Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің әскери бөлімдері мен мекемелерінің азаматтық персоналы, қазыналық кәсіпорындарының жұмыскерлері үшін мамандығы бойынша жұмыс өтілін есептеу және Қазақстан Республикасының Қарулы Күштеріндегі жұмысы үшін жұмысшыларға пайыздық үстемеақы белгілеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2016 жылғы 26 шілдедегі № 350 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 25 тамызда № 14151 болып тіркелді.
"Азаматтық қызметшілерге, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлеріне, қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1193 қаулысы 4-тармағының 3) тармақшасына, сондай-ақ көрсетілген қаулыға 13-қосымша 2-тармағының 4) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің әскери бөлімдері мен мекемелерінің азаматтық персоналы, қазыналық кәсіпорындарының жұмыскерлері үшін мамандығы бойынша жұмыс өтілін есептеу және Қазақстан Республикасының Қарулы Күштеріндегі жұмысы үшін жұмысшыларға пайыздық үстемеақы белгілеу қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі Бюджеттік жоспарлау және қаржы департаментінің бастығы:
1) осы бұйрықты заңнамада белгіленген тәртіппен мемлекеттік тіркеу үшін Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне жолдасын;
2) осы бұйрықтың көшірмесін Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде ресми жариялау үшін мерзімді баспасөз басылымдарына және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне жолдасын;
3) осы бұйрықтың көшірмесін Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық банкінде орналастыру үшін шаруашылық жүргізу құқығында "Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорынға жолдасын;
4) бұйрықты ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің интернет-ресурсына орналастырсын;
5) осы бұйрықтың көшірмесін Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасының Заң департаментіне осы бұйрықтың 2-тармағының 1), 2), 3) және 4) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынсын.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қорғаныс министрінің 25.06.2021 № 412 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Об утверждении Правил исчисления стажа работы по специальности для гражданского персонала воинских частей и учреждений, работников казенных предприятий Вооруженных Сил Республики Казахстан и установления рабочим процентной надбавки за работу в Вооруженных Силах Республики Казахстан
Приказ Министра обороны Республики Казахстан от 26 июля 2016 года № 350. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 августа 2016 года № 14151.
В соответствии с подпунктом 3) пункта 4 постановления Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1193 "О системе оплаты труда гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий", а также подпунктом 4) пункта 2 приложения 13 к указанному постановлению, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила исчисления стажа работы по специальности для гражданского персонала воинских частей и учреждений, работников казенных предприятий Вооруженных Сил Республики Казахстан и установления рабочим процентной надбавки за работу в Вооруженных Силах Республики Казахстан.
2. Начальнику Департамента бюджетного планирования и финансов Министерства обороны Республики Казахстан:
1) в установленном законодательством порядке направить настоящий приказ в Министерство юстиции Республики Казахстан для государственной регистрации;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан копию настоящего приказа направить в периодические печатные издания и в информационно-правовую систему "Әділет" для официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан копию настоящего приказа направить в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
4) разместить настоящий приказ на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представить в Юридический департамент Министерства обороны Республики Казахстан сведения об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3) и 4) пункта 2 настоящего приказа.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Министра обороны Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 3 - в редакции приказа Министра обороны РК от 25.07.2021 № 412 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

4. Бұйрық лауазымды адамдарға, оларға қатысты бөлігінде жеткізілсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрі
И. Тасмағамбетов
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2016 жылғы 26 шілдедегі
№ 350 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің әскери бөлімдері мен мекемелерінің азаматтық персоналы, қазыналық кәсіпорындарының жұмыскерлері үшін мамандығы бойынша жұмыс өтілін есептеу және Қазақстан Республикасының Қарулы Күштеріндегі жұмысы үшін жұмысшыларға пайыздық үстемеақы белгілеу қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Қағидалар жұмыскерлер атқаратын лауазымға сәйкес лауазымдық жалақыны (тарифтік мөлшерлеме), Қазақстан Республикасының Қарулы Күштеріндегі (бұдан әрі – Қарулы Күштер) жұмысы үшін жұмысшыларға пайыздық үстемеақы мөлшерін айқындау мақсатында Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің әскери бөлімдері мен мекемелерінің азаматтық персоналы, қазыналық кәсіпорындарының жұмыскерлері үшін мамандығы бойынша жұмыс өтілін есептеу және Қазақстан Республикасының Қарулы Күштеріндегі жұмысы үшін жұмысшыларға пайыздық үстемеақы белгілеу тәртібін және шарттарын (бұдан әрі – Қағидалар) айқындайды.
