"Мемлекеттік экологиялық бақылауды ұйымдастыру мен жүргізуге қатысты құжаттардың нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 26 маусымдағы № 435 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің м.а. 2016 жылғы 8 желтоқсандағы № 522 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 19 қаңтарда № 14695 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2021 жылғы 24 мамырдағы № 166 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 24.05.2021 № 166 (01.07.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мемлекеттік экологиялық бақылауды ұйымдастыру мен жүргізуге қатысты құжаттардың нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 26 маусымдағы № 435 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11863 болып тіркелген, 2015 жылғы 25 тамызда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының экологиялық заңнамасын қадағалау жөнінде тексеріс нәтижелері туралы актінің нысаны осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Экологиялық реттеу және бақылау комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмелерін ресми жариялауға мерзімді баспа басылымдарында, және Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің ресми интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастыруды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 2) және 3) тармақшаларымен көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді беруді қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Энергетика вице-министріне жүктелсін.

О внесении изменения в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 26 июня 2015 года № 435 "Об утверждении форм документов, касающихся организации и проведения государственного экологического контроля"
Приказ и.о. Министра энергетики Республики Казахстан от 8 декабря 2016 года № 522. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 января 2017 года № 14695. Утратил силу приказом Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 24 мая 2021 года № 166.
Сноска. Утратил силу приказом Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 24.05.2021 № 166 (вводится в действие c 01.07.2021).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 26 июня 2015 года № 435 "Об утверждении форм документов, касающихся организации и проведения государственного экологического контроля" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11863, опубликованный 25 августа 2015 года в информационной системе "Әділет") следующее изменение:
Форму акта о результатах проверки по соблюдению экологического законодательства Республики Казахстан, утвержденную указанным приказом, изложить в новой редакции, согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету экологического регулирования и контроля Министерства энергетики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление копии настоящего приказа в течение десяти календарных дней со дня его государственной регистрации на официальное опубликование в периодические печатные издания и в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан" для включения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан и интранет-портале государственных органов;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства энергетики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра энергетики Республики Казахстан.

4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
міндетін атқарушы
Б. Жақсалиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
____________ Қ. Бишімбаев
2016 жылғы 10 желтоқсан
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2016 жылғы 8 желтоқсандағы
№ 522 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2015 жылғы 26 маусымдағы
№ 435 бұйрығына
4 қосымша
Қазақстан Республикасының экологиялық заңнамасын сақтау жөніндегі тексерістің нәтижелері туралы акті
20__ жылғы "___" ________                        ____________________
"____" сағат "_____" минут жасалған орны
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
бақылау органының атауы
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
тексеру жүргiзген адамның (адамдардың) тегi, аты, әкесiнiң аты
(егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе) және лауазымы
20__ жылғы "___" ________ тексеру тағайындау туралы № ____ актінің
негізінде, __________________________________________________________
_________________________________________________________ қатысуымен
тексеру жүргiзу кезiнде болған жеке немесе заңды тұлға өкiлiнiң лауазымы
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
тексеру жүргізілген орын
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
тексерiлетiн субъектiнiң атауы немесе тегi, аты, әкесiнiң аты (егер ол жеке
басын куәландыратын құжатта көрсетілсе) тексеру жүргіздім.
Экологиялық заңнаманың сақталуын тексеру барысында мынадай бұзушылықтар анықталды:
Бұзушылықтың сипаттамасы
Табиғатты қорғау заңнамасының нормалары
2015 жылғы 29 қазандағы Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік Кодексінің
152-бабы 4 тармағына сәйкес, егер Қазақстан Республикасының заңнамасында
өзгеше белгіленбесе, тексеру нәтижесiнде анықталған бұзушылықтар бойынша
қосымша уақыт және (немесе) қаржы шығындары қажет болған жағдайда, қарсылықтар
болмаған кезде тексерiлетін субъект тексерудi жүргiзген мемлекеттiк органның
басшысымен келiсiлетін мерзiмдердi көрсете отырып, анықталған бұзушылықтарды
жою жөнiнде қабылданатын шаралар туралы ақпаратты үш жұмыс күнінен кешіктірмей
ұсынуға құқылы.
___________________________________________________________________________
тексеру парағының атауы және бұзушылық анықталған талаптардың тармақтары
_______________________ тексерудi жүргiзген лауазымды адамның (адамдардың) қолы
Тексеру нәтижелері туралы актімен таныстым, акт бойынша ескертулер мен
қарсылықтар __________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
тексерiлетiн субъект өкiлiнiң, сондай-ақ тексерудi жүргiзу
кезiнде қатысқан адамардың актiмен танысуы немесе танысудан бас
тартуы туралы мәлiметтер, олардың қолы немесе қол қоюдан бас тартуы
Қосымшаларының көшірмелерімен бірге актінің бір данасын алдым _____
(қолы)
____________________________________________________________________
тексерілетін субъекті өкілінің тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе)

4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра энергетики
Республики Казахстан
Б. Джаксалиев
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
________________К. Бишимбаев
10 декабря 2016 года
Приложение
к приказу Министра энергетики
Республики Казахстан
от 8 декабря 2016 года № 522
Приложение 4
к приказу Министра энергетики
Республики Казахстан
от 26 июня 2015 года № 435
Форма
Акт о результатах проверки по соблюдению
экологического законодательства Республики Казахстан
"____" __________ 20___года
"____" часов "_____" минут
______________________
место составления
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
наименование органа контроля
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем
личность) и должность лица (лиц), проводившего проверку
на основании акта о назначении проверки от "_____" ___________ 20____
года № ______ , в период с __________ по _______________________ провел
проверку
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
место проведения проверки
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(наименование или фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе,
удостоверяющем личность) проверяемого субъекта
в присутствии ___________________________________________________________________
должность представителя физического или юридического лица,
присутствовавшего при проведении проверки)
При проверке соблюдения экологического законодательства установлены следующие
нарушения:
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Характер нарушения
Норма природоохранного законодательства
Согласно пункту 4 статьи 152 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан
от 29 октября 2015 года по выявленным в результате проверки нарушениям, в случае
необходимости дополнительных временных и (или) финансовых затрат, проверяемый субъект
вправе не позднее трех рабочих дней при отсутствии возражений предоставить информацию
о мерах, которые будут приняты по устранению выявленных нарушений, с указанием сроков,
которые согласовываются с руководителем органа контроля, проводившего проверку, если
иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
________________________________________________________________________________
наименование проверочного листа и пункты требований, по которым
выявлены нарушения
___________________подпись должностного лица (лиц),
проводившего проверку
С актом о результатах проверки ознакомлен (а), замечания и
возражения по акту _______________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
сведения об ознакомлении или отказе в ознакомлении с актом
представителя проверяемого субъекта, а также лиц, присутствовавших
при проведении проверки, их подписи или отказ от подписи
Один экземпляр акта с копиями приложений получил ___________________________
(подпись)
________________________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе,
удостоверяющем личность представителя проверяемого субъекта