"Ұлттық компанияның күзет ұйымын құруға уәкілетті органның келісуі" электрондық мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 8 мамырдағы № 441 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2017 жылғы 30 мамырдағы № 367 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 29 маусымда № 15279 болып тіркелді. Күші жойылды- Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 28 наурыздағы № 261 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ішкі істер министрінің 28.03.2020 № 261 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Ұлттық компанияның күзет ұйымын құруға уәкілетті органның келісуі" электрондық мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 8 мамырдағы № 441 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11358 тіркелген, "Егемен Қазақстан" газетінің 2016 жылғы 22 қыркүйектегі № 181 (28909) санында жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Ұлттық компанияның күзет ұйымын құруға уәкілетті органның келісуі" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған Ұлттық компанияның күзет ұйымын құруға уәкілетті органның келісуі" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Ұлттық компанияның күзет ұйымын құруға уәкілетті органның келісуі" электрондық мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Әкімшілік полиция комитеті (И.В. Лепеха):
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін баспа және электрондық түрде мемлекеттік және орыс тілдерінде бір данада Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорынға жолдауды;

О внесении изменений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 8 мая 2015 года № 441 "Об утверждении регламента электронной государственной услуги "Согласование уполномоченного органа на учреждение охранной организации национальной компанией"
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 30 мая 2017 года № 367. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 июня 2017 года № 15279. Утратил силу приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 28 марта 2020 года № 261 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 28.03.2020 № 261 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 8 мая 2015 года № 441 "Об утверждении регламента электронной государственной услуги "Согласование уполномоченного органа на учреждение охранной организации национальной компанией" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11358, опубликован в газете "Казахстанская правда" от 22 сентября 2016 г., № 181 (28307) следующие изменения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении регламента государственной услуги "Согласование уполномоченного органа на учреждение охранной организации национальной компанией";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги "Согласование уполномоченного органа на учреждение охранной организации национальной компанией.";
регламент электронной государственной услуги "Согласование уполномоченного органа на учреждение охранной организации национальной компанией", утвержденным указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету административной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Лепеха И.В.) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии в печатном и электронном виде в одном экземпляре на государственном и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

3) Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Ішкі істер министрінің орынбасары полиция генерал-майоры Е.З. Тургумбаевқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі
Қ. Қасымов
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2017 жылғы 30 мамырдағы
№ 367 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2015 жылғы 8 мамырдағы
№ 441 бұйрығымен
бекітілген
"Ұлттық компанияның күзет ұйымын құруға уәкілетті органның келісуі" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Ұлттық компанияның күзет ұйымын құруға уәкілетті органның келісуі" мемлекеттік қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 16 наурыздағы № 238 бұйрығымен бекітілген "Ұлттық компанияның күзет ұйымын құруға уәкілетті органның келісуі" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты негізінде (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11100 тіркелген) (бұдан әрі - Стандарт) көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі - Портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нысаны: электрондық.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі - ұлттық компанияның күзет ұйымын құруға келісім-хат не беруден бас тарту себептері туралы дәлелді жауап.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөліністерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылдар тәртібі
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді бастаудың негізі Стандарттың 9-тармағында көзделген, көрсетілетін қызметті берушіден немесе Портал арқылы қабылданған заңды тұлғаның – ұлттық компанияның (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы) құжаттары болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін орындау ұзақтығы көрсетіле отырып, әрбір рәсімнің мазмұны (іс-әрекеті):