2. Жұмыскерлердің еңбек сіңірген жылдары үшін лауазымдық жалақысын арттыруға, пайыздық үстемеақы мөлшерін белгілеуге немесе өзгертуге құқығы ол туындаған күннен бастап іске асырылады.
3. Қарулы Күштердегі жұмысы үшін үстемеақы әскери қызметшілердің лауазымдарына уақытша тағайындалған, уақытша жұмыс істейтін және маусымдық жұмыстармен айналысатын азаматтық персонал адамдарына төленбейді.
2-тарау. Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің әскери бөлімдері мен мекемелерінің азаматтық персоналы, қазыналық кәсіпорындарының жұмыскерлері үшін мамандығы бойынша жұмыс өтілін есептеу және Қарулы Күштердегі жұмысы үшін жұмысшыларға пайыздық үстемеақы белгілеу тәртібі мен шарттары
4. Мамандығы бойынша жұмыс өтілін және мамандығы бойынша жұмыстың ұқсастығын, Қарулы Күштердегі жұмысы үшін үстемеақы алу үшін жұмыс өтілін еңбек өтілін есептеу жөніндегі комиссия айқындайды, оның құрамын мекеменің басшысы бекітеді.
5. Еңбек өтілін есептеу жөніндегі комиссия комиссия мүшелерінен және комиссия хатшысынан тұрады. Комиссия мүшелерінің ішінен жалпы дауыс берумен төраға тағайындалады. Еңбек өтілін есептеу жөніндегі комиссияның төрағасы комиссияның қызметіне басшылық жасайды, оның отырыстарында төрағалық етеді, оның жұмысын жоспарлайды, жалпы бақылауды жүзеге асырады және оның қызметі және ол қабылдайтын шешімдер үшін жауапты болады.

4. Приказ довести до должностных лиц в части, их касающейся.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр обороны
Республики Казахстан И. Тасмагамбетов
Правила
исчисления стажа работы по специальности для гражданского
персонала воинских частей и учреждений, работников казенных предприятий
Вооруженных Сил Республики Казахстан и
установления рабочим процентной надбавки за работу в
Вооруженных Силах Республики Казахстан
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила определяют порядок и условия исчисления стажа работы по специальности для гражданского персонала воинских частей и учреждений, работников казенных предприятий Вооруженных Сил Республики Казахстан и установления рабочим процентной надбавки за работу в Вооруженных Силах Республики Казахстан (далее – Правила) в целях определения должностного оклада (тарифной ставки) согласно занимаемой должности работников, размера процентной надбавки рабочим за работу в Вооруженных Силах Республики Казахстан (далее – Вооруженные Силы).
2. Право работников на повышение должностного оклада, установление или изменение размера процентной надбавки за выслугу лет реализуется со дня его возникновения.
3. Надбавка за работу в Вооруженных Силах не выплачивается лицам гражданского персонала, временно назначенным на должности военнослужащих, временным рабочим и занятым на сезонных работах.
Глава 2. Порядок и условия исчисления стажа работы по
специальности для гражданского персонала воинских частей и учреждений,
работников казенных предприятий Вооруженных Сил Республики Казахстан и
установления рабочим процентной надбавки за работу в Вооруженных Силах
4. Стаж работы по специальности и идентичность работы по специальности, стаж работы на получение надбавки за работу в Вооруженных Силах определяется комиссией по исчислению трудового стажа, состав которой утверждается руководителем учреждения.
5. Комиссия по исчислению трудового стажа состоит из членов комиссии и секретаря комиссии. Из числа членов комиссии общим голосованием назначается председатель. Председатель комиссии по исчислению трудового стажа руководит деятельностью комиссии, председательствует на ее заседаниях, планирует ее работу, осуществляет общий контроль и несет ответственность за деятельность и принимаемые ею решения.

