Сұйытылған мұнай газын өткізуге уақытша мемлекеттік баға реттеу енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2016 жылғы 20 маусымдағы № 272 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 22 маусымда № 13810 болып тіркелді
Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік Кодексінің 116-бабы 3-тармағының 9) тармақшасына және 119-бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2016 жылғы 16 маусымдағы № 262 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13792 тіркелген, «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2016 жылғы 17 маусымда жарияланған) Жекелеген тауар нарықтарында және (немесе) нарықтың жекелеген субъектілерінің тауарларына, жұмыстарына, көрсетілетін қызметтеріне уақытша мемлекеттік баға реттеуді енгізу қағидаларының (бұдан әрі - Қағида) 210 және 13-тармақтарына сәйкес БҰЙРАМЫН:
1. Мыналарға:
1) Маңғыстау облысының автогаз құю және (немесе) автожанармай құю станцияларында автокөлікке жанармай құю үшін сұйытылған мұнай газын бөлшек саудада өткізуге;
2) «Қазақ газ өңдеу зауыты» жауапкершілігі шектеулі серіктестігі (бұдан әрі - Серіктестік) Қазақстан Республикасының ішкі нарығында сұйытылған мұнай газын көтерме саудада өткізуге уақытша мемлекеттік баға реттеу енгізілсін.
2. Мыналарға:
1) Маңғыстау облысының автогаз құю және (немесе) автожанармай құю станцияларында автокөлікке жанармай құю үшін сұйытылған мұнай газын бөлшек саудада өткізуге:
Бейнеу ауданында - 1 литрге 45 теңге (қосымша құн салығымен (бұдан әрі - ҚҚС) мөлшерінде;
өзге аудандарда, Ақтау және Жаңаөзен қалаларында - 1 литрге 35 теңге (ҚҚС - мен) мөлшерінде шекті баға;
2) осы бұйрық қолданысқа енгізілген күнінен бастап Серіктестіктің Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау комитетінің Маңғыстау облысы бойынша департаментіне (бұдан әрі - Комитеттің Департаменті) Қағидаларға сәйкес Қазақстан Республикасының ішкі нарығында сұйытылған мұнай газын көтерме саудада өткізуге шекті бағаны белгілеу үшін құжаттарды ұсынуына 5 күндік мерзім;
3) осы бұйрық қолданысқа енгізілген күнінен бастап күнтізбелік екі күн өткен соң Маңғыстау облысының автогаз құю және (немесе) автожанармай құю станцияларында автокөлікке жанармай құю үшін сұйытылған мұнай газын бөлшек саудада өткізуге;
шекті бағаны белгілеу туралы шешім қабылданған күннен бастап Серіктестік Қазақстан Республикасының ішкі нарығында сұйытылған мұнай көтерме саудада өткізуге уақытша мемлекеттік баға реттеудің 180 күндік қолданыс мерзімі белгіленсін.

