"Бұқар жырау аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметтік куәлігін беру Қағидаларын және оның сипаттамасын бекіту туралы
Қарағанды облысы Бұқар жырау аудандық мәслихатының 2016 жылғы 26 қыркүйектегі 6 сессиясының № 15 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 26 қазанда № 4017 болып тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысы Бұқар жырау аудандық мәслихатының 2020 жылғы 10 қыркүйектегі № 6 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысы Бұқар жырау аудандық мәслихатының 10.09.2020 № 6 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 30-бабы 4-тармағына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Қоса беріліп отырған "Бұқар жырау аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметтік куәлігін беру Қағидалары және оның сипаттамасы бекітілсін.
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Г. Хомутова
Мәслихат хатшысы А. Әли
Бұқар жырау аудандық мәслихатының
6 сессиясының 2016 жылғы
26 қыркүйектегі № 15
шешімімен бекітілген
"Бұқар жырау аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметтік куәлігін беру Қағидалары және оның сипаттамасы
1. Осы "Бұқар жырау аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметтік куәлігін беру Қағидалары және оның сипаттамасы (бұдан әрі - Қағидалар) "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 30-бабы 4-тармағына сәйкес әзірленген және "Бұқар жырау аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметтік куәлігін беру тәртібін және оның сипаттамасын анықтайды.
2. Қызметтік куәлік (бұдан әрі - куәлік) мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің "Бұқар жырау аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінде атқаратын қызметін растайтын ресми құжат болып табылады.
3. Куәлік мұқабасы жасанды былғарыдан дайындалады және "Бұқар жырау аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің мемлекеттік қызметкерлеріне арналған.
4. Куәлік белгіленген тәртіппен мәслихат хатшысының қолы қойылып беріледі.
5. Куәлік лауазымға тағайындалған, ауыстырылған (қайта тағайындалған), бүлінген, алдындағы берілген куәлік жоғалған кезде беріледі.
6. Атқарып отырған лауазымынан босатылған, қызметтен босатылған, ауыстырылған (қайта тағайындалған) кезде, қызметкерлер тиісті өкімнің шыққан күнінен бастап үш жұмыс күн ішінде куәлікті алған жеріне тапсырады.

Об утверждении Правил выдачи служебного удостоверения государственного учреждения "Аппарат Бухар-Жырауского районного маслихата" и его описание
Решение 6 сессии Бухар-Жырауского районного маслихата Карагандинской области от 26 сентября 2016 года № 15. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 26 октября 2016 года № 4017. Утратило силу решением Бухар-Жырауского районного маслихата Карагандинской области от 10 сентября 2020 года № 6
Сноска. Утратило силу решением Бухар-Жырауского районного маслихата Карагандинской области от 10.09.2020 № 6 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 4 статьи 30 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе Республики Казахстан" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемые Правила выдачи служебного удостоверения государственного учреждения "Аппарат Бухар-Жырауского районного маслихата" и его описание.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Г. Хомутова
Секретарь маслихата А. Әли
Утверждены решением 6 сессии
Бухар-Жырауского районного маслихата
№ 15 от 26 сентября 2016 года
Правила
выдачи служебного удостоверения государственного учреждения "Аппарат Бухар-Жырауского районного маслихата" и его описание
1. Настоящие Правила выдачи служебного удостоверения государственного учреждении "Аппарат Бухар-Жырауского районного маслихата" и его описание (далее - Правила) разработаны в соответствии с пунктом 4 статьи 30 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе Республики Казахстан" и определяют порядок выдачи служебного удостоверения государственного учреждения "Аппарат Бухар-Жырауского районного маслихата" и его описание.
2. Служебное удостоверение (далее - удостоверение) является официальным документом, подтверждающим занимаемую административным государственным служащим должность в государственном учреждении "Аппарат Бухар-Жырауского районного маслихата".
3. Удостоверения изготавливаются в переплете из искусственной кожи и предназначены для государственных служащих государственного учреждения "Аппарат Бухар-Жырауского районного маслихата".
4. Удостоверения выдаются в установленном порядке за подписью секретаря маслихата.
5. Удостоверения выдаются при назначении на должность, перемещении (переназначении), порче, утере ранее выданного удостоверения.
6. При освобождении от занимаемой должности, увольнении, перемещении (переназначении), работники, в течение трех рабочих дней со дня вынесения соответствующего распоряжения сдают удостоверения по месту его получения.