6. Мамандығы бойынша жұмыс өтілін айқындайтын құжат Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 35-бабына сәйкес жұмыскердің еңбек қызметін растайтын құжат, әскери қызметтен шығарылған азаматтар үшін – әскери билет болып табылады.
7. Ұсынылған материалдарды зерделеу және жұмыскермен әңгімелесу нәтижелері бойынша еңбек өтілін есептеу жөніндегі комиссия мамандығы бойынша жұмыс өтіліне қосылуға тиіс кезеңдерді күнтізбелік есептеуде, Қарулы Күштердегі жұмысы үшін үстемеақы белгілеуді айқындайды.
8. Комиссияның мамандығы бойынша жұмыс өтілін есептеу, Қазақстан Республикасының Қарулы Күштеріндегі жұмысы үшін үстемеақы белгілеу туралы шешімі осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес нысан бойынша мамандығы бойынша жұмыс өтілін есептеу, Қазақстан Республикасының Қарулы Күштеріндегі жұмысы үшін үстемеақы белгілеу туралы комиссия отырысының хаттамасымен ресімделеді, оған төраға, отырысқа қатысқан комиссия мүшелері және хатшы қол қояды.
9. Мамандығы бойынша жұмыс өтілін есептеу, Қарулы Күштердегі жұмысы үшін үстемеақы белгілеу туралы қабылданған шешім туралы отырыстың хаттамасынан үзінді көшірме әр жұмыскерге үш данада ресімделеді (бір данасы – кадр қызметіне, екіншісі – қаржы қызметіне, үшіншісі – жұмыскерге қолтаңбасын қойғызып беріледі).
10. Мамандығы бойынша жұмыс өтілін есептеу, Қарулы Күштердегі жұмысы үшін үстемеақы белгілеу туралы комиссияның шешімі негізінде мекеменің кадр және қаржы қызметтері қарағаннан кейін жұмыскер атқаратын лауазымға сәйкес лауазымдық жалақысы (тарифтік мөлшерлемесі) айқындалады және әскери бөлім (мекеме) бойынша бұйрықпен бекітіледі.
11. Мамандығы бойынша жұмыс өтіліне мыналар есептеледі:
1) Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарының, оның ішінде бұрынғы КСРО-ның әскери бөлімдері мен мекемелерінде ұқсас мамандықтар бойынша жұмыс уақыты;
2) қорғаныс істері жөніндегі департаменттердің, басқармалардың, бөлімдердің жұмыскерлері үшін жергілікті әскери басқару органдарындағы азаматтық қызметші (білікті жұмысшыларды қоспағанда) және әскери қызметшілер лауазымдарындағы (жұмысшылар мамандықтарына ұқсас лауазымдарды қоспағанда) барлық жұмыс кезеңі есептеледі;
3) теріс себептер бойынша шығарылған адамдардан басқа, Қазақстан Республикасының Қарулы Күштеріндегі, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарындағы әскери қызмет, бұрынғы КСРО-дағы, Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығына (бұдан әрі – ТМД) қатысушы мемлекеттердегі және осы Достастықтың Біріккен Қарулы Күштеріндегі міндетті әскери қызмет, міндетті мерзімді әскери қызмет;
4) теріс себептер бойынша шығарылған адамдардан басқа, бұрынғы КСРО-ның және ТМД-ға қатысушы мемлекеттердің мемлекеттік қауіпсіздік органдарындағы әскери қызметшілер лауазымдарындағы, ал 1955 жылғы 1 қазанға дейін – бұрынғы КСРО Мемлекеттік қауіпсіздік комитеті бекіткен лауазымдар тізбесі бойынша жедел, жетекші және басшы құрамының лауазымдарындағы, ал басқа да лауазымдарда – әскери немесе арнайы атақ берілген күннен бастап, 1955 жылғы 1 қазаннан бастап – әскери қызметшілер лауазымдарындағы қызмет;

6. Документом для определения стажа работы по специальности является документ, подтверждающий трудовую деятельность работника в соответствии со статьей 35 Трудового кодекса Республики Казахстан, для граждан, уволенных с воинской службы - военный билет.
