"2016-2018 жылдарға арналған Тимирязев ауданының аудандық бюджеті туралы" аудандық мәслихаттың 2015 жылғы 25 желтоқсандағы № 44/1 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мәслихатының 2016 жылғы 25 шілдедегі № 4/3 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 15 тамызда № 3857 болып тіркелді
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 109-бабына және "Құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 06 сәуірдегі Заңының 26-бабына сәйкес, Тимирязев аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2016-2018 жылдарға арналған Тимирязев ауданының аудандық бюджеті туралы" Тимирязев аудандық мәслихатының 2015 жылғы 25 желтоқсандағы № 44/1 (2016 жылғы 13 қаңтарда нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3542 болып тіркелді, 2016 жылғы 26 қаңтарда "Көтерілген тың" аудандық газетінде, 2016 жылғы 26 қаңтарда "Нива" аудандық газетінде жарияланды) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"1. Сәйкесінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес 2016-2018 жылдарға арналған Тимирязев ауданының аудандық бюджеті, оның ішінде 2016 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
кірістер – 1 925 067 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 294 323 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 3 027 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер бойынша – 3 000 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 1 624 717 мың теңге;
2) шығындар – 1 934 560мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелеу – 6 591 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелеу – 15 907 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 9 316 мың теңге;
4) қаржылық активтерімен операция бойынша сальдо – 1 500 мың теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерін сатып алудан – 1 500 мың теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түскен түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит) – - 17 584 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 17 584 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 15 907 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 9 316 мың теңге;
пайдаланатын бюджет қаражатының қалдықтары – 10 993 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 5, 8 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение районного маслихата от 25 декабря 2015 года № 44/1 "О районном бюджете Тимирязевского района на 2016-2018 годы"
Решение маслихата Тимирязевского района Северо-Казахстанской области от 25 июля 2016 года № 4/3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 15 августа 2016 года № 3857
В соответствии со статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и статьей 26 Закона Республики Казахстан от 06 апреля 2016 года "О правовых актах", Тимирязевский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Тимирязевского районного маслихата от 25 декабря 2015 года № 44/1 "О районном бюджете Тимирязевского района на 2016-2018 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3542 от 13 января 2016 года, опубликовано 26 января 2016 года в районной газете "Көтерілген тың", 26 января 2016 года в районной газете "Нива"), следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Тимирязевского района на 2016-2018 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 925 067 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 294 323 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 3 027 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3 000 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 1 624 717тысяч тенге;
2) затраты – 1 934 560 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 6 591 тысяча тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 15 907 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 9 316 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 1 500 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 1 500 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -17 584 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 17 584 тысяча тенге, в том числе:
поступление займов – 15 907 тысяч тенге;
погашение займов – 9 316 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 10 993 тысяч тенге.";
приложения 1, 5, 8 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.

9 738
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9 738
2
Қорғаныс
5 704
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
5 704
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
3 872
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
1 416
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
416
4
Бiлiм беру
1 303 036
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
541
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
541
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім беру бөлімі
1 275 066
001
Жергіліктті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8 343
003
Жалпы білім беру
1 078 916
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
10 113
006
Балалар үшін қосымша білім беру
42 100
007
Аудандық (қалалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
520
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
39 770
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемдер
6 157
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
149
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
7 618
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыру
27 418
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
53 962
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
27429
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
27429
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
74 367
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
73 268
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

9 738
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
9 738
2
Оборона
5 704
122
Аппарат акима района (города областного значения)
5 704
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
3872
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
1 416
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
416
4
Образование
1 303036
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
541
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
541
464
Отдел образования района (города областного значения)
1 275066
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
8 343
003
Общеобразовательное обучение
1 078916
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
10 113
006
Дополнительное образование для детей
42100
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
520
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
39 770
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
6 157
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
149
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
7 618
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
27 418
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
53962
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
27 429
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
27 429
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
74367
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
73268
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения

18416
001
Ақпарат, мемлекеттікті нығайту және әлеуметтік белсенді азаматты қалыптастыру облысында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
8433
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
5 992
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
3 991
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
9 485
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6 260
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
370
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
2 855
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
67 777,9
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
6 175
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларын іске асыру
6 175
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
19740
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
19740
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
8362
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8 144
004
Жердi аймақтарға бөлу жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
218
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
33 500,9
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10 853,9
006
Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
200
007
Қаңғырып жүрген иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
850
009
Жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізу
2 544
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
18498
047
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
555
12
Көлiк және коммуникация
16060
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
2 842
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
2 842
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
13 218
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету

