Мәслихаттың 2015 жылғы 11 желтоқсандағы № 467 "Қостанай облысының 2016-2018 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы мәслихатының 2016 жылғы 12 қазандағы № 70 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 17 қазанда № 6653 болып тіркелді
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 106, 108-баптарына сәйкес Қостанай облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың 2015 жылғы 11 желтоқсандағы № 467 "Қостанай облысының 2016-2018 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6061 тіркелген, 2015 жылғы 26 желтоқсанда "Костанайские новости" газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Қостанай облысының 2016-2018 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2016 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 153435436,6 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 6028129,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 539063,2 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 14983,2 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 146853261,2 мың теңге;
2) шығындар – 153366331,3 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 7219108,6 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 8314190,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 1095081,4 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 573922,0 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу –573922,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -7723925,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 7723925,3 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 2-қосымшалары осы шешімнің 1, 2-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрайымы Г. Капенова
Қостанай облыстық
мәслихатының хатшысы
С. Ещанов
КЕЛІСІЛДІ
"Қостанай облысы әкімдігінің экономика
және бюджеттік жоспарлау басқармасы"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
_________________ Е. Спанов

О внесении изменений в решение маслихата от 11 декабря 2015 года № 467 "Об областном бюджете Костанайской области на 2016-2018 годы"
Решение маслихата Костанайской области от 12 октября 2016 года № 70. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 17 октября 2016 года № 6653
В соответствии со статьями 106, 108 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года Костанайский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата от 11 декабря 2015 года № 467 "Об областном бюджете Костанайской области на 2016-2018 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6061, опубликовано 26 декабря 2015 года в газете "Костанайские новости") следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Костанайской области на 2016-2018 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы – 153435436,6 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 6028129,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 539063,2 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 14983,2 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов –146853261,2 тысячи тенге;
2) затраты –153366331,3 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 7219108,6 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 8314190,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов –1095081,4 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 573922,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 573922,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -7723925,3 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 7723925,3 тысячи тенге.";
приложения 1, 2 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2016 года.
Председатель сессии Г. Капенова
Секретарь Костанайского
областного маслихата
С. Ещанов
СОГЛАСОВАНО
Руководитель государственного учреждения
"Управление экономики и бюджетного
планирования акимата Костанайской области"
_______________________ Е. Спанов

18 277,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
34 272,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
853 402,3
271
Облыстың құрылыс басқармасы
233,2
083
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде орналасқан дәрігерлік амбулаториялар және фельдшерлік-акушерлік пункттерді салу
233,2
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
3 741 264,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
2 978 253,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
2 022 794,3
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
697 399,7
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
871 134,7
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
147 063,7
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
280 634,2
047
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Өрлеу жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
26 562,0
261
Облыстың білім басқармасы
939 719,3
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
895 284,7
037
Әлеуметтік сауықтандыру
44 434,6
271
Облыстың құрылыс басқармасы
15 739,4
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
15 739,4
2
Әлеуметтiк көмек
230 723,6
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
230 723,6
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау
230 723,6
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
532 287,4
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
427 482,2
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
126 503,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 100,0
017
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету стандарттарын енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер)

18277,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
34272,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
853402,3
271
Управление строительства области
233,2
083
Строительство врачебных амбулаторий и фельдшерско-акушерских пунктов, расположенных в сельских населенных пунктах в рамках Дорожной карты занятости 2020
233,2
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
3741264,0
1
Социальное обеспечение
2978253,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
2022794,3
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
697399,7
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
871134,7
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
147063,7
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
280634,2
047
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту Өрлеу
26562,0
261
Управление образования области
939719,3
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
895284,7
037
Социальная реабилитация
44434,6
271
Управление строительства области
15739,4
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
15739,4
2
Социальная помощь
230723,6
256
Управление координации занятости и социальных программ области
230723,6
003
Социальная поддержка инвалидов
230723,6
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
532287,4
256
Управление координации занятости и социальных программ области
427482,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
126503,0
007
Капитальные расходы государственного органа
1100,0
017
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на введение стандартов оказания специальных социальных услуг