3) размещение на официальном интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства внутренних дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя министра внутренних дел генерал-майора полиции Тургумбаева Е.З.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
К. Касымов
Приложение
к приказу Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 30 мая 2017 года № 367
Утвержден
приказом Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 8 мая 2015 года № 441
Регламент государственной услуги "Согласование уполномоченного органа на учреждении охранной организации национальной компанией"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Согласование уполномоченного органа на учреждении охранной организации национальной компанией" (далее – государственная услуга) оказывается на основании стандарта государственной услуги "Согласование уполномоченного органа на учреждение охранной организации национальной компанией", утвержденного приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 16 марта 2015 года № 238 (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11100) (далее - Стандарт) Министерством внутренних дел Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
1) канцелярию услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства" (далее - портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная.
3. Результат оказания государственной услуги – письмо-согласование на учреждение охранной организации национальной компанией либо мотивированный ответ о причинах отказа в оказании государственной услуги.
Глава 2. Порядок действий структурных подразделений (сотрудников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры по оказанию государственной услуги являются документы от юридического лица – национальной компании (далее – услугополучателя), предусмотренные пунктом 9 Стандарта, принятые услугодателем или через портал.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги с указанием длительности выполнения:

1) Стандарттың 9-тармағына сәйкес құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінің 15 минут ішінде қабылдауы және тіркеуі көрсетілетін қызметті берушімен құжаттар келіп түскен күні (сағат 18:00-ден кейін түскен жағдайда өтініш келесі жұмыс күні тіркеледі) жүзеге асырады;
2) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушыдан қабылдаған құжаттарды Ішкі істер министрлігі Әкімшілік полиция комитетінің (бұдан әрі - ӘПК) қызметкеріне бір жұмыс күні ішінде береді;
3) ӘПК қызметкері әзірлейді және оны 2 – 4 сағат ішінде басшы арқылы күзет қызметін бақылау бөлінісіне береді;
4) күзет қызметін бақылау бөлінісінің жауапты қызметкері көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар пакетін толық ұсынбаған жағдайда ары қарай өтінішті қарауға дәлелді жауап не Стандарттың 9-1-тармағына сәйкес негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап екі жұмыс күні ішінде жолдайды;
5) күзет қызметін бақылау бөлінісінің жауапты қызметкері құрылатын күзет ұйымына күзетке беру жоспарланған объектілердің, оның ішінде еншілес ұйымдардың объектілерінің тізбесін бір жұмыс күні ішінде мемлекеттік күзетті бақылауды және үйлестіруді жүзеге асыратын полиция қызметі бөлінісіне береді.
6) мемлекеттік күзетті бақылауды және үйлестіруді жүзеге асыратын полиция қызметі бөлінісінің қызметкері алты жұмыс күні ішінде қарайды және күзет қызметін бақылау бөлінісіне жауап жолдайды;
7) оң жауап алынған жағдайда күзет қызметін бақылау бөлінісінің жауапты қызметкері Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігіне Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексіне сәйкес ұлттық компания құратын күзет ұйымын құруға монополияға қарсы органның алдын ала келісімін растау үшін бес жұмыс күні ішінде хат жолдайды;
8) күзет қызметін бақылау бөлінісінің жауапты қызметкері төрт жұмыс күні ішінде ұлттық компанияның күзет ұйымын құруға келісім-хат әзірлейді, келіседі және көрсетілетін қызмет берушінің басшысы қол қояды.
ЭҮП арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін тіркейді және көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамы жиырма жұмыс күні ішінде ЭЦҚ қойып, электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жолдайды.
3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің (қызметкерлерінің) құрылымдық бөліністерінің өзара іс-қимыл жасасу тәртібінің сипаттамасы