7. Куәліктердің берілуі мен қайтарылуын есепке алуды осы Қағидаларға 1-қосымшадағы нысан бойынша нөмірленетін және тігілетін, куәліктерді беру және қайтару журналында жүзеге асырылады.
8. Куәліктердің берілуі мен қайтарылуын есепке алуды ұйымдастыру-кадрлық жұмыс жөніндегі бас маман (бұдан әрі – бас маман) жүргізеді.
9. Куәліктерді есептен шығаруды және жоюды осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша куәліктерді есептен шығаруға және жоюға арналған тиісті актіні жасай отырып, бас маман жүргізеді.
10. Куәлікті жоғалтқан немесе бүлдірген жағдайда қызметкер үш жұмыс күні ішінде жазбаша түрде мәслихат аппаратының басшысына хабарлайды.
11. Куәлікті жоғалтқан адам жоғалған куәліктің жарамсыздығы туралы ақпаратты жергілікті бұқаралық ақпарат құралдарына жариялауға жібереді.
12. Қызметтік куәлікті дұрыс сақтамау нәтижесінде болған жоғалту, бүліну, сондай-ақ қызметтік куәлікті басқа тұлғаларға беру, қызметтік куәлікті жеке басы үшін қызметтен тыс мақсаттарда пайдаланудың әрбір фактісін аппарат басшысы белгіленген тәртіппен қызметтік тексеру жүргізу қажеттігі тұрғысынан қарайды.
13. Қызметкер кінәсінен жоғалған немесе бүлінген куәлік өз қаражаты есебінен қалпына келтіріледі.
14. Көк түсті жасанды былғарыдан жасалған мұқабадағы куәлікте Қазақстан Республикасының мемлекеттік елтаңбасы бейнеленген және "КУӘЛІК", "УДОСТОВЕРЕНИЕ" деген жазбасы бар. Ашылған түрінде куәліктің мөлшері 65x200 миллиметр, ішбеті (форматы 60x90 миллиметр) бар. Сол жақ және оң жақ ішкі бөлігі белгіленген үлгідегі тангир торының аясында күннің астында қалықтаған бүркіт бейнеленген көгілдір түсте орындалған.Сол жақ бұрыштың сол жағында Қазақстан Республикасы Мемлекеттік Елтаңбасының суреті. Сол жақ бұрыштың оң жағында фотосуретке арналған орын бар (түрлi-түстi фотосурет, көлемi 30х40 миллиметр). Екі жағында да жоғарғы бөлігінде мемлекеттік және орыс тілдерінде "Қазақстан Республикасы, Қарағанды облысы "Бұқар жырау аудандық мәслихатының аппараты" деген жазу басылады, төменгі жағында куәліктің нөмірі, мемлекеттік және орыс тілдерінде тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), атқаратын лауазымы көрсетіледі. Сол жақ төменгі жағында куәліктің берілген күні болады.
15. Куәліктер мәслихат хатшысының қолымен расталады және елтаңбалы мөрмен бекітіледі.
"Бұқар жырау аудандық
мәслихатының аппараты"
мемлекеттік мекемесінің қызметтік
куәлігін беру Қағидаларына және
оның сипаттамасына
1 қосымша
нысан
"Бұқар жырау аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі қызметтік куәліктерін беру және қайтару журналы
р/н
Қызметтік куәліктің нөмірі
Тегі, аты, жөні (бар болса)
Атқаратын лауазымы
Берілген күні
Алғаны жөнінде жеке қолы
Қызметтік куәлікті ауыстыруы және тапсырғаны, (тағайындалуы, лауазымының өзгеруі, мерзімінің өтуі, жұмыстан босатылуы, жоғалуы туралы белгі)
Қызметтік куәлікті жою (актінің нөмірі мен күні)
Ескертпе
Ескертпе: журнал тігілген, нөмірленген болуы тиіс.
"Бұқар жырау аудандық
мәслихатының аппараты"
мемлекеттік мекемесінің қызметтік
куәлігін беру Қағидаларына және
оның сипаттамасына
2 қосымша
нысан
Ұйымның атауы
АКТІ № _____
___________________                                          ___________
жасалу орны күні