25 403,0
018
Үкіметтік емес ұйымдарға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
23 194,0
044
Жергілікті деңгейде көші-қон іс-шараларын іске асыру
595,3
045
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
202 952,0
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
21 511,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
4 430,4
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысалы трансферттер
21 793,5
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы
35 760,0
077
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
35 760,0
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
9 428,1
045
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
9 428,1
270
Облыстың еңбек инспекциясы бойынша басқармасы
59 617,1
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынасын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
58 517,1
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 100,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
7 978 238,1
1
Тұрғын үй шаруашылығы
3 715 790,2
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
5 490,0
047
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
5 490,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
12 319,0
042
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қалаларды және елді мекендерді дамытуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
12 319,0
261
Облыстың білім басқармасы
210 405,9
062
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамытуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
204 242,9
064
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
6 163,0
262
Облыстың мәдениет басқармасы
56 378,7
015
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамытуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

25403,0
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
23194,0
044
Реализация миграционных мероприятий на местном уровне
595,3
045
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
202952,0
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
21511,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
4430,4
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
21793,5
263
Управление внутренней политики области
35760,0
077
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
35760,0
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
9428,1
045
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
9428,1
270
Управление по инспекции труда области
59617,1
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне
58517,1
003
Капитальные расходы государственного органа
1100,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
7978238,1
1
Жилищное хозяйство
3715790,2
253
Управление здравоохранения области
5490,0
047
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
5490,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
12319,0
042
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на развитие городов и сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020
12319,0
261
Управление образования области
210405,9
062
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на развитие городов и сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020
204242,9
064
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
6163,0
262
Управление культуры области
56378,7
015
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на развитие городов и сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020

2 640 128,0
064
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
503 924,0
262
Облыстың мәдениет басқармасы
431 247,0
015
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамытуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
431 247,0
271
Облыстың құрылыс басқармасы
2 428 680,8
014
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттері
623 554,0
027
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
1 805 126,8
2
Коммуналдық шаруашылық
4 808 853,0
271
Облыстың құрылыс басқармасы
332 408,0
058
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
332 408,0
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
4 476 445,0
001
Жергілікті деңгейде энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
75 719,0
004
Елдi мекендердi газдандыру
2 288 747,0
010
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
1 321 976,0
014
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне коммуналдық шаруашылықты дамытуға арналған нысаналы даму трансферттері
491 732,0
032
Ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздерi болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық және жергілікті жүйелерiнен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялау
298 271,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
4 187 159,0
1
Мәдениет саласындағы қызмет
1 040 075,0
262
Облыстың мәдениет басқармасы
1 040 075,0
001
Жергiлiктi деңгейде мәдениет саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
53 024,0
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
79 939,0
005
Тарихи-мәдени мұраны сақтауды және оған қолжетімділікті қамтамасыз ету
226 964,0
007
Театр және музыка өнерін қолдау
680 148,0
2
Спорт
2 057 927,0
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
2 057 927,0
001
Жергіліктті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
57 765,0
002
Облыстық деңгейде спорт жарыстарын өткізу
26 777,0
003
Әр түрлі спорт түрлері бойынша облыстың құрама командаларының мүшелерін дайындау және республикалық және халықаралық спорт жарыстарына қатысуы

2 640 128,0
064
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
503 924,0
262
Управление культуры области
431 247,0
015
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на развитие городов и сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020
431 247,0
271
Управление строительства области
2 428 680,8
014
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда
623 554,0
027
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 805 126,8
2
Коммунальное хозяйство
4 808 853,0
271
Управление строительства области
332 408,0
058
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
332 408,0
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
4 476 445,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и жилищно-коммунального хозяйства
75 719,0
004
Газификация населенных пунктов
2 288 747,0
010
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие системы водоснабжения и водоотведения
1 321 976,0
014
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие коммунального хозяйства
491 732,0
032
Субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения
298 271,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
4 187 159,0
1
Деятельность в области культуры
1 040 075,0
262
Управление культуры области
1 040 075,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры
53 024,0
003
Поддержка культурно-досуговой работы
79 939,0
005
Обеспечение сохранности историко-культурного наследия и доступа к ним
226 964,0
007
Поддержка театрального и музыкального искусства
680 148,0
2
Спорт
2 057 927,0
285
Управление физической культуры и спорта области
2 057 927,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
57 765,0
002
Проведение спортивных соревнований на областном уровне
26 777,0
003
Подготовка и участие членов областных сборных команд по различным видам спорта на республиканских и международных спортивных соревнованиях