1) прием и регистрация документов канцелярией услугодателя в течение 15 минут, соответствующих пункту 9 Стандарта услугодателем осуществляется в день поступления документов (в случае поступления после 18:00 часов рабочего дня, заявление регистрируется на следующий рабочий день);
2) работник услугодателя принятые от услугополучателя документы передает работнику Комитета административной полиции Министерства внутренних дел (далее – КАП) в течение одного рабочего дня;
3) работник КАП подготавливает и передает их в течение 2 – 4 часов через руководство в подразделение по контролю за охранной деятельностью;
4) ответственный работник подразделения по контролю за охранной деятельностью в случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта, направляет мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявлении либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям в соответствии с пунктом 9-1 Стандарта в течение двух рабочих дней;
5) ответственный работник подразделения по контролю за охранной деятельностью передает перечень объектов, в том числе объектов дочерних организаций, планируемых к передаче под охрану учреждаемой охранной организации в подразделение полицейской службы, осуществляющее контроль и координацию государственной охраны, в течение одного рабочего дня;
6) работник подразделения полицейской службы, осуществляющего контроль и координацию государственной охраны, в течение шести рабочих дней рассматривает и направляет ответ в подразделение по контролю за охранной деятельностью;
7) в случае получения положительного ответа, ответственный работник подразделения по контролю за охранной деятельностью направляет письмо в антимонопольный орган для подтверждения ими предварительного согласия на создание охранной организации, учреждаемой услугополучателем в соответствии с Предпринимательским кодексом Республики Казахстан, в течение пяти рабочих дней;
8) ответственный работник подразделения по контролю за охранной деятельностью подготавливает, согласовывает и подписывает руководством услугодателя письмо – согласование на учреждение охранной организации национальной компанией в течение четырех рабочих дней.
При обращении через ПЭП услугодатель регистрирует результат оказания государственной услуги и направляет в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя в течение двадцати рабочих дней.
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги

6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің (қызметкерлерінің) құрылымдық бөліністерінің тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің ӘПК қызметкері;
3) күзет қызметін бақылау бөлінісінің қызметкері;
4) мемлекеттік күзетті бақылауды және үйлестіруді жүзеге асыратын полиция қызметі бөлінісінің қызметкері.
7. Құрылымдық бөліністер (қызметкерлер) арасында әрбір рәсімдердің (іс-әрекеттердің) ұзақтығын көрсете отырып, рәсімдердің (іс-әрекеттердің) дәйектілігінің сипаттамасы:
1) нәтижесі шығыс нөмірімен тіркелген құжат болып табылатын көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінің 15 минут ішінде құжаттарды қабылдауы және тексеруі;
2) қабылданған құжаттарды бір жұмыс күні ішінде ӘПК-ге беру;
3) ӘПК-ге қабылданған құжаттарды тіркеу және оларды күзет қызметін бақылау бөлінісіне 2 – 4 сағат ішінде беру;
4) құрылатын күзет ұйымына күзетке беру жоспарланған объектілердің, оның ішінде еншілес ұйымдардың объектілерінің тізбесін бір жұмыс күні ішінде мемлекеттік күзетті бақылауды және үйлестіруді жүзеге асыратын полиция қызметі бөлінісіне жолдау.
Көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар пакетін толық ұсынбаған жағдайда ары қарай өтінішті қарауға дәлелді жауап не Стандарттың 9-1-тармағына сәйкес негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап екі жұмыс күні ішінде жолдайды;
5) мемлекеттік күзетті бақылауды және үйлестіруді жүзеге асыратын полиция қызметі бөлінісі алты жұмыс күні ішінде зерделейді, салыстырады және жауап жолдайды;
6) оң жауап алынған жағдайда күзет қызметін бақылау бөлінісінің жауапты қызметкері Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігіне Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексіне сәйкес ұлттық компания құратын күзет ұйымын құруға монополияға қарсы органның алдын ала келісімін растау үшін бес жұмыс күні ішінде хат жолдайды;
7) төрт жұмыс күні ішінде ұлттық компанияның күзет ұйымын құруға келісім-хат әзірлеу, келісу және келісім-хатты тіркеу.
Электрондық сұрау салынған кезде көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін тіркейді және көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамы жиырма жұмыс күні ішінде ЭЦҚ қойып, электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жолдайды.
Әрбір рәсімдерінің (іс-қимылдардың) ұзақтығын көрсете отырып, әрбір іс-қимылдардың (рәсімдердің) өту рәсімдерінің (іс-қимылдардың) дәйектілігі сипаттамасының блок-сызбасы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің 1-қосымшасында келтірілген.