7. Учет выдачи и возврата удостоверений осуществляется в журналах выдачи и возврата удостоверений, которые пронумеровываются и прошнуровываются по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
8. Учет выдачи и возврата удостоверений ведется главным специалистом по организационно-кадровой работе (далее – главный специалист).
9. Списание и уничтожение удостоверений производится главным специалистом с составлением акта на списание и уничтожение удостоверений по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
10. В случае утраты или порчи удостоверения работник в течении трех рабочих дней в письменной форме сообщает руководителю аппарата маслихата.
11. Лицо, утерявшее удостоверение, направляет на опубликование в средствах местной массовой информации информацию о недействительности утерянного удостоверения.
12. По каждому факту утери, порчи служебного удостоверения, произошедшего в результате недобросовестного его хранения, а также передачи служебного удостоверения другим лицам, использования служебного удостоверения в личных внеслужебных целях, руководителем аппарата в установленном порядке рассматривается необходимость проведения служебного расследования.
13. Утраченное или испорченное удостоверение по вине работника, работник восстанавливает, за счет собственных средств.
14. Обложка удостоверения в переплете из искусственной кожи синего цвета с изображением Государственного герба Республики Казахстан и надписью "КУӘЛІК", "УДОСТОВЕРЕНИЕ". В развернутом виде удостоверение имеет размер 65x200 миллиметра, вкладыш (форматом 60x90 миллиметра). Левая и правая внутренняя часть выполнена в голубом цвете с изображением парящего орла под солнцем на фоне тангирной сетки установленного образца. Слева в левом углу изображение Государственного Герба Республики Казахстан. Справа в левом углу место для фотографии (фотография цветная, размером 30х40 миллиметра). В верхней части с двух сторон печатается надпись "Республика Казахстан, Карагандинская область, Государственное учреждение "Аппарат Бухар-Жырауского районного маслихата" на государственном и русском языках, по ниспадающей указывается номер удостоверения, фамилия, имя, отчество (при наличии), занимаемая должность на государственном и русском языках. В левой нижней стороне дата выдачи удостоверения.
15. Удостоверения заверяются подписью секретаря маслихата и скрепляются оттиском гербовой печати.
Приложение 1
к Правилам выдачи
служебного удостоверения
государственного учреждения
"Аппарат Бухар-Жырауского районного маслихата"
и его описанию
форма
Журнал выдачи и возврата служебных удостоверений
государственного учреждения "Аппарат Бухар-Жырауского районного маслихата"
№ п/п
Номер служебного удостоверения
Фамилия, имя, отчество (при наличии)
Занимаемая должность
Дата выдачи
Личная подпись о получении
Отметка о замене и сдаче служебного удостоверения (назначение, изменение должности, истечение срока, увольнение, утеря)
Уничтожение служебного удостоверения (номер и дата акта)
Примечание
Примечание: журнал должен быть прошнурован, пронумерован.
Приложение 2
к Правилам выдачи
служебного удостоверения
государственного учреждения
"Аппарат Бухар-Жырауского районного маслихата"
и его описанию
форма
Наименование организации
АКТ №____________
____________________ ______________
место составления дата

Біз, төменде қол қойғандар (кемінде 3 қызметкер, тегін, атын, әкесінің атын (бар болса), атқаратын лауазымын көрсету керек), қызметтік куәлігін беру Қағидаларының 9-тармағының негізінде "Бұқар жырау аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің жұмыстан босатылуға, басқа қызметке ауысуға байланысты қызметтік куәліктерін жою және есептен шығару бойынша осы актіні жасадық.
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) лауазымның атауы қолы
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) лауазымның атауы қолы
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) лауазымның атауы қолы

Мы, нижеподписавшиеся (не менее 3 работников, указать фамилию, имя, отчество (при наличии), занимаемую должность), составили настоящий акт по списанию и уничтожению служебных удостоверений работников государственного учреждения "Аппарат Бухар-Жырауского районного маслихата" на основании пункта 9 Правил выдачи служебного удостоверения, в связи с увольнением, переводом на другую должность.
Фамилия, имя, отчество (при наличии) наименование должности подпись
Фамилия, имя, отчество (при наличии) наименование должности подпись
Фамилия, имя, отчество (при наличии) наименование должности подпись