Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2016 жылғы 28 маусымдағы № 567 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 3 тамызда № 14063 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2020 жылғы 4 желтоқсандағы № 477 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 04.12.2020 № 477 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Қазақстан Республикасы Кодексінің 7-бабы 1-тармағының 5) тармақшасына, "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес әкімшілік деректерді жинауға арналған ұжымдық шарттарды есепке алу нысаны бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитеті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді;
3) тіркелген осы бұйрықты алған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оның көшірмесін баспа және электрондық түрде мемлекеттік және орыс тілдеріндегі бір данада Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне қосу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
5) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2), 3) және 4) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму вице-министрі Б.Б. Нұрымбетовке жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрі
Т. Дүйсенова
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Статистика комитетінің төрағасы
______________ Н. Айдапкелов

Об утверждении формы, предназначенной для сбора административных данных
Приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 июня 2016 года № 567. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 августа 2016 года № 14063. Утратил силу приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 4 декабря 2020 года № 477.
Сноска. Утратил силу приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 04.12.2020 № 477 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 5) пункта 1 статьи 7 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравохранения", подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить форму учета коллективных договоров, предназначенную для сбора административных данных, согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету труда, социальной защиты и миграции Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әділет";
3) направление в печатном и электронном виде в течение пяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа его копии в одном экземпляре на государственном и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан Нурымбетова Б.Б.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
Т. Дуйсенова
СОГЛАСОВАНО
Председатель Комитета по статистике
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан
___________ Н. Айдапкелов

1. Осы "Ұжымдық шарттардың саны туралы мәліметтер" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі нұсқаулық "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленіп, "Ұжымдық шарттардың саны туралы мәліметтер" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру тәртібін нақтылайды.
2. Осы Нысанды жүргізудің негізгі міндеті Қазақстан Республикасы еңбек заңнамасының сақталуына мониторингті жүзеге асыру болып табылады.
3. Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдарының еңбек инспекциясы жөніндегі басқармалары толтырылған Нысанды Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігіне ай сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 3-күніне қарай ұсынады.
4. Көрсеткіштер ағымдағы есепті кезеңнің бірінші күніне нақты деректер бойынша қалыптастырылады.
5. Нысанға бірінші басшы, ал ол болмаған жағдайда – оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
2-бөлім. Нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме
6. Нысанның 1-бағанында әрекеттегі кәсіпорындардың жалпы саны көрсетіледі.
7. Нысанның 2-бағанында әрекеттегі мемлекеттік кәсіпорындардың жалпы саны көрсетіледі.
8. Нысанның 3, 4, 5-бағандарында сәйкесінше әрекеттегі ірі, орта, кіші мемлекеттік кәсіпорындардың саны көрсетіледі.
9. Нысанның 6-бағанында әрекеттегі жеке кәсіпорындардың жалпы саны көрсетіледі.
10. Нысанның 7, 8, 9-бағандарында сәйкесінше әрекеттегі ірі, орта, кіші жеке кәсіпорындардың саны көрсетіледі.
11. Нысанның 10-бағанында ұжымдық шарттардың ағымдағы жылдың басындағы жалпы саны көрсетіледі.
12. Нысанның 11-бағанында ұжымдық шарттардың ағымдағы жылдың басындағы жалпы санынан қолданылу мерзімі өткен ұжымдық шарттардың саны көрсетіледі.
13. Нысанның 12-бағанында ұжымдық шарттардың ағымдағы жылдың басындағы жалпы санынан қолданылу мерзімі өткен ұжымдық шарттардың ішінен жаңа мерзімге қайта жасалған ұжымдық шарттардың саны көрсетіледі.
14. Нысанның 13-бағанында жаңадан жасалған ұжымдық шарттардың саны көрсетіледі.
15. Нысанның 14-бағанында әрекеттегі ұжымдық шарттардың жиыны көрсетіледі.
16. Нысанның 15-бағанында әрекеттегі кәсіпорындардың жалпы санынан әрекеттегі ұжымдық шарттардың пайызы көрсетіледі.
17. Нысанның 16-бағанында ұжымдық шарттары бар мемлекеттік кәсіпорындардың жалпы саны көрсетіледі.
18. Нысанның 17-бағанында ұжымдық шарттары бар ірі мемлекеттік кәсіпорындардың жалпы саны көрсетіледі.