7. По результатам изучения представленных материалов и собеседования с работником комиссия по исчислению трудового стажа определяет в календарном исчислении периоды, подлежащие включению в стаж работы по специальности, установление надбавки за работу в Вооруженных Силах.
8. Решение комиссии об исчислении стажа работы по специальности, установлении надбавки за работу в Вооруженных Силах Республики Казахстан оформляется протоколом заседания комиссии об исчислении стажа работы по специальности, установлении надбавки за работу в Вооруженных Силах Республики Казахстан по форме, согласно приложению к настоящим Правилам, который подписывается председателем, членами комиссии, присутствовавшими на ее заседании, и секретарем.
9. Выписка из протокола заседания о принятом решении об исчислении стажа работы по специальности, установлении надбавки за работу в Вооруженных Силах оформляется на каждого работника в трех экземплярах (один экземпляр - в кадровую службу, второй - в финансовую службу, третий выдается под роспись работнику).
10. На основании решения комиссии об исчислении стажа работы по специальности, установлении надбавки за работу в Вооруженных Силах после рассмотрения кадровой и финансовой службами учреждения определяется должностной оклад (тарифная ставка) согласно занимаемой должности и утверждается приказом по воинской части (учреждению).
11. В стаж работы по специальности засчитывается:
1) время работы по идентичной специальности в воинских частях и учреждениях Вооруженных Сил, в других войсках и воинских формированиях Республики Казахстан, в том числе и бывшего СССР;
2) для работников департаментов, управлений, отделов по делам обороны засчитывается весь период работы в местных органах военного управления на должностях гражданских служащих (за исключением квалифицированных рабочих) и военнослужащих (за исключением должностей, аналогичных профессиям рабочих);
3) воинская служба в Вооруженных Силах, других войсках и воинских формированиях Республики Казахстан, действительная военная служба, действительная срочная военная служба бывшего СССР, государств-участников Содружества Независимых Государств (далее - СНГ) и Объединенных Вооруженных Силах этого Содружества, кроме лиц, уволенных по отрицательным мотивам;
4) служба в органах государственной безопасности бывшего СССР и государств-участников СНГ в должностях военнослужащих, а до 1 октября 1955 года - в должностях оперативного, руководящего и начальствующего составов по перечню должностей, утвержденному Комитетом государственной безопасности бывшего СССР, а в других должностях - со дня присвоения воинского или специального звания, с 1 октября 1955 года - в должностях военнослужащих, кроме лиц, уволенных по отрицательным мотивам;

5) теріс себептер бойынша шығарылған адамдардан басқа, Қазақстан Республикасының арнаулы мемлекеттік органдарындағы қызмет;
6) теріс себептер бойынша шығарылған адамдардан басқа, прокуратура, ішкі істер, мемлекеттік фельдъегерлік қызмет, қаржы полициясы (салық полициясы (милиция), мемлекеттік өртке қарсы қызмет, қылмыстық-атқару жүйесі, оның ішінде бұрынғы КСРО-ның және ТМД-ға қатысушы мемлекеттердің, бұрынғы Қазақстан Республикасы Мемлекеттік тергеу комитетінің органдарындағы офицерлер, басшы және қатардағы жауынгерлер құрамының лауазымдарындағы (оның ішінде тағылымгерлер лауазымдарындағы) қызмет – лауазымға тағайындалған күннен бастап;
7) Қарулы Күштерге, арнаулы мемлекеттік органдарға, прокуратура, ішкі істер, мемлекеттік фельдъегерлік қызмет, қаржы полициясы (салық полициясы (милиция), мемлекеттік өртке қарсы қызмет, қылмыстық-атқару жүйесі, сондай-ақ бұрынғы Мемлекеттік тергеу комитетінің органдарына қызметке ауысқан жағдайларда сот органдарында судьялар лауазымдарындағы жұмыс уақыты;
8) жүктілігі және бала туу бойынша демалыс, сондай-ақ еңбек заңнамасына сәйкес берілген бала күтімі бойынша жалақысы сақталмайтын қосымша демалыс уақыты;
9) шетелде әскерлердегі, мекемелердегі мамандығы бойынша ұқсас лауазымдардағы жұмыстар;
10) Қазақстан Республикасы Парламенті депутатының, мәслихат депутатының өкілеттіктерін жүзеге асыру;
11) мемлекеттік мекеменің жолдамасы бойынша кадрларды даярлау, қайта даярлау және біліктілігін арттыру курстарында жұмыстан қол үздіріп оқыту, егер жұмыскер курстарға түскенге дейін Қарулы Күштердің әскери бөлімдерінде, мекемелерінде, кәсіпорындарында жұмыс істеген болса және оларды аяқтағаннан кейін бұрынғы жұмыс орнына қайта оралса;
12) мамандығы бойынша мемлекеттік қызметтегі жұмыстар;
13) басқа ұйымдардағы мамандығы бойынша ұқсас лауазымдардағы жұмыстар;
14) растайтын құжаттарды (комиссияның келісілген шешімін немесе заңды күшіне енген сот шешімін) ұсынумен заңсыз жұмыстан шығарылған кезде мәжбүрлі жұмыста болмау.
