2017-2019 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы
Оңтүстiк Қазақстан облысы Кентау қалалық мәслихатының 2016 жылғы 22 желтоқсандағы № 59 шешiмi. Оңтүстiк Қазақстан облысының Әдiлет департаментiнде 2016 жылғы 27 желтоқсанда № 3934 болып тiркелдi. 2018 жылдың 1 қаңтарына дейін қолданыста болды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75 бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1-тармағы 1) тармақшасына және Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2016 жылғы 9 желтоқсандағы № 8/74-VI "2017-2019 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3919 шешіміне сәйкес, Кентау қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Кентау қаласының 2017-2019 жылдарға арналған қалалық бюджеті тиісінше 1, 2, 3 және 4 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2017 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 11 167 824 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер – 982 994 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 29 318 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 40 287 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 10 115 225 мың теңге;
2) шығындар – 11 248 123 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 2 478 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 3 404 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 926 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы – -82 777 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 82 777 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 3 404 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 926 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 80 299 теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облысы Кентау қалалық мәслихатының 05.12.2017 № 112 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізілсін).
2. 2017 жылы салық түсімдерінен қаланың бюджетіне төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығынан 50 пайыз, төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы 100 пайыз, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы мен әлеуметтік салықтан 50 пайыз аударылатын болып және облыстық бюджеттен қаланың бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар 6 571001 мың теңге көлемінде бекітілсін.
3. Қала әкімдігінің 2017 жылға арналған резерві 16000 мың теңге сомасында белгіленсін.

О городском бюджете на 2017-2019 годы
Решение Кентауского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 22 декабря 2016 года № 59. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 27 декабря 2016 года № 3934. Срок действия решения - до 1 января 2018 года
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Южно-Казахстанского областного маслихата от 9 декабря 2016 года № 8/74-VI "Об областном бюджете на 2017-2019 годы", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3919, Кентауский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет города Кентау на 2017-2019 годы согласно приложениям 1, 2, 3 и 4 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы – 11 167 824 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 982 994 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 29 318 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 40 287 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 10 115 225 тысяч тенге;
2) затраты – 11 248 123 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 2 478 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 3 404 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 926 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит бюджета – -82 777 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 82 777 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 3 404 тысяч тенге;
погашение займов – 926 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 80 299 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Кентауского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 05.12.2017 № 112 (вводится в действие с 01.01.2017).
2. Установить на 2017 год норматив распределения в городской бюджет от общей суммы поступлений индивидуального подоходного налога с доходов, облагаемых у источника выплаты размере 5 процентов, индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты в размере 100 процентов, индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты в размере 50 процентов и объемы бюджетных субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджет города 6 571001 тысяч тенге.
3. Утвердить резерв акимата города на 2017 год в сумме 16000 тысяч тенге.

4. 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексінің 139 бабының 9 тармағына сәйкес 2017 жылға азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде қалалық бюджеттен қаржыландыратын ұйымдарда жұмыс iстейтiн әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшiлердiң айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда Хантағы, Қарнақ, Байылдыр ауылдарындағы мамандарға жиырма бес пайызға, Ащысай ауылының қаладан тыс алыс қашықтықта орналасуын, ауылдың басқа ауылдарға қарағанда әлеуметтік-экономикалық жағдайының өте төмендігін, ауылда тұратын халықтың әл-ауқатының күрт нашарлауын, ауылда өндіріс және басқа тұрмыстық инфрақұрылымдардың жоқтығын ескере отырып Ащысай ауылына отыз пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтiк мөлшерлемелер белгіленсін.

4. В соответствии с пунктом 9 статьи 139 Трудового Кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года установить на 2017 год в селах Байылдыр, Кантаги, Карнак повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки, в селе Ачисай в размере тридцать процентов, из-за отдаленности села Ачисай от города Кентау, низкого уровня социально-экономического развития села, плохого материального положения населения села, отсутствия промышленного производства, слабого развития инфраструктуры села, специалистам в области социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности в организациях, финансируемых из городского бюджета, по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

5. 2017 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқарылуы барысында қысқартыуға жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. 2017 жылы ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін сатудан түсетін Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына түсетін түсімдер көлемі 500 мың теңге болып 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. 2017-2019 жылдарға арналған ауылдық округтердің жергілікті бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 6, 7 және 8-қосымшаларға сәйкес бекітілсін.

5. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2017 год, согласно приложению 4.
6. Утвердить на 2017 год объем поступлений в Национальный фонд Республики Казахстан от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения в сумме 500 тысяч тенге, согласно приложению 5.
7. Утвердить перечень местных бюджетных программ по сельским округам на 2017-2019 годы, согласно приложению 6, 7 и 8.

8. Кентау қаласы ауылдық аймақтары бойынша 2017 жылға арналған жергілікті өзін-өзі басқару органдарына трансферттер сомаларын бөлу көлемдері 9-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. Осы шешім 2017 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілсін.
Қалалық мәслихат
сессиясының төрағасы Ж.Құрманбеков
Қалалық мәслихат хатшысы Т.Балабиев
Кентау қалалық мәслихатының
2016 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 59 шешіміне 1-қосымша
2017 жылға арналған қалалық бюджет

8. Утвердить распределение объемов сумм трансфертов органам местного самоуправления в разрезе сельских территорий города Кентау на 2017 год согласно приложения 9.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2017 года.
Председатель сессии
городсого маслихата Ж. Курманбеков
Секретарь городского
маслихата Т. Балабиев
Приложение 1
к решению Кентауского
городского маслихата
от 22 декабря 2016 года № 59
Городской бюджет на 2017 год

99 625
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
97 545
022
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
860
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
1 220
2
Қаржылық қызмет
305
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
305
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
305
5
Жоспарлау және статистикалық қызмет
2 000
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
2 000
061
Бюджеттік инвестициялар және мемлекеттік-жекешелік әріптестік, оның ішінде концессия мәселелері жөніндегі құжаттаманы сараптау және бағалау
2 000
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
106 496
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
41 741
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
38 804
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 937
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
41 130
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
41 130
482
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және туризм бөлімі
23 625
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
23 625
02
Қорғаныс
595 570
1
Әскери мұқтаждар
11 872
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
11 872
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
11 872
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
583 698
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
583 698
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
583 208
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
490
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
27 792
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
27 792
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

99 625
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
97 545
022
Капитальные расходы государственного органа
860
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 220
2
Финансовая деятельность
305
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
305
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
305
5
Планирование и статистическая деятельность
2 000
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
2 000
061
Проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан для жизнеобеспечения населения при ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера
2 000
9
Прочие государственные услуги общего характера
106 496
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
41 741
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
38 804
013
Капитальные расходы государственного органа
2 937
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
41 130
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
41 130
482
Отдел предпринимательства и туризма района (города областного значения)
23 625
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и туризма
23 625
02
Оборона
595 570
1
Военные нужды
11 872
122
Аппарат акима района (города областного значения)
11 872
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
11 872
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
583 698
122
Аппарат акима района (города областного значения)
583 698
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
583 208
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
490
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
27 792
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
27 792
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

291 964
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
5 445
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
5 445
2
Әлеуметтiк көмек
469 581
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
11 139
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
11 139
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
456 974
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
190 194
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
9 983
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
13 767
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
38 385
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 081
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
45 070
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
129 647
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
27 847
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1 468
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
1 468
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
44 265
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
44 265
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
36 403
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3 705
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
4 157
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2 488 693
1
Тұрғын үй шаруашылығы
391 004
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
13 280
006
Қазақстан Республикасының сейсмоқауіпті өңірлерінде орналысқан тұрғын үйлердің сейсмотұрақтылығын қолдауға бағытталған іс-шаралар
9 680
049
Көп пәтерлі тұрғын үйлерде энергетикалық аудит жүргізу

291 964
464
Отдел образования района (города областного значения)
5 445
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
5 445
2
Социальная помощь
469 581
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
11 139
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
11 139
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
456 974
002
Программа занятости
190 194
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
9 983
006
Оказание жилищной помощи
13 767
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
38 385
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 081
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
45 070
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
129 647
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
27 847
464
Отдел образования района (города областного значения)
1 468
008
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
1 468
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
44 265
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
44 265
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
36 403
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3 705
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
4 157
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 488 693
1
Жилищное хозяйство
391 004
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
13 280
006
Мероприятия, направленные на поддержание сейсмоустойчивости жилых зданий, расположенных в сейсмоопасных регионах Республики Казахстан
9 680
049
Проведение энергетического аудита многоквартирных жилых домов