Екібастұз қаласының жекеленген санаттағы азаматтарының қоғамдық жолаушылар көлігінде (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүруі туралы
Павлодар облысы Екібастұз қалалық әкімдігінің 2016 жылғы 08 шілдедегі № 733-1/7 және Павлодар облысы Екібастұз қалалық мәслихатының 2016 жылғы 08 шілдедегі № 43/7 бірлескен қаулысы мен шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 09 тамызда № 5198 болып тіркелді. Күші жойылды – Павлодар облысы Екібастұз қалалық әкімдігінің 2021 жылғы 28 сәуірдегі № 328/4 және Павлодар облысы Екібастұз қалалық мәслихатының 2021 жылғы 28 сәуірдегі № 31/4 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен қаулысы мен шешімі.
Ескерту. Күші жойылды – Павлодар облысы Екібастұз қалалық әкімдігінің 28.04.2021 № 328/4 және Павлодар облысы Екібастұз қалалық мәслихатының 28.04.2021 № 31/4 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен қаулысы мен шешімі.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 15) тармақшасына, 31-бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасының 1994 жылғы 21 қыркүйектегі "Қазақстан Республикасында көлік туралы" Заңының 13-бабына сәйкес, Екібастұз қаласының әкiмдiгi ҚАУЛЫ ЕТТІ және Екібастұз қалалық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Жеңілдік құқығын растайтын құжаты болған кезде толық жол жүру билетінің 50% мөлшерінен қоғамдық жолаушылар көлігінде (таксиден басқа) тегін жеңілдікпен жол жүру келесі санаттағы Екібастұз қаласының азаматтары үшін белгіленсін:
1) жасы бойынша зейнеткерлер;
2) 3 топтағы мүгедектер;
3) 18 жасқа дейiнгi төрттен алтыға дейін қоса алғанда балалары бар көп балалы аналар - "Екібастұз автовокзалы - саяжай" бағыты маршрутынан басқа маршруттарда жүрген кезде ғана.
2. Жеңілдік құқығын растайтын құжаты болған кезде қоғамдық жолаушылар көлігінде (таксиден басқа), соның ішінде "Екібастұз автовокзалы - саяжай" бағытымен маршруты бойынша тегін жол жүру келесі санаттағы Екібастұз қаласының азаматтары үшін белгіленсін:
1) Ұлы Отан соғысына қатысушылары мен мүгедектері және Ұлы Отан соғысы қатысушылардың және мүгедектерінің жеңілдік пен кепілдік бойынша теңестірілген тұлғалар;
2) Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегi және мiнсiз әскери қызметi үшiн бұрынғы КСР Одағының ордендерiмен және медальдерiмен наградталған адамдар, сондай-ақ 1988 - 1989 жылдардағы Чернобыль АЭС-iндегi апаттың зардаптарын жоюға қатысқан, оқшаулау аймағынан Қазақстан Республикасына қоныс аудартқан (өз еркiмен көшкен) адамдар қоныс аудартқан күнi анасының құрсағындағы балаларды қоса алғанда;

О льготном проезде отдельных категорий граждан города Экибастуза на общественном пассажирском транспорте (кроме такси)
Совместное постановление акимата города Экибастуза Павлодарской области от 08 июля 2016 года № 733-1/7 и решение маслихата города Экибастуза Павлодарской области от 08 июля 2016 года № 43/7. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 09 августа 2016 года № 5198. Утратило силу совместным постановлением акимата города Экибастуза Павлодарской области от 28 апреля 2021 года № 328/4 и решением Экибастузского городского маслихата Павлодарской области от 28 апреля 2021 года № 31/4 (вводятся в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу совместным постановлением акимата города Экибастуза Павлодарской области от 28.04.2021 № 328/4 и решением Экибастузского городского маслихата Павлодарской области от 28 апреля 2021 года № 31/4 (вводятся в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 15) пункта 1 статьи 6, пунктом 2 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 13 Закона Республики Казахстан от 21 сентября 1994 года "О транспорте в Республике Казахстан", акимат города Экибастуза ПОСТАНОВИЛ и Экибастузский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Установить льготный проезд на общественном пассажирском транспорте (кроме такси), в размере 50% от стоимости полного проездного билета, при наличии документа подтверждающего право на льготу, следующим категориям граждан города Экибастуза:
1) пенсионеры по возрасту;
2) инвалиды 3 группы;
3) многодетные матери, имеющие от четырех до шести детей включительно в возрасте до 18 лет - кроме проезда по маршруту сообщением "Автовокзал "Экибастуз" - дачи".
2. Установить бесплатный проезд на общественном пассажирском транспорте (кроме такси), при наличии документа, подтверждающего право на льготу, следующим категориям граждан города Экибастуза:
1) участники и инвалиды Великой Отечественной войны, а также лица, приравненные по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны;
2) лица, награжденные орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, а также лица из числа участников ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС в 1988 - 1989 годах, эвакуированных (самостоятельно выехавших) из зон отчуждения и отселения в Республику Казахстан, включая детей, которые на день эвакуации находились во внутриутробном состоянии;

3) Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегі және мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдерімен наградталған адамдарға, сондай-ақ 1941 жылғы 22 маусымнан 1945 жылғы 9 мамырға дейін алты айдан кем емес жұмыс істеген (қызмет атқарған) және Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегі және мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдерімен наградталмаған адамдарға;
4) он алты жасқа дейін бала мүгедектер;
5) бірінші және екінші санаттағы мүгедектер;
6) "Алтын алқа" алқасымен марапатталған немесе бұдан бұрын "Батыр ана" атағын алған, сондай-ақ I және II деңгейлі "Ана атағы" орденімен марапатталған көп балалы аналар;
3. Жеңілдік құқығын растайтын құжаты болған кезде "Екібастұз автовокзалы-саяжай" бағытымен маршруты бойынша қоғамдық жолаушылар көлігінде (таксиден басқа) тегін жол жүру келесі санаттағы Екібастұз қаласының азаматтары үшін белгіленсін:
1) жасы бойынша зейнеткерлер;
2) 3 топтағы мүгедектер.
4. Қаржыландыру көзі болып Екібастұз қаласының бюджеті белгіленсін.
5. Екібастұз қаласы әкiмдiгiнің 2012 жылғы 13 сәуірдегі № 457/4 бірлескен қаулысы мен Екібастұз қалалық мәслихатының 2012 жылғы 17 сәуірдегі "Екібастұз қаласы азаматтарының жекеленген санаттарына қоғамдық жолаушылар көлігінде (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүруді ұйымдастыру туралы" № 31/5 шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12-3-327 тіркелген, 2012 жылғы 31 мамырдағы "Отарқа" газетінде, 2012 жылғы 31 мамырдағы "Голос Экибастуза" газетінде жарияланған) күшін жойды деп танылсын.
6. Осы бірлескен қаулының және шешімнің орындалуын бақылау Екібастұз қалалық мәслихатының құрылыс, көлік және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
7. Осы бірлескен қаулы және шешім алғашқы ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Екібастұз қаласының әкімі Қ. Нүкенов
Сессия төрағасы,
қалалық мәслихат хатшысы Б. Құспеков

3) лица, награжденные орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, а также лица, проработавшие (прослужившие) не менее шести месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденные орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны;
4) дети-инвалиды до шестнадцати лет;
5) инвалиды первой и второй группы;
6) многодетные матери, награжденные подвесками "Алтын алка", или получившие ранее звание "Мать-героиня", а также награжденные орденами "Материнская слава" I и II степени;
3. Установить бесплатный проезд на общественном пассажирском транспорте (кроме такси) по маршруту сообщением "Автовокзал "Экибастуз" - дачи", при наличии документа, подтверждающего право на льготу, следующим категориям граждан города Экибастуза:
1) пенсионерам по возрасту;
2) инвалидам 3 группы.
4. Источником финансирования определить бюджет города Экибастуза.
5. Признать утратившим силу совместное постановление акимата города Экибастуза от 13 апреля 2012 года № 457/4 и решение Экибастузского городского маслихата от 17 апреля 2012 года № 31/5 "Об организации льготного проезда на общественном пассажирском транспорте (кроме такси) отдельных категорий граждан города Экибастуза" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12-3-327, опубликовано 31 мая 2012 года в газете "Отарқа", 31 мая 2012 года в газете "Голос Экибастуза").
6. Контроль за исполнением настоящего совместного постановления и решения возложить на постоянную комиссию Экибастузского городского маслихата по вопросам строительства, транспорта и жилищно-коммунального хозяйства.
7. Настоящее совместное постановление и решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Экибастуза К. Нукенов
Председатель сессии,
секретарь городского маслихата Б. Куспеков