1. Настоящая инструкция по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Сведения о количестве коллективных договоров", разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике", которая детализирует порядок заполнения формы, предназначенной для сбора административных данных "Сведения о количестве коллективных договоров" (далее – Форма).
2. Основной задачей ведения данной Формы является осуществление мониторинга за соблюдением трудового законодательства Республики Казахстан.
3. Заполненная Форма предоставляется в Министерство здравоохранения и социального развития Республики Казахстан Управлениями по инспекции труда местных исполнительных органов областей, городов республиканского значения, столицы ежемесячно к 3 числу месяца, следующего за отчетным периодом.
4. Показатели формируются по фактическим данным на первое число текущего отчетного периода.
5. Форму подписывает первый руководитель, а в случае его отсутствия – лицо, исполняющее его обязанности.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В графе 1 Формы указывается общее количество действующих предприятий.
7. В графе 2 Формы указывается общее количество действующих государственных предприятий.
8. В графах 3, 4, 5 Формы указываются количество действующих государственных крупных, средних, малых предприятий соответственно.
9. В графе 6 Формы указывается общее количество действующих частных предприятий.
10. В графах 7, 8, 9 Формы указываются количество действующих частных крупных, средних, малых предприятий соответственно.
11. В графе 10 Формы указывается общее число коллективных договоров на начало текущего года.
12. В графе 11 Формы указывается количество коллективных договоров, по которым истекли сроки действия от общего числа коллективных договоров на начало текущего года.
13. В графе 12 Формы указывается количество коллективных договоров перезаключенных на новый срок из числа коллективных договоров, по которым истекли сроки действия от общего числа коллективных договоров на начало текущего года.
14. В графе 13 Формы указывается количество вновь заключенных коллективных договоров.
15. В графе 14 Формы указывается итого действующих коллективных договоров.
16. В графе 15 Формы указывается процент действующих коллективных договоров от общего количества действующих предприятий.
17. В графе 16 Формы указывается общее количество государственных предприятий, которые имеют коллективные договора.
18. В графе 17 Формы указывается общее количество государственных крупных предприятий, которые имеют коллективные договора.

19. Нысанның 18-бағанында әрекеттегі ірі мемлекеттік кәсіпорындардың санынан ұжымдық шарттары бар ірі мемлекеттік кәсіпорындарды қамту пайызы көрсетіледі (3-баған).
20. Нысанның 19-бағанында ұжымдық шарттары бар орта мемлекеттік кәсіпорындардың жалпы саны көрсетіледі.
21. Нысанның 20-бағанында әрекеттегі орта мемлекеттік кәсіпорындардың санынан ұжымдық шарттары бар орта мемлекеттік кәсіпорындарды қамту пайызы көрсетіледі (4-баған).
22. Нысанның 21-бағанында ұжымдық шарттары бар кіші мемлекеттік кәсіпорындардың жалпы саны көрсетіледі.
23. Нысанның 22-бағанында әрекеттегі кіші мемлекеттік кәсіпорындардың санынан ұжымдық шарттары бар кіші мемлекеттік кәсіпорындарды қамту пайызы көрсетіледі (5-баған).
24. Нысанның 23-бағанында ұжымдық шарттары бар жеке кәсіпорындардың жалпы саны көрсетіледі.
25. Нысанның 24-бағанында ұжымдық шарттары бар ірі жеке кәсіпорындардың жалпы саны көрсетіледі.
26. Нысанның 25-бағанында әрекеттегі ірі жеке кәсіпорындардың санынан ұжымдық шарттары бар ірі жеке кәсіпорындарды қамту пайызы көрсетіледі (7-баған).
27. Нысанның 26-бағанында ұжымдық шарттары бар орта жеке кәсіпорындардың жалпы саны көрсетіледі.
28. Нысанның 27-бағанында әрекеттегі орта жеке кәсіпорындардың санынан ұжымдық шарттары бар орта жеке кәсіпорындарды қамту пайызы көрсетіледі (8-баған).
29. Нысанның 28-бағанында ұжымдық шарттары бар кіші жеке кәсіпорындардың жалпы саны көрсетіледі.
30. Нысанның 29-бағанында әрекеттегі кіші жеке кәсіпорындардың санынан ұжымдық шарттары бар кіші жеке кәсіпорындарды қамту пайызы көрсетіледі (9-баған).

19. В графе 18 Формы указывается процент охвата государственных крупных предприятий, которые имеют коллективные договора от количества действующих государственных крупных предприятий (графа 3).
20. В графе 19 Формы указывается общее количество государственных средних предприятий, которые имеют коллективные договора.
21. В графе 20 Формы указывается процент охвата государственных средних предприятий, которые имеют коллективные договора от количества действующих государственных средних предприятий (графа 4).
22. В графе 21 Формы указывается общее количество государственных малых предприятий, которые имеют коллективные договора.
23. В графе 22 Формы указывается процент охвата государственных малых предприятий, которые имеют коллективные договора от количества действующих государственных малых предприятий (графа 5).
24. В графе 23 Формы указывается общее количество частных предприятий, которые имеют коллективные договора.
25. В графе 24 Формы указывается общее количество частных крупных предприятий, которые имеют коллективные договора.
26. В графе 25 Формы указывается процент охвата частных крупных предприятий, которые имеют коллективные договора от количества действующих частных крупных предприятий (графа 7).
27. В графе 26 Формы указывается общее количество частных средних предприятий, которые имеют коллективные договора.
28. В графе 27 Формы указывается процент охвата частных средних предприятий, которые имеют коллективные договора от количества действующих частных средних предприятий (графа 8).
29. В графе 28 Формы указывается общее количество частных малых предприятий, которые имеют коллективные договора.
30. В графе 29 Формы указывается процент охвата частных малых предприятий, которые имеют коллективные договора от количества действующих частных малых предприятий (графа 9).