6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, участвующих в процессе оказания государственной услуги:
1) работник канцелярии услугодателя;
2) работник КАП услугодателя;
3) работник подразделения по контролю за охранной деятельностью;
4) работник подразделения полицейской службы, осуществляющего контроль и координацию государственной охраны.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) прием и проверка документов в течение 15 минут канцелярией услугодателя, результатом которой является зарегистрированный документ с входящим номером;
2) передача принятых документов в течение одного рабочего дня в КАП;
3) регистрация принятых документов в КАП и передача их в подразделение по контролю за охранной деятельностью в течение 2 – 4 часов;
4) направление перечня объектов, в том числе объектов дочерних организаций, планируемых к передаче под охрану учреждаемой охранной организации в подразделение полицейской службы, осуществляющие контроль и координацию государственной охраны, в течение одного рабочего дня.
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта, направляется мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявлений либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям в соответствии с пунктом 9-1 Стандарта в течение двух рабочих дней;
5) подразделение полицейской службы, осуществляющей контроль и координацию государственной охраны, в течение шести рабочих дней изучает, сверяет и направляет ответ;
6) в случае получения положительного ответа, ответственный работник подразделения по контролю за охранной деятельностью направляет письмо в антимонопольный орган для подтверждения ими предварительного согласия на создание охранной организации, учреждаемой услугополучателем в соответствии с Предпринимательским кодексом Республики Казахстан, в течение пяти рабочих дней;
7) согласование, подписание и регистрация письма-согласования на учреждение охранной организации национальной компании в течение четырех рабочих дней.
При электронном запросе услугодатель регистрирует результат оказания государственной услуги и направляет в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя в течение двадцати рабочих дней.
Блок-схема описания последовательности процедур (действий) прохождения каждого действия (процедуры) с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведена в приложении 1 регламента государственной услуги.

4-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы
8. ҚФБ - Қызмет көрсету процесіне қатысатын құрылымдық-функциялық бірлік (бұдан әрі - ҚФБ):
1) ЭҮП – электрондық үкімет порталы (бұдан әрі - ЭҮП);
2) "Е-лицензиялау" МДБ АЖ;
3) көрсетілетін қызметті беруші.
9. Мемлекеттік қызмет көрсетілетін қызмет берушіде ЭЦҚ болған кезде көрсетіледі.
1) көрсетілетін қызметті алушы өз тіркеуін ЭҮП-де бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - БСН) көмегімен жүзеге асырады (порталға тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшін жүзеге асырылады;
2) 1-процесс - көрсетілетін қызметті беруші қызметті алуы үшін ЭҮП-де БСН мен паролді (авторизациялау процесі) енгізу;
3) 1-шарт – көрсетілетін қызметті беруші туралы деректердің түпнұсқалылығын БСН және пароль арқылы ЭҮП-де тексеру;
4) 2-процесс – көрсетілетін қызметті берушінің деректерінде бар бұзушылықтарға байланысты авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны ЭҮП қалыптастыру;
5) 3-процесс - көрсетілетін қызметті берушінің осы Регламентте көрсетілген мемлекеттік қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін экранға өтініш нысанын шығаруы және көрсетілетін қызметті берушінің Стандарттың 9-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды қосып, электрондық түрде олардың құрылымы мен форматтарының талаптарын ескере отырып, нысанын толтыруы, өтінішті куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдау;
6) 2-шарт – ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолдану мерзімін және қайтарылып алынған (жойылған) тіркеу куәліктер тізімінде жоқтығын, сондай-ақ сәйкестендіру деректердің (сұрау салуда көрсетілген БСН және ЭҮП-де тіркелген куәлікте көрсетілген БСН арасында) сәйкестігін тексеру;
7) 4-процесс – ЭҮП электрондық құжатты (өтінішті) ЭҮШ арқылы көрсетілетін қызметті берушінің тексеру үшін жолдайды.
8) 3-шарт - көрсетілетін қызметті беруші Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттар тізбесінің толықтығын екі жұмыс күні ішінде тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар пакетін толық ұсынбаған жағдайда ары қарай өтінішті қарауға дәлелді жауап не Стандарттың 9-1-тармағына сәйкес негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап жолдайды;
9) 5-процесс – көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамы ЭЦҚ қойған келісім-хат қалыптастырады;
10) 4-шарт - көрсетілетін қызметті беруші құжаттарды (объектілер, оның ішінде құрылатын күзет ұйымына күзетуге беру жоспарланған еншілес ұйымдар тізбесін) тексереді;
11) 6-процесс - көрсетілетін қызметті беруші қызмет көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамы ЭЦҚ қойған электрондық құжат нысанында (сәйкестендіру құжат) алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсетуге жұмылдырылған ақпараттық жүйелердің функциялық өзара іс-қимыл диаграммасы графикалық нысанда осы регламентке 2-қосымшада келтірілген.
"Ұлттық компанияның күзет
ұйымын құруға уәкілетті
органның келісуі" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне
1-қосымша
Әрбір рәсімдерінің (іс-қимылдардың) ұзақтығын көрсете отырып, әрбір іс-
қимылдардың (рәсімдердің) өту рәсімдерінің (іс-қимылдардың) дәйектілігі
сипаттамасының блок-сызбасы
"Ұлттық компанияның күзет
ұйымын құруға уәкілетті
органның келісуі" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне
2-қосымша
Көрсетілетін қызмет берушінің қадамдық іс-қимылы мен шешімі
ЭҮП арқылы мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде функциялық өзара іс-қимыл жасасу диаграммасы

