талап ететін міндеттерді іске асыруға
бағытталған басым республикалық бюджеттік инвестициялардың
атқарылуы туралы айлық (жылдық) есеп
Бюджет түрі: Республикалық
Кезеңділігі: айлық, жылдық
Өлшем бірлігі: мың теңге
Код
Атауы
Есепті қаржы жылына арналған бекітілген бюджет
Есепті қаржы жылына арналған нақтыланған бюджет
Есепті қаржы жылына арналған түзетілген бюджет
Есепті кезеңге арналған қаржыландырудың жиынтық жоспары
Функционалдық топ
ББӘ
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Инвестжобаның коды
міндеттемелер бойынша
төлемдер бойынша
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Барлығы
I.
Республикалық бюджеттік инвестициялық жобалар - барлығы
II. Заңды тұлғалардың жарғылық капиталында мемлекеттің қатысуы бар бюджеттік инвестициялар - барлығы
III.
Нысаналы даму трансферттері - барлығы
IV. Кредиттер - барлығы
V.Ұлттық қордан бөлінген нысаналы трансферттер - барлығы
кестенің жалғасы
Қабылданған міндеттемелер
Төленбеген міндеттемелер 12-баған-14-баған
Бюджеттік бағдарламалар бойынша төленген міндеттемелердің атқарылуы
Есепті кезеңге ауытқуы 14-баған-11-баған
Есепті кезеңге бюджеттік бағдарламалар бойынша төленген міндеттемелердің атқарылуы 14-баған/11-баған * 100
Бір жылға арналған жоспарға төленген міндеттемелердің атқарылуы 14-баған/ 9-баған *100
12
13
14
15
16
17
Қазақстан Республикасы
Қаржы Министрінің
2016 жылғы 28 сәуірдегі
№ 209 бұйрығына
2-қосымша
Мемлекеттiк мекемелердiң,
бюджеттiк бағдарламалар
әкiмшiлерiнiң және
бюджетті атқару жөніндегі
уәкілетті органдардың бюджеттiк
есептiлiктi жасау және
ұсыну қағидаларына
25-қосымша
Басым республикалық бюджеттік инвестициялардың
атқарылуы туралы есеп
Бюджет түрі: Республикалық
Кезеңділігі: айлық, жылдық
Өлшем бірлігі: мың теңге
Код
Атауы
Есепті қаржы жылына арналған бекітілген бюджет
Есепті қаржы жылына арналған нақтыланған бюджет
Есепті қаржы жылына арналған түзетілген бюджет
Есепті кезеңге арналған қаржыландырудың жиынтық жоспары
Функционалдық
топ
ББӘ
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Инвестжобаның коды
міндеттемелер бойынша
төлемдер бойынша
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Барлығы
I.Республикалық бюджеттік инвестициялық жобалар - барлығы
II. Заңды тұлғалардың жарғылық капиталында мемлекеттің қатысуы бар бюджеттік инвестициялар - барлығы
III.Нысаналы даму трансферттері - барлығы
IV. Кредиттер - барлығы
V.Ұлттық қордан бөлінген нысаналы трансферттер- барлығы
кестенің жалғасы
Қабылданған міндеттемелер
Төленбеген Міндеттемелер 12-баған–14-баған
Бюджеттік бағдарлама бойынша төленген міндеттемелердің атқарылуы
Есепті кезеңге ауытқуы 14-баған-11-баған
Есепті кезеңге бюджеттік бағдарлама бойынша төленген міндеттемелердің атқарылуы 14-баған/11-баған * 100
Бір жылға арналған жоспарға төленген міндеттемелердің атқарылуы 14-баған/ 9-баған *100
12
13
14
15
16
17

приложения 21 и 25 изложить в редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему приказу.
2. Департаменту бюджетного законодательства Министерства финансов Республики Казахстан (Ерназарова З.А.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе «Әділет»;
3) в течение пяти рабочих дней со дня получения настоящего приказа от Министерства юстиции Республики Казахстан его направление в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Республиканский центр правовой информации» Министерства юстиции Республики Казахстан для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие после дня его государственной регистрации.
Министр финансов
Республики Казахстан                       Б. Султанов
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 28 апреля 2016 года № 209
Приложение 21
к Правилам составления и
представления бюджетной
отчетности государственными
учреждениями, администраторами
бюджетных программ и
уполномоченными органами
по исполнению бюджета
форма
Отчет об исполнении приоритетных республиканских бюджетных
инвестиций, направленных на реализацию особо важных и требующих
оперативной реализации задач, включенных в проект
республиканского бюджета с отлагательными условиями
на ____________20____года
Вид бюджета: Республиканский
Периодичность: месячная, годовая
Ед. измерения: тыс. тенге
Код
Наименование
Утвержденный бюджет на отчетный финансовый год
Уточненный бюджет на отчетный финансовый год
Скорректированный бюджет на отчетный финансовый год
Сводный план финансирования на отчетный период
Функциональная группа
АБП
Программа
Подпрограмма
Код инвестпроекта
по обязательствам
по платежам
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Всего
I. Республиканские инвестиционные проекты - всего
II. Бюджетные инвестиции, планируемые посредством участия государства в
уставном капитале юридических лиц - всего
III. Целевые трансферты на развитие - всего
IV. Кредиты - всего
V. Целевые трансферты из Национального фонда - всего
продолжение таблицы
Принятые обязательства
Неоплаченные обязательства гр.12-гр.14
Исполнение оплаченных обязательств по бюджетным программам
Отклонение к отчетному периоду гр.14-гр.11
Исп. оплаченных обязательств по бюджетным программам к отчетному периоду гр.14/гр.11*100
Исп. оплаченных обязательств к плану на год гр14/гр.9*100
12
13
14
15
16
17
Приложение 2
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 28 апреля 2016 года № 209
Приложение 25
к Правилам составления и
представления бюджетной
отчетности государственными
учреждениями, администраторами
бюджетных программ и
уполномоченными органами
по исполнению бюджета
форма
Отчет об исполнении приоритетных
республиканских бюджетных инвестиций
на _______________20___года
Вид бюджета: Республиканский
Периодичность: месячная, годовая
Ед. измерения: тыс. тенге
Код
Наименование
Утвержденный бюджет на отчетный финансовый год
Уточненный бюджет на отчетный финансовый год
Скорректированный бюджет на отчетный финансовый год
Сводный план финансирования на отчетный период
Функциональная группа
АБП
Программа
Подпрограмма
Код инвестпроекта
по обязательствам
по платежам
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Всего
I. Республиканские инвестиционные проекты - всего
II. Бюджетные инвестиции, планируемые посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц - всего
III. Целевые трансферты на развитие - всего
IV. Кредиты - всего
V. Целевые трансферты из Национального фонда - всего
продолжение таблицы
Принятые обязательства
Неоплаченные обязательства гр.12-гр.14
Исполнение оплаченных обязательств по бюджетным программам
Отклонение к отчетному периоду гр.14-гр.11
Исп. оплаченных обязательств по бюджетным программам к отчетному периоду гр.14/гр.11*100
Исполнение оплаченных обязательств к плану на год гр.14/гр.9*100
12
13
14
15
16
17