"Қазақстан Республикасының аумағында ғарыш зымыран кешендерін құру және пайдалану (қолдану) қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 29 сәуірдегі № 523 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2016 жылғы 1 маусымдағы № 464 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 27 шілдеде № 13996 болып тіркелді
«Құқықтық актiлер туралы» 2016 жылғы 6 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңының 50-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. «Қазақстан Республикасының аумағында ғарыш зымыран кешендерін құру және пайдалану (қолдану) қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 29 сәуірдегі № 523 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12129 болып тіркелген, 2015 жылғы 20 қазанда «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының аумағында ғарыш зымыран кешендерін құру және пайдалану (қолдану) қағидаларында:
5-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«1) ғылыми зерттеулер және ТКЖ;»;
27-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«27. «Алғыжоба (техникалық ұсыныс)» кезеңіне дейін ҒЗК (ҒЗК бұйымдарын) құру орындылығын негіздеу, олардың конструкциясына және ғылым мен техниканың инновациялық жетістіктерінің сызбасына енгізу жолдарын анықтау бойынша ғарыш кеңістігін пайдалану саласындағы қызметін жүзеге асыруға лицензия негізінде және «Ғылым туралы» 2011 жылғы 18 ақпандағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес ғылыми-зерттеу және ТКЖ жүргізіледі.»;
98-тармақтың 5) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«5) өнеркәсіп ұйымдары пайдаланушы ұйымдармен және ғарыш айлағымен бірлесіп техникалық және бастапқы кешендерде тексеру және іске қосу алдындағы жұмыстардың технологиясын пысықтауы, сондай-ақ олардың 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес қауіпсіздік және еңбекті қорғау талаптарын сақтай отырып, ҒЗК бұйымдарының АС және КС өткізуі аяқталады.».
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Аэроғарыш комитетіне (М.М. Молдабеков):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде мерзімді оның көшірмелерін баспа және электрондық түрде баспа басылымдарында және «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға, сондай-ақ тіркелген бұйрықты алған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Республикалық құқықтық ақпарат орталығына жіберуді;

О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 29 апреля 2015 года № 523 "Об утверждении Правил создания и эксплуатации (применения) космических ракетных комплексов на территории Республики Казахстан"
Приказ и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 1 июня 2016 года № 464. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 июля 2016 года № 13996
В соответствии с пунктом 2 статьи 50 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года «О правовых актах» ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 29 апреля 2015 года № 523 «Об утверждении Правил создания и эксплуатации (применения) космических ракетных комплексов на территории Республики Казахстан» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12129, опубликованный 20 октября 2015 года в информационно-правовой системе «Әділет») следующие изменения:
в Правилах создания и эксплуатации (применения) космических ракетных комплексов на территории Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
подпункт 1) пункта 5 изложить в следующей редакции:
«1) научные исследования и ОКР;»;
пункт 27 изложить в следующей редакции:
«27. До этапа «Аванпроект (техническое предложение)» проводятся научно-исследовательские и ОКР по обоснованию целесообразности создания КРК (изделий КРК), определению путей внедрения в их конструкцию и схемы инновационных достижений науки и техники на основании лицензии на осуществление деятельности в сфере использования космического пространства и в соответствии с Законом Республики Казахстан от 18 февраля 2011 года «О науке».»;
подпункт 5) пункта 98 изложить в следующей редакции:
«5) отработка организациями промышленности совместно с эксплуатирующими организациями и космодромом технологии проверочных и предпусковых работ на техническом и стартовом комплексах, а также проведение ими проверочных АИ и КИ изделий КРК с соблюдением требований безопасности и охраны труда в соответствии с Трудовым кодексом Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года.».
2. Аэрокосмическому комитету Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (Молдабекову М.М.) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление копии настоящего приказа в печатном и электронном виде на официальное опубликование в периодические печатные издания и информационно-правовую систему «Әділет» в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан, а также в Республиканский центр правовой информации в течение пяти рабочих дней со дня получения зарегистрированного приказа для включения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне осы бұйрықтың 2-тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін атқарушы              А. Рау
«КЕЛІСІЛГЕН»
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрі
_______________ Е. Сағадиев
2016 жылғы 8 маусым
«КЕЛІСІЛГЕН»
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
_______________ Б. Сұлтанов
2016 жылғы 14 маусым
«КЕЛІСІЛГЕН»
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экномика министрі
_______________ Қ. Бишімбаев
2016 жылғы 30 маусым
«КЕЛІСІЛГЕН»
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі
_______________ К. Қасымов
2016 жылғы 28 маусым
«КЕЛІСІЛГЕН»
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрі
_______________ Қ. Бозымбаев
2016 жылғы 20 шілде

3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) пункта 2 настоящего приказа.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра по инвестициям и
развитию Республики Казахстан А. Рау
«СОГЛАСОВАН»
Министр образования и науки
Республики Казахстан
______________________ Е. Сагадиев
8 июня 2016 года
«СОГЛАСОВАН»
Министр финансов
Республики Казахстан
______________________ Б. Султанов
14 июня 2016 года
«СОГЛАСОВАН»
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
______________________ К. Бишимбаев
30 июня 2016 года
«СОГЛАСОВАН»
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
______________________ К. Касымов
28 июня 2016 года
«СОГЛАСОВАН»
Министр энергетики
Республики Казахстан
______________________ К. Бозумбаев
20 июля 2016 года