Азаматтық авиация саласындағы уәкілетті органның және оның аумақтық органының лауазымды адамдарын мемлекеттік авиация инспекторлары санаттарына жатқызу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 1 шілдедегі № 432 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 17 тамызда № 15497 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 10 маусымдағы № 379 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 10.06.2019 № 379 (01.08.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Қазақстан Республикасының әуе кеңістігін пайдалану және авиация қызметі туралы" 2010 жылғы 15 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 16-6-бабының 1-1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Азаматтық авиация саласындағы уәкілетті органның және оның аумақтық органының лауазымды адамдарын мемлекеттік авиация инспекторлары санаттарына жатқызу қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Азаматтық авиация комитеті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз тасығыштағы және электрондық нысандағы көшірмелерін Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмелерін мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялауға жіберуді;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
5) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2), 3) және 4) тармақшаларына сәйкес іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму
министрі
Ж. Қасымбек
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл агенттігінің төрағасы
Қ. Қожамжаров_____________

Об утверждении Правил отнесения должностных лиц уполномоченного органа в сфере гражданской авиации и его территориального органа к категориям государственных авиационных инспекторов
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 1 июля 2017 года № 432. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 августа 2017 года № 15497. Утратил силу приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 10 июня 2019 года № 379.
Сноска. Утратил силу приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 10.06.2019 № 379 (вводится в действие с 01.08.2019).
В соответствии с пунктом 1-1 статьи 16-6 Закона Республики Казахстан от 15 июля 2010 года "Об использовании воздушного пространства Республики Казахстан и деятельности авиации" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила отнесения должностных лиц уполномоченного органа в сфере гражданской авиации и его территориального органа к категориям государственных авиационных инспекторов.
2. Комитету гражданской авиации Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на бумажном носителе и в электронной форме на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, согласно подпунктам 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
Ж. Қасымбек
"СОГЛАСОВАН"
Председатель Агентства
Республики Казахстан по делам государственной
службы и противодействию коррупции
__________________К. Кожамжаров

2017 жылғы 14 шілде
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2017 жылғы 1 шілдедегі
№ 432 бұйрығымен бекітілді
Азаматтық авиация саласындағы уәкілетті органның және оның аумақтық органының лауазымды адамдарын мемлекеттік авиация инспекторлары санаттарына жатқызу қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Азаматтық авиация саласындағы уәкілетті органның және оның аумақтық органының лауазымды адамдарын мемлекеттік авиация инспекторлары санаттарына жатқызу қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) "Қазақстан Республикасының әуе кеңістігін пайдалану және авиация қызметі туралы" 2010 жылғы 15 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы 16-6-бабының 1-1-тармағына сәйкес әзірленген және Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Азаматтық авиация комитетінің (бұдан әрі – Комитет) және оның аумақтық органының лауазымды адамдарын мемлекеттік авиация инспекторлары санаттарына жатқызу тәртібін айқындайды.
2. Мемлекеттік авиация инспекторлары әуе кемелерінің ұшуын орындау және қамтамасыз ету, әуе кемелеріне техникалық қызмет көрсету, әуе қозғалысына қызмет көрсету бөлігінде арнайы және (немесе) кәсіптік даярлығы бар, сондай-ақ қаржылық-экономикалық және құқықтық қамтамасыз ету функцияларын жүзеге асыратын азаматтық авиация саласындағы уәкілетті органның лауазымды адамдары арасынан тағайындалады.
2-тарау. Уәкілетті органның және оның аумақтық органының лауазымды адамдарын мемлекеттік авиация инспекторлары санаттарына жатқызу тәртібі
3. Мемлекеттік авиация инспекторлары санаттарына мыналар жатады:
Комитеттің төраға орынбасарлары болып табылатын бас мемлекеттік авиация инспекторлары;
Комитеттің құрылымдық бөлімшелерінің басшылары болып табылатын бас мемлекеттік авиация инспекторлары;
Комитеттің құрылымдық бөлімшелерінің бас сарапшылары болып табылатын аға мемлекеттік авиация инспекторлары;
Комитеттің құрылымдық бөлімшелерінің сарапшылары болып табылатын мемлекеттік авиация инспекторлары;
Комитеттің Алматы, Жамбыл, Қызылорда, Оңтүстік Қазақстан облыстары және Алматы қаласы бойынша өңіраралық ұшу қауіпсіздігі инспекциясының басшысы болып табылатын бас мемлекеттік авиация инспекторы;
Комитеттің Алматы, Жамбыл, Қызылорда, Оңтүстік Қазақстан облыстары және Алматы қаласы бойынша өңіраралық ұшу қауіпсіздігі инспекциясының бас мамандары болып табылатын аға мемлекеттік авиация инспекторлары;
Комитеттің Алматы, Жамбыл, Қызылорда, Оңтүстік Қазақстан облыстары және Алматы қаласы бойынша өңіраралық ұшу қауіпсіздігі инспекциясының жетекші мамандары болып табылатын мемлекеттік авиация инспекторлары.

14 июля 2017 года
Утверждены
приказом Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстанот
1июля 2017 года № 432
Правила
отнесения должностных лиц уполномоченного органа в сфере гражданской авиации и его территориального органа к категориям государственных авиационных инспекторов
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила отнесения должностных лиц уполномоченного органа в сфере гражданской авиации и его территориального органа к категориям государственных авиационных инспекторов (далее - Правила) разработаны в соответствии с пунктом 1-1 статьи 16-6 Закона Республики Казахстан от 15 июля 2010 года "Об использовании воздушного пространства Республики Казахстан и деятельности авиации" и определяют порядок отнесения должностных лиц Комитета гражданской авиации Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (далее – Комитет) и его территориального органа к категориям государственных авиационных инспекторов.
2. Государственные авиационные инспекторы назначаются из числа должностных лиц Комитета, имеющих специальную и (или) профессиональную подготовку в части выполнения и обеспечения полетов воздушных судов, технического обслуживания воздушных судов, обслуживание воздушного движения, а также осуществляющих функции финансово-экономического и правового обеспечения.
Глава 2. Порядок отнесения должностных лиц уполномоченного органа и его территориального органа к категориям государственных авиационных инспекторов
3. К категориям государственных авиационных инспекторов относятся:
главные государственные авиационные инспектора, являющиеся заместителями председателя Комитета;
главные государственные авиационные инспектора, являющиеся руководителями структурных подразделений Комитета;
старшие государственные авиационные инспектора, являющиеся главными экспертами структурных подразделений Комитета;
государственные авиационные инспектора, являющиеся экспертами структурных подразделений Комитета;
главный государственный авиационный инспектор, являющийся руководителем Межрегиональной инспекции по безопасности полетов Алматинской, Жамбылской, Кызылординской, Южно-Казахстанской областей и города Алматы Комитета;
старшие государственные авиационные инспектора, являющиеся главными специалистами Межрегиональной инспекции по безопасности полетов Алматинской, Жамбылской, Кызылординской, Южно-Казахстанской областей и города Алматы Комитета;
государственные авиационные инспектора, являющиеся ведущими специалистами Межрегиональной инспекции по безопасности полетов Алматинской, Жамбылской, Кызылординской, Южно-Казахстанской областей и города Алматы Комитета.