Семей қаласының 2017-2019 жылдарға арналған бюджеті туралы
Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласы мәслихатының 2016 жылғы 21 желтоқсандағы № 9/66-VI шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 9 қаңтарда № 4803 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына, Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2016 жылғы 9 желтоқсандағы № 8/75-VІ "2017-2019 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" (нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4773 болып тіркелген) шешіміне сәйкес, Семей қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2017-2019 жылдарға арналған қалалық бюджет 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2017 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 29 128 803,6 мың теңге:
салықтық түсімдер – 16 117 630,2 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 78 879,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 250 446,2 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 11 681 848,2 мың теңге;
2) шығындар – 28 723 808,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 2 260 151,9 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 2 437 175,7 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 177 023,8 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 117 500,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 117 500,0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 972 656,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 972 656,3 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласының мәслихатының 21.02.2017 № 11/79-VI; 06.04.2017 № 13/90-VI; 19.05.2017 № 14/93-VI; 28.07.2017 № 17/108-VI; 18.10.2017 № 19/120-VI ; 07.12.2017 № 20/123-VI (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Ауданның (облыстық маңызы бар қаланының) жергілікті атқарушы органының резерві 333 949,2 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласының мәслихатының 07.12.2017 № 20/123-VI шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. 2017 жылға арналған әлеуметтік салық, жеке табыс салығы бойынша табыстарды бөлу нормативтері Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2016 жылғы 9 желтоқсандағы № 8/75-VІ "2017-2019 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" (нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4773 болып тіркелген) шешіміне сәйкес 100 пайыз атқарылуға алынсын.

О бюджете города Семей на 2017-2019 годы
Решение маслихата города Семей Восточно-Казахстанской области от 21 декабря 2016 года № 9/66-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 9 января 2017 года № 4803
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 9 декабря 2016 года № 8/75-VI "Об областном бюджете на 2017-2019 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4773), маслихат города Семей РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2017-2019 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы – 29 128 803,6 тысяч тенге:
налоговые поступления – 16 117 630,2 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 78 879,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 250 446,2 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 11 681 848,2 тысяч тенге;
2) затраты – 28 723 808,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 2 260 151,9 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 2 437 175,7 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 177 023,8 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 117 500,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 117 500,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 972 656,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 972 656,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата города Семей Восточно-Казахстанской области от 21.02.2017 № 11/79-VI; от 06.04.2017 № 13/90-VI; от 19.05.2017 № 14/93-VI; от 28.07.2017 № 17/108-VI; от 18.10.2017 № 19/120-VI; от 07.12.2017 № 20/123-VI (вводится в действие с 01.01.2017).
2. Утвердить резерв местного исполнительного органа района (города областного значения) – 333 949,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения маслихата города Семей Восточно-Казахстанской области от 07.12.2017 № 20/123-VI (вводится в действие с 01.01.2017).
3. Принять к исполнению на 2017 год нормативы распределения доходов в бюджет города по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу в размере 100 процентов, согласно решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 9 декабря 2016 года № 8/75-VI "Об областном бюджете на 2017-2019 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4773).

4. Қала бюджетінде азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек ескерілсін.
5. Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек кодексінің 139-бабының 9-тармағына сәйкес азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін білім беру және мәдениет саласындағы мамандарға бюджет қаражаты есебінен қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және мөлщерлемелермен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтік мөлшерлемелер белгіленсін.
Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін білім беру және мәдениет саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесін жергілікті өкілді органмен келісу бойынша жергілікті атқарушы орган айқындайды.
6. 2017 жылға арналған жергілікті бюджетті орындау барысында секвестрге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізімі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

4. Учесть в бюджете города затраты на социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан.
5. В соответствии с пунктом 9 статьи 139 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года установить гражданским служащим образования и культуры, работающим в сельской местности, за счет бюджетных средств повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
Перечень должностей специалистов в области образования и культуры, являющиеся гражданскими служащими и работающих в сельской местности, определяются местным исполнительным органом по согласованию с местным представительным органом.
6. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру, в процессе исполнения бюджета на 2017 год, согласно приложению 4.

7. 2017 жылға арналған бюджетіне ауыл шаруашылық мақсатындағы жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер көлемі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. Бюджетте ауылдық округтердің, кенттердің бюджеттік бағдарламалары 6, 7, 8 - қосымшаларға сәйкес ескерілсін.
9. Бюджетте жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер 9, 10, 11 – қосымшаларға сәйкес ескерілсін.
10. Семей қаласы мәслихатының кейбір шешімдердің 12-қосымшаға сәйкес күші жойылды деп танылсын.

7. Утвердить объем поступлений в бюджете на 2017 год от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения, согласно приложению 5.
8. Учесть в бюджете бюджетные программы сельских округов, поселков, согласно приложениям 6, 7, 8.
9. Учесть в бюджете трансферты органам местного самоуправления согласно приложениям 9, 10, 11.
10. Признать утратившими силу некоторые решения маслихата города Семей согласно приложению 12.