18 416
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
8 433
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
5 992
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
3 991
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
9 485
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
6 260
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
370
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
2 855
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
67777,9
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
6 175
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
6 175
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
19 740
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
19 740
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
8 362
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
8 144
004
Организация работ по зонированию земель
218
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
33 500,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
10 853,9
006
Организация санитарного убоя больных животных
200
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
850
009
Проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных
2 544
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
18498
047
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
555
12
Транспорт и коммуникации
16 060
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
2842
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
2842
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
13 218
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог

511
№ р/н
Төлемдер түрлері
Сомасы (мың теңге)
7
Бейбіт уақытта әскери қызметін өткеру кезінде қаза тапқан (қайтыс болған) әскери қызметкерлердің отбасы
64
8
Бұрынғы КСР Одағы аумағында саяси қуғын-сүргіндерге тікелей ұшыраған және қазіргі уақытта Қазақстан Республикасының азаматы болып табылатын адамдар
64
9
1986-1987 жылдары Чернобыль АЭС-iндегi апаттың, сондай-ақ азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектiлердегi басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың зардаптарын жоюға қатысқан, сондай-ақ ядролық сынақтар мен жаттығуларға тiкелей қатысқан адамдар
96
10
"Алтын алқа", "Күміс алқа", I, II дәрежелі "Ана Даңқы" ордендерімен марапатталған немесе бұрын "Ардақты ана" атағын алған көп балалы аналар
1 655
11
Қазақстан Республикасына ерекше еңбегі үшін зейнетақы тағайындалған адамдар, облыстық маңызы бар дербес зейнеткер мәртебесіне ие зейнеткерлер, ауданның құрметті азаматтары
127
12
Ата-аналармен немесе олардың орнындағы адамдармен бiрге бас бостандығынан айыру орындарында, айдауда, жер аударуда немесе арнайы қоныс аударуда болған саяси қуғын-сүргiндер құрбандарының балалары, сондай-ақ қуғын-сүргiн кезiнде он сегiз жасқа толмаған және оның қолданылуы нәтижесiнде ата-анасының қамқорлығынсыз қалған саяси қуғын-сүргiндер құрбандарының балалары
51
13
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерінің, сондай-ақ жеңiлдiктер мен кепiлдiктер жағынан Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне теңестiрiлген адамдардың протездеуге мұқтаждығы
350
14
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерінің, сондай-ақ жеңiлдiктер мен кепiлдiктер жағынан Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне теңестiрiлген адамдардың Қазақстан Республикасының санаторийлерінде және профилакторийлерінде санаторлық-курорттық емделуге мұқтаждығы
600
15
Амбулаторлық емделуде жатқан азаматтарда туберкулездің белсенді түрінің болуы
424
16
Ұлы Отан соғысына қатысушылар мен мүгедектерінің коммуналдық қызметтерді төлеу және отын сатып алу үшін шығынның орнын толтыруға мұқтаждығы
102
17
Адамның (отбасының) ең төмен күнкөріс деңгейі мөлшерінің бір еселік шегінен аспайтын жан басына шаққандағы орташа табысының болуы
392
Барлығы
5401

511
7
Семьи военнослужащих, погибших (умерших) при прохождении воинской службы в мирное время
64
8
Лица, непосредственно подвергавшиеся политическим репрессиям на территории бывшего Союза ССР и в настоящее время являющихся гражданами Республики Казахстан
64
9
Лица, принимавшие участие в ликвидации последствии катастрофы на ЧАЭС в 1986-87 годах, других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения, а также участвовавшие непосредственно в ядерных испытаниях и учениях.
96
10
Многодетные матери, награжденные подвесками "Алтын алқа", "Күмісалқа", орденами "Материнская Слава" I, II степени или ранее получившие звание "Мать-Героиня"
1 655
11
Лица, которым назначены пенсии за особые заслуги перед Республикой Казахстан, пенсионеры, имеющие статус персонального пенсионера областного значения, почетные граждане района
127
12
Дети жертв политических репрессий, находившиеся вместе с родителями или заменявшими их лицами в местах лишения свободы, в ссылке, высылке или на спецпоселении, а также дети жертв политических репрессий, не достигшие восемнадцатилетнего возраста на момент репрессии и в результате ее применения оставшиеся без родительского попечения
51
13
Нуждаемость участников и инвалидов Великой Отечественной войны в зубопротезировании, кроме драгоценных металлов и протезов из металлокерамики, металлоакрилла
350
14
Нуждаемость участников и инвалидов Великой Отечественной войны, а также лиц приравненных по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны в санаторно-курортном лечении в санаториях и профилакториях Республики Казахстан
600
15
Наличие у граждан, находящихся на амбулаторном лечении, активной формы туберкулеза
424
16
Нуждаемость участников и инвалидов Великой Отечественной войны в возмещении затрат за оплату коммунальных услуг и приобретения топлива
102
17
Наличие среднедушевого дохода лица (семьи) не превышающего порога однократного размера прожиточного минимума
392
Итого
5401