Глава 4. Описание порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
8. СФЕ – структурно-функциональные единицы, которые участвуют в процессе оказания услуги (далее - СФЕ):
1) ПЭП – портал электронного правительства (далее - ПЭП);
2) ИС ГБД "Е-лицензирование";
3) услугодатель.
9. Государственная услуга оказывается при условии наличия у услугополучателя ЭЦП.
1) услугополучатель осуществляет свою регистрацию на ПЭП с помощью бизнес-идентификационного номера (далее - БИН) (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на портале);
2) процесс 1 - ввод услугополучателем БИН и пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения услуги;
3) условие 1 - проверка на ПЭП подлинности данных об услугополучателе через БИН и пароль;
4) процесс 2 - формирование ПЭП сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 - выбор услугополучателем государственной услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы заявления для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы с учетом ее структуры и форматных требований с прикреплением необходимых документов в электронном виде, указанных в пункте 9 Стандарта, выбор регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) заявления;
6) условие 2 - проверка на ПЭП срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между БИН, указанным в запросе и БИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
7) процесс 4 - ПЭП направляет электронные документы (заявление) через ШЭП для проверки услугодателю;
8) условие 3 - услугодатель проверяет полноту перечня документов, указанных в пункте 9 Стандарта в течение двух рабочих дней.
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта, направляется мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям в соответствии с пунктом 9-1 Стандарта;
9) процесс 5 - услугодатель формирует письмо-согласование, подписанное ЭЦП уполномоченного лица услугодателя;
10) условие 4 – услугодатель проверяет документы (перечень объектов, в том числе дочерних организаций, планируемых к передаче под охрану учреждаемой охранной организации);
11) процесс 6 - услугополучатель получает результат услуги (идентификационный документ) в форме электронного документа, подписанный ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги, в графической форме приведена в приложении 2 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к Регламенту государственной
услуги "Согласование
уполномоченного органа на
учреждении охранной
организации национальной компанией"
Блок-схема описания последовательности процедур (действий) прохождения каждого действия(процедуры) с указанием длительности каждой процедуры (действия) каждой процедуры (действия)
Приложение 2
к Регламенту государственной
услуги "Согласование
уполномоченного органа на
учреждение охранной
организации национальной компанией"
Пошаговые действия и решения услугодателя
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через ПЭП