16 964,0
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
16 964,0
2
Әлеуметтiк көмек
1 650 316,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 650 316,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
531 201,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
8 271,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
60 445,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
306 797,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
63 901,0
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
94 309,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
162 177,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
236 421,8
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
128 187,2
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
58 606,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
224 502,3
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
224 502,3
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
113 330,3
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3 744,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 981,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
99 007,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
5 440,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
6 738 296,8
1
Тұрғын үй шаруашылығы
4 379 779,1
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
4 014 893,1
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
1 331 108,4
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
2 432 357,7
025
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды сатып алу
91 234,0
072
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде қызметтік тұрғын үй салу, инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту, жастарға арналған жатақханаларды салу, салып бітіру

16 964,0
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
16 964,0
2
Социальная помощь
1 650 316,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 650 316,0
002
Программа занятости
531 201,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
8 271,0
006
Оказание жилищной помощи
60 445,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
306 797,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
63 901,0
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
94 309,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
162 177,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
236 421,8
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
128 187,2
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
58 606,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
224 502,3
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
224 502,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
113 330,3
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3 744,0
021
Капитальные расходы государственного органа
2 981,0
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
99 007,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
5 440,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
6 738 296,8
1
Жилищное хозяйство
4 379 779,1
467
Отдел строительства района (города областного значения)
4 014 893,1
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
1 331 108,4
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
2 432 357,7
025
Приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
91 234,0
072
Строительство служебного жилища, развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры и строительство, достройка общежитий для молодежи в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства

Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласының мәслихатының 07.12.2017 № 20/123-VI шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
мың теңге
Ауылдық округтің, кенттің атауы
Барлығы
Соның ішінде бағдарламалар бойынша
001 " Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты "
008 "Елді мекендерде көшелерді жарықтандыру"
014 "Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру"
013 "Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету"
022 "Мемлекеттік органның күрделі шығыстары"

Сноска. Приложение 6 - в редакции решения маслихата города Семей Восточно-Казахстанской области от 07.12.2017 № 20/123-VI (вводится в действие с 01.01.2017).
тысяч тенге
Наименование сельского округа, поселка
Всего
в том числе по программам
001 "Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа"
008 "Освещение улиц населенных пунктов"
014 "Организация водоснабжения населенных пунктов"
013 "Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах"
022 "Капитальные расходы государственного органа"

1. Семей қаласы мәслихатының 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 47/258-V "Семей қаласының 2016-2018 жылдарға арналған бюджеті туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4330 болып тіркелген, "Семей таңы" және "Вести Семей" газеттерінде 2016 жылғы 19 қаңтарда № 5 жарияланды) шешім.
2. Семей қаласы мәслихатының 2016 жылғы 11 сәуірдегі №2/17-VI "Семей қаласы мәслихатының 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 47/258-V "Семей қаласының 2016-2018 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" (нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4496 болып тіркелген, "Семей таңы" және "Вести Семей" газеттерінде 2016 жылғы 29 сәуірде № 34 жарияланды) шешім.
3. Семей қаласы мәслихатының 2016 жылғы 21 шілдедегі №4/37-VI "Семей қаласы мәслихатының 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 47/258-V "Семей қаласының 2016-2018 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" (нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4620 болып тіркелген, "Семей таңы" және "Вести Семей" газеттерінде 2016 жылғы 9 тамызда № 63 жарияланды) шешім.
4. Семей қаласы мәслихатының 2016 жылғы 15 қыркүйетегі №5/44-VI "Семей қаласы мәслихатының 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 47/258-V "Семей қаласының 2016-2018 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" (нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4677 болып тіркелген, "Семей таңы" және "Вести Семей" газеттерінде 2016 жылғы 4 қазанда № 79 жарияланды) шешім.
5. Семей қаласы мәслихатының 2016 жылғы 26 қазандағы №4/51-VI "Семей қаласы мәслихатының 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 47/258-V "Семей қаласының 2016-2018 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" (нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4719 болып тіркелген, "Семей таңы" және "Вести Семей" газеттерінде 2016 жылғы 8 қарашада № 89 жарияланды) шешім.
6. Семей қаласы мәслихатының 2016 жылғы 29 қарашадағы №8/56-VI "Семей қаласы мәслихатының 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 47/258-V "Семей қаласының 2016-2018 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" (нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4764 болып тіркелген, "Семей таңы" және "Вести Семей" газеттерінде 2016 жылғы 14 желтоқсанда № 99-100 жарияланды) шешім.

1. Решение маслихата города Семей от 23 декабря 2015 года № 47/258-V "О бюджете города Семей на 2016-2018 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 12 января 2016 года № 4330, опубликовано в газетах "Семей таңы" и "Вести Семей" от 19 января 2016 года № 5).
2. Решение маслихата города Семей от 11 апреля 2016 года № 2/17-VI "О внесении изменений в решение маслихата города Семей от 23 декабря 2015 года № 47/258-V "О бюджете города Семей на 2016-2018 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4496, опубликовано в газетах "Семей таңы" и "Вести Семей" от 29 апреля 2016 года № 34).
3. Решение маслихата города Семей от 21 июля 2016 года № 4/37-VI "О внесении изменений в решение маслихата города Семей от 23 декабря 2015 года № 47/258-V "О бюджете города Семей на 2016-2018 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4620, опубликовано в газетах "Семей таңы" и "Вести Семей" от 9 августа 2016 года № 63).
4. Решение маслихата города Семей от 15 сентября 2016 года № 5/44-VI "О внесении изменений в решение маслихата города Семей от 23 декабря 2015 года № 47/258-V "О бюджете города Семей на 2016-2018 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4677, опубликовано в газетах "Семей таңы" и "Вести Семей" от 4 октября 2016 года № 79).
5. Решение маслихата города Семей от 26 октября 2016 года № 7/51-VI "О внесении изменений в решение маслихата города Семей от 23 декабря 2015 года № 47/258-V "О бюджете города Семей на 2016-2018 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4719, опубликовано в газетах "Семей таңы" и "Вести Семей" от 8 ноября 2016 года № 89).
6. Решение маслихата города Семей от 29 ноября 2016 года № 8/56-VI "О внесении изменений в решение маслихата города Семей от 23 декабря 2015 года № 47/258-V "О бюджете города Семей на 2016-2018 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4764, опубликовано в газетах "Семей таңы" и "Вести Семей" от 14 декабря 2016 года № 99-100).