2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Оңтүстiк Қазақстан облысы Сарыағаш аудандық мәслихатының 2016 жылғы 23 желтоқсандағы № 8-72-VI шешiмi. Оңтүстiк Қазақстан облысының Әдiлет департаментiнде 2017 жылғы 5 қаңтарда № 3951 болып тiркелдi. 2018 жылдың 1 қаңтарына дейін қолданыста болды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңынының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына және Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2016 жылғы 9 желтоқсандағы № 8/74-VI "2017-2019 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы", Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3919 тіркелген шешіміне сәйкес, Сарыағаш аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Сарыағаш ауданының 2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджеті 1, 2 және 3 – қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2017 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 52 115 943 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 919 638 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 81 900 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 83 344 мың теңге;
трансферттер түсімі – 48 031 061 мың теңге;
2) шығындар – 52 277 044 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 126 290 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 153 158 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 26 868 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы – -287 391 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 287 391 мың теңге, оның
ішінде:
қарыздар түсімі – 153 158 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 26 868 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 161 101 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облысы Сарыағаш аудандық мәслихатының 14.12.2017 № 17-177-VI шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2017 жылы облыстық бюджетке аудандық бюджеттен жеке табыс салығы 50 пайыз және әлеуметтік салықтан 50 пайыз мөлшерінде бөлу нормативі белгіленсін.
3. 2017 жылы облыстық бюджеттен ауданның бюджетіне берілетін бюджеттік субвенция көлемі – 27 895 515 мың теңге болып белгіленсін.
4. Ауданның жергілікті атқарушы органның 2017 жылға арналған резерві 74 607 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық қорын қалыптастыруға немесе ұлғайтуға бағытталған, бюджеттік бағдарламалар бөлінісінде 2017 жылға арналған даму бағдарламаларының тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

О районном бюджете на 2017-2019 годы
Решение Сарыагашского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 23 декабря 2016 года № 8-72-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 5 января 2017 года № 3951. Срок действия решения - до 1 января 2018 года
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Южно-Казахстанского областного маслихата от 9 декабря 2016 года № 8/74-VI "Об областном бюджете на 2017-2019 годы", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3919, Сарыагашский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Сарыагашского района на 2017-2019 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы – 52 115 943 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 3 919 638 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 81 900 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 83 344 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 48 031 061 тысяч тенге;
2) затраты – 52 277 044 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 126 290 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 153 158 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 26 868 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит бюджета – - 287 391 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 287 391 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 153 158 тысяч тенге;
погашение займов – 26 868 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 161 101 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Сарыагашского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 14.12.2017 № 17-177-VI (вводится в действие с 01.01.2017).
2. Установить на 2017 год норматив распределения индивидуального подоходного налога 50 процентов и социального налога в размере 50 процентов в областной бюджет.
3. Установить объем бюджетных субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджет района на 2017 год в сумме 27 895 515 тысяч тенге.
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2017 год в сумме 74 607 тысяч тенге.
5. Утвердить перечень бюджетных программ развития, направленных в 2017 году на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и на формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц, в разрезе бюджетных программ согласно 4 приложения.

6. 2017 жылға арналған жергілікті бюджеттерді атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. 2017 жылға арналған әрбір аудандық маңызы бар қаланың, кенттің және ауылдық округтердің бюджеттік бағдарламалары тізбесі 6-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. 2017 жылға жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттердің аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер арасында бөліну тізбесі 7-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

6. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2017 год согласно 5 приложения.
7. Утвердить перечень бюджетных программ города районного значения, поселка и сельского округа на 2017 год согласно 6 приложения.
8. Утвердить распределение трансфертов органам местного самоуправления между городами районного значения, селами, поселками, сельскими округами на 2017 год согласно 7 приложения.

9. 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасының Еңбек Кодексінің 139 бабының 9 тармағына сәйкес 2017 жылға азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдарда жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылары мен тарифтік мөлшерлемелер белгіленсін.

9. В соответсвии с пунктом 9 статьи 139 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года установить на 2017 год повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки специалистам в области социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности в организациях, финансируемых из районного бюджета, по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

10. Осы шешім 2017 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессия төрағасы Р. Дүйсенов
Аудандық мәслихат хатшысы Ж.Сүлейменов
Сарыағаш аудандық мәслихаттың
2016 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 8-72-VI шешіміне 1 қосымша
2017 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облысы Сарыағаш аудандық мәслихатының 14.12.2017 № 17-177-VI шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
сомасы мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы

10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2017 года.
Председатель сессии
районного маслихата Р. Дуйсенов
Секретарь районного
маслихата Ж. Сүлейменов
Приложение 1 к решению
Сарыагашского районного маслихата
от 23 декабря 2016 года № 8-72-VI
Районный бюджет на 2017 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Сарыагашского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 14.12.2017 № 17-177-VI (вводится в действие с 01.01.2017).
Категория
сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование

464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
003
Жалпы білім беру
Сарыағаш аудандық мәслихаттың
2016 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 8-72-VI шешіміне 6 қосымша
2017 жылға арналған әрбір аудандық маңызы бар қаланың, кенттің және ауылдық округтердiң бюджеттiк бағдарламалары тізбесі
Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облысы Сарыағаш аудандық мәслихатының 14.12.2017 № 17-177-VI шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
Функционалдық топ
сомасы мың теңге
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
Жемісті ауылдық округі әкімі аппараты

464
Отдел образования района (города областного значения)
003
Общеобразовательное обучение
Приложение 6 к решению
Сарыагашского районного маслихата
от 23 декабря 2016 года № 8-72-VI
Перечень бюджетных программ города районного значения, поселка и сельского округа на 2017 год.
Сноска. Приложение 6 - в редакции решения Сарыагашского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 14.12.2017 № 17-177-VI (вводится в действие с 01.01.2017).
Функциональная группа
сумма, тысяч тенге
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
Аппарат акима Жемистинского сельского округа