2017-2019 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы
Жамбыл облысы Тараз қалалық мәслихатының 2016 жылғы 23 желтоқсандағы № 13-3 шешімі. Жамбыл облысы Әділет департаментінде 2016 жылғы 26 желтоқсанда № 3261 болып тіркелді.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандагы Бюджет кодексінің 9 бабына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабына сәйкес Тараз қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2017-2019 жылдарға арналған қалалық бюджет, тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2017 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 43 221 696 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 7 811 808 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 148 290 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 828 090 мың теңге;
трансферттер түсімі – 34 433 508 мың теңге;
2) шығындар – 46 256 484 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 теңге:
бюджеттік кредиттер - 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 629 514 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 629 514 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -3 664 302 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 3 664 302 мың теңге:
қарыздар түсімі – 3 171 028 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 493 274 теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Жамбыл облысы Тараз қалалық мәслихатының 16.06.2017 № 20-6 (01.01.2017 қолданысқа енгізіледі) шешімімен; өзгерістер енгізілді - Жамбыл облысы Тараз қалалық мәслихатының 18.08.2017 № 22-3 (01.01.2017 қолданысқа енгізіледі); 18.10.2017 № 24-3 (01.01.2017 қолданысқа енгізіледі); 28.11.2017 № 25-3 (01.01.2017 қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2017 жылға арналған қала әкімдігінің резерві 55 330 мың теңге сомасындағы мөлшерінде бекітілсін.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерістер енгізілді – Жамбыл облысы Тараз қалалық мәслихатының 14.04.2017 № 19-3 (01.01.2017 қолданысқа енгізіледі); 18.08.2017 № 22-3 (01.01.2017 қолданысқа енгізіледі); 18.10.2017 № 24-3 (01.01.2017 қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

О городском бюджете на 2017-2019 годы
Решение Таразского городского маслихата Жамбылской области от 23 декабря 2016 года № 13-3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 26 декабря 2016 года № 3261.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Таразский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2017-2019 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы – 43 221 696 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 7 811 808 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 148 290 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 828 090 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 34 433 508 тысяч тенге;
2) затраты – 46 256 484 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 629 514 тенге:
приобретение финансовых активов – 629 514;
5) дефицит (профицит) бюджета - -3 664 302 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 3 664 302 тысяч тенге:
поступление займов – 3 171 028 тенге;
погашение займов - 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 493 274 тенге.
Сноска. Пункт 1 –в редакции решения Таразского городского маслихата Жамбылской области от 16.06.2017 № 20-6 (вводится в действие с 01.01.2017); с изменениями, внесенными решениями Таразского городского маслихата от 18.08.2017 № 22-3 (вводится в действие с 01.01.2017); 18.10.2017 № 24-3 (вводится в действие с 01.01.2017); 28.11.2017 № 25-3 (вводится в действие с 01.01.2017).
2. Утвердить резерв акимата города на 2017 год в 55 330 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решениями Таразского городского маслихата Жамбылской области от 14.04.2017 № 19-3 (вводится в действие с 01.01.2017); 18.08.2017 № 22-3 (вводится в действие с 01.01.2017); 18.10.2017 № 24-3 (вводится в действие с 01.01.2017).

3. 2017 жылға арналған қалалық бюджеттің атқарылу процессіне секвестрлеуге жатпайтын бюджет бағдарламаларының тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
4. Ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін сатудан Тараз қаласы бюджетіне түсетін түсімдердің көлемі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
5. Осы шешімнің орындалуына бақылау және интернет-ресурстарында жариялауды қалалық мәслихаттың бюджет және қаланың әлеуметтік-экономикалық дамуы жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.

3. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения городского бюджета на 2017 год согласно приложению 4.
4. Утвердить объем поступлений в бюджет города Тараза от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения согласно приложению 5.
5. Контроль за исполнением и публикацию на интернет-ресурсе данного решения возложить на постоянную комиссию городского маслихата по бюджету и социально-экономическому развитию города.

6. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күшіне енеді және 2017 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі.
Тараз қалалық Тараз қалалық
мәслихаты сессиясының мәслихаты хатшысының
төрағасы міндетін атқарушы
Т. Мананов Ғ. Мадимаров
Тараз қалалық мәслихатының
2016 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 13-3 шешіміне 1-қосымша
Тараз қаласының 2017 жылға арналған бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – Жамбыл облысы Тараз қалалық мәслихатының 28.11.2017 №25-3 (01.01.2017 қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Атауы
1
2
4

6. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие с 1 января 2017 года.
Председатель сессии Исполняющий обязанности
Таразского городского секретаря Таразского
маслихата городского маслихата
Т. Мананов Г. Мадимаров
Приложение 1
к решению Таразского
городского маслихата № 13-3
от 23 декабря 2016 года
Бюджет города Тараза на 2017 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения Таразского городского маслихата Жамбылской области от 28.11.2017 № 25-3 (вводится в действие с 01.01.2017).
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
4

006
Тұрғын үйге көмек көрсету
221 530
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
149 224
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
20 853
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
98 527
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
140 641
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
211 048
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
113 651
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
283 099
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
85 284
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 310
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 364
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
176 538
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
849
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
16 754
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
6 448
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
6 448
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
16 549 684
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 735 244
002
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, соның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
1 694 901
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорының сақталуын ұйымдастыру
20 464
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
19 879
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
174 313
016
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу
174 313
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
751 738
026
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу

006
Оказание жилищной помощи
221 530
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
149 224
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
20 853
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
98 527
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
140 641
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
211 048
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
113 651
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
283 099
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
85 284
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 310
021
Капитальные расходы государственного органа
2 364
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
176 538
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
849
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
16 754
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
6 448
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
6 448
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
16 549 684
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 735 244
002
Изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
1 694 901
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
20 464
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
19 879
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
174 313
016
Изъятие земельных участков для государственных нужд
174 313
464
Отдел образования района (города областного значения)
751 738
026
Ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства