2017-2019 жылдарға арналған Шемонаиха ауданының бюджеті туралы
Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 2016 жылғы 22 желтоқсандағы № 10/2-VІ шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 11 қаңтарда № 4818 болып тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты тоқтатылды
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 73, 75 баптарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, "2017-2019 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2016 жылғы 9 желтоқсандағы № 8/75-VI шешіміне сәйкес (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4773 тіркелген) Шемонаиха аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2017 - 2019 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2017 жылға келесі көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 5 047 225 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 503 226 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 9 065 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 99 369 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 3 435 565 мың теңге;
2) шығындар – 5 211 144,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 2 170,6 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 6 807,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 4 636,9 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит) – - 166 089,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 166 089,7 мың теңге, оның ішінде:
қарыздардың түсімі – 6 807 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 4 636,9 мың теңге;
пайдаланылатын бюджет қаражаттарының қалдықтары – 163 919,6 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 06.12.2017 № 18/2-VI шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. "2017-2019 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2016 жылғы 9 желтоқсандағы № 8/75-VI шешімімен (нормативтік кұқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4773 болып тіркелген) белгіленген ауданның бюджетіне 2017 жылға арналған әлеуметтік салық, жеке табыс салығы бойынша кірістерді бөлу нормативтерінің 100 пайыз мөлшерінде орындалуы қабылдансын.

О бюджете Шемонаихинского района на 2017-2019 годы
Решение Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 22 декабря 2016 года № 10/2-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 11 января 2017 года № 4818. Прекращено действие в связи с истечением срока
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьями 73, 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", решением Восточно- Казахстанского областного маслихата от 9 декабря 2016 года № 8/75-VI "Об областном бюджете на 2017-2019 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4773) Шемонаихинский районный маслихат РЕШИЛ:
1 Утвердить районный бюджет на 2017-2019 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 047 225 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 503 226 тысяч тенге;
неналоговые поступления –9 065 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 99 369 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 435 565 тысяч тенге;
2) затраты – 5 211 144,1 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 2 170,6 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 6 807,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 4 636,9 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 166 089,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 166 089,7 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 6 807 тысяч тенге;
погашение займов – 4 636,9 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 163 919,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 06.12.2017 № 18/2-VI (вводится в действие с 01.01.2017).
2. Принять к исполнению на 2017 год нормативы распределения доходов в бюджет района по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу в размере 100 процентов, установленные решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 9 декабря 2016 года № 8/75-VI "Об областном бюджете на 2017-2019 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4773).

3. Аудандық бюджетте облыстық бюджеттен 2017 жылға арналған 1 950 529 мың теңге сомаға, 2018 жылға арналған 2 054 536 мың теңге сомаға және 2019 жылға арналған 1 985 691 мың теңге сомаға сәйкес аудандық бюджетке берілген бюджеттік субвенция көлемі ескерілсін.
4. Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек кодексінің 139-бабы 9 тармағына сәйкес азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және мөлшерлерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтік мөлшерлемелер жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша бюджеттік қаражат есебінен белгіленсін.
Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесін жергілікті өкілді органмен келісу бойынша жергілікті атқарушы органмен айқындалады.
5. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2017 жылға арналған резерві 10 579 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 06.12.2017 № 18/2-VI шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 4-қосымшаға сәйкес 2017 жылға арналған аудандық бюджетті атқару барысында секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі бекітілсін.
7. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен мұқтаж азаматтардың жеке санаттарына әлеуметтік көмекке арналған нысаналы ағымдағы трансферттер 24 800 мың теңге сомасында көзделсін.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 16.10.2017 № 17/6-VI шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен 224 630 мың теңге сомасында нысаналы ағымдағы трансферттер көзделсін.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 16.10.2017 № 17/6-VI шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен 177 007 мың теңге сомасында дамуға ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 16.10.2017 № 17/6-VI шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен 56 101 мың теңге сомасында нысаналы ағымдағы трансферттер көзделсін.

3. Учесть в районном бюджете объем бюджетных субвенции, переданных из областного бюджета в бюджет района на 2017 год в сумме 1 950 529 тысяч тенге, на 2018 год в сумме 2 054 536 тысяч тенге и на 2019 год в сумме 1 985 691 тысяч тенге.
4. В соответствии с пунктом 9 статьи 139 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года специалистам в области социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности, по решению местных представительных органов за счет бюджетных средств установить повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
Перечень должностей специалистов в области социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности, определяется местным исполнительным органом по согласованию с местным представительным органом.
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2017 год в сумме 10 579 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 - в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 06.12.2017 № 18/2-VI (вводится в действие с 01.01.2017).
6. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2017 год, согласно приложению 4.
7. Предусмотреть в районном бюджете на 2017 год целевые текущие трансферты из областного бюджета на социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан в сумме 24 800 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 - в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 16.10.2017 № 17/6-VI (вводится в действие с 01.01.2017).
8. Предусмотреть в районном бюджете на 2017 год целевые текущие трансферты из областного бюджета в сумме 224 630 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 - в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 16.10.2017 № 17/6-VI (вводится в действие с 01.01.2017).
9. Предусмотреть в районном бюджете на 2017 год целевые трансферты на развитие из областного бюджета в сумме 177 007 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 - в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 16.10.2017 № 17/6-VI (вводится в действие с 01.01.2017).
10. . Предусмотреть в районном бюджете на 2017 год целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в сумме 56 101 тысяч тенге.

Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 16.10.2017 № 17/6-VI шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
11. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен 1 013 550 мың теңге сомасында дамуға арналған нысаналы трансферттер көзделсін.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 28.03.2017 № 11/4-VI шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
12. Аудандық бюджет шығыстарында бағдарламалар бойынша шығындар көзделсін:
1) 5-қосымшаға сәйкес қаладағы ауданның, аудандық маңызы бар қаланың, кенттің, ауыл, ауылдық округ әкiмiнiң қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтерге 190 185 мың теңге сомасында;
2) 6-қосымшаға сәйкес жергілікті өзін-өзі баскару оргардарына берілетін трансферттерге 163 240 мың теңге сомасында;
3) 7-қосымшаға сәйкес мемлекеттік органның күрделі шығыстарына 14 172 мың теңге сомасында.
Ескерту. 12-тармаққа өзгерістер енгізілді - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 07.06.2017 № 13/2-VI; 25.07.2017 № 15/2-VI; 16.10.2017 № 17/6-VI; 06.12.2017 № 18/2-VI (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен
13. 8-қосымшаға сәйкес Шемонаиха аудандық мәслихатының кейбір шешімдерінің күші жойылсын.

Сноска. Пункт 10 - в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 16.10.2017 № 17/6-VI (вводится в действие с 01.01.2017).
11. Предусмотреть в районном бюджете на 2017 год целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета в сумме 1 013 550 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 11 - в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 28.03.2017 № 11/4-VI (вводится в действие с 01.01.2017).
12. В расходах районного бюджета предусмотреть затраты по программам:
1) на услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа в сумме 190 185 тысяч тенге, согласно приложению 5;
2) на трансферты органам местного самоуправления в сумме 163 240 тысяч тенге, согласно приложению 6;
3) на капитальные расходы государственного органа в сумме 14 172 тысяч тенге, согласно приложению 7.
Сноска. Пункт 12 с изменениями, внесенными решениями Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 07.06.2017 № 13/2-VI; от 25.07.2017 № 15/2-VI; от 16.10.2017 № 17/6-VI; от 06.12.2017 № 18/2-VI (вводится в действие с 01.01.2017).
13. Признать утратившими силу некоторые решения Шемонаихинского районного маслихата согласно приложению 8.

003
Жалпы білім беру
Шемонаиха аудандық
мәслихатының
2016 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 10/2-VI шешіміне
5-қосымша
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтерге сомаларды бөлу
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 06.12.2017 № 18/2-VI шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
№ р/с
Атауы

003
Общеобразовательное обучение
Приложение 5
к решению Шемонаихинского
районного маслихата
от 22 декабря 2016 года
№ 10/2-VI
Распределение сумм на услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
Сноска. Приложение 5 - в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 06.12.2017 № 18/2-VI (вводится в действие с 01.01.2017).

408
10
"Разинский ауылдық округi әкiмiнiң аппараты" ММ
157
11
"Каменевка ауылдық округi әкiмiнiң аппараты" ММ
554
Барлығы
14172
Шемонаиха аудандық
мәслихатының
2016 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 10/2-VI шешіміне 8- қосымша
Шемонаиха аудандық мәслихатының күші жойылған кейбір шешімдердің тізімі
1. "2016-2018 жылдарға арналған Шемонаиха ауданының бюджеті туралы" Шемонаиха аудандық мәслихатының 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 35/2-V шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4339 болып тіркелген, "ЛЗ Сегодня" газетінде 2016 жылғы 27 қаңтардағы № 4 жарияланған);

408
10
ГУ "Аппарат акима Разинского сельского округа"
157
11
ГУ "Аппарат акима Каменевского сельского округа"
554
Итого
14172
Приложение 8
к решению Шемонаихинского
районного маслихата
от 22 декабря 2016 года
№ 10/2-VI
Перечень утративших силу некоторых решений Шемонаихинского районного маслихата
1. Решение Шемонаихинского районного маслихата от 23 декабря 2015 года № 35/2-V "О бюджете Шемонахинского района на 2016-2018 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4339, опубликовано в газете "ЛЗ Сегодня" от 27 января 2016 года № 4);

2. "2016-2018 жылдарға арналған Шемонаиха ауданының бюджеті туралы" Шемонаиха аудандық мәслихатының 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 35/2-V шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Шемонаиха аудандық мәслихатының 2016 жылғы 12 сәуірдегі № 2/2-VІ шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4523 болып тіркелген, "Мой город Шемонаиха" газетінде 2016 жылғы 12 мамырдағы № 19 жарияланған);
3. "2016-2018 жылдарға арналған Шемонаиха ауданының бюджеті туралы" Шемонаиха аудандық мәслихатының 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 35/2-V шешіміне өзгерістер енгізу туралы" Шемонаиха аудандық мәслихатының 2016 жылғы 10 маусымдағы № 3/2-VІ шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4572 болып тіркелген, "Мой город Шемонаиха" газетінде 2016 жылғы 30 маусымдағы № 26 жарияланған);
4. "2016-2018 жылдарға арналған Шемонаиха ауданының бюджеті туралы" Шемонаиха аудандық мәслихатының 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 35/2-V шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Шемонаиха аудандық мәслихатының 2016 жылғы 4 тамыздағы № 5/2-VІ шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4642 болып тіркелген, "Мой город Шемонаиха" газетінде 2016 жылғы 18 тамыздағы № 33 жарияланған);
5. "2016-2018 жылдарға арналған Шемонаиха ауданының бюджеті туралы" Шемонаиха аудандық мәслихатының 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 35/2-V шешіміне өзгерістер енгізу туралы" Шемонаиха аудандық мәслихатының 2016 жылғы 21 қыркүйектегі № 6/2-VІ шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4685 болып тіркелген, "Мой город Шемонаиха" газетінде 2016 жылғы 13 қазандағы № 41 жарияланған);
6. "2016-2018 жылдарға арналған Шемонаиха ауданының бюджеті туралы" Шемонаиха аудандық мәслихатының 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 35/2-V шешіміне өзгерістер енгізу туралы" Шемонаиха аудандық мәслихатының 2016 жылғы 10 қарашадағы № 8/5-VІ шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4706 болып тіркелген, "Мой город Шемонаиха" газетінде 2016 жылғы 10 қарашадағы № 45 жарияланған);
7. "2016-2018 жылдарға арналған Шемонаиха ауданының бюджеті туралы" Шемонаиха аудандық мәслихатының 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 35/2-V шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Шемонаиха аудандық мәслихатының 2016 жылғы 25 қарашадағы № 9/6-VІ шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4758 болып тіркелген, "Мой город Шемонаиха" газетінде 2016 жылғы 15 қыркүйектегі № 50 жарияланған).

2. Решение Шемонаихинского районного маслихата от 12 апреля 2016 года № 2/2-VI "О внесении изменений и дополнений в решение Шемонаихинского районного маслихата от 23 декабря 2015 года № 35/2-V "О бюджете Шемонахинского района на 2016-2018 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4523, опубликовано в газете "Мой город Шемонаиха" от 12 мая 2016 года № 19);
3. Решение Шемонаихинского районного маслихата от 10 июня 2016 года № 3/2-VI "О внесении изменений в решение Шемонаихинского районного маслихата от 23 декабря 2015 года № 35/2-V "О бюджете Шемонахинского района на 2016-2018 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4572, опубликовано в газете "Мой город Шемонаиха" от 30 июня 2016 года № 26);
4. Решение Шемонаихинского районного маслихата от 4 августа 2016 года № 5/2-VI "О внесении изменений и дополнений в решение Шемонаихинского районного маслихата от 23 декабря 2015 года № 35/2-V "О бюджете Шемонахинского района на 2016-2018 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4642, опубликовано в газете "Мой город Шемонаиха" от 18 августа 2016 года № 33);
5. Решение Шемонаихинского районного маслихата от 21 сентября 2016 года № 6/2-VI "О внесении изменений в решение Шемонаихинского районного маслихата от 23 декабря 2015 года № 35/2-V "О бюджете Шемонахинского района на 2016-2018 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4685, опубликовано в газете "Мой город Шемонаиха" от 13 октября 2016 года № 41);
6. Решение Шемонаихинского районного маслихата от 19 октября 2016 года № 8/5-VI "О внесении изменений в решение Шемонаихинского районного маслихата от 23 декабря 2015 года № 35/2-V "О бюджете Шемонахинского района на 2016-2018 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4706, опубликовано в газете "Мой город Шемонаиха" от 10 ноября 2016 года № 45);
7. Решение Шемонаихинского районного маслихата от 25 ноября 2016 года № 9/6-VI "О внесении изменений и дополнений в решение Шемонаихинского районного маслихата от 23 декабря 2015 года № 35/2-V "О бюджете Шемонахинского района на 2016-2018 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4758, опубликовано в газете "Мой город Шемонаиха" от 15 декабря 2016 года № 50).