О введении временного государственного ценового регулирования на реализацию сжиженного нефтяного газа
Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 20 июня 2016 года № 272. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 июня 2016 года № 13810
В соответствии с подпунктов 9) пункта 3 статьи 116 и пунктом 2 статьи 119 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан, пунктами 210 и 13 Правил введения временного государственного ценового регулирования на отдельных товарных рынках и (или) на товары, работы, услуги отдельных субъектов рынка, утвержденных приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 16 июня 2016 года № 262 (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13792, опубликованным в информационно-правовой системе «Әділет» 17 июня 2016 года) (далее - Правила), ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Ввести временное государственное ценовое регулирование на:
1) розничную реализацию сжиженного нефтяного газа для заправки автотранспорта на автогазозаправочных и (или) автозаправочных станциях Мангистауской области;
2) оптовую реализацию товариществом с ограниченной ответственностью «Казахский газоперерабатывающий завод» (далее - Товарищество) сжиженного нефтяного газа на внутреннем рынке Республики Казахстан.
2.Установить:
1) предельную цену на розничную реализацию сжиженного нефтяного газа для заправки автотранспорта на автогазозаправочных и (или) автозаправочных станциях Мангистауской области:
Бейнеуского района в размере - 45 тенге за 1 литр (с налогом на добавленную стоимость (далее - НДС);
иных районов, городов Актау и Жанаозен в размере - 35 тенге за 1 литр (с НДС);
2) 5-дневный срок со дня введения в действие настоящего приказа для представления Товариществом в Департамент Комитета по регулированию естественных монополий и защите конкуренции Министерства национальной экономики Республики Казахстан по Мангистауской области (далее - Департамент Комитета) документов для установления предельной цены на оптовую реализацию сжиженного нефтяного газа на внутреннем рынке Республики Казахстан в соответствии с Правилами;
3) 180-дневный срок действия временного государственного ценового регулирования на:
розничную реализацию сжиженного нефтяного газа для заправки автотранспорта на автогазозаправочных и (или) автозаправочных станциях Мангистауской области по истечении двух календарных дней со дня введения в действие настоящего приказа;
оптовую реализацию Товариществом сжиженного нефтяного газа на внутреннем рынке Республики Казахстан со дня принятия решения об установлении предельной цены.

3. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау комитеті (бұдан әрі - Комитет) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың көшірмесін оны Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспа басылымдарында және «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде, сондай-ақ «Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнында ресми жариялауға тіркелген бұйрықты алған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрілігінің интернет-ресурсына орналастырылуын;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шараларды орындау туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Комитеттің департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) Серіктестіктің Қазақстан Республикасының ішкі нарығында сұйытылған мұнай газын көтерме саудада өткізуіне шекті бағаны белгілеуді;
2) Серіктестіктің Қазақстан Республикасының ішкі нарығында сұйытылған мұнай газын көтерме саудада өткізуіне шекті бағаны белгілеу туралы шешімді мерзімді баспа басылымдарында жариялау үшін электрондық жеткізгіште елтаңбалы мөрмен куәландырылған қағаз данасын қоса бере отырып жолдауды;
3) Комитеттің интернет-ресурсында Серіктестіктің Қазақстан Республикасының ішкі нарығында сұйытылған мұнай газын көтерме саудада өткізуіне шекті бағаны белгілеу туралы шешімді орналастыруды және оны Серіктестіктің назарына жеткізуді қамтамасыз етсін.
5. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика вице-министріне жүктелсін.
6. Осы бұйрық ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика
министрі                                   Қ. Бишімбаев
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрі
____________ Қ. Бозымбаев
2016 жылғы «___» _____________

3. Комитету по регулированию естественных монополий и защите конкуренции Министерства национальной экономики Республики Казахстан (далее - Комитет) обеспечить в установленном законодательством порядке:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление копии настоящего приказа на официальное опубликование в периодические печатные издания и информационно-правовую систему «Әділет» в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан, а также в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Республиканский центр правовой информации» Министерства юстиции Республики Казахстан» в течение пяти рабочих дней со дня получения зарегистрированного приказа;
3) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства национальной экономики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 2) и 3) настоящего пункта.
4. Департаменту Комитета обеспечить в установленном законодательством порядке:
1) установление предельной цены на оптовую реализацию Товариществом сжиженного нефтяного газа на внутреннем рынке Республики Казахстан;
2) направление решения об установлении предельной цены на оптовую реализацию Товариществом сжиженного нефтяного газа на внутреннем рынке Республики Казахстан для опубликования в периодических печатных изданиях на электронном носителе с приложением бумажного экземпляра, заверенного гербовой печатью;
3) опубликование на интернет-ресурсе Комитета решение об установлении предельной цены на оптовую реализацию Товариществом сжиженного нефтяного газа на внутреннем рынке Республики Казахстан и довести его до сведения Товарищества.
5. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
6. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Министр
национальной экономики
Республики Казахстан                       К. Бишимбаев
«Согласован»
Министр энергетики Республики Казахстан
____________________ К. Бозумбаев
«__» _______ 2016 года