Ескерту. 11-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Қорғаныс министрінің 30.03.2017 № 132 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
12. Қарулы Күштердегі жұмысы үшін жұмысшыларға үстемеақы белгілеуге құқық беретін жұмыс өтіліне Қарулы Күштердің әскери бөлімдері мен мекемелеріндегі барлық жұмыс уақыты қосылады, сондай-ақ осы Қағидалардың 11-тармағының 3)-14) тармақшаларында айқындалған кезеңдер қосылады.
Қазақстан Республикасы Қарулы
Күштерінің әскери бөлімдері
мен мекемелерінің азаматтық
персоналы, қазыналық
кәсіпорындарының
жұмыскерлері үшін мамандығы
бойынша жұмыс өтілін есептеу
және Қазақстан
Республикасының Қарулы
Күштеріндегі жұмысы үшін
жұмысшыларға пайыздық
үстемеақы белгілеу
қағидаларына қосымша
нысан
Мамандығы бойынша жұмыс өтілін есептеу, Қазақстан Республикасының
Қарулы Күштеріндегі жұмысы үшін үстемеақы белгілеу туралы комиссия
отырысының
ХАТТАМАСЫ
20__ жылғы "__"______ № ______________
Төраға: _______________________________________________________________
(лауазымы, тегі, аты-жөні)
Комиссия мүшелері: ____________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
(лауазымы, тегі, аты-жөні)
Хатшы: _______________________________________________________________
(лауазымы, тегі, аты-жөні)
Тыңдағандар: жұмыс өтілі есептелетін жұмыскер.
____________________________________
(Т.А.Ә.(ол бар болған кезде), лауазымы)
_____________________________________
жұмыс орны, тұрғылықты жерінің мекенжайы
Еңбек өтілін тексеру:
Лауазымы (мамандығы)
Жұмыс орны (мемлекеттік органның, әскери бөлімнің, мекеменің, кәсіпорынның атауы)
Жұмыс кезеңі
Ескертпе
қай уақыттан бастап
қай уақытқа дейін
1
2
3
4
5
ҚАУЛЫ ЕТТІ:
Жұмыс өтілі _________________________
___________________ жыл ________ ай ___________ күн болып белгіленеді.
(жазбаша түрде)
_________________________________________________________________________
Еңбек өтілін есептеу жөніндегі комиссия төрағасы: ____________________________
(қолы)
Еңбек өтілін есептеу жөніндегі комиссия хатшысы:
_______________________________
(қолы)
Еңбек өтілін есептеу жөніндегі комиссия мүшелері:
____________________________
(қолы)
____________________________
(қолы)
____________________________
(қолы)
____________________________
(қолы)
Комиссия отырысын өткізу күні 20___ж. "___" __________
Хаттаманың екінші данасын алдым ____________________________________
(жұмыс өтілі белгіленетін жұмыскердің Т.А.Ә. (ол бар болған кезде), қолы және күні)
Мөрге арналған орын

5) служба в специальных государственных органах Республики Казахстан, кроме лиц, уволенных по отрицательным мотивам;
6) служба в органах прокуратуры, внутренних дел, государственной фельдъегерской службы, финансовой полиции (налоговой полиции (милиции), государственной противопожарной службы, уголовно-исполнительной системы, в том числе бывшего СССР и государств-участников СНГ, бывшего Государственного следственного комитета Республики Казахстан в должностях офицерского, начальствующего и рядового составов (в том числе в должностях стажеров) - со дня назначения на должность, кроме лиц, уволенных по отрицательным мотивам;
7) время работы в судебных органах на должностях судей в случаях их перехода на службу в Вооруженные Силы, в специальные государственные органы, органы прокуратуры, внутренних дел, государственной фельдъегерской службы, финансовой полиции (налоговой полиции (милиции), государственной противопожарной службы, уголовно-исполнительной системы, а также бывшего Государственного следственного комитета;
8) отпуска по беременности и родам, а также время дополнительного отпуска без сохранения заработной платы по уходу за ребенком, предоставленного в соответствии с трудовым законодательством;
9) работы в войсках, учреждениях за границей на должностях, идентичных по специальности;
10) осуществления полномочий депутата Парламента Республики Казахстан, депутата маслихата;
11) обучения по направлению государственного учреждения на курсах подготовки, переподготовки и повышения квалификации кадров с отрывом от работы, если работник до поступления на курсы работал в воинских частях, учреждениях, предприятиях Вооруженных Сил и после их окончания вернулся к месту прежней работы;
12) работы на государственной службе по специальности;
13) работы в других организациях на должностях по идентичным специальностям;
14) вынужденного прогула при незаконном увольнении, с предоставлением подтверждающих документов (решение согласительной комиссии либо вступившее в законную силу решение суда).
Сноска. Пункт 11 с изменением, внесенным приказом Министра обороны РК от 30.03.2017 № 132 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
12. В стаж работы, дающий право рабочим на установление надбавки за работу в Вооруженных Силах, включается все время работы в воинских частях и учреждениях Вооруженных Сил, а также включаются периоды, определенные подпунктами 3) - 14) пункта 11 настоящих Правил.
Приложение
к Правилам исчисления стажа
работы по специальности для
гражданского персонала
воинских частей и учреждений,
работников казенных
предприятий Вооруженных Сил
Республики Казахстан и
установления рабочим
процентной надбавки за работу
в Вооруженных Силах
Республики Казахстан
Форма
ПРОТОКОЛ
заседания комиссии об исчислении стажа работы по специальности,
установлении надбавки за работу в Вооруженных силах Республики Казахстан
"__"______ 20__ года № ______________
Председатель: _____________________________________________________
(должность, фамилия, инициалы)
Члены комиссии: ___________________________________________________
___________________________________________________
___________________________________________________
(должности, фамилии, инициалы)
Секретарь: _________________________________________________________
(должность, фамилия, инициалы)
СЛУШАЛИ: работник, которому исчисляется стаж работы.
_____________________________________
(Ф.И.О (при его наличии), должность)
_____________________________________
место работы, адрес места жительства
Проверка трудового стажа:
Должность (профессия)
Место работы (наименование государственного органа, воинской части, учреждения, предприятия)
Период работы
Примечание
с какого времени
по какое время
1
2
3
4
5
ПОСТАНОВИЛИ:
Стаж работы. _________________________ устанавливается
_____________________ лет ________ месяц ___________ дней.
(прописью)
____________________________________________________________________
Председатель комиссии по
исчислению трудового стажа: ____________________________
(подпись)
Секретарь комиссии по
исчислению трудового стажа: _______________________________
(подпись)
Члены комиссии по
исчислению трудового стажа:________________________________
(подпись)
_______________________________
(подпись)
_______________________________
(подпись)
_______________________________
(подпись)
Дата проведения заседания комиссии "___" __________ 20___г.
Второй экземпляр протокола получил_________________________
(ФИО (при его наличии), подпись работника, которому устанавливается стаж работы, и дата